november december 24 OUDEJAARSBIJLAGE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE voetgangers en de fietsers moeten meer ruimte krijgen en de auto minder. Dat is de kern van het nieuwe herinrichtingsplan van het centrum van Renesse. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben gekozen voor het samenvoegen van Schouwen-Duiveland tot één gemeente. Volgend jaar wordt het standpunt van gs voorgelegd aan het algemeen bestuur van Zeeland. De statenleden beslissen dan definitief over de gemeentelijke herindeling, die naar verwachting in 1997 zal ingaan. ,,Als er tijdens een raadsvergadering weinig gediscussieerd wordt ligt dat aan de gemeenteraad, aan uzelf". Met die uitspraak reageert burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse op uitspraken van de fractie Algemeen Belang. ,,Op de publieke tribune vinden we haast geen kiezers meer. Alles is toch al 'bekonkeld', aldus AB-fractievoorzitter M. C. Maaskant-Okkerse. Om alle ruimte van de vuilstortplaats aan de Hoosjesweg bij Serooskerke te benutten voor afval heeft de Êeinigingsdienst Schouwen-Duiveland vergunning aangevraagd om haar gebouwen met bijbehorende activiteiten te verplaatsen naar het Zierikzeese bedrijventerrein Zuidhoek. Verder wil de reinigingsdienst er een Middenhoven: Afscheid van Anbo-voorzitter H. Asma. Rechtsboven: Reinigingsdienst wil naar bedrijventerrein in Zierikzee. Daaronder: Rondvaartboot Roni als tijdelijk onderkomen voor asielzoekers. Linksboven: Sinterklaas op bezoek in Haamstede. Linksonder: Afscheid van M. A. van Witzenburg van de Bruse basisschool De Meerpaal. Middenonder: Koninklijke onderscheiding voor M. Krijger. De gemeenteraad van Zierikzee neemt het besluit nog een jaar te wachten met het vervroegen van de Zierikzeese kermis en vermijden dat deze dan samenvalt met een andere kermis in de regio. Het evenement wordt dus volgend jaar nog in september gehouden. gevreesde bomenziekte is volgens de nota geen sprake. ,,Het enige alternatief is de ziekte laten uitwoeden", aldus de nota. De gemeenteraad van Middenschouwen besluit 5000,- uit te trekken voor de aanleg van een ijsbaan in Kerkwerve. Voorwaarde voor de aanleg is dat de baan - onder toezicht van de gemeente - wordt aangelegd door vrijwilligers van de ijs vereniging. De heer M. Krijger uit' Zierikzee krijgt uit handen van loco-burgemeester L. J. van Gastel de Koninklijke onderscheiding in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uitgereikt. Zijn vele werk en inzet voor de Bouw- en Houtbond FNV en tevens vele jaren verbonden aan de vrijwillige brandweer hebben tot deze eervolle onderscheiding geleid. Sinterklaas en zijn Pieten gevolg vereren ook dit jaar Schouwen-Duiveland weer met een bezoek, In de diverse kernen staan weer vele kleumende kinderen en ouderen de bejaarde Goedheiligman op.te wachten. De gehele gang van zaken rond de gemeentelijke herindeling op Walcheren en Schouwen-Duiveland is met een maand vervroegd. Vanaf 1 december ligt het herindelingsplan van de provincie bij de gemeentehuizen ter inzage, zodat iedereen zijn mening hierover kenbaar kan maken. Tot uiterlijk 1 maart kunnen de verschillende gemeenteraden een definitief standpunt bepalen. Minder geweld, maar wel harder geweld en een toename van de drugsproblemen. Dat beeld schetst r plaatsvervangend districtschef Zeeland van de politie, M. P. Lenselink. Het zomerseizoen overziend toont Lenselink zich tevreden, maar hij noemt de problemen met betrekking tot drugs zorgelijk. Tijdens een luister- en gespreksavond voor inwoners van de binnenstad van Zierikzee maakt een groepje bewoners van de Nieuwe Bogerdstraat zijn grieven en verlangens kenbaar aan raadsleden en afdelingsbestuurders van de PvdA. Zij vinden dat de overlast van het zware vrachtverkeer sterk wordt onderschat. „Ze denderen van 07.30 uur tot 22.30 uur maar door de straat". „Het was niet altijd gemakkelijk, maar het was altijd de moeite waard. Ik deed het op mijn manier". Met die woorden neemt de 54- jarige M. A. van Witzenburg afscheid van de openbare basisschool De Meerpaal in Bruinisse, waar hij twintig jaar hoofdonderwijzer en directeur was. En afscheid van het onderwijs, waarvoor hij zich bijna dertig jaar inzette Namens de gemeenteraad van Zierikzee zal een bezwaarschrift worden ingediend tegen de weigering van gedeputeerde staten van Zeeland om een verklaring van geen bezwaar af te geven voor de camping die M. Kloet wil realiseren aan het Eerste Weeg je in Zierikzee. Een dergelijke verklaring is nodig om de camping via de snelle, artikel 19-procedure te kunnen bewe2-kstelligen. De gemeenteraad Zierikzee gaat zonder aarzelen akkoord met de komst van 64 asielzoekers, aan boord van de Roni. Deze rondvaartboot zal op verzoek van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur van 1 december tot 1 mei '94 een ligplaats krijgen aan de Vissersdijk. Tijdens een informatiebijeenkomst wordt duidelijk dat de meeste reacties op de komst van de 64 asielzoekers positief zijn. Als de gemeente Westerschouwen echt werk wil maken van bestrijding van de iepziekte en herstel van het landschap gaat het niet om tonnen maar om miljoenen. Dat blijkt uit de nota iepziektebeleid van de gemeente Westerschouwen. Van beheersbaarheid van de H. Asma treedt af als voorzitter van de afdeling Zierikzee van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO). Door de scheidende voorzitter te benoemen tot ere-voorzitter laat de ANBO-afdeling weten dat men ook in de toekomst graag gebruik wil blijven maken van diens kennis en vaardigheid. De 62-jarige L. Anceaux is Asma's opvolger. De Ondernemersvereniging Bruinisse kan vooralsnog niet rekenen op steun voor het idee om de muziektent in het centrum van Bruinisse te slopen of te voorzien van een 'nostalgisch' dak. Dat blijkt tijdens de vergadering van de commissie openbare werken van Bruinisse. Ook het college ziet niets in sloop van de muziektent. Muziekvereniging Nieuw Leven uit Ouwerkerk viert het 75-jarig bestaan. „Een muziekvereniging is niet weg te denken uit een dorp als Ouwerkerk. Zij vervult een belangrijke functie in een dorpsgemeenschap", betoogt wethouder W. P. Stouten in een toespraak tijdens de jubileumbijeenkomst. overslagstation bouwen voor groente-, fruit- en tuinafval. Een zware noordwesterstorm richt op Schouwen-Duiveland veel schade aan. De brandweer is druk in de weer met het weghalen van zes omgewaaide bomen. De schuiven in de Stormvloedkering worden neergelaten en ook de verkeersweg over de kering moet gedurende enige tijd worden afgesloten voor alle verkeer. Voor de eerste keer na de indienststelling van Hr. Ms. Zierikzee brengt de mijnen jager met haar bemanning een bezoek aan Zierikzee. De bemanning wordt officieel ontvangen in het stadhuis en iedereen die dat wil kan een kijkje nemen aan boord van het schip. Het oude centrum van Renesse - rond de kerk - moet zijn historisch karakter behouden en tegenwicht bieden aan het zakelijke deel van de badplaats zonder dat het een Begijnhofje wordt. De Links: Relatie-therapeut T. van Maurik stopt met zijn werk. Rechts: Regio gemeenten willen aanpassing van rijksweg N57. Onder: Hobbybeurs Bruinisse voor het eerst in sportzaal De Vanger. Een deel van het kantoorpersoneel van het Waterschap Schouwen-Duiveland verhuist naar de begane grond van het belastingkantoor aan het Kerkhof Zuidzijde in Zierikzee. Dat wordt besloten tijdens de vergadering van het algemeen bestuur van het waterschap. Zij kampt met ruimtegebrek. Een actie tegen betaald parkeren in Burgh en Haamstede levert 2078 handtekeningen op. W. J. Goudzwaard die de handtekeningen overhandigt aan wethouder ir. C. W. Veerhoek steekt zijn mening over het plan niet onder stoelen of banken. „Het is niet wenselijk en ook niet nodig. Er is geen probleem, maar er wordt door het college een probleem van gemaakt", aldus Goudzwaard. Met een brief aan de gemeente Zierikzee en de Stichting Multifunctionele gebouwen dringen de Zierikzeese horecaondernemers er op aan om de horecafunctie van het multifunctioneel gebouw aan de Huijbertstraat nu snel te regelen. Dit met het óog op feesten en partijen die in de toekomst in dit gebouw gehouden mogen worden. De relatie- en gezinstherapeut T. van Maurik uit Wemeldinge stopt na drieëntwintig jaar met zijn werkzaamheden. Hij kwam in al die jaren twee keer per week naar Zierikzee. „In een relatie moet je jezelf kunnen zijn en af en toe lekker samen kunnen zijn", aldus Van Maurik. De zes gemeenten op Schouwen-Duiveland hebben via een gezamenlijke brief aan de directie Zeeland van het ministerie van verkeer en waterstaat aangedrongen op aanpassing van de Rijksweg N59 tussen Bruinisse en Zierikzee en de Rijksweg N57 tussen Zierikzee en Haamstede. „Sinds het tolvrij worden van de Zcelandbrug wordt deze route steeds intensiever gebruikt, met name door het vrachtverkeer", aldus de colleges. 'Lekker veel ruimte. Gezellig,. leuk. Gewoon ieder jaar doen'. Uit reacties, die bezoekers van de Hobbybeurs in Bruinisse optekenen blijkt overduidelijk het enthousiasme voor de nieuwe manier waarop het evenement dit jaar wordt gepresenteerd. In plaats van het Bruse dorpshuis kiest men dit jaar voor de Bruse sporthal De Vanger als lokatie. De meerderheid van de gemeenteraad van Westerschouwen stemt tijdens de gemeenteraadsvergadering in met het voorstel van het college van b en w om extra geld uit te trekken voor de verbouw van de Beatrixschool in Haamstede. Het is de bedoeling dat in het voormalige schoolgebouw een kinderdagverblijf gevestigd wordt De benaming 'groep Schouwen-Duiveland van de rijkspolitie' is verleden tijd. De ongeveer veertig politiemensen die op Schouwen-Duiveland werkzaam zijn maken sinds kort onderdeel van het district Oosterscheldebekken van de Regionale Politie Zeeland. Groepscommandant M. P. Lenselink is benoemd tot chef politiële bedrijfsvoering van het district Oosterscheldebekken. Schouwen-Duiveland is niet massaal naar het gemeentehuis getrokken om daar een solidariteitsverklaring te tekenen om een gift te deponeren ten bate van de oorlogsslachtoffers in Bosnië- Hercegovina. De Europese actie levert op Schouwen- Duiveland 273 handtekeningen en bijna vijfduizend gulden op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 24