oktober DONDERDAG 30 DECEMBER 1993 OUDEJAARSBIJLAGE 23 geen spreekuur of verkorten dit consult. Daarmee laten zij weten dat zij achter de actie staan waarmee specialisten van ziekenhuizen in Zeeland en West-Brabant protesteren tegen de bezuinigingsplannen van staatssecretaris H. Simons. Unaniem schaart de commissie ruimtelijke ordening van de gemeente Westerschouwen zich achter een nieuw inrichtingsplan voor het monumentale boerderijcomplex Molenberg aan de Hogeweg in Burgh- Haamstede. Het plan behelst naast het kamperen bij de boer het creëren van een zogenaamde approach- golfbaan. De voorzitter van de Stichting Stimulering Werkgelegenheid Zeeland-Noord, mr. J. J. P. M. Asselbergs overhandigt het eerste exemplaar van de regionale bedrijven- promottemap en folder van bureau Bedrijfscontact Zeeland-Noord aan de Commissaris van de Koningin drs. W. T. van Gelder. Met vuurpijlen die tevoorschijn komen uit twee enorme champagneflessen en jeugdige sporters, die de letters van de nieuwe naam ophangen, wordt het sport- en recreatiecentrum Westerschouwen officieel heropend. De officiële opening wordt gekoppeld aan een open dag waarbij demonstraties worden gegeven van allerlei sporten en recreatie-activiteiten die in het centrum mogelijk zijn. In Westerschouwen en Bruinisse wordt een Open Gemeentedag gehouden. Door Burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse zet de heimachine in werking waarmee de eerste paal wordt geslagen voor de woningen die de komende tijd gebouwd worden in het gebied Riekusweel II in Bruinisse. Naar vei-wachting worden alle 45 woningen van het plan in 1993 en 1994 gerealiseerd. Via overleg met de provincie wordt duidelijk dat de openbare basisschool in Sirjansland tot augustus 1996 als zelfstandige basisschool kan blijven bestaan. Daarna moet de toekomst van de school worden gewaarborgd via fusie met de openbare basisschool Dobbelsteen in Nieuwerkerk. De gemeenteraad Duiveland bezegelt met een hamerklap het raadsbesluit over de fusie. De voorzitter van woningbouwvereniging Beter Wonen, F. K. Vos krijgt in verband met zijn 25-jarig jubileum de NWR-erepenning uitgereikt. De voorzitter van de Nationale Woningraad, N. van Velzen: ,,Vos past perfect in het profiel toekomstige bestuurder woningcorporatie". Gedurende een week is de polikliniek van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee bijna leeg. De medische specialisten houden Ofschoon er op verschillende onderdelen nog de nodige twijfels over nut en haalbaarheid bestaan schaart de gemeenteraad van Westerschouwen zich achter het eerste deelplan van het mobiliteitsscenario Westerschouwen. Wethouder ir. C. W. Veerhoek benadrukt dat het plan stapsgewijs uitgevoerd zal worden. middel van het openstellen van de werkruimte, stands met informatiemateriaal en persoonlijke uitleg informeren gemeente ambtenaren het publiek over de werkzaamheden van een gemeente. Het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis, het gebouw waar internist A. J. van den Hoorn uit Schuddebeurs ruim 28 jaar werkte, speelt een centrale rol tijdens zijn afscheidsbijeenkomst. ,,We hebben hier wat af moeten knokken om de dreigende sluiting van het ziekenhuis te voorkomen", aldus de scheidende internist. Bruinisse viert het 525-jarig bestaan. Deze viering is meer dan alleen een feest. Bestuurderen en oud- bestuurderen maken van de gelegenheid gebruik om te ageren tegen de plannen tot gemeentelijke herindeling van Schouwen-Duiveland en in het verlengde daarvan de teloorgang van Bruinisse als zelfstandige gemeente. Met algemene stemmen schaart de gemeenteraad van Zierikzee zich achter het voorstel van het college om een subsidieverzoek van de Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland af te wijzen. Omdat de gemeente Duiveland de subsidie aan de stichting heeft stopgezet verliest men ongeveer Hofferstraat/ Verrenieuwstraat in Zierikzee. Het gemeentebestuur heeft beslist dat het vervallen gebouw moet wijken voor de aanleg van een nieuwe straat die de Verrenieuwstraat met de Zevengetijstraat verbindt. achttien procent van de inkomsten. De gemeenteraad weigert 'het gat van Duiveland' te dichten. De gemeente Westerschouwen zal dei broekriem aan moeten halen. Er is een gat in de begroting van 280.000,-. Dat blijkt tijdens de vergadering van de commissie financiën van de gemeente. Met algemene stemmen schaart de gemeenteraad van Bruinisse zich tijdens de raadsvergadering achter het voorstel van het college om op de hoek Beursstraat/ Oudestraat/Havenkade een handelsbeursje te bouwen. Linksboven: Minister Maij ondertekent Beleidsplan Voordelta. Middenhoven: Nieuwe muziekzaal voor Kunst en Eer. Daaronder: Afbraak van het Zusterhuis. Daaronder: Uitdunnen in de boswachterij Westerschouwen. Linksonder: Havenmeester J. de Vos met pensioen. Rechtsonder: Schoonmaak haven van Viane. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Schouwen viert haar zestigjarig bestaan. „Laat los wat is geweest en kijk vooruit", zijn de vastberaden woorden van presidente mevrouw J. de Boer-van Schelven tijdens de jubileumbijeenkomst In Dreischor wordt stilgestaan' bij het feit dat directeur van Openbare Basisschool De Klimop, C. van de Vreugde vijfentwintig jaar werkzaam is bij deze school. Hij wordt vergast op een rondrit door het dorp met een sjees. Minister van verkeer en waterstaat, mevrouw J. R. H. Maij-Weggen neemt op Neeltje Jans het Beleidsplan Voordelta in ontvangst. Doel van het beleidsplan is het zeegebied vanaf de Maasvlakte tot de Kop van Walcheren te beschermen tegen te vergaand, menselijk ingrijpen. Met toneelstukjes, liedjes en cadeautjes nemen alle leerlingen, leerkrachten, ouderraad en schoolbestuur afscheid van mevrouw Mes. Eenentwintig jaar lang gaf ze twee keer in de week handwerkles op de Christelijke Nationale School Onder de Wieken in Burgh- Haamstede. Burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse overhandigt het eerste exemplaar van de promotiefolder Bruinisse aan de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken Midden- en Noord-Zeeland, de heer drs. C. Hartog. Bruinisse wil omschakelen van de traditionele inkomstenbronnen, landbouw en visserij, naar andere bronnen. De nieuwe muziekzaal van Kunst en Eer in de Kaersemakerstraat in Zierikzee wordt feestelijk in gebruik genomen. Wethouder D. van der Wekken opent de muziekzaal door het onthullen van een kunstwerk tegen de achtermuur, dat vervaardigd is door Co Rijn en Saskia Eggink, beiden lid van Kunst en Eer. Tijdens de viering van het 75- jarig bestaan van de FNV afdeling Schouwen-Duiveland in Zierikzee laat FNV- secretaris Louis Groen weinig heel van het sociaal beleid van het kabinet. De secretaris kan niet anders dan concluderen dat met name minister De Vries van sociale zaken en werkgelegenheid de vakbeweging gewoon opzij schuift. Met de grootst mogelijke meerderheid besluit de gemeenteraad van Westerschouwen om een kinderdagverblijf te realiseren in de Beatrixschool in Burgh-Haamstede. Om het gebouw geschikt te maken voor kinderopvang is een investering van 100.000,- noodzakelijk. Het zusterhuis dat in de vijftiger jaren naast het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee werd gebouwd, als huisvesting voor de verpleegkundigen die in het ziekenhuis werkten, behoort tot het verleden. Op de plaats waar het zusterhuis stond gaat de Zierikzeese makelaar en projectontwikkelaar Bij de Vaate luxe appartementen voor ouderen bouwen. Doorborduren op de wijze waarop men momenteel inspeelt op de massale groep, vermaakzoekende toeristen in Zierikzee. Of een heel nieuwe weg inslaan met een toeristisch beleid dat is gericht op de rust- en ruimtezoekende toerist die is geïnteresseerd in cultuur en natuur. Deze twee scenario's presenteren studenten véyi de Landbouwuniversiteit Wageningen in het stadhuis in Zierikzee. In opdracht van Staatsbosbeheer is de Beheerseenheid Noord- Zeeland begonnen met het uitdunnen van ruim vijftig hectare dennenbos in de Boswachterij Westerschouwen. Een karwei dat dik twee maanden zal gaan duren. In het stadhuis in Brouwershaven wordt het ontwerp gepresenteerd voor een gebouwencomplex bestaande uit zestien ouderenwoningen, een dorpshuis en een peuterspeelzaal. Het gebouw wordt volgend jaar Onder het motto 'besturen is dirigeren', opent gedeputeerde A. J. Dijkwel officieel de nieuwe afdeling Vliedberg van verpleeghuis Corneliastichting ip Zierikzee door het bewonerskoor te leiden, terwijl de leden een eerste lied zingen voor de genodigden. Het Dierenasiel Schouwen- Duiveland in Zierikzee houdt een geslaagde open dag. Meer dan tweehonderd bezoekers komen een kijkje nemen bij het asiel. Diverse honden en katten worden aan een nieuwe baas toevertrouwd. Als het aan de meerderheid van de commissie verkeer van de gemeente Zierikzee ligt komt er voor de westzijde van de Verrenieuwstraat een parkeerverbod. Dit naar aanleiding van klachten van bewoners van de straat. Het Streek- en Landbouwmuseum Schouwen- Duiveland gaat in november,, uit zijn onderkomen aan de Mr Pieter Moggestraat in Dreischor. Het oude lagere schoolgebouw wordt in december afgebroken. Als alles volgens plan verloopt wordt de monumentale boerderij Goemanszorg aan de Molenweg in Dreischor de nieuwe lokatie van het Streek- en Landbouwmuseum. Het op biologische wijze - zonder gebruikmaking van chemische middelen - schoonmaken van de waterbodem van de Zoute gracht in Zierikzee heeft niet het resultaat opgeleverd waarop men gehoopt had. Wethouder P. de Rijke hoopte op een reductie van vervuild bodemslib met vijftig procent. Voorlopig is men echter nog niet verder gekomen dan een reductie met twintig procent. Een bus vol werknemers van werkvoorzieningsschappen, waaronder werknemers van De Zuidhoek vertrekt naar Den Haag. Daar worden de CAO-onderhandelingen voor de werkvoorzieningsschappen hervat. Het behoud van werkgelegenheid en reparatie van het WAO-gat staat daarbij voorop. Naast het huidige massatoerisme moet ook het natuur- en cultuurtoerisme verder worden uitgebouwd, want dat wordt op dit moment te weinig gedaan. Tbt die conclusie komt bestuurslid D. de Vries tijdens de najaarsvergadering van de Zierikzeese Ondernemers Centrale. De havenmeester in Brouwershaven, J. de Vos, gaat na achttien jaar trouwe dienst met pensioen. Volgens de heer ^rs. C. A. Bol, voorzitter van de watersportvereniging, heeft Brouwershaven zijn populariteit als jachthaven aan het beleid van de scheidende havenmeester te danken. Van De Vos wordt afscheid genomerf tijdens een drukbezochte receptie. gerealiseerd aan de Meester Pieter Moggestraat in Dreischor, waar nu nog het oude lagereschoolgebouw staat waarin het Streek- en Landbouwmuseum is gevestigd. Rijkswaterstaat is begonnen jmet het opruimen van de sporen die de voormalige scheepssloperij bij het haventje van Viane heeft achtergelaten. Uit een bodemonderzoek dat in 1991 in opdracht van Rijkswaterstaat werd uitgevoerd, bleek dat in totaal rond de tien hectare van Vianes slikken is vervuild. Deze oppervlakte zal helemaal worden gesaneerd. In de gemeente Middenschouwen krijgt het publiek in het vervolg spreekrecht tijdens gemeenteraadsvergaderingen. De grootst mogelijke meerderheid van de gemeenteraad spreekt zich tijdens de gemeenteraadsvergadering uit voor het nemen van een proef met het spreekrecht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 23