augustus september 22 OUDEJAARSBIJLAGE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE maar zet vraagtekens bij het inwonertal dat een gemeente in de toekomst nodig heeft. Na 27 jaar als medewerker besteldienst van PTT Post in Nieuwerkerk in dienst te zijn geweest maakt Piet van den Berge uit Oosterland gebruik van de VUT-regeling. Vele collega's, vrienden en kennissen drukken de heer Van den Berge de hand. De Zomerpop/Jeugddag in Scharendijke wordt voor de. derde achtereenvolgende keer gehouden. Deze dag kan als geslaagd worden beschouwd. Nieuw dit jaar is de barbecue. De heer W. Hart uit Burgh- Haamstede maakt gebruik van de mogelijkheid tot vervroegde uittreding. Hij neemt afscheid van zijn collega's van de gemeente Westerschouwen en van zijn DAF 1700. Hart is achttien jaar chauffeur geweest voor de gemeente. Veilig Verkeer Nederland houdt de actie Weer naar school. De actie bestaat onder meer uit extra politietoezicht op routes die veel door kinderen worden gebruikt om naar school te rijden. Tevens houdt de politie (brom)fietsen snelheidscontroles. Spandoeken moeten automobilisten attenderen op schoolgaande kinderen. Goed nieuws voor jeugdsoos De Pul én de vrijwillige brandweer van Bruinisse. Voor het jaar 1996 staat de bouw van een nieuwe brandweergarage op het programma en als alles meezit kan jeugdsoos De Pul al in 1994 in een nieuw gebouw trekken. Dat blijkt uit de aanbiedingsbrief bij de begroting voor 1994 van de gemeente Bruinisse. Een groep van vijftien jongeren uit de Engelse jumelageplaats Hatfield verblijft twee weken met hun begeleiders in Zierikzee. Dit in het kader van de jaarlijkse jeugduitwisseling. Het folkloristische evenement de Burghse Dag wordt door duizenden mensen bezocht. De burgemeester van Westerschouwen, H. Tees verricht de officiële opening. Westerschouwse raadsleden proberen de eerste ringen te steken. ,,Er waren hele moeilijke tijden in het vlas. Ik kan mij nog herinneren dat mijn vader in de winter sloten moest gaan delven omdat we niet rond konden komen met de opbrengst van het vlas. Maar er waren ook rijke tijden waarin we het goed hadden". De 63-jarige P. A. van der Linde beantwoordt tijdens de Vlasdag in Dreischor vol enthousiasme alle vragen die het publiek hem stelde. Linksboven: CSG wordt Multifunktioneel centrum. Daaronder: Burgemeester Mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee in vrije val. Middenhoven: Korenmolen De Lelie wordt opgeknapt. Rechtsboven: Bruse brandweerkazerne wordt te klein. Daaronder: Folklore tijdens de Burghse dag. Linksonder: Oud-vlassers in gesprek tijdens de Dreisterse Vlasdag. Stralend wit, met nieuwe wieken en een nieuwe kap staat korenmolen De Lelie weer te pronken langs de Elkerzeeseweg tussen Scharendijke en Eikerzee. De 325.000 gulden kostende restauratiebeurt is zo goed als gereed. het zonnetje gezet vanwege hun 25-jarige verbintenis met het Nieuwerkerkse Aannemer Weg- en Waterbouw Transportbedrijf Wandel. Zij krijgen een erepenning opgespeld. In verband met de snel om zich heen grijpende malaise in vrijwel alle sectoren van de Nederlandse land- en tuinbouw heeft het dagelijks bestuur van de ZLM aan de Centrale Landbouw Organisatie (CLO) verzocht om een extra, breed CLO- overleg. De commissie financiën van de gemeente Westerschouwen besluit 150.000,- extra uit te trekken voor de bestrijding vaan de iepziekte in de gemeente Westerschouwen. ,,We moeten er maar niet aan denken dat dit een structurele last zou kunnen worden, verzucht commissievoorzitter wethouder G. J. W. van der Salm. De hoofdingelanden van het Waterschap Schouwen- Duiveland scharen zich achter het voornemen van het dagelijks bestuur om te werken aan een fusie van de waterschappen boven de Westerschelde. Wel worden enige kritische kanttekeningen geplaatst. Een meerderheid van de gemeenteraad van Bruinisse schaart zich tijdens de raadsvergadering achter het voorstel van de meerderheid van het college om te werken aan samenvoeging van de gemeenten Bruinisse en Duiveland. Alleen de fractie van Algemeen Belang laat weten tegen het voorstel te zijn. De gemeente Brouwershaven stelt aan IJsvereniging Zonnemaire 50.000,- beschikbaar voor renovatie van de ijsbaan in Zonnemaire. Dat maakt burgemeester L. N. Labruyère van Brouwershaven bekend in een toespraak ter gelegenheid van de viering van het honderdjarig bestaan van de ijsvereniging. De militair Erwin Bos uit Zierikzee is even thuis na een verblijf van drie maanden in Cambodja. Hij praat nuchter over zijn ervaringen: „Soms lijkt het net een betaalde vakantie, maar als er dan weer overal om je heen geschoten wordt sta je weer met beide benen op de grond". Tijdens de openbare vergadering van het algemeen bestuur van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland wordt unaniem besloten om de dienstverlening aan organisaties uit Duiveland vanaf 1 januari 1994 te beëindigen. Men neemt dit besluit omdat het Duivelandse gemeentebestuur heeft besloten om met ingang van volgend jaar haar jaarlijkse financiële bijdrage aan de Stichting Jeugd stop te zetten. De Schouwen-Duivelandse verzorgingshuizen zijn het beleid van minister D'Ancona meer dan zat. „Bejaarden hebben Nederland groot gemaakt. Als dank staan ze straks op straat", luidt de tekst van een spandoek op de gevel van verzorgingshuis Borrendamme in Zierikzee. De Open Monumentendag trekt een bevredigend aantal bezoekers naar Schouwen- Duiveland. Net als vooi^aande jaren bezoeken toeristen, Zeeuwen en dagjesmensen een monument. Nieuwkomer dit jaar is de Museumhaven in Zierikzee. Burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs is verbaasd, om niet te zeggen .verbijsterd, over kranteberichten als zou hij gesolliciteerd hebben naar de post van burgemeester van zijn geboorteplaats Bergen op Zoom. „Het is volstrekt uit de lucht gegrepen", aldus Asselbergs. „Het is niets meer dan gebakken lucht". De werkzaamheden zijn begonnen diejhoeten leiden tot afbraak van de boerderij op de hoek van de Linksboven: Ringsteken per kameel. Midden boven: Protest in Zierikzee tegen bezuinigingen op ouderenzorg. Rechtsboven: basisschool Sirjansland mag blijven. Rechtsonder: Lege wachtkamer door akties. Volgende pagina, linksboven: Opening sport- en recreatiecentrum Westerschouwen. Volgende pagina, rechtsonder: Viering 525-jarig bestaan Bruinisse. In Ouwerkerk wordt onder ideale weersomstandigheden voor het negende achtereenvolgende jaar het Zomernachtfeest gehouden. Het evenement betreft een combinatie van muzikale optredens, demonstraties en een terras met bar en barbecue. De commissie openbare werken en milieu schaart zich achter het voorstel van het college van b en w van Zierikzee om aan de Hoge Molenstraat een openbaar invalidentoilet te realiseren. „Dit is een kans die we met beide handen aan moeten grijpen", aldus commissielid mevroüw M. A. Bij de Vaate- Rozendaal (CDA). De voormanhen J. Wandel en M. Mathijsse worden tijdens een feestelijke bijeenkomst in Tijdens de zesde Havendag in Zierikzee genieten vele duizenden bezoekers van mosselen, vaartochten, muziek, demonstraties en boegsprietlopen. Hoogtepunt deze dag is echter het elastiekspringen, waaraan ook burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs en Ria Geluk van het comité Zierikzee Aktief zich wagen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst wordt opmaker Henk de Vlieger gehuldigd omdat hij 25 jaar werkzaam is bij drukkerij Lakenman Ochtman uit Zierikzee. Met algemene stemmen schaart de gemeenteraad van Zierikzee zich achter het voorstel van het college om 3,5 ton uit te trekken voor de eerste fase voor aanpassing van het multifunctioneel gebouw aan de Huybertstraat. De komende zeven jaar moeten in de provincie Zeeland 183 standplaatsen voor woonwagens worden aangelegd. Op Schouwen- Duiveland zouden er volgens het ontwerp-woonwagenplan 1993-2000 van de provincie in totaal vijf standplaatsen voor woonwagens bij moeten komen: twee in Bruinisse, twee in Westerschouwen en één in Zierikzee. Diezelfde gemeenteraad gaat akkoord met het voorstel de grond waar het schoolgebouw aan de Manhuisstraat stond te verkopen aan woningbouwvereniging Beter Wonen om de bouw van 39 seniorenwoningen mogelijk te maken. Enkele raadsleden ruziën tijdens de gemeenteraadsvergadering in Brouwershaven over het feit of het al dan niet zin had om de vroegere remise van de stoomtram in Brouwershaven als industrieel monument te behouden bij de verbouwing van het pand tot brandweergarage/gemeentew erkplaats. De verbouwingskosten blijken achteraf niet 815.000 gulden te bedragen, maar ruim één miljoen gulden. In Brouwershaven maken medewerkers van een Duits filmproduktiebedrijf opnamen voor de speelfilm Apfel im Moor. Een negentig minuten durende televisiefilm die zij produceren in opdracht van de Duitse televisiezender ZDF. De colleges van burgemeester en wethouders van de gemeenten Duiveland en Bruinisse spreken de intentie uit verder te willen gaan met samenvoeging van beide gemeenten. Een onderzoeksrapport spreekt over een groter, draagvlak,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 22