mei juni 20 OUDEJAARSBIJLAGE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE herinrichtingsplan voor het centrumgebied van hun uorp. Zij zijn vooral bezorgd over het parkeren en 'laden/lossen. Het is de bedöeling dat het gebied Torenplein, Kerkstraat en Markt wordt ingericht als voetgangersdomein. Groot onderhoud aan de Stormvloedkering in de Oosterscheldé valt 45 tot 90 miljoen gulden duurder uit omdat het twintig jaar eerder moet plaatsvinden. Oorzaak is de verflaag op de schuiven waar scheurtjes inzitten. De gemeenteraad van Westerschouweh reageert tijdens de gemeenteraadsvergadering verdeeld op de plannen van het college voor het realiseren van een Milieu' Educatief Centrum in Westerschouwen. Met name de PvdA-fractie vindt het haalbaarheidsonderzoek wel erg duur. De abonnees van kabelmaatschappij Zekatel zijn zeer tevreden over zowel de kwaliteit van de ontvangs^ als het aanbod aan zenders. Daar staat tegenover dat veel Zeeuwen bang zijn voor forse tariefsverhogingen in de toekomst. Dat blijkt uit een enquête van Zekatel onder haar abonnees. ,,Ik neem géén afscheid van het Leger des Heils en Ik neem geen afscheid van God. Luitenant-kolonel Alida M. Bosshardt, landelijk bekend als 'de majoor', maakt in de Grote Kerk in Zierikzee duidelijk dat haar afscheidstoernee langs 32 Nederlandse steden alleen het beëindigen van haar werkzaamheden voor de Stichting Zending zonder Grenzen betreft. De Renessedag wordt voor de tiende keer gehouden. Het betreft een braderie/rommelmarkt die wórdt georganiseerd door de sportvereniging Renesse, de muziekvereniging Luetor et Emergo en de Nederlandse Hervormde Kerk. Het evenement brengt ruim 19.000 gulden netto op. Veel wind en, al naar gelang het evenement vordert, steeds meer zon en publiek. Dat beeld kenmerkt de derde editie van Bruniversails; het Corneliastichting zitten. Dooi de extra zorg kan opname in het verpleeghuis worden voorkomen of zo lang mogelijk worden uitgesteld. Het algemeen bestuur van de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland heeft met meerderheid van stemmen besloten om meer geld uit te trekken voor de garantieprijs oud papier. Het gaat om een verhoging van acht naar tien cent per kilo papier. Daarvan is zes of zeven cent bestemd voor de bedrijven en drie of vier cent voor de verenigingen. Het Bedrijfscontact Zeeland- Noord houdt de acquisitie actie Kom over de brug. Zevenhonderd bedrijven in het Rijnmondgebied worden aangeschreven om in ieder geval eens serieus na te denken over Schouwen- Duiveland als vestigingsgebied. Voor ruim driehonderd leerlingen van het voortgezet onderwijs op Schouwen- Duiveland is mei de maand van het eindexamen. De hersenen hebben weer een berg werk te verzetten. Ongeveer dertig Oosterlanders bezoeken de hoorzitting over het Linksboven: Herdenking bij Joods monument Zierikzee. Rechtsboven: Doop boot brandweerreddingsbrigade. Daaronder: Mini-molens tentoongesteld tijdens Nationale Molendag. Daaronder: Majoor Bosshardt in Zierikzee. Linksonder: Leerlingen J. L. de Jongeschool in aktie voor Syrische mede-leerling. Rechtsonder: Folklore tijdens Renessedag. Met algemene stemmen schaart de commissie openbare werken van de gemeente Bruinisse zich achter het voorstel van het college 0111 een dorpsplan op te (laten) stellen. De kosten daarvan worden voorlopig geraamd op 40.000,-. Na een dienstverband van bijna 32 jaar neemt J. C. Kouijzer uit Zierikzee afscheid van PTT Post. De heer Kouijzer maakt gebruik van de Sociale Begeleidings Regeling (SBR) die van toepassing is omdat zijn functie als hoofdbesteller overcompleet is geworden. Leefgemeenschap Ti-dorp in Westerschouwen houdt een open dag. Een gezonde leefwijze staat in deze gemeenschap centraal. Hier kunnen mensen terecht die zijn vastgelopen met zichzelf en de maatschappij. In Renesse, Zierikzee en Bruinisse worden de mensen herdacht die gevallen zijn tijdens de Tweede Wereldoorlog. ,,We leven in vrijheid, maar het is een kwetsbare vrijheid die moet worden gedragen door iedereen". Dat is de boodschap die burgemeester H. Tees van Westerschouwen zijn toehoorders meegeeft. Koffie met gebak, muziek, spelletjes, pannekoeken en een toespraak door bestuursvoorzitter T. C. Hekman. Met die feestelijke elementen wordt in het Zierikzeese verzorgingshuis De Wieken herdacht dat het vijf jaar geleden is dat de dagverzorging van start ging. ,,Ik doop u YT 21 39 en wens u een behouden vaart". Die woorden spreekt mevrouw L. Bergshoeff-van Diën voordat zij de nieuwe gezamenlijke reddingsboot van de Reddingsbrigade Zierikzee- Duiveland en het vrijwillige brandweerkorps van Duiveland doopt met de traditionele champagne. De belangstelling voor de Nationale Molendag op Schouwen-Duiveland is teleurstellend. Ondanks het nogal winderige weer doen in vergelijking tot vorig jaar wel meer mensen mee aan de landelijke fietsdag, maar er komen maar weinig fietsers op bezoek bij de molenaars van Schouwen-Duiveland. Het is de bedoeling dat een beperkt aantal bewoners van de verzorgingshuizen op Schouwen-Duiveland in de toekomst zorg krijgt van een team waarin ook medewerkers van hét verpleeghuis Bruse watersportfestijn waarbij ook op de wal allerlei festiviteiten plaatsvinden. Het Rijksinstructievaartuig Bulgia van de Koninklijke Marine is één van de trekpleisters. Leerlingen van de Christelijke Basisschool Johan Louis de Jonge hebben besloten om actie te voeren tegen het voornemen om het Syrisch gezin Elya geen asiel te verlenen en daarom uit Nederland weg te sturen. 'Jan en Yomana horen bij ons, ze mogen niet weg' laten ze via brieven, gedichten en spandoeken weten. De gemeenteraad van Bruinisse schaart zich eensgezind achter het idee om mee te doen aan de landelijke gemeentedag op 25 september, maar is verdeeld over de viering van het 525-jarig bestaan. Schouwen-Duiveland beleeft wat betreft het aantal toerister? een druk pinksterweekend. Alle verblijfsaccommodaties zijn vrijwel geheel bezet en de VVV de Schouwse Kust moet dan ook overgaan tot het verwijzen naar Middelburg en plaatsen in het achterland. In Westerschouwen neemt ambtenaar L. A. Verhage na een dienstverband van bijna 38 jaar afscheid. „Leen slaat zijn slaatje, in de VUT met de woorden dat de gemeentehuis in Burgh- Haamstede siert. van der Wekken, voorzitter van de werkgroep, de presentatie van het plan tot het aangaan van een vriendschapsband tussen Zierikzee en het Tanzaniaanse dorp Maore. Over het algemeen stellen de bewoners van de Oudestraat in Bruinisse zich positief op tegenover de plannen tot reconstructie van hun straat, De meningen zijn enkel verdeeld over de verhouding groen- en parkeervoorzieningen. Men hoopt door de reconstructie ook de verkeersveiligheid in de straat te kunnen verhogen. „Het zou triest zijn als de gemeente Westerschouwen een inbreuk zoti moeten maken op haar imago, haar produkt, haar landschap". Dat zegt wethouder ir. C. W. Veerhoek van Westerschouwen in een toespraak ter gelegenheid van de start van de VIammencampagne tegen Iepziekte. Na een grootscheepse verbouwing wordt jongerencentrum Big S in Burgh-Haamstede op feestelijke wijze heropend. Niet alleen inwendig is Big S gewijzigd, ook qua activiteiten is zij een andere koers ingeslagen. Niet alleen de jongeren, maar voortaan ook de kinderen en ouderen moeten hun weg weten te vinden naar een nieuw Big S. Het kantoor van Cebeco- Zuidwest verdwijnt uit Zierikzee als gevolg van een samenvoeging van Cebeco met de Coöperatieve Zuidelijke Aan- en Verkoopvereniging (CZAV). „We zullen zoveel mogelijk proberen te voorkomen dat er gedwongen ontslagen-vallen", aldus Cebeco-directeur W. A. Bierens. „Maar of dat lukt is nu nog niet te zeggen". Er bestaat weinig animo voor de editie 1993 van de Waterschapsdag. Slechts een handjevol mepsen komt een kijkje nemen bij rioolwaterzuiverings installatie De Verseput in Kerkwerve. In,Zierikzee is het aanmerkelijk drukker. Ruim tweehonderd mensen komen een kijkje nemen in 's Landskamer, het onderkomen van het Waterschap Schouwen-Duiveland. Onder grote publieke belangstelling beleeft de Eilandelijke Muziekdag op het sportveld in Zonnemaire de dertiende editife. Dit muziekfestijn is voor Nut en Uitspanning de afsluiting van de festiviteiten rond het 120- jarig bestaan van de Zonnemairse muziekvereniging Een haalbaarheidsonderzoek heeft uitgewezen dat er op korte termijn nog weinig mogelijkheden'zijn voor de ontwikkeling van glastuinbouw in Bruinisse en Duiveland. In het rapport worden die mogelijkheden in de toekomst, wanneer de economie weer is De Paardenmarkt in Zierikzee trekt weer duizenden belangstellenden naar de straten rondom de Dikke Toren. In lange rijen schuifelen zij stapvoets langs de bijna 140 kramen en de ruim twintig standwerkers die de Paardenmarkt dit jaar bevolken. Tijdens de gemeenteraadsvergadering in Brouwershaven komt van de VVD-fractie kritiek op de snelheidsremmers op de Boogerdweg in Dreischor. Volgens mevrouw G. van de Velde-de Wilde staan de twee elementen waaruit de snelheidsremmer bestaat te dicht bij elkaar hetgeen weieens problemen op zou kunnen leveren voor vrachtwagens of landbouw verkeer. Een belangrijke dag in het bestaan van de Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Zierikzee. Zo omschrijft D.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 20