DONDERDAG 30 DECEMBER 1993 OUDEJAABSBIJLAGE 19 Vorige pagina, linksonder: Gemeente Westerschouwen koopt sporthal Krayestcin. Vorige pagina, rechtsonder: plannen voor gemeentelijke herindeling op Schouwen- Duiveland. Linksboven: brand in St. Domusstraat. Middenhoven: lokatie uitbreiding Oosterland. Rechtsboven: Boomplantdag op zeven lokaties. Reehtsonder: herinrichting jachthaven Den Osse. driedaags bezoek aan onze oosterburen. De overgrote meerderheid van de gemeenteraad van Middenschouwen is in principe voor realisering van een woonzorgproject in die gemeente. Bij een uitslaande brand in de Sint Domusstraat in Zierikzee worden drie woningen beschadigd. Naar schatting van de commandant van de Zierikzeese brandweer, H. J. Fierens loopt de schade in de honderdduizenden guldens. Er is een plan in de maak om de kern Oosterland aan de westzijde uit te breiden met een nieuwbouwwijk waarin plaats is voor ongeveer vijftig woningen. Het betreft het gebied tussen de Molenweg en de Rampertsedijk en wel het gedeelte tussen de Korte Weststraat en de groentezaak Pieper. Het bestuunvan de Stichting Streek- en Landbouwmuseum Schouwen-Duiveland is op zoek naar een nieuw onderkomen. De huur van het pand waarin het museum nu nog is gevestigd is per 1 augustus opgezegd door de gemeente Brouwershaven. In het kader van Boomfeestdag planten kinderen van basisscholen en een school voor speciaal onderwijs op zeven lokaties op Schouwen-Duiveland bomen en struiken. Er is zelfs een verslaggever van 'TV Zeeland' aanwezig. Met algemene stemmen schaart de gemeenteraad van Bruinisse zich achterliet voorstel van het college om een fonds in te stellen voor het milieubaggeren van de Bruse reparatiehaven. Ruim drie procent van alle Zeeuwen rekent zichzelf tot de armen of zeer armen. Dat blijkt uit een onderzoek van een wetenschappelijk bureau. Volgens het ondei-zoek heeft ongeveer elf procent van de Zeeuwse bevolking te kampen met een chronisch geldgebrek. Het gemeentebestuur van Brouwei-shaven wil de verdere inrichting van de jachthaven Den Osse zo snel mogelijk realiseren. Het college van b en w heeft diverse organisaties bereid gevonden te investeren in voorzieningen in haven Den Osse. Bij kinderboerderij De Punt in Ziei'ikzee is men begonnen met de bestx-ating van het terrein. Als het aan de heer J. A. van Bleijswijk, directeur van kinderdagverblijf Brugzicht ligt, heeft kinderboerderij De Punt over vier jaar een totale gedaanteverwisseling ondergaan. Kenidse stam te verbeteren. De informatie-avond maakt deel uit van de actie Nieuwerkerk helpt de Masai. Er zit niet veel vaart in de sanering van vervuilde waterbodems in Zeeland. Dat is één van de belangrijkste conclusies van het voorontwerp Beleidsplan Waterbodems Baggerspecie. Het grote struikelblok is volgens de opstellers van het beleidsplan het ontbreken van voldoende ruimte om het vervuilde baggerslib op verantwoorde wijze te storten. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben een bijdrage van 100.000,- uit de knelpuntenpot toegezegd voor de reconstnjctie van de Kuijerdamseweg en het Dorpsplein in Ellemeet. De meerderheid van de gemeenteraad Westerschouwen spreekt zich uit tegen het bouwplan De Smidse. Voornaamste kritiek van degenen die tegenstemden richt zich op de hoogte van de woonlagen. De pogingen van het Actiecomité Manhuisstraat om de bouw van 39 seniorenwoningen in de Zierikzeese Manhuisstraat te verhinderen zijn op niets uitgelopen. Raad van State heeft het verzoek om schorsing van de bouwvergunning afgewezen. Wethouder D. van der Wekken van Zierikzee neemt de eerste zomerpostzegels, die nu ouderenpostzegels heten, in ontvangst. Voor het eerst, maar misschien ook wel voor het laatst (de PTT wil er immers van af) komt de opbrengst van deze actie ten goede aan projecten en voorzieningen voor ouderen. Het dagelijks bestuur van de gemeente Brouwershaven en het Natuur- en recreatieschap De Grevelingen hebben het plan opgevat om op de noordelijke havendam van jachthaven Den Osse een parkeerterrein te realiseren voor honderd A honderdtwintig auto's. Op die manier wil men de parkeerproblemen van de sportvissers, sportduikers en catamaran-watersporters oplossen. Het ziet er naar uit dat het interieur van het VVV- Samen met de gemeenten Kortgene, Reimerswaal, Tholen en Zierikzee doet de gemeente Bruinisse met een brief een laatste appèl op het ministerie van verkeer en waterstaat om het sluitpeil voor de Stormvloedkering te verlagen van 3,00 meter naar 2,75 meter. Dat deelt burgemeester A. Vogelaar mee tijdens de vergadering van de commissie algemeen bestuurlijke zaken. Wethouder W. G. Renden van Middenschouwen opent met een groot formaat sleutel het ingrijpend verbouwde onderkomen van de Helcherseeschool in Scharendijke. In de Concertzaal in Zierikzee wordt voor de achtste keer het Eenakterfestival gehouden. Zeventien eenakters worden opgevoérd voor veel publiek. Het evenement kenmerkt zich deze keer door een perfecte organisatie en weinig artistieke uitschieters. Als er een wetsvoorstel komt om Goeree-Overflakkee los te scheuren van Zuid-Holland en toe te voegen aan Zeeland, zal WD-Tweede Kamerlid mevrouw drs. N. J. Ginjaar- Maas zeker niet tegen stemmen. Dat blijkt uit een lezing van het Tweede Kamerlid voor de Ondercentrale Schouwen- Duiveland van de WD. In het kader van de Week van de Winkel wordt in Zierikzee kantoor aan de Markt in Brouwershaven nog dit jaar een grondige opknapbeurt krijgt. Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering gaan de leden akkoord met de investering -van ongeveer 25.000 gulden, die daar naar verwachting mee gemoeid zal zijn. Aan vertegenwoordigers van de vier ouderenbonden die Schouwen-Duiveland rijk is wordt het eerste exemplaar uitgereikt van de brochure Over AOW en andere (centen)kwesties. Deze- brochure is uitgegeven in het kader van het project voorlichting aan ouderen op Schouwen-Duiveland. Commissaris van de Koningin van Zeeland, drs. W. T. van Gelder opent in Renesse een tweede vakantiewoning voor kankerpatiëntjes en hun familie. „Vakantie biedt de gelegenheid om met elkaar de situatie aan te kunnen", aldus Van Gelder. De vrijwillige brandweer Duiveland is winnaar geworden van de provinciale brandweerwedstrijd in Burgh- Haamstede. „Tfechnisch was het bij de meeste ploegen goed verzorgd, maar waar het bij sommige aan ontbrak was goed kijken, goed verkennen", zegt assistent wedstrijdleider C. Mol uit Baarland. De gemeenteraad van Brouwershaven stelt de regeling 1993 vast betreffende het kamperen bij de boer. De regeling houdt in dat boeren vergunning kunnen krijgen om het hele jaar door maximaal tien kampeereenheden bij hun boerderij te plaatsen. Gedurende zes weken per jaar, de zogenaamde piekperiode, kan men vrijstelling krijgen om dat aantal te verhogen tot vijftien. Met een grote meerderheid schaart de gemeenteraad van Westerschouwen zich achter het voorstel van het college van b en w om over te gaan tot aankoop én renovatie van sporthal Krayestein. Met de aankoop en renovatie van het complex is een investering van ruim 2,2 miljoen gulden gemoeid. Het Drum Buglecorps Rust Roest dreigt te verdwijnen. een ZOC-actie gehouden, waaruit blijkt wie, volgens het publiek, de leukste 'winkel' heeft. Albert Heijn komt als overwinnaar uit de bus. De colleges van burgemeester en wethouders van de gemeenten Duiveland en Bruinisse laten in een brief aan provinciale staten van Zeeland Weten dat beide gemeenten willen worden samengevoegd tot één nieuwe gemeente. Schouwen-Duiveland beleeft een rustig paasweekeinde. In Renesse blijft het, behoudens een paar vechtpartijtjes, rustig. In heel Zeeland worden controles gehouden op illegaal kamperen en in vergelijking met vorig jaar worden er meer boetes uitgedeeld. Linksboven: Wethouder W. G. Renden (her)opent Helcherseeschool. Rechtsboven: VVD-twccde kamerlid mevrouw N. J. Ginjaar-Maas. Linksonder: Waterspektakcl op Koninginnedag in Zierikzee. Geheel linksonder: Lintjesregen in Bruinisse. Rcchtsmiddcn: Albert Heijn wordt verkozen tot leukste winkel. Rechtsonder: brandweerwedstrijden in Burgh-Haamstede. In Nieuwerkerk zijn Sharon Looremetta en John Nampaso te gast om te vertellen over het wel en wee van de Masai en wat er gedaan wordt om de leefomstandigheden van de Het corps kampt met een tekort aan leden en voor het eerst komt het corps niet in actie tijdens Koninginnedag. „We gaan natuurlijk uit alle macht proberen om nieuwe leden én nieuwe instructeurs te werven", zegt G. van Wagtendonk, algeheel leider van het drum buglecorps. Nadat het zwaard van Damocles bijna drie jaar aan Grevelingen worden geridderd. Elders in de regio krijgen vijf mensen een lintje. Schouwen-Duiveland beleeft de warmste Koninginnedag sinds tijden; de temperatuur loopt op tot tropische hoogte. De belangstelling voor de diverse Koninginnedag activiteiten is groot. een draadje hing, is het nu gevallen. De gemeenteraad van Duiveland besluit definitief om haar jaarlijkse bijdrage van ruim 25.000 gulden aan de Stichting Jeugd stop te zetten. Net als vorig jaar is de meeste lintjesregen neergekomen in Bruinisse. Vier inwoners van het vissersdoi'p aan de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 19