februari maart OUDEJAARSBIJLAGE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE uit de nota ouderenbeleid van de gemeente. De commissie algemene zaken schaart zich achter de nota. Het plan voor renovatie van de speeltuin aan, de Margrietstraat/Julianastraat is door de bewoners van Zonnemaire overwegend positief ontvangen. Belangrijkste punt van kritiek is echter dat voorzieningen voor de oudere jeugd ontbreken in het plan. Op het CJV-terrein aan de Rampweg in Renesse wordt de vlag gehesen, omdat de tweede vakantiewoning voor kankerpatiëntjes en hun familie het hoogste punt heeft bereikt. Op officiële wijze wordt het verbouwde en uitgebreide arbeidsbureau aan de Oude Haven in Zierikzee heropend. Het interieur heeft een volledige gedaanteverwisseling ondergaan. Daarbij is het kantoor in Zierikzee het eerste in Zeeland dat aan de Koningin Beatrix en vele andere hoogwaardigheidsbekleders vereren de gemeente Duiveland met een bezoek. In de kernen Nieuwerkerk en Ouwerkerk vindt de Nationale Herdenking van de Watersnoodramp 1953 plaats. De herdenking bestaat uit een bijeenkomst in de Hervormde kerk in Nieuwerkerk en het leggen van een krans bij de caissons in Ouwerkerk. In de gemeente Westerschouwen worden voorlichtingsbijeenkomsten gehouden over het mobiliteitsscenario. Er blijkt bij de bevolking grote belangstelling te bestaan voor deze bijeenkomsten. Het publiek stelt vele vragen en geeft op- en aanmerkingen. Deze worden door wethouder ir. C. W. Veerhoek 'meegenomen' richting gemeentehuis. Als het aan het college van b en w van de gemeente Duiveland ligt komt er een eilandelijk adviesorgaan voor het ouderenbeleid. Dat blijkt De rijschoolhouders op Schouwen-Duiveland én de zes gemeenten hebben het kort geding verloren dat zij hebben aangespannen tegen het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen. De rechter heeft beslist dat het CBR niet hoeft te voldoen aan de eis om Zierikzee voorlopig te handhaven als rijexamenplaats. Het CBR heeft te kennen gegeven Zierikzee per 1 mei 1993 af te voeren als rijexamenplaats. De gemeenteraad van Brouwershaven vindt woningbouw in de 'elleboog' van Noordgouwe acceptabel. Er wordt gekozen voor een kleinschalige invulling van het gebied langs de Zuidweg. Het leerlingenaantal van de Scholengemeenschap SchouwenDuiveland lijkt niet voldoende om zelfstandig voortbestaan van de school op langere termijn mogelijk te maken. Vanuit de Rijksoverheid wordt op middelbare scholen met een relatief laag aantal leerlingen een sterke aandrang uitgeoefend om te fuseren. Omdat vaststaat dat het statutair niet mogelijk is om als zelfstandig S-kantoor verder te gaan, heeft de VVV- Zierikzee aansluiting gezocht bij de VVV in Middelburg. Een en ander moet nog wel nader worden uitgewerkt. In Brouwershaven vindt de eerste voorlichtingsbijeenkomst plaats over het gemeentelijk groenstructuurplan. Een handleiding waarmee het 'openbaar groen in de gemeente in een periode van tien jaar een ander karakter kan worden gegeven. In de toekomst komen er meer bomen en laag groen in de kern Brouwershaven. De gemeente Westerschouwen is eigenaar geworden van sporthal Krayestein. ,,De onderhandelingen met de firma Bohemen zijn voorspoedig verlopen", meldt wethouder G. J. W. van der Salm. Naast de sporthal heeft de gemeente ook een andere wens weten te vervullen, te weten de verwerving van het stuk grond met de driving range. Wethouder ir. C. W. Veerhoek van de gemeente Westerschouwen deelt medé" dat de eerste fase van de randweg in Renesse toch voor de zomer gerealiseerd kan worden. Na de zomer kan vervolgens worden gewerkt aan de tweede fase, het verder realiseren van een rotonde bij het kruispunt bij The Pub. Op Schouwen-Duiveland is verdeeld gereageerd op het voorlopig beleidsvoornemen van gedeputeerde staten van Zeeland om van Schouwen- Duiveland één gemeente te maken. Naar verwachting wordt de herindeling over ongeveer drie jaar daadwerkelijk uitgevoerd. Uit een onderzoek «van de Nationale Hogeschool voor Tbèrisme en Verkeer blijkt dat de Boswachterij Westerschouwen door recreant en inwoners positief wordt gewaardeerd. Er blijkt wel behoefte aan informatie te bestaan onder de bezoekers. De commissie financiën van de gemeente Zierikzee schaart zich met algemene stemmen achter het voorstel van het college om 23.500,- uit te trekken voor het uitbaggeren van de Zierikzeese grachten. Mevrouw M. L. van der Weide-Smits, beter bekend als juf Riet, neemt na ruim 25 jaar afscheid van de basisschool De Klimop in Dreischor. Een dubbele hernia maakt dat de directeur met haar zo geliefde werk moet stoppen. In Kerkwerve neemt voorzitter van Buurtvereniging Het Havenkwartier uit Zierikzee, Karei van der Goot na veertig jaar voorzitterschap afscheid. Hij wordt ere-lid van de buurtvereniging. De gemeente Zierikzee heeft verzuimd het eerder genomen voorbereidingsbesluit dat de bouw van 39 bejaardengeschikte woningen aan de Manhuisstraat in Zierikzee mogelijk moet maken te verlengen. Er moet nu eerst een nieuw voorbereidingsbesluit genomen worden. En dat houdt in dat er opnieuw een inspraakprocedure gestart moet worden. Ook in tweede GEMEENTE een gemeentelijke herindeling. De raad vindt dat eerst de meningen van de betrokken gemeenten en hun bevolking moeten worden gehoord. De tiende Nieuwsbodereis voert dit jaar naar het Moezeldal in Duitsland. De talrijke reizigers gaan weer in alle vroegte op pad voor een De raad Westerschouwen doet een dringend verzoek richting het college een brief te éturen naar gedeputeerde staten. Daarin worden zij verzocht om op dit moment nog geen definitief besluit te vragen van provinciale staten over instantie stemt de raad in met een vermelding van het besluit. nieuwe landelijke norm voldoet. Het Waterschap Schouwen- Duiveland gaat zich de komende tijd nog intensiever richten op voorlichting naar het publiek toe. Onder meer omdat in maart 1994 verkiezingen worden gehouden, waarin voor het eerst alle inwoners vertegenwoordigd zijn. In Dreischor wordt een begin gemaakt met de opknapbeurt van de route Bogerdweg/Stoofweg. Er wordt een gedeelte van de riolering onder beide wegen vervangen en de inrichting van de straten wordt zodanig aangepast dat de snelheid van het passerende verkeer wordt teruggedrongen. Het hele gebied wordt na de aanpassingen dertig- kilometerzone. De commissie algemene en bestuurlijke zaken van de gemeente Middenschouwen is tegen te grootschalige uitbreiding van de recreatie in Scharendijke. ,,Het woon- en leefklimaat wordt door het ontwerp-uitwerkingsplan Scharendijke*West aangetast". Men wil, evenals een groot gedeelte van het aanwezige publiek, een kleinschalige uitbreiding van de recreatie. Ruim veertig ruiters en amazones melden zich voor de Strao in Renesse. Dit is, volgens traditie, de eerste Strao die in de regio gehouden wordt. Ook in diverse andere kernen op het voormalige eiland worden weer Strao-vieringen gehouden. De Motorclub Zierikzee houdt voor de zevende keer een motorruilbeurs in Zierikzee. De beurs wordt door een kleine duizend motor- en muziekliefhebbei's bezocht. Helemaal van harte gaat het niet, maar uiteindelijk schaart de gemeenteraad van Westerschouwen zich achter het voorstel van het college tot aanpassing van het kruispunt Hogeweg/Beijelaan bij Burgh. Er worden snelheidsremmende maatregelen getroffen. De afdeling Brouwershaven van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen viert haar veertigjarig bestaan. Veel trouwe leden worden gehuldigd. De gemeenteraad van Middenschouwen gaat schoorvoetend akkoord met het voorstel van het college van b en w om geen ingrijpende snelheidsremmende maatregelen te treffen voor de Kapelleweg bij Looperskapelle. Bij de familie Van As aan de Klóosterweg in Noordgouwe worden de eerste lammetjes geboren. Een teken dat het voorjaar er weer aankomt. Monteur/bankwerker C. van den Bos neemt afscheid van de dienst gemeentewerken in Zierikzee. Hiermee raakt het Zierikzeese ambtenarenkorps zijn eigen 'Goldfinger' kwijt. In Bruinisse zijn de buitendijkse bedrijfsterreinen onder water gelopen. Ongeveer 40 a 50 werknemers kunnen daardoor hun werkzaamheden niet of nauwelijks verrichten. Omgerekend komt dit de gezamenlijke bedrijven in Bruinisse op een schadepost van bijna 100 manuren te staan. De vereniging Tot Nut en Genoegen in Dreischor bestaat 125 jaar. De nutsavonden, die drie keer per jaar worden gehouden, zijn nog steeds populair. ,,Ik vind het bijzonder jammer dat wij voor wat betreft de kinderopvang als gemeenten op Schouwen- Duiveland niet op één lijn zitten. Het stelt mij diep teleur dat wij zo moeten werken". Wethouder P. de Rijke van Zierikzee vindt dat de gemeenten Duiveland en Bruinisse, net als de andere vier gemeenten op Schouwen- Duiveland hun bijdrage moeten leveren aan de Stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland Het dagelijks bestuur van de gemeente Duiveland gaat onderzoeken of het mogelijk is de buurtbus via het servicewoningencomplex voor ouderen in Nieuwerkerk te laten rijden. Dit om ouderen uit de kleine kernen van de gemeente gebruik te laten maken van een^steunpunt, waar voorzieningen komen die gericht zijn op alle ouderen in de gemeente Duiveland. Nu hebben we zoveel geld uitgegeven aan het schoonmaken van de havenbodem en nu kan het nog steeds gebeuren dat er water op de loswal komt en er weer vervuiling ontstaat. Dat is, vrij vertaald, de hartekreet van het Bruse raadslid mevrouw M. C. Maaskant-Okkerse (Algemeen Belang). Tijdens de gemeenteraadsvergadering komt andermaal het sluitregime van de Stormvloedkering aan de orde De Politie Schouwen- Duiveland deelt mede dat ze ruim vijfhonderd keer per jaar uitrukt vanwege een valsalarmmelding. Behalve geld kost dat tijd die politiemensen beter kunnen gebruiken én het tast de motivatie aan. ,,Door de vele vals-alarmmeldingen worden we op den duur slordig met de procedure", aldus preventiefunctionaris van de Politie Schouwen-Duiveland, F.Silvius. De gemeenten Brouwershaven en Zierikzee hebben vergevorderde plannen voor een samenwerkingsverband waarmee ze samen de controle en aanpak van overtredingen gaan regelen. De essentie van het plan is dat Brouwershaven tegen betaling gebruik gaat maken van controle ambtenaren /parkeercontroleu- rs, die sinds ongeveer twee jaar actief zijn in de binnenstad van Zierikzee. Linksboven: Herdenking Watersnoodramp in Nieuwerkerk. Middenhoven: Tweede vakantiehuis voor kankerpatiëntjes. Rechtsboven: Heropening arbeidsbureau Zierikzee. Linksonder: Politie moet vaak op pad voor vals- meldingen. Middenonder: Straoviering Ellemeet. Rechtsonder: Wethouder P. de Rijke teleurgesteld over voortgang kinderopvang.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 18