Succes watertrainen in Onderdak gaat alle verwachtingen te boven deurloo intermeubel Elza Quist en Marjolein Kort gaan op dezelfde voet verder r UW KNANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND RE-;Ï8S STEÜTEL ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kom kijken tot 70% Vervolgcursus begint in januari STERTEL Overname Reformhuis Van Nature STERTEL BEGIN 1994 GOED GA DANSEN! {SSf m<K KRAMER STERTEL "I l dé krant van schouwen - duiveland! K NIEUWSBODE EXTRA Eindejaarsprijzen met hoge kortipgen Kom snel want weg pech. WOENSDAG 29 DECEMBER 1993 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD Haringvlietplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946. 's Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEE - De een doet het omdat ze wel eens iets anders wilde, de ander om dat ze iets aan haar conditie wil doen en weer een ander omdat ze op bepaalde plaatsen een paar pondjes kwijt wil. Hoe het ook zij. Alle deelneemsters aan het watertrainen in Sportcentrum Onderdak vinden het ontzettend leuk en zijn reu ze enthousiast over de trainingen. Dit is niet in de minste mate te danken aan bedrijfsleider Marco Reedijk, die de trainingen verzorgt. Alle oefeningen die men in het water moet doen, doet hij op de kant voor, hetgeen soms ontaardt in een wilde springpartij aan de rand van het zwembad. In oktober van dit jaar begon Reedijk als een van de eerste zwembaden in Nederland, met het watertrainen in Onderdak. Hij was hierop attent gemaakt door Peter van de Zande. Van de Zande is werkzaam als fysi otherapeut in Verpleeghuis Corneliastichting. ,,In het ver pleeghuis gaat het om het reac tiveren van de mensen. Dit doe ik met enorm veel plezier, maar ik wilde mijn kennis in mijn vrije tijd uitbouwen naar andere groepen mensen". Van de Zande kwam in aanraking met het watertrainen tijdens een opleiding tot sportfysio- therapeut in het sportcentrum in Papendal. Na afronding van deze opleiding ging hij met zijn ervaringen naar Reedijk, die wel iets in het watertrainen zag. Gezamenlijk volgden ze nog een speciale cursus tot hydro-fit instructor en in okto ber gingen ze in Onderdak van start. Advertentie Ook grote maten kunnen prsfitefw In de uitverkoop Zie pag. 4 r/eS-tit LANGE KERKSTRAAT 41 GOES TELEFOON 01100-16415 Animo Al direct bleek de animo voor het watertrainen groot. ,,We re kenden op dertig tot veertig deelnemers", aldus Reedijk. Maar al snel werden dit er zestig en voordat we met de eerste training begonnen was het aantal gegroeid tot boven de honderd en er staan nu nog zo'n veertig personen op de wachtlijst. De deelnemers zijn verdeeld in zeven groepen. De ze verdeling is gemaakt omdat het anders te druk wordt in het zwembad en omdat men maar twintig setjes hulpstukken heeft die bij het watertrainen gebruikt worden. Volgens Reedijk en Van de Zan de biedt het trainen in het wa ter verschillende voordelen ten opzichte van het trainen op het droge. Zo treedt er bijvoor beeld geen schokbelasting op in het water, terwijl de belas ting door de weerstand van het water groter is. Hierdoor wor den de spieren wel belast, maar de gewrichten niet. ,,de belasting is zwaarder, maar vriendelijker", verduidelijkt Van de Zande. ,,Je gebruikt de spieren anders in het water en bovendien worden ook andere spiergroepen die normaal niet belast worden bij het water trainen ontwikkeld. Hierdoor is de belasting op de spieren ook veel beter verdeeld". Naast de spieren heeft het wa tertrainen ook effecten op hart en bloedvaten en*de stofwisse ling. Door de training neemt het hartslagvolume toe met twintig procent en daalt de hartslag met ongeveer dertien slagen per minuut. Het gevolg hiervan is dat de hartspier sterker wordt. Daarnaast kost een oefening in het water twin tig tot veertig procent meer ca lorieën dan op het droge. Dit komt door de constante weer stand van het water en het voortdurende gebruik van de spieren om in balans te blijven. Hulpstukken De oefeningen worden alle maal op muziek uitgevoerd en er wordt gebruik gemaakt van een aantal hulpstukken. Hier onder bevinden zich twee gor dels, die men om de enkels, ar men en middel kan doen en twee gewichten. Deze gewich ten wegen op het droge vrijwel niets, maar zorgen in het water voor het opvoeren van de weer stand. De muziek zorgt voor het stimuleren van de deelne mers. En van Reedijk zélf. Alle oefeningen die in het water moeten worden uitgevoerd doet hij op de kant. Maar wel op een dusdanige manier dat de mensen in het water moei lijk achter kunnen blijven. Misschien is zijn enthousiasme zelfs nog wel groter dan dat van de dames. Heren zijn namelijk in geen velden of wegen te bekennen. Behalve dan die heren die in het restaurant van het sport centrum de bewegingen van de dames gadeslaan. In totaal hebben zich vier heren aange meld voor het watertrainen. Zij hebben plannen klaarlig gen om in deze situatie veran dering te brengen en hopen dat er in het nieuwe jaar meer mannen zich aanmelden voor het watertrainen. Wat hiervan de oorzaak is blijft voor Reedijk en Van de Zande onduidelijk. „Misschien vinden ze het wel te soft", zegt Reedijk. „Maar dat is hele maal niet waar. Je kunt het zo zwaar maken als je zelf wilt en uit eigen ondervinding weten wij dat het watertrainen ont zettend zwaar kan zijn wan neer je het tempo van de uit voering erg hoog stelt". Dit is ook een van de belangrijke re gels van het watertrainen. Ie dereen beweegt in eigen tempo en bij klachten of vermoeid heid moeten de oefeningen in een lager tempo worden uitge voerd. Uitbreiding Want dat-ze doorgaan met het watertrainen staat vast. En dat kan ook eigenlijk niet anders gezien de grote belangstelling. In januari start de vervolgcur sus en veel deelnemers schui ven door. „Dit hadden we ei genlijk niet verwacht. We dach ten dat iedereen wel genoeg zou hebben aan tien lessen, Het enthousiasme van bedrijfsleider Marco Reedijk is ongetwijfeld een belangrijke factor in het welslagen van een uurtje watertrai nen. (Foto: Marijke Folkertsma). maar het tegendeel blijkt", al dus Reedijk. Voor de mensen die op de wachtlijst staan wordt wel een aantal uren opengelaten. Ruimte voor uit breiding bestaat er vrijwel niet. Het zwembad is goed be zet en de eerste vereiste voor het watertrainen is toch water tot je beschikking hebben. Dit weerhoudt Reedijk en Van de Zande er overigens niet van om ambitieuze plannen te ont wikkelen. Ze denken bijvoor beeld aan speciale trainingen voor geblesseerde sporters. De ze kunnen dan hun training in het water combineren met an dere trainingsvormen op het droge. Volgens Van de Zande gebruikt menig topsporter het watertrainen om na een blessu reperiode te herstellen. Geen therapie Nu al traint hij een zogenaam de medische groep. Hij richt zich hiermee op mensen met onder meer gewrichtsaandoe ningen, rugklachten en kunst- gewrichten en die na een opera tie herstellende zijn. Maar ook op mensen die om een of ande re reden nooit durfden te spor ten. „Het is echter geen thera pie", zegt Van de Zande, „maar we bieden de mogelijkheid aan mensen die anders niet zouden sporten om in het water lekker bezig te zijn". Volgens hem bloeien deze men sen helemaal op in het water. „In het begin was het hopeloos, maar nu gaan ze allemaal als vissen door het water. Ook zij die hiervoor nog nooit gesport hebben. Maar wat het belang rijkste is, is dat ze zich fitter en gezonder voelen. Daar gaat het tenslotte om". Advertentie V-A'YUBSEsiP Marjolein Kort (links) en Elza Quist zien de toekomst van het reformhuis met frisse moed tege moet. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Per 1 januari nemen Marjolein Kort en Elza Quist Reformhuis Van Nature in de Poststraat in Zicrikzeè over van Ria Westein. De werkzaamhe den zijn de laatste jaren dermate toegenomen dat Westein het in haar eentje niet meer kon bolwerken. Zij blijft nog wel betrokken bij de zaak. „Gelukkig maar", zegt Marjolein Kort. „Het zou zonde zijn wanneer een dergelijke vergaarbak van kennis ver loren zou zijn gegaan voor deze zaak". veel zin in. Beiden interesseren zich al geruime tijd voor de na tuurlijke geneeswijze en re form-artikelen. Marjolein was ook al enige tijd part-time werkzaam in de reformwinkel. Dat de zaak ter overname aan geboden werd kwam tijdens een etentje ter sprake. Tben ging het balletje aan het rollen. Elza wilde al lang iets voor haarzelf beginnen en ook Mar jolein zag hier wel iets in. Deze combinatie en het feit dat zij beiden totaal achter het pro- dukt staan deed hun besluiten de zaak over te nemen. Volgens Marjolein zit er nog steeds groei in de markt van de natuurlijke produkten. Zij en Elza zien zich daarom voor de taak om de nu al goedlopende zaak verder uit te breiden. Nu bestaat het assortiment uit bio logisch geteelde levensmidde len, voedingssupplementen voor diëten, natuurlijke huid- verzorgingsprodukten en me dicijnen uit de homeopathie en fytotherapie. In de toekomst wordt dit in ieder geval uitge breid met wijnen en koffie. In het toeristenseizoen komen hier dan nog cadeau-artikelen en ansichtkaarten bij. En wel licht dat straks ook andere pro dukten een plaatsje op de schappen krijgen. Onwetendheid Daarnaast willen zij ook de klanten een extra stuk service geven door het verstrekken van ruime informatie bij de ver schillende geneesmiddelen. Wanneer een klant een bepaald medicijn koopt, krijgt hij of zij ook een computeruitdraai met daarop bepaalde gegevens van het medicijn. „We willen hier mee de kennis van de produk ten bij de mensen uitbreiden, want er bestaat nog steeds veel onwetendheid hieromtrent", aldus Marjolein. „Ze pakken het niet omdat ze niet weten wat het is", vult El za haar aan. „Het moet een winkel voor iedereen worden en niet alleen voor de mensen die bewust met de natuurlijke levenswijze bezig zijn*'. Dat is ook een van de redenen waarom ze gemzen hebben voor een ander gezicht van de winkel. Door het geheel een moderner gezicht te geven ho pen zij de drempel van de win kel te verlagen. De entree moet volgens Marjolein en Elza ope ner en aantrekkelijker. Dit proberen ze te bewerkstelligen door het plaats^m van bloem bakken op de stoep en door het gebruik van veel groen in de etalage. Maar ook door zelf en thousiast er tegen aan te gaan met een goed team van part timers, dat na de overname ook onveranderd blijft. Toch blijft het voor Elza span nend. „We hebben veel geïn vesteerd. En ook al nemen we een goed lopende zaak over, we moeten het toch waarmaken". Marjolein is alleen maar en thousiast. Ze staat als het ware te popelen om te beginnen. „We kennen elkaar van haver tot gort en weten wat we aan el kaar hebben. We weten, ook waar we aan beginnen en wan neer we op dezelfde voet verder gaan moet het geen probleem zijn om er iets leuks en goeds van te maken". GENÈVE - De reactiesnelheid van Agent 007, alias Roger Moore, is niet meer wat hij is geweest. Moore werd verleden week op het vliegveld van Ge- nève beroofd. Hij verloor even zijn koffers uit het oog, toen hij een paar woorden wisselde met de chauffeur van zijn auto die buiten stond te wachten. Een oplettende dief ging ervandoor met geld, kredietkaarten en sieraden met een totale waarde van circa 15.000 gulden. Advertentie Ook lengtematen kunnen profiteren in de uitverkoop Zie pag. 4 LANGE KERKSTRAAT 41 GOESTaEFOON 01100-16415 Advertentie SKI-BOXEN SNEEUWKETTINGEN VERHUUR TELEFOON 01870-86144 Advertentie Advertentie nieuwe clubs starten in de 0| week van 10 janauari 1994 Oude-Tonge (de Grutterswei) Zierikzee Clubs voor: Kinderen, scholieren, oijLtfjuRü*. paren en gehuwden paren: M dans-en balletschool EERSTE LES M.f l Vrije 2 Zierikzee 'J? 01110-13132-17458 Advertentie Elza Quist en Marjolein Kort zijn ook niet van plan om veel te veranderen aan de bedrijfs voering van de winkel. „We Advertentie Kwartmaten profiteren nok in de uitverkoop Zie pag. 4 fS-Pi LANGE KERKS fRAAr 41 GOES TRtFOONQI 100- («15 gaan op dezelfde voet verder, maar wel met een ander ge zicht", aldus Marjolein. Met dat andere gezicht bedoelt zij onder meer een andere naam en een andere huisstijl. Zo krijgt het interieur van de win kel een nieuwe kleur en wordt ook de etalage van de winkel aangepakt. Om dit te realise-, ren is de winkel van 8 tot en met 14 januari gesloten. Zater dag 15 januari gaat de zaak weer open en wordt ook de nieuwe naam bekend gemaakt. Elza en Marjolein, nichten van elkaar, hebben er ontzettend Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeescbe Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN C kwartaalabonnement met autom. afschr. a f 47,00 C kwartaalabonnement a f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. a f 177,00 C jaarabonnement a f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode Dhr./mevr. plaats: telefoon handtekening. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden:. 3C Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CQ Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1