Welverdiend applaus gymnastiekuitvoering sportvereniging Duiveland in Oosterland Zaalvoetbalteams in Westerschouwen meer aan elkaar gewaagd in competitie Biljarttoernooi De Zuidhoek Vlagvertoon adembenemend slot in sportzaal Wim Jansen Monsteruitslagen lijken haast verleden tijd Van Basten Felle strijd Kerst toernooi schaak jeugd Puntverlies dames Kwiek in slotfase Bestuur trekt aan kortste eind in conflict Tiggelman Dames Delphi/MEVO'80 dieper in de zorgen Walcheren wint in café Bommenede DINSDAG 28 DECEMBER 1993 I NR 25486 Ook acrobatisch acts waren te aanschouwen tijdens de gymnastiekuitvoering van sportvereniging Duiveland. (Foto: Marijke Fol- kertsma). OOSTERLAND - Het publiek in het sportgebouw in Oosterland liet via veelvuldig applaus merken dat de gymnastiekuitvoering van sportvereniging Duiveland zeer gewaardeerd werd. Voorzitter P. J. A. Plaisier noemde dit evenement het zoveelste hoogtepunt van de vereniging uit Oosterland. Eerder was de vereniging gastheer van een jeugddag voor Noord-Zeeland en waren leden actief als vaandeldragers bij de Jeugd Olym pische Dagen afgelopen zomer in Valkenswaard. De leiding van sportvereniging Duiveland: Anja de Waay, Co- bie Stouten, Rianne Kwaak, Ilona van der Have, Wim Stou ten, Emmylou Troost en Jack Waasdorp had er alles aange daan om de negen acts zo per fect mogelijk te brengen. De kleuters hadden als taak om diverse eenvoudig staaltjes aan de rekstok te laten zien. Drie jeugd-turnsters toonden ver schillende vormen van acro- gym op de vloer. Een schitte rende act die door het publiek beloond werd met uitbundig applaus. Gekostumeerd Op muziek voerde Sandra Dorst haar persoonlijk vrije oefening op. Zelfs het kleine schoonheidsfoutje deed geen afbreuk aan haar optreden. Naast het minitrampspringen, door diverse groepen, waren ook de gekostumeerde jeugdle den zeer komisch bezig op de springnummers. De komische valpartijen gaven het publiek regelmatig reden om uitbundig te lachen. De persoonlijke vrije oefening van Wilco Nikerk op de vloer was van goed niveau. Hij doorstond, qua uitvoering, de -toets der- kritiek. Vervol gens gaf de meisjesgroep van acht tot en met twaalf jaar een aantal oefeningen te zien op brug ongelijk, evenwichtsbalk en de ringen. De kleuters brachten nog net voor de pauze een speciale act met: 'Bah, wat vies'. Direct na de pauze lieten de jeugd- turnsters en turners verschil lende oefeningen zien op het hoogrek, hoogbrug, balk, rin gen, paardvoltige en brugonge- lijk. Ook de act van: 'Effe wachte...! Pizza' bracht veel ap plaus in de sportzaal van Oos terland. De jongens van acht tot en met twaalf jaar lieten hun gymnastische mogelijkhe den zien op de brug, ringen, lange mat en rekstok. De ritmische oefening van de jeugdturnsters was vlot en de meisjesgroep kreeg de zaal aan het swingen met oefening op de muziek A brand new day. Langzaam maar zeker werd het slotnummer opgevoerd. Eerst werd er nog genoten van mini trampspringen met paard, maar toen kwam het klapstuk van de avond. Een vlagge-oefe- ning met medewerking van le den van de zustervereniging WIK uit Sint Annaland. Zowel de leden van WIK als sportver eniging Duiveland waren afge lopen zomer betrokken bij de opening van de Jeugd Olympi sche Dagen in Valkenswaard. Toen kwamen achthonderd turnsters en turners in actie om met veel vlagvertoning de Olympische Dagen te openen. De indrukwekkende en fan tastisch vlaggenshow in de sportzaal in Oosterland zorgde ervoor dat het publiek een staande ovatie gaf voor het prachtige slotstuk van sport vereniging Duiveland. De uit voering van 1993 van sportver eniging Duiveland kan worden bij geschreven als een geslaag de avond. Onder toeziend oog van W. P. Stouten, wethouder van sportzaken gemeente Dui veland, kregen alle leidsters, leiders en assistenten een bos bloemen en dankwoord van voorzitter Plaisier. ROTTERDAM - Wim Jansen, technisch directeur van Feye- noord, wordt per 1 januari de nieuwe assistent-bondscoach van Saudi-Arabië. Jansen wordt hiermee as sistent van Leo Beenhakker, de hoofdtrainer van dit land. Hij tekende een contract tot na de eindronde van de wereldkam pioenschappen in de Verenigde Staten. BURGH-HAAMSTEDE - De recreatieve zaalvoetbalcompetitie in sport- en re creatiecentrum Westerschouwen is met acht teams een aardige strijd geworden. In het begin van de competitie waren de beide teams van het Asielzoekerscen trum oppermachtig. Langzaam maar zeker raken ze wat van die kracht kwijt en bieden de andere teams ook voldoende tegenstand. I Monsteruitslagen leken achter de rug, maar het voetbalteam Haamstede liet even zien dat ook zij voor een grote uitslag kunnen zorgen. Snookerclub De Graanbeurs werd heel fijn tjes met 14-1 afgedroogd. Dat leverde Haamstede twee winst punten op en een derde plaats in het klassement. De beide teams van het Asielzoekerscen trum blijven voorlopig de nummer één en de nummer twee. Toch kwam daar op de laatste speeldag haast verandering in. Velocitas uit Serooskerke was klaar voor een verrassing en was tijdens de veertig minuten speeltijd geen enkel ogenblik de mindere tegenstander van het Asielzoekerscentrum team 2. De einduitslag van 4-5 voor AZC 2 spreekt voor zich. De verschillende nationaliteiten in één team onder leiding van Peter Schrauwen houden met deze nipte overwinning nog wel de leiding met dertien pun ten uit zeven duels. Nederlaag- Renesse dat vorige week nipt verloor van Velocitas (5-4) kreeg nu net een nederlaag aan haar broek van het Asielzoe kerscentrum team 1. Renesse toonde veerkracht, maar moest in de laatste minuten het hoofd buigen en moest met een 2-3 verlies de sporthal verlaten. Ook ZSC uit Scharendijke en het team van de gemeente Wes terschouwen maakten er een spannende pot van. ZSC trok aan het langste eind en won verrassend met 1-0. Programma voor dinsdag 11 ja nuari in sport- en recreatiecen trum Westerschouwen: 20.00 uur ZSC - Snookerclub De Graanbeurs. 20.40 uur Re nesse - Asielzoekerscentrum team 2. 21.20 uur Velocitas - ge meente Westerschouwen. 22.00 uur Haamstede - Asielzoekers centrum team 2. Vclocitas-AZC 2 4-5 ZSC-Wcstcrsch. 1-0 Haamstedc-Graanbeurs 14-1 Renessc-AZC 1 2-3 De teams van het Asielzoekerscentrum krijgen steeds meer tegenstand. (Foto: Joop van Houdt). AZC 2 7 6 1 0 13 62 - 19 AZC 1 7 6 0 1 12 60 - 25 Haamstede 7 4 1 2 9 41 - 24 Renesse 7 3 0 4 6 27 - 29 Velocitas 7 3 0 4 6 25 - 30 Wcstersch. 7 2 1 4 5 20 - 39 ZSC 6 1 0 5 2 4 - 31 Graanbeurs 6 0 1 5 1 8 - 50 MILAAN (Reuter) - Marco van Basten heeft maandag ver klaard in maart weer voor AC Milan uit te willen komen. Voorts zei hij de eindronde van het WK alleen te spelen na een reeks goede wedstrijden voor zijn club. ZIERIKZEE - Jouke Bottema is winnaar geworden van het Jaarlijkse Kersttoernooi van de jeugd van Schaakvereni ging Zierikzee. Hij wist zijn naaste belagers, Patrick van de Berg en Tim Ravia, met een half punt te verslaan. Tijdens het Kersttoernooi wer den er zes ronden gespeeld. Ie dere speler had per partij vijf minuten bedenktijd. De strijd om de bovenste plaatsen ging tussen Jouke Bottema, Patrick van de Berg en Tim Ravia. In de eerste ronde verloor Jou ke van de goed spelende Mar- nix de Boer. Volgens Jouke wa ren vijf minuten bedenktijd voor hem veel te kort. De be slissing viel in de vierde en vijfde ronde. Jouke won van Patrick en Tim, die eerder te gen elkaar remise gespeeld hadden. Hierna liet geen van drieën nog een steek vallen, zo dat de kopposities niet meer veranderden. Eindstand:l. Jouke Bottema (5 punten); 2. Patrick v. d. Berg (4,5); 3. Tim Ravia (4,5); 4. Jan v. d. Voorde (3,5); 5. John Pan- nekoek (3); 6. Marc van 't Hof (3); 7. Arjan van Wijngaarden (3); Marnix de Boer (3); 9. Kim Philippo (3); 10. Frank Boere (2,5); 11. Erik v. d. Wetering (1). BRUINISSE - Het eerste da mesteam van vollebalvereni- ging Kwiek verspeelde in de thuiswedstrijd tegen Berkel een punt. Na een 2-0 voor sprong moesten de Bruse da mes toezien hoe de ploeg uit Berkel en Rodenrijs toch nog langszij kwam (2-2). De Kwiek-dames zullen zeker nog wel eens napraten over d,e laatste twee sets van de wed strijd. De eerste twee sets gin gen gemakkelijk met 15-9 en 15-7 gewonnen. De concentratie en de sterke service waren in de derde set spoorloos verdwe nen. Berkel slaagde erin de Kwiek-dames bij te houden en trok uiteindelijk aan het langste eind (16-17). In de vier de set nam Kwiek aanvanke lijk een voorsprong van 12-7. De bezoeksters slaagden er echter door middel van een for midabele eindsprint in de set met 13-15 te winnen, waardoor ze toch nog met één punt huis waarts keerden. Actie spelers heeft succes ZIERIKZEE - Het ontslag dat Toine Tiggelman, trai ner van de A-junioren van Zierikzee, twee weken ge leden was aangezegd is ongedaan gemaakt. Dit op aandringen van de spelersgroep. Volgens hen moest niet Tiggelman, maar het team zelf ontslagen wor den. Tiggelman werd de wacht aan gezegd in verband met een ge brek aan discipline bij de spe lersgroep. Hem werd door het bestuur een gebrek aan leider schap verweten. Tiggelman bleef zeer kalm onder de ge troffen maatregel, ook al was hij verontwaardigd over de ma nier waarop hef een en ander was geschied. De spelers lieten direct na het ontslag van hun trainer weten actie te zullen ondernemen. Het bestuur was daarvan niet onder de indruk. Bestuurslid Co Berrevoets zei niet onder de indruk te zijn, wanneer de A- junioren tot' actie over zouden gaan. ,,We hebben deze beslis sing genomen en die draaien we niet meer terug. Het is een vervelende beslissing, maar we moeten prioriteiten stellen. We willen een trainer die discipli ne in de groep brengt". Desalniettemin heeft de actie van de spelers succes gehad. Ze staken de hand in eigen boe zem door het bestuur te laten weten dat zij Tiggelman had den laten vallen en in de wed strijden niet altijd tot het uiterste waren gegaan en de ge geven opdrachten niet uitvoer den. Na overleg tussen enkele bestuursleden, het bestuur van de jeugdcommissie, Tiggelman en aanvoerder David Scheele is besloten op het ontslag terug te komen. Scheele liet in dit over leg weten dat in het vervolg niet meer aan de inzet van de spelersgroep hoeft te worden getwijfeld. MIDDELHARNIS - Trainer/coach Jacob Korsuize van het volleybaldamesteam Delphi/MEVO'80 blijft optimistisch na het verlies met 3-1 tegen Intermezzo. ,,We zijn nog steeds niet kansloos in de le klasse. Er komen nog meer wedstrijden en ik blijf er in geloven dat we niet degraderen". Korsuize zal zich blijven op- peppen, maar de vierpunten wedstrijd tegen Intermezzo in Middelharnis ging verloren voor de Zierikzeese ploeg. In termezzo behaalde haar eerste overwinning in deze competi tie ten koste van Delphi/ME- VO'80. Intermezzo heeft nu twee punten en staat onderaan. Delphi/'MEVO'80 en Futora verzamelden in tien wedstrij den vierpunten en delen de één na laatste plaats. Twee ploegen moeten degraderen en het zal zeker tussen deee drie teams gaan. Korsuize kreeg opnieuw te ma ken met afwezige speelsters. Henny van Lierè (blessure) en Petra Stouten (privé) waren niet aanwezig in Middelharnis waar de le set met 13-15 werd gewonnen. Wilma Jansen zorg de daar voor een goede service. De 2e set ging kansloos verlo ren nadat een 9-0 achterstand niet meer in te halen was (15-7). De derde set leek MEVO'80 zich te herstellen na een gelijk opgaande strijd. Door onder linge foute combinaties en te veel uitballen trok Intermezzo aan het langste eind met 15-11. In de vierde set stond de Zie rikzeese formatie lange tijd voor. Tbch, in de slotfase ging men alsnog onderuit met 15-13. ,,We konden geen rust meer creëren binnen de groep. Tbch blijf ik erbij dat we vandaag een sterke wedstrijd hebben gevolleybald". Dames le klasse Onderl./Lekk. 1 10 15 HJPV 2 10 15 Berkel 1 10 14 Spirit F 9 13 Kwiek 1 10 12 MVC 1 9 11 Bernisse 1 10 9 Volley/Voor. 2 10 8 Alcom/Capel. 2 9 7 Delphi/MEVO'80 1 10 4 Futora 2 10 4 Intermezzo 1 9 2 Op verschillende biljarttafels werd er gestreden om de bekers. (Foto: Marijke Fol- kertsma). ZONNEMAIRE - De personeelsleden van de vier werkvoorzienings schappen Betho (Goes), Dethon (Terneuzen), Walcheren (Midelburg) en De Zuidhoek uit Zierikzee hielden een biljarttoernooi in café Bommene de in Zonnemaire. Het team van Walcheren bleek de beste resultaten te boeken en won de eerste prijs. Ruim veertig deelnemers hadden gebruik gemaakt van de gastvrijheid van de familie Van Doorn in café Bommenede. P. J. de Groot, directeur van het werkvoorzieningsschap De Zuidhoek, deelde de be kers uit. De grootste beker ging naar Walcheren want die scoorden 134 caramboles en het team van Betho kwam tot 108 caramboles. Het team van De Zuidhoek kwam niet vorder dan 85 ca ramboles en dat was vijf tien te weinig om de beoog de honderd te halen. De Zuidhoek werd derde en bleef nog net Dethon uit Tbrneuzen met vijf caram boles voor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7