Grevelingenboys glorieus winnaar Kersttoernooi Delphi/MEVO' 80 Wim de Jonge kampioen vijfde klas bandstoten 'S/S. Eerste nederlaag voor damclub Zierikzee Schouwse ploegen scoren goed op jaarlijks toernooi Zierikzeese Bridgeclub viert vijfentwintig jarig jubileum met drive Owe Boersma wint kerst toernooi Zierikzee haakt af in strijd om Zeeuwse titel Miljoenen contract Imponerende finale in De Gouden Leeuw MAANDAG 27 DECEMBER 1993 NR 25485 Ontspanningstond bij sommige deelnemers aan het Kersttoernooi van Delphi/MEVO '80 wel erg hoog in het vaandel geschreven. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het kostte de deelnemers hun tweede kerstdag, maar leverde hen wel twee keer zoveel plezier op. Die mening konden de deelnemers aan het 21e Kersttoernooi van Delphi/MEVO'80 beamen. De zeven tien deelnemende teams streden om de eerste plaats in sporthal Onderdak. De ploegen kwamen uit in drie poules. Wedstrijdleider Tonnie Merle had er zijn handen vol aan, maar de tevreden deelnemers beloonden het werk van de organisatoren. 'We willen het honderdste lid inschrijven' ZIERIKZEE - De Zierikzeese Bridgeclub heeft haar vijfentwintigjarig jubileum op gepaste wijze ge vierd. In een feeststemming werd er 's middags een feestdrive gehouden en in de avonduren kregen alle leden een koudbuffet voorgeschoteld. De organisatoren hadden het voor elkaar gekregen om op tweede kerstdag drie poules sa men te stellen. Een damespou le met vijf teams uit de eerste en tweede klasse, een heren poule met zes teams uit de eer ste klasse en een herenpoule met zes teams uit de .derde di visie/promotieklasse. Niet al leen uit Zeeland, ook uit de re gio Rijnmond kwam een aantal ploegen. De Schouwse ploegen waren met vier teams ruim vertegenwoordigd. Per gewon nen set werd één punt toege kend. ,,Dit is nu eens een leuke wed strijd, het gaat niet om de pres tatie, maar om de de gezellig heid". Tbnie van Breda, sa mensteller van Grevelingen boys en Grevelingengirls sprak deze woorden uit tijdens de wedstrijd terwijl hij zijn teams in de gaten moest houden. De Grevelingenboys speelden in de 3e divisie/promotieklasse. ,,De Grevelingenboys is een team dat nu alweer zo'n twaalf jaar bestaat. Voor zulke toer nooien is het een leuke forma tie." De spelers zijn afkomstig van het Bruse Kwiek en verder van Rijnmond, MVC, Spivo en Revoc. Dat hij gelijk had bleek na afloop van het toernooi. Grevelingenboys eindigde met tien punten als eerste. Eveneens in deze klasse speel de Delphi/MEVO'80. Het wa ren de laatste wedstrijden van het team onder deze naam. Met ingang van 1 januari zullen zij onder de naam WEA/MEVO'80 verdergaan. Zij eindigden na WS '92 op een derde plaats. Volgens speler Ralph Koper was het een leuke wedstrijd dag maar hadden de prestaties op een hoger peil kunnen lig gen: „Aan gezelligheid geen ge brek, maar soms konden we beter spelen. Ach ja? aan de an dere kant is het ook maar een vriendschappelijk toernooi." Stroef De laatste strijd tegen Al- com/Capelle leverde de ploeg uit Zierikzee, in tegenstelling tot de voorgaande, problemen op. Door gebruik van goed op gezette blokken en een sluiten de verdediging trok de thuis ploeg met 15-10 nog de overwin ning naar zich toe. De tweede set verliep echter erg stroef. De ploegen bleven tot het tiende punt bij elkaar, maar toen liep Alcom uit naar een 10-14 voor sprong. Het pleit leek beslecht, maar Delphi/MEVO '80 vocht keihard terug en wist alsnog de stand om te zetten in een 16-14 zege. Hoewel het eerste team van Delphi/MEVO'80 de eerste plaats niet kon behalen slaag de het tweede team daar wel in bij de Heren eerste klas. Zij eindigden met acht punten bo venaan in hun poule. Vooral te gen Ervea, dat op een tweede plaatst eindigde, moest flink gestreden worden. Uiteinde lijk werden zij in twee sets nipt door MEVO'80 verslagen. Op vallend waren de goede blok ken die zij wisten op te bouwen en de gedegen verdediging waarin weinig gefaald werd. Balletje slaan Het damesteam Grevelingen girls stelde Van Breda samen met een heel andere gedachte: „Als de echtgenoten allemaal op de speelvloer staan, dan kunnen die dames best wel een balletje slaan. Zodoende heb ik de Grevelingengirls samenge steld." De dames eindigden in hun poule, eerste/tweede klas, op een tweede plaats. „Ach, het is niet zo erg, maar we zijn toch niet op zo'n slechte plaats geëindigd. We hadden natuurlijk liever bovenaan gestaan. Wat dat betreft is het een tegenvaller maar we heb ben ook veel plezier gehad", al dus Lidewij Vleugel van Greve lingengirls. Vleugel, die nor maal gesproken bij het Bruse Kwiek speelt was door Tonie van Breda uitverkoren om deel te nemen in de 'Grevelingen- formatie'. „Een hele goede en gemotiveerde ploeg. We waren niet op elkaar ingespeeld, maar de resultaten vieleh reu ze mee", aldus Vleugel. Wedstrijdleider Merle keek te rug op een perfect verlopen wedstrijddag: „Ik sta hier nu al voor de 21e keer. Ik heb geen enkele keer gemist. Ik ben be gonnen als speler, vervolgens was ik scheidsrechter en nu dus wedstrijdleider. Ik hoop volgend jaar weer op zo'n suc ces." Heren 3e divisie/promotie klasse 1. Grevelingenboys (10 punten); 2. VVS/Danstheater Cosmo (6); 3. Delphi/MEVO'80 (6); 4. Alcom/Capelle (4); 5. My- tilus (2); 6. VVS '92 (2). Heren le klasse 1. MEVO'80 (8); 2. Ervea (7); 3. Yum (5); 4. Spivo (4); 5. 't Komt nog (4); 6. vc Lob (2); Dames le/2e klasse 1 Spivo (8); 2. Grevelingengirls (5); 3. Alca zar (5); 4. Ervea (2); 5. VVS '92 (0). In het multifuctioneel gebouw aan de Huybertstraat stond voorzitter J. Pomper stil bij de jubilerende vereniging. ,,Ik hoop dat we over vijfentwintig jaar weer een jubileum mogen vieren. Daarbij is de wens dat we nog veel meer bridgelief- hebbers een plezier kunnen doen. Over enkele jaren zullen we het honderdste lid in kun nen schrijven", aldus Pomper tijdens zijn jubileumspeech. Koffiekamer Vijfentwintig jaar geleden was er de oprichtingsvergadering van de Bridgeclub. Eenentwin tig mensen waren aanwezig en met de promotor Paauwe wer den er gelijk vaste stekken gestoken. Eerst werd er nog over de toekomstige naam ge discussieerd. Het eerste voor stel, BTW (Bridgen Tot Woens dag) werd weggestemd. Uitein delijk werd gekozen voor de naam Zierikzeese Bridgeclub. De eerste wedstrijd werd ge houden in de koffiekamer van het Huis van Nassau. De con tributie bedroeg twee gulden vijftig en voorlopig werd er één keer per veertien dagen ge speeld. Er werd een bestuur gevormd met de heer Sweere (voorzit ter), mevrouw Heuse (secreta resse), de heer Schiettekatte (penningmeester) en de leden de heer Van der Post en Been met als taak de technische commissie. De leden en het be stuur gingen er vanuit om een echte gezelligheidsvereniging te worden. Daarom werd aan sluiting bij de Nederlandse Bridgebond gevonden. Het ging goed met de bridgeclub en er kwamen steeds meer aan meldingen van nieuwe leden. Na zes jaar werd besloten om de contributie met vijftig cent te verhogen. Probleem Ieder jaar werd er op de jaar vergadering gediscussieerd over twee problemen. Het ro kersprobleem was een doorn in het oog van de vele leden. Er waren leden die graag willen roken, maar ook bridge- liefhebbers hekelen het rokers- gedrag van hun clubgenoten. De secretaris, die kennelijk partijdig was, notuleerde toen in zijn verslag. „In een wat rookblauwe atmosfeer, arme niet rokers, sluit de voorzitter de vergadering". Het tweede probleem was dat er te traag werd gespeeld. Diverse leden brachten het probleem iedere keer weer naar voren. Na 25 jaar heeft de club nu eindelijk een klok in het gebouw hangen en is dit probleem vrijwel op gelost. De Zierikzeese Bridgeclub heeft de afgelopen jaren haar bestaansrecht bewezen. Dank zij veel pionierswerk van me vrouw Van der Valk en de he ren Sweere en Post heeft de club het juiste gezicht gekre gen. Alle drie bekleedden zij afgelopen jaren vele functies en daar werden ze al voor be loond met het erelidmaat schap. ZIERIKZEE - Schaakvereni ging Zierikzee oefende tijk- dens' het kersttoernooi op de komende open snelschaak kampioenschappen van Schouwen-Duiveland medio februari 1994. Op een ongedwongen en ont spannen manier werden in het UVV-gebouw aan het Kerkhof Zuidzijde in Zierikzee snel schaakpartijen gespeeld. Drieëntwintig deelnemers speelden ieder negen partijen. De tijdsduur per partij was ze ven minuten, en dat gaf soms grote problemen bij diverse spelers. Vooral in de laatste mi nuut gaf dat leuke taferelen te zien waarbij zelfs iemand de koningin heftig door zijn kopje koffie roerde. Owe Boersma won acht partijen en speelde er één remise. Hij werd dus kam pioen van het kersttoernooi. ZIERIKZEE - Het achttal van damvereniging Zie rikzee heeft het thuis tegen Aagtekerke niet gered. Men verloor uiteindelijk met 6-10 en met vijf wedstrijdpunten uit vijf ronden is men een goede middenmoter in de hoofdklasse Zeeland. Zierikzee-Aagtekerke was een unieke wedstrijd. Immers, de winnaar van dit duel zou de race om de titel met Tholen nog kunnen volhouden. Beide teams waren niet compleet, zo dat de verhoudingen wat dat betreft gelijk waren. De partij en gingen lange tijd gelijk op, maar tegen de tijdnoodfase gingen enkele Zierikzeespelers de juiste voortzetting missen met een drietal nederlagen als gevolg. Chris van der Wielen was tegen het eindspel een schijf achtergekomen en ver lies werd zijn deel. Cor Boot speelde tegen een invaller en zag zijn aanvalsspel met winst beloond. Zierikzee kwam 2-6 achter omdat Sjaak Douw en John Honig verloren door ge niepige finesses. Remise Invaller nestor Flikweert speelde een goede partij en had een gemakkelijke remise. Jan de Jonge combineerde zich naar dam, maar moest met re mise genoegen nemen. Hij kon de winstgang in de partij niet vinden. Jos de Wild stond in het middenspel wat beter, maar mocht later niet moppe ren dat hij nog remise haalde uit een nadelig eindspel. Aart Walraven speelde een gelijkop- gaande positiepartij met een logische remise als gevolg. Zo doende verloor Zierikzee met 6-10 van een slagvaardiger Aag tekerke. De persoonlijke uitslagen van Zierikzee-Aagtekerke: M. J. Walraven-M. Provoost 1-1 J. de Wild-D. Bosselaar 1-1 C. L. Boot-L. de Visser 2-0 C. v/d Wielen-J. Engelvaart 0-2 J. M. Honig-F. Blaas 0-2 S. Douw-A. Provoost 0-2 J. de Jonge-M. C. de Smit 1-1 A. J. Flikweert-J. Blaas 1-1 Chris van der Wielen kwam niet tot winst tegen Jan Engelvaart uit Aagtekerke. (Foto: Marijke Folkertsma). IRVING - Troy Aikinan, quar terback van de Dallas Cow boys, is de best betaalde speler uit de geschiedenis in het Ame rican Football. De 27-jarige Aikman tekende een contract voor acht jaar, dat hem vijftig miljoen dollar (90 miljoen gulden) oplevert. Vorig seizoen veroverde Aikman met de Cowboys de Super Bowl, hoofdprijs in de National Foot ball League. MELISSANT - Wim de Jonge, lid van de biljartver eniging d'Eule, is districtskampioen 5e klas bandstoten geworden. In een laatste alles beslissen de partij bleef hij Iman Wesdorp van de biljartver eniging KVL uit Noordgouwe op imponerende wijze de baas. In café De Gouden Leeuw in Melissant werd door de zeven finalisten een geweldig kam pioenschap afgewerkt waarin nogal wat verrassingen plaats vonden. Zo bleef topfavoriet Rien Bolle wat onder de maat maar hij zorgde er wel voor dat de spanning tot het laatste mo ment bewaard bleef door Wim de Jonge de voet dwars te zet ten. Titelhouder Bertus Visser moest ook ervaren dat het bandspel soms een grillig spel letje is. Dit keer kwam hij niet verder dan twee overwinnin gen en een remise wat goed was voor een wat tegenvallende zes de positie in de eindrangschik king. Han Keuvelaar speelde een ijzersterk toernooi doch zag óp het nippertje promotie aan zijn neus voorbij gaan. Iman Wesdorp, gezien zijn re sultaten in de voorronden door de kenners gezien als de groot ste kanshebber op de titel, hield het lang vol maar bleek uiteindelijk toch niet tegen de druk bestand. Indien er in dit kampioenschap een pechprijs te vergeven zou zijn was deze zonder twijfel te rechtgekomen bij Leen van de Hoek. De technisch beste spe ler van het gezelschap zag ze ker een aantal overwinningen op mysterieuze wijze aan zich voorbijgaan. De Old Dutch- speler liet in zijn laatste partij tegen Jan Kulk echter zien uit het goede hout gesneden te zijn. In 23 hernemingen moest hij de weg langs 30 caramboles in zijn voordeel beslissen wilde hij promoveren. Ditmaal liet Vrouwe Fortuna hem niet in de steek, al liet hij zijn fans wel in ondraaglijke spanning door er ook exact 23 beurten voor uit te trekken. Met het ingaan van de laatste speelronde was er nog een vier tal serieuze titelkandidaten. Wim de Jonge had het welis waar in eigen hand maar bij verlies zou de titel vermoede lijk terechtkomen bij Han Keu velaar die met een wat beter al gemeen gemiddelde het toer nooi had afgesloten. Ook Iman Wesdorp zat nog volop in de race maar hij zou dan wel in een heel korte partij aan het langste eind moeten trekken. Wim de Jonge liet er in de fina lepartij geen twijfel over be staan dat hij recht had op de ti tel. Na een wat aarzelend begin veegde hij met groot gemak Wesdorp van het groene laken. „Op een gegeven moment ging het lopen en dan lukt ook al les", aldus De Jonge. Na 33 beurten liet hij een ontredder de Wesdorp op 19 caramboles achter waardoor zijn kam pioenschap een feit was. De Jonge werd terecht kampioen en er was ook niemand die het de man die zo vaak juist naast een biljarttitel greep misgun de. De biljartvereniging 't Klusje die voor de eerste keer een der gelijk evenement organiseerde had voor deze gelegenheid bondsofficial Bert Kooijman als wedstrijdleider ingehuurd. Kooijman nam alle honneurs waar, zoals het huldigen van de kampioen en de dankwoorden aan de arbiters Ineke de Klep per en Cees Bom. Na alle fina listen nog persoonlijk te heb ben toegesproken maakte hij de volgende eindstand bekend: (achtereenvolgens Car., brt., se rie, p.gem., alg.gem. en pun ten). Leen van de Hoek promoveert naar de vierde klasse. W. de Jonge, d'Eule177 185 7 1.36 0.96 10 J. Keuvelaar, dc Poedel156 158 9 1.43 0.99 R I. Wesdorp. K.V.L149 168 8 1.58 0.89 6 M. Bolle. d'Eule156 195 6 1.18 0.80 6 L.v. d Hoek. Old Dutch163 163 7 1.30 1.00 5 A. Visser, Onder Vrienden163 186 8 1.07 0.88 5 J. Kulk. de Poedel145 154 6 1.13 0.94 2

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9