Meerderheid raad Middenschouwen achter aanscherping kampeerbeleid 1 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 9 'Meer politie op straat en een betere dienstverlening is ons doel' ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SÉI TAXATIE? HANSE VERBEEK dé krant van schouwen - duiveland! CDA verdeeld over regeling piekopvang ESKUNDIGHEID KRIJGT EEN NAAM. DE NATIONALE HYPOTHEEKBEURS 0 5 AUTORIJDEN 9 KERSTTOERNOOI Hoofd politiële bedrijfsvoering district Oosterscheldebekken van de Regionale Politie Zeeland M. P. Lenselink: Auto tegen bus tijdens von der Heijden Advertentie MAKELAARDIJ O.G. TELEFOON 01110-16888 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 49,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,— jaarabonnement k f 187,— jaarabonnement met autom. afschr. k f 177,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. van Nederland naar Schou wen-Duiveland. Lenselink is er van overtuigd dat de kwaliteit van de politiedienstverlening er niet op achteruit hoeft te gaan met de nieuwe regionale indeling. „Geografisch gezien is het ge bied een stuk groter geworden. Maarniet de huidige communi catiemogelijkheden is dat goed te doen. Het lokale element van de politiegroepen is ver dwenen. Via de reorganisatie is het als het ware één grote stad geworden, met één commissa ris en allemaal wijken". Het in krimpen van het aantal top functies (van vijf naar één poli tiechef in het Oosterscheldege- bied) is volgens Lenselink een van de redenen dat er nu meer politiemensen beschikbaar ko men voor het werk op straat. Een tweede verandering bin nen de organisatie is het ver minderen van het aantal speci alismen. Zo is groep Ver keerspolitie Zeeland opgehe ven en de groep Recherche drastisch ingekrompen. „Het is de bedoeling om alle politie mensen meer all-round te ma ken. Via bijscholing leren ze een aantal vaardigheden waar voor vroeger gespecialiseerde politiemensen werden opge- vervolg pagina 2 Advertentie von ocvcrcn reiacn 't Is VOLOP ZOMER bij van Oeveren....! Haalt voor de feestdagen de reisgidsen in huis. REISBUR0 VAN OEVEREN Dam 3. tel. 01110-15038/12319 VRIJDAG 24 DECEMBER 1993 150e JAARGANG NR 25484 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Lu..CZEESCHE NIEUWSBODE Kennis zonder versland is dubbele dwaasheid. Gracian in januari 1994 V jQ] Korte St. Janstraat 8 4301 AE Zierikzee Telefoon 01110-20124 LEERLINGAANTALLEN De leerlingaantallen van de basisscholen op Schou wen-Duiveland zijn al drie jaar stabiel. O 3 LANDSCHAPSBELEIDSPLAN De Middenschouwse gemeenteraad gaf haar goed keuring aan het landschapsbeleidsplan. De Zeeuwse bevolking blijkt de meeste autokilometers te maken. Katja van de Klooster uit Scharendijke won het Kerst toernooi van Bowling Ffenesse. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Overstand wordt in Middenschouwen voortaan onmiddellijk bestraft. (Foto: Joop van Houdt). SCHARENDIJKE - Met de grootst mogelijke meerderheid heeft de gemeenteraad van Middenschouwen zich achter aanscherping van het kampeerbeleid in de gemeente geschaard. Dat bleek gisteren tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Het CDA bleek verdeeld over het voorstel van het college. Met name de vaststelling van de piekperiode stuitte hij CDA-raadslid mevrouw P. XV. Berrevoets-Ringelberg op bezwa ren. Mevrouw Berrevoets stemde als enige tegen het fcollegevoorstel. In het afgelopen seizoen is er zeer regelmatig gecontroleerd op de naleving van de kampeervergunningen- en vrij stellingen in de gemeente Mid denschouwen. Tijdens het hoogseizoen werden daarbij nauwelijks overstanden gecon stateerd. In vergelijking met voorgaande jaren hoefde in geen enkel geval bestuurlijke dwang uitgeoefend te worden. Wel kreeg de gemeente te ma ken met een maas in de regels. In de Notitie Kampeerbeleid blijkt geen rekening te zijn ge houden met de ongewenste mo gelijkheid dat men één keer een gigantische overstand heeft en zich daarna keurig aan de regels houdt. „Omdat pas de tweede aanschrijving gevolgen heeft voor de vrijstelling voor het komende jaar heeft een dergelijke eenmalige over stand geen enkele consequen tie", aldus het college in haar toelichting op het voorstel om de regels aan te scherpen. Strenger Volgens de nieuwe regels, die gisteravond door de raad be krachtigd werden, zal een grote overstand direct consequenties hebben voor de kampeer- Vrijstelling voor het volgende jaar. Ofwel de overtreder in kwestie krijgt geen nieuwe vrijstelling ofwel krijgt men een 'boete' opgelegd in de vorm van een vermindering van het aantal toegestane standplaat sen. Ook voor wat betreft de buitenstalling van kampeer middelen worden de regels in Middenschouwen strenger. Bij enkele boeren waar het in het verleden gedoogd is wordt het nog tijdelijk toegestaan. Zij krijgen tot 1 januari 1997 de tijd om af te bouwen. Vanaf die datum is buitenstalling van ca ravans in de gemeente Midden schouwen niet meer toe gestaan. Op deze onderdelen van het voorstel van het college kwam geen kritiek vanuit de raad. Wel de nodige discussie ontstond overd? (piekjperiode waarin het plaatsen van extra kampeermiddelen wel toe gestaan wordt. Het college stel de de raad voor deze piekperio de vast te stellen voor de perio de van 11 mei tot 15 mei,(He melvaartsdagen), 20 - 24 mei (Pinksteren) en tijdens het hoogseizoen van 2 juli tot en met 7 augustus. CDA-raadslid mevrouw P. W. Berrevoets-Ringelberg sprak van 'een erg ambtelijke bena dering van de mogelijkheden'. Zij pleitte voor een meer flexi bel toepassen van de piekperi ode. Ook wilde mevrouw Ber revoets van het college weten in hoeverre er sprake is of zal zijn van eensluidende regels in de andere (recreatie)gemeen- ten. Wethouder L/C. Hart rea geerde vrij fel op de suggestie van mevrouw Berrevoets. „Ik kan daar niet op ingaan", aldus Hart. Hij stelde dat de gemeen teraad van Middenschouwen in het verleden heeft ingestemd met een eerdere aanscherping van de regels. „En nu wilt u weer dat wij daar soepeler in worden". PvdA-raadslid G. A. M. Cobussen viel de wethouder bij. „Ik denk zeker dat we nu weer niet ruimhartiger om moeten gaan met de regels". Mevrouw Berrevoets bleef ech ter bij haar opvatting dat de benadering van het college in deze een starre benadering is. Zij deed vervolgens de sug gestie om eerst het van kracht worden van de nieuwe wet op de openluchtrecreatie - die wat dat betreft meer mogelijkhe den zou bieden - af te wachten. Wethouder Hart wees die sug gestie resoluut van de hand. „We hebben nu te maken met de kampeerwet en die biedt ons niet meer mogelijkheden dan in het voorstel geschetst worden. Wij bieden het maxi male wat wij binnen de wet kunnen bieden", aldus Hart. Burgemeester W. den Boer voegde daar nog aan toe dat juist vanwege kritiek in het verleden gekozen is voor een vroege vaststelling van de piekperiode. Wethouder W. G. Renden deed ook nog een duit in het zakje met de opmerking dat hij niet snapt waarom de gemeenteraad zich eerder ach ter aanscherping van de regels schaart en er vervolgens weer geluiden laat klinken om soe peler met de regels om te gaan. „Nu wordt weer geprobeerd dit beleid onderuit te halen", aldus Renden. Ondanks het weerwerk van het college bleef mevrouw Berre voets bij haar standpunt. „Ik vind het niet redelijk. Niet goed", aldüs de christen- democrate. Zij liet weten ge acht te worden tegen het voor stel te hebben gestemd. Frac tiegenoot C. W. Boot liet weten zich wel in het voorstel van het college te kunnen vinden. Winterse buien HET WEER Af en toe zon en vooral in de kust provincies enkele winterse buien. Minimumtemperatuur rond het vriespunt. Middagtemperatuur on geveer 2 graden. Noordelijke wind, matig rond kracht 3, aan de kust eerst nog af en toe krachtig, 6. ZIERIKZEE - De afgelopen tien jaar was hij als groepscommandant verantwoordelijk voor de politiemen sen van de groep Schouwen-Duiveland van de Rijkspolitie. Maar vanaf 1 januari 1994 bestaat dat korps niet meer. In het kader van de landelijke reorganisatie van rijks- en gemeentepolitiekorpsen gaat het op in de Regionale Politie Zeeland. Voormalig groepscommandant M. P. Lenselink uit Burgh-Haamstede werd be noemd tot hoofd politiële bedrijfsvoering van het district Oosterscheldebekken; een van de drie districten van nieuwe Regionale Politie Zeeland. Inplaats vanuit het politiebureau in Zierikzee regelt hij nu politieza ken vanuit Goes. Hij regelt niet meer allen politiezaken op Schouwen-Duiveland, maar houdt zich bezig met de werkzaamheden van de politie in het hele Oosterscheldegebied, dus ook Tholen, Sint Philipsland, Zuid- en Noord-Beveland. Want dat is volgens Lenselink het doel van de reorganisatie: „Meer politie op straat en een betere dienstverlening". Dat laatste houdt onder meer in dat de regionale politie zich tot doel heeft gesteld binnen vijf tien minuten na een noodhulp melding; bijvoorbeeld een ver keersongeluk, ter plaatse te zijn. Om dat mogelijk te ma ken worden (dagelijks van 06.00 tot 22.00 uur) in plaats van één, voortaan twee beman de surveillancewagens ingezet op Schouwen-Duiveland. Een voor het oostelijk gedeelte en een voor het westelijk gedeelte van het gebied. AMSTERDAM - Het complete filmoeuvre van de onlangs overleden Italiaanse regisseur Frederico Fellini (1920-1993) komt naar Nederland. Het Ne derlands Filmmuseum in Am sterdam en het Haags Filmhuis vertonen in de maand april zijn drieëntwintig films. Advertentie Zierikzee, Havenpark 5 Dirksland, Schelpenpad 26 tel. 01110-15202 tel. 01877-1236 Een gebied met 140.000 inwo ners waarvoorin totaal zo'n 150 politiemensen beschikbaar zijn. Ruim veertig daarvan worden ingezet op Schouwen- Duiveland. Bijna tien meer dan de rijkspolitiegroep be schikbaar had voor de dienst verlening in de regio. De bijna veertig mensen. tellende rijkspolitiegroep Schouwen- Duiveland omvatte namelijk ook administratief en leiding gevend personeel. Die laatste twee groepen zijn in het kader van de reorganisatie verplaatst naar Goes. Er voor in de plaats komen politiemensen die 'op straat werkzaam' zijn. H. P. Lenselink: Georgrafisch is het gebied wat groter, maar met de moderne verbindingsmiddelen is dat goed te doen. (Foto: Marijke Folkertsma). In de zomerperiode, wanneer Schouwen-Duiveland vol toe risten zit, wordt de politie ver der versterkt met extra men sen uit de andere delen van het district Oosterscheldebekken. Tbn tijde van het rijkspolitie korps kwamen die extra poli tiemensen vanuit alle delen ZIERIKZEE - Op de Weg naar de Val tussen Zierikzee en de Zeelandbrug reed donderdag een personenauto tegen een bus. Het ongeluk gebeurde om on geveer 14.10 uur toen T. uit Goes met een personenauto vanuit Goes in de richting Zie rikzee reed. In een bocht naar links na de bus in die werd bestuurd door L. uit Middelburg. Door onbe kende oorzaak week T. tijdens die inhaalmanoeuvre met zijn auto zoveel naar rechts uit dat zijn voertuig tegen de bus aan kwam. Beide voertuigen wer den door de aanrijding bescha digd. de inzittenden werden niet gewond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1