Leonie Klompe en Mariëtte Broos rijden een sterke dressuurproef Trainer Hagesteijn en Zierikzee uiteen Zonnemaire na rust langs stug Cortgene Hockeyheren sterk op sopperige grasmat Gerard de Voogd brengt ZSC een bekerronde verder Trainer-coach Anderlecht Oliebollen- training1 atletiek Delta Sport Van Ast tweede in Pickwick circuit Veel winstpunten bij dressuurproeven in Bruinisse Dames oppermachtig tegen Middelburg DONDERDAG 23 DECEMBER 1993 NR 25483 ZIERIKZEE - Kees Hagesteijn, trainer van KNVB zondag 4e klasser Zierikzee, heeft dins dagavond jongstleden het bestuur van de voet balvereniging medegedeeld aan het eind van het lopende seizoen op te stappen als trainer. Na Bruse Boys-trainer Cees van Dijk is Ha gesteijn de tweede hoofdtrainer die binnen een week tijd zijn ontslag indient. óver zijn aanblijven. „Ja, toen heb ik de groep ge vraagd wat men er van vond als ik een derde jaar zou blijven. Toen stonden ze unaniem achter me. Om nu te stoppen is mijn beslis sing die ik al een tijdje gele den genomen heb. Ik heb nu ook geen spelers gepolst. Dinsdag, nadat het bestuur was ingelicht, heb ik ook de spelers ingelicht, aldus de 32-jarige trainer. Kees Hagesteijn wacht nu rustig op een nieuwe club. ,,Ik ben niet iemand die gaat solliciteren en ik heb ook geen contact met de WON". Logischerwijs laat hij zich niet uit over een eventuele voorkeur als er een nieuwe vereniging komt. „De hoger spelende jeugd trekt me wel. Hét maakt me verder niet uit of het een zaterdag- of zondagvereniging is". Kees Hagesteijn, die de di ploma's heeft om tot en met de 2e klas KNVB als trainer actief te zijn, heeft wel een mooi afscheid voor ogen. „Mijn afscheid? Het zou leuk zijn om aan het eind van het seizoen bij een der deklasser weg te gaan." Het bestuur van de VV Zie rikzee gaat zich op de bestuursvergadering van 28 december aanstaande bera den welke stappen er geno men dienen te gaan worden om de straks ontstane vaca ture op te vullen. De beweegredenen van Kees Hagesteijn zijn duidelijk. „Kijk, ik zit nu drie jaar bij de senioren maar dat is het niet alleen. Al vijftien jaar bekleed ik een functie bin nen de vereniging. Vanaf de E-junioren tot en met de B heb ik elftallen getraind. Er zijn bij de groep waar ik nu mee werk jongens die ik al zo'n zes of zeven jaar ge traind heb. Ik heb het nog goed naar mijn zin hoor maar het is vooral in het be lang van de vereniging dat er een vreemde voor de groep komt. Men is aan ver frissing toe, Met dit mate riaal zitten we nog niet aan de top. Er zit nog meer in". Vorig jaar, toen Hagesteijn aan zijn derde jaar als hoofdtrainer begon, polste hij de mening bij de spelers Marco Duinhouwer scoort twee keer KORTGENE - „Van goed spel kun je weinig spreken. Er was heel veel wind die goed spel onmogelijk maakte", sprak Zonnemaires trainer Wim Kommer na afloop van de wedstrijd Cortgene 2 tegen Zonne maire. Ondanks de wind won Zonnemaire na een 1-0 achterstand bij de rust toch nog vrij gemakkelijk met 1-4. Het was de thuisploeg die na zo'n half uur voetballen de 0-0 van het scorebord schoot. „Door de wind viel er een bal achter onze verdediging neer. Erwin van der Wekken was ge blesseerd aan zijn hand en dus had ik Marcel Schults maar in het doel gezet. Erwin voetbal de want ik had maar elf man", vertelde Kommer. Het was Pim de Jonge die vervolgens Zonne maire op een 1-0 achterstand trakteerde. „In de rust bleek toch dat we er wat te licht over hadden ge dacht. Vooraf had ik gezegd dat we er een rustig wedstrijdje van moesten gaan maken maar dat werd wat te letterlijk opge vat," ging Kommer verder. Na rust werden de puntjesr alsnog op de 'i' gezet. Uit een vrije trap bracht Marco Duinhouwer zijn ploeg langszij. Johnny Kommer zorgde uit een vrije trap vanaf links met zijn rech tervoet voor de 1-2. Sebastiaan van Leersum zette Zonnemaire via 1-3 op een vei lige marge door een goed opge zette aanval feilloos af te ron den. Vijf minuten voor tijd had Marco Duinhouwer met zijn goal het slotakkoord. „De vol gende ronde, ik hoop op een tweede-klasser. Het liefst Drei- schor", besloot Wim Kommer. Bruse Boys 3 eervol ten onder BRUINISSE - ZSC bekert verder nadat het op Bruse bodem een 2-4 overwinning boekte op het derde team van Bruse Boys. ZSC had het niet gemakkelijk tegen de vele routiniers zoals Wim Geluk, Fred van de Berge en Martin Jobse. „Elke tegenstander is voor ons gevaarlijk. Zeker nu wij in een opbouwfase zitten", voerde ZSC-trainer Kees Kommer aan. Met Niels Dogger als laat ste man, wat overigens goed uitpakte, en windje mee kwam ZSC niet tot scoren in de eerste helft. Ook Bruse Boys 3 wist keeper Johan van der Horst niet te passeren. Conditie „We hebben bewust de eerste helft windje mee gespeeld zo dat de tegenstander misschien conditioneel te kort zou komen in de tweede helft", aldus Kommer. Het tegendeel dat de spelers van Bruse Boys 3 zeker nog wel conditie bezitten be wees Fred van de Berge die in de 50e minuut de openingstref fer scoorde (1-0). de 30-jarige speler van ZSC, Gerard de Voogd, tikte in de 60e minuut ZSC langszij (1-1). Dc Voogd speelde een belang rijke rol in die fase. Ook hij scoorde 1-2 nadat hij een diep tepass keurig in het net deed belanden. In de 70e minuut maakte Niels van de Moezel aan alle illusies van Bruse Boys 3 een einde. Een afstands schot bracht de stand op 1-3. In de slotfase gebeurde er nog van alles op het sportpark in Brui- nisse. Martin Jobse maakte ge bruik van een verdedigings- fout bij ZSC en scoorde knap 2- 3. Een strafschop bracht 2-4 op het scorebord. Gerard de Voogd werd onderuit gelopen in het zestienmetergebied. De Voogd verzilverde zelf de elfmeter- trap. VEENENDAAL Oud international Peter Bocve wil als trainer-coach het betaalde voetbal in. Hij geeft zich op voor de cursus coach betaald voetbal, die me dio 1995 begint. Voordien fun geert hij als trainer-coach van de zaterdag-eersteklasser DO- VO in Veenendaal. in op de ranglijst in de 4e klas se. Leuke opsteker voor de win terstop". Het eerste damesteam van HSD speelde eveneens op sportpark Bannink en schotel de de omstanders een spekta kel voor. Het spektakel kwam slechts van één zijde want Mid delburg liet zich met 6-0 in de pan hakken. HSD-speelster Mirte Blom was blij met deze overwinning maar niet verrast. „Onze trainer Bonne Brouwer heeft ons van tevoren verteld dat Middelburg niet de sterk ste ploeg is in de 4e klasse". Brouwer was jarenlang in Mid delburg actief als trainer dus kon hij de tegenstander op haar juiste waarde inschatten. De Middelburgse ploeg was met tien speelsters naar Zie rikzee afgereisd. De dames van HSD scoorden twee keer in de eerste helft. Na vijftien minu ten wist Annie Gezritse te bal in het doel van Middelburg te krijgen. Aan het eind van de eerste helft scoorde Annemarie Verschoore het tweede doel punt. In de tweede helft bleef HSD de betere ploeg. Door een goed opgezette aanval over de lin kervleugel scoorde Vivian Bij de Vaate in de 40e minuut 3-0. Annie Gerritse was even later goed voor 4-0. Het was alleen HSD dat aanval op aanval op zette en de verdedigig van Mid delburg helemaal wegspeelde. Leontien Koeman en Annema rie Verschoore scoorden in res pectievelijk de 60e en 70e mi nuut. Daarmee werd het von nis voltrokken voor de tien speelsters uit Middelburg. „We waren er echt hartstikke blij mee. Natuurlijk hadden we wat voordeel van de gladde grasmat, maar ook wij gleden heel vaak uit. Jammer dat Gonneke Arkenbout en Chris tian van der Pols er niet waren, dan hadden we waarschijnlijk nog meer doelpunten ge maakt", vertelt Mirte Blom na afloop. Dames 4e klasse Oudenbosch Hoekse Waard Rapide Barendrecht HSD Teteringen Middelburg Spijkenisse Goes Gilze-Rijen Forcial 12 22 11 21 11 13 11 12 10 10 11 10 11 9 11 7 11 7 10 6 11 3 ANTWERPEN - Anderlecht heeft woensdagavond zonder veel moeite de kwartfinales bereikt van het toernooi om de Belgische voetbalbeker. Dat gold ook voor FC Antwerp, Germinal en Charleroi. De Brusselse landskampioen won met 3-0 bij tweedekla'sser Ha- relbeke. Haagdoren, Zetter- berg en Johnny Bosman scoor den. FC Antwerp versloeg Lo keren met dezelfde cijfers. ZIERIKZEE - Atletiekvereni ging Delta Sport houdt op don derdag 30 december een Olie bollentraining op sportpark Bannink in Zierikzee. De atletiekvereniging wil ie dereen vanaf 14.00 uur de gele genheid geven om kennis te maken met de trainingen op de kunststofaccommodatie. Van minipupil (zes jaar) tot vete raan kan gebruik maken van de aangepaste trainingen. Ook voor recreanten wordt er een gelegenheidstraining gehou den. Verschillende trainers zul len de verschillende leeftijds groepen begeleiden. DEN HAAG - Atlete Licsbeth van Ast heeft in de vijfde wed strijd van het Pickwick Run Classics circuit voor het laatst gelopen in een Delta Sport shirt. De atlete uit Melissant, die 1 januari overstapt naar AV Flakkee, eindigde op de Tfen Miles van Den Haag als acht ste. In een sterk internationaal gezelschap finishte zij in een tijd van 57.25 minuten. Dit was slechts vijfentwintig seconden verwijderd van haar persoon lijk record. Doordat zij van haar directe concurentes slechts de Roemeense Helen Barocsi voor moest laten gaan, schuift zij in de tussenstand van het Pickwick Run Classics Circuit op naar een tweede plaats. Roivan Timmerman (rechts) moest alleen in de slotfase een doelpunt van Made incasseren. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Onder erbarmelijke weersomstandigheden heeft het eerste herenteam van hockeyclub Schou- wen-Duiveland met 2-1 gewonnen van Made. Het hockeyveld op sportpark Bannink in Zierikzee, dat op het punt stond afgekeurd te worden, weerhield de Zierikzeese ploeg niet van dominante aanvallen. De zege werd slechts in de laatste minuut aangetast toen Made een doelpunt wist te scoren. „Pas in die laatste minuten moesten we heel even toegeven aan de aanvalsdrift van Made. Jammer van dat ene doelpunt. We hebben een degelijk spel opgebouwd". Coach Hans Blom reageerde op de tegenac tie van de zwakke Brabantse ploeg. Made, dat wist door te breken in de slotfase van de wedstrijd, had de gehele eerste helft moeten toezien hoe HSD voortdurend offensief optrad. Door het enthousiasme van de HSD-spelers verslapte in de laatste minuten de aandacht, wat hen een doelpunt kostte. „Ik denk toch dat de jongens van HSD zich goed staande hebben gehouden in deze slech te weersomstandigheden". Het veld was niet goed bespeelbaar door de vele regen. Niet alleen HSD had moeite met het dras sig veld. Ook Made had te kam pen met de slechte Zierikzeese grasmat. Made kwam niet tot aanvallen, de schaarse serieuze pogingen werden door de HSD- verdedigers vernietigd en om gezet in een tegenaanval. HSD was vooral heer en meester op het middenveld. De tweede helft bracht voor het handjevol toeschouwers, dat langs de lijn stond te ver- kleunen, meer kijkplezier. Wouter Bakx wist in de eerste minuut een goede poging te on dernemen en werd voor zijn in spanningen beloond met een doelpunt (1-0). Bakx scoorde hiermee een belangrijk doel punt. In de eerste helft hing zo'n doelpunt al lang in de lucht, maar Bakx werd niet op timaal aangespeeld. Het ge sprek in de rust van coach Hans Blom bleek direct in vloed te hebben.' „We hebben met z'n allen afge sproken dat we Wouter een be langrijker rol moeten laten spelen in de voorhoeda Hij stond tegenover een zwakke rechtsback. Die jongen speelde hij nu voorbij en dan creëer je ideale scoringskansen". In de 55e minuut werd een aan val van Made in de kiem ge smoord. De HSD-verdediging onderschepte de bal en een snel tegen offensief bracht Frank Huisson in de gelegenheid om de bal achter de keeper van Ma de te werken. Een klein vreug defeestje ontstond er tussen de doorweekte spelers op het sop perige gras. Hans Blom toonde zijn tevredenheid na afloop. „We nemen nu een derde plaats 4 en Carla- Bal met Rapsodie presteerden slecht. De slot-dressuurwedstrijden in de Zl- en Z2 klasse brachten schitterende staaltjes van di verse combinaties. Tien van de dertien deelnemende combina ties verdienden een winstpunt in deze zware klasse. In de Z2 was Liesbeth van der Velde met Alonso de beste combina tie met 190 punten. Haar club genoot Janneke Kodde was met Renaro ook goed bezig en werd daarvoor beloond met 186 punten. Irma van der Wal met Gustafson van de Sasruiters hield als laatste combinatie lang de spanning er in. Uitein delijk kreeg zij voor haar proef 184 punten en eindigde als der de. Bij de Zl-klasse eindigden drie combinaties dicht bij el kaar. Dus ook daar spanning na afloop en wachtend op de ju ryuitslag. Ina Nijssen met Fel low (ZuidBeveland) won ten slotte met 185 punten voor An- nemiek Buijs met Forever van Flakkee (183 punten) en Evert de Jong met Grevelingen Gent leman van PPCSD (183 pun ten). Uitslagen: B-paarden: 1. Jolie- ke van de Broek, Fantasy, Sas ruiters 130 pnt. 2. Astrid Kok, Gratia, Sasruiters 119 pnt. 3. Eline Struijk, Innocent, Schouwse Ruiters 119 pnt. L2- paarden: 1. Monique van der Wekken, Bellina, Schouwse Ruiters 123 pnt. 2. Arie van Liere, Udo, Zuid-Beveland 123 pnt. 3. Gerard de Ruiter, Ho- nest, Schouwse Ruiters 117 pnt. M2-paarden: 1. Joke Nijssen, Hurricane, Zuid-Beveland 122 pnt. 2. Marja van de Ven, Cico- nia, Sasruiters 121 pnt. 3. Ari- anne Hanse, Gentleman, De Schouwse Ruiters 116 pnt. MI- paarden; 1. Centien de Jonge, Hollywood, Zuid-Beveland 123 pnt. 2. Elles Kole, Wojtek, Zuid-Beveland 121 ptn. 3. Ma- ris Vermaas, Radetha L, Een- drachtruiters 120 pnt. Zl- paarden: 1. Ina Nijssen, Fellow. Zuid-Beveland 185 pnt. 2. An- nemiek Buijs, Forever, Flak kee 184 pnt. 3. Evert de Jong, Grevelingen Gentleman, PPCSD 183 pnt. Z2paarden: 1. Liesbeth van de Velde, Alonso, Zuid-Beveland 190 pnt. 2. Jan neke Kodde, Renara, Zuid- Beveland 186 pnt. 3. Irma van de Wal. Gustafson, Sasruiters 184 pnt. BRUINISSE - Leonie Klompe uit Dreischor was uitstekend op dreef met haar paard Galaxy tijdens de indoor-dressuurwedstrijden in Bruinisse. De amazone van De Schouwse Ruiters verdiende 129 punten in de Ll-klasse en kreeg daar voor de verdiende rozet. Mariëtte Broos deed weinig voor haar onder met haar paard Chanel. De combinatie van ruitervereniging Renesse behaalde 128 punten en werd verdient de tweede. In het Hippisch Centrum De Grevelingen van de familie Soeteman was de jury best streng in het beoordelen van de disciplines die de combinaties in verschillende categorieën moesten afwerken. Vooraf was bekend dat het deelnemersveld er kwalitatief goed voor stond en daarnaast kregen de organi satoren, De Schouwse Ruiters uit Dreischor, ook nog veel deelnemers aan de start. In de ideale wedstrijdbak werden dan ook van 's morgens negen uur tot acht uur 's avonds af en aan dressuurproeven gereden. Spannend In de Ll-klasse waren het dus Leonie Klompe en Mariëtte Broos die voor een verrassing zorgden. Zij versloegen de Zeeuwse kampioen Liesbeth van de Velde van ruitervereni ging Zuid-Beveland. Van de Velde haalde met Geolita 127 punten en daarmee werd zij naar de derde plaats verwezen door de amazones van Schouwen-Duiveland. Arianne Hanse was minder succesvol met Invincible. De amazone uit Kerkwerve, lid van De Schouwse Ruiters, viel buiten de prijzen, maar kreeg als troost een winstpunt door een jurywaardering van 121 pun ten. Ook bij de M2-klasse viel Ari anne Hanse buiten de prijzen. Een zwakke dressuurproef met Gentleman leverde haar 116 punten op. Joke Nijssen met Hurricane van Zuid-Beveland won de oranje rozet met 122 punten. Marja van der Ven met Cicone van de Sasruiters werd tweede met 121 punten. Het was wel spannend in de L2- klasse paarden. Van de negen combinaties was het Monique van der Wekken met Bellina die de eerste prijs opeiste. De amazone van De Schouwse Ruiters kreeg 123 punten, maar dat kreeg ook Arie van Liere met Udo. Toch, de ruiter van Zuid-Beveland had de cijfers in een wat andere volgorde staan waardoor hij zijn meerdere moest erkennen in de amazone van De Schouwse Ruiters. In de Ml-klasse paarden was er geen eer te behalen voor deel nemende combinaties van Schouwen-Duiveland. De over winning ging naar Centien de Jonge met Hollywood van Zuid-Beveland (123 punten) en Rudi Jongman met Faro van ruitervereniging Westelijk Schouwen was met 116 punten de beste combinatie van het ei land. Mary Korsman met Gitan, Ge rard de Ruiter met Eugenie K Marian Jumelet kwam met Cheval niet verder dan 171 punten in de Z2-klasse. (Foto: Marijke Fol kertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9