Overleg en afstemming beleid voor zo goed mogelijke opvang stukken Stuurgroep Statushouders: De kerstnachtdiensten Nieuwe narcotiseur Ooster- schelde- ziekenhuizen Maritiem Museum open in kerst vakantie Samenzang- avond Priester wijding Ben den Boer K 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - De zekerheid dat een asielzoeker hier mag blijven, hetzij onbeperkt (A-status) hetzij voor alsnog tijdelijk (C-status) mag dan een enorme opluchting voor hem zijn, het betekent nog niet au tomatisch het eind van alle problemen. Want waar vindt hij zo gauw een woning en hoe snel kan hij er gens werk vinden. Om die huisvesting, opvang en in tegratie van deze statushouders in goede banen te leiden is begin oktober de Stuurgroep Statushou ders opgericht. Zoals de Intergemeentelijke Sociale Dienst en de Stichting Federatie Thuiszorg (Federatie voor Maatschappelijk Werk) zich bezighouden met de (mate riële en immateriële) opvang van de asielzoekers, die in het kader van de Regeling Opvang Asielzoekers (ROA) hier tijde lijk verblijven, zo richt de pas opgerichte Stuurgroep Status houders zich op de huisvesting, opvang en integratie van de asielzoekers, die door het ver krijgen van een A- of C-status hier permanent dan wel voor lopig mogen blijven. Door het verkrijgen van die felbegeerde status doen zich immers weer andere problemen voor: de man of vrouw moet zijn of haar plaats zien te vinden binnen de voor hem of haar vreemde Ne derlandse samenleving en zal moeten proberen om werk te vinden. Een moeilijke opgave als je de taal niet of nauwelijks machtig bent. Een goede op vang is daarbij van groot be lang zo niet bepalend voor het welslagen van die integratie. Samen oplossen Binnen de stuurgroep, die nu twee bijeenkomsten achter de rug heeft, werken vertegen woordigers van het Arbeidsbu reau, Beter Wonen, de Interge meentelijke Sociale Dienst Sint Philipsland/Schouwen- Duiveland, de Stichting Fede ratie Thuiszorg Zeeland, het Regionaal Educatief Centrum en de gemeenten samen aan het ZIERIKZEE Kerstfeest Wees een Zegen Vanavond, donderdag, viert de Hervormde vrouwenvereni ging Wees een Zegen het kerst feest in het kerkencentrum. Het kerstfeest begint om 19.30 uur en niet - zoals in de Kerk bode stond vermeld - om 18.30 uur. Geslaagd Drs. Rian Aalbregtse uit Zie- rikzee slaagde onlangs voor het examen registeraccountant aan de Katholieke Universiteit Brabant in Tilburg. Foutje! In het artikel over het verloop van de actie Dekens en Be scherming voor Bosnië van maandag 20 december is een storende fout geslopen. De op brengst van de actie in Zierik- zee is niet zoals vermeld werd 4846,- maar 1359,-. Kerstprogramma Leger des Heils Vrijdag 24 december wordt bij het Leger des Heils de jaarlijk se Kerstnachtdienst gehouden. Deze begint om 23.00 uur. Om 00.30 uur gaan de heilsoldaten op pad voor hun bezoek aan hen die 's nachts moeten wer ken. Voor zaterdag 25 decem ber staat er een kerstdienst in het ziekenhuis op het program ma. De aanvang van deze dienst is om 11.00 uur. De kerst- heiligingssamenkomst is zon dag 26 december om 10.00 uur. Het familiekerstfeest wordt 's middags vanaf 16.00 uur ge houden. Volkskerstzangdienst in Grote Kerk Op initiatief van de Interker- kelijke Werkgroep Zierikzee (IWZ) wordt vrijdag 24 decem ber in de Grote Kerk in Zierik zee weer de traditionele volks kerstzangdienst gehouden. Voorganger bij het evenement is pastoor A. Verdaasdonk. Aan de bijeenkomst wordt ver der medewerking verleend door de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer onder leiding van G. Jordans, de organist J. S. den Boer en het CJ koor uit Nieuwerkerk. De volkskerst zangdienst wordt rechtstreeks uitgezonden via de kerktele foon. De bijeenkomst begint om 19.00 uur en is voor ieder een toegankelijk. vergemakkelijken van die inte gratie in de Nederlandse sa menleving. ,,Het gaat erom knelpunten te signaleren en te proberen die knelpunten samen op te los sen" zegt de Zierikzeese wet houder D. van der Wekken die binnen de stuurgroep de zes Schouwen-Duivelandse ge meenten vertegenwoordigt. Juist door regelmatig met zijn allen rond de tafel te gaan zit ten hopen genoemde organisa ties de integratie van de status houders zo soepel mogelijk te laten verlopen, ondanks alle „hobbels" (zoals taalbarrières) die genomen moeten worden. Dat dit gezamenlijk overleg niet het zoveelste praat- en ver gaderclubje is, maar ook daad werkelijk resultaten boekt il lustreert Van der Wekken met het feit dat de mogelijkheden om een taalcursus te volgen in middels al uitgebreid zijn. Die beperkte capaciteit was een van de eerste problemen die door de stuurgroep is opge pikt. Door bij de gemeenten er op aan te dringen een deel van het geld van WVC voor de op vang en huisvesting van status houders beschikbaar te stellen voor het uitbreiden van de taalcursussen, kon een extra taalgroep (vijftien man) wor den gestart. Dit eerste succes past in de doelstelling van de stuurgroep, namelijk het ge vraagd en ongevraagd geven van adviezen. Een ander punt waarmee de SEROOSKERKE Kerstavonddienst met Hatikwa Op vrijdag 24 december wordt in de Nederlandse Hervormde kerk te Serooskerke een kerstavonddienst gehouden waaraan wordt meegewerkt door het kinderkoor Hatikwa uit Kerkwerve. Het koor wordt geleid door M. van Sluys- Gerritsen. Het orgel wordt tij dens de dienst bespeeld door Annet van der Linde. Voorgan ger is de ziekenhuispredikant van het Ikaziaziekenhuis in Rotterdam, ds H. W. Riphagen. De kerstdienst begint om 20.30 uur. SCHARENDIJKE CDA-kandidatenlijst gemeenteraads verkiezingen Het huidige raadslid P. W. Berrevoets-Ringelberg staat tijdens de gemeenteraadsver kiezingen op 2 maart 1994 bo venaan de lijst van de afdeling Middenschouwen van het CDA. De CDA-afdeling heeft het an dere raadslid C. W. Boot op de tweede plaats gezet. Verder omvat de lijst achtereenvol gens O. Bij de Vaate, A. Vare kamp-Stoel, H. A. P. Huigens- Stoel, J. van Iwaarden en N. M. van der Have. KERKWERVE Kerstviering Onlangs hield de Nederlandse Christen Vrouwen Bond, afde ling Kerkwerve de jaarlijkse kerstviering. Na gebed door de vice-president, mevrouw Post- Dalebout, werd een meditatie gehouden. Verschillende leden werkten mee aan de liturgie, met het thema Vrede. Na de pauze las mevrouw Bil-van der Wekken het kerstverhaal. Na gebed door de vice-president werd de avond voortgezet met het zingen van het Ere Zij God. Tbnslotte was er gelegenheid een glaasje warme wijn of druivesap te drinken en gezel- lig wat na te praten. DREISCHOR Kerstviering Afgelopen woensdag, 22 de cember hield de Ouderensoos haar jaarlijkse kerstviering in het dorpshuis van Dreischor. De viering werd geopend door de voorzitter, de heer J. A. Dorst. Hij heette, naast de vas- stuurgroep zich bezighoudt is de huisvesting van de status houders. Zoals bekend is het gebrek aan woonruimte de oor zaak dat deze zomer hals over kop noodopvanglokaties moes ten worden ingericht. Statushouders blijven bij ge brek aan woonruimte in de ROA-woningen zitten waar door de doorstroming stag neert. Op Schouwen-Duive- land speelt dat probieem vol gens Van der Wekken niet zo. Om te voldoen aan de norm van twee promille statushou ders op de totale bevolking moeten er naast de reeds aan wezige ROA-woningen nog 23 woningen voor deze statushou ders worden gevonden. Vanuit de gedachte dat de huisvesting van deze statushouders voor de lokale bevolking te behappen moet zijn is gekozen voor de weg van de geleidelijkheid, de opvang - en dat gaat verder dan alleen het bieden van onder dak - moet immers beheers baar blijven, zo niet, dan ko men er voor alle partijen pro blemen. Door het actieve be leid dat Beter Wonen op dit punt voert acht Van der Wek ken het haalbaar dat dit aantal binnen een jaar tijd wordt ge haald. U rgentiepunten Dit actieve beleid van de wo ningbouwvereniging betekent niet dat statushouders een voorkeursbehandeling krijgen bij de toewijzing van een wo ning. Voor hen geldt dezelfde procedure (het verzamelen van urgentiepunten) als voor ieder ander. Doordat veel statushou ders in Nederland van het ene naar het andere asielzoekers centrum zijn vertrokken heb ben ze vaak al heel wat urgen tiepunten verzameld en komen ze daardoor binnen niet al te lange tijd in aanmerking voor een huurwoning. Wat moeilij- te soosleden ook enkele gasten welkom, waaronder mevrouw J. van 't Veer, die de samenzang op haar keyboard begeleidde, en enkele niet-leden uit Drei schor en Zierikzee. Het kerst evangelie werd voorgelezen door mevrouw van 't Veer, ge volgd door een korte kerstover denking.. Na de koffie met traktatie las mevrouw J. Nelisse-Pols een kerstverhaal voor en na de hapjes met war me wijn werd een kerstgedicht, voorgedragen door mevrouw Goudswaard-Schot van Veen en tenslotte een kerstverhaal, voorgelezen door mevrouw De Waaij-de Munnik. Eén en ander werd afgewisseld met samen zang van kerstliederen. De heer Dorst sloot de kerstmid dag af met een dankwoord aan alle aanwezigen en in het bij zonder diegenen die zich in gespannen hadden om deze middag te organiseren. Na ge zamenlijk het Ere Zij God ge zongen te hebben werd afgeslo ten met een uitgebreide koffie tafel. NIEUWERKERK Geldautomaat In het kantoor van de Rabo bank in Nieuwerkerk wordt momenteel een interne verbou wing uitgevoerd ter voorberei ding van de plaatsing van een geldautomaat. Het is de bedoe ling dat de automaat in februa ri 1994 in bedrijf komt. De in woners van Nieuwerkerk kun nen dan gedurende 24 uur per dag geld opnemen. Behalve cliënten van de Postbank kun nen ook mensen die gebruik maken van andere banken ge bruik maken van de service. OOSTERLAND Kerstviering plattelandsvrouwen Tijdens de onlangs in dorps huis De Oosterhof in Ooster- land gehouden Kerstviering van de afdeling Duiveland van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen werden de da mes ontvangen met pianomu ziek. Presidente mevrouw Zwart opende de avond met een gedicht over oorlog en vre de in de wereld. Daarna werd een reis door de wereld aange kondigd waarin het koor een groot aandeel bleek te hebben. In de bij het land in kwestie be horende taal werden verschil lende kerstliederen gezongen. Vervolgens werd een kort ver haal over de magische symbo liek van Kerst-gebruiken voor gelezen. In Scandinavië is het Kerstfeest niet alleen het feest ker ligt het rhet het vinden van werk, een onderwerp dat cen traal staat in de derde bijeen komst van de stuurgroep. De taalbarrière, onduidelijkheid over de vooropleiding plus de krapte op de arbeidsmarkt maakt het voor de statushou der moeilijk om een baan te vinden. Als het aanbod van ar beidskrachten groot is, zijn ze niét zo in trek. Door gebruik te maken van subsidieregelingen waardoor het voor werkgevers in ieder geval financieel aantrekkelij ker wordt gemaakt om hen in dienst te nemen kan hun posi tie op de arbeidsmarkt wel wat worden. Dat is ook nodig want via het arbeidsproces zal de in tegratie van de statushouder in de Nederlandse samenleving kunnen worden vergemakke lijkt. Daarvoor moet de status houder ook op weg worden ge holpen bij zaken als de inrich ting van het huis, het invullen van formulieren en andere praktische zaken. Maar ook is het voor statushouders belang rijk te weten dat zij, net zoals de ROA-asielzoekers bij moei lijkheden terug kunnen vallen op een aandachtsfunctionaris. Door het uitwisselen van erva ringen binnen de werkgroep kan meer duidelijkheid wor den verkregen of hiervoor eventueel aparte functionaris sen moeten worden aangesteld. Aanwinst Mocht dit zo zijn dan kan de stuurgroep de gemeenten ver zoeken om deze hiervoor een deel van het WVC-geld voor de opvang van statushouders (cir ca vijfduizend gulden per sta tushouder) beschikbaar te stel len. Door dergelijke behoeften te signaleren en verder uit te werken draagt de stuurgroep niet alleen zijn steentje bij aan het vergemakkelijken van de entree van de statushouders in de Schouwen-Duivelandse sa menleving maar wordt er ook voor gezorgd dat het vluchte lingenprobleem hier te behap pen 'blijft. Gezien ook de constructieve sfeer van de eer ste twee bijeenkomsten be schouwt Van der Wekken de stuurgroep dan ook als een aanwinst voor de regio. van Christus, maar ook het feest van het licht. Begin de cember wordt daar al met de grote schoonmaak begonnen en wordt het hele huis met be zemen gekeerd. Ook wordt spe ciaal gebak gegeten: Lusseka- ter. Dit wordt dan door de jongste dochters rondgedeeld. Zij stelt dan de Lucia-figuur voor en is gekleed in een lange witte jurk met een rode sjerp en een brandende kaarsen kroon op het hoofd. Tot ieder verrassing kwam tijdens de kerstviering van de platte landsvrouwen Lucia binnenge schreden en werd Lussekater en koffie rondgedeeld. Na de pauze volgde een kort verhaal over de herkomst van de kerst boom en werd het Kerst-evan gelie voorgelezen. Na de pauze met warme wijn verscheen er Frans stokbrood met kruiden boter op tafel en werd een vro lijk kerstverhaal van Henri Knap met de titel De Krasse Kalkoen verteld. De bijeen komst werd afgesloten met het zingen van Stille Nacht. Bij het verlaten van de zaal kreeg ie dereen een versierde kaars met een kerstwens eraan. BRUINISSE Kerstzangavond Voor de kerstzangdienst die in de Hervormde kerk van Brui- nisse werd gehouden bestond een goede belangstelling. Naar aanleiding van een gedeelte uit Johannes 8 hield ds. J. Smit een meditatie over het thema: Wat Abraham gezien heeft. Bij dragen aan deze muzikale bij eenkomst verleenden de chris telijk gemengde zangvereni ging Laus Deo uit Bruinisse en het kinderkoor Hatikwa uit Kerkwerve. Verder werd het sa menzijn opgeluisterd door Eri ca Berrevoets die dwarsfluit speelde en twee liederen van de soliste Henny Moerland. Geza menlijk zong men psalmen, ge zangen en toepasselijke kerst liederen als de Lofzang van Si meon, de Lofzang van Zachari- as, Stille nacht en tenslotte staande het Ere zij God. Belangstellenden die de Bruse zangvereniging Laus Deo nog willen versterken zijn welkom. Elke donderdag om 20.00 uur zijn de repetitieavonden in de Gereformeerde kerk aan de Noorddijk. Kerstviering Ons Genoegen De leden van de bejaardensoos Ons Genoegen kwamen in een sfeervol ingericht verenigings gebouw bijeen voor de jaar lijkse kerstviering. Presidente mevrouw B. W. C. Vogelaar-van der Does verwel komde de leden en enkele gas ten. Daarna zong zij samen met mevrouw Van Duivendijk het lied O Kindeke klein. Vervol gens werd door een aantal le den de kerstliturgie verzorgd en zong men gezamenlijk kerstliederen. De Bruse Noort je Wehrmeyer zong tijdens deze bijeenkomst enkele prachtig klinkende kerstliederen. Me vrouw L. Roukema vertelde het kerstverhaal. Centraal daarin stond dat de drie wijzen de ster uit het kerstevangelie volgden, de drie dwazen lieten de ster ten onder gaan. Voor ie der is en blijft het belangrijk hoe wij persoonlijk met de ster omgaan, verhaalde mevrouw Roukema. Daarna volgde de broodmaaltijd onder leiding van ds. J. Smit. Alvorens de aanwezigen het symbool van het kerstlicht kregen aangebo den bedankte mevrouw Voge laar alle leden voor hun mede werking en aanwezigheid. Op woensdag 29 december komen de leden nogmaals bij elkaar. Deze bijeenkomst (onder het genot van oliebollen) staat in het teken van het voorbije jaar 1993. Schippersvereniging Schuttevaer Op donderdag 30 december wordt in restaurant de Meeuw in Bruinisse een vergadering gehouden van de afdeling Schouwen-Duiveland van de Koninklijke Schippersvereni ging Schuttevaer. Op de agen da staat een huishoudelijk ge deelte waaronderde verkie zing van bestuursleden. De ver gadering begint om 20.00 uur. GOES Concert in 't Beest Op donderdag 30 december treed de Nederlandse band the Gathering op in het podium voor muziek, theater, film en literatuur 't Beest in Goes. De in 1989 opgerichte groep be hoort tot de metaltop van Ne derland. Men speelt langzame en psychedelische nummers die zijn beïnvloed doQr de mu ziek van Pink Floyd, Dead Can Dance en Voi Vod. Het concert begint om 21.30 uur. MIDDELBURG Provinciehuis Het provinciehuis is gesloten van maandag 27 december tot maandag 3 januari 1994. Dins dag 28 januari zullen gedepu teerde staten niet vergaderen. De eerstvolgende gs-vergade- ring zal worden gehouden op dinsdag 4 januari 1994. Baïokconcert Woensdag 29 december wordt in de Koorkerk in Middelburg een concert gegeven met Ba rokmuziek van M. A. Charpen- tier. Dit concert begint om 20.15 uur. Het concert wordt verzorgd door een koor en or kest samengesteld door de Stichting Association pour Rencontrés de Musiciens Ama teurs et Professionnels, een stichting die samenwerking tussen amateurs en be roepsmusici tot stand wil bren gen dan wel wil bevorderen. Op het programma staat onder meer de Messe de Minuit voor koor, orkest en vijf solisten. Onder die solisten ook Lies- beth Franken. ZIERIKZEE - Vanaf 1 januari is in de ziekenhuizen te Zierik zee en Goes een nieuwe anes thesioloog werkzaam. Het is de heer B. E. Timmerman. Tbr gelegenheid daarvan houdt de directie van de Stichting Oosterscheldeziekenhuizen Goes/Zierikzee op dinsdag 11 januari in het ziekenhuis in Goes een kennismakingsrecep tie waarbij de nieuwe narcoti seur wordt voorgesteld. ZIERIKZEE Van zondag 26 december tot en met zondag 9 januari staan de deuren van het Maritiem Museum wijd open. Alleen op Nieuwjaars dag is het museum dicht. Het museum is van maandag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur voor het publiek ge opend. Zondag kan men tussen 12.00 en 17.00 uur een blik wer pen op het maritieme verleden van Zierikzee. DEN HAAG - Zeer veel vrou wen (en mannen) ergeren zich aan de reclames voor maand verband die hen via de televi sie overspoelen. Vrijdag 24 december Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gewone wijkge- meente: Grote of Nieuwe Kerk: 19.30 uur pastor A. Verdaas donk, IWZ-dienst. Kerkwerve: 22.00 uur dhr. J. Knoppert, Spijkenisse. Kerstnachtdienst m.m.v. koor Sursum Corda. Se rooskerke: 20.30 uur Kersta vonddienst m.m.v. kinderkoor Hatikwa uit Kerkwerve. Burgh: 19.30 uur ds. A. R. van der Deijl. Kerstavonddienst m..m.v. Nu met hope en kinde ren zondagsschool en basiska- techese. Haamstede: 22.00 uur ds. C. Haasnoot. Kerstnacht dienst m.m.v. Interkerkelijk kerkkoor en Witte van Haem- stede. Renesse: 22.00 uur ds. D. H. Stap. Kerstnachtdienst. Noordwelle: Zie Renesse. Scha- rendijke: Bethlehemkerk: 21.00 uur Kerstnachtdienst ds. P. Paulus, Middelburg m.m.v. gospelgroep Rejoice. Brou wershaven: Geen dienst. Zon- nemaire: 19.00 uur kerstzang- uur. Korte meditatie: ds. A. A. R. Kamermans, Goes. M.m.v. Smalstads Gemengd Koor. Noordgouwe: Zie de Corridor. Dreischor: Zie de Corridor. Nieuwerkerk: Johanneskerk: 22.30 uur ds. P. C. Schoonen- boom m.m.v. koor Adonai. Oos- terland: 22.00 uur dr. J. C. Ha- nekamp. Kerstnachtdienst DEN HAAG - Hoewel arbeids bureaus er redelijk in slagen hun aandeel op de vacature markt te vergroten, blijkt dit onvoldoende te zijn om langdu rig werklozen en minderheden aan een baan te heipén. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven Inge zonden stukken zijn builen verantwoordelijkheid van de redaclie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bi| de redactie bekend moeten zijn Een juiste beoordeling van de adventskoren en samenzang- avond in de Grote Kerk in Zie rikzee is moeilijk te geven, aangezien de koorstijlen nogal verschillend waren. De koren VZOS en Nu met Hope respec tievelijk uit Oosterland en Burgh-Haamstede konden met elkaar vergeleken worden. Een bezetting van ongeveer veertig personen, waarbij gezegd moet worden dat de mannelijke be zetting bij Nu met Hope ster ker was vertegenwoordigd. De moeilijkheidsgraad met be trekking tot het totaal aan uit gevoerde liederen was van een redelijk niveau, echter de af werking en timing lieten dui delijk hier en daar te wensen over. Bij allebei de koren was de tenorpartij tevens de zwakste partij. Bij Forte passages 'over schreeuwden' enkele tenoren zich. Advies voor VZOS: Man nenstemmen werven. De ba lans tussen de alten en de so pranen is bij beide koren goed. De totale intonatie bij de so pranen van Nu met Hope was ten opzichte van VZOS meer duidelijk en helder. Advies voor dirigent en diri- gente: Zorg voor nog betere af werking. Artistiek bent u ver antwoordelijk voor de algehele prestatie en presentatie van uw koor en de puntjes op de 'i' worden vaak vergeten en/of het is vervelend alsmaar te blijven schaven! Tbch maar doen. Het kinderkoor Jom-Jom uit Zierikzee presenteerde zich als een koorschool. In dat licht be zien was de uitvoering goed. Ook de timing met de achter grondmuziek (op band) was goed, echter breng meer varia tie in het koor. Het zijn jonge stemmetjes in ontwikkeling. Geef ze dan ook de ruimte om dat te doen. Advies voor dirigent: Meer va riatie, lef en durf tonen, in en bij de uitvoerende liederen, an ders wordt het zingen te eento nig! Over lef en durf gesproken. Het CJ koor uit Nieuwerkerk. Een koor (wat naar horen zeg gen ongeveer tweeëneenhalf jaar bestaat!) dat zingt en swingt. Een verademing. Recht uit het hart, met gevoel en met perfecte timing. De moeilijk heidsgraad bij de uitgevoerde liederen lag behoorlijk hoog. Prachtige medleys. Het CJ koor is hard op weg een van de betere, zo niet het beste jongerenkoor van Zeeland te worden. Advies voor dirigent: Ga zo door. Conclusie: Een heerlijke, hoog staande zangavond, die de moeite meer dan waard was te bezoeken. K. M. van Westen, afgevaardigde van de Koninklijke Christelijke Zangersbond te Voor schoten. m.m.v. koor VZOS. Bruinisse: 20.00 uur ds. A. Gootjes, gez. Kerstnachtdienst in Geref. kerk m.m.v. kinderkoor, piano, viool en dwarsfluit. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 19.30 uur pastor A. Verdaasdonk, IWZ-dienst in Nieuwe Kerk. Haamstede: 22.00 uur Kerstnachtdienst in Herv. kerk. Scharendijke: Her vormde kerk: 21.00 uur ds. P. Paulus, Middelburg. Brou- wershaven/Zonnemaire: 19.00 uur Kerstzangdienst, medita tie ds. A. A. R. Kamermans. Nieuwerkerk: Johanneskerk: 22.30 uur ds. P. C. Schoonen- boom m.m.v. koor Adonai. Bruinisse: 20.00 uur ds. A. Gootjes, gez. Kerstnachtdienst met Herv. kerk, m.m.v. het Bruse kinderkoor. Leger des Heils Zierikzee: 23.00 uur Kerst nachtdienst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: 23.00 uur Kerst nachtviering in de Grote Kerk, m.m.v. het kerkkoor Sint Willi- brordus. Haamstede: 22.00 uur Kerstnachtviering. Renesse: 22.00 uur Kerstnacht viering. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Lelystad (part time): G. van den Brink, kandi daat te Nijkerk; te Aalten: J. B. Kamp te Vollenhove. Bedankt voor Loenen aan de Vecht: G. van de Pol te Nigte- vecht. Gereformeerde Kerken Beroepen te Rotterdam-Zuid (Katendrecht): mevr. drs. C. A. van 't Leven, 1.1. zendingspredi kant te Gambia (W.Afr.). Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Middelburg- Centrum: B. van der Heiden te Hardinxveld-Giessendam; te Rotterdam-Centrum: A. J. Gunst te Tholen, die bedankte voor Dirksland. Bedankt voor Sint Annaland: P. Melis té Nieuw Beijerland; voor Leerdam: M. Mondria te Waardenburg. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Aangenomen naar Opheusden: J. Roos te Chilliwack (Canada). Gereformeerde Kerken Beroepen te Harkema: J. J. A. M. Voortman, 1.1. predikant te Boksum, wonende te Hooge- zand, die dit beroep heeft aan genomen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Delfzijl: A. Kruizinga, 1.1. predikant te Jo hannesburg (Z.-Afrika), die be dankte voor Brouwershaven, voor Driebergen en voor Mon ster. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Meeuwen: Chr. van der Poel te Yerseke. Ds. A. Kruizinga bedankt voor Brouwershaven Ds. A. Kruizinga, 1.1. predikant te Johannesburg (Zuid-Afrika) heeft bedankt voor het beroep dat Brouwershaven op hem had uitgebracht. Tevens be dankte hij voor de beroepen van Driebergen en Monster. Ds. Kruizinga heeft het beroep dat de kerk van Delfzijl op hem had uitgebracht aangenomen. In Brouwershaven was ds. Kruizinga beroepen in de vaca ture die daar dit jaar ontstond door het vertrek van dr. W. F. Wisselink naar Spakenburg- Zuid (voor de missionaire dienst te Zaïre). ZIERIKZEE - Op zaterdag 15 januari 1994 wordt Ben den Boer, oud-inwoner van Zierik zee, tot priester gewijd. De viering is in de kerk van Onze Lieve Vrouw op Zee in Burgh-Haamstede. Celebrant is mgr. H. Ernst. Ben den Boer heeft een studie filosofie en theologie gevolgd aan de con gregatie Is Joseph's society for foreign missions, beter bekend onder de naam missionarissen van Mill Hill. Momenteel werkt Ben in een centrum voor daklozen in Lon den en op zondag helpt hij mee in een parochie in Londen. Na de priesterwijding gaat Ben naar Brazilië, waar hij inmid dels een benoeming voor heeft gekregen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 6