GRATIS ADVERTENTIE Zierikzeese raad kibbelt over wel of geen second opinion" GRATIS KRANT DE FEESTDAGEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Klachtencommissie Beter Wonen dé krant van schouwen - duivelaiid! II 3 VOGELTENTOONSTELLING 5 ZEEUWSE PLATTELAND 7 HANDBAL Bruenaar rijdt met auto tegen tractor Dodelijk ongeluk bij Oostkapelle Illegale CD's „Geen geld, dan wordt offerte niet uitgevoerd en beginnen we opnieuw ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 DINSDAG 21 DECEMBER 1993 150e JAARGANG NR 25482 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 u nu een abonnement neemt op de Zierikzeesche Nieuwsbode dan krijgt u dé krant van Schouwen-Duiveland t/m 31 maart 1994 voor de prijs van een kwartaal! JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. a f 47,— kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom.afschr. f 177,- jaarabonnement a f 187,- (abonnementsprijzen per 1-1-1994) Ik betaal nog niet maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./Mevr adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank/gironummer vermelden: 32 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie CD Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Wel renovatie De smart heeft nog niet haar hoogtepunt bereikt zolang men nog kracht heeft tot klagen. De Bruix De districtsvogeltentoonstelling in Nieuwerkerk trok veel belangstellenden. PALENLOODSEN De palenloodsen aan het Sas te Zierikzee worden aangemeld als rijksmonument. In Middelburg werd gepraat over de toekomst van het Zeeuwse platteland. Het tweede team van handbalvereniging Delta Sport won van Olympus uit Vlissingen. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's SEROOSKEBKE - O. uit Brui- nisse is maandagmiddag met zijn personenauto tegen een voor hem rijdende tractor aan gereden. De Bruenaar moest zich onder doktersbehande ling stellen vanwege rugklach ten die het gevolg waren van de aanrijding. Het ongeluk gebeurde maan dag om ongeveer 17.30 uur op de Rijksweg N57 tussen Zierik zee en Haamstede. O. reed met zijn auto over deze weg komende vanuit de rich ting Haamstede. Ter hoogte van Serooskerke reed voor hem op de weg een tractor die werd bestuurd door H. uit Zuidland. De Bruenaar zou de verlichting van de tractor pas op het aller laatste moment hebben gezien. Ondanks krachtig remmen kon hij een aanrijding niet meer voorkomen. Hij botste met zijn auto achter op de tractor. De auto werd daarbij totaal vernield en O. werd gewond. OOSTKAPELLE - Een 54- jarige vrouw uit Westkapelle is maandagmorgen om het le ven gekomen bij een verkeers ongeluk op de Domburgseweg ter hoogte van de kruising met de Duinvlietweg te Oostkapel le. Het ongeluk gebeurde om on geveer 07.45 uur toen de vrouw op de fiets over de weg reed. Toen zij vanaf de Domburgse weg naar de Duinvlietweg af sloeg werd ze geschept door een personenauto die richting Oostkapelle reed. De vrouw werd daarbij zo ernstig gewond dat zij ter plaatse overleed. DEN HAAG - In een loods in de omgeving van Bremen (Duits land) is een illegaal persbedrijf van compact discs ontmanteld. Er zijn tweehonderd mislukte persingen van de decemberuit- gave van de top-40-hits aange troffen en drieduizend cd's waarvan de herkomst nog on bekend is. tie vallen, maar die wel wor den gebruikt in de gerenoveer de installatie. Hoewel b en w liever reeds in een eerdere fase bij de renovatieplannen waren betrokken, bleek een meerder heid binnen het college toch be reid om de gevraagde 610.000 gulden beschikbaar te stellen, dit door het aanspreken van de reserve voor stadsuitleg. Al leen PvdA-wethouder D. van der Wekken wilde hoe dan ook een second opinion, waarna hij dan tot een definitief stand punt zou komen. Voor Van der Wekken is het immers het ge meentebestuur (en niet het stichtingsbestuur) dat gezien de voorwaarden voor subsidie verleningen bepaalt of een se cond opinion wel dan niet no dig is. Hoewel geen van de fracties ook maar een moment twijfel de over de noodzaak van deze renovatie, ontwikkelde zich toch een levendige en bij tijd en wijle ook vinnige discussie, waarbij vooral de PvdA, inclu sief wethouder Van der Wek ken en sportwethouder Van Gastel elkaar in de haren vlo gen. Van Gastel was verbolgen over het feit dat de PvdA nu zwaar het accent legde op de noodzaak van een tweede me ning". Had hiermee liever in juni gekomen, nu pas komt u mij lastig vallen met deze zaak" reageerde Van Gastel wrevelig. Hij had het gevoel dat er wat wantrouwen heerste jegens h$t algemeen bestuur en vond dat niet terecht. Door een second opinion zou er volgens hem een geheel nieuwe situatie ontstaan waarin het hele ver haal van begin tot eind op nieuw moet worden geschre ven. Die constatering was voor Van dei* Wekken aanleiding om Van Gastel te onderbreken. „Wat u zegt is niet juist, een se- De renovatie van de installatie is 'n kostbare zaak, waarvoor eigenlijk een second opnion gevraagd had moeten worden. Daarvoor cond opinion is een tweede me- is het nu te laat. ning die je vraagt over een eer ste offerte, dat weet ik zeker" ZIERIKZEE - Niet de renovatie van de technische installatie van zwembad Onderdak maar wcl de manier on^SiSlijkheideove"d?%bte waarop de renovatie is voorbereid, één offerte door één bedrijf, zorgde maandagavond binnen de Zierikzee- invulling van het begrip se- se gemeenteraad voor een pittige discussie, waarbij met name de PvdA en sportwethouder L. J. van Gastel cond opinion. de degens kruisten. Uiteindelijk schaarde de raad zich met een meerderheid achter het raadsvoorstel om zonder second opinion 610.000 gulden beschikbaar te stellen. Gewoon nodig Bewolking en regen HET WEER Veel bewolking en perioden met regen. Minimumtemp. omstreeks 1, middagtemp. ongeveer 4 gra den. Wind draaiend naar zuidwest en in de loop van de dag toene mend tot vrij krachtig, 5, aan de kust tot hard, kracht 7 a 8. zien omdat het bedrijf dat de offerte heeft gemaakt een goe de reputatie op dit terrein heeft. Voor het maken van deze offerte heeft het bedrijf geen kosten in rekening gebracht, iets dat nog maar de vraag is als een ander bedrijf in de arm wordt genomen. Door bij andere bedrijven een offerte te vragen zal er boven dien toe leiden dat er sprake is van „besmet werk." Een ander pluspunt is dat het huidige be drijf garantie geeft op de on derdelen die buiten de renova- klachten in behandeling die schriftelijk en aan haar gericht bij Beter Wonen worden inge diend. De commissie bestaat uit drie leden die zijn benoemd op voordracht van het bestuur, de heer C. Fraanje uit Ooster- land, de heer T. C. Hekman uit Zierikzee (bestuur van de kring huurders) de heer D. J. van Leeuwen uit Zonnemaire (bestuur woonconsumentenor ganisaties). Eén lid is benoemd op voordracht van de directeur en dat is de heer drs. P. Vis uit Zierikzee. De commissie wordt gecompleteerd door één lid, be noemd door de ondernemings raad, de heer W. A. van Balle- gooyen uit Zierikzee. Reglement De klachtencommissie werkt aan de hand van een door de verenigingsraad vastgesteld reglement. Hieruit blijkt dat een aantal categorieën klach ten niet in behandeling wordt genomen: Klachten over verho ging van de huurprijs omdat hiervoor beroep mogelijk is bij de huurcommissie of de kan tonrechter, klachten waarover het oordeel van een instantie met een wettelijk opgedragen geschillenbeslechtende taak is gevraagd, bijvoorbeeld van de kantonrechter, klachten over een besluit van de verenigings raad, klachten waarvoor een klachtenprocedure openstaat ingevolge de Huisvestingswet en indien de commissie van mening is dat de beroepsmoge lijkheden binnen de werkorga nisatie van Beter Wonen onvol doende zijn benut. Vooral dit laatste is van belang om onno dige vertraging in de afhande ling van een klacht te voorko men. Het reglement van de klachtencommissie is voor de huurders op verzoek verkrijg baar op de kantoren van Beter Wonen. De PvdA bleef echter volhar den in haar wens voor zo'n tweede mening. Voor dergelijke grote bedragen is zo'n tweede mening gewoon nodig, want om zomaar even tjes zes ton op tafel te leggen zonder dat er daarvoor goed vergelijkingsmateriaal is ver zameld, vonden de sociaalde mocraten nogal wat. Ook keer de Van der Wekken zich heftig tegen de uitlating van Van Gas tel dat ze eerder voor een ande re procedure hadden moeten kiezen. Het besluit om door een bedrijf een offerte te laten maken was volgens de PvdA-wethouder genomen in een algemene bestuursvergadering van de stichting, waarbij geen PvdA- raadslid aanwezig was. Ook mevrouw M. R. de Jong-van Loo (PvdA) mengde zich in de discussie door erop te wijzen dat de socialistische fractie al bij de algemene beschouwin gen een ballonnetje hierover heeft opgelaten. „Ik snap het helemaal niet waarom je geen second opinion laat doen, dat kost je tien mille" Voor de VVD was zo'n second opinion niet nodig. „Hadden we dat ge wild dan hadden we er eerder mee moeten komen" aldus me vrouw J. Bos. Bovendien kleeft er volgens J. J. Geleijnse (WD) nog een ander bezwaar aan een second opinion. „Wat doe je als blijkt dat het voor minder geld kan en het genoemde bedrijf wil niets van zijn prijs afdoen, dan zit je want dat betekent „besmet werk". Ook voor het CDA was zo'n tweede mening geen halszaak. Hoewel de christendemocraten van me ning waren dat de hele gang van zaken geen schoon heidsprijs verdient, schaarden ze zich wei achter de liberalen om zonder zo'n herziening 610.000 gulden beschikbaar te stellen. „Gezien de kwaliteit van het stichtingsbestuur van Onderdak gaan we ervan uit dat die het kostenaspect wel degelijk in de gaten hebben ge houden, daarom hebben we er vertrouwen in, al hadden we liever wel zo'n tweede mening gehad" verwoordde mevrouw M. A. Bij de Vaate de mening van het CDA. Uiteindelijk 'ga ven alle fracties hun goedkeu ring aan het besluit om de stichting te voorzien van ruim zes ton, zij het dat zowel de PvdA als de SGP/RPF/GPV graag vermeld wilden zien voorstander te zijn van een se cond opinion. Na eenentwintig jaar trouwe dienst is de technische installa tie van zwembad Onderdak toe aan renovatie. De noodzaak daarvoor wordt nog eens ver sterkt doordat de installatie op korte termijn moet zijn aange past aan de veiligheids- en milieu-eisen. Alles bij elkaar vergt dat een uitgave van 1.106.400,-. Een kleine vijf ton kan de Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland zelf op brengen. Voor het resterende bedrag van 610.000,- vraagt de stichting een eenmalige bij drage van de gemeente Zierik zee. Dit omdat een eenmalige bijdrage bedrijfseconomisch meer voordelen heeft dan een vaste geldlening. Eén offerte Voor die renovatie heeft het stichtingsbestuur bij een be drijf een offerte gevraagd en wel bij het bedrijf dat al meer dan twintig jaar zorgdraagt voor het onderhoud en de repa raties van de installatie. Dat bedrijf heeft voor de renovatie een offerte gemaakt waarop het gevraagde bedrag van ruim zes ton is gebaseerd. *In oktober hebben b en w van Zierikzee en het dagelijks bestuur van de stichting hierover van gedach ten gewisseld. Toen reeds is ge sproken om meer bedrijven een offerte uit te laten brengen of om voor de huidige offerte een „second opinion" te laten uitvoeren. Blijkens het voorstel van b en w aan de raad is daarvan afge- ZIERIKZEE - De woningbouwvereniging- Beter Wonen Zierikzee installeerde gisteren, maandag, officieel een klachtencommissie. De commissie bestaat uit vijf leden die zijn benoemd door de verenigingsraad. De taak van de klachten commissie is om het bestuur van Beter Wonen te adviseren over de afhandeling van klachten, die aan de commissie worden voorgelegd. De klachtencommissie werkt aan de hand van een door de vereniging vastgesteld regle ment dat is vastgesteld in de vergadering van de vereni gingsraad op vijf april dit jaar. De reden om een klachtencom missie in het leven te roepen is dat iedere woningcorporatie verplicht is haar huurders in de gelegenheid te stellen klach ten in te dienen over de handel wijze van een woningbouwver eniging of juist het nalaten daarvan. De klachtencommis sie vervangt niet de bestaande mogelijkheden om klachten in te dienen maar vormt meer het sluitstuk van de interne klach tenprocedure bij Beter Wonen. In eerste instantie komt een klacht terecht bij een medewer ker. Wanneer deze niet in staat is dit op te lossen voor de huur der kan men in beroep gaan bij de chef van die medewerker. Vervolgens, als dan nog niet een bevredigende oplossing kan worden gevonden, komt de klacht terecht bij de directeur. Het heeft dan ook pas zin om een klacht aan de klachten commissie voor te leggen als ook de directeur deze niet heeft weten op te lossen. De klach tencommissie neemt alleen De klachtencommissie wordt officieel geïnstalleerd. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1