PROGRAMMA William Remeeus verdiend kampioen Jury waardeert prestaties verschillend bij dressuur Protest shorttrackers Jeugdvoetballers naar de regio-selectiewedstrijden Verlies voor handballers Delta Sport Jeugdschaker Pannekoek vierde Spanning tijdens finale le klas libre Indoor-dressuur De Zilveren Trens in Lisiduna VRIJDAG 17 DECEMBER 1993 NR 25480 ZIERIKZEE - De KNVB-jeugdvoetbalscouts Peter Goedegebure en Leo Nouwen hebben zestien Schou- wen-Duivelandse voetballers geselecteerd die zater dag 18 december deelnemen aan de regiowedstrij den. In Heinkenszand komen dan de jeugdvoetballers onder de dertien jaar in actie. Selecties van Bevelanden, Zeeuwsch- Vlaanderen, Walcheren en Schouwen-Duiveland strijden in toernooivorm onder elkaar voor een plaats in de Zeeuwse jeugdselectie. Vervolgens ko men deze over een aantal we ken weer in actie tegen selec ties uit Brabant en Zuid- Holland. De geselecteerde jeugdvoetbal lers onder de dertien jaar van Schouwen-Duiveland zijn: Ci- rylle Pennavaire en Sjoerd de Vries van Brouwershaven. Alex Andeweg (Bruse Boys), Lex Zwang, Edo van Beek, Bar ry Steenpoorte en Wilmar van de Sande (allen van Duive- land). Tim Walraven (MEVO) en Rikkie Bommeljé van SKNWK. Trunh Huynh, Mar tin van der Schee, Rick de Vos, Matthijs Hage, Benjamin Ver west en Wouter Volkeri van Zierikzee en Maiko Post (Zon- nemaire). r-1 ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van volleybal vereniging Kwiek uit Bruinisse heeft in de eerste helft van de competitie uitstekende prestaties neer gezet in de le klasse. De ploeg van trainer/speler To- nie van Breda debuteerde in deze klasse verrassend. Zaterdag 18 december spelen zij in sporthal De Van ger in Bruinisse tegen Schovocomca 2. Aanvang om 18.00 uur. Atletiek Zaterdag 18 december wordt de 9e Elderschanscross in Aarden burg gehouden. Een groep Del ta Sport atleten, in verschillen de categorieën, neemt deel aan deze wedstrijd die meetelt voor de Zeeuwse crosscompetitie. Basketbal Het eerste basketbalteam van MEVO'80 speelt zaterdag 18 de cember een competitiewed strijd in de vierde klas Zee land. Vanaf 18.00 uur wordt de strijd aangebonden in sporthal Onderdak met Stonedunkers uit Hulst. Het tweede heren team speelt vanaf 18.00 uur te gen Marathon 2 uit Vlissingen. Biljarten Onder auspiciën van biljart bond district Schouwen-Duive land houdt biljartvereniging 't Klusje op vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 de finale 5e klas bandstoten. De wedstrijd wordt gehouden in café De Gouden Leeuw in Melissant. Aanvang vrijdag om 18.45 uur. Zaterdag en zondag om 13.00 uur. Deelnemers: A. Visser (Onder Vrienden), I. Wesdorp (KVL), M. Bolle (d'Eule), W. de Jonge (d'Eule), J. Keuvelaar (De Poedel), L. van den Hoek (Old Dutch) en J. Kulk (De Poe del). Dammen Het achttal van damvereniging Zierikzee speelt vrijdag 17 de cember een competitiewed strijd in de hoofdklasse Zee land. In het UVV-gebouw in Zierikzee wordt vanaf 19.30 uur gespeeld tegen Aagteker- ke. Gymnastiek Sportvereniging Duiveland houdt op vrijdag 17 december haar jaarlijkse gymnastiekuit- voering in het sportgebouw in Oosterland. Aanvang 19.30 uur. Handbal De hoofdmacht van handbal vereniging ZHV/Delta Sport speelt zondag 19 december een uitwedstrijd tegen EDH in Delft. De supportersbus ver trekt om 11.30 uur vanaf sport park Bannink. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Hetjwee- de team speelt zondag 'tegen Olympus uit Vlissingen in sporthal Onderdak. Aanvang 14.30 uur. Hengelsport Zaterdag 18 december staat voor hengelsportvereniging Oosterschelde de laatste com petitiewedstrijd op het pro gramma. Het vertrek naar de visstek is om 13.00 uur vanaf de loswal bij Cebeco in Zierik zee. Hockey Het eerste damesteam van hoc keyclub Schouwen-Duiveland speelt zondag 19 december te gen Middelburg op sportpark Bannink in Zierikzee. Aanvang 12.45 uur. Het eerste herenteam speelt zondag tegen Made op sportpark Bannink. Aanvang 14.30 uur. Programma: Zwart Wit - heren 2 HSD 13.00 uur. Heren 3 HSD - Prinsenbeek 4 11.00 uur. Veteranen HSD - Ma de 12.00 uur. Korfbal De hoofdmacht van korfbal vereniging All-Ready speelt zaterdag 18 december in sport hal Onderdak tegen RWA uit Rhoon. Aanvang 16.20 uur. Pro gramma: Olympia 3 - All- Ready 3 in Goes 14.10 uur. All- Ready 4 - Stormvogels 5 15.00 uur. Swift C3 - All-Ready C in Middelburg 11.10 uur. Swift D2 - All-Ready Dl in Middelburg 11.40 uur. All-Ready D2 - Ani mo D2 14.05 uur. Paardensport Zaterdag 18 december houdt de Schouwse Ruiters een dres- suurwedstrijd in het Hippisch Centrum De Grevelingen in Bruinisse. Aanvang 9.00 uur. Prijsuitreiking om 20.00 uur. Zondag 19 december houdt PPCSD dresuurwedstrijden in het Hippisch Centrum. Aan vang 9.00 uur. Voetbal De hoofdmacht van voetbalver eniging Zierikzee speelt zon dag 19 december een oefen wedstrijd tegen DBGC 1 in Oude-Tonge. Aanvang 14.30 uur. Zierikzee 2 speelt om 12.00 uur tegen DBGC 2. Dinsdag 21 december speelt Zierikzee 1 een oefenwedstrijd in en tegen Kapelle om 19.30 uur. Volleybal Het eerste herenteam van vol leybalvereniging Delphi/ME- VO'80 speelt zaterdag 18 de cember tegen Vriend&Nuyens in Bergschenhoek. Aanvang 18.45 uur. Het eerste da mesteam Delhi/MEVO'80 gaat op bezoek bij Intermezzo in Middelharnis. Aanvang 20.30 uur. Het eersté herenteam Kwiek speelt zaterdag een thuiswedstrijd tegen Schovo comca 2 in sporthal De Vanger in Bruinisse. Aanvang 18.00 uur. Het eerste damesteam Kwiek krijgt Berkel 1 uit Ber- kel en Rodenrijs op bezoek. Aanvang 19.15 uur. Zaalvoetbal Vrijdag 17 december houdt Prince een zaalvoetbaltoernooi in sport- en recreatiecentrum Westerschouwen. Aanvang 19.00 uur. Prijsuitreiking om 23.00 uur. Tegen plannen bestuur DEN HAAG - De shorttrackers hebben zich tegen de plannen van het bestuur van de schaatsbond ge keerd. De begeleidingscommissie shorttrack heeft donderdag een oproep gedaan om de voor genomen structuurwijziging van de agenda af te voeren. De plannen komen zaterdag tij dens de jaarvergadering van de KNSB aan de orde. ZIERIKZEE - De jongens aspi ranten A van handbalvereni ging ZHV/Delta Sport verlo ren met 8-10 van GSC uit Goes. In het begin van de wedstrijd hadden de Delta Sporters het moeilijk, ook al door het ont breken van vier basisspelers, die door ziekte en blessures ge veld waren. Het was al snel 0-3 in het voordeel van GSC. Toch was er mede door het meespe len van drie jongens aspiran ten B genoeg vechtlust aanwe zig. De ruststand was 3-4 in het voordeel van GSC. In de tweede helft ging de stand ook lange tijd gelijk op, maar toen de jongens aspiran ten A van ZHV/Delta Sport aan het einde van de wedstrijd weer een strafworp misten, kregen de GSC'ers de kans om het af te maken (8-10). Doelpunten werden gemaakt door; Wilbert Eekhof (3x), Fer- di Reedijk (2x), Bob van Lint (2x) en Guido de Graaf (lx). VLISSINGEN - John Panne- koek van schaakvereniging Zierikzee behaalde een vierde plaats op het Pepernoten- schaaktoernooi in Vlissingen. De jeugdige schaker bleef in zijn leeftijdsgroep staande tus sen 250 jeugdschakers uit heel Nederland. Negen jeugdscha kers van schaakvereniging Zie rikzee kwamen in Vlissingen in actie. Jouke Bottema, leider in de Zierikzeese jeugdcompe- titie, startte onder zijn niveau. Herstelde zich later, maar een hoge klassering zat er niet meer in. Marnix <len Boer had pech dat hij in een hoge leef tijdsgroep was ingedeeld. Tbch wist hij nog enkele partijen te winnen. Kim Philippo, Tim Ravia en Arjan van Wijngaar den konden door het zeer regel matig afwisselen van winst- en verliespartijen de bovenste helft van hun groepen berei ken. De broers Jauke en Marijn Flikweert, beiden pas lid van de schaakvereniging, zorgden voor een uitstekend debuut om verschillende schakers in het stof te laten bijten. Lochoff. Kristian van Dorse- laar en Jacobs uit Hulst bleven rond de 110 punten hangen. De dressuur-wedstrijden wer den al in de kerstsfeer verre den. De traditionele bekers werden in het papier gehou den. Alle winnaars werden be loond met een kerstpakket ter wijl de jeugdige amazones een extra presentje kregen van de organisatoren. Uitslag Pony's B5:1. Linda den Engels man, Daisy S., Zilveren Trens 120 pnt.; 2. Jill Honig, Micky, Zilveren Trens, 114 pnt.; 3. Eve line Bourgonje, Chuby, Zilve ren Trens 111 pnt. Pony's B6:1. Linda den Engels man, Daisy S., Zilveren Trens, 122 pnt.; 2. Fay Schutte, Miran da, Zilveren Trens 121 pnt.; 3. Eveline Bourgonje, Chuby, Zil veren Trens 114 pnt. Paarden B5: 1. Jessica de Jon ge, Hotlegs, Weelruiters 125 pnt.; 2. Trudy van de Lely, Muddy Lane, Tournoruiters 120 pnt. Paarden B6: 1. Jessica de Jon ge, Hotlegs, Weelruiters 130 pnt. Pony's LI: 1. Ingrid Nolet, Aniek, Zilveren Trens 124 pnt.; 2. Vicky Honig, Micky, Zilve ren Trens 121 pnt.; 3. Hieke v. d. Graaf, Resy, Renesse 120 pnt. Paarden LI: 1. Mariëlle Amroy, Habakra, Seros 130 pnt.; 2, An ne Jeremiasse, Benroodnoot, Zilveren Trens 125 pnt.; 3. Alex Lochoff, Jors, Westerschouwen 120 pnt., 3. Leonie Klompe, Ga laxy, Schouwsae Ruiters 120 pnt. Pony's L2: 1. Mevr. Jacobs 114 pnt.; 2. Kristian v. Dorselaar, Harvey, Hulst 113 pnt.; 3. Ruth Jacobs, Fury, Oranjezon 110 pnt. Paarden Ml: 1. Miranda Weijer- mans, Fenio, Scheldestad 122 pnt.; 2. Miranda Zeeman, Zuid- Beveland 118 pnt.; 3. Rudy Jongmans, Farao, Westerschou wen 114 pnt., 3. Angelique Ree horst, Mr Zoef, Zilveren Trens 114 pnt. Paarden M2: 1. Liefeke Goos- sens, Hayden, Oranje Ruiters 123 pnt.; 2. Miranda Zeeman, Zuid-Beveland 118 pnt., 2. Ep- po Roovers, Godiva, Paarde bloem 118 pnt. Paarden Zl: 1. Marion Kuzee, Valentina, PPCSD 184 pnt.; 2. Anja Antonisse, Aron, Seros 181 pnt.; 3. Andrea Pronk. Ar chibald, Renesse 178 pnt. Paarden Z2: 1. Marion Kuzee, Valentina. PPCSD 185 pnt.; 2. Anja Antonisse. Aron, Seros 182 pnt.; 3. Andrea Pronk, Ar chibald, Renesse 180 pnt. waar dat alleen zij om de titel zouden strijden. In slechts veertien beurten maakten zij de 130 caramboles vol tegen respectievelijk De Koning en Goudzwaard. Een hoge klasse ring van Jaap Goudzwaard werd in de laatste ronde volle dig om zeep gebracht door de taaie Leen van Oudenaren ter wijl Ruud de Bruin op de ande re tafel een huzarenstukje uit haalde door na een schier on mogelijk in te halen achter stand met een slotserie van zes enveertig Henk Reede alsnog in het zand te laten bijten. Inmiddels maakten William Remeeus en Piet Verschure zich op voor hun onderlinge krachtmeting. Verschure zou genoeg hebben aan een remise om zich tot kampioen te laten kronen. Even leek het erop dat hij inderdaad de partij naar zijn hand kon zetten. De tech nisch vaardiger Remeeus kon maar moeilijk in zijn spel ko men maar toen dit gebeurde was het ook snel beslist. Ver schure kreeg zichtbaar last van zenuwen toen de Ouwerkerker langzaam op hem inliep. In zijn spel kroop de fout om puur te caramboleren en daar profi teerde Remeeus onmiddellijk van. Na 27 hernemingen wist de Phoenix-speler de winst en het kampioenschap uiteinde lijk nog eenvoudig naar zich toe te halen. William Remeeus bleef in de laatste krachtmeting zijn opponent Piet Verschure de baas. (Foto: Joop van Houdt). OOSTERLAND - William Remeeus is er in geslaagd de districtstitel Ie klas libre op zijn naam te schrijven. In een laatste krachtmeting bleef de Ouwerkerker, lid van de biljartvereniging Phoenix, zijn voornaamste opponent Piet Verschure de, baas. Biljartvereniging d'Eule in Oosterland zag Piet Verschure van Onder Vrienden tweede worden in een spannende finale. De organiserende vereniging d'Eule maakte voor aanvang van dit librekampioenschap bekend dat Wim Hanse wegens ziekte niet kon deelnemen waardoor het toernooi met ze ven deelnemers moest worden afgewerkt. Voor de finalisten betekende dit dat men bij toer beurt een ronde vrij was zodat men soms lang moest wachten voor men aan de tafel mocht verschijnen. Favoriet Remeeus overkwam dit reeds in de eer ste ronde. Enkele uren later moest hij dit bekopen met zijn eerste, en naar later bleek eni ge, nederlaag tegen Leen van Oudenaren. Remeeus weet deze nederlaag echter niet aan de ruim drie uren gedwongen rustpauze. ,,Ik speel wel eens meer slechte partijen. Hopelijk blijft het hierbij", aldus Remeeus. Na drie van de zes te spelen ron den was er niemand meer on geslagen. Piet Verschure en Jaap Goudzwaard hadden met vier matchpunten de leiding maar voelden de hete adem van de vijf achtervolgers op slechts twee punten. Erg best werd er overigens tot op dat moment niet gepresteerd. Drie deelne mers zaten zelfs onder de bene- dengrens van 4.00 moyenne. Vooral Karei de Koning en Ruud de Bruin stelden teleur. De Koning mede door te weinig trainingsarbeid en De Bruin kwam vooral op de beslissende momenten fysiek wat tekort. Op rolletjes Hierin zou in zijn volgende partijen overigens snel veran dering komen. William Re meeus moest in de vierde ses sie opnieuw een verliespunt in leveren. Tegen Ruud de Bruin leek alles op rolletjes te lopen, zeker nadat hij met een serie van drieënveertig ruim afstand had genomen. ,De Bruin toonde plotseling echter wel de nodige strijdlust en finishte na twin tig hernemingen als eerste. Re meeus moest toen nog alle zei len bijzetten om met een slotse rie van vijftien remise in de wacht te slepen. Piet Verschure kwam gelukkig weg tegen nieuwkomer Henk Reede en ook Jaap Goud zwaard bleef in de race omdat de concurrenten elkaar regel matig punten afsnoepten. In de voorlaatste ronde maakten Verschure en Remeeus volledig W. Remeeus, Phoenix P.Verschure, Onder Vrienden... L. v. Oudenaren, de Poedel R. C. de Bruin, Old Dutch J. Goudzwaard, Windenburg... K. de Koning, d'Eule. H. Reede, W. v. Haemstede William Remeeus werd in café Neffen d'Eule zonder meer ver diend districtskampioen. Met zijn rustige, gedegen spel stak hij gedurende de drie wed strijddagen met kop en schou ders boven de rest van de con currenten uit wat ook in zijn al gemeen moyenne van 5.97 tot uiting kwam. Bondsofficial Cees Steenpoórte huldigde de kampioen en dankte de biljart vereniging d'Eule voor de per fecte organisatie. Martin Ca- pelle, secretaris en wedstrijd leider, reikte de overige prijzen uit en richtte woorden van dank aan de arbiters Lidwien de Bruyn en Ron van Putten voor de prima leiding tijdens de partijen. Kampioen Re meeus bedankte nog op ludie ke wijze zijn medefinalisten voor hun sportieve bijdrage aan dit kampioenschap. Mar tin Capelle maakte de volgen de eindstand bekend: (achter eenvolgens punten, car., brt., serie, p.gem. en alg.gem.) 9 735 123 43 9.28 5.97 8 729 154 40 9.28 4.73 7 692 153 32 5.41 4.52 6 728 159 46 6.50 4.57 6 646 158 25 5.41 4.08 4 634 153 42 5.50 4.14 2 635 170 24 4.08 3.73 De Zilveren Trens amazone Angelique Reehorst kwam met haar paard Mr. Zoef niet tot winstpun ten in manege Lisiduna. BURGH-HAAMSTEDE - De Schouwse ruiter vereniging' De Zilveren Trens kreeg ruim veertig deelnemers op haar indoor-dressuurwedstrijden. In manege Lisiduna in Burgh-Haamstede werden vooral in de morgenuren flink wat winst punten bij elkaar gereden. Dat er verschil in waardering van bepaalde juryleden is, is al jaren bekend. Opvallend was dat in manege Lisiduna jurylid de heer Ruisaard een betere score gaf dan mevrouw Seegers in de middaguren. Veertien combinaties reden onder het toeziend oog van Ruisaard naar winstpunten. Seegers be loonde 's middag maar acht combinaties met een winst punt. Die winstpunten gingen dan ook hoofdzakelijk naar de Zl- en Z2-klasse. Onderlinge strijd In de Zl-klasse was het Marion Kuzee (PPCSD) die met Valen tina naar 184 punten reed. Ook in de Z2-klasse was zij met Va lentina succesvol want daar kwam zij tot 185 punten. Anja Antonisse, lid van Seros, was met Aron in de Zl gekomen tot 181 punten en in de Z2 kreeg zij één puntje meer. Andrea Pronk van ruitervereniging Renesse was met Archibald de vijfde combinatie die in de Z-klasse een winstpunt verdiende (180 punten). Bij de pony's kwamen 's mor gen vooral deelnemers van De Zilveren Trens in de ring. In een onderlinge strijd won Lin da den Engelsman met haar po ny Daisy S. bij de B5-klasse. Zij kreeg voor haar proef 120 punten. Bij de B6-klasse ging de winst ook naar haar, maar daar werd zij beloond met 122 punten. Fay Schutte verdiende met Miranda een winstpunt nadat jurylid Ruisaard haar 121 punten toekende. Bij de paarden in de Ll-klasse reed Mariëlle Amroy niet Habakra naar de eerste plaats. De ama zone van ruitervereniging Se ros uit Goeree-Overflakkee kreeg voor haar proef 130 pun ten wat dus twee winstpunten opleverde. Anne Jeremiasse werd met Benroodnoot knap tweede. De amazone van De Zilveren Trens verdiende 125 punten. In de L2-klasse kwamen de rui ters en amazones nog souplesse te kort voor winstpunten. In grid Nolet, Ruth Jacobs, Alex

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 11