Vijf jubilarissen bij de brandweer Brouwershaven 1 GRATIS ADVERTENTIE Meerderheid raad Westersehouwen achter extra krediet voor verbouw Beatrixschool 0 GRATIS KRANT WENS DE FEESTDAGEN r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ilif- \1 Éj M. C. J. Mol dertig jaar brandweervrijwilliger, J. van Schelven en M. de Boer 25 jaar Auto van Bruenaar in beslag genomen Opheffing Regionaal Bureau Voorkoming Misdrijven Zeeland o m L dé krant van schouwen - duivelai i J ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 DINSDAG 14 DECEMBER 1993 150e JAARGANG NR 25478 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 'Zeer ontstemde'' WD-fractie tegen voorstel De Beatrixschool in Burgh-Haamstede wordt het onderkomen van het kinderdagverblijf. BURGH-HAAMSTEDE - De meerderheid van de gemeenteraad van Wester sehouwen stemde gisteren, maandag, tijdens de gemeenteraadsvergadering in met het voorstel van het college van b w om extra geld uit te trekken voor de verbouw van de Beatrixschool in Haamstede. Het is de bedoeling dat in het voormalige schoolgebouw een kinderdagverblijf gevestigd wordt. De voltallige WD-fractie stemde tegen het voorstel. Met de verbouw van het ge bouw is al begonnen omdat de Stichting Kinderdagverblijf de door het ministerie van Wel zijn, Volksgezondheid en Cul tuur (WVC) de toegezegde sub sidie alleen uitbetaald krijgt als begin januari volgend jaar de verbouwing is afgerond en gestart kan worden met de kin deropvang. Alles bij elkaar kost de verbou wing van de Beatrixschool 166.797,50. Van deze kosten wordt een bedrag van 120.127,- op tafel gelegd door de Stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland uit ge noemde subsidie van WVC. In eerste instantie was men er van uitgegaan dat de verbou wing van de school de gemeen te Westersehouwen niets zou kosten. De verbouwing bleek echter veel duurder uit te val len dan men oorspronkelijk had gepland. Eerder, tijdens een commissievergadering, hadden de verschillende frac ties al hun onvrede over deze gang van zaken kenbaar ge maakt en gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering werd dat nog eens dunnetjes over gedaan. PvdA-woordvoer der J. C. Hendrikse stelde dat bij het opstellen van de eerste raming van de kosten van de verbouwing erg onzorgvuldig te werk was gegaan. Deson danks, zo liet Hendrikse we ten, kon de PvdA-fractie wel akkoord gaan met het voorstel van het college. De WD-fractie bleek echter zwaarder te tillen aan de financiële tegenvaller. „Eerder kregen wij te horen dat de operatie voor de ge meente budgettair neutraal zou verlopen en nu, twee maan den later, worden we toch ge confronteerd met het feit dat het de gemeente wel degelijk geld gaat kosten", aldus VVD- woordvoerder C. A. Hoorweg. „Onze fractie is buitengewoon teleurgesteld en bijzonder ont stemd hierover. Wij zullen dan ook unaniem tegen dit voorstel stemmen", aldus Hoorweg. SGP/RPF/GPV-woordvoerder J. van den Berge liet weten dat zijn fractie om principiële re denen tegen stichting van een kinderdagverblijf is en derhal ve ook tegen het voorstel om extra geld beschikbaar te stel- len voor de verbouw van de Beatrixschool zou stemmen. CDA-gemeenteraadslid A. J. Padmos zei in navolging van Hendrikse en Hoorweg de gang van zaken zeer te betreu ren. „Er is uiterst onzorgvul dig gewerkt, maar wij hebben eigenlijk geen keuze meer. Wij moeten wel meegaan met het voorstel van het college". PvdA-wethouder G. J. W. van der Salm legde ten overvloede nog eens uit dat de te lage ra ming het gevolg is geweest van onzorgvuldig werken onder ho ge tijdsdruk. „Tijdens de com missievergadering waarin deze materie ter sprake is geweest heb ik het boetekleed al aange trokken. Blijkbaar heb ik de. WD-fractie niet over de streep kunnen trekken", aldus Van der Salm. Hij koppelde daar de opmerking aan vast dat het niet - zoals door de WD-fractie gesteld werd - om een over schrijding van de raming met 50.000,- gaat maar in feite om een extra bedrag van 18.000,- „Ook als het gebouw een ande re bestemming had gekregen had het' opgeknapt moeten worden. Maar kennelijk is de WD tegen een kinderdagver blijf. Terwijl dat toch een heel belangrijke voo-rziening is", al dus Van der Salm. Partijgenoot Hendrikse reageerde daarop met de opmerking dat niet al leen Van der Salm maar ook collega-wethouder ir. C. W. Veerhoek en de dienst gemeen tewerken van de gemeente het boetekleed dienen aan te trek ken. Burgemeester H. Tbes stelde daarop dat niet het ge- meentepersoneel, maar het col lege verantwoordelijk gesteld dient te worden voor de gang van zaken. Uiteindelijk werd het collegevoorstel door een meerderheid van de gemeente raad aangenomen. Ruiterpad De nodige discussie ontstond verder over het voorstel van het college om de Adriaan van der Weijdeweg af te sluiten voor gemotoriseerd verkeer en de ruiterroute te verleggen van de Bosweg naar de Adriaan van der Weijdeweg. „Gelet op de functie die de Bosweg nu heeft - namelijk als ontslui- tingsweg van het aangrenzend bungalowpark en toegangsweg voor het achterliggend par keerterrein - is de Bosweg niet geschikt als ruiterroute", aldus het college in een toelichting op het voorstel die ruiterroute te verleggen naar de Adriaan van der Weijdeweg. PvdA-woordvoerder Hendrik se stelde dat de verkeerssitua tie op de Adriaan van der Weij deweg er niet op vooruit zal gaan. „Ik denk dat het zowel voor voetgangers, fietsers als ruiters veel onveiliger wordt", aldus de sociaal-democraat. WD-gemeenteraadslid A. M. Verseput noemde de combina tie van fietsers, voetgangers en ruiters 'ongezond en gevaar lijk'. Ook het CDA bleek pro blemen te hebben met het voor stel van het college. De ver schillende fracties drongen er bij het college op aan het voor stel terug te nemen en eerst in de daartoe geëigende commis sies te bediscussiëren. Burge meester Tees legde daarop uit dat het de bedoeling is het rui terpad langs de Adriaan van der Weijdeweg af te schermen van fiets- en voetpad. „En als de plannen daarvoor zijn uitge werkt worden die uiteraard aan de commissies voorgelegd. Maar wat nu aan de orde is is alleen het voorstel tot afslui ting van de Adriaan van der Weijdeweg voor het gemotori seerd verkeer". Uiteindelijke uitkomst van de discussie was dat de raad zonder hoofdelijke stemming akkoord ging met het voorstel van het college. DREISCHOR - „Langdurige brandweerdienst, het functioneren als brandweermens, het oefenen, het uit rukken bij brand of ongelukken, het dag en nacht paraat zijn. Dat is de brandweermens". Met deze woorden vatte de Brouwse wethouder J. K. Goemans samen wat het inhoudt beschikbaar te zijn als lid van de vrij willige brandweer. De brandweer Brouwershaven beschikt over mensen die zich op deze manier al vele ja ren ten dienste stellen van de gemeenschap. In het dorpshuis te Dreischor werden vijf van hen gehuldigd. Het waren centraal comman dant van het brandweerkorps Brouwershaven M. C. J. Mol, die reeds dertig jaar actief is in de gemeentelijke brandweer. Plaatsvervangend centraal commandant van het brand weerkorps Brouwershaven en commandant van de blusploeg In het dorpshuis te Dreischor werden vijf jubilarissen van de brandweer Brouwershaven in het zonnetje gezet. Van rechts naar links: E. Overbosch. J. van Schelven. J. de Zeeuw, M. de Boeren M. C. J. Mol. Linksvoor wethouder Goemans die de oorkondes overhandigde. (Foto: Joop van Houdt). Brouwershaven M. de Boer die 25 jaar bij de brandweer is. Brandwacht bij de blusploeg Brouwershaven J. van Schel ven, die zich eveneens al 25 jaar inzet voor de Brouwse brand weer. Hoofdbrandwacht bij de blusploeg Brouwershaven E. Overbosch, die zijn 12%-jarig brandweerjubileum bereikte en ondercommandant van het brandweerkorps Brouwersha ven en commandant van de blusploeg Dreischor J. de Zeeuw, die eveneens 12xh jaar bij de brandweer is. Namens het Brouwse gemeentebestuur uitte Goemans waarderende woorden voor de langdurige brandweerdienst van deze vrij willigers. Hij onderstreepte dat met het uitreiken van een oorkonde. Centraal commandant Mol gaf tijdens de brandweerbijeen komst een overzicht van het bijna afgelopen jaar. 1993 was voor de Brouwse brandweer een zeer rustig jaar wat uitruk ken betreft. In totaal moest men acht keer in actie komen. In januari vanwege een onge val in Schuddebeurs. In fe bruari voor bomen die door de storm over de weg waaiden en een schoorsteenbrand in Brou wershaven. In april vanwege een zinkende sleepboot in de Brouwse jachthaven en een keukenbrandje in Dreischor en in augustus vanwege rookont wikkeling bij Paauwe in Zon- nemaire en een klamp stro in het Dijkwater bij Dreischor. De afgelopen maanden hoef den de blusploegen helemaal niet in actie te komen. In de personele bezetting van het korps traden het afgelopen jaar geen wijzigingen op. Beide blusploegen namen deel aan twee brandweerwedstrijden; de eerste klas lagedrukwed- strijden die op 24 april werden gehouden in Haamstede en de onderlinge NVBC/Ths-HV-wedstrijden te Rilland waar beide blusploe gen op de zesde plaats eindig den. Het Brouwse college van b en w gaf opdracht om de huis vesting van de blusploeg te ver beteren. Naar verwachting ko men nog dit jaar enkele schets ontwerpen op tafel die aange ven hoe dat zou kunnen gebeu ren. Het onderhoud van voertuigen en materiaal werd door de brandweerlieden in wisselende ploegen uitgevoerd. In totaal waren de brandweermensen ruim 1130 uur bezig met onder houd, oefeningen, ploegrijden en cursussen. Met het blussen van brand en verlenen van hulp was men ruim 333 uur be zig. Een aantal brandweermensen behaalde het afgelopen jaar een diploma of certificaat. Die werden hen officieel uitgereikt door wethouder Goemans. W. M. Rotte en R. Vercruijsse be haalden de certificaten levens reddende handelingen, repres sie, persoonlijke bescherming en het rijksdiploma brand wacht. J. A. van de Boogert en J. M. van de Hoek behaalden het certificaat levensreddende handelingen. M. de Boer en A. van de Sande behaalden het di ploma brandweer lichamelijke vaardigheid. DEN HAAG - De president van de rechtbank in Den Haag, mr. A.H. van Delden, gaat 28 de cember zelf poolshoogte nemen in de Tijdelijke Extra Beveilig de Inrichting (TEBI) in Vught. Inspiratie komt tot hem, die werkt, niét wacht. De Zakenwereld Stormachtige wind HET WEER Bewolkt, gedurende de nacht en ochtend regen. Minimumtemp. ±4 graden. In de middag en avond mogelijke opklaringen, maar ook kans op buien. Middagtemp. ±6 graden. Wind zuid, vrij krachtig, 5, aan de kust mogelijk storm, 9. NIEUWE RIJKSMONUMENTEN De gemeente Brouwershaven krijgt er twaalf nieuwe rijksmonumenten bij. PLATTELANDSTOERISME Om het plattelandstoerisme op Schouwen-Duiveiand te bevorderen is een krachtenbundeling nodig. STRENGER Middenschouws college van b en w wil het kampeer- beleid in de gemeente aanscherpen. POSTDUIVEN in het dorpshuis van Nieuwerkerk werd een postdui- vententoonstelling gehouden. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's BRUINISSE - De Politie Schouwen-Duiveland heeft de auto van De V. uit Bruinisse in beslag genomen. De Bruenaar bleek met het voertuig te rij den terwijl zijn rijbewijs, aï eerder, door de politie was in genomen. Hij reed dus tijdens een ontzegging van de rijbe voegdheid. De politie ontdekte dat toen men tijdens een rijdende sur veillance de Bruenaar op de Deestraat in Bruinisse aan hield voor controle. Dat ge beurde maandag om ongeveer 17.00 uur. Tegen de Bruenaar werd proces-verbaal opge maakt en zijn voertuig werd in beslag genomen. UTRECHT - Drs. L. Schouten (46) is benoemd tot lid van de Raad van Bestuur van de Ne derlandse Spoorwegen. Hij zal met name de financiële porte feuille beheren. Schouten is momenteel lid van de Raad van Bestuur van Heineken. ZIERIKZEE - Als gevolg van de reorganisatie bij de politie wordt het Regionaal Bureau Voorkoming Misdrijven Zee land (RBVMZ) met ingang van 1 januari 1994 opgeheven. Dat komt omdat de criminali teitspreventie volledig wordt geïntegreerd in het totale be leid voor openbare orde en vei ligheid zoals dat wordt gevoerd door de drie districten van de politieregio Zeeland. Ondersteuning Tbr ondersteuning van de ba sispolitiezorg en het uitvoeren van het beleid voor openbare orde en veiligheid zijn per dis trict drie veiligheidsfunctiona rissen, twee bestuursadviseurs en drie medewerkers bestuurs zorg benoemd. Deze functionarissen worden geleid door het districtshoofd politiële bedrijfsvoering. 8® Is u nu een abonnement neemt op de Zierikzeesche Nieuwsbode dan krijgt u dé krant van Schouwen-Duiveland t/m 31 maart 1994 voor de prijs van een kwartaal! JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. kwartaalabonnement jaarabonnement met autom.afschr. jaarabonnement (abonnementsprijzen per 1-1-1994) Ik betaal nog niet maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./Mevr adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank/gironummer vermelden: a f 47,- f 49,50 f177," f187,- Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie Antwoordnummer 12 4300 VB Zieriteee i 0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1