ZSC komt tekort tegen Duiveland Delta Sport wint eindelijk in de divisie Duiveland blijft in de race voor promotie Zierikzee speelt gelijk tegen BSC in Roosendaal Gullit verliest Winter kampioen Uitgesteld Peter Lefèvre weer ouderwets op dreef Renesse in Aardenburg naar nuttige overwinning Marco Dijst krijgt een rode kaart in Domburg 8 Hans Capelle (liggend) geeft de bal nog net een tikje en brengt Duiveland op een 1-2 voorsprong. (Foto: Joop van Houdt). SCHARENDIJKE - Trainer Kees Kommer is zaterdagmiddag' weer met de neus op de feiten gedrukt. De ZSC-trainer uit Zierikzee zag zijn ploeg op eigen veld geklopt door Duiveland met 1-6. „Misschien wil ik wel teveel. Eén helft gaat het goed en dan in de tweede helft vervallen we weer in de oude fout. Ik ben mij er bewust van dat het leerproces bij de spelers van ZSC minstens twee jaar gaat duren", laat Kommer na afloop weten. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vtissingen verliest van VVR ROOSENDAAL - Vier minuten voor het einde werd Zierikzee bestolen van de volle winst in Roosendaal. Een BSC-speler speelde een mooi toneelspel in het strafschopgebied voor de neus van keeper Wim Lafe- ber. De arbiter kende onmiddellijk een strafschop toe. Bij een stand van 3-4 verzilverde hij het cadeau tje van de scheidsrechter. Zierikzee verdiende alsnog een punt en Vlissingen verloor zijn eerste wedstrijd tegen VVR. Duiveland-trainer Jaap van Huizen lachte na de overwin ning. De oefenmeester uit Bruinisse had daar alle reden voor. Met die wat fors uitgeval len uitslag blijft hij met zijn ploeg uit Oosterland in de race voor promotie. Dat geldt niet voor ZSC. Dat is keeper Johan van der Horst zich ook bewust. Verdienste Ach- nee, we hebben helemaal geen kampioensaspiraties. We hebben drie jaar stil gestaan. Met de komst van Kees Kom mer is er voor honderd procent ommekeer gekomen binnen de ploeg. Vroeger kwamen er vier trainen. Nu is haast iedereen aanwezig. Voor zo'n wedstrijd ook. Ik werk als assistent bedrijfsleider bij de EDAH in Rotterdam. Ik rooster mij spe ciaal vrij voor de wedstrijden. Ik wil dit echt niet missen. Niet alleen ik heb er plezier in, ,,Ik heb de laatste tien secon den niet meer gekeken", vertelt aanvoerder Francois Verrijzer. Het was duidelijx dat de span ningen in het Delta Sport kamp enorm groot waren. Zelfs trainer John Jansen straalde niet de rust uit die Delta Sport in de slotfase zo hard nodig heeft. Haast ging het nog fout in de laatste twee minuten. Een voorsprong ver maar de hele ploeg staat op scherp. Ja, dat is toch een ver dienste van Kommer. Jammer dat ik er vanmiddag zes om mijn oren krijg. Dat is een teken dat we er nog niet zijn. Er moet nog-veel geleerd worden. We hebben daar ge woon een aantal jaren voor no dig", aldus de 23-jarige keeper uit Scharendijke. Op het sport veld van Scharendijke, waar minstens veertig reclamebor den hangen, was er een wed strijd met twee gezichten. In de eerste helft was ZSC de betere ploeg, maar dat kwam waar schijnlijk doordat Duiveland al vier weken niet in competi tieverband had gespeeld. Ze misten duidelijk wat wed strijd-ritme. In de 12e minuut schoot de 27-jarige Hans Capel le Duiveland naar een 0-1 voor sprong. Vier minuten later maakte Ca pelle een onbesuisde overtre- spelen van 23-20 door een dom me fout van Rick Evertse, hij kreeg twee minuten. Daarna gingen de spelers van Delta Sport een te moeilijke oplos sing zoeken in de aanval. Bal verlies en een strafworp tegen. Met tien seconden op de klok was het ineens 23-23. De laatste aanval met in de hoofdrol Erik Lijbers zorgde voor de feest vreugde. ding tegen keeper Van der Horst die hierdoor een langdu rige blessurebehandeling moest ondergaan. Scheidsrech ter Boussen uit Sint Jansteen wilde Capelle voor deze wilde actie een kaart geven, maar be dacht zich op het allerlaatste moment. De wraak was groot van ZSC. Een minuut later scoorde Frank Hillebrand 1-1 nadat een vrije trap van Rei- nier Louwerse op maat voor zijn voeten kwam. Keeper Sjaak Verhoek was kansloos. Daarna \varen er aan beide zij den sporadische kansen. Hans Capelle miste vanaf een ideale plaats en Niels van de Moezel schoot de bal op de bovenligger van het doel van Sjaak Ver hoek. Negen minuten in bles suretijd werd ZSC alsnog voor de theepauze neergeknuppeld. Renier Louwerse ging in de fout waarna de 26-jarige René van der Werf alleen voor Johan van der Horst verscheen en uiterst kalm 1-2 scoorde. In de ,,We hebben er hard voor ge werkt. We zijn er altijd in blij ven geloven. We moesten een keer winnen. Ja, juist tegen Groene Ster was het belangrijk om nu eens de ommekeer te brengen in die vele nederla gen", aldus Lijbers. Voor de lange speler uit Vlissingen was het de eerste overwinning bij Delta Sport. ,,Ik ga steeds be ter spelen. De overgang van de tweede helft werd de wedstrijd geteisterd door veel regen waardoor de wedstrijd inhou delijk weinig voorstelde. ZSC zakte als een pudding in elkaar en Duiveland liet zien de bete re technische ploeg te zijn in de 2e klas zaterdag afdeling. Eenvoudig Dankzij Johan van der Horst bleef het dóel van ZSC nog lang schoon1,-rnaar ook hij was niet opgewassen tegen de fou ten van vooral Renier Louwer se en Johny Dorreman. Een eenvoudig doelpunt van Hans Capelle in de 78e minuut velde de sterk keepende Van der Horst (1-3). Toen was het echt gebeurd met ZSC. Het mooiste doelpunt van de wedstrijd werd vijf minuten later ge scoord. Een schitterende actie van An- dré van de Berg, nadat hij een 3e divisie naar de le divisie is enorm groot. Ik heb dat aan den lijve ondervonden. Nog steeds maak ik teveel fouten, maar in de tweede helft ging mij het goed af". Lijbers trof zeven keer doel en Peter Lefèvre was weer ouder wets bezig met tien doelpun- teh. De loeiharde schoten de den het doel trillen van keeper Cor van Leent en later Jeroen van Beers. Groene Ster, dat al drie overwinningen had ge boekt in deze competitie, maakte geen sterke indruk. Het enige voordeel van de for matie uit Zevenbergen was dat zij doelgericht handballen. Dat was van Delta Sport niet te zeggen. Veel te veel gecompliceerde aanvallen met onnodig balver lies. De wedstrijd ging in de eerste helft gelijk op. Groene Ster nam het initiatief en dat resulteeiuc 1.: "or> 8-11 voor sprong bij rust. In de tweede helft moesten de Groene Ster-spelers Bas den Boer (commentaar op de lei ding) en David Magnus (spelbe derf) nog een restant uitzitten van twee minuten tijdstraf. Delta Sport trok langzaam het initiatief naar zich toe en na zes minuten spelen was het 12- 12. Een onnodige tijdstraf voor Lefèvre door de bal weg te gooien bij een vrije worp voor Groene Ster, gaf John Kremers de kans weer te scoren (12-13). Via Lijbers en Verrijzer kwam Delta Sport weer op voor sprong (14-13). Het zweet brak uit op de spelersbank want de strijd ging gelijk op. Acht mi nuten voor tijd werd dan einde lijk de bres geslagen door Lefè vre en Erwin Schaalje (20-17). Strafworp Èen domme twee minuten tijdstraf voor Lefèvre volgde aantal aanslagen op zijn benen had ontweken, werkte hij af met een mooie lobbal over Van der Horst (1-4). Joop Westdorp pikte zijn gebruikelijke treffer in de 90e minuut weer mee (1-5) en Bart van der Hulle, notabe- ne een verdediger, scoorde vier minuten in blessuretijd 1-6. ,,Die laatste doelpunten tel ik niet eens meer mee. Bij 1-3 was het al gebeurd. Ik zie dit haast iedere wedstrijd. Het gaat fout bij ons in de tweede helft. Er worden geen posities over ge nomen en ze schuiven niet in el kaar. Ik moet pok niet teveel willen. Dan krijgen de spelers ook een lange baard van mij. Maar ja, je wilt als trainer het maximale uit zo'n ploeg halen. Bij ZSC moeten we geduld heb ben. De sfeer is goed en ik heb het ontzettend naar mijn zin hier", wilde Kommer nog even kwijt. ZSC - Duiveland 1-6 (1-2). 12. Hans Capelle 0-1. 17. Frank Hillebrand 1-1. 45. René van der Werf 1-2. 78. Hans Capelle (1-3). 83. André van de Berg 1-4. 90. Joop Westdorp 15. 94. Bart van der Hulle 1-6. gele kaart: Frank Hillebrand (ZSC), over treding. Scheidsrechter: F. Boussen uit Sint Jansteen. Toe schouwers: le helft 40. 2e helft 10. ROME - De rentree van Ruud Gullit in stadion San Siro is mislukt. Gullit, jarenlang vedette van AC Milan, verloor met Samp- doria van de tweede bespeler van het imposante stadion. In- ternazionale - Sampdoria ein digde in 3-0, met een doelpunt uit een strafschop van Berg kamp. DEN HAAG - Voor de eerste keer dit seizoen heeft Ajax af stand genomen van Feyenoord. Twee dagen na de nederlaag van de Rotterdammers bij Ro: da JC wonnen de Amsterdam mers van Willem II, 3-1. DEN HAAG - De voor het ko mende weekeinde vastgestelde competitiewedstrijd tussen Roda JC en NAC is verschoven naar 2 februari volgend jaar. Het duel zou vrijdag 17 decem ber worden gespeeld, maar bei de clubs hadden bezwaren te gen de datum. NAC speelt woensdag om de KNVB-beker tegen AZ en Roda JC treedt dan in Leeuwarden aan voor de inhaalwedstrijd tegen Cam- buur. nadat hij te vroeg het veld in liep bij een wissel met Verrij zer. „Dat is in het heetst van de strijd. Hoort er allemaal bij", liet Verf ijzer na afloop weten. Verrijzer kon het de laatste mi nuut niet meer aanzien. Bij de 23-22 en een halve minuut op de speelklok mocht Peter Assmann een strafworp ne men. Keeper Matthé Pipping, die alleen in de eerste helft voortreffelijk keeperswerk verrichte, kon de bal niet ke ren. Pipping hoopte op een wonder en kreeg die ook. Hij gooide snel de bal naar de mid dellijn voor de laatste aanval van Delta Sport. Lijbers werd de matchwinnaar. Ondanks de winst blijft Delta Sport op de laatste plaats staan in de le divisie B. De eerst-volgende wedstrijd is te gen EDH in Delft. „We zijn er nog steeds niet. EDH is een goede ploeg. Laten we hopen dat we dan weer een goed re sultaat neerzetten", wilde Ver rijzer nog kwijt. ZHV/Delta Sport - Groene Ster 24-23 (8-11). Doelpunten ZHV/Delta Sport: Peter Lefè vre (10), Erik Lijbers (7), Erwin Scna^lJ /f*V Frangois Verrijzer (3), Pieter Du6b. '1^ Groene Ster: John Kremers (yj, Assmann (4), Bas den Boer (3), Walter Zijlmans (3), David Magnus (2), Richard Verdaas (1), Patrick van Beers (1). Scheidsrechters: Martin Smit (Sassenheim) en Tbn Wolvers (Voorhout). Tbeschouwers: 175. Eerste divisie Cacsar-PSV 23-21 Bcvo Hcldia C.-Voorts/Quintus 21-16 EMZ-EDH 14-16 ZHV/Dcltasport-Grocnc Ster 24-23 Loreal-UDSV 24-18 Saturnus'72-Hcllas 20-25 Hellas 10 7 2 EDH 10 6 2 Lorcal 10 5 3 Caesar 10 6 1 Voorts/Quint. 10 5 2 Bcvo Held. C. 10 5 I UDSV 10 5 0 Saturnus'72 10 3 1 PSV 10 2 3 Groene Ster 10 3 0 EMZ 10 2 2 ZHV/Deltasp. 10 1 3 Hoeven kwam niet in actie te gen METO waardoor Vlissin gen, Zierikzee en Hoeven met vijftien punten het klassement aanvoeren in de 4e klasse G KNVB. Wel heeft Hoeven een wedstrijd minder gespeeld. Strafschop Trainer Kees Hagesteijn bleef nogal rustig na het puntverlies in Roosendaal. „BSC is abso luut een goede ploeg. Dat een scheidsrechter de ploeg een strafschop toekent is gewoon vreemd. Er gebeurde echt niets. Patrick Roggeband en Frans Kommer staan in het strafschopgebied en die speler komt met de bal en laat zich plotseling vallen. Pure onzin dat zo'n scheidsrechter op die manier reageert. Je hebt er mee te maken en ik ben achter af dan toch blij met een punt". Het was een vreemde wed strijd voor Hagesteijn. „Een grillig verloop", stelt hij na de wedstrijd vast. Al binnen vier minuten scoorde Jan-Leen Boot 0-1. Een voorzet van Er win Nelissen werkte de Zierik- zeeënaar in het doel. Na 25 mi nuten spelen ontstond er een wat vreemde situatie tussen Marco van Oeveren en de BSC- keeper. De bal stuitte tussen de twee spelers en rolde het doel in (0-2). „Dan denk je die wed strijd is gelopen". Maar voor- Tbch liep de ploeg van Ed van Lent enige schade op. Twee mi nuten voor het einde werd kee per Jeroen Verboom met rood het veld uitgestuurd. Verboom onderschepte buiten zijn straf schopgebied de bal met de han den. Verder werden wegens verbaal geweld Leon Bakker en Rob Wijnstekers op geel ge trakteerd. Jan Pleune kreeg per abuis ook nog een gele kaart. Barry Schoute maakte een overtreding en dat was zeker een gele kaart. Jan trapt die bal tegen een tegenstander zijn rug en krijgt wel geel. Ik ga naar die man toe om te zeggen dat hij de verkeerde heeft. Ach teraf gaf hij het ook toe. Zelf kreeg ik een gele kaart omdat ik tegen Rob Wijnstekers zei dat hij zijn mond moest hou den en de scheids maar moest laten praten", aldus Renesse's aanvoerder. Voetballend stelde het alle- „Als we altijd zo spelen dan ~^eten we punten pakken. Ik moei echt een compli ment geven. Er io 0 J ««voet- bald en we waren zeker m».. minder dan Domburg". Op nieuw heeft Dreischor toch weer een verlies moeten incas seren. Maar ook weer een rode kaart. Vorige week kon Serge van der Bos vertrekken. Nu was Marco Dijst aan de beurt. Dijst liep in de 8e minuut al een gele kaart op omdat hij volgens de scheidsrechter geen correcte sliding nam. In de 64e minuut kreeg hij plotseling een rode kaart voorgehouden omdat een Domburg-speler vlak bij hem op de grond lag. Strafschop gestopt „Onbegrijpelijk", liet Van Dongen weten. „Domburg had net 3-1 gescoord en toen kreeg Marco een rode kaart. De dat Hagesteijn met zijn spelers kon gaan rusten kreeg Wim La- feber twee ballen achter zijn oren. In de 35e minuut rondde BSC een keurige aanval af door het centrum en op slag van rust kon Wim Overweel de voorzet van de linkervleugel niet goed verwerken waardoor een BSC-speler vrij in kon schieten (2-2). „Dat is even een domper ver werken. Het betekende gewoon dat je in de tweede helft weer opnieuw moest beginnen". Toen was het BSC dat het ini tiatief nam. Een ingooibal van de rechterkant zorgde voor eni ge verwarring tussen Wim La- feber en Raymond Massop (3- 2). De wedstrijd was net vijf tien minuten oud in de tweede helft. In de 70e minuut schoot Patrick Roggeband keihard op het BSC-doel. De bal werd van richting veranderd en eindigde tussen de twee doelpalen (3-3). Tien minuten voor tijd was het Zierikzee dat een slotoffensief begon. Jan-Leen Boot schoot vanaf twintig meter en de bal plofte in het doel (3-4). „Dan sta je te juichen langs de kant en dan moet een scheidsrechter zonodig de tegenstander nog even helpen", was het ant woord van Hagesteijn na de on verdiende strafschop. „Een punt is niet slecht. Ik ben toch tevreden". In de wedstrijd kre gen Frans Kommer en Barry Hage een gele kaart. maal niet zoveel voor. Renesse, zonder Peter Bouterse en Cle ment Rijnberg, kwam op 0-1 toen Mischa van de Hoek een bal teruglegde op Leon Bakker die binnenwerkte. In blessure tijd van de eerste helft kwam de thuisploeg via Angelo Sïnac op 1-1. „Een pure buitenspel goal. Onze grensrechter Nico Plandsoen vlagde voor bui tenspel. Die gozer schoot hem op de doellijn in", volgens Bak ker. Renesse kreeg na rust de hulp van Aardenburg-verdediger Erik de Rijke die de bal uit een voorzet van Jurg Frank in ei gen goal kopte. Een goal van Leon Bakker werd daarna af gekeurd. Aardenburg miste ook nog een strafschop. „Met die jongens onderling was het sportief. Ik heb de scheids nog een hand gegeven maar deze wedstrijd moeten we maar gauw vergeten",' besloot de 25- jarige Renessenaar. scheidsrechter had niks gezien en ik ook niet. Ja, bij zo'n stand en zo'n beslissing moet je dan wel verliezen. Domburg «sm in de 25e minuut op voorsp... -~4at Huib Meer man een vrije 3 "<»r- sierd. De vrije trap ging lau^. de Dreischor muur achter Bon ne Meintema in het doel. Vlak daarvoor had Meintema nog een strafschop gekeerd. In de 31e minuut scoorde Piet de Jonge na een vrije trap van Lu- ciën Vroegh. In de tweede helft was Dom burg nadrukkelijk aanwezig. Eerst werd er gescoord nadat Dreischor een inworp verkeerd nam. Het derde doelpunt viel na een foute inschatting van Jan Pankow. In de 75e minuut werd gescoord via een bui tenspelsituatie en een minuut voor het einde bepaalde Dom burg de eindstand op 5-1. ZIERIKZEE - De spelers van Delta Sport vielen elkaar zondagmiddag uitbun dig in de armen. Erik Lijbers scoorde in de laatste seconden de winnende treffer (24-23) tegen Groene Ster uit Zevenbergen. „Het was een twijfelschot, maar ik dacht alles of niets", was het commentaar van de speler uit Vlissingen. De eerste overwinning in de le divisie was een feit voor de Zierikzeese ploeg. Rode kaart voor Jeroen Verboom AARDENBURG - „Die scheids maakte er echt een potje van. Op een gegeven moment zeiden die jon gens van Aardenburg dat hij ook maar af moest flui ten voordat het fout ging en zij de schoppen zouden gaan krijgen", aldus Renesse-aanvoerder Leon Bak ker. Toen scheidsrechter Van Burg voor het laatst ge floten had was het Renesse dat Aardenburg op eigen veld met 2-3 had verslagen. Dreischor blijft degradatiekandidaat DOMBURG - Dreischor heeft opnieuw geen punten verdiend in de 2e klas zondag afdeling. De ploe^ van trainer Ronald van Dongen ging in Domburg eervol ten onder met 5-1. Bij de rust was de uitslag nog 1-1. „Het was onze beste wedstrijd van deze competitie", wilde Van Dongen kwijt na de wedstrijd. 1 16 206 - 191 2 14 175 - 152 2 13 198 - 184 3 13 191 - 186 3 12 202 - 200 4 11 198 - 194 5 10 200 - 214 6 7 217 - 220 5 7 207 - 215 7 6 218 - 222 6 6 174 - 188 6 5 190 - 210

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8