DFS blijft koppositie waardig Gepeperde uitspraken van Gerard Olijhoek Renesse plaatst zich achter asielzoekers MEVO en Krabbendijke krijgen teveel in slechte wedstrijd Tiende overwinning voor de ploeg uit Burgh-Haamstede r-AV""1:' -W Biljart- bonzen Zonnemaire verliest in Goes Hekkesluiter makkelijke prooi voor Brouwershaven Dauwendaele steekt WIK de helpende hand toe Ouwerkerk maakt geen vuist MAANDAG 13 DECEMBER 1993 NR 25477 Jan Heikamp schermt de bal af in het MEVO-verdedigingsvak. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het is voor de acteurs op de groene mat maar goed dat bij de sport voetbal de spelregels niet in de volgende regel voorziet: Wanneer er door beide teams slecht voetbal gespeeld wordt ontvangen zij alle bei nul punten in plaats van het gebruikelijke ene punt. In dat geval zou die regel zaterdagmiddag, in het treffen tussen de middenmoters MEVO en Krabbendijke, zeker van kracht zijn geweest. In een bloedeloos duel, waarin beide ploegen allerminst konden overtuigen, was en bleef de stand op het scorebord 0-0. En daar kon de thuisploeg nog het meest tevreden mee zijn. Trainer Jan Rooze van Krab bendijke keek bij het verlaten van het veld dan ook het minst blij. Zijn ploeg presteerde het tenslotte nog om zonder de ge vaarlijke spits Ronald Hoek man tot drie uitgespeelde kan sen te komen. MEVO's collega Gerard Olijhoek deelde zicht baar die mening. „Moet ik er nog wat aan toevoegen? Je hebt twee middelmatige ploegen ge zien vanmiddag. Ik heb geluk dat mijn keeper er een paar ballen uit haalde. Wij kunnen achteraf eigenlijk alleen met dit punt maar tevreden zijn, hij niét!", liet Olijhoek bij het ver laten van het veld en doelend op de trainer van Krabbendij ke weten. Jan-Willem Kraaijendonk Over MEVO's spel was de oefenmeester zeker niet tevre den. Gedurende de hele wed strijd deed de fanatieke Olij hoek er alles aan om zijn ploeg vooruit te schreeuwen maar zijn aanwijzingen werden niet of niet volledig opgepikt. Het begon al vroeg in de wedstrijd toen de defensie van de thuis ploeg niet adequaat handelde en Krabbendijke spits Eric Traals te gemakkelijk vrije doorgang gaf. Binnen twee mi nuten behoedde keeper Jan- Willem Kraaijendonk zijn tien medespelei's echter voor een achterstand. ,,We zijn te individualistisch bezig en we zijn gewoon niet bij de les", reageerde Olijhoek op het balverlies van verdediger Remco van der Wekken. En bij die uitspraak bleef het niet. Slecht voetbal, veelvuldig bal verlies, slecht positiespel en passes die niet aan kwamen kenmerkten MEVO's spel. Daar kwam nog bij dat de be zoekers ook niet veel beter wa ren en dat alles bij elkaar ver klaarde het feit dat beide ploe gen geen uitgespeelde kansen konden creëren. Voor de toe schouwers was er dan ook wei nig of niets te beleven. Onbegrip bleef er langs de kant bij Olijhoek. „Ze zitten meer op elkaar te ouwehoeren dan dat ze voetballen. Als ze zo blijven voetballen moet je ze ker blij zijn dat Hoekman er niet bij is. Dan hadden we ze ker al met 2-0 achter gestaan." Vijf minuten voor rust had Olijhoek het niet meer. „Ver schrikkelijk, ongekend, we vragen er gewoon om. Ze spe len weer eens zoals zij het wil len. Als ze ook maar tien pro cent feller zijn win je deze wed strijd. Het is nu gewoon wach ten op een goal. Voor de rust wordt het nog 1-0 voor Krab bendijke, let maar op". Vrijgespeeld En bijna had de trainer van de thuisploeg, zoals zo vaak, ge lijk. Voor de tweede keer was het op slag van rust Jan-Willem Kraaijendonk die MEVO red de. Nadat hij wel erg gemakke lijk werd vrijgespeeld in het strafschopgebied zag Johan Pe- kaar zijn inzet door Kraaijen donk's vuisten gepareerd wor den. Na rust veranderde het spel- beeld iets. MEVO was met een wat hogere metings frequentie op Krabbendijke's helft te vin den. Twee minuten na rust was het Mark van Dijke die met zijn voorzet Clement van Splunder bereikte. Van Splun- der raakte bij de tweede paal de bal ni"et vol en zag zo ME VO's eerste mogelijkheid ver loren gaan. Bij die ene kans bleef het lange tijd voor MEVO. Pas in de slot minuut kon de thuisploeg nog eens gevaarlijk worden toen Dick van Splunder tussen twee verdedigers tot een schot kon komen. Krabbendijke was in de tussenliggende periode via invaller Dennis Treels nog dichtbij een goal geweest. Jan- Willem Kranendonk, de beste man op het veld, was echter ook toen op zijn plaats. „Vorige week weer met 6-1 ge wonnen hè. Nu dachten ze ze ker van dat doen we even. Ik ga echt bijna geloven dat het er iets mee te maken heeft", be sloot Gerard Olijhoek die zijn ploeg dus ook in de zesde thuis wedstrijd van het seizoen niet zag winnen op Zierikzeese bo dem. MEVO - Krabbendijke 0-0 <0- 0).Bijzonderheden: geen. Scheidsrechter: A. H. van Kan - uit Kerkwerve. Toeschouwers: 34. BURG-HAAMSTEDE- „Je hebt gezien dat we in de tweede helft niet meer in de problemen gebracht zijn door Spui. Toch was ik er niet helemaal gerust op", was het commentaar van DFS-trainer Peter Aertssen. Zijn ploeg won zaterdagmid dag op sportpark Van Zuijen in Burgh-Haamstede met 2-1 van Spui in een hard duel. Trainer Aertssen van DFS ging vooraf uit van een 4-4-2- systeem. „Gezien de schorsin gen van Arco Dekker en Dag- mar van der Salm, afwezigheid van Edwin van de Zande en een blessure van Eddy Dijkman, ben ik maar uitgegaan van een afwachtend spelconcept. De druk die de koppositie met zich meebrengt wordt voor de jongens steeds groter. Wij moe ten altijd het spel maken, maar vandaag zijn we genoodzaakt het anders aan te pakken". Uitgespeeld Spiii dat nog wat had goed te maken, omdat het thuis verja ren had met 2-5 van DFS ging daarom fel van start. Een uit gespeelde kans in de eerste vijf minuten werd niet afgemaakt door spits Henk Koekoek van Spui en DFS kroop door het oog van de naald. DFS was wakker geschud en met het goed rond laten gaan van de bal werd er gezocht naar een opening in de verdediging van Spui. DFS had moeite met Spui, dat voornamelijk in de eerste helft hard speelde. Toch waren er mogelijkheden op 1-0, maar Richard Eerdmans en Anco van de Linde waren niet gelukkig in de afwerking. Trainer Aertssen zag ook dat zijn ploeg moeite had met het onsportieve spel van Spui en attenteerde de scheidsrechter er meerdere keren op, die dit commentaar niet respecteerde. Toch gaf de scheidsrechter in de eerste helft wel twee keer geel aan de broertjes Michel en Ronnie Fierret die de DFS- spelers liepen te provoceren. De aanmerkingen op de lei ding van DFS-trainer Aertssen hadden dus effect en waren te recht. DFS had het betere spel, maar in de afwerking was het nog niet succesvol. De druk op het doel van keeper Sjaak Pauwei- se van Spui werd naarmate de rust naderde groter en een tref fer kon niet uitblijven. Vijf mi nuten voor rust werd een vol ley van linkshalf René Brusse nog knap gered door Sjaak Pauwelse, maar in de vijfen veertigste minuut was het wel raak. De goed voetballende Huib Nortier dolde twee man op het middenveld en gaf de bal mee aan de opkomende Ferry Jansen. Ferry Jansen slalomde op zijn beurt om twee tegenstanders en verraste kee per Sjaak Pauwelse met een r" i,V-.W> fc tSJMgSSgv* Kichard Eerdmans (rechts) haalt uit en faalt bij het benutten van deze strafschop. (Foto: Joop van Houdt). laag schot vanaf de zestien me ter: 1-0. Verdediging De tweede helft begon zoals de eerste helft eindigde, dus met een treffer voor DFS. Opnieuw stond rechtshalf Huib Nortier aan de basis van het doelpunt. De sterke technische voetbal ler brak alleen door de verde diging van Spui, maar stuitte op de keeper. Ronald Braam reageerde attent en tikte het leer alsnog achter keeper Sjaak Pauwelse van Spui: 2-0. DFS zat op rozen met die riante 2-0 voorsprong, maar moest al binnen vijf minuten een tegen treffer incasseren. Spui dat de gehele wedstrijd nauwelijks kon imponeren en alleen maar counterde, scoorde toch nog te gen. De verdediging van DFS lette niet op en gaf spits Henk Koekoek teveel ruimte. Die kon de bal terug leggen op de inkomende Humfrey Klapwijk en hij gaf DFS-keeper Rien Visser het nakijken: 2-1. Vijf minuten na die aanslui tingstreffer ging Anco van de Linde alleen op de keeper van Spui af, maar hij werd van ach teren neergelegd door laatste man Rino Geessen van Spui. Deze mocht blij zijn dat hij geen rood kreeg van de scheids rechter en alleen een gele -kaart. Richard Eerdmans mocht de wedstrijd beslissen vanaf elf meter, maar hij faal de en zijn te zachte schot werd gered door keeper Sjaak Pau welse van Spui. Trainer Peter Aertssen en de zeventig toeschouwers zagen in dat DFS afstevende op de tien de overwinning van dit sei zoen. Hoewel de marge maar een doelpunt was, kwam de verdediging van DFS nauwe lijks in de problemen. De enige gevaarlijke kansen voor Spui waren een zwak ingekopte cor ner en een afzwaaiende vrije trap. „Als Richard Eerdmans de strafschop benut dan is de wedstrijd gespeeld en nu moet je toch nog op blijven letten dat de gelijkmaker niet wordt ge maakt door het lastige Spui. Daardoor blijft het de gehele tweede helft een spannende wedstrijd", aldus DFS-trainer Peter Aertssen die zich opge lucht voelde met de twee winstpunten. DFS - Spui 2-1 (1-0) 45. Ferry Jansen 1-0. 45. Ronald Braam 2-0. 50. Humfrey Klapwijk 2-1. Gele Kaarten: Michel en Ron nie Fierret, Rino van Geessen allen Spui en Michel Pleune van DFS. Allemaal wegens te ruw spel. Toeschouwers: 70. BOLZANO - Driebanden van ongekend niveau, afgewisseld met gekrakeel in de wandel gangen van het gemeentehuis in Bolzano. Torbjörn Blomdahl is na de ze ge in het Italiaanse toernooi vrijwel zeker van een nieuwe wereldbeker bij de profs. In Zuid-Tirol kwam de definitieve afscheiding van de BWA- beroepsspelers dichterbij. Ze willen niets meer te maken hebben met alles dat riekt naar het amateurisme van de Euro pese bond CEB. GOES - Zonnemaire heeft in Goes niet 1-0 verloren van Ro- bur 2. Een doelpunt in de 35e minuut was voldoende om Zonnemaire nog voor de win terstop op een nederlaag te trakteren. „De gelukkigste heeft gewon nen. Een gelijkspel was ver diend voor de jongens, maar de keeper van Robur stond in de weg", was het commentaar van trainer Wim Kommer. Zonne maire had in hét begin van de competitie nog met 0-6 verlo ren van Robur en daarom was Kommer nu niet echt ontevre den over het verloop van de wedstrijd. In de 35e minuut probeerde Piet Stouten een aanval over rechts te stoppen, maar de bal kaatste tegen Erik Stoel en vervolgens kon de Ro bur speler de bal gemakkelijk inschieten. Marcel de Vlieger en Marco Duinhouwer kregen in de twee de helft een aantal kansen om de gelijkmaker te scoren, maar de Robur-keeper was niet te passeren. Graanbeurs nog steeds met lege handen WtSTERCHOUWEN - De zaalvoetbalcompetitie in sport- en recreatiecentrum Westerschouwen krijgt na vijf competitierondes wat vorm. Acht ploegen spelen inmiddels een dubbele competitie en daarin blijkt dat de twee teams van het Asielzoekerscen trum in Burgh-Haamstede de dienst uit maken. Het eerste team AZC had dui delijk wat meer moeite met ZSC uit Scharendijke. De 1-6 overwinning was een normale zaalvoetbaluitslag. Het tweede team AZC scoort er nog steeds lustig op los tegen de voetbal lers van de gemeente Wester schouwen. De 3-10 uitslag geeft aan hoe groot het krachtsver schil is. Veel doelpunten De wedstrijd tussen Renesse en DFS was spannend. Veel doel punten aan weerszijden en .uit eindelijk was het DFS dat met 5-7 won. Sportclub De Graan beurs uit Zierikzee blijft na vier wedstrijden nog steeds met lege handen staan. Ook Ve- locitas uit Serooskerke bleek met 0-4 te sterk voor de Zierik zeese ploeg. Programma dinsdag 14 decem ber in Westerschouwen: 20.00 uur Westerschouwen - Graan beurs. 20.40 uur DFS - ZSC. 21.20 uur Velocitas - Renesse. 22.00 uur AZC 2 - AZC 1. Zaalvoetbal Westerschouwen Renesse-DFS 5-7 ZSC-AZC 1 1-6 Graanbeurs-Velocitas 0-4 Westersch.-AZC 2 3-10 AZC 1 5 5 0 0 10 50 - 10 AZC 2 5 4 J 0 9 44 - 8 Renesse 5 3 0 2 6 21 - 21 DFS 5 2 1 2 5 24 - 23 Velocitas 5 2 0 3 4 16 - 21 Westersch. 5 2 0 3 4 17 - 35 ZSC 4 0 0 4 0 3 - 28 Graanbeurs 4 0 0 4 0 4 - 33 Hoedekenskerke komt te kort BROUWERSHAVEN - Vier punten uit de laatste twee wedstrijden. Brouwershaven is op goede wijze de winterse competitiestop tegemoet getreden. Met nog een bekerwedstrijd tegen SSV'65 4 voor de boeg stuurde de zwart-witte formatie heel gedegen rode lantaarndrager Hoedekenskerke met een 4-0 neder laag huiswaarts. „Vooraf reken je er natuurlijk wel op dat het zo gaat lopen maar je moet het altijd toch nog maar doen. Eigenlijk speelden we de eerste helft slecht. Na rust liepen de combi naties beter en kregen we vol op kansen. Vier tegen nul is misschien nog wat te weinig. Zeven of acht goals hadden we zeker kunnen maken", liet trai ner Tbon van Tiggelhoven na afloop weten. - Wind tegen Brouwershaven had de eerste helft het windvoordeel. De straffe wind stond pal over het veld en het was dus of wind mee of wind tegen. „Dat was bewust gekozen. Met de wind mee is toch vaak wat moeilij ker omdat de combinaties dan niet echt lopen. Iedere pass moet dan ook precies in de voe ten zijn", aldus Van Tiggelho ven. Het eerste kwartier liep het dus niet echt bij de thuisploeg, mede door enige onderschat ting van de opponent. Na zo'n half uur scoorde Brouwersha ven 1-0. Een uittrap van John van Mourik kwam bij broer Pe ter die de keeper uitspeelde en scoorde. Na rust ging het lopen aan Brouwse zijde. Richard van der Meer scoorde op aangeven van Edwin van Oeveren 2-0, tussen door miste André Goudswaard nog een penalty en vervolgens was het weer Van der Meer die 3-0 scoorde. Peter van Mourik zorgde met zijn vierde goal in twee wedstrijden voor de 4-0 eindstand. MIDDELBURG - „Achteraf bekeken hebben we het, als ik naar de andere uitslagen kijk, nog niet zo slecht gedaan. We hebhen wel een gelukkige wed strijd gespeeld vandaag", vertelde WIK-trainer Kees Joosse na afloop van de wedstrijd Dauwendaele te gen WIK. Na een 2-0 achterstand kwam WIK nog voor rust op 2-2. In het tweede bedrijf troffen beide ploegen geen doel meer en deelden de ploegen de punten. WIK begon de eerste helft, zo als Joosse het omschreef, zeer slecht. „Het draaide niet. Er werd ook teveel gekletst. We misten natuurlijk nog een aan tal mensen ook, maar Dauwen daele was gewoon gretiger en feller, aldus de Middelburgse trainer die op de fiets naar het sportpark was gekomen. Na bijna een kwartier was het Marcel Astroh die Dauwendae le op een 1-0 voorsprong zette. „Het was een flipperkast si tuatie. De verdediging kreeg de bal niet weg en het was die Astroh die hem er in schoot. Goed, dan kom je met 1-0 ach ter. Daarna kreeg ik toch het idee dat we wat meer in de wedstrijd kwamen en net dat ik dat tegen mijn wisselspelers zei scoorden ze 2-0", ging Joos se verder. Er kwam een voorzet en plotse ling stond Han van der Sande tegen een overmacht van Dau- wendaele-spelers. Weer Marcel Astroh zette zijn ploeg heel be keken op de comfortabele 2-0. Daarna lachte het geluk de ploeg uit Kerkwerve toe. „Bij een aanval van ons bleef de bal door de wind hangen. Een paar verdedigers en de keeper gaan naar de bal en de keeper komt verkeerd terecht. Die probeert het dan nog even. Ze waren al bezig om een andere keeper er gens vandaan te halen. Dan komt er weer zo'n hoge bal. Erik-Jan Kort komt er tussen en maakt simpel over de kee per die niet meer kon springen 2-1", omschreef WIK's trainer de goal. Dauwendaele's nieuwe keeper bracht de ploeg ook geen ge luk. Er viel weer een bal tussen de verdedigers en de keeper. De bal kwam vrij eenvoudig voor de voeten van Marcel Hendrik- se die nog voor rust de gelijk maker binnenschoot. „De tweede helft was toch weer Dauwendaele de sterkste ploeg maar wij kregen ook een paar kansen. Krijn Hendrikse keepte trouwens weer een ster ke partij. Volgende week spe len wij zelf niet. De winterstop komt voor ons goed uit. We hebben nu zo'n week of vijf om een paar spelers te laten her stellen", besloot Kees Joosse. TERHOLE - Ouwerkerk heeft in Terhole met 3-0 verloren. De ploeg van Schouwcn-Duive- land was niet opgewassen te gen de Zeeuwsch-Vlaamse for matie. „We waren niet echt minder. Vooral in de eerste helft kon den we voldoende tegenstand bieden. Ja, in de tweede helft was Tbrhole toch wel de betere ploeg", vertelt begeleider An dré Boogert uit Ouwerkerk. In de 35e minuut kwam Tbrhole op 1-0 voorsprong. De spits van Tbrhole trok eerst Erik Bege- mann naar zich toe en daar door kwam zijn medespeler vrij te lopen die gemakkelijk keeper Michel Begemann kon passeren. In de tweede helft was het in de 50e minuut al 2-0. Een voorzet van de linkervleu gel stuitte wat ongelukkig in het doel. De 3-0 werd gescoord in de 70e minuut met een bui tenspelluchtje eraan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7