Zevende Delta Blues Festival biedt internationaal gewaardeerde top-acts Vroege Sinterklaascadeaus voor prijswinnaars Houtland John Prins brengt eerste single-CD uit Sauna heeft plaats gemaakt voor ruime aerobicsruimte bij Fit-12 Advent koren- en samenzangavond Grote Kerk Zondag 12 december in de Stenge ROVZ voert campagne tegen alcohol in verkeer Snowboard info-avond Uncle Sam Oudejaars- poster van dieren bescherming Theater voorstelling Zwarte Pieten reiken prijzen uit van kleurwedstrijd AH Bruse Corrie van den Assem wint tas met boodschappen WOENSDAG 8 DECEMBER 1993 3 HEINKENSZAND - Zondag 12 december houdt Jon gerencentrum de Klomp uit Ovezande haar zevende Delta Blues Festival. Net als vorig jaar vindt het evenement plaats in cultureel centrum de Stenge in Heinkenszand. De organisatoren hebben dit jaar voor de zondag gekozen omdat ze van mening zijn dat op deze dag meer mensen het festival zullen be zoeken. De keuze voor deze dag heeft er in ieder ge val reeds toe geleid, dat enkele internationaal ge waardeerde top-acts naar Heinkenszand afreizen. Inmiddels is Delta Blues uitge groeid tot een festival met toe nemende landelijke belang stelling. Hieraan hebben de po sitieve recensies in het nationa le bluesblad Block zeker bijge dragen. Het festival gaat om 13.00 uur van start. Vanaf dit tijdstip tot 23.30 uur verzorgen acht binnen- en buitenlandse acts, met vele bekende namen, concerten in de twee zalen van de Stenge. In de Foyerzaal bijt de Razor Blade Blues Band de spits af. Zij brengen twee sets, respec tievelijk om 13.00 en 14.15 uur. Hierin is de band zowel un plugged als semi-akoestisch te beluisteren. Deze jonge groep heeft sinds het begin van 1992 via festivaloptredens in de re gio en als vast voorprogramma van Surrender, de nodige podium-ervaring opgedaan. Hun demo 'Low, down dirty' was begin dit jaar het eerste tastbare resultaat. Sessieprogramma In de Foyerzaal staat voor de rest van de dag een sessiepro gramma genoteerd met als titel 'A tribute to Robert Johnson'. Met dit programma brengt een tiental musici uit de Zeeuwse blues- en rockwereld een eerbe toon aan Robert Johnson. Johnson wordt algemeen be schouwd als de beste blues ver tolker aller tijden. In de jaren 1936 en 1937 legde Johnson 29 nummers vast. De ze werden pas in de jaren zestig op twee lp's uitgebracht. In vier sessies, om 16.00, 17.45, 19.30 en 21.15 uur, voeren de tien musici al deze 29 nummers •uit. De overige optredens van het Delta Blues Festival spelen zich af in de Topzaal. Om 13.30 uur is het de beurt aan de Delta Blues Band. Dit legendarisch Zeeuws bluesgezelschap werd reeds in 1945 opgericht. In de jaren zeventig viel het gezel schap uiteen, maar dit jaar is het, op verzoek van de fans, voor enkele festivals opnieuw bijeen gebracht. Zij brengen pure traditionele bluesmuziek, uit allerlei brandhaarden van de wereld. De band speelt in vrijwel dezelfde bezetting als in 1967 covers van onder andere Hooker, J. B. Lenoir, vroege Rolling Stones en The Ani mals. Om 14.15 nemen R. J. Mischo (zang en harmonika) en Kid Morgan (gitaar) bezit van het podium. Beide heren toeren in december door de Benelux ter promotie van hun begin 1994 uit te brengen tweede CD. Vo rig jaar trokken zij de aan dacht van het bluespubliek met de CD 'Ready to go'. Zij presenteerden zich hiermee met rauwe Chicago-blues uit de jaren vijftig in de stijl van Muddy Waters, Howlin' Wolf en Little Walter. Zij worden be geleid door de bassist Ellio Martina en drummer Bert de Jonge. Flavium néémt het om 16.30 uur van hun over. Flavium is al 24 jaar een van de bekendste Nederlandse bluesgroepen. Met name in de jaren tachtig bereikte de groep het grote pu bliek. Inmiddels prijken er vijftien albums achter de naam. Na de oprichting in 1969 bouwde Flavium in vijf jaar een gedegen live-reputatie op. De groep brengt gevarieerde shows, waarin onder meer op genomen zijn covers van Mud dy Waters en Robert Johnson. Blues-opleving 's Avonds prijken er in de Tbp- zaal drie optredens op het pro gramma. Achtereenvolgens Mick Clarke heeft zich in de loop der tijd ontwikkeld tot een be genadigd lead en slide gitarist. zijn dit de Mick Clarke Band (18.15 uur), Barrelhouse (20.00 uur) en als afsluiting van het festival Joe Louis Walker The Bosstalkers (22.00 uur). De Mick Clarke band is in de blues-opleving van de jaren tachtig uitgegroeid tot een grootheid in Europa. De stevi ge Engelse blues- en boogie- stijl die de band ten gehore brengt is het beste te plaatsen in het rijtje Blues Trouble en Rory Gallagher. Dé Nederlandse bluesrock-le- gende van de jaren zeventig mocht niet ontbreken op het Delta Blues Festival. Terug van weggeweest is de Haarlemse band in de originele bezetting opnieuw aan het toeren. Tinne- ke Schoenmaker (zang) nam hiertoe het initiatief. In de zo mermaanden zijn de repetities voor de nieuwe shows begon nen. En de recensies van recen te optredens spreken duidelij ke taal. De topact van het festival is Joe Louis Walker The Bosstalkers. Walker werd in het begin van de jaren tacfytig gepresenteerd als de nieuwe Robert Cray. Inmiddels heeft hij zich bewezen als een inven tief artiest, die erin is geslaagd een harmonieuze combinatie te bereiken tussen traditionele bluesinvloeden met moderne rock. Weliswaar Delta Blues ge kleurd (zijn bottleneck gi taarstijl), maar bewerkt tot een Californische blues-stijl. Kaarten voor het festival zijn (indien voorradig) verkrijg baar aan de zaal. Ook telefo nisch reserveren en bestellen is mogelijk. Dit kan op het tele foonnummer 01195-5762. Onder leiding van Aswintha van Dijk (midden voorgrond) zetten vorige week twee groepen de eer ste aerobicsstappen bij Fit-12. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Na een interne verbouwing is Fitnesscentrum Fit-12 aan de Melk markt in Zierikzee een aerobicsruimte rijker. Hiervoor heeft wel de sauna moe ten wijken, die zij eerder dit jaar openden. Volgens Eric Romijn, die samen met zijn vrouw Dana, Fit-12 runt, werd er weinig gebruik gemaakt van deze sauna. Dit deed hun besluiten de ruimte te gaan gebruiken voor aerobics. Het verwijderen van de sauna is niet het enige dat veranderd is bij het fitnesscentrum. De fitnessruimte is ook aange past. Een deel van de toestellen is verplaatst naar waar eerst de sauna was. Hierdoor is voor in de zaal een ruimte van onge veer veertig vierkante meter ontstaan waar ongeveer twaalf personen tegelijk aan aerobics kunnen doen. Doormiddel van lamellen is deze ruimte af te scheiden van de fitnessruimte. Een van de wanden bestaat ge heel uit spiegels. Deze zijn no dig bij aerobics, omdat de in- structrice met de rug naar de mensen gekeerd staat. „Zou zij dit niet doen, dan worden alle oefeningen in spiegelbeeld ge daan", legt Eric Romijn uit. „En door de spiegels kan zij de cursisten zien". Bij Fit-12 neemt Aswintha van Dijk de lessen voor haar rekening. Zij is gediplomeerd aerobics- instructrice en beschikt daar bij ook over een EHBO- diploma. Vooralsnog beperkt Romijn zich tot aerobics. Mocht dit aanslaan dan behoort uitbrei ding van het cursuspakket ze ker tot de mogelijkheden. Vol gens hem zijn het met name da mes die aan een dergelijke vorm van training doen. „Zij vinden het trainen met appara ten over het algemeen niet prettig en bovendien stimu leert het trainen in groepsver band", aldus Romijn. Aswintha van Dijk werkt met cursussen van tien lessen. Om dat er sprake is van een op bouw wat betreft de intensiteit van deze trainingen kan men volgens Romijn eigenlijk geen les missen. De trainingen wor den in twee blokken van één uur op de donderdagavond ge geven. Eerst komen de begin ners aan de beurt en vervol gens de gevorderden. Voor beide groepen geldt, dat bij de prijs voor de cursus het gebruik van de fitnessruimte aansluitend aan de les is inbe grepen. Wanneer men aan een uurtje aerobics niet voldoende heeft, kan men zich daar ver der afmatten. ZIERIKZEE - Vier koren, een combo en twee solisten uit de regio Schouwen- Duiveland werken mee aan een Advent koren- en samenzangavond die op woensdag 15 december wordt gehouden in de Grote Kerk te Zierikzee. het thema van de bijeenkomst is 'Komt allen tezamen'. Het is voor het tweede achter eenvolgende jaar dat een der gelijke massale samenzang avond met regionale koren wordt gehouden. Dit jaar wer ken twee keer zoveel koren aan het evenement mee als in 1992. Het betreft zanggroepen die al lemaal een heel verschillende stijl hebben, zodat een geva rieerd programma is ontstaan. Het gospelkoor CJ+ uit Nieu- werkerk presenteert tijdens de koren- en samenzangavond on der meer de nieuwe gospel I'm gonna walk on home. De gospel is verwerkt in een medley eo voor jeugd- en jongerenkoren bewerkt door Klaas Jan Mul der. Het gospelkoor CJ wordt geleid door W. A. Timmer- De Christelijke Gemengde Zangvereniging VZOS uit Oos- terland onder leiding van W. D. van den Berg en de Gemengde Zangvereniging Nu met Hope uit Burgh-Haamstede onder leiding van mevrouw E. Vos zijn tijdens de bijeenkomst ook te horen. Beide koren be staan bijna negentig jaar. Het kinderkoor Jom Jom van de Zierikzeese christelijke ba sisschool Jan Wouter van den Doel zorgt voor een frisse in breng tijdens de zangavond. Het koor wordt geleid door M. van 't Hoff. Het combo Epsy- lon uit Nieuwerkerk zorgt voor een muzikale inbreng tijdens de bijeenkomst. Solo-zang wordt gepresenteerd door M. M. van den Berg en me vrouw A. Timmermans. Het orgel wordt bespeeld door J. Flikweert. De toegang van de Advent koren- en samenzang avond is gratis. Om de kosten te dekken wordt een deurcol lecte gehouden. Het geld dat daarbij overblijft wordt be stemd voor een, nog nader te bepalen, goed doel. De bijeen komst begint om 20.00 uur. VLISSINGEN - Maandag 6 de cember startte het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) een campagne gericht op de problematiek van alcoholgebruik in het ver keer. Het doel van de campag ne is het rijden onder invloed terug te dringen om zodoende het aantal verkeersdoden en - slachtoffers te verminderen. In totaal doen meer dan zeven tig bedrijven en instanties mee aan de campagne. Met onder meer folders, straffenkaarten en de ROVZ-informatiewand geven zij informatie over alco hol en verkeer aan hun werk nemers. In Nederland speelt bij 25 procent van de verkeers ongevallen alcohol een rol. In het campagnemateriaal wijst het ROVZ er nog eens na drukkelijk op dat de politie te genwoordig over apparatuur beschikt waarmee zij direct het exacte ademalcoholgehalte kan bepalen. Met deze appara tuur kan de politie op elk ge wenst moment controles uit voeren. Bij een ademalcoholge halte van meer dan 570 ug/1, (dat gelijk staat aan een bloed- alcoholgehalte van 1,30 promil le) neemt de politie ter plekke het rijbewijs in. ZIERIKZEE - Vrijdag 17 de cember houdt Uncle Sam aan de Dam in Zierikzee een gratis snowboard info-avond in Ho tel Zeerust in Renesse. Onder andere Nederlands Snowbo ard Kampioen Frank van de Ruit verleent zijn medewer king aan deze avond. De aan vang is 19.30 uur. De avond is zowel geschikt voor beginners als gevorder den. Daarnaast wordt volgens eigenaar van Uncle Sam, Fred Deurloo, de info-avond ook zeer interessant voor skiërs die belangstelling hebben om over te stappen naar het snowboar- den. Frank van de Ruit geeft tekst en uitleg over alles wat met snowboarden te maken heeft. Om het een en ander zichtbaar te maken heeft hij ook een aan tal nieuwste boards, bindingen en boots meegenomen van ge renommeerde merken. Boven dien wordt er een Burton-film gedraaid. Het aantal deelnemers aan de info-avond is beperkt. Voor op gaven kan men zich wenden tot Uncle Sam (telefoon: 01110- 20080). ZIERIKZEE - Op initiatief van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren wordt in de maand december een vuurwerkposter verspreid met tips om huisdieren een 'ge lukkig oudjaar' te bezorgen. Daarbij wordt aanbevolen om honden op oudejaarsavond aangelijnd en voor 22.00 uur uit te laten, katten in huis te houden en te voorkomen dat ze kunnen ontsnappen via open ramen of deuren en huisdieren een naamkokertje of naam plaatje om te doen. Voor angstige huisdieren moet men tijdig kalmeringstabletjes ha len bij de dierenarts en het is voor de dieren goed wanneer er tijdens het vuurwerk minstens een huisgenoot bij de dieren blijft. Tenslotte wordt geadvi seerd om de dieren gerust te stellen via een traktatie en geen knalvuurwerk maar sier vuurwerk te kopen. De afgelo pen vier jaar werd in december steeds een folder met dergelij ke tips verspreid op initiatief van de afdeling Noord- en Mid den Zeeland. De landelijke af deling heeft dat initiatief over genomen, zodat een dergelijke poster in het hele land wordt verspreid. Belangstellenden kunnen de poster aanvragen via 01184-16327. RENESSE - Maandag 13 de cember wordt in Bowling Re- nesse in Renesse een gratis theatervoorstelling voor oude ren verzorgd. Het gaat om een optreden van de Theatergroep Splinters. On der de titel 'Denk je nog aan die tijd' wordt een nostalgische voorstelling gepresenteerd. Het repertoire omvat onder meer klassiekers als Ketelbin kie, de Olieman, Wordt nooit verliefd en Huis met een tuint je. De voorstelling begint om 18.00 uur. De gelukkige prijswinnaars met op de achtergrond de dames B. van der Linde (links) en J. M. Hogendoorn in gezelschap van de twee Zwarte Pieten die de prijsuitreiking voor hun rekening na men. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Twee Zwarte Pieten waren woensdag 1 december even aan de aandacht van Sinterklaas ontsnapt om bij Albert Heijn de prijsuitreiking van de kleurwedstrijd van deze grootgrutter op te luiste ren. In gezelschap van hun ouders kwamen de prijs- winnaartjes bijeen in de kantine van het AH-filiaal in Zierikzee, om daarna snel te verdwijnen. Want er moest natuurlijk zo snel mogelijk gespeeld worden met de gewonnen prijzen. Albert Heijn heeft jaarlijks rond Sint Nicolaastijd een ac tie voor de jeugd. In het verle den konden de kinderen al eens sokken inleveren voor een arm land. Als tegenprestatie kregen zij dan een spelletje of een zak snoep. De animo voor dergelijke acties liep echter te rug, volgens mevrouw J. M. Hogendoorn van het Albert Heijn-filiaal in Zierikzee. „Vandaar dat er gekozen is voor een kleurwedstrijd". Alle deelnemers kregen een zakje pepernoten en voor iede re leeftijd was er een prijs be schikbaar. Voordat deze uitge reikt werden hebben alle teke ningen twee weken in de win kel voor het raam gehangen. 1 „En we hebben veel leuke reac ties hierop gehad, dus we zijn blij dat we meegedaan heb ben", aldus Hogendoorn. Belangrijkste Samen met kantineverzorgster en cassière, mevrouw B. van der Linde en de twee Zwarte Pieten verwelkomde zij de kin deren met hun ouders in de kantine. Hier stonden de kof fie, thee, limonade en snoep al klaar. Maar voor de kinderen was de prijsuitreiking natuur lijk het belangrijkste. Hiertoe werd dan ook snel overgegaan. In de leeftijdsgroep van twee tot en met vier jaar was de eer- ste prijs voor Roy Meerdink. Mariette de Weerdt werd twee de en voor Wouter Goudzwaard was er een derde prijs. In de ca tegorie vijf tot en met zeven jaar sleepte Edmee Verwest een eerste prijs in de wacht. Roald Par.kow kreeg een twee- de prijs en Hanna Jonker een derde. In de oudste categorie, acht tot en met twaalf jaar won Daan Doeswijk de eerste prijs. Gert Jan van de Noordt was hier tweede en Madeion Verton derde. Nadat de kinderen de prijzen in ontvangst hadden genomen wilden ze nog wel even voor de fotograaf poseren. Maar daar na was het snel naar huis om de cadeautjes uit te pakken en ze uit te proberen. ZIERIKZEE - Zaterdag 4 december reikte Coert Wal- hout van Houtland aan de Weststraat in Zierikzee de prijzen van de Sinterklaas-prijsvraag uit aan de drie winnaars. Om in Sinterklaasstijl te blijven hadden veel inzenders het wedstrijdformulier in rijmvorm ingevuld. Als thema van de prijsvraag had Walhout gekozen voor oplaadbare boor- en schroef machines. De wedstrijd had voor hem een tweeledig doel. Hij wilde de interesse voor zijn frequent verspreide mailing testen. En de klanten werden om tips gevraagd. Voor het oplossen van de prijs vraag zag hij vele bekende ge zichten in zijn winkel. Hier im mers waren de antwoorden te vinden op de gestelde vragen. Maar de deelnemers, moesten wel alert blijven. Walhout toonde zich tevreden over het resultaat van de prijsvraag. „In de toekomst zal ik zeker vaker iets dergelijks doen, maar dan wel in een andere op zet", zei hij tijdens de uitrei king van de prijzen. De eerste prijs, een oplaadbare 9,6 Volt boor/schroefmachine, kwam in handen van de heer A. H. Vermeulen uit Zierikzee. De heer J. van Popering uit Bruinisse (tweede) werd de trotse bezitter van een 7,2 Volt schroef/boormachine. De der de prijs bestond uit een 4,8 Volt schroefmachine. Deze kwam in handen van P. Glorie uit Ouwerkerk. Door de deelname aan deze prijsvraag hadden de drie heren in ieder geval een vroeg Sinterklaascadeau. HAAMSTEDE - Sinds maandag 6 december is de nieuwe single-CD 'Tot ziens' van John Prins uit Haamstede verkrijgbaar. De CD bevat drie Neder landstalige nummers van Jack van de Lee van de Prime Time-studio in Kaatsheuvel. De persing is ge heel in eigen beheer uitgebracht. In totaal bestaat de eerste per sing uit vijfhonderd exempla ren. Volgens Prins heeft een platenmaatschappij reeds eni ge interesse getoond, maar wordt aan de hand van de ver koop van deze zogenaamde loonpersing pas beslist over een eventuele tweede persing. Disco-stijl Het eerste (titel-)nummer van de CD is een afscheidslied in disco-stijl. Deze wordt gevolgd door een „lekkere ouderwetse John Prins wals", zoals Prins het om schrijft. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om het bij deze twee nummers te laten. Maar uiteindelijk besloten Prins en Van de Lee ook nog een foxtrot op te nemen In totaal hebben de opnamen zo'n zes maanden in beslag ge- nomen. „Ik zat ook met mijn werk", zegt Prins. „Alleen in de vrije uurtjes kon ik naar de studio en de CD is dus stukje voor stukje ontstaan". De CD is verkrijgbaar bij Del ta Discs aan de Mol in Zierik zee of telefonisch te bestellen bij John Prins (01115-2593). AMSTERDAM - De Amster damse politie heeft een 48- jarige man gearresteerd die er van wordt verdacht minstens 1000 busjes traangas en 100 ver boden stroomstokwapens, zo- geheten „paralizers", te heb ben verhandeld. De Amster dammer is voorgeleid en in be waring gesteld. In totaal wer den 280 paralizers en 2000 bus jes traangas in beslag genomen. Dit heeft een woord voerder van de politie dinsdag bekendgemaakt. BRUINISSE - Vrijdagmorgen 3 december mocht me vrouw Corrie van den Assem uit Bruinisse voor het eerst van haar leven een prijs in ontvangst nemen. Zij had de beste slagzin gemaakt in een door Gou da's Glorie uitgeschreven prijsvraag. Onder toeziend oog van Veldmarktmedewerkster J. van den Ber- ge neemt mevrouw Corrie van den Assem de tas i>ol levensmid delen in ontvangst van de heer M. Verpalen van Gouda's Glorie. (Foto: Marijke Folkertsma). In de EuroSuper Veldmarkt in Bruinisse kreeg zij uit handen van de regio-vertegenwoordi- ger M. Verpalen de prijs, een boodschappentas vol le vensmiddelen, uitgereikt. De opdracht van de wedstrijd was een slagzin te maken die sloeg op Gouda's Glorie tafelmarga- rine. Welke slagzin mevrouw Van den Assem had ingevuld wist zij niet meer. „Het rijmde in ieder geval niet. dat weet ik nog, maar tegenwoordig hoeft dat ook niet meer", zei ze. Ze had er niet meer op gerekend een prijs te winnen. Het was inmiddels al weer een aantal weken geleden dat ze haar deelnameformulier had inge vuld. Inhoud Over de inhoud van de bood schappentas was zij zeer te spreken. Deze bestond uit een groot aantal verschillende le vensmiddelen. Ze hoefde nau welijks nog boodschappen te doen voor de Sinterklaas. Daarnaast kreeg zij uit handen van Veldmarkt-medcwerkster mevrouw J. van den Berge een mooie bos roze rozen uitge reikt. En ook dit viel bij me vrouw Van den Assem zicht baar in goede aarde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3