Zierikzee heeft heel gedecideerd ODIO op een nederlaag getrakteerd Haptonoom brengt Robbie Wijnstekers aan het spelen Delta Sport ook in Utrecht ten onder Arco Dekker krijgt klap in het gezicht ,Lekker op het vinkentouw zitten en stiekem naar boven kruipen Renesse leider in 2e klas afdeling Van Groene Ster moeten we volgende week winnen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Jan-Leen Boot (2e van links) en Patrick Roggeband (2e van rechts) waren zeer produktief in het duel tegen ODIO. (Foto: Marijke Fol- kertsma). ZIERIKZEE - Het leek wel of Sinterklaas elf hulpjes uit Ossendrecht op pad had gestuurd die Zierikzee zo snel mogelijk op een zekere voorsprong moesten zetten. Binnen vier minuten had ODIO-doelman Frank van Thillo door niet kordaat ingrijpen van zijn verdedigers al twee keer de bal moeten halen uit zijn netten. Over de gehele wedstrijd gezien had ODIO nog geluk dat men niet met dubbele cijfers huiswaarts kon. Uit eindelijk was het Zierikzee dat gemakkelijk en nog enigszins mager uitgevallen met 6-0 won. „Alles wat je in zo'n wedstrijd aan kansen mist valt tegen. Tja, ik had er nog wel een paar in kunnen schieten", reageerde topscorer Jan-Leen Boot na af loop. En Boot's conclusie was terecht. Met een beetje geluk had hij zijn seizoentotaal flink op kunnen vijzelen. Opvallen de speler gisteren, zondag, bij de rood-zwarte formatie was verder de jonge Niels Lode- wijk. Het shirt met de nummer twee staat hem goed. Als ver dediger had de militair zelfs in vier goals een aandeel. ,,Ja, het ging wel lekker bij me. Ik heb nu zo'n wedstrijd of vier, vijf gespeeld en het bevalt me wel. Die penalty? Ik kon er eigen lijk niet meer bij dus liet ik me maar vallen", vertelde de rij zende ster bij het verlaten van het terrein. Goed bezig Zierikzee's trainer Kees Ha- gesteijn bevestigde het goede optreden van Lodewijk. „Nielsje is heel goed bezig en verdient op di\ moment zeker een basisplaats. Hij zit nu nog in militaire dienst. Daarna kan hij weer twee keer bij ons gaan trainen. Verdedigend maar pok aanvallend durft hij het duel met zijn tegenstander lekker aan te gaan". Over Zierikzee's opponent was Hagesteijn enigszins verrast. ,,Ik vond dat we weinig tegen stand kregen. ODIO is toch een ploeg in degradatienood. In de rust heb ik tegen de spelers ge zegd dat we achterin de boel in ieder geval gesloten moesten houden en lekker verder moes ten voetballen. Ik had zeker ge dacht dat die mannen er toch nog alles aan zouden doen. Na rust hadden wij zelf een moei lijke periode maar daarna heb ben we met vlagen toch weer goed gevoetbald". Toen elftal- leider Tonnie Simmers met de overige uitslagen in de 4e klas se G aankwam reageerde Zie rikzee's trainer opmerkelijk. Het punt(en)verlies van Vlis- singen, BSC en WR komt Zie rikzee goed uit. „Laten we maar rustig een poosje op een punt staan. Lekker op het vin kentouw zitten en stiekem naar boven kruipen. De tweede periode is nu bezig. Met vier uit twee en een doelpunten ge middelde van 7-0 staan we goed". Voorlopig neemt Zierik zee een derde plaats in op een punt achter de leiders Vlissin- gen en Hoeven, de enige twee ploegen waar Zierikzee dit sei zoen zijn meerdere in moest er kennen. Op sportpark Den Hogen Blok zat de thuisploeg dus al snel op rozen. Na goed storend werk van Niels Lodewijk kwam de bal in het doelgebied waar Jan- Leen Boot alle ruimte kreeg om de bal binnen te werken. Twee minuten later was het de opkomende Niels Lodewijk die zijn voorzet door de ongelukki ge Frangois van Dijke achter zijn eigen doelman getrapt zag worden. Na die vroege voorsprong leek het heel even of Zierikzee het initiatief weg ging geven maar vanaf de bank werden de spe lers van de thuisploeg wakker gehouden. Zo rond de 25e mi nuut pakte Zierikzee de draad weer op. Uit een vrije trap van Wim Overweel kopte Patrick Roggeband 'de bal naar Jan- Leen Boot die zwaar gehinderd 3-0 binnenkopte. Er brak een periode aan waar in Jan-Leen Boot vijf kansen op rij kreeg. Tbt de rust werd er echter niet meer gescoord. Na rust kreeg het kansenfestijn een vervolg. Serge en Eric Ber- revoets kregen evenals Jan- Leen Boot en Marco van Oeve- ren de bal niet in het netje. Tbch verdubbelde Zierikzee nog de score. De man van de wedstrijd, Niels Lodewijk speelde op links zijn man uit en bood Patrick Roggeband bij de tweede paal een niet te mis sen kans (4-0). Weer Patrick Roggeband zorgde na voorbe reidend werk van Eric Berre- voets en Jan-Leen Boot voor 5- 0. Negen minuten voor tijd ging Niels Lodewijk binnen het strafschopgebied naar de grond. Routinier Wim Over weel bepaalde met zijn treffer vanaf elf meter de 6-0 eind stand. Zierikzee - ODIO 6-0 (3-0). 2. Jan-rLeen Boot 1-0. 4. Francois van Dijke (eigen doel) 2-0. 33. Jan-Leen Boot 3-0. 71. Patrick Roggeband 4-0. 78. Patrick Roggeband 5-0. 80. Wim Over weel (strafschop) 6-0. Gele kaart voor Henk Goossens (ODIO). Scheidsrechter: D. van Belzen uit Arnemuiden. Tbe- schouwers: 125. RENESSE - Het debuut van Rob Wijnstekers bij Re- nesse, zondagmiddag, tegen Kwadendamme pakte goed uit. De verdedigende middenvelder mocht sa men met zijn ploeggenoten een 4-1 overwinning vie ren op sportpark De Laone in Renesse. Het was zijn eerste officiële competitiewedstrijd. In het voorjaar vroeg hij overschrij ving aan van Duiveland naar Renesse, maar in een oefen wedstrijd tegen RBC ging het mis. Wijnstekers bleef sukke len met een knieblessure en wat hij ook deed, het ging niet over. Tot hij een maand geleden, de juiste weg had gevonden. „Ik ben drie keer bij de hapto noom Van de Reede in Oud- Bei jerland geweest. Hij heeft rnij bij de rechterheup ge kraakt en het is over. Doorbloeding De doorbloeding naar mijn ve zels bij de knie is nu goed en ik heb vanmiddag zonder pijn ge voetbald", vertelt Wijnstekers na afloop met de cornervlag in zijn hand. „Het was mijn beurt om de vlag te halen", lachte Wijnstekers. De technische spe ler straalde dan ook veel ener gie uit. Hij werkte hard op het middenveld en vooral met in zicht en technische hoogstand jes was hij voor Renesse een be langrijke speler. Wijnstekers, die veel traint op duurlopen omdat hij graag marathons wil lopen had dan ook aandeel in het eerste doelpunt van Renes se. Hij onderbrak een aanval van het zwakke Kwadendamme en stuurde Mischa van der Hoek met de bal weg. Leon Bakker kreeg de bal en draaide deze om een aantal spelers heen het doel in. Bakker stond op scherp en het tweede doelpunt in de 35e minuut was klasse. Hij speelde eerst een verdedi ger uit en kwam alleen voor het doel. Vanaf elfmeter haalde hij vernietigend uit (2-0). Re nesse miste daarna veel kan sen, maar ook keeper Jeroen Verboom ontsnapte twee keer aan een doelpunt. Vernietigend Mischa van der Hoek bracht Renesse dan toch nog voor rust op 3-0 door twee man uit te spe len. Tien seconden voor de theepauze mocht Alwin Bou- wens nog de hatelijke nul van het scorebord weg laten halen (3-1). Trieste vertoning De tweede helft was een trieste vertoning. Renesse wilde wel, maar Kwadendamme had zich waarschijnlijk voorgenomen om de schade zo beperkt moge lijk te houden. Daarnaast misten Edwin Hillebrand, Cle ment Rijnberg en Peter Messe- maker kansen om de score te verhogen. Uiteindelijk trak teerde Leon Bakker de 120 toe schouwers nog op een doelpunt na een prachtige actie van Cle ment Rijnberg op de linker vleugel (4-1). „Het was zeker niet om aan te zien. We missen veel te veel kansen", liet Wijnstekers weten. Het was wennen binnen de basisselectie van Renesse. Voor de techni sche voetballer, die uit voor zorg zijn rechterknie met tape had ingewikkeld, was het een goed debuut. Renesse - Kwadendamme 4-1 (3-1). 26. Leon Bakker 1-0. 35. Leon Bakker 2-0. 38. Mischa van der Hoek 3-0. 45. Alwin Bouwens 3-1. 86. Leon Bakker 4-1. Gele kaart: Williams Maar- tens (overtreding), Kwaden damme. Scheidsrechter: Clerck uit Aardenburg. Toeschouwers: 120. Leon Bakker scoorde drie keer voor Renesse. (Foto: Joop van Houdt). UTRECHT - „Als we volgende week niet winnen van Groene Ster dan moet er een groot kruis door ons eerstedivisieschap. Die wedstrijd in sporthal Onder dak is van groot belang", vertelt aanvoerder Fran?ois Verrijzer, De handbalfor matie van ZHV/Delta Sport verloor zaterdagavond in Utrecht van UDSV met 22-19. „Je moet reëel zijn. Als we ko mende zondagmiddag niet winnen dan hebben wij niks meer te zoeken in de le divisie. We spelen niet slecht en de te genstanders zijn geen wonder- ploegen. Maar als je blijft ver liezen dan is er aan degradatie niet te ontkomen. Begrijp me niet verkeerd, we willen graag winnen en we doen er alles voor. Ik heb nu zeven vette ja ren meegemaakt bij Delta Sport. Laten we niet hopen dat er zeven magere jaren aanko men", aldus Verrijzer. De speler van ZHV/Delta Sport heeft zich geërgerd aan bepaalde opmerkingen van meegereisde supporters. Hij wilde er niet verder op ingaan, maar begrijpt totaal niet dat er mensen zijn die in slechte tij den niet die extra steun willen geven. Daarom hoopt Verrijzer dat er zondagmiddag wel veel steun te verwachten is van het Erik Lijbers (nummer 5) was produktief voor ZHV/Delta Sport. (Foto: Joop van Houdt). publiek in sporthal Onderdak. Voor trainer John Jansen geldt die steun ook. De trainer uit Serooskerke staat nog steeds met lege handen en zoekt hope loos naar een oplossing. In Utrecht ging Delta Sport ten onder aan tien minuten slecht spel. „We speelden goed. We ko men voor te staan met 1-5 en gaan rusten met 11-12. Dan start je in de tweede helft en dan komt er plotseling een slechte fase waarin wij niet scoren, maar de tegenstander wel. In een wedstrijd heb je al tijd goede en slechte periodes. Dat hoort erbij, alleen in slech te periodes moet je degelijk spel blijven spelen. Geen crea tiviteit in het spel leggen, ge woon rond spelen. Nee, de fout is dat men gaat forceren en dan word je afgestraft. Je kan dit ook niet op de training naboot sen. Dan ontbreekt de span ning", concludeert Jansen na het verlies in Utrecht. Zonder Peter Lefèvre. (ziek), maar met Jacco Vleeshouwer startte Delta Sport uitstekend. Al snel stond er een 0-4 voor sprong op het bord en van 1-5 werd het 2-6. Keeper Matthè Pipping stopte weer een aantal belangrijke ballen en een spe ler van UDSV kon met een ro de kaart vertrekken. Op le di visie niveau zou Delta Sport daarvan moeten profiteren, maar dat bleef uit bij de Zie- rikzeese formatie. De 11-12 ruststand was veelbelovend. „We startten de tweede helft met te weinig speldiscipline. De bal niet lang genoeg rond laten gaan en te snel schieten. Ja, dan staan die keeper en pa len weer in de weg", analyseert Verrijzer het eerste gedeelte van de tweede helft. UDSV profiteerde van het zwakke moment en liep uit naar 16-12. Delta Sport liep weer achter de feiten aan en wist in de slotfase niet meer in de buurt te komen. „Je speelt een goede wedstrijd. Loopt eerst niet achter de fei ten aan en dan voltrekt zich alsnog een drama. We moeten nu weer op zoek naar waar het fout ging", vertelt Jansen. De trainer uit Serooskerke is zich er terdege van bewust dat zon dag 12 december om 13.10 uur in sporthal Onderdak de wed strijd van de waarheid wordt. „We spelen natuurlijk dan weer onder druk. We moeten daar een resultaat neerzetten anders kun je het wel vergeten in de le divisie. Ik blijf ver trouwen in de ploeg houden. We praten er veel over. Mis schien praat ik er wel teveel over". UDSV - ZHV/Delta Sport 22-19 (11-12). Doelpunten ZHV/Delta Sport: Erwin Schaalje (8), Erik Lijbers (7), Jacco Vleeshouwers (1), Ronnie Onwijn (1), Jean- Marie Toubiana (1), Pieter Dog gen (1). Tbeschouwers: 200. Ecrsle divisie Voorts/Quinlus-Cacsar 19-18 Groene Ster-EMZ 24-18 CJDSV-ZHV/Dcltasport 22-19 Hcllas-PSV 18-18 •EDH-Bevo Hcldia C. 16-21 Saturnus'72-Lorcal 24-25 Hellas 9 6 2 1 14 181 - 171 EDH 9 5 2 2 12 159 - 138 Voor(s/Quin(. 9 5 2 2 12 186 - 179 Lorcal 9 4 3 2 II 174 - 166 Caesar 9 5 1 3 II 168 - 165 UDSV 9 5 0 4 10 182 - 190 Bevo Held. C. 9 4 1 4 9 177 - 178 Satumus'72 9 3 1 5 7 197 - 195 PSV 9 2 3 4 7 186 - 192 Groene Ster 9 3 0 6 6 195 - 198 EMZ 9 2 2 5 6 160 - 172 ZHV/Dcltasp. 9 0 3 6 3 166 - 187 BAZEL - Tijdens een internati onaal judotoernooi in Bazel hebben de Nederlandse deel nemers vier eerste plaatsen veroverd. Drie overwinningen kwamen terecht bij de vrouwen, een bij de mannen. DFS wint bij Wissenkerke WISSENKERKE - Het was een zure overwinning voor DFS-trainer Peter Aertssen uit Goes. De 1-3 winst bij Wissenkerke was niet zonder gevolgen ge bleven. Arco Dekker werd met een rode kaart het veld uitgestuurd. Ook een verdediger van Wissen kerke, Swemers, kon vroegtijdig vertrekken naar de kleedkamer. Bij een 0-1 voorsprong kreeg Arco Dekker in de 20e minuut een klap in zijn gezicht van Swemers. Dekker kon zich niet beheersen en schopte Swemers onderuit. „Het is niet goed te praten wat Dekker deed, maar het was niet de eerste keer dat hij geslagen werd. Het is een logische reactie van zo'n speler. Het bestuur heeft Dekker al vast twee wedstrijden ge schorst. Zij willen ondanks de situatie dat de leden van DFS altijd fair blijven in welke si tuatie ook. Het is een kwestie van jezelf onder controle krij gen. Ook al weten we dat het moeilijk is", reageerde Aerts sen op het gebeuren. Redding Wissenkerke probeerde met ir ritaties DFS uit haar spel te krijgen. Richard Eerdmans liep ook al een klap in het ge zicht op, maar hij nam geen wraak. De scheidsrechter wil de van niets weten. De man uit Koudekerke greep veel te wei nig in bij dergelijke situaties. De wedstrijd was nog geen vier minuten oud toen DFS-keeper Edwin van de Zande een spec taculaire redding moest ver richten. In de 16e minuut scoor de Ferry Jansen de openings treffer. Een prima opgezette aanval van Huib Nortier en Ri chard Eerdmans gaf Jansen de gelegenheid te scoren. In de 2e helft scoorde Huib Nortier in de 60e minuut het tweede doelpunt voor DFS. Even later kwam Wissenkerke terug tot 1-2 nadat de aanvoer der van Wissenkerke. eerst Marco van de Zande op het ver keerde been zette en daarna keeper Edwin van de Zande uitkapte. Eddie Dijkman scoorde 1-3 in de slotfase. Eerst was er nog een doelpunt van René Brusse afgekeurd en Dijkman miste een ideale kans voor open doel. „Ik heb geen minuut in span ning gezeten", aldus Aertssen. „We spelen gemakkelijk de bal rond, legden het spel breed en dan verrasten we Wissenkerke met een dieptepass. Wissenker ke wilde met vier spitsen gaan voetballen terwijl de verdedi ger Swemers uit het veld ge stuurd was. Jammer voor het publiek, de wedstrijd was niet te aanschouwen", analyseert de trainer uit Goes de wed strijd. Aertssen staat voor een moeilijke opgave. Anco van de Linde is geblesseerd. De top scorer van Schouwen-Duive- land heeft een scheurtje in de enkel. Dagmar van der Salm zit een schorsing uit van vier wedstrijden en daarbij komt ook de schorsing van Dekker.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8