Negen-jarige Cyntia de Feiter maakt mooiste verkeerstekening Speciale Sint Nicolaas-uitzending Nomen Nescio in ziekenhuis geslaagd Negen automobilisten te veel gedronken Bruse automobilist bekneld bij ongeluk Rijksweg N59 ROVZ voert campagne tegen alcohol in verkeer Kandidaten gemeente raads verkiezingen VVD- Duiveland m COLIJN Vergadering Zierikzeese advies commissie onderwijs MAANDAG 6 DECEMBER 1993 NR 25473 I 3 Verwachting t/m vrijdag 10 dec. Ook ongelukken bij Nieuwerkerk en Zierikzee BRUINISSE - K. uit Bruinisse werd overgebracht naar het Zweedse Bode Kruis Ziekenhuis in Zierik zee vanwege verwondingen die hij opliep bij een ver keersongeluk op de Staphorster kruising bij Brui nisse. De Bruenaar moest door de brandweer uit zijn auto worden bevrijd omdat hij bekneld zat achter het stuur. Ook in het dorp Bruinisse, bij Nieuwer kerk en bij Zierikzee gebeurden het afgelopen week einde verkeersongelukken. Het ongeluk op de Staphorster kruising bij Bruinisse gebeur de zaterdag om ongeveer 11.30 uur. K. uit Bruinisse reed (ko mende vanuit de richting Aquadelta) met een personen auto over de Groeneweg en wil de vandaar af de Staphorster kruising oprijden. Hij zou daarbij geen voorrang hebben verleend aan een personenauto bestuurd door K. uit Tricht die in de richting Zierikzee reed. Er ontstond een aanrijding die zo hard aankwam dat beide voertuigen geheel werden ver nield en K. uit Bruinisse be kneld kwam te zitten. Hij werd door de Bruse brandweer be vrijd en overgebracht naar het ziekenhuis. Beide voertuigen werden weggesleept. Ruim an derhalf uur later, zaterdag om ongeveer 13.55 uur, vond in de Bruse Deltastraat een aanrij ding plaats, waarbij de inzit tenden geen noemenswaardig letsel opliepen. Het ongeluk gebeurde toen Van de H. uit Bruinisse vanwege geparkeerd staande auto's met zijn auto aan de linkerzijde van de rij baan door de Deltastraat reed. Vanuit de tegënovergestelde richting kwam De G. uit de Oude-Tbnge. Beide auto's kwa men elkaar in een flauwe bocht van de weg tegen. Doordat remmen vanwege de gladheid niet meer mogelijk was, volgde een frontale botsing waarbij de auto van De G. geheel werd vernield. De auto van Van de H. had een verwrongen bum per. Zaterdag om ongeveer 13.30 uur was het op de Rijksweg N- 59 ter hoogte van Nieuwerkerk raak. Daar reed H. uit Maars- sen door onbekende oorzaak met zijn auto in de berm. De bestuurder raakte daardoor de macht over het stuur kwijt waardoor de auto diverse ke ren over de kop sloeg. Ook dit voertuig moest geheel vernield worden weggesleept. De be stuurder kwam er redelijk goed vanaf. Zaterdag om ongeveer 18.00 uur gebeurde een ongeluk op de kruising van de Rijksweg N- 59/Weg naar de Val bij Zierik zee. H. uit de gemeente Duive- land reed met een personenau to in de richting Bruinisse. Voor hem reed Van de S. uit Goes, eveneens met een perso nenauto. Doordat H. niet vol doende afstand zou hebben ge houden kon hij niet tijdig rea geren toen Van de S. remde. Hij botste achterop de voor hem rijdende auto. Hoewel de scha de aanzienlijk was konden bei de voertuigen zelfstandig hun weg vervolgen. ZIERIKZEE - Bij controles op het gebruik van alco hol in het verkeer heeft de Politie Schouwen-Duive- land het afgelopen weekeinde bijna 150 bestuurders gecontroleerd via een blaastest. Negen automobi listen bleken zoveel te hebben gedronken dat ze een hoge boete, kregen pf pen oproep om zich voor de rechter te verantwoorden voor hun gedrag. Van twee automobilisten werd direct het rijbewijs ingeno men. In de nacht van vrijdag op za terdag werden 23 bestuurders aan een blaastest onderworpen omdat ze naar alcohol roken of een afwijkend verkeersgedrag vertoonden. Twee van hen ble ken zoveel alcohol op te hebben dat ze een proces-verbaal kre gen. Van een deze bestuurders werd het rijbewijs ingevor derd. In de nacht van zaterdag op zondag nam de politie bij 125 bestuurders een blaastest af. Bij zeven bestuurders was dat aanleiding voor eën adem- analyseproef in het politiebu reau, waarbij de hoeveelheid alcohol in iemands lichaam precies kan worden vastge steld. Drie van hen kregen daarbij een boete van vierhon derd gulden opgelegd, vier be stuurders hadden zoveel ge dronken dat ze werden gedag vaard om voor de rechter te ko men en van één automobilist werd direct het rijbewijs afge nomen. De rechter beslist later verder over de straf. Tijdens de controle maakte de politie ook twee keer proces-verbaal op vanwege niet gekeurde auto's, twee keer omdat de aangehou den auto's niet. verzekerd ble ken te zijn. Eén auto werd in beslag genomen. VLISSINGEN - Vandaag, maandag 6 december, start het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Zeeland (ROVZ) een campagne gericht op de pro blematiek van alcoholgebruik in het verkeer. Het doel van de campagne is het rijden onder invloed terug te dringen om zodoende het aantal verkeers doden en -slachtoffers te ver minderen. In totaal doen meer dan zeven tig bedrijven en instanties mee aan de campagne. Met onder meer folders, straffenkaarten en de ROVZ-informatiewand geven zij informatie over alco hol en verkeer aan hun werk nemers. In Nederland speelt bij 25 procent van de verkeers ongevallen alcohol een rol. In het campagnemateriaal wijst het ROVZ er nog eens na drukkelijk op dat de politie te genwoordig over apparatuur beschikt waarmee zij direct het exacte ademalcoholgehalte kan bepalen. Met deze appara tuur kan de politie op elk ge wenst moment controles uit voeren. Bij een ademalcoholge halte van pieer dan 570 ug/1, (dat gelijk staat aan een bloed- alcoholgehalte van 1,30 promil le) neemt de politie ter plekke het rijbewijs in. DEN HAAG - De Keurings dienst van Waren wordt niet langer betrokken in het gerech telijk vooronderzoek naar de verontreiniging van potjes Ol- varit babyvoeding. Er zijn vol gens justitie geen aanwijzin gen voor bewuste misleiding. NIEUWERKERK - Tijdens een ledenvergadering heeft de af deling Duiveland van de VVD de kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen op 2 maart 1994 vastgesteld. De lijst wordt aangevoerd door de huidige VVD-wethouder W. P. Stouten uit Oosterland. Op de tweede plaats staat het huidige raadslid mevrouw G. van den Ouden-Zwart. Vervol gens omvat de lijst J. Klooster ziel, D. G. Ripmeester, me vrouw S. T. Blom-de Geit, A. F. van de Zande en mevrouw Vleugels-Schutter. Advertentie beveiliging Bel: 01100-13720 Inbraak Brand Winkeldiefstal Overval Toegangscontrole T.V.-bewaking Technisch alarm Terreinbeveiliging 24-uurs meldkamer-service Fax: 01100-15697 Lewestraat 43, Goes/Kloetinge WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 7 graden Windkracht zuidwest 5 Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 80% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 7 graden Windkracht west 7 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 70% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 10 graden Windkracht west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 7 dec. Zon op 08.33, onder 16.25 Maan op 00.47, onder 12.56 Nieuwe Maan: 13 dec. (10.28) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer heeft een erg wisselvallig karakter. Het weekeinde leverde een droge en een natte dag op. Vandaag was het droog, morgen gaat het weer regenen. Deze perio des volgen elkaar in snel tempo op en dat is heel gebruikelijk in een westelijke stroming. Vannacht is het bewolkt en het gaat regenen, het eerst in het westen van het land. Morgenochtend regent het in het hele land. Morgenmiddag gaat de neerslag over in de vorm van buien, mogelijk met onweer of hagel. De temperaturen liggen zowel 's nachts als overdag rond de 8 graden. De wind neemt boven land toe tot vrij krachtig, 5, aan de kust en op het IJsselmeer is deze hard tot storm achtig, 7 8 Bft. In de middag draait de wind naar het westen en neemt wat af. Ook de rest van de week houdt het wisselvallige weer aan. DEN HAAG - Mr. H. J. E. Bruins Slot (CDA) wordt de nieuwe burgemeester van Apeldoorn. ZIERIKZEE - Op donderdag 9 december komen de leden van de Zierikzeese adviescommis sie onderwijs in het stadhuis bijeen voor een openbare ver gadering. Op de agenda staan drie pun ten. Een wijziging van de leer plichtwet waarbij via gerichte aandacht wordt geprobeerd het schoolverzuim en voortijdig schoolverlaten terug te drin gen. Verder brengt de commis sie advies uit over de aanschaf van 25 nieuwe leerlingensets voor de Rooms Katholieke ba sisschool Sint Willibrordus. De school vraagt hier om vanwege de groei van het aantal leerlin gen. De vervanging van de CV- ketel van de protestants chris telijke basisschool Johan Louis de Jonge. De vergadering be gint om 16.30 uur en kan door iedere belangstellende worden bijgewoond. ZIERIKZEESCHE$1 NIEUWSBODE Ui Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Waarnemend hoofdredacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal 1 48,50 Bij autom. afschr. f 46,00 Per jaar f 183,00 Bij autom. afschr. f 173,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van'de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 1130 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- "De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2% B.T.W. Vroeger hielp een politieagent mij wel eens oversteken 'Daar wordt aan de deur geklopt Cyntia de Feiter: ,,Ik kan niet echt goed tekenen, maar ik had de tekening heel goed afgewerkt en vol gekleurd(Foto: Marijke Fol- kertsma). RENESSE - ,,lk kan niet echt goed tekenen. Maar als je een tekening maakt en je hoort dat je daarmee ge wonnen hebt, dan ga je steeds mooier tekenen". De negen-jarige Cyntia de Feiter uit Renesse stond vrijdag morgen even in het middelpunt van de belangstelling. Twee Zwarte Pieten kwamen naar de openbare basis school 't Staepel'ofspeciaal om haar te huldigen. De tekening over het thema Kind en verkeersveiligheid die Cyntia maakte werd door het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) uitgekozen als een van de beste van Zeeland. Dat betekende dat Cyntia's te kening, en die van nog zeven andere kinderen uit Zeeland, werd afgedrukt op een kalen der die tevens als bureaulegger kan dienen. De twee Zwarte Pieten overhandigden daarvan een exemplaar aan de jeugdige tekenares uit Renesse. Zij kreeg ook een oorkonde voor haar inspanningen. „Jullie kunnen allemaal goed teke nen, maar Cyntia wel heel bij zonder. Zij heeft er iets heel mpQ.i? van gemaakt", prees Zwarte Piet het stralende meis je. Cyntia verdeelde haar teke ning in twee vlakken. Een gro te cirkel in het midden waarin een politieagent staat afge beeld, hand in hand met twee kinderen die hij helpt overste ken. In het kleinere vlak rond om de cirkel rijden vrachtwa gens en ander verkeer over straat. De tekening omvat geen plekje wit. Alles is zorgvuldig' ingekleurd met felle, vrolijke kleuren. „Ik denk dat ik daarom gewon nen heb. De meester zei ook al dat de tekening zo goed was af gewerkt", aldus Cyntia. De centrale afbeelding van een po litieagent met kinderen aan zijn hand koos ze vanwege een herinnering aan haar vroege jeugd. „Iben ik ongeveer drie jaar was ging ik wel eens loge ren bij mijn tante in Zierikzee. Daar was een politieagent die mij hielp om de weg over te ste ken, want het is daar heel ge vaarlijk. Ik was wel een beetje bang van die politieman". Verkeersonveilige situaties kent Cyntia tegenwoordig vooral door de verkeerslessen op school. „Ik woon in de wijk hier vlak bij school. Daar hoef je niet zo op te passen want het is het nooit druk. In het dorp ook niet, behalve in de zomer een beetje, met al die Duitsers. Maar ze kunnen hier toch niet hard rijden". Voor de openbare basisschool 't Staepeï'óf betekende de eer die Cyntia te beurt viel een fi nanciële meevaller. Van het ROVZ kreeg de school een be drag van 750 gulden. Hoewel schooldirecteur H. J. Blom daar eigenlijk van op vakantie wilde gaan, wordt het geld be steed aan een beter doel: de aankoop van een hele nieuwe verkeersmethode voor de leer lingen van de school. „Heel toepasselijk", aldus meester Blom. Tijdens een korte, feestelijke bijeenkomst in de hal van de school kreeg hij uit handen van Zwarte Piet de cheque die het bedrag symboliseerde en een oorkonde waarop de eer die de school te beurt viel was vastge legd. Blom overhandigde aan Cyntia enkele cadeautjes en al le, ruim negentig, leerlingen van 't Staepel'of kregen van Zwarte Piet een ROVZ-poster waarop allerlei gekke ver keerssituaties waren uitge beeld. „Dan kunnen jullie ook zien hoe het niet moet". ondertussen op de kraamafde- ling van het ziekenhuis beland. Vanuit kamer 112 komen de eerste verzoekjes in de studio binnen. Zo wil Cora Kosters graag 'Anne' van Herman van Veen horen. En Miranda Wil- tenburg graag iets van UB40. Zij worden op hun wenken be diend. Terwijl de mensen van Nomen Nescio achterblijven voor een praatje over de radio vervolgen Sinterklaas en Zwarte Piet hun weg. Ondanks het feit dat zij in Spanje wel iets gewend zijn, gaan ze hevig gebukt onder de hoge temperatuur in het zie kenhuis. Maar zij slaan zich er goed doorheen. Sinterklaas zelfs bijna iets te letterlijk. Op kamer 107 slaat hij tenminste bijna mevrouw Rutgers voor haar hoofd met zijn staf. En zij had nog wel zo'n mooi Sinterklaas-gedicht gemaakt. Maar gelukkig loopt alles goed af. Geen nood Kamer voor kamer worden de mensen vereerd met een be zoek van Sint en Piet. Ook de kamers aan het einde van de gangen worden niet overgesla gen. Zelfs niet wanneer het snoer van de microfoon te kort blijkt. „Geen nood", roept een van de mensen van Nomen Nescio, „ik haal wel een ver lengstuk". En even later komt hij met een grote bundel snoer aanlopen. Niets hebben de vrijwilligers van Nomen Nescio aan het toe val overgelaten. Alles is tot in de puntjes geregeld. En wan neer Sinterklaas en Zwarte Piet ook de laatste kamer ver laten hebben is iedereen zeer tevreden over de uitzending. Ook Sinterklaas en Zwarte Piet. Zij kunnen met een ge rust hart hun weg vervolgen. En gelukkig maar, want ze hadden dit weekend een over vol programma. Zo jong nog en dan al Sinterkl&as op bezoek. Dat zullen weinigen kunnen zeggen. (Foto: Marijke Folkertsma), ZIERIKZEE - Vrijdag 3 december verzorgde Nomen Nescio in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee een speciale Sint Nicolaas-uitzending. Op uitno diging van de Radio Ziekenomroep bezocht de Goedheiligman samen met een van zijn Zwarte Pieten de mensen in het ziekenhuis. Niet zoals gewoonlijk met het grote boek en een zak vol cadeaus. Voor deze keer hadden zij speculaas mee genomen én een lange lijst met populaire platen. Hieruit konden de mensen in het ziekenhuis een keus maken, die zij vervolgens op de radio hoorden. Samen met de medewerkers van Nomen Nescio togen zij over de gangen, langs de ka mers. Een lang snoer achter zich slepend, die hen verbond met de studio in de hal van het ziekenhuis. Volgens het programma gaat Nomen Nescio om 19.30 uur de lucht in. Maar reeds voor de klok van 19.00 uur zijn de me dewerkers van de ziekenom roep al druk in de weer in de hal van het ziekenhuis. Hier wordt een mobiele studio inge richt. Snoeren, stekkers en pluggen liggen op het eerste ge zicht wanordelijk door elkaar. Niet echter voor technicus Tom den Breejen. Zo te zien weet de ze zelfs met zijn ogen dicht al les te vinden en op de juiste wijze aan te sluiten. Zwarte Piet is ook al vroeg aanwezig. Zenuwachtig zit hij op zijn baas te wachten. Onder tussen voorziet hij de kinderen die bij iemand op bezoek zijn van het nodige snoepgoed. Maar Sint Nicolaas komt op tijd en beiden worden omringd door een groot aantal kinde ren. Een geoefend oor kan zelfs een zachtjes 'Zie ginds komt de stoomboot' beluisteren. Dit tot groot genoegen van Sinter klaas en Zwarte Piet. Kraamafdeling Klokslag 19.30 uur is het zover. „Geachte dames en heren in het ziekenhuis. Dit is een spe ciale uitzending van Nomen Nescio vanuit het Zweedse Ro de Kruis Ziekenhuis in Zierik zee", klinkt het door de radio. Sinterklaas en Zwarte Piet zijn •M

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3