Basisschool 't Staepel'of wint prijs met tekening Sinterklaas vrijdag en zaterdag weer in de regio HOEVE DE TERP Aanmoedigingsprijzen door ROVZ uitgereikt Vergadering commissie ruimtelijke ordening Benefiet concert Intocht en/of kinderfeest in Scharendijke, Ellemeet, Noordwelle, Dreischor, Oosterland en Sirjansland Spielberg-film Jurassic Park in de Concertzaal Man nog niet gevonden in Ooster schelde 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Voor de zevende achtereenvolgende keer worden in Zeeland de Aanmoedigingsprijzen Verkeersveiligheid (APVV) uitgereikt aan instanties, or ganisaties en particulieren. De minister van verkeer en waterstaat stelt hier voor, in het kader van de Actie -25%, jaarlijks een bedrag van f 50.000,- per pro vincie beschikbaar. De bedoeling van de prijzen is aan de ene kant het belonen van opvallende initiatieven en ideeën, en aan de andere kant via de publiciteit die dit geeft de betrokkenheid van anderen bij de verkeersveiligheid te la ten toenemen. Zeeland steekt ongunstig af tegen de rest van het land als het gaat om dode lijke verkeersongevallen. In 1992 telde Zeeland 13 verkeers doden op de 100.000 inwoners, tegen een landelijk gemiddel de van 8 slachtoffers. Hetzelfde geldt voor het aantal zieken huisslachtoffers door het ver keer, Zeeland 104 tegen lande- lijk 77 per 100.000 inwoners. Het accent van de aanmoedi gingsprijzen lag ook dit jaar weer op de doelgroep school gaande kinderen. Twee van de vier onderdelen waarvoor werd gekozen door het RVOZ waren dan ook voor kinderen bestemd, een tekenwedstrijd en een school-thuisroutewed- strijd. Daarnaast was, er een ideeënwedstrijd onder beroepschauffeurs en werden initiatieven van verenigingen beloond door ROVZ-leden. Tekenwedstrijd Aan de tekenwedstrijd is door 109 scholen uit heel Zeeland deelgenomen. In totaal zijn er 1032 tekeningen ingestuurd waarvan 91 van Schouwen- Duiveland. Bij het beoordelen van de tekeningen heeft naast de leeftijd ook heel duidelijk een rol gespeeld of de tekening weergeeft dat het kind zich heeft ingeleefd in verkeerson veiligheid. De winnende teke ningen kwamen van acht scho len uit heel Zeeland. Ook de openbare basisschool 't Stae pel'of uit Renesse viel in de prijzen met een tekening ge maakt door Cynthia de Feiter. De winnende tekeningen zijn in een bureaulegger verwerkt, welke onder alle basisscholen in Zeeland wordt verspreid. De scholen met een winnende te kening krijgen een vrij te besteden bedrag van 750,-. Bij de school-thuisroutewedstrijd deden vijf scholen mee. De po litie registreert per jaar circa 1100 verkeersslachtoffers (do den en gewonden). Bijna 20 procent valt in de leeftijdscate gorie van 12-18 jaar. Het bevol kingsaandeel van deze groep bedraagt echter 8 procent. Er is dus duidelijk sprake van een relatief hoge ongevalsvatbaar heid. Voor kinderen in de leef tijd van 15 tot 19 jaar is het ver keer doodsoorzaak nummer één. De inzendingen varieer den van complete werkstukken tot tekeningen van gevaarlijke situaties. De jury heeft de in zendingen beoordeeld op origi naliteit, algemene toepasbaar heid, werkelijke omvang van het gesignaleerde probleem en de geleverde inspanning. De winnende scholen komen uit Tferneuzen, Oostburg, Krab- bendijke, Middelburg en Sint Maartensdijk. Zij krijgen een aanmoedigingsprijs van 750,- plus een inspanningsbeloning. De ideeënwedstrijd voor be roepschauffeurs leverde geen nieuwe bijdrage op voor de ver mindering van de verkeersvei ligheid, daarom zijn hier dan ook geen aanmoedigingsprij zen gevallen. Wel kregen alle inzenders een inspanningsprijs van 50,-. Nominaties Een aantal verenigingen en stichtingen werden beloond met een prijs door het ROVZ, omdat hun initiatieven op het gebied van de verkeersveilig heid navolging verdienen vol gens de verkeersveiligheidsor ganisatie. Zo kreeg de sport vereniging Heinkenszand een vrij besteedbaar bedrag van 1500,- voor hun actie Rij Alco hol Vrij. Zij vestigden de aan dacht op de problematiek van de combinatie sport/alcohol door onder meer in de kantine alcoholvrij bier goedkoper te maken dan gewoon bier. De ju ry bestond uit: de heer M. P. Dieleman, hoofdredacteur PZC, de heer J. I. Hennekeij, voorzitter ROVZ, mevrouw H. B. Klein-Hesselink, voorzitter Zeeuwse Vrouwenraad en de heer H. L. F. Saeijs, hoofdinge nieur en directeur Rijkswater staat Zeeland. De prijsuitrei kingen zullen op lokatie plaatsvinden op vrijdag 3 de cember. Voor obs 't Staepel'of vindt dit plaats om ongeveer 9.30 uur. ZIERIKZEE - De Zierikzeese commissie ruimtelijke orde ning en industrie vergadert maandag 6 deeember in de raadzaal van het stadhuis. De ze vergadering begint om 19.30 Elk jaar moet de gemeenteraad aangeven welk bedrag het vol gend jaar wordt besteed aan stadsvernieuwingsprojecten. Voor '94 ik een bedrag van 1.742.450,- te besteden. Aan wie dat ten goede komt, daar over discussieert de commissie maandagavond. Verder staat ook de verlenging van de inten tieverklaring Oosterschelde op de agenda. In september '85 heeft de raad ingestemd met de intentieverklaring voor de coördinatie van het beleid in zake de Oosterschelde. Daarbij heeft de raad de kanttekening geplaatst dat dit vooralsnog voor een periode van twee jaar zou gelden. In december '89 en december '91 heeft de raad deze intentieverklaring opnieuw verlengd en wel tot 1 januari '94. Over een verdere verlen ging van deze intentieverkla ring wordt maandagavond ge discussieerd. DOETINCHEM - Mr. Pieter van Vollenhoven kruipt op 11 december in Doetinchem ach ter de vleugel om geld te ver dienen voor het Bureau Slach tofferhulp Oost-Gelderland. Van Vollenhoven geeft het con cert samen met zijn „Gevleu gelde vrienden" Louis van Dijk en Pim Jacobs. Het bene fietconcert heeft plaats in schouwburg Amphion in Doe tinchem. SCHOUWEN-DUIVELAND - De kou van de laatste weken zit Sinterklaas nog niet in de botten. De gulle grijsaard lijkt zelfs actiever te worden naarmate zijn feestdag nadert. In het komende weekeinde maakt hij op Schouwen-Duiveland weer twee intochten en is aanwezig bij een aantal feestelijke bijeenkomsten die te zijner ere worden gehouden. De Sint wordt met zijn gevolg in elke geval ver wacht in Scharendijke, Ellemeèt, Noordwelle, Dreischor, Oosterland en Sirjans land. Daarnaast is hij van plan een aantal scholen, zorginstellingen, bedrijven en particulieren te bezoeken. Vrijdag om ongeveer 8.45 uur wordt Sinterklaas met zijn stoomboot verwacht in de ha ven van Scharendijke. Hij wordt op de kade verwelkomd door burgemeester W. den Boer om vervolgens per paard en voorafgegaan door een geluids wagen een rondgang door het dorp te maken. De hoge gasten zijn daarna te gast in de Hel- cherseeschool. Ellemeet Ook in Ellemeet komt Sinter klaas vrijdag op bezoek. Hij wordt om ongeveer 19.00 uur verwacht in het dorpshuis. Daar zingen de kinderen lied jes voor Sinterklaas en voeren de groepen zes, zeven en acht een musical op voor de hoge gast. Noordwelle Vrijdag om 19.00 uur maakt de Goedheiligman zijn opwach ting in het dorpshuis te Noord welle. Daar wordt te zijner ere een feest gehouden waarbij niet alleen kinderen welkom zijn, maar ook ouders, opa's en oma's. Tijdens het Sinterklaasfeest presenteren kinderen uit de laagste groepen van de basis school voordrachten en liedjes en mogen de jongste kinderen even bij Sinterklaas komen. Het hoogtepunt van de avond is de opvoering van een mini-mu sical voor Sinterklaas door de oudere kinderen. Dreischor In Dreischor arriveert de Spaanse gast zaterdag volgens traditie aan'het eind van de (pas gerenoveerde en van drem pels voorziene) Bogerdweg. Via deze nieuwe snelheidsrem- mende maatregelen begeeft Sinterklaas zich naar het dorpshuis aan de Ring waar hij om ongeveer 14.00 uur wordt begroet door burgemeester L. N. labruyère of een andere ver tegenwoordiger van het dage lijks bestuur van de gemeente Brouwershaven. De Goedheiligman houdt zich in het dorpshuis een poosje be zig met de kinderen. Na zijn vertrek wordt de kindermid dag voortgezet met een film voorstelling. Oosterland In Oosterland- maakt Sinter klaas dit jaar zijn opwachting in dorpshuis De Oosterhof. Hij wordt daar zaterdag om onge veer 14.00 uur verwacht. Na een gezellig samenzijn met de kinderen wordt de feestmid dag te zijner ere voortgezet met een optreden van Mario de goo chelaar. De bijeenkomst is be doeld voor kinderen tot tien jaar. Sirjansland De Goedheiligman gaat het ko mende weekeinde ook weer op bezoek in het kleine en afgele gen Sirjansland. Hij wordt daar om ongeveer 15.00 uur verwacht met zijn Zwarte Pie ten. Sinterklaas wordt daar in het dorpshuis ontvangen, waarna in zijn bijzijn een pak jesfestijn wordt gehouden. AMSTERDAM - De bioscoop- concerns MGM en Minerva gaan op diverse terreinen sa menwerken. De directies van beide bedrijven verwachten hierdoor doelmatiger te kun nen werken. Dat hebben de concerns bekendgemaakt. Maar Gijsbert is wel de man, die het geduld zal kunnen opbrengen zijn zoon in alles in te wijden. Ze kunnen opper best met elkaar. Jannie heeft zelfs het gevoel, dat die twee, wie weet wel on bewust, een burcht hebben opge bouwd, van waaruit ze veilig ver schanst achter dikke muren, stelling nemen tegen de drie door dik en dun hun wil doordrijvende vrouwen. Jannie heeft geleerd, dat luisteren dik wijls veel belangrijker kan zijn dan zelf aan het woord zijn. Ze heeft met haar helder inzicht wat menselijke ver houdingen betreft, tijdens Gijsberts verhaal veel 'tussen de regels door' be luisterd. Nu zijn twee dochters dan kort achter elkaar getrouwd zijn, is het thuis wel een stuk rustiger, maar nog meer dan vroeger concentreert zich de aandacht, misschien ook wel de be zorgdheid van Dirks vrouw zich op haar enige zoon. De dochters ge trouwd, haar man een best weekgeld! Waarom moet hun enige zoon nu in haar ogen tenminste zo'n slappeling zijn? Wat is dat voor geklets, dat de mu ren je benauwen? Dat je hoofdpijn krijgt van het binnen zitten? Nu Arend het op die cursus ook al niet kon kla ren, nu hij opnieuw over hoofdpijn be gon te mieren, zou het maar het beste zijn, dat hij naar een bescheiden, wei nig eisend kantoorbaantje uitzag. Hij had er onderhand de jaren voor wat te gaan verdienen. Ze hadden het goed, dat niet! Maar het werd nu echt wel tijd, dat de jongen ook eens wat in bracht Gijsberts vrouw gesproken dan! Hoe meer Gijsbert over zijn huiselijke omstandigheden loslaat, des te duide lijker gaat Jannie een toekomst voor de jonge Arend zien, die hem wat geluk en ook wat meer zelfvertrouwen zal kunnen bieden. Al wil diens moeder nu met alle geweld haar zoon zo gauw mogelijk met een boord om zijn nek op een of ander kantoor zien zitten, ze durft de strijd met de goedbedoelende, maar veel te bazige vrouw aan. Ze weet, dat ze zijn vader in ieder geval op haar hand heeft. Jannie houdt niet van lang aarzelen, als je je eenmaal goed op de hoogte hebt gesteld. Niet weinig verrast kijkt Gijsbert dan ook op, als ze met het voorstel komt Arend op hun bedrijf te halen. 'Wèl liever pas, als het helemaal het onze zal zijn, Gijsbert. En jij zult het in de eerste plaats zijn. die hem de nodige ervaring moet bijbrengen. Je künt het. Je brengt er het nodige ge duld voor op', zegt ze overtuigd. Als Gijsbert nog zou kunnen kleuren, Deel één: Het hek gaat open Door MIEN VAN 'T SANT 33 zou hij het nu stellig hebben gedaan. Maar zónder ziet Jannie toch ook di rect, dat ze haar schoonvaders trouwe hulp op het bedrijf een groot plezier met haar voorstel heeft gedaan. 'Me vrouw meent het werkelijk?' vraagt hij aarzelend. 'Want Arend hééft nog een massa te leren. En echt vlug zal hij wel nooit worden. Al moet ik het van het jong zeggen, dat wèt hij doet je mag zien'. Dan eens over zijn wat al kalende kop strijkend: 'Het zal alleen de ouwe Graaff wel niet zinnen. Anders had hij zelf wel moeite gedaan Arend op het bedrijf te krijgen'. Onbewust recht Jannie haar rug. 'Het is immers de bedoeling hem pas te la ten aantreden, als we op het nieuwe draaien. En en daar gaat het ook om je zoon moet er zelf wat voor voelen. Ook weten dat èls hij op ons aanbod in gaat het een blijvertje zal worden. Mèt als hij zich inzet, zoals indertijd jij het hebt gedaan, het beste wat in hem is'. 'Dank u, mevrouw!' En dan met een lach, die de rimpels in zijn ooghoeken wat meer verdiept: 'Arend en ik zullen thuis het bolwerk wel nemen. Arend op een kantoor of zo, dat wordt nooit iets. De vrouw moet het maar vergeten van die boord om zijn nek'. (wordt vervolgd) Vrijdag 3 december NEDERLAND 1 07.00 uur Journaal. 07.07 uur Alles kits. Geva rieerd kinderprogramma met om: 7.07 uur Black beauty. 7.35 uur Breakfast club. 8.00 uur Journaal. 8.07 uur Boggle. Spelprogram- ma. 8.32 uur I love Lucy. Ameri kaanse comedyserie. 9.00 uur Journaal. 9.07 uur Prettig weekend, Ne derland. 10.00 uur Total work out. Li chaamstraining. 10.15 uur Dynastie. Ameri kaanse serie. 11.00 uur Nederland dieren land. 11.30 uur Veronica reisgids. 12.00 uur Italiaans voor begin ners, Pronto. 12.30 uur Russisch, taal en volk 13.00 uur Journaal. 13.07 uur Oppassen!!! 13.31 uur Lingo. 13.53 uur Kassa! 14.23 uur De schreeuw van de Leeuw 15.10 uur Sonja op zaterdag 16.00 uur Journaal. 16.09 uur Young riders, Ameri kaanse westernserie. 16.58 uur Tee vee studio, pro gramma over televisie. 17.39 uur Boggle, spelprogram- ma. 18.09 uur Nijntje. Tekenfilmse rie. 18.15 uur Sesamstraat, geva rieerd kindermagazine. 18.30 uur Jeugdjournaal 18.40 uur Klokhuis 18.59 uur Dieren in het wild. N atuurfilmserie. 19.28 uur Made in Holland, se rie portretten. 20.00 uur Journaal. 20.26 uur Ambulance, realisti sche serie over levensverande- rende incidenten. 20.57 uur The Saint. Engelse misdaadserie. 21.53 uur Reporter. Thema tisch actualiteitenmagazine. 22.26 uur Meeste stemmen gel den. Discussieprogramma. 23.11 uur Sporen: De glimlach, 3-delige documentaireserie over kinderen van nu. 23.48 uur Journaal. NEDERLAND 2 13.00 en 15.23 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Te land, ter zee en in de lucht 16.25 uur De teenage hero turt les, tekenfilmserie. 16.53 uur Bassie en Adriaan, serie. 17.25 uur Foreign Affairs, Ne derlandse soapserie. 17.49 uur De TV-dokter 17.58 uur 2 Vandaag 18.00 uur Journaal 18.15 uur 2 Vandaag. Actuali teiten. 18.41 uur Sportjournaal 18.51 uur Het weer en de hoofdpunten uit het nieuws. 19.00 uur Dat zeg ik niet, spel- programma. 19.34 uur Natte neuzen, spel- programma. 20.06 uur De leukste thuis. Amusement sprogramma 20.40 uur TROSkompas Tv- ster-Gala, lezers van TROS kompas nomineren hun-favo- riete tv-personalities 20.51 uur Medisch Centrum West. Nederlandse serie. 21.47 uur TROS TV-show. Talkshow. 22.43 uur Deadline. Journa listiek programma. 23.20 uur In concert: Neil Young unplugged. Akoesti sche concertregistratie. 00.30 uur Journaal. NEDERLAND 3 08.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.00 uur Koekeloere. 09.30 uur Welkom Sinterklaas. 10.00 uur Nieuws uit de natuur 11.00 uur Schooltv-weekjour- naal. 14.00 uur Davis Cup. Recht streeks verslag. 16.00 uur Aanpakken! 16.16 uur Warreltaai. 16.38 uur Nieuws uit de natuur 16.59 uur Schooltv-weekjour- naal. 17.30 uur Villa achterwerk. Potje Sport II 18.00 uur Journaal. 18.20 uur Comedy op 3: Een schone heks, Amerikaanse co medyserie. 18.45 uur Uitzending politieke partijen: VVD. 18.52 uur Lingo, spelprogram- ma. 19.21 uur Binnenland, magazi ne over mensen in het Neder land van nu 19.55 uur In mijn ogen, talk show. 20.20 uur Kunstmest. Weke lijks kunstprogramma. 21.05 uur Love hurts. Engelse serie. 22.00 uur Journaal. 22.15 uur Sportjournaal. 22.30 uur Nova, actualiteiten programma. 23.00 uur Gesprek met de minister-president. 23.10 uur uur Trekking dage lijkse lotto. 23.11 uur Adriaan Morriën, ou de ogen. Portret. 00.01 uur Davis Cup. Samen vatting. 01.01 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. RTL 4 06.00 uur Hei elei kuck elei, Luxemburgs programma. 06.30 uur RTL Classique. 07.00 uur Nieuws kranten- overzicht. 07.05 uur Scooby Doo. 07.30 uur Nieuws kranten overzicht. 07.35 uur Eigen huis tuin. 08.00 uur Nieuws kranten- overzicht. 08.06 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. Herh 08,30 uur Nieuws. 08.35 uur Santa Barbara, Ame rikaanse soapserie (deel 1). 09.00 uur Nieuws kranten- overzicht. 09.10 uur Santa Barbara, Ame rikaanse soapserie (deel 2). 09.35 uur Goede tijden slechte tijden. Nederlandse dramase rie. 10.05 uur As the world turns. Amerikaanse serie. 10.50 uur Son's and daughters, soapserie. 11.15 uur RTL shop. 11.25 uur Clip van de dag. 11.30 uur Rad van fortuin. Spelprogramma. 12.00 uur Telekids. 13.00 uur Barend Van Dorp, herhaling. 14.00 uur Home Improvement 14.30 uur General Hospital. Amerikaanse soapserie. 15.15 uur RTL 4 shop 15.20 uur Santa Barbara. Ame rikaanse soap. 16.10 uur The Oprah Winfrey show 17.00 uur 5 uur show, geva rieerd magazine. 18.00 uur RTL 4 zes uur nieuws 18.20 uur RTL Club. Magazine. 18.35 uur The bold beautiful. Amerikaanse soap rond twee families. 19.00 uur Rad van fortuin, spelprogramma. 19.30 uur Avondnieuws. 19.50 uur Weer. 20.00 uur Goede tijden, slechte tijden, Nederlands dramaserie 20.30 uur Geef nooit op. Afle vering van dit programma waarin hartewensen van kin deren in vervulling gaan. 21.30 uur Klasgenoten. 22.30 uur Just between friends. Amerikaanse speel film. 00.30 uur Gable and Lombard. Amerikaanse speelfilm. 02.45 uur De thuiswinkel 03.15-uur Nachtprogramma. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie. 14.00 uur Wereldoriëntatie: Atomium. 14.30 uur Savagery and the American Indians. 16.45 uur Family pictures, Ca nadese jeugdserie. 17.10 uur Ieder zijn verhaal, jeugdserie. 17.40 uur Dag Sinterklaas, jeugdserie. 17.55 uur Tik tak, serie. Afl. 337. 18.00 uur Journaal. 18.10 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. 18.35 uur Top Score. Spelpro gramma. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en pro gramma-overzicht. 19.30 uur Journaal en Sport. 20.00 uur Dag Sinterklaas, jeugdserie. 20.15 uur De paradijsvogels. Belgische serie. 20.55 uur Kom op tegen kanker-clip 21.05 uur Weekendfilm: Mak- tub. Italiaanse miniserie. 22.55 uur Vandaag en sport. 23.30 uur Tropical Heat. Ame rikaanse actieserie. 00.20 uur Coda. BRT 2 18.50 uur Journaal 19.00 uur Schooltelevisie. 19.30 uur Het capitool, serie. 19.53 uur Benny Hill. Engelse humor. 20.00 uur Vlaanderen vakan tieland, toeristische portretten uit binnen- en buitenland. 20.40 uur Document: Ik ben een Soefi, ik ben een moslim. 21.30 uur Journaal en sport. 22.00 uur Couleur locale 22.30 uur Pushing hands. Taiwanees-Amerikaanse speelfilm. Voor de derde week, zaterdag en zondag ZIERIKZEE - In de bioscoop De Concertzaal in Zie- rikzee is het komend weekeinde weer de speelfilm Jurassic Park van regisseur Steven Spielberg te zien. In de film staan dinosaurussen centraal. Jurassic Park is een superpret park met levende dinosaurus sen, brachiosaurussen, veloci- - raptors, triceratopsen en zelfs een tyrannosaurusrex. Met een nieuwe techniek waarbij ge bruik gemaakt wordt van mil joenen jaren oud dinosaurus- bloed heeft de oprichter van het park, Hammond, nieuwe dinosaurussen laten kweken voor zijn unieke pretpark. Om te voorkomen dat de dinosau russen kunnen ontsnappen en een ravage aanrichten in de be woonde wereld, ligt het park op een eiland voor de kust van Costa Rica. Daar bevinden zich ook de laboratoria waar de die ren worden gekweekt. Voor de opening wordt het park op vei ligheid gecontroleerd door een advocaat, twee wetenschap pers die opgravingen doen naar fossiele dinosaurussen en een wiskundige. Tijdens de tocht die zij door het park ma ken valt de stroomvoorziening uit van de auto's die hen door het park rijden. Dat is het be gin van een gruwelijke tocht waarin het gezelschap een ge vecht op leven en dood aangaat met de dinosaurussen. De film is te zien zaterdag 4 de cember om 20.00 uur en zondag 5 december om 20.00 uur. ROTTERDAM - De Rotterdam se politie stelt een onderzoek in naar de dood vorige week vrijdag van een 46-jarige zwer ver. De man stierf in het daklo- zencentrum Havenzicht, nadat het Dijkzigtziekenhuis hem eerder op de dag had onder zocht maar niet had opgeno men, aldus een woordvoerder van de politie. AMSTERDAM - De Caravan en Camping RAI die woensdag eindigde heeft ondanks het slechte winterweer bijna 70.000 bezoekers getrokken. Vorig jaar kwamen ruim 80.000 men sen op de beurs in de hoofdstad af. Volgens de organisatie is de daling van het bezoek mede veroorzaakt door de economi sche situatie. HEERHUGOWAARD - De po litie zal het komende weekein de in Heerhugowaard extra personeel inzetten om nieuwe vechtpartijen tussen -groepen allochtone jongeren te voorko men. ZIERIKZEE - De zoekacties naar de 21-jarige man uit Ter- neuzen, die maandagavond bij een verkeersongeluk op de Zeelandbrug in de Ooster schelde terecht kwam, gaan nog steeds voort. De man was donderdagmorgen nog niet gevonden. De kans dat hij nog in leven is, is zeer mini maal. De activiteiten van het duikteam van de brandweer, bestaande uit duikers uit Goes, Middelburg, Vlissingen en de bedrijfsbrandweer van Pechni- ney gaan door. Verder zijn de reddingsboten Beatrix en de Harder en de P89 van de Politie te water uit Wemeldinge bij de zoekactie betrokken. Daarbij wordt ook gebruik gemaakt van sonarapparatuur. De ver miste man zat als bijrijder in een busje dat maandagavond op de Zeelandbrug op een te genligger botste en vervolgens aan beide kanten van de brug tegen de vangrail kwam. Beide inzittenden werd<*i" daarbij in de Oosterschelde geslingerd. De 20-jarige bestuurder wist zwemmend de oever aan de Noord-Bevelandsc kant te be reiken. Hij ligt in het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes. Mo menteel wordt de vangrail van de Zeelandbrug gerepareerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 4