Coen Honig Optiek maakt brilkeuze gemakkelijk met stili-videotechniek Cadeaushop La Saison haakt in op alle vier jaargetijden Goed Werk Depot in Bruinisse geopend Van der Wielen gaat officieel contract aan met de Nobelpoort ING Bank zet volleyballers in de kijker met nieuwe outfit Omroep Zeeland begint woensdag met reclame Kabelkrant op Walcheren Sint Nicolaas wandeltocht Kasporgo Wedden via de computer bij Tabakshop Hoogezoom Zwarte Pieten op bezoek in centrum van Zierikzee Medicijnen regeling Kiekieres Mevrouw Dalebout wint 2e WOENSDAG 1 DECEMBER 1993 3 BRUINISSE - In Bruinisse is dankzij de enthousias te inzet van Annie Treels-Bal een Goed Werk Depot opgestart. Het nettoresultaat van Goed Werk komt ten goede aan de Werkgroep Ontwikkelingssamen werking Bruinisse (WOB). MIDDELBURG - Vanaf 1 de cember kunnen de inwoners van Walcheren via het kabel net van Zekatel Zeeland TV ontvangen. Het betreft een kabelkrant waarop gedurende 24 uur door lopend een actueel aanbod van regionaal en Zeeuws nieuws wordt gepresenteerd. Dat ge beurt via nieuwsblokken in tekstvorm die worden afgewis- sëld met reclamespots en beeldmateriaal. De kabelkrant is sinds begin oktober al op Zuid- en Noord-Beveland te zien. Het is de bedoeling dat Zeeland TV op den duur in heel de provincie is te ontvangen. 'S-GRAVENPOLDER - Het wandelcomité Kasporgo uit Goes houdt zaterdag 4 decem ber haar jaarlijkse Sint Nico laas wandeltocht. Dit jaar wordt er in 's-Gravenpolder ge wandeld. De start van de wandeltocht is om 14.00 uur vanuit café de Smidse aan de 's-Gravenstraat in 's-Gravenpolder. Deelne mers kunnen zich vanaf 13.15 uur inschrijven. De afstanden zijn vijf en tien kilometer. In formatie kan men verkrijgen via telefoonnummer 01100- 27197. ZIERIKZEE - Vanaf morgen, donderdag, maakt een viertal Zwarte Pieten het winkelen in de Zierikzeese binnenstad nog aantrekkelijker. Het kwartet knechten van Sint Nicolaas be zoekt Zierikzee op uitnodiging van de Winkeliersvereniging van de Mol en Melkmarkt. Zij hebben graag gehoor gegeven aan dit verzoek ook al zijn ze druk doende met de voorbereidingen voor het heerlijk avondje van zondag 5 december. Voorzien van grote zakken gevuld met lekkernijen maken zij gedurende drie dagen hun opwachting om groot en klein op de meest onverwachte mo menten te verrassen. ZIERIKZEE - Vanaf vandaag, woensdag 1 december, zendt Omroep Zeeland ook reclameboodschappen uit. De radiozender is daarmee de laatste van de der tien regionale omroepen in Nederland die daartoe overging. Thn behoeve van de exploitatie van de Zeeuwse regionale etherreclame werd een speciale vennootschap onder firma op gericht. Behalve Omroep Zee land (vijftig procent) nemen daaraan ook de uitgeverijen deel van de dagbladen PZC en De Stem en de' nieuwsbladen Zierikzeesche Nieuwsbode en Eendrachtbode (samen vijftig procent). Deze firma Omroep Reclame Zeeland is gevestigd in de hoofdstudio van de radio zender in Oost-Souburg en wordt geleid door Hans de Snoo. De nieuwe reclamemaatschap pij richt zich op de Zeeuwse markt en stelt zich open voor regionale adverteerders die de hele provincie willen bereiken. De reclameboodschappen wor den uitgezonden rondom de nieuwsbulletins van het ANP die door Omroep Zeeland wor den doorgegeven. Ze zijn te ho ren op de hele en de halve uren. Tegelijkertijd met de invoering van reclame wordt de zendtijd van de omroep uitgebreid met anderhalf uur nieuws en actua liteiten op de door-de-weekse dagen. Voor de uitzending van de reclameboodschappen krijgt het radiostation de be schikking over een nieuwe, vierde studio in Oost-Souburg. De prijsvraag was uitgeschre ven door Al-Ko. Dit bedrijf le vert onder meer maaimachi- nes, hakselaars en bosmaaiers aan Braber. Ze bestond uit het oplossen van een rebus en het afmaken van een slagzin. Me vrouw Dalebout kweet zich blijkbaar zo goed van deze taak, dat zij in de landelijke wedstrijd een tweede prijs in de wacht sleepte. Voor de overhandiging van de prijs werd zij door middel van een brief uitgenodigd. Zelf was ze alles al vergeten. „De prijs vraag was in mei en toen ik een brief van Braber in de brieven bus vond, dacht ik in eerste in stantie dat het een rekening was. Maar dat kon helemaal niet, want ik had niets be steld". Het compostvat komt goed van pas. „We hebben nu een mistpit (vuilnishoop) achter in de tuin, maar na de winter nemen we het compostvat in gebruik", zegt ze. „Nu staat deze nog in de schuur, want er komen nog steeds mensen naar kijken en die kan ik toch moeilijk naar de mistpit sturen". RENESSE - Sinds vorige week mag Xabakshop De Hoogezoom in Renesse zich een Lottowinkel noe men. Het verkooppunt is aangesloten bij een lande lijk netwerk van ongeveer 20.000 winkels, waar men via een computer mee kan doen aan een van de spel len van De Lotto. Momenteel is ook de tabaks- winkel aan de Hoogezoom voorzien van een dergelijke on line terminal. Deze verbindt het verkooppunt rechtstreeks met het hoofdkantoor van de Stichting nationale Sporttota- lisator. Via deze terminal, die er uitziet als een moderne kas sa, is het mogelijk om voor spellingen van deelnemers rechtstreeks over te seinen naar de centrale computer in Den Haag. Liefhebbers van een gokje kunnen via de moderne inle- vermethode meespelen met zes verschillende spelletjes. Men sen die kans willen maken op een miljoenenprijs kunnen meespelen in Lotto Jackpot. Voor diegenen die genoegen ne men met een iets lagere prijs, maar met een grotere kans op een prijs, is er Lotto 4/5. Met Lucky 10 kan men dagelijks geldprijzen winnen tot een maximum van 100.000 keer de inleg. Voor sportliefhebbers zijn er vier andere spellen. Het be kendste hiervan is de Tbto. Hierbij moet men van twaalf voetbalwedstrijden de uitslag voorspellen. Tbto-Select is hierop een variant. De deelne mer mag hierbij uit een totaal van 28 wedstrijden er drie,_ vier, vijf of zes kiezen. Bij Sco re draait alles om het voorspel len van de juiste uitslag van een voetbalwedstrijd. Bij Win- nerstip kan men geld verdie nen door de winnaar van een sportevenement juist te- voor spellen. Werk Depot te steunen behar-, tigt men tegelijkertijd de be langen van die mensen in de Derde Wereld. Geen werk bete kent voor hen immers geen in-' komen en dus onvoldoende geld voor levensonderhoud. Honderden vrijwilligers Alleen al in Nederland zijn honderden vrijwilligers actief om deze goederen tegen rede lijke prijzen aan de consument te slijten. Met het aankopen van deze artikelen vangen zij' twee vliegen in één klap. De mensen in de Derde Wereld krijgen meer zelfrespect en het stelt hen in staat voor zichzelf en hun gezinnen te zorgen. En dat is juist zo belangrijk voor hen. Het verkoopadres van me vrouw Treels is Singel 5, vlak bij de vissershaven. Het assortiment van mevrouw Treels bestaat onder meer uit levensmiddelen, koffie, thee suiker en allerlei andere pro- dukten die tijdens het dage lijks gebruik nodig zijn. Ver der biedt Goed Werk een be langrijke sortering kunstnij- verheidsprodukten, zowel cadeau- en gebruiksartikelen als washandjes, slabben, thee doeken, vaatdoeken, dweilen, sieraden, correspondentie- kaarten, speelgoed en nog veel meer. Bovendien zijn ook kerstkaarten en kandelaars in het verkooppakket opgeno men. ZIERIKZEE - ZHV (Zieken Huis Verpleging) Ziektekos tenverzekeringen heeft een overeenkomst gesloten met het Onafhankelijk Rekencentrum Apothekers (ORCA). Hierin wordt de wijze van levering en betaling van medicijnen voor ZHV-verzekerden geregeld. De verzekerden hoeven de door de apotheek verstrekte medi cijnen niet meer zelf te betalen. ORCA regelt rechtstreekse af handeling van de betaling tus sen apotheek en ZHV. Op 1 april 1993 is dit nieuwe verre kensysteem regionaal inge voerd in Zeeland en het Zuid hollandse Goeree-Overflakkee. Uit het gebruik dat verzeker den van deze regeling maken kan geconcludeerd worden, dat invoering van ORCA in deze re gio een succes is. Voor ZHV le verde de beperking van de be talingshandelingen een kosten besparing op. Om deze reden wordt dit verrekensysteem per 1 december landelijk inge voerd. De heer P. Besling feliciteert mevrouw C. Dalebout-van Zalm met het door heer gewonnen compostvat. De heer L. Soldaat van Al-Ko heeft deze zojuist overhandigd aan de gelukkige prijswin- na/es. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - Mevrouw C. Dalebout-van Zalm was het alweer vergeten dat ze met een prijsvraag bij Euro- paTuin Braber in Renesse had meegedaan. Ze was dan ook aangenaam verrast toen ze vernam dat zij een tweede prijs gewonnen had. Vrijdag 26 novem ber werd deze prijs, een compostvat, aan haar over handigd. ZIERIKZEE - Het herenteam van Volleybalvereniging Delphi/Mevo '80 dat onder de naam ING- bank uitkomt in de A-poule van de recreatiecompetitie is onlangs door haar sponsor in het nieuw gestoken. De leden van dit team, veelal 'oud'-NeVoBo-competitiespelers, wilden ter gelegenheid van de officiële overhandiging van de nieuwe outfit wel even poseren voor de fotograaf in het bankgebouw aan de Lange Nobelstraat in Zierikzee. Op de foto staan v.l.n.r: Peter Wansink, Ge rard Mol, Phul Leenders, Herbert Sw&rtz en Marcel Schietekatte namens de ING Bank. Zittend v.l.n.r: Dirk Verbeek, Lambertus Nederhoed en Jo Nieuwlands. (Foto: L#en Koper). ZIERIKZEE - Schaatser Leon van der Wielen (25) uit Zierikzee ging aan het begin van het schaats seizoen een officieel sponsorcontract aan met Automobielbedrijf de Nobelpoort uit Zierikzee. Ook vorig jaar ondersteunde deze garage de sportieve prestaties van Van der Wielen. Van een officieel contract via de KNSB was toen echter nog geen sprake. In verband hiermee mocht Van der Wielen niet in wedstrijden uitkomen met de naam van zijn sponsor op het tenue. Dat mag hij dit seizoen dus wel. Op de foto overhandigt directeur K. A. van Ast het zojuist ondertekende contract aan Van der Wielen. (Foto: Joop van Houdt). Goederen inkopen bij een Goed Werk Depot is kiezen voor de medemens. Goed Werk importeert namelijk alleen produkten van projecten in ontwikkelingslanden die de mensen daar aan werk en inko men helpen. Door een Goed ZIERIKZEE - Twee weken geleden maakte deze krant gewag van de still-videocamera. Hiermee kunnen fo to's op een diskette worden opgeslagen. Toevalliger wijze introduceerde Coen Honig deze camera in zijn op tiek aan de Appelmarkt in Zierikzee. Klanten die een montuur komen uitzoeken kunnen zichzelf op de foto laten zetten en binnen enkele seconden het resultaat in full color op de televisie beoordelen. Het sfeervolle winkeltje aan de Nieuwe Bogerdstraat in Zierik zee zal steeds met zijn tijd meegaan. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Sinds kort is Zierikzee weer een ca deaushop rijker. Angelique Rotteveel opende aan de Nieuwe Bogerdstraat 5 een dergelijke winkel. Deze kreeg de naam La Saison, daar Angelique wil inha ken op alle seizoenen. Op dit moment is de winkel dan ook geheel in kerstsfeer ingericht. De cadeau-artikelen die men aantreft in La Saison bestaan voornamelijk uit specialiteiten die mensen met de hand' ver vaardigd hebben. Deze komen voor een luxe geschenk in aan merking. Zo heeft zij diverse aquarellen, beren, muizen en huisjes. Het bijzondere van de ze artikelen zit hem daarnaast in het feit dat zij geen dozen met voorraad heeft staan. Ver kocht is verkocht, luidt haar predikaat. Het exclusief blijven is ook haar grootste wens. Angelique is van mening dat zij hiermee de klant het beste van dienst is. Wanneer deze klant dan ook nog in een sfeervol ingerichte winkel komt, is hij helemaal tevreden. De wens om exclusief te blijven wil overigens niet zeggen dat zij niets op voorraad heeft. Dit is wel degelijk het geval met het Grieks aarde-, het zilver- en het glaswerk. Bij verkoop van een van deze artikelen wordt de collectie die in de winkel tentoongesteld wordt direct aangevuld. Hierdoor kan zij steeds het complete assorti ment tonen, waaruit de klant een keus kan maken. Binnen niet al te lange tijd wordt ook het arsenaal droog bloemen uitgebreid. Ook wil Angelique zich binnenkort richten op ambachtelijk bor duurwerk, zoals die vele jaren geleden onder meer op hand doeken, servetten en tafella kens voorkwamen. Hiervan is reeds nu op beperkte schaal het een en ander aan te schaf fen, waarbij de naam of initia len met de hand kunnen wor den aangebracht. Angelique probeert zoveel mo gelijk de mensen met een crea tieve gave aan te sporen hun zelfgemaakte werken in de winkel te etaleren en desnoods in onderling overleg te verko pen. De enige beperking die hiervoor geldt, is dat de artike len exclusief in hun soort moe ten zijn. Voor wie een kijkje wil nemen, La Saison is op donderdag, vrijdag en zaterdag geopend, alsmede op de koop avond en de traditionele feest- koopavonden. Het is de tweede thuiswed strijd van Kiekieres dit sei zoen. De eerste wedstrijd, te gen Delft, was helaas te leurstellend, maar de uitwed strijden in Breda en Leiden daarentegenzeer succesvol. Bij theatersport is het de bedoe ling dat twee teams improvise ren op thema's die door het pu bliek spontaan aangereikt worden. Het team zal samenge steld worden uit de volgende spelers: Anne Priester, Eric Finken, Stefan Gyarmathy, Dick Kouwenberg, Coby Klee- mans, Agaath van Seventer of Karin Verseput. Aan de vleugel begeleidt Steven Vis het tref fen tussen de Zeeuwen en de Amsterdammers. De wedstrijd begint om 20.00 uur en de zaal is open om 19.30 uur. Bijna elke brildrager kent het dilemma. De meest schitteren de brilmonturen passen, maar zelf niet kunnen zien hoe deze staan. De monturen zijn im mers nog niet voorzien van de juiste glazen. Meestal gaan ze dan iets ver weg staan, of ze buigen zich zo ver mogelijk naar de spiegel om iets te kun nen zien. Maar goed zien en be oordelen is er niet bij. Juiste keus Door gebruik te maken van de nieuwe still-video-techniek heeft Coen Honig Optiek dit probleem opgelost. Door mid del van deze techniek kan de brildrager wel zien wat hij ge past heeft. Hij, of zij, wordt na melijk gefotografeerd met de still-videocamera, waarna bin nen enkele seconden de foto op de monitor verschijnt. De bril drager kan dan, met zijn eigen bril op zijn neus van de juiste sterkte, vervolgens goed beoor delen of het gepaste niontuur een juiste keus is. De techniek biedt een aantal mogelijkheden die men nor maal niet heeft. Zo kan men zien hoe de bril van opzij staat, door zich en profil te laten foto graferen. Bovendien is het mo gelijk om vier foto's tegelijk op het beeldscherm te projecteren. Hierdoor kan men de mooiste monturen beter vergelijken. Tegelijkertijd kan Coen Honig op de foto de nodige kosmeti- sche adviezen geven. Dat dit nieuwe systeem een groot succes is, blijkt al uit de eerste reacties van klanten. Zelfs mensen die zonder bril nog redelijk kunnen zien zijn enthousiast. Iedereen kan nu de brilmonturen naast elkaar op het eigen gezicht beoordelen zonder deze steeds op en af te zetten. Het uitzoeken van een nieuwe bril wordt hierdoor ge makkelijker en daardoor ple zieriger. Teleurstellingen Volgens Coen Honig denken sommige klanten bij het opha len van een nieuwe bril nogal eens dat ze een andere kleur hadden uitgezocht. En in som mige gevallen zelfs een ander model. „Maar met dit systeem zijn teleurstellingen achteraf uit den boze", aldus optome trist Coen Honig. „Zelfs men sen die een zonnebril kopen zien nu hoe ze door anderen be keken worden. En niet in spie gelbeeld zoals door een spiegel het geval is". Zeker nu brilmonturen vaker gewisseld worden en een bril een geaccepteerd mode-artikel is, is de still-video-techniek een zeer handige hulp bij het maken van een goede keuze. Zeker ook gezien het feit dat de laatste nieuwe brilmode zich kenmerkt door fraaie details en kleuren. Volgens Coen Ho nig is dit presentatiesysteem voor brildragers dan ook de uitvinding van de eeuw. ZIERIKZEE Het thea tersportgenootschap Kiekie res uit Zierikzee speelt vrijdag 10 december een thuiswed strijd theatersport in de Con certzaal in Zierikzee. Er zal worden gestreden tegen Thea tersport Amsterdam, nimmer verslagen en bekend van de te levisie. Door de verschillende mogelijkheden die still-video techniek biedt kan iedere brildrager een weloverwogen keuze maken uit het assortiment monturen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3