GRATIS ADVERTENTIE GRATIS KRANT WENS DE FEESTDAGEN Camping Kloet weer onderwerp van heftige discussie Zierikzeese raad NAIOOMI LiNKS Voor eerste keer Kerstmarkt in dorpshuis te Ouwerkerk r Zeer ernstig ongeluk op de Zeelandbrug Spiegelgladde wegen door plotselinge ijzel ZIERIKZEESCHE PI NIEUWSBODES li(Q- n ^5 Meerderheid raad wil bezwaarschrift indienen tegen afwijzing van gs Op zaterdag 11 december Wegen glad door ijzel 3 Cl 5 0 1 6 9 m dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ^cfcSïBLIO DINSDAG 30 NOVEMBER 1993 150e JAARGANG NR 25470 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenmari ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 - SlMpl Een meerderheid binnen de Zierikzeese gemeenteraad wil bezwaar aantekenen tegen de weigering van gs om een verklaring van geen bezwaar af te geven. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Wanneer we ons als raad niet ontzettend belachelijk willen maken zullen we msf-zéer goede argumenten moeten komen wanneer we een bezwaarschrift indienen tegen de afwijzing van gs". Het plan van M. Kloet om aan het Eerste Weegje te Zierikzee een camping te realiseren, was weer aanleiding voor heftige discussies tijdens de gemeenteraadsvergadering die maandagavond werd gehouden in het Zierik zeese stadhuis. Deze keer stond niet het plan op zich (waar een meerderheid van de raad al eerder achter stelde) centraal, maar de procedure waarmee het moet worden gerealiseerd. Het voortzetten van de reeds ingezette, snelle manier via een artikel-19 procedure of toch kiezen voor (de drie a vijf jaar durende weg) via een bestemmingsplanwijziging. Een meerderheid van de raad, bestaande uit de VVD- en CDA- fracties, inclusief hun wethou ders, koos voor die eerste mo gelijkheid. Dat houdt in dat namens de Zierikzeese ge meenteraad een bezwaar schrift zal worden ingediend tegen de weigering van gedepu teerde staten van Zeeland om een verklaring van geen be zwaar af te geven. Een dergelij ke verklaring is nodig om de camping via de snelle, artikel- 19 procedure te kunnen realise ren. Gs vinden onder meer dat een camping aan het Eerste Weegje niet in het algemeen be lang is, het silhouet van Zierik zee zou schaden, geluidsover last zou ondervinden van het bedrijventerrein aan de andere kant van het havenkanaal en niet aan de orde is omdat een gemeentelijk beleidsplan inza ke verblijfsrecreatie voorals nog ontbreekt. Aanvankelijk wilde het Zierik zeese college van b en w zich reeds neerleggen bij deze 'be slissing van hogerhand'. Maar via een brief van de advocaat van Kloet en een ambtelijke reactie daarop, die tijdens de raadsvergadering werden rondgedeeld, bleek op het laat ste moment dat de gemeente raad bezwaar kan indienen te gen het besluit van gs. Raads voorzitter burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs en PvdA- wethouder D. van der Wekken zagen dat niet zitten omdat zij begrip hadden voor de argu menten van gs. De beide ande re wethouders L. J. van Gastel (VVD) en P. de Rijke (CDA) pasten echter ter plaatse hun mening aan. Zij wilden wel ge bruik maken van de mogelijk heid om bezwaar te maken te gen de beslissing van gs. Ook de raad bleek verdeeld. „Als we een bezwaarschrift in dienen moeten we wel met steekhoudende argumenten komen. Die kan ik niet vin den", aldus W. F. Sprengelmei- jer (SGP/RPF). Ook de PvdA- fractie was die mening toege daan. „We hebben geen nieuwe argumenten. Daarom is het be stuurlijk onverantwoord om bezwaar te maken", was de me ning van de sociaal-democra ten. PvdA-wethouder Van der Wekken pleitte er voor om de plannen van Kloet in een bre der perspectief te bekijken en niet vooral op basis van de in dividuele belangen van de Zie- rikzeeënaar. De VVD- en CDA-fractieleden bleven de kampeerboer steu nen. „De beslissing die we al eerder namen is in onze ogen de juiste. Wij staan achter onze burgers", aldus C. Legemaate (CDA). Hij was van mening dat het gebied waar de camping* zou komen buiten de geluidszo ne ligt waar gs over praat en het silhouet van Zierikzee zou niet worden vervuild door ten ten en campings vanwege de bossages die Kloet om het ter rein heeft aangebracht. Het raadslid omschreef het Eerste Weegje als het 'achterland' waar het provinciaal bestuur nieuwe campings heeft voor zien. „Wanneer we achter Kloet willen blijven staan zijn we als raad wel verplicht om een be zwaarschrift in te dienen". J. J. Geleijnse (VVD) stelde nog voor om, 'gelijk met het indie nen van een bezwaarschrift, ook een bestemmingsplanwij- zigingsprocedure op te starten om de camping te realiseren, maar zag al snel in dat de posi tie van de raad daarmee danig ontkracht zou worden. Tenslot te werd met meerderheid van stemmen besloten voor 10 de cember een bezwaarschrift in te dienen bij gs. In de decem- berraad zullen de argumenten worden vastgesteld die men daarbij aanvoert en later na zendt aan gs. Tijdens de vergadering werd ook gepraat over de plannen van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland om zich op het Zierikzeese industrie terrein Zuidhoek te vestigen. Die zouden grote onrust heb ben veroorzaakt bij de eigena ren van omliggende bedrijven. Burgemeester Asselbergs be nadrukte dat op dit moment nog geen concrete aanvragen binnen zijn. Wanneer dat wel het geval is start een inspraak procedure waarbij burgers be zwaar kunnen maken. De meeste andere agendapunten werden met een hamerklap be slist. Via een stemming werden S. H. Eggink-du Burck uit Zie rikzee en W. P. de Vrieze uit Burgh-Haamstede benoemd tot regentes en regent van het Burgerweeshuis. OUWERKERK - Kerststukjes, kerstlekkernijen, kerstbomen, een veiling, rad van avontuur en spelen. Dat zijn enkele elementen van de Kerstmarkt die zater dag 11 december wordt gehouden in het dorpshuis te Ouwerkerk. Het is voor de eerste keer dat in het pittoreske ringdorp een dergelijk evenement wordt geor ganiseerd. En volgens André Boogerd uit Ouwerkerk niet de laatste keer. „De sportvereniging Ouwerkerk wil voortaan jaarlijks een Kerstmarkt op poten zetten". Boogerd zit in de activiteiten- commissie van de sportvereni ging, die ongeveer drie maan den geleden werd opgericht. „De commissie is opgericht om het bestuur van de sportvereni ging wat te ontlasten. Maar vooral om activiteiten te orga niseren die geld opbrengen. Uit gesprekken met het dage lijks bestuur van de gemeente Duiveland is namelijk geble ken dat we als sportvereniging een financiële bijdrage zullen moeten leveren aan de bouw van een nieuwe kleedruim te/kantine bij het sportveld". Tbnslotte is het de bedoeling om via evenementen die op ge zelligheid zijn gericht de part ners van sporters meer bij de vereniging te betrekken. De Kerstmarkt in het dorps huis-is door de zes mensen van de activiteitencommissie pre cies aangepast aan de ruimte die men in het dorpshuis be schikbaar heeft. Tijdens het evenement presenteren zeven ondernemers uit Ouwerkerk, Zierikzee en Goes kerstartike- len in stands. Aangeboden wor den onder meer bloemen en kerststukjes, kerstlekkernijen en kerstbomen. De organise rende commissieleden hebben via het dorpsblad Allegaortje de mensen uit het dorp opge roepen om cakes te bakken die kunnen worden verkocht ten bate van de sportvereniging. „We hopen dat men in groten getale zal reageren". Sponsorloop De Kerstmarkt omvat verder een aantal spelen voor kinde ren en volwassenen. Zo wordt om 13.30 uur een sponsorloop om de Ring gehouden voor kin deren tot twaalf jaar. De jeug dige Ouwerkerkers zijn inmid dels al bezig om familieleden en kennissen er toe te bewegen een klein geldbedrag te betalen voor elk rondje dat ze om de Ring lopen. De opbrengst van het evenement is uiteraard voor de sportvereniging. Op de Kerstmarkt in het dorpshuis kunnen diverse behendigheids spelen worden gedaan. Onder meer munten leggen op sinaa sappels die in een bak water liggen, sjoelen, doel schieten en spijkers poepen, waarbij men een spijker, die met een touwtje aan de rug is beves tigd, in een lege fles moet laten zakken. Kinderen kunnen zich op de Kerstmarkt ook laten schminken. Het evenement wordt om 13.00 uur geopend door de Duive- landse wethouder van sportza ken, W. R Stouten. Om 18.00 uur wordt de Kerstmarkt ge sloten om om 20.30 uur te wor den voortgezet met een avond programma. Daarbij speelt (op kosten van de plaatselijke mid denstand) de band Cheers uit het Brabantse Putte. De toe gang is gratis zodat een rad van avontuur voor een financiële opbrengst voor de sportvereni ging moet zorgen. Een van de hoogtepunten van de avond wordt een veiling van bijzonde re kerstartikelen, zoals een kerstbrood van een meter lang, een kerstboom compleet met versierselen cn een verras singsdoos. Veilingmeester is Jaap Goud uit Nieuwerkerk. Voorafgaand aan de Kerst markt wordt eind december een oliebollenactie gehouden. De overlevingstocht, die de sportvereniging al enkele jaren tussen Kerst en Nieuwjaar or ganiseert is verschoven naar het eind van het voetbalseizoen in april of mei 1994. Twee mensen in Oosterschelde geslingerd ZIERIKZEE - Maandag- om ongeveer 18.25 uur is op de Zeelandbrug een zeer ernstig ongeluk gebeurd waarbij twee jonge mannen in het Oosterscheldewa- ter werden geslingerd. Een van hen, een 20-jarige in woner van Philippine kon zwemmend de kant berei ken. De andere man, een 21-jarige inwoner van Ter- neuzen werd dinsdagmorgen nog steeds vermist. Beide mannen reden met een bestelbusje, komende vanuit de richting Zierikzee, over de Zeelandbrug. Bij het inhalen van het voertuig voor hen, bot sten ze op een tegemoetkomen de personenauto die werd be stuurd door een 26-jarige in woonster van Dreischor. Als gevolg hiervan sloeg het busje over de kop, botste eerst aan de rechterzijde tegen de vangrail en vervolgens tegen de linker zijde. Hierbij werden beide in zittenden uit het voertuig geslingerd en kwamen in de Oosterschelde terecht. De man uit Philippine zwom ongeveer tweehonderd meter naar de oever aan de Noord- Bevelandse kant. Lopend op de Zeelandbrug werd hij opgevan gen door de brandweer. De an dere man uit Tferneuzen werd dinsdagmorgen nog vermist. Een duikteam bestaande uit duikers van de brandweer korpsen uit Goes, Middelburg Vlissingen en de bedrijfs brandweer van Pechniney, de reddingsboten Beatrix en Har der en een rijkspolitie te water voerden een zoekactie uit die vanmorgen. dinsdag werd voortgezet. De auto van de inwoonster uit Dreischor werd aan de linker voorzijde beschadigd. De be stuurster kon na een onderzoek in het ziekenhuis in Zierikzee naar huis. De bestuurder van de bestelbus die naar de kant zwom werd opgenomen in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. De Zeelandbrug was tot 20.20 uur voor alle verkeer af gesloten. Daarna was slechts één rijstrook beschikbaar in verband met reparatie van de vernielde reling. MIDDELBURG - IJzel heeft de wegen in Zeeland dinsdagmor gen spekglad gemaakt. Bond 07.30 uur waren vooral de wegen op Walcheren in glijba nen veranderd. Er hebben zich nog geen ongevallen voorge daan. De politie verwacht dat de ijzel in de loop van de mor gen in de richting van West- Brabant en Zuid-Holland zal trekken. De oorzaak weet men niet, maar het kwaad is openbaar. Ovidius Wolkenvelden HET WEER Wolkenvelden en vrijwel overal droog. In de kustprovincies moge lijk mist. Minimumtemperatuur van om het vriespunt in het westen. Middagtemperatuur plus 2 graden aan de kust. Weinig wind, kracht 3 of minder. BEZUINIGEN De stofkam moet opnieuw door de begroting van de gemeente Westerschouwen. STAD EN LANDE Dr. J. A. Brandenbarg wordt als bestuurslid van Stad en Lande opgevolgd door de heer J. van Loo. AFVALSTOFFEN Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf pleit voor een éénduidige regeling voor omgang met afvalstoffen. VOETBAL Pieter de Munnik uit Haamstede gaat op trainingssta ge bij Feyenoord. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's' Maandagmorgen twee aanrijdingen BURGH-HAAMSTEDE - Maandagmorgen gebeur den in de omgeving van Haamstede twee verkeers ongelukken. Vanmorgen, dinsdag, reden overal op Schouwen-Duiveland auto's op elkaar doordat de wegen plotseling spiegelglad waren door ijzel. Op wegen waar nog niet direct was gestrooid konaen de verkeersdeelnemers slechts stapvoets rijden. Fiet sen was onmogelijk en voetgangers bewogen zich schuifelend over de spiegelgladde trottoirs en we gen. tractor. Er volgde een aanrij ding waarbij de auto van L. zo zwaar werd beschadigd dat het moest worden weggesleept. De tractor werd nauwelijks be schadigd. Een half uurtje later reed W. uit Zwolle met zijn auto in een sloot langs de Se- rooskerkseweg. Het ongeluk gebeurde toen W. uitweek om dat Van de L., die met zijn auto voor hem reed, plotseling keer de op de weg. De auto van de man uit Zwolle werd met be hulp van een andere auto uit de sloot getrokken. Het voertuig werd licht beschadigd. De gegevens over de vele aan rijdingen die dinsdagmorgen plaatsvonden waren bij het ter perse gaan van deze krant nog niet beschikbaar. Maandag om 8.30 uur reden op de Klooster- weg bij Haamstede een perso nenauto en tractor op elkaar. Het ongeluk gebeurde toen me vrouw L. uit de gemeente Wes- terschouwen met een personen auto vanuit Haamstede in de richting Nieuw-Haamstede reed. Zij zou daarbij op het lin kerweggedeelte zijn gekomen. Daar reed De B. uit de gemeen te Middenschouwen met een Ms u nu een abonnement neemt op de Zierikzeesche Nieuwsbode dan krijgt u dé krant van Schouwen-Duiveland t/m 31 maart 1994 voor de prijs van een kwartaal! JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr, kwartaalabonnement jaarabonnement met autom.afschr. jaarabonnement (abonnementsprijzen per 1-1-1994) Ik betaal nog niet maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./Mevr adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank/gironummer vermelden: a f 47,-- f 49,50 a f 177.-- f187,- 25 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar: O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie GCfe Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1