Ton van Beveren kampioen libre Recreatie-badminton Schouwen-Duiveland Wim Goudzwaard test zijn motor ZXR400 Dames Delphi/MEVO '80 verliezen 1 Owe Boersma ontsnapt aan eerste nederlaag Andrea Pronk verdient winstpunten in Z-klasse Heren Kwiek verliezen bij koploper Alcom/Capelle Voetbal afgelast Nico Tuinman naar tweede plaats in districtsstrijd 'We lopen achter de feiten aan' A ZIERIKZEE - Owe Boersma is nog steeds ongesla gen in de huishoudelijke competitie van Schaakver eniging Zierikzee. Het scheelde maar een haartje of hij moest zijn eerste nederlaag van dit seizoen incas-- seren. Hij speelde met zwart tegen Richard van der Veken. Naarmate het spel vorderde kwam Van der Veken steeds be ter te staan. Daarna stond hij gewonnen en hoefde het alleen maar goed af te maken. Hij zag echter een tussenschaakje van Boersma over het hoofd en dat kostte hem de overwinning. Gedesillusioneerd moest hij opgeven. ,,Het is toch wat: Drie uur lang sta ik gewonnen en nog verlies ik. Ik slaap niet best straks, dat weet ik zeker", aldus Van der Veken. Vele zetten Vreemd ging het ook met de partij John van Dalsen tegen Aad Bloom. In het eindspel kon Bloom kiezen uit vele zet ten om Van Dalsen mat te zet ten. Hij koos een verkeerde en Van Dalsen stond meteen in een patstelling. Remise dus. Bloom had erg veel spijt maar Van Dalsen veel plezier. Een paardsprong van Johan Hoogstrate bezorgde Kees Pol derman zoveel schrik dat hij meteen opgaf. Later bleek dat niet nodig te zijn, want de zet was alleen maar bedoeld voor een afruil. „Dat zal ik nooit meer doen", zei Polderman. „Voortaan speel ik door tot het bittere eind". De uitslagen R. v. d. Veken-O. Boersma 0-1 H. Aangeenbrug-M. Krijgerl-0 A. Bandsma-J. Bom 1-0 J. Verduijn den Boer- J. Verkerk 1-0 C. Polderman-J. Hoogstrate0-1 J. van Dalsen-ABloom V2-V2 P. Kramer-J. Pannekoek V2-V2 A. de Jonge-J. Dopper 0-1 E. de Jonge-T. Brouwer 1-0 S. Stoel-C. van Eldik 1-0 D. Doeswijk-H. Bremer 1-0 P. Legerstee-J. Philippo 0-1 ZONNEMAIRE - De eilandelijke badmintoncompe- titie voor 'recreanten' is weer gestart. Tot eind april volgend jaar zal weer op drie niveaus worden ge speeld. Er zit ook weer groei in de competitie. Na vier jaren waar het aantal teams terugliep is er nu een toename van vier teams. Doordat de sporthal in Wester- schouwen weer gebruikt kon worden kon sportvereniging DFS ook weer van start met badminton en voegde twee teams toe. De Meppers uit Burgh-Haamstede hebben zich bij DFS aangesloten en komen dus niet meer uit in de compe titie. Het nog steeds groeiende Noordgouwe ging van drie naar vijf ploegen. Eén van die ploegen is het voormalige Tor pedo 1 dat dus ook onder een andere naam terugkeert. Ver der vulde Space Shuttle uit Ouwerkerk de competitie aan met een nieuw team en Zierik- zeë'kön wéér een derde team 'le- veren. le klasse: Noordgouwe 1- Noordgouwe 2 2-4, Noordgou we 2-Noordgouwe 5 4-2, Zierik zee 13-Noordgouwe 5 3-3, Noordgouwe 5-Noordgouwe 1 5-1. Noordgouwe 2 Noordgouwe 5 Zierikzee 13 Noordgouwe 1 2 4 3 3 1 1 2 0 4-2, Space Shuttle 1-DFS 2 6-0, DFS 2-Zierikzee 14 4-2, Zonne- maire-Space Shuttle 1 1-5, Noordgouwe 3-Space Shuttle 2 1-5, DFS 2-Noordgouwe 3 3-3, Space Shuttle 2-Zierikzee 14 6- 0, ZSC 2-Zonnemaire 1 4-2, Zie rikzee 14-Space Shuttle 1 1-5, Zonnemaire 1-DFS 2 3-3, ZSC 2-Space Shuttle 2 5-1. Space Shuttle 1 ZSC 2 Space Shuttle 2 DFS 2 Zonnemaire 1 Noordgouwe 3 Zierikzee 14 3e klasse: Netovertnet 1-Space Shuttle 3 3-3, Zierikzee 15- Noordgouwe 4 3-3, DFS 3- Space Shuttle 3 4-2, ZSC 1- Noordgouwe 4 4-2, Netovertnet 1-DFS 3 2-4, Space Shuttle 3- Zierikzee 15 6-0, Noordgouwe 4-Netovertnet 2 0-6. 2e klasse: ZSC 2-Noordgouwe 3 DFS 3 Space Shuttle 3 Netovertnet 2 ZSC 1 Netovertnet 1 Zierikzee 15 Noordgouwe 4 BURGH-HAAMSTEDE - In manege Lisiduna in Burgh-Haamstede werd er door de ruitervereniging De Zilveren Trens een dresuurwedstrijd gehouden. In eerste instantie waren er veel deelnemers, maar door het slechte weer, vorige week, kwamen er nogal wat afmeldingen. Ondanks deze tegenslag voor de organisatoren konden ze aan het einde van de dag toch een aantal goede prestaties neerzetten op de start lij sten. De amazones en ruiters hadden uitstekende dressuurproeven verreden. Het begon al gelijk met Linda den Engelsman van de Zilveren Trens in de B5- pony's. Zij reed met Daisy Starlight 124 punten bij elkaar en dat was één punt meer dan haar clubgenote Amy Schutte met Miranda. In de B6-pony's verdiende Jill Honig met Micky en Fay Schut te met Miranda een winstpunt. Beiden kregen van de jury 124 punten toebedeeld. Leonie Klompe was met Galaxy onge naakbaar. Ieder dressuurwed- strijd rijdt deze combinatie dubbele winstpunten bij el kaar en dat was ook het geval in manege Lisiduna. Daar kwamen zij tot 130 en 132 pun ten in de B5- en B6-klasse paar den. De Duitser Alex Lochhof, lid van de Zilveren Trens, was met het manegepaard Joris goed op dreef in de LI-klasse. Daar kwam hij tot 123 punten. Tbch, in de L2-klasse vergaloppeerde Joris zich compleet en werd door de jury bestraft. De dres- suurproef bracht maar 91 pun ten op. In de rubriek M2 be haalde Monique Verschoor met Black de overwinning met een totaal van 122 punten. De com binatie uit Renesse haalde hiermee het laatste winstpunt voor de overgang naar de Z- klajse. In de Z-klasse was er tenslotte twee keer een zege voor Andrea Pronk op Archi bald met 184 en 185 punten. B5-pony's: 1. Linda den En- gelsman/Daisy Starlight Zil veren Trens, 124 pnt. 2. Amy Schutte/Miranda Zilveren Trens, 123 pnt. 3. Eveline Bour- gonje/Chuby Zilveren Trens, 114 pnt. B6-pony's: 1. Fay Schutte/Miranda Zilveren Trens, 124 pnt. 2. Jill Ho- nig/Micky Zilveren Trens, 124 pnt. 3. Eveline Bourgonje/Chu- by Zilveren Trens, 119 pnt. 4. Linda den Engelsman/Daisy Starlight Zilveren Trens, 116 pnt. B5-paarden: 1. Leonie Klompe/Galaxy Schouwse Ruiters, 132 pnt. B6-paarden: Leonie Klompe/Galaxy Schouwse Ruiters, 130 pnt. Ll- pony's: 1. Ruth Jacobs/Fury Oranjezon, 125 pnt. 2. Vicky Honig/Micky Zilveren Trens, 120 pnt. 3. Ingrid Nolet/Anniek Zilveren Trens, 116 pnt. 4. Hij- ke van de Graaf/Resy Renesse, 113 pnt. Ll-paarden: 1. Marieke Moes-Nooier/Zuiderwind Vroonruiters, 124 pnt. 2. Alex Lochhof/Joris Zilveren Trens. 123 pnt. 3. Christa Henstra/Se- ros Helios, 115 pnt. L2- paarden: 1. Liesbcth Ruisaard/ Hylander Vroonruiters. 120 pnt. 2. Ruth Jacobs/Fury Oranjezon, 118 pnt. 3. Alex Lochhof/Joris Zilveren Trens, 91 pnt. M2-paardcn: 1. Monique Verschoor/Black Renesse. 122 pnt. 2. Monique Weyers/Chian- ty Zilveren Trens, 115 pnt. Zl- paarden 1. Andrea Pronk/Ar chibald Renesse, 187 pnt. 2. In ge van der Berg/Cara Renesse, 163 pnt. Z2-paarden: 1. Andrea Pronk/Archibald Renesse, 185 pnt. DONDERDAG 25 NOVEMBER 1993 NR 25467 confrontatie met Van Beveren aan met de wetenschap dat re mise voldoende was om de titel te grijpen. Beide spelers gin gen wat nerveus van start. Gro ve missers over en weer maak ten de partij niet mooier maar wel des te spannender. Tbn van Beveren leek toch over de sterkste zenuwen te beschik ken. Toen hij bovendien een se rie van 21 op het groene laken deponeerde leek de zaak defi nitief in zijn voordeel beslist. Tuinman vocht zich echter weer knap terug naar 96-96. Van Beveren bereikte in de 23e beurt als eerste de 100 caram boles maar was pas zeker van de titel toen Tuinman in de ge lijkmakende beurt van acquit miste. Bondsofficial Bert Kooiman huldigde de terechte kampioen en sprak nog enkele dankwoor den aan het adres van de lo kaalhouder, organisatie en ar biters. Ton van Beveren troost te zijn medefinalisten met hun verlies waarna wedstrijdleider Jaap Goudzwaard de overige prijzen uitreikte en de volgen de eindstand voor publikatie vrijgaf: (achtereenvolgens pun ten, car., beurten, a.gem., p.gem., en serie). T. C. van Beveren, Old Dutch12 679 182 3.73 7.69 28 N. Tuinman, Renesse11 696 178 3.91 5.55 27 H. Bruinsma, De Poedel8 607 185 3.28 3.84 26 R. Boerma, Renesse7 589 218 2.70 3.22 20 D. Vroegindeweij, de Poedel7 604 167 3.61 4.54 33 J. van Almkerk, Bommenede6 580 199 2.91 3.12 23 H. Rikkers, Bommenede4 594 192 3.09 5.00 26 J. Verboom, de Wig2 571 213 2.68 3.57 15 OOSTERLAND - Wim Goudzwaard heeft onlangs zijn eerste test gemaakt met zijn nieuwe ZXR400 motor op het Belgische circuit van Zolder. De motor racer uit Oosterland neemt volgend seizoen deel aan officiële motorwegraces van de KNMB. De motor werd eerst op de Dy- nojettestbank uitgeprobeerd en na enige afstelling aan de carburateurs werd er maar 'liefst 66 pk gemeten. „Origi neel levert de motor 65 pk op de krukas. Na enige legaal sleutelwerk hebben we nu een motor met veertien procent vermogen meer", vertelt Goud zwaard. Ook was Goudzwaard tevreden over zijn viertakt lichtgewicht machientje nadat hij twee uur lang de motor had getest op het circuit van Zolder. ,,De resulta ten waren heel bevredigend. De acceleratie ligt gelijk aah een 750cc machine en door het lichte gewicht kunnen bochten en chicanes een stuk sneller worden genomen. Jammer dat ik geen snelle tijd kon maken omdat het aanhoudend regen de. Als je op Zolder in de regen te hard rijdt dan vraag je om problemen", aldus Goud zwaard. f Goudzwaard heeft het circuit ook nog gevolgd vanuit een ral lyauto. De coureur uit Ooster land wil het circuit van Zolder uit zijn duimpje kennen zodat hij volgend jaar niet voor ver rassingen komt te staan. CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Het eerste heren team van volleybalvereniging Kwiek is er niet in ge slaagd stand te houden tegen het ijzersterke Al com/Capelle 3. Met slechts één winstpunt in de der de set moest Kwiek genoegen nemen. Volgens aanvoerder Kees Arensman was het verlies ver wacht, maar óp de vernedering in de eerste en tweede set was niet gerekend: 15-5 en 15-1. In de eerste set maakten de Bru- naren kennis met de kwalitei ten van de Capelse ploeg. Slechte aanvallen van Kwiek en een perfecte verdediging sopstelling van Alcom/Capelle zorgden voor een afgang van het Bruse team. Volgens Arens man deed Kwiek alles fout wat ze maar fout konden doen. „Jammer, maar het ging echt niet. Ook de tweede set was niets waard". De derde set was alsnog bijzon der spannend. „We begonnen goed en gingen gelijk op met Alcom/Capelle. Je kon merken dat zij de aandacht liet verslap pen. Ze vertoonden nonchalant gedrag. Hun aanvallen leken nergens meer op. Daardoor maakten wij een goede kans". Uiteindelijk won Kwiek op de valreep met 14-16. Eelco van Lente was in de der de set als spelverdeler aange wezen. Volgens Arensman een goede keuze: „Het is een jonge speler, pas 17 jaar. Hij kan nog veel verder groeien in deze sport. Hij heeft de touwtjes goed in handen gehad in deze derde set". Ook Cees Nederlof en Michel Versaevel lieten zich van hun beste kant zien en wis ten op vakkundige wijze te sco ren. uit, maar waren niet zo gevaar lijk. Ze hadden zelfs veel lange speelsters in het team. Daar van hebben ze geen gebruik ge maakt. We wonnen de eerste set zonder problemen met 5- 15". De tweede en derde set eindig den met een stand van 10-15 en 12-15. Hoewel het niet noodza kelijk was, speelde het Bruse team in een andere opstelling. Door die wijziging van het spelsysteem waren de Rotter damse speelsters zo uit het veld geslagen dat de verdedi ging aan alle kanten rammel de. Kwiek maakte hier handig gebruik van en maakte van de overwinning een feit. Heren le klasse B Alcom/Capel. 3 6 12 Rowido 1 7 11 Eerland/KE. 2 7 10 VCO 1 7 Schovocomca 2 6 8 Rijnmond 5 6 6 Kwiek 1 7 6 Vovero 1 6 4 Ekspalvo 4 7.4 Yum 1 7 4 Schollevaar 2 7 3 Spivo 2 7 3 ZIERIKZEE - De KNVB afde ling Zeeland heeft alle voet balwedstrijden voor dit week end afgelast. Vandaag, donderdag, heeft de KNVB beslist om het gehele voetbalcompetitieprogramma voor zaterdag 27 en zondag 28 november af te gelasten. Com petitieleider Wim van Broek hoven: „Het is geen ramp dat er niet wordt gevoetbald. We lopen niet achter op het pro gramma. Als de- winter blijft aanhouden dan komen we na tuurlijk wel in de problemen, maar dat lossen we ook wel weer op". na zijn winst op Vroegindeweij weer met 1 punt voorsprong aan de leiding. De laatste krachtmeting tussen Van Beve ren en Tuinman was derhalve van beslissende aard. De overi ge finalisten waren inmiddels kansloos. Roel Boerma sprok kelde wel wat puntjes bij el kaar maar kon toch niet impo neren. Daaf Vroegindeweij speelde te wisselvallig en moet vooral mentaal nogal wat toe geven. Beide Bommenede- spelers, Jan van Almkerk en Henk Rikkers bleven eveneens onder de maat. Vooral Rikkers had het er moeilijk mee. „Ik speel de laatste tijd in de clubcompetitie regelmatig bo ven het moyenne van 4.00. Jam mer dat de vorm het dan juist in een finale laat afweten", al dus Rikkers. Ook Jaap Ver boom was bepaald niet in goe de doen maar de horeca-onder- nemer is daar de laatste jaren wel aan gewend geraakt. Nico Tuinman ging de laatste Ton van Beveren, lid van biljartvereniging Old Dutch, bleek toch over de sterkste zenuwen te be schikken. (Foto: Marijke Folkertsma). NOORDGOUWE - Ton van Beveren, lid van de biljartvereniging- Old Dutch, is er in geslaagd de districtstitel tweede klas libre op zijn naam te schrijven. In een zinderende slotpartij wist hij Renesse's Nico Tuinman op de valreep te kloppen. In het door de biljartvereniging Windenburg georganiseerde kampioenschap be leefden de talrijke toeschouwers in café-restaurant Van der Weijde in Noordgou we een uitermate boeiend toernooi met de daarbij behorende verrassingen. Zo kon Daaf Vroegindeweij, een van de belangrijkste titelkandidaten, geen mo ment zijn reeds in de voorwedstrijden behaalde promotie waarmaken. Hetzelfde gold eigenlijk even eens voor Nico Tuinman met dat verschil dat deze wel de no dige partijen in winst wist om te zetten. Ton van Beveren daarentegen verraste iedereen door zeer lang ongeslagen te blijven. Na vier ronden stond Van Beve ren nog zonder puntverlies aan de leiding op een punt gevolgd door Tuinman, die al in een vroeg stadium van het toernooi een puntendeling aan clubge noot Roel Boerma moest toe staan. Ook Hans Bruinsma, op twee punten van de leider, wist de race nog knap vol te houden. In de vijfde ronde werd de val van Ton van Beveren verwacht tegen de bij vlagen knap acte rende Vroegindeweij. Voor Daaf werd het een regelrechte nachtmerrie. Tot aan de 50 van de 100 te maken caramboles ging de strijd vrijwel gelijk op maar toen kreeg de wat laco niek overkomende Old Dutch crack het op zijn heupen. Na twaalf hernemingen en de stand 72-56 in zijn voordeel tik te hij de partij met een serie van 28 subliem uit. Krachtmeting In de voorlaatste ronde moest. Ton van Beveren min of meer verrassend zijn meerdere er kennen in Hans Bruinsma. Hierdoor kwam Nico Tuinman Het griepvirus deed het team van Kwiek aan krachten inboe ten. Tonnie van Breda leed on der de laatste verschijnselen van griep, evenals Arensman zelf. Erik van Breda had te kampen met een armblessure. Dames Kwiek Het eerste damesteam van Kwiek speelde in Rotterdam tegen HJPV 2. Met een winst van 0-3 werd de zege gevierd. Volgens speelster Marjo Arens man was de eerste set niet Geen enkele kans kreeg Delphi/MEVO'8Q tegen Spirit in sporthal Onderdak. (Foto: Joop van nloeilijk te winnen. „De tegen- Houdt). standsters zagen er agressief ZIERIKZEE - Een teleurstelling voor volleybaltrainer Jacob Korsuize en zijn team. De wedstrijd die in de eerste klasse van de competitie van district Rotter dam tussen het eerste damesteam Delphi/MEVO'80 en Spirit werd gespeeld werd verloren met 0-3. meedraaien in het midden van de competitie". Het komend weekend wordt er tegen het eerste damesteam van Kwiek gespeeld. Een be langrijke wedstrijd voor volleybal-liefhebbers. Beide damesteams spelen immers in dezelfde klasse. Volgens Jacob Korsuize moet een overwin ning bij volle bezetting moge lijk zijn. Korsuize vreest voor verlies wanneer zijn team weer in gehavende bezetting op de speelvloer moet verschijnen: „Ik kan slechts twee keer per maand invalsters plaatsen. Als Henny van Liere er nog niet is, en dat ziet er naar uit, moet er weer een dame uit het tweede team meedoen. De strijd tegen Kwiek zal daarom extra span nend worden". Dames le klasse B Onder/Lekk. 1 Berkel 1 Kwiek 1 Spirit 1 HJPV 2 Bernisse 1 MVC 1 Volley/Voor. 2 Delphi/MEVO'80 1 Futora 2 Alcom/Capel. 2 Intermezzo 1 den gemist en van een gedegen aanval en verdediging was geen sprake. De tweede set ein digde in een stand van 8-15. Volgens trainer-coach Korsuize werden er enkele serieuze aan vallen geprobeerd maar waren de aanvallen van Spirit over tuigender. De derde set eindig de met een stand van "10-15. „Hier waren we opvallend goed bezig. Ik verwachtte hier winst. Tot een stand van 10-10 waren de krachten steeds ge lijk verdeeld. Doordat we de service uit handen gaven liep' de stand al snel op tot 10-15 Kwetsbaar „De vaste speelsters proberen extra hun best te doen. De in valsters wachten te lang om hun taak uit te voeren. Toch wist Esmeralda een paar goede services uit te voeren". Niet al leen Henny van Liere was af wezig, ook Marga Timmerman kon wegens omstandigheden niet aanwezig zijn. Volgens Korsuize was het team daar door nog meer gehavend. „Door deze relatief zwakke ploeg lopen we achter de feiten aan. We hadden Spirit zo in kunnen maken wanneer we compleet waren geweest. Nu hebben we een heel kwetsbare positie, willen we goed blijven De Zierikzeese formatie werd wederom door afwezigheid van twee speelsters geteisterd. Door een blessure van spelver- deelster Henny van Liere moesten er noodgedwongen speelsters uit het tweede team worden toegevoegd. Het spel- niveau kwam daardoor niet hoog genoeg om de overwin ning in de wacht te slepen. Vol gens trainer/coach Korsuize was het verlies niet aan indivi duele speelsters toe te rekenen. Uitgeschakeld „Henny van Liere is op de trai ning door haar enkel gegaan. Daardoor is ze zeker nog drie weken uitgeschakeld. Nu moest ik uit het tweede team Esmeralda Schot en Marieke de Graaf inschakelen. Dat zijn meiden die wel wat in huis heb ben, maar in de opstelling geeft het problemen". Volgens Korsuize is de gewenning aan de plaats in het team het groot ste probleem. Door het wegval len van spelverdeelster Van Liere is het team genoodzaakt eikaars taken op te vangen. Daar liggen nu juist de proble men. De eerste set werd afgesloten met 3-15. Alles wat fout kon gaan ging fout. Services wer- A h

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7