Geen vrijstelling: voor camping Eerste Weegje PvdA gaat in discussie met inwoners binnenstad Paardenoverlast in de Poststraat Gedeputeerde staten geven geen verklaring van geen bezwaar Vergadering commissie financiën Commissie algemene en bestuurlijke zaken Grevelingen- sluis gestremd zierikzeesche® nieuwsbode!! „Dat zware vrachtverkeer, da's een ramp'' Groot onderhoud aan schuiven kering in '94 DONDERDAG 25 NOVEMBER 1993 NR 25467 Geen kortere artikel 19-procedure, maar een volledige bestemmingsplanwijziging is nodig voor de camping van Kloet. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Voor het inrichten van een camping- aan het Eerste Weegje door M. Kloet is een volledige bestemmingsplanwijziging nodig en niet enkel een artikel 19-procedure. Daarom ook willen gedepu teerde staten geen verklaring van geen bezwaar af geven. Hierdoor kan de gemeente Zierikzee geen vrijstelling verlenen aan Kloet om zijn camping daar in te richten. De camping van Kloet komt maandag 29 november ter sprake tijdens de maande lijkse gemeenteraadsvergadering. Deze wordt vanaf 19.30 uur in het stadhuis gehouden. Na veel vijven en zessen be sloot de Zierikzeese gemeente raad begin juli tot een artikel 19-procedure (een verkorte be stemmingsplan-wijziging) voor het inrichten van een cam ping aan het Eerste Weegje. Daarvoor moest eerst een ver klaring van geen bezwaar van gedeputeerde staten worden aangevraagd. Die verklaring wil het dagelijks bestuur van de provincie niet geven op met problemen en vragen. Of het nu het feit was dat deze avond in een gezellig bruin ca fé, de Gekroonde Suikerbiet werd gehouden, wie zal het zeggen, maar nan een afstand tussen politiek en burgerij was dinsdagavond geen sprake. Weliswaar was de opkomst niet zo groot als voor de eerste luister- en gespreksavond van de PvdA in Malta, die zo'n der tig aanwezigen trok, maar nog altijd zo'n veertien Zierikzeeë- naren lieten zich door het win terse weer niet weerhouden om in de Biet hun hart te luchten. Daarvoor werden eerst kleine gespreksgroepjes gevormd. Met name het verkeer in de binnenstad en de verhouding cultuur/sport bleken gelief grond van het advies van de provinciale commissie, voor de stads- en dorpsvernieuwing en gemeentelijke bestemmings plannen én de mening van de inspecteur van ruimtelijke or dening. Een artikel 19- procedure is gezien de ligging van de gewenste camping niet de juiste weg volgens deze com missie. De haast die geboden is omdat het bedrijf van Kloet anders ten onder gaat, is voor straten zijn vooral voor de be woners van de Nieuwe Bo- gerdstraat een bron van erger nis. ,,Die overlast wordt zwaar onderschat" vond een van de woordvoerders. Voor die over last is maar één oplossing: alle vrachtauto's eruit. Dat dat een moeilijke zaak is liet raadslid drs*. G. H. Brand, die zich zich op dit punt nogal op de vlakte hield, wel doorschemeren. ,,Je hebt te maken met een sterke belangengroep, de onderne mers. Die hebben een sterke lobby" aldus het raadslid. De prioriteit moet niet alleen bij verkeer worden gelegd, maar ook bij het welzijn van de in woners. Dat is tot nu toe nog nooit meegenomen in de dis cussies over de verkeerscircula- tie in de binnenstad, vond een van de woordvoerders. Dat de commissie geen aanleiding om een artikel 19-procedure te rechtvaardigen. Bovendien spelen er in dit ge bied meerdere belangen, die een zorgvuldige afweging ei sen. De mogelijke visuele aan tasting van het zicht op het be schermde stadsgezicht neemt daarbij een belangrijke plaats in. Een volledige bestem mingsplanherziening is in. dit geval .dan ook de aangewezen weg. .\"j Ook is deze provinciale advies commissie niet overtuigd van de noodzaak van-'zo'n camping in/bij Zierikzee. De behoefte daaraan is volgens deze com missie niet duidelijk aange toond en bovendien beschikt Zierikzee niet over een duide lijk gemeentelijk beleidsplan inzake verblijfsrecreatie. Het advies van deze commissie aan gs was dan ook om voor deze camping geen verklaring van geen bewaar af te geven. Een advies dat gedputeerde staten gulden schade had opgelopen, heeft hij nu maar een garage gekocht. Dat blijkt altijd nog goedkoper te zijn. Autovrij Voor het aanpakken van de verkeersproblematiek is het wachten volgens wethouder D. van der Wekken nu op het, ver- keersstructuurplan waaraan momenteel hard wordt gesleu teld. Een oplossing voor de ver keersdruk in het centrum is voor de PvdA het autovrij ma ken van de binnenstad. De be voorrading van de winkels en het centrum zou dan via een distributiecentrum moeten ge beuren. De PvdA heeft daar in het verleden wel voor gepleit. Door het kostenplaatje is het heeft overgenomen. Hierdoor kan de gemeente Zierikzee voor de inrichting van deze camping geen vrijstelling van de voorschriften van het huidi ge bestemmingsplan geven en moet er eerst een volledige bestemmingsplanwijziging worden uitgevoerd. Een even eens planologische kwestie be treft het voorbereidingsbesluit dat nodig is om aan de Kleine Zelke no 4 een verkooppunt voor benzine/olie en een weeg brug te mogen bouwen. Cebe- co-Zuidwest heeft hiervoor bij de gemeente een verzoek inge diend. Omdat dit buiten de be- bouwingsstrook valt is een bes.temmingsplanwijziging no dig, waarvoor een artikel 19- procedure kan worden gestart. Hiervoor moet de raad als hij daar geen bezwaar tegen heeft eerst een voorbereidings besluit vast te stellen. Via de Stichting Landelijk Contact van Museumconsulen ten kan de gemeente Zierikzee zeer schamel. ,,Wat is nu een gulden voor kunst, een rijks daalder is nog niets". Dat Zie rikzee relatief veel spendeert aan sportaccommodaties is iets wat de PvdA meermalen naar voren heeft gebracht en ook dinsdagavond wees fractie voorzitter M. R. de Jong-van Loo weer op die in de ogen van haar fractie scheve verhou ding. Zierikzee besteedt 34,- per inwoner aan sport. Het lan delijk gemiddelde hiervoor ligt een tientje lager!. Een an dere wens van de PvdA, een multifunctioneel cultureel cen trum voor grote en kleinere muziek- en toneeluitvoeringen zal nog wel, een tijdje onver vuld blijven. Dit gezien het prijskaartje van een miljoen of vier wat daar al gauw aan hangt. tegen een behoorlijk geredu ceerde prijs luchtbevochtigers en -ontvochtigers voor de beide musea aanschaffen. Dit in het kader van het project klimaat beheersing dat deze stichting samen met het Centraal Labo ratorium in Amsterdam heeft opgezet. Hierdoor kunnen mu sea dergelijke klimaatrege laars tegen een lage 'prijs aan schaffen. De prijs kan zo laag zijn door een kwamtumkorting van de leverancier en een subsi die van 40 procent van het mi nisterie van welzijn, Volksge zondheid en cultuur. Twee pro jectmedewerkers hebben voor de Zierikzeese musea geadvi seerd om vijf luchtbevochti gers en vier -ontvochtigers aan te schaffen. De .bevochtigers zijn nodig voor het Stad huismuseum, het depot en de zaal van het Maritiem Museum waarin de kajak tentoon gesteld is. In die ruimte is ook een ontvochtiger nodig, even als in het depot en het Stad-' huismuseum. Alles bij elkaar kost dit de gemeente 10.474,- (inclusief BTW). Voor het jaar lijks onderhoud moet de ge meente rekenen op een bedrag van 899,10 aan filters. Deze uitgave willen b en w uit de post Museumreserve halen. Subsidie werkgroep Als het aan het college ligt dan kan de Werkgroep Toeganke lijkheidsbevordering Schouwen-Duiveland ook vol gend jaar rekenen op een een malige subsidie van maximaal 404,-. Ook bij de andere ge meenten heeft de werkgroep een subsidieverzoek inge diend. Nieuw is dit niet, want ook vorig jaar klopte de werk groep bij de gemeenten aan om subsidie. De Zierikzeese gemeente raad besloot toen om de werkgroep de subsidie te geven, met dien verstande dat voor 1994 geke ken zou moeten worden of die subsidie een jaarlijks terugke rend iets moet worden. Volgens het college van b en w recht vaardigt de doelstelling en de inzet van de werkgroep in ie der geval een subsidie, vooral ook omdat de werkgroep een aantal ervaringsdeskundigen telt. Dit jaar heeft de werkgroep zich helemaal geworpen op de 'Verwikkelingen rond de Wet Voorzieningen Gehandicapten. In verband hiermee denkt de werkgroep dat deze volgend jaar de nodige voorlichting en hulp moet gaan geven aan hen die door hun handicap aange wezen zijn op gehandicapten voorzieningen.' Hoe de Wet Voorzieningen Gehandicapten in de praktijk üitgevoérd fhoet gaan worden is volgens b en w op dit moment nog niet hele maal helder. Daardoor is het ook moeilijk om de rol van de werkgroep op dit punt goed in te schatten. Door deze onduide lijkheden willen b en w ook voor '94 nog een eenmalige subsidie aan de werkgroep ver lenen, waarna in de loop van volgend jaar dan definitief be sloten kan worden of die subsi die een jaarlijks terugkerend iets moet worden. ZIERIKZEE - Al sinds enkele dagen is de Zierik zeese Pos (straat het toneel van hoefgekletter en bries ende schimmels. Oorzaak hiervan blijkt het grote aantal winkelende Klazen dat regelmatig de BURGH-H AAMSTEDE Maandag 29 november verga dert de commissie financiën van de gemeente Westerschou- wen. De vergadering wordt ge houden in het gemeentehuis in Burgli-Haamstede en begint om 19.30 uur. Op de agenda van de commis sievergadering onder meer de iepziektebestrijding. Ter tafel ligt de notitie iepziektebestrij ding waarin verschillende mo gelijkheden voor iepziekte bestrijding en landschapsher stel worden geschetst. Ook de reservepositie van de gemeente Westerschouwen komt aan de orde, evenals subsidieverzoe ken van de IKG-Zeeland, de werkgroep Toegankelijkheids bevordering en de NVBS. De op de vergadering betrekking hebbende stukken liggen een half uur voor het begin van de vergadering ter inzage. SCHARENDIJKE - Op woens dag 1 december zal in de Put- meet, Ingridstraat 32 in Scha- rendijke, een openbare verga dering worden gehouden van de commissie algemene en be stuurlijke zaken. Tijdens deze vergadering zal het plan Regi ovisie Schouwen-West behan deld worden. De regiovisie draagt oplossin gen aan voor knelpunten in het 'gebied Schouwen-West en doet beleidsaanbevelingen aan gaande onder meer milieu, ver keer,, recratie, landbouw en wa terbeheer. Verschillende onder delen uit de regiovisie vragen nog om nadere studie of uit werking. Daar wordt aan ge werkt, maar ook de uit komsten van de behandeling van de regiovisie door de com missies, andere besturen en be langenorganisaties zijn van be lang. Zodra daar duidelijkheid over ontstaat zal de Streek planuitwerking worden opge steld. Tijdens de vergadering kan iedereen gebruik maken van het spreekrecht. .Wie meer •wil, weten over.de inhoud van Jde regiovisie kan.een informa tiebulletin aanvragen bij het gemeentehuis of men kan de regiovisie zelf inzien in het ge meentehuis tijdens kantoor uren (van 8.30-12.00 uur), 's Middags alleen na telefonische afspraak. Mondelinge infor matie kan worden ingewonnen in het gemeentehuis bij de heer •A. B. van der Reest (01117-2020). Ook de projectleider, de heer ir. J. J. C. M. Sanders, is aan spreekbaar voor meer informa tie (01180-31225).-Aanvang ver gadering: 20.00 uur. kado-, lederwaren- en riet shop van Goudswaard met een bezoek vereert. De Kla zen -die hun schimmels lukraak voor de deur parke ren- zien in de grote collec tie trollen, beren en Beatrix Polier pluche het ideale Sinterklaasgeschenk. Verwachting t/m maandag 29 nov. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. -3 graden Middagtemp. 2 graden Windkracht oost 3 Zondag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. -4 graden Middagtemp. 0 graden Windkracht zuidoost 4 Maandag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp. -4 graden Middagtemp. 0 graden Windkracht zuidoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 26 nov. Zon op 08.18, onder 16.32 Maan op 14.57, onder 05.19 Volle Maan: 29 nov. (07.32) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De temperaturen liggen voor korte tijd wat boven die van de afgelopen dagen, en vooral in het westen van het land dooit het over dag. De komende nacht komen de temperaturen in dat gedeelte van het land net iets onder nul, in het oosten vriest het een graad of 4. Verder zijn er opklaringen, ook is er kans op een mistbank en het blijft overal droog. Er staat maar weinig wind. Morgenoverdag lijkt het weer sterk op dat van vandaag: het blijft droog en geregeld schijnt de zon. De wind draait weer naar het oosten en is zwak tot matig, rond kracht 2. In de middag loopt het kwik uiteen van iets boven nul in het noordoos ten tot ongeveer plus 4 graden in het zuidwesten van het land. De combinatie zon en weinig wind zor gen ervoor dat het wat zachter aan voelt dan de temperatuur doet ver moeden. Vanaf zaterdag wordt de aangevoerde lucht weer wat kouder. In de nacht vriest het licht, hier en daar matig en de middagtempera- tuur ligt rond het vriespunt. On danks het feit dat het vandaag en morgen in een groot deel van het land dooit, lijkt het er dus op dat de vroege winter in ons land nog lang niet ten einde is. DEN BOSCH - Veertien asiel zoekers uit Irak zijn sinds woensdag in de voormalige Isabella-kazerne in Den Bosch in hongerstaking. Zij eisen uit sluitsel over hun asielaanvraag omdat ze vinden dat ze daarop nu al te lang wachten. BRUINISSE - De basculebrug over de Grevelingensluis bij Bruinisse wordt volgens plan ning van maandag 13 decem ber tot en met woensdag 15 de cember voor de scheepvaart buiten bedrijf gesteld. De sluiting houdt verband met reparatiewerkzaamheden in het aandrijf werk van de brug. De maximale doorvaarthoogte bedraagt dan zes meter NAP, dat gelijk staat met de water stand in het Grevelingenmeer. Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Waarnemend hoofdredacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 48,50 Bij autom. afschr. f 46.00 Per jaar f 183,00 Bij autom. afschr. f 173,00 Losse nummers f 1.00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. InJevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 17Vt?% B.T.W. ZIERIKZEE -„De overlast van het zware vracht verkeer in de Nieuwe Bogerdstraat wordt zwaar on derschat. Ze denderen van 07.30 uur tot 22.30 uur maar door de straat" Een groepje inwoners uit deze straat - en zij niet alleen - had dinsdagavond de koude en de gladheid getrotseerd om in de Gekroon de Suikerbiet hun grieven en verlangens kenbaar te maken aan de raadsleden en afdelingsbestuurders van de PvdA. Die hielden daar een luister- en ge spreksavond voor inwoners van de Zierikzeese bin nenstad. Met dergelijke bijeenkomsten willen de dames en heren PvdA-politici op de hoogte blij ven van wat er onder de bevol king leeft. Maar ook hopen ze daarmee de afstand tussen bur ger en politici te verkleinen, waardoor de bestuurders wat gemakkelijker aangesproken worden door Zierikzeeënaren koosde gespreksonderwerpen te zijn. Dat verkeer en dan in het bij zonder het zware vrachtver keer, zorgt volgens verschillen de aanwezigen voor nogal wat overlast. De „zware jongens" die zich overdag en 's avonds een weg banen door de smalle welzijn van de Nieuwe Bogerdstraat-bewoners wordt ook door andere feiten op de proef gesteld. Zo blijken een paar inwoners hinder te onder vinden door de horeca gelegenheden in de omgeving. „Niet zozeer door het etablisse ment waarvan altijd gedacht wordt dat die de overlast ver oorzaakt, maar van een twee tal gelegenheden aan de Nieu we Haven" aldus een van de aanwezigen. Die overlast heeft niet alleen te maken met lawaai van uitgela ten cafégangers maar ook met het buiten neerzetten van af val. „Je ziel daar ratten, zo groot als katten" aldus een van hen. Parkeren op het parkeer terrein in de straat blijkt vol gens een van de bewoners ook niet zo'n succes te zijn. Nadat zijn auto voor zevenduizend idee echter naar de achter grond geschoven. Die wens voor een autovrije binnenstad mag de PvdA dan wel hoog in het vaandel hebben staan, hij is in het beleid van de sociaal democraten niet terug te vin den, vond een andere bin nenstadbewoner. Ook de ver houding tussen uitgaven voor sport en cultuur zorgde deze avond voor een geanimeerde discussie. Scheve verhouding Niet iedereen bleek gechar meerd te zijn van een kunst grasveld, „Onnatuurlijk" noemde een van de aanwezigen dat en de 1- per m2 verkochte grond die de gemeente Zierik zee wil besteden aan stadsver- fraaiing door middel van kunst, was in zijn ogen maar Plan wacht op goedkeuring minister BRUINISSE - Als de minister haar goedkeu ring aan het plan verleent wordt in 1994 begon nen met groot onderhoud aan dertig van de 62 schuiven van de Stormvloedkering. Dat maakt ing. J. de Roos, hoofd afdeling beheer en onder houd, gisteren, woensdag, bekend tijdens een informatiebijeenkomst in Bruinisse. Enige tijd geleden werd ge constateerd dat bij de dertig schuiven in de stroomgeul Roompot sprake was van roest vorming. Er bleken barstjes en scheuren in de verflaag te zittèn. In 1994 wordt begonnen met groot onderhoud aan de aange taste schuiven. Het is de be doeling dat de schuiven een compleet nieuwe coating krijgen. In de periode van 1 mei tot 1 oktober worden vier schuiven 'ingepakt'. Dit om te voorkomen dat er tijdens de onderhoudsbeurt schadelijke stoffen in het water komen. Voordeel is verder dat ook bij slechte weersomstandigheden ver der gewerkt lean worden. Zolang er aan de vier schui ven gewerkt wordt houdt dat in dat deze niet naar be neden kunnen en er derhal ve bij sluiting van de kering vier gaten openblijven. Vol gens ing. De Roos zorgt dat voor een 20 centimeter ho ger binnenpeil. Met het kar wei is een bedrag van 63 miljoen gulden gemoeid. (Advertentie)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3