MEVO verliest in tweede helft 'Op deze manier praat ik tegen een muur' Joost Rotte bezorgt WIK zege Brouwershaven creëert te weinig kansen tegen SVD (1-2) Simpele overwinning op GPC Zierikzee houdt reputatie hoog tegen Steenbergen Ruitersport Jong Zeeland André Schell wint bij De Krabbe Kruiningen favoriet kampioenschap le klas zaterdag afdeling k MAANDAG 22 NOVEMBER 1993 NR 25465 Richard, van der Meer schermt de hal af voor het doel van SVD. (Foto: Marijke Folkertsma). BROUWERSHAVEN - Wat MEVO, Meeuwen en Nieuwdorp niet lukte wist SVD, op de derde plaats van onderen in de eerste klasse van het zaterdag afdelings voetbal, wel voor elkaar te krijgen. De ploeg uit Driewegen slaagde er zaterdag middag in om Brouwershaven de eerste thuisnederlaag van dit seizoen'te bezor gen. Op sportpark Onder de Molen in Brouwershaven zegevierden de bezoekers in een povere wedstrijd met 1-2. En dat was zeker voor de thuis ploeg een tegenvaller. ,,Het is ongelooflijk. Ik heb de hele wedstrijd bijna niks te doen gehad. Die gasten hebben twee kansen en die maken ze goed af. Het waren trouwens twee verdedigingsfouten van ons. Wij maken de hele wedstrijd en we hebben weer niks", reageer de Brouwershaven keeper John van Mourik na afloop. Voltallige selectie Toch leek Brouwershaven voor aanvang klaar voor de strijd met het op de ranglijst twee punten lager geklasseerde SVD. „Het is dit seizoen door schorsingen en blessures nog niet voorgekomen dat ik over een voltallige selectie kan be schikken. Vandaag dus wel," vertelde trainer Ibon van Tig- gelhoven voor aanvang. Over de resultaten van'zijn ploeg dit seizoen was de Zierikzeese oefenmeester duidelijk. ,,Het is een beetje wisselvallig. De ploeg kan zo goed voetballen maar als je het verschil tussen sommige wedstrijden ziet, on begrijpelijk". ZeVen minuten over half drie floot scheidsrechter Van de Ketterij voor het openingssig naal en vier minuten later lag de bal al achter keeper John van Mourik. SVD'er Rinus Bek verstuurde van achter uit een pass op Maarten Goeree. Ach tereenvolgens tastten de verde digers John Jonker en Marcel Duinhouwer mis waardoor Goeree alleen op de Brouwse keeper af kon gaan en feilloos afrondde. Opvallendste spelers in het eerste bedrijf waren voor brou wershaven Steef Kloet en voor de bezoekers Piet Goeree. Na tien minuten spel greep Toon van Tiggelhovén juist in. Brou- wershaveivspëïêr 'bric Hartog was niet opgewassen tegen de sterke Goeree. Edwin van Oe- veren werd Piet Goeree's twee de tegenstander. Hartog kon trouwens na ruim een half uur al onder de op zich welkome warme douche. Arjan Kraai- jenbrink werd zijn vervanger. Op zich wederom»een juiste zet van de trainer van de thuis ploeg. Tot dat moment speelde Brouwershaven met te veel mensen achter de bal en liet zich te vaak afbluffen in de du els. Toch kreeg men na de zwakke start naarmate de eer ste helft vorderde een licht veldoverwicht. Kees Kraaijen- brink, Richard van der Meer en Remy Lievense zagen hun in zet, vaak op aangeven van en geïnspireerd door de sterk ac terende Steef Kloet, net naast of over de goal verdwijnen. Een opsteker Kort voor rust viel de voor de thuisploeg verdiende gelijk maker. Steef Kloet, weer hij, speelde op links zijn man uit en bediende bij de tweede paal Richard van der Meer die ge heel vrij 1-1 kon inkoppen. Een opsteker voor de thuisploeg dat daarna nog even trachtte voor rust op voorsprong te ko men. Dat lukte niet en tot overmaat van ramp kwam men in de tweede helft bij de eerste de beste counter van SVD weer met 1-2 aan de negatieve kant van de score. Rinus Bek's pass bereikte de snelle Eelco Goede- gebure die vanaf eigen helft al le verdedigers achter zich liet en met een diagonaal schot in de verste hoek John van Mou rik kansloos liet. Martin Quist werd voor de ge blesseerde Kees Kraaijenbrink in de ploeg gebracht. ,,Ik weet niet wat ik voel, een spiertje of zo. Kan ik eindelijk weer eens spelen en dat gebeurt me dit. Maar ik heb gelukkig een goe de vervanger, dus voor de ploeg is het niet zo erg," wilde Kraai jenbrink aan de zijlijn kwijt. Minder plezierig voor de thuis ploeg was wel dat er heel wei nig doelgevaar voor de goal van SVD ontstond. Het dichtst bij de 2-2 was Brouwershaven nog toen een corner van Edwin van Oeveren door keeper Dirk- Jan van't Zelfden bijna in ei gen goal werd gestompt. Ondanks een klein Brouws of fensief, vlak voor tijd, bleven de bezoekers overeind en kon de 1-2 eindstand op het wed strijdformulier bijgeschreven worden. „Eigenlijk is het wel terecht. Na rust hebben we geen kans meer gehad. In de rust zeg je dat de ballen over de flanken moeten en niet in de trechter. Op deze manier praat ik tegen een muur en kan ik beter mijn mond houden," was Van Tig- gelhoven's reactie na afloop. Brouwershaven - SVD 1-2 (1-1). 4. 0-1 Maarten Goeree. 43. 1-1 Richard van der Meer. 53. 1-2 Eelco Goedegebure. Scheids rechter: de heer Van de Ketterij jr. uit Middelburg. Bijzonder heden: geen. Tbeschouwers: 35. ROME - In de hoogste afdeling van het Italiaanse voetbal heeft Ruud Gullit gewonnen van Bryan Roy. In de ontmoeting tussen Fogg ia en Sampdoria maakten beide Nederlanders een, doelpunt. De treffer van Lombardi gaf ver volgens de doorslag in het voordeel van Gullit's Sampdo ria, 2-1. VLISSINGEN - Willen is kunnen, maar die vlieger gaat niet altijd op. Jongstle den zaterdag, in WIK's uitwedstrijd tegen het Vlissingse GPC bewezen de bezoe kers dat je met een goede wil en instelling een eind kan komen. In Vlissingen werd een regelmatige en misschien nog wat mager uitgevallen 0-2 overwinning geboekt. En zo blijft de ploeg uit Kerk- werve de punten bijeerl sprok kelen. Op de ranglijst heeft men inmiddels twaalf punten uit tien wedstrijden verzameld en staat daarmee net onder de topploegen in de vierde klas, SSV'65 en AZVV. Geschorst WIK was zonder de geschorste Leon Hendrikse (drie wedstrij den) naar de stad aan de Wes- terschelde afgereisd. Ook ont brak wegens studieperikelen Marco Ganzeman weer eens. „Toch was ik al lang blij dat we konden voetballen. Het waren wel slechte omstandigheden maar daar hadden we allebei mee te maken", vertelde de suc cesvolle Middelburger Kees Joosse. WIK speelde een hele goede eerste helft. Op het oog leek het of GPC in de beginfase de sterkere ploeg was. „Maar wat geeft het als ze geen uitgespeel de kansen krijgen. Ze waren wel wat meer aan de bal maar we kwamen niet in de proble men," ging Joosse verder. Na acht minuten kwam WIK op voorsprong. ,,Een Berg kamp-goal", aldus Kees Joosse. Joost Rotte, als linkshalf ge start, vertrok in de diepte en Erik-Jan Kort gaf precies op tijd een steekpass. Alleen voor de Vlissingse keeper stifte Rot te de bal over de uitkomende doelman in de verste hoek. Joosse had Joost Rotte op de linkshalf geposteerd om zo weinig mogelijk in zijn elftal te veranderen. „Ik haal Elmar Verhage niet meer weg uit het centrum want dat gaat ten koste van zijn kwaliteiten. Rechtsbenig Een kwartier voor rust besliste WIK de wedstrijd. Joost Rotte buitte het voordeel van een rechtsbenige op linkshalf vol uit door zijn man uit te kappen en vanaf zo'n twintig meter hard en onhoudbaar in te schie ten. Voor rust kende WIK nog een tegenvaller. Theo Witten berg kreeg een zweepslag en moest geblesseerd het veld ver laten. Richard Verhage kwam als linkshalf in de ploeg en Joost Rotte schoof naar voren door. In de tweede helft kwam WIK, ondanks het feit dat GPC alles op alles zette, niet meer in de problemen. Binnen vijf minu ten kreeg de ploeg door toe doen van Marcel Hendrikse en Joost Rotte een drietal kansen maar die werden niet benut. Omdat ook keeper Krijn Hen drikse een goede wedstrijd speelde kwam GPC, ondanks wat kansjes, niet aan een doel punt. GPC - WIK 0-2 (0-2). 8. 0-1 Joost Rotte. 30. 0-2 Joost Rotte. Bij zonderheden: geen. Scheids rechter: Van Dijk uit Vlissin gen. Joost Rotte (rechts) zette WIK binnen het half uur op een 0-2 voorsprong. (Foto: Marijke Fol kertsma). 'We hebben ze gewoon afgeslacht' ZIERIKZEE - De hoofdmacht van voetbalvereniging Zierikzee heeft afgelopen seizoen al een behoorlijke reputatie opgebouwd in oefenwedstrijden. Ploegen als Serooskerke, Veere, Middelburg, RBC en Arne- muiden werden aan de Zierikzeese zegekar gebon den. Sinds gisteren, zondag, is daar ook zondag 3e klasser Steenbergen bij gevoegd. Zierikzee rolde Steenbergen, die leider is in de derde klas met drie punten voorsprong, met 6-0 op. „Als de competitie noodge dwongen stilligt wil je toch proberen om wat te voetballen. Je moet ritme in de ploeg hou den en we dachten dat Steen bergen voor een behoorlijke te genstand zou zorgen. We heb ben ze gewoon afgeslacht hoe wel we nog veel te veel kansen misten. De uitslag was gezien de wedstrijd nog veel te ma ger", analyseert trainer Kees Hagesteijn de oefenwedstrijd op sportpark Den Hogen Blok. Patrick Roggeband Vooral in de eerste helft werkte Zierikzee de kansen niet goed af. Alleen Patrick Roggeband scoorde in de 5e en in de 40e mi nuut. Bij een 2-0 ruststand kon het handjevol publiek, de wed strijd begon al om 13.30 uur, zich even opwarmen in de kan tine. Tben scheidsrechter Bos uit Vlissingen nog maar nau welijks tien minuten had laten spelen in de tweede helft, te kende Patrick Roggeband al voor 3-0. In de 70e minuut scoorde Erik Berrevoets 4-0 en tien minuten later was het Er- win Nelissen die de totale af gang van Steenbergen inleidde met een fraaie goal (5-0). De kleine en beweeglijke Niels Bo dewijk bracht in de slotfase de eindstand op 6-0. BERLIJN - Franke Sloothaak was in liet weekeinde de meest gevierde ruiter in Berlijn. De voormalige Fries won in de Deutschlandhalle, die het re cordaantal van in totaal 50.000 bezoekers mocht begroeten, zo wel de wedstrijd voor de we reldbeker als de Grote Prijs. „Je verwacht toch dat zo'n Steenbergen zich niet laat af slachten. Ik moet mijn jongens dan ook de complimenten ge ven. We weten dat er kwaliteit in de ploeg zit. Dat hebben we vanmiddag laten zien", aldus Hagesteijn. Het tweede elftal van Zierikzee won met 4-1 van het tweede elftal van Steenber gen. MIDDELBURG - De selectie van Jong Zeeland begint woensdagavond weer met de internationale competitie. De Zeeuwse ploeg komt in actie tegen NAC uit Breda en de wedstrijd wordt gespeeld op het terrein in Hoek (aanvang half acht). Coach Wies van Avermaete heeft veel nieuwe gezichten in zijn selectie: Jacky de Smit (Arnemuidcn), Marcel Kole (Goes), Peter Landa, Peter Bocrjan en Erwin Dek van Hoek. Picter van dc Neut en Michel. Janse van Kloetinge, Ramon Gabrielse, Ronald Fritz, Jaimy van BloppOel. Wouter Labrujerc en Micha Le- kawael van Middelburg, Wil fred Schipper (Oostkapelle). Björn Langeveld (RCS), Pascal van de Berg (Serooskerke) en Mario Hart van Sluiskil. Naast coach Van Avermaete is Tbn Shcilds weer de verzorger en Lau Traas de begeleider. De wedstrijd in Hoek wordt geflo ten door Jaap Kaland uit West- kapclle met de grensrechters T. Rietjens en F. Claeys. Een week later speelt Jong Zeeland weer thuis. Op dins dag 30 november volgt dan om half acht de wedstrijd tegen de beloften van Beveren. sloeg. Drie minuten na de aan sluitingstreffer schoot Johan Heikamp de bal in paniek in eigen doel, na een gevaarlijke counter van Kruiningen, 2-4. Kruiningen kreeg vrije door gang van het uitgebluste ME VO. Met een simpel afstands schot vanaf zestien meter mocht Robin Arens 2-5 scoren, omdat keeper Kraayendonk niet voluit ging. En in de vijf enzeventigste minuut bepaalde Kruiningen-speler Jacco Moer land de eindstand op 2-6 na een mooie aanval. Trainer Olijhoek van MEVO was teleurgesteld dat zijn ploeg in de tweede helft had gefaald. Volgens hem had zijn ploeg teveel ruimte weggege ven en verzuimd bij de les te blijven. Ook sluitpost Kraay endonk speelde een zwakke partij en daarnaast heb je ook nog te maken met een zwak lei dende scheidsrechter die de wedstrijd beïnvloedt aldus de analyse van Olijhoek. MEVO - Kruiningen 2-6 (1-0). 40. Marco Bijdevaate 1-0. 47. Edwin Arens 1-1. 50. Edwin Arens 1-2. 63. Frank de Jonge 1- 3. 65. Kees Verwest 2-3. 68. Jo han Heikamp (eigen doelpunt) 2-4. 73. Robin Arens 2-5. 75. Jacco Moerland 2-6. Scheids rechter: Potappel uit Tholen. Toeschouwers: 150. Gele kaart: Leon de Jonge (MEVO) wegens natrappen. NEELTJE JANS - Het was zon dagmorgen (14 november) wel erg winderig op de dijk bij Nceltje Jans. Éénentwintig leden van hen gelsportvereniging De Krabbe zaten daar bij windkracht tien pogingen te ondernemen om een visje te bemachtigen. Zes deelnemers trotseerden de woelige zee en kregen welge teld zes vissen op het droge. In de zware storm, bij een geslo ten Oosterscheldekering, was het André Schell die met 550 gram winnaar werd. Uitslag: 1. André Schell, 550 gram. 2. Cor Hart, 405 gram. 3. Elma Dcurloo, 305 gram. 4. Joop de Regt, 275 gram. 5. Ad Deurloo, 240 gram. 6. Koos Brusse, 220 gram. links en neergelegd door Izijn directe tegenstander. Uit de vrije trap die hij zelf nam, scoorde Marco Bijdevaate met een knappe halve volley 1-0. Kruiningen kreeg voor rust nog een vrije trap, maar keeper Kraayendonk keerde de inzet van Adriaan van Nieuwenhui- zen goed en behield de voor sprong voor zijn ploeg. Gerard Olijhoek had zijn ploeg er in de rust op geattenteerd het spel van de eerste helft vast te houden, maar deze woorden waren blijkbaar niet goed overgekomen. Er waren nau welijks twee minuten gespeeld toen de gelijkmaker al in het doel lag achter keeper Kraay endonk van MEVO. Uit een snelle counter van Kruiningen kon Edwin Arens, na verkeerd verdedigen van Remco van der Wekken, de gelijkmaker bin nenschieten: 1-1. Kruiningen kreeg van MEVO veel te veel ruimte en drie mi nuten na de gelijkmaker was het al 1-2, mede door een blun der van Jan-Willem Kraayen donk. Keeper Kraayendonk van MEVO wilde een aanval over rechts verhinderen en hij verliet onnodig zijn doel. Kruiningen-speler Robin Arens profiteerde. Kruiningen dat geheel de wed strijd nog niks had laten zien, kreeg vleugeltjes na deze twee treffers. MEVO verzuimde haar defensieve taak uit te voe ren en zeker keeper Kraayen donk liet wat steekjes vallen. Kruiningen voerde de score binnen vijfentwintig minuten op tot 2-6 in haar voordeel. Uit een ingestudeerde vrije trap scoorde Kruiningen- speler Frank de Jonge uit buitenspel-positie, maar de zwak leidende scheidsrechter Potappel keurde de treffer goed 1-3. MEVO kwam nog even terug in de wedstrijd. Een afstandsschot van Kees Ver west verraste de keeper van Kruiningen, 2-3. Dick van Splunder kreeg nog een moge lijkheid op de gelijkmaker, maar zijn kopbal uit de vrije trap van Johan Heikamp was te zacht. Na die kans was het alleen maar Kruiningen wat de klok ZIERIKZEE- „Als je ziet dat we in de eerste helft Kruiningen goed onder con trole houden, zie je toch dat we in de tweede helft teveel ruimte weggeven ach terin. Hierdoor verlies je met 2-6", aldus MEVO-trainer Gerard Olijhoek na het verlies tegen koploper Kruiningen op sportpark Den Hogen Blok. Trainer Olijhoek moest lijd zaam toezien hoe zijn gehaven de ploeg de wedstrijd alsnog uit handen gaf in de tweede helft. Zonder de geblesseerden Eric Wijsman, Kees de Ruiter, Clement van Splunder en René Dekker was het vooraf al een moeilijke opgave om het goed draaiende Kruiningen lastig te maken. Olijhoek was dan ook genoodzaakt om de spelers Ra- mazan Ayaz en Marco Bijde vaate van het tweede elftal op te stellen en Richard van Luyk op de bank te zetten. Toeschouwers Koploper Kruiningen en de massaal meegekomen toe schouwers van Kruiningen za gen dan ook een verdedigend en afwachtend MEVO, dat loer de op een counterkans. Krui ningen kwam daardoor nauwe lijks toe aan haar eigen spelle tje en dit was de verdienste van de verdediging van MEVO. Trainer Olijhoek stimuleerde zijn ploeg voortdurend langs de kant met kreten als: „Korter verdedigen en sneller aanslui ten". Zowel MEVO als Kruiningen hielden het speelveld klein. Voor de kleumende toeschou wers, leverde dit spelbeeld wei nig mooie aanvallen op. Er ont stonden veel buitenspelsitua- ties, doordat vaak de lange bal werd gehanteerd. Scheidsrech ter Potappel maakte het zich zelf moeilijk door niet goed voor buitenspel te fluiten. Dit resulteerde weer in irritaties bij de spelers, voornamelijk aan de kant van MEVO. De eerste kans liet lang op zich wachten en kwam pas na vijf entwintig minuten. Kees Ver west gaf een pass op Dick van Splunder die zijn schot net over het vijandelijke doel zag gaan. Kruiningen was enigs zins verrast door die kans van MEVO. Vanaf dat moment gaf Krui ningen het initiatief uit han den. MEVO kon even op adem komen. Gevaarlijk Vlak voor rust kwam MEVO, dat slim speelde, onverwacht aan de leiding. Dick van Splunder was doorgegaan op Marco Bij de Vaate (links) moest het gehavende MEVO-team versterken. De speler uit het tweede team kon ook de fikse nederlaag niet voorkomen. (Foto: Marijke Folkertsma). 1 A t 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7