R0GRAMMA Springgroep Delta Sport pakt prijzen Volleybaldames Kwiek winnen van Intermezzo in Middelharnis Uitslagen Badminton Delta Sport uit beker gewipt Winst voor hockeydames Gelijkspel dames MEVO'80 Recordaantal deelnemers verwacht in Mosselloop VRIJDAG 19 NOVEMBER 1993 NR 25464 Dit is de beloning voor het vele werk De springgroep 16-jarigen van Delta Sport won alle drie onderdelen. V.l.n.r. Veronique den Broeder, Annette Kooman, Astrid Ver beek (met de prijs in haar hand), Vivian Bommeljé, Andrea de Looff en Susan van Oeveren. MIDDELBURG - De springgroep van gymnastiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee heeft in de turnzaal van MTV'69 in Middelburg vijf eerste en een tweede prijs gewonnen. Voor de trainer Foort de Roo (56) uit Heinkenszand was het een bijzondere dag. ,,Dit was mijn eerste officiële wedstrijd met Delta Sport. En dan zoveel prijzen winnen is een beloning voor je werk". Foort de Roo kwam zeven maanden geleden naar Zierik zee. Hij maakte de overstap van Volharding, waar hij as sistent-trainer was bij de springgroep, naar Delta Sport. ,,Ik kon mij niet verder ont wikkelen bij Volharding. Ja, toen kwam dat verzoek van Delta Sport. Zij hadden op dat moment nog geen specifieke springgroep. We zijn nu zeven maanden bezig met twintig le den en ik moet zeggen het gaat uitstekend". De Roo zei daar niets teveel mee. Turnvereniging MTV'69 had in samenwerking met de commissie wedstrijdsport van de Regio Zeeland, vlekkeloos en volgens schema, een spring- toernooi georganiseerd. Na ja ren kwamen er ook weer Bra bantse verenigingen naar Zee land. Daarmee waren de spring wedstrijden sterk bezet en was het resultaat van de twee Delta Sport groepen ver bluffend. Er werd in drie klassen gestre den. Delta Sport was verplicht om in de derde klasse uit te ko men. „Omdat we officieel aan de eerste wedstrijd meededen moet je in klasse drie uitko men. Toch, de jury beoordeelt alle klassen hetzelfde", vertelt De Roo. De Delta Sport spring groep van zestien jaar won niet alleen het onderdeel mini- tramp-paardspringen, maar scoorde daarmee het hoogste dagtotaal. Een score van 17.60 punten werd door geen enkele vereniging behaald in Middel burg. Dezelfde groep won ook minitrampolinespringen met 15.60 punten en op de langemat behaalden zij ook de eerste prijs met 15.70 punten. Veroni que den Broeder, Annette Koo man, Astrid Verbeek, Vivian Bommeljé, Andrea de Looff en Susan van Oeveren sloten hun optreden af met het in ont vangst nemen van de Mijnsber- gen wisselbokaal. Ook voor de Delta Sport groep van twaalf jaar was er een enorm succes. Kirsten de Vrie- ze, Samanta van der Leeuw, Erika Klap, Maartje Bongers, Annemarie Grootenboer, Wen dy Raayen en Deborah Robbe- regt wonnen het onderdeel mi nitrampolinespringen (14.10 punten) en het kastspringen met 15.80 punten. Op de lange mat werden zij tweede met 13.00 punten. ,,We hebben er hard voor ge werkt. Door deze resultaten mogen we nu in de le klasse uitkomen. Maar ik wil dat nog niet. Het is te vroeg voor deze groep om zo'n sprong te wagen. We gaan nu naar de 2e klasse en we proberen in maart bij de volgende springwedstrijd weer goede resultaten neer te zetten. Dan is ons streven om in no vember 1994 kwalificatie af te dwingen om aan de Nederland se kampioenschappen deel te nemen. Halen we dat niet, dan moeten we even de ogen sluiten en gewoon weer naar een vol gende keer werken", aldus de enthousiaste trainer uit Hein kenszand. Foort de Roo denkt dat zijn springgroep nog veel talenten herbergt. ,,Ach, er lopen op Schouwen-Duiveland nog veel ex-turnsters rond. Het zou leuk zijn als die bij onze spring groep aansluiten. Iedereen is van harte welkom", aldus De Roo die geen specifieke namen wilde noemen. Uitslagen: Langemat 12 jaar: 1. MTV'69 15.10 pnt.; 2. Delta Sport 13.0 pnt.; 3. VTV 12.90 pnt. Langemat 16 jaar: 1. Delta Sport 15.70 pnt.; 2. Trafo 15.20 pnt.; 3. Olympia Kapelle 14.20 pnt. Minitrampoline 12 jaar: 1. Del ta Sport 14.1 pnt.; 2. Astrow 1 14.0 pnt.; 3. Olympia Tholen 13.8 pnt. Minitrampoline 16 jaar: 1. Del ta Sport 15.6 pnt.; 2. WIK St. Annaland 14.9 pnt.; 3. Trafo 14.0 pnt. Minitramp.paard 16 jaar: 1. Delta Sport 17.70 pnt.; 2. Trafo 16.50 pnt.; 3. WIK St. Annaland 16.40 pnt. Kast 12 jaar: 1. Delta Sport 15.80 pnt. Trainersproblemen bij Kwiek tijdelijk opgelost MIDDELHARNIS - Het eerste damesteam van Kwiek is er in geslaagd een overwinning te behalen op de onderste ploeg van de le klasse, Intermezzo uit Middelharnis. Met een stand van 0-3 in een uur speeltijd werden de Flakkeeënaren de kleedkamer ingestuurd. ,,Dit hadden we gewoon ver wacht. We speelden lekker. Vaak gebeurt het dat je door de winst in de eerste set zó lekker gaat spelen dat er concentratie verlies optreedt. Daarvan had den we nu geen last. We bleven heel soepel de bal over het net slaan". Aanvoerster Marjo Arensman verwoordde de ge voelens van het hele team. Vol gens haar was deze wedstrijd niet veel bijzonders. ,,Je weet dat je kunt winnen, want Inter mezzo had nul punten achter haar naam staan. We hebben een extra trainingsuurtje ge had in Middelharnis". Michel Versaevel en Arie de Kreij (voormalig trainer van Heren I van Delphi/MEVO'80) nemen na het voortijdige ver trek van Ton Gosens samen de trainersbaan over. Versaevel, spelend in het eerste heren team van Kwiek, trainde reeds de A-junioren, nu komen daar de dames bij. De Kreij zegt Kwiek uit spor tieve overwegingen.,te helpen: ,,Ik ken Kwiek vrij goed, daar bij ken ik Michel natuurlijk al heel lang. Wij hebben dezelfde ideeën over volleybal. Ik vind dat je het werk van Ton Gosens op gepaste wijze moet voort zetten. Hij heeft al zijn energie in deze vereniging gestoken". De in Middelharnis woonachti ge De Kreij zegt zijn taak als permanente trainer niet weer te willen op te pakken. „Kijk eens, training geven vind ik leuk, warit volleybal is de leuk ste sport die er is. Dit doe ik al leen tijdelijk, het volgende sei zoen ben ik voor Kwiek niet beschikbaar. De ambitie om vaste trainer te worden heb ik niet meer." Verlies heren Het eerste herenteam speelde tegen Rowido te 's-Gravendeel. Rowido kwam vrij sterk uit de hoek. In de eerste set moest Kwiek met 15-9 toegeven aan de krachten van het sterke aan vallende Rowido. De tweede set verliep al niet beter. Met een stand van 15-10 werd de derde set aangegaan. De heren- ploeg, onder leiding van trai ner/coach Tonnie van Breda, wist in de derde set plotseling het speelveld weer te vinden en voerde alle blokken en aanval len uit volgens het boekje. Met 15 punten tegen 1 werden de 's-Gravendeelse spelers van het veld geveegd. De vierde set verloor Kwiek tegen alle ver wachting in met 15-8. Tbtaaluit- slag: 1-3. Arte de Kreij uit Middelharnis helpt Kwiek i trainersprobleem af. (Foto: Joop van Houdt) oorlopig van het Heren le klasse B Alcom/Capelle 3 Eerland/Kr. 2 Rowido 1 VCO 1 Rijnmond 5 Schovocomca 2 Kwiek 1 Vovero 1 Ekspalvo 4 Schollevaar 2 Spivo 2 Yum 1 Dames le klasse B Berkel 1 HJPV 2 Onderl./Lekk. 1 Bernisse 1 Kwiek 1 Spirit 1 MVC 1 Volley/Voor. 2 Delphi/ME VO'80 1 Futora 2 Alcom/Capelle 2 Intermezzo 1 6 10 6 9 9 7 6 6 6 3 3 3 3 3 6 9 6 9 6 9 6 8 6 7 6 7 6 6 6 4 6 4 6 4 6 3 6 0 ZIERIKZEE - Hieronder vol gen de uitslagen van de Zierik- zeese teams uit de districts competitie Zeeland. Zierikzee 3 - Sjuttel 2 5-3. Zie rikzee 5 - Kats 2 7-1. Zierikzee 6 - Netwerk 4 8-0. Marathon 6 - Zierikzee 7 7-1. Pluumpje 4 - Zierikzee 8 3-5. Zierikzee 8 - Den Ossaert 3-5. Rillandia 4 - Zierikzee lO 1-7. Backhand 6 - Zierikzee 9 7-1. PAPENDRECHT - De hoofd macht van handbalvereniging ZHV/Delta Sport is in Papen- drecht door 2e divisie ploeg DES'72 uit de beker geknik kerd. Er was een verlenging nodig om uit te wijzen wie er naar de derde bekerronde mocht gaan. DES'72 maakte handig ge bruik van de wanorde in de Delta Sport formatie. Het werd uiteindelijk 32-31. Een kwar tier voor de officiële speeltijd stond Delta Sport nog met 15- 21 voor. ROCKANJE - Het eerste da mesteam van hockeyclub Schouwen-Duiveland is er in geslaagd een overwinning te behalen op Forcial in Rockan- je. De wedstrijd eindigde in een stand van 1-2. De eerste helft verliep bijzon der zwaar voor de HSD-dames. Met tegenwind en striemende regen werd de eerste helft vol bracht. Halverwege die helft wisten de dames van Forcial op knappe wijze een doelpunt te maken. In de tweede helft speelde de Zierikzeese ploeg met de wind mee. Daardoor was het zicht minder slecht. Wilma Koeman bracht de stand op 1-1. Tbgen het einde van de tweede helft wist Annie Ger- ritse de stand op 1-2 te brengen. De ploeg van trainer Bonne Brouwer toonde zich tevreden met deze uitslag. Volgens bege leidster Greet Koeman was de wedstrijd die onder barbaarse omstandigheden werd ge speeld een knappe prestatie van het damesteam. „Eigenlijk kun je met dit slechte weer niet spelen, maar ja, op kunstgras gaan de wedstrijden gewoon door. Daarom is het een goede prestatie dat er door HSD nog twee doelpunten zijn ge scoord". Jansen en Van Liere blinken uit DORDRECHT - Het eerste damesteam van Del- phi/MEVO'80 heeft in de eerste klasse van de dis trictscompetitie Rotterdam een gelijkspel behaald tegen Futora II uit Dordrecht. De ploeg van trainer Jacob Korsuize speelde in een gewijzigde opstelling. „Het is makkelijk praten, maar als we compleet waren geweest hadden we waarschijn lijk wel gewonnen. Nu was de middenveldspeelster Jeanet Vleeshouwer afwezig en dat merk je gewoon". De eerste set werd verloren met 15-11. Tbt een stand van 11-11 was er niets aan de hand. Futo ra wist vanaf die positie vier keer achter elkaar de service te winnen en sloot daarmee posi tief de eerste set af. De tweede set verliep grillig. Met 15-8 werd de set uit handen gegeven aan de Dordtse ploeg. „Annette van Wanrooij heeft vanaf de derde set in de mid denpositie gestaan om het werk van Vleeshouwer over te nemen. Dat gaf meer succes". Opvallende acties in deze set werden door Hcnny van Liere en Wilma Jansen verricht. „Zij wisten beiden een serie van vijf services met succes af te sluiten. Met een stand van 2-15 ging Futora door de knieën. In de laatste set werd Futora we derom hard aangepakt en moest met lede ogen toezien hoe de aanvallen van de Zierik zeese ploeg resulteerden in goede resultaten. De set eindig de in 8-15. Trainer/coach Jacob Korsuize was niet ontevreden over de ge leverde prestatie: „Kijk, je speelt met een onvolledig team. Is je middenspeelster af wezig, dan moet je gaan schui ven. Annette van Wanrooij kon die taak goed opvangen, maar de anderen komen toch op nieuwe plaatsen te staan. Daaraan wennen kost tijd. Daarom boekten we pas in de derde en vierde set onze winst". In de Domeinen van Westerschouwen WESTERSCHOUWEN - De 26e Mosselloop in Wes terschouwen, zaterdag 20 november, zou wel eens voor een recordaantal deelnemers kunnen gaan zor gen. Niet alleen is de zware loop aantrekkelijk bij vele atleten buiten de provincie, maar ook de scho lierenloop met 125 deelnemers is in trek. Vorig jaar waren er rond de 600 deelnemers in het Domeinen- gebied van Westerschouwen. Natuurlijk startte ieder in zijn eigen categorie zoals scholie ren-, veteranen-, vrouwen- en seniorenloop. Daarnaast werd er gekozen voor een trimloop over 3, 6 en 9 kilometer. Bij de voorinschrijvingen voor de 26e Mosselloop lijkt de be langstelling enorm te zijn. „We hebben nu al honderd voorin schrijvingen voor de wed- strijdlopen. Het is tegenwoor dig de gewoonte om vlak voor de wedstrijd in te schrijven. We zijn weer op alles berekend", liet wedstrijdsecretaresse Riet Jansen van de organiserende atletiekvereniging Delta Sport weten. Door de vele na-inschrijvingen is het moeilijk te zeggen welke atleten zaterdag aan de start zullen staan. Bij de heren gaat het gerucht dat Kim Rijnierse uit Middelburg naar Wester schouwen komt. Wel is zeker dat Jan Hoek (Delta Sport), Edwin de Leeuw (AV'56) en Sander van de Vught uit Den Haag aanwezig zijn. Vorig jaar waren er 180 heren die de zware loop van negen kilometer wist te volbrengen. Ook bij de vete ranen worden er meer dan hon derd deelnemers verwacht. Vo rig jaar stonden er 110 voor de startstreep om hetzelfde par cours te lopen als de senioren. Sam Polderman (Atletica) en Delta Sport atleet Eddy Smit starten zaterdag als favoriet voor de overwinning. De Mosselloop kenmerkt zich afgelopen jaren als een vrouw vriendelijke wedstrijd. De da mesloop over 3000 meter kan weer rekenen op een groep van veertig vrouwen. Leerlingen van de basisscholen op Schou wen-Duiveland verwerken in verschillende leeftijdscatego rieën het kampioenschap van Schouwen-Duiveland. Programma Mosselloop zater dag 20 november in de Domei nen Westerschouwen: 12.00 uur tot 12.40 uur Scholierenloop in verschillende leeftijden. 12.55 uur trimloop over 3000 meter. 13.20 uur wedstrijdloop vetera nen over 9000 meter. 14.10 uur wedstrijdloop vrouwen over 3000 meter. 14.30 uur wedstrijd loop mannen over 9000 meter. 15.15 uur trimloop over 6000 en/of 9000 meter. ZIERIKZEE - Ook de 26e Mosselloop in de Domei nen van Westerschouwen zal veel deelnemers aan trekken. Een ideaal gebied waar een prachtig par cours garant staat voor een mooie en harde strijd in de verschillende categorieën. Naast de KNAU- J.icentiehouders kunnen ook de vele trimmers aan hun trekken komen. Atletiek Zaterdag 20 november houdt atletiekvereniging Delta Sport haar 26e Mosselloop in de Do meinen in Westerschouwen. Programma: 12.00 uur scholie renloop. 12.55 uur trimloop 3000 meter. 13.20' uur vetera- nenloop 9000 meter. 14.10 uur vrouwenloop 3000 meter. 14.30 uur seniorenloop. 15.15 uur trimloop 9000 meter. 15.30 uur prijsuitreikingen. Start en fi nish bij de Boswachterij in de Domeinen van Westerschou- Badminton Zaterdag 20 november speelt het eerste badmintonteam Zie rikzee een competitie-wed strijd in de 4e klasse landelijk. De wedstrijd wordt tegen Peli kaan 5 uit Tilburg in sporthal Onderdak in Zierikzee ge speeld. Aanvang 10.00 uur. Pro gramma districtscompetitie: Pluumpje 3 - Zierikzee 2 (22/11). Zierikzee 2 - Netwerk (25/11). Terneuzen 5 - Zierikzee 4 (21/11). Zierikzee 4 - Rillandia (25/11). Zierikzee 9 - Netwerk 3 (25/11). Zierikzee 6 - Stenge 4 (20/11). Den Ossaert 4 - Zierik zee 7 (24/11). Wissenkerke 2 - Zierikzee 10 (19/11). Zierikzee 10 - Sjuttel 3 (25/11). Basketbal Het eerste herenteam van bas ketbalvereniging MEVO'80 speelt vrijdag 19 november te gen Dynamo'70 3 in Middel burg. Aanvang 20.00 uur. Het tweede herenteam speelt zon dag 21 november In Hulst te gen de Stonedunkers. Aanvang 16.30 uur. Biljarten De Biljartbond district Schou wen-Duiveland houdt in sa menwerking met biljartvereni ging Windenburg de finale 2e klas Libre. Op vrijdag 19 zater dag 20 en zondag 21 november wordt er gespeeld in hotel Van der Weijde in Noordgouwe. Aanvang vrijdag 18.45' uur. Aanvang zaterdag en zondag om 13.00 uur. Deelnemers: R. Boerma, N. Tuinman, D. Vroe- gindeweij, J. van Almkerk, T. van Beveren, H. Rikkers, H. Bruinsma en J. Verboom. Duivensport De postduivenvereniging Ge vleugelde Vrienden houdt op zaterdag 20 november een ten toonstelling van haar postdui ven in het clubgebouw aan het Kerkhof Noordzijde in Zierik zee. Vanaf 15.00 uur tot 22.30 uur is iedereen welkom. Hockey Het eerste damesteam van hoc keyclub Schouwen-Duiveland speelt zondag 21 november een thuiswedstrijd op sportpark Bannink tegen Middelburg. Aanvang 12.45 uur. Het eerste herenteam gaat op bezoek bij Forcial in Rockanje. Aanvang 14.30 uur. Programma overige teams: Zwart Wit 9 - dames HSD 2 14.30 uur. Heren HSD 2 - Pelikaan 3. Push 8 - heren HSD 3. Korfbal De hoofdmacht van All-Ready speelt haar eerste zaalkorfbal districtscompetitie-wedstrijd op zaterdag 20 november tegen Good Luck in Middelharnis. Aanvang 18.20 uur. Programma All-Ready: All-Ready A - Ani mo A2 13.35 uur. All-Ready C - Volharding C 12.35 uur. Zaamslag D - All-Reddy D2 11.40 uur. Paardensport Zondag 21 november houdt rui- tervereniging Renesse indoor- dressuur-wedstrijden in mane ge Grol in Renesse. Momenteel staan er 45 proeven op het pro gramma. Aanvang 9.00 uur. Prijsuitreiking 18.00 uur. Vissen Hengelsportvereniging Drei- schor houdt vrijdag 19 novem ber haar ledenvergadering en prijsuitreiking in het dorps huis aan de Sportweg 1 in Sir- jansland. Aanvang 20.00 uur. Voetbal Het eerste elftal van voetbal vereniging DFS speelt zater dag 20 november een oefen wedstrijd tegen Hoedekens- kerke op sportpark Van Zuyen in Burgh-Haamstede. Aanvang 14.30 uur. Volleybal Het eerste damesteam van vol leybalvereniging Delphi/ME- VO'80 speelt vrijdag 19 novem ber tegen Spirit 1 in sporthal Onderdak om 20.45 uur. Het eerste herenteam van Delphi/ MEVO'80 speelt zaterdag 20 no vember tegen IBIS uit Helle- voetsluis. Aanvang 17.30 uur in sporthal Onderdak in Zierik zee. Vrijdag 19 november speelt het eerste herenteam Kwiek een uitwedstrijd tegen Al com/Capelle 3. Aanvang 21.15 uur. Het eerste damesteam Kwiek gaat zaterdag 20 novem ber op bezoek bij HJPV 2 in Rotterdam. Aanvang 17.00 uur. Zwemmen Zwcmclub Onderdak houdt op zaterdag 20 november een com petitie-wedstrijd 3e klasse Zee land. De wedstrijden vinden plaats in zwembad Onderdak in Zierikzee. Aanvang 16.00 uur. A 4 A 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9