Schouwen-Duiveland leider in de districts-indoortenniscompetitie André Koot verovert districtstitel All-Ready klaargestoomd voor zware zaalcompetitie ■mn iW ijippips Tennis team Goes verslagen met 11-1 in Zierikzee Jeugdige Jordi de Bruin tweede Zaterdag 20 november eerste wedstrijd Bowling competitie Tennis Basketbalteam MEVO'80 favoriet titel 4e klasse DOi®ERDAG 18 NOVEMBER 1993 I NR 25463 - HlT jy - AMI Peter Coppoolse in actie in tennishal Onderdak in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het tennisteam Schouwen-Duiveland heeft ook zijn derde wed strijd in winst omgezet. In de eerste helft van de districts-indoortenniscompeti- tie le klasse Zeeland staat het kwartet Peter Coppoolse, René Schimmelpen- ninck, André Goedegebure en Hans-Jan Goedegebure nu aan de leiding. Hun grootste concurrent, Animo uit Terneuzen, verspeelde een punt aan Drive (6-6) dat nu de derde plaats inneemt. In sporthal Onderdak werd de derde wedstrijd tegen Goes met 11-1 gewonnen. Een uitste kend resultaat, zeker nu Piet Vreeke moest invallen voor de geblesseerde Hans-Jan Goede gebure. ,,Ik heb een rugblessu re en kan daardoor niet spe len", liet Goedegebure weten. ,,Piet is een prima invaller, hij heeft zowel zijn enkel- als dub belspel gewonnen. Ja, dan mag je niet klagen", vertelt de aan voerder van Schouwen-Duive land, Peter Coppoolse uit Brui- nisse. Vijf wedstrijden Er komen verschillende teams van Schouwen-Düiveland uit in de indoortenniscompetitie van Zeeland. De tennisstich- ting Schouwen-Duiveland heeft drie ploegen ingeschre ven en tennisvereniging Duive- land komt met twee clubteams uit. Het eerste Schouwse team speelt in de le klasse en het tweede en derde team speelt respectievelijk in de 2e en 3e klasse. Duiveland 1 speelt in de 2e klasse en Duiveland 2 komt uit in de 4e klasse. ,,We spelen vijf wedstrijden tot eihd december. Van de zes teams in iedere klasse, degra deert daarna het laatste team en wordt er een nieuwe poule gemaakt om te strijden voor het Zeeuws kampioenschap", aldus Coppoolse. Belangstel ling van publiek is zeer mager te noemen in deze tenniscom- petitie. Zeker in sporthal On derdak is de animo nihil. Dat kómt ook omdat déze hal daar niet geschikt voor is. Bij ande re tennishallen kun je meestal via het restaurant de wedstrij den aanschouwen. Hier in Zierikzee speel je tus sen vier muren met gesloten deuren. Trouwens je moet deze competitie ook zien dat er in de wintermaanden op wedstrijd niveau getennist kan worden. Je mag het natuurlijk niet ver gelijken met een t^uitenten- nispark". In sporthal Onderdak was het in de wedstrijd tegen Goes wel een zeer kille bedoeling. Geen toeschouwers, alleen acht ac tieve tennissers die met de snelle ballen door de harde en gladde vloer soms veel moeite hadden. ,,Het is gewoon even aanpassen", legt Coppoolse uit. De derde wedstrijd werd dus ook in winst omgezet. De drie Cl-spelers en één Dl speler uit Goes hadden het zeer moei lijk tegen de B2 spelers Cop poolse, Schimmelpenninck, Goedegebure en Cl-speler Vreeke. André Goedegebure moest zon dagmorgen om tien uur nog wel eerst goed ontwaken. Want na een uur spelen was de eind stand 7-7 in het enkelspel tegen Marlon Wisse. Ondertussen had René Schimmelpenninck zijn tegenstander Jacco Schil- lemans alle hoeken van de baan laten zien. Vooral de fore hand sloeg met regelmaat de punten en de 9-5 eindstand was totaal niet geflatteerd. Peter Coppoolse had ook geen moei te met Tbm Melissen. In de reg lementaire zestig minuten speeltijd won hij afgetekend met 10-5. Invaller Piet Vreeke moest op zijn tanden bijten te gen Bart Sinke. Net voor de verstreken tijd scoorde hij het zevende setpunt en de zoemer op de klok bevrijdde Vreeke met een 7-6 overwinning. Een makje De dubbels waren een bekeken zaak voor de spelers van Schouwen-Duiveland. André Goedegebure en Piet Vreeke hadden een makje tegen Tom Melissen en Bart Sinke (16-3). Peter Coppoolse en René Schimmelpenninck moesten bij de les blijven. Marlon Wisse en Jacco Schillemans speelden in het laatste kwartier sterk en kropen steeds dichterbij een gelijkspel. Het laatste offen sief was te laat ingezet door de spelers uit Goes Waardoor de dubbel van Schouwen met 11-8 werd gewonnen. Op zaterdag 28 november speelt Schouwen-Duiveland een thuiswedstrijd tegen Sluis kil. Op zondag 5 december wordt het de dag van de waar heid. Dan staat de finale op het programma in een uitwed strijd bij Animo in Tferneuzen. „Animo is al drie jaar achter elkaar kampioen. Wij zijn twee keer tweede geworden. We moeten dit keer toch een kans maken om Animo een keer te verslaan", lachte Coppoolse. Schouwen-Duiveland 1 - Goes 11-1. André Goedegebure - Mar lon Wisse 7-7. René Schimmel penninck - Jacco Schillemans 9-5. Peter Coppoolse - Tom Me lissen 10-5. Piet Vreeke - Bart Sinke 7-6. Peter Coppoolse/Re- né Schimmelpenninck - Mar lon Wisse/Jacco Schillemans 11-8. André Goedegebure/Piet Vreeke - Tom Melissen/Bart Sinke 16-3. Met het ingaan van de laatste speelronde waren er nog drie serieuze titelkandidaten, te weten André Koot, Jordi de Bruin en Ad van de Werf. De Bruin was wel afhankelijk van de uitslag tussen Van de Werf en Alleen tus- sen deze twee kon hij de titel pakken, omdat zijn achter stand in moyenne normaal ge zien niet te overbruggen was. Hij diende echter wel zelf te winnen van Judo Kouijzer, maar de verwachting was dat de laat§te zijn Old Dutch maat je niets in de weg zou leggen. Dat gebeurde ook niet en De Bruin bereikte freewheelend de te maken 80 caramboles waarmee hij zich in ieder geval van een tweede plaats verze kerde. André Koot liet er in de finalepartij geen twijfel over bestaan dat hij zijn zinnen op dit kampioenschap had gezet. Met een vroege serie van 33 ri leek de partij al beslist voor deze begonnen was. Toen sloop er echter onzekerheid in zijn spel waarvan vechter Ad van v,de Werf onmiddellijk profi- Kq teerde. In no-time had hij zijn I grote achterstand tot twaalf ca- ramboles teruggebracht. In de BI 22e herneming bracht Koot vv-f -5VJ echter aan alle onzekerheid een einde. Met opnieuw een knap- w"v - v pe serje van achttien besliste hij de partij in zijn voordeel. Ad van de Werf maakte indruk tijdens de finale 4e klas libre. (Foto: Joop van Houdt). Een zege waar niets op af te dingen viel. André Koot maak- ZONNEMAIRE - André Koot, lid van de biljartvereniging Onder Vrienden is er te bet gehele toernooi de sterk in café Bommenede om Zonnemaire in geslaagd de districtstitel 4e klas libre ste indru van et zeven a voor zich op te eisen. Koot bleef in de slotronden knap overeind tegen de verwoe- de aanvallen van de sterke concurrentie en bleek na het opmaken van de eind- rijzen stand door een beter algemeen gemiddelde winnaar ten koste van Jordi de Bondsoffical Jaap Goud- Bruin. zwaard huldigde de kampioen, terwijl Cees van Doorn, voor- In beginsel werd dit kampioen- moest Van de Werf een neder- Nico Janse kon in dit kam- zitter van de organiserende schap gedomineerd door Ad laag slikken tegen Oosse. Door pioenschap geen potten bre- vereniging Bommenede de ove- van de Werf en Koot. Met name deze resultaten sloop Jordi de ken. Misschien was hij ook wel rige prijzen uitreikte. Wed de eerste maakte op de eerste Bruin langzaam naar de koplo- de minst gelukkige, maar in strijdleider Jan van Almkerk speelavond een zeer sterke in- pers toe, maar een ronde voor dit grillig verlopen titelge- maakte de volgende eindstand druk. Andere favorieten zoals het einde moest ook hij in de vecht slaagde hij er wel in Oos- bekend: (punten, car., brt., Judo Kouijzer en Adrie Oosse steeds sterker spelende Oosse se te kloppen. a.gem., p.gem. en serie), kregen al direct twee nederla- zijn meerdere erkennen. Daar- gen te slikken. Tbch bleken de voor had hij echter wel in een A. Koot, Onder Vrienden8 473 182 2.59 3.63 33 finalisten behoorlijk aan el- uiterst spannende partij Van J. de Bruin, Old Dutch8 449 196 2.29 2.66 13 kaar gewaagd, waardoor naar- de Werf achter zich gelaten. Ju- A. Oosse, Bommenede6 453 187 2.42 3.33 20 mate de strijd vorderde de tus- do Kouijzer bewees clubgenoot A. v. d. Werf, KVL6 426 176 2.42 3.20 21 senstand herhaaldelijk wijzig- De Bruin echter een, goede L. Roetman, de Poedel6 407 188 2.16 2.58 15 de. Zo kreeg Koot verrassend dienst door André Koot zijn J. Kouijzer. Old Dutch4 403 184 2.19 3.47 20 klop van Leen Roetman en tweede nederlaag te offreren. N. Janse, de Wig4 395 191 2.06 2.42 13 YERSEKE - Hij hoopt op een stunt zaterdag in Middelharnis. Wat zou het een geweldige start zijn als Good Luck in de eerste zaalkorfbal-districtscompetitie- wedstrijd zou worden verslagen. De eerste echte uitdaging bij de Zierikzeese club All-Ready staat voor de deur. Trainer Jan Quist uit Yerseke maakte met de hoofdmacht van All-Ready zijn debuut in de 3e klasse. stralen als je met hem over korfbal praat. All-Ready was een uitdaging drie maanden geleden. En dat blijft over een jaar ook nog zo. „Als het niet lukt zullen we een stapje terug moeten doen. Maar-deze ploeg kan het wel, alleen er moet nog veel veranderen. Ze zijn veel te lief voor hun tegenstander. De tegenstander moet je dwingen zich aan te passen aan ons spel. Dan moet je wel gemotiveerd het veld instappen. Durf tonen en schotgericht te werk gaan. Technisch Ik weet dat ik niet direct alles mag verwachten. De groep heeft op technisch en tactisch gebied achterstand. Ik kan dat ook niet binnen een paar maanden wegwerken. De af standsschoten, afvang- en doorloopbal hebben op de trai ningen extra aandacht. Goed, we trainen op maandag- en woensdagavond en meer trai- ningsarbeid zou noodzakelijk zijn. Het zaalkorfbal spelen is veel moeilijker dan buiten je competitie afwerken. Buiten heb je altijd te maken met de weersomstandigheden. In de zaal komt het veel op tactiek aan. Ik hoop met deze acht spelers de juiste keuze gemaakt te heb ben. Als een vier-tal niet draait dan kan ik altijd nog een systeemwissel toebrengen. Toch, in principe moeten we met deze acht selectiespelers als debutant de districtscom petitie in". All-Ready staat dus voor een moeilijke opgave. De twee vo rige zaalcompetities werden met promotie afgesloten. Za terdag 20 november om 18.20 uur tegen Good Luck in Mid delharnis begint de Zierikzee se formatie aan het grote kar wei. Trainer: Jan Quist uit Yerseke Spelers: Esther Snoek, Anne- Marie van Goudoever, Debbie Voshart, Hetty Melissant, Wou ter van Marle, Ronald Snoek, Martin Rijn en Jaco Stoutjes- dijk. Klasse: 3e klasse district. Tegenstanders: Blauw Wit, Kloetinge. ONDO, Sint-Lau- rens. Tjoba, 's-Heer Hendriks- kinderen. TOGO, Goes. Good Luck, Middelharnis. RWA, Rhoon, Maassluis. Jan Quist hoopt dat All-Ready stunt in de districtscompetitie zaalkorfbal. (Foto: Joop van Houdt). Voor Quist is het zeker geen on bekende weg. Al dertig jaar is hij betrokken bij het korfbal len en in het verleden werkte hij met ploegen die gemakke lijk meekonden op districtsni veau. All-Ready heeft vorig seizoen op het veld mogen proeven van het districtsni veau. Onder trainer Jaap van Gastel werd All-Ready te licht bevonden en degradeerde. Reële kans Quist is inmiddels ruim drie maanden aan het werk bij All- Ready. Een perfecte afsluiting van het veldseizoen met een plaats in de promotieklasse. Hij behaalde de kwartfinale van de bekercompetitie. En de zaalkorfbal oefenwedstrijden tegen Korvo, Volharding en Springfield sloot hij winnend af. Maakt AU-Ready nu een kans om redelijk mee te draai en in de derde klasse? „Wat een moeilijke vraag", was de eerste reactie van Quist. Hij moest even nadenken en keek recht voor zich uit. „We moeten stunten. De kans dat we behou den blijven is reëel aanwezig. Er moeten twee teams degrade ren van de acht ploegen. Ik heb een hekel aan degradatie spe len. Hoe blijf je weg uit de on derste regionen? Echt, we moe ten stunten tegen ploegen als Tjoba, Maassluis en ONDO. Misschien komt deze competi tie voor ons wel te vroeg". Quist is geen man om zich on middellijk over te geven. Tbn eerste laat zijn reputatie dat niet toe en ten tweede is hij enorm fanatiek. Korfbal is een deel van zijn leven en zijn ogen RENESSE - Hieronder de uit slagen van de laatst gespeelde bowling bedrijvenleague in Bowlinghuis Renesse. Uitslagen woensdag league: Belladonna Drogisterij-De Wig Restaurant 3-1; Terpstra Zwem- badbouw-Welleman Adm. Buro Middelharnis 3-1; Jan Piet Staal Edelsmid-Kooman Hore ca Groothandel 0-4; Zeelust Restaurant-The Pub Nautic Club 3-1. Stand Belladonna 17 Welleman 15 Kooman 11 Zeelust 10 The Pub 9 Terpstra 9 De Wig 5 J. P. STaal 4 Uitslagen donderdag league. The Country Club Bar-No Way Mode Renesse 3-1; ING Bank Renesse/Zierikzee-De Babbel Koffie-IJssalon 1-3; Zomer- markt Schouwen-Vliegveld Haamstede Hotel/Restaurant 3-1; Jaap Plandsoen Schildersbedrijf-Bert Verseput Aannemingsbedrijf 0-4. Stand: The Country Club 14 De Babbel 12 Vliegveld Haamstede 10 ING Bank 10 Zomermarkt Schouwen 10 Bert Verseput 8 Jaap Plandsoen 7 Alprokon 5 Now Way Mode 4 FRANKFURT - Michael Stich heeft zich woensdagavond al geplaatst voor de halve finales van het ATP-Masterstoernooi in Frankfurt. De Duitser boekte zelf ten koste van de Amerikaan Mi chael Chang zijn tweede over winning: 4-6 7-6 6-2. Tweede herenteam verliest in slotfase VLISSINGEN - Het eerste herenteam van basket balvereniging MEVO'80 heeft in Vlissingen bewezen dat zij meer verdienen dan in de vierde klasse Zee land te spelen. In de sporthal Baskenburg in Vlissin gen versloegen zij het tweede herenteam van basket balvereniging Marathon met 53-85. De nieuwe selectiespelers van het eerste herenteam van bas ketbalvereniging MEVO'80 zijn favoriet om het kampioen schap in de vierde klasse bin nen te halen. Captain/speler Robert-Jan Hoevens heeft in middels een aantal goede spe lers om zich heen gebouwd. Marathon, een gerenommeerde basketbalvereniging in Zee land, had geen antwoord op de lange- en technische spelers Pe ter van der Schraaf en Robert- Jan Hoevens. Hoevens scoorde 31 punten en Van der Schraaf was goed voor 18 punten. De kracht binnen het MEVO'80 team is dat voor al iedereen kan scoren. Want ook Tbwes Tuitman, Arthur Tol, Bert Engels, Martin Pi- kard en Eddie de Ridder pik ken hun doelpunten mee. In de eerste helft was de strijd al ge streden. De riante voorsprong van 28-41 duidde er op dat in de tweede helft alleen een steeds beter spelende MEVO'80 ploeg een grote overwinning zou boe ken. De grote overwinning van 53-85 was van hoog niveau. Ze ker tegen een team als Mara thon 2 dat zeer geroutineerde spelers herbergt. Marathon 2 - MEVO'80 1 53-85 (28-41). Doelpunten MEVO'80: Robert-Jan Hoevens (31). Peter van der Schraaf (18). Bert En gels (13). Arthur Tbl (8). Eddie de Ridder (8). Towes Tuitman (4). Martin Pikard (3). Scheids rechters: Postmus en Wielma- kcr. Heren MEVO'80 2 Het tweede hcrentcam van bas ketbalvereniging MEVO'80 heeft in een hectisch slot met 60-62 verloren van Dynamo 3 uit Middelburg. Het tweede team dat ook uitkomt in de vierde klasse moest in sporthal Onderdak steeds achter de fei ten aanlopen. In de eerste helft was er door Dynamo 3 al een gat geslagen van 22-39. Maar MEVO'80 begon in de tweede helft goed te spelen. Vooral De Koning en Ronald Vermeulen scoorden veelvuldig en met nog vijf minuten zuivere speel tijd was het 51-53. Vrije worpen Van der Heijden kreeg namens MEVO'80 de kans om via twee vrije worpen langszij te ko men. De speler met rugnum mer 15 miste beide worpen en achteraf waren dat dure mis sers. Met nog één minuut speel tijd was de stand 60-61. ME- VO'80 werd te fel met gevolg dat Eddie de Ridder en Ronald Vermeulen de wisselbank op mochten zoeken met vijf per soonlijke fouten. Doordat ME- VO'80 al zeven persoonlijke fouten had opgelopen in de tweede helft mocht Dynamo 3 reglementair twee vrije wor pen nemen. Dynamo-speler Alexander Joosse wist één keer te scoren wat tevens de winnende treffer bleek. MEYCV80 2 - Dynamo 3 60-62 (22-29). Doelpunten MEVO'80 2. De Koning (17). Klein (12). Van der Heijden (10). De Rid der (8). Vermeulen (7). Van Donk (5). Van Meeteren (I). Scheidsrechters: Goense en Brinkman.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7