'Ik schaam mij diep, wat een schandaal' All-Ready sluit haar oefencampagne zegevierend af tegen Springfield Niels van de Moezel mist strafschop ZSC Dagmar van de Salm SKNWK verliest van Dauwendaele na 3-0 voorsprong (3-5) MEVO slikt nederlaag in Hellevoet sluis Bruse Boys toont kracht zonder Van de Berges Ik mis nog teveel rugdekking in de wedstrijd 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BURGH-HAAMSTEDE - De verdediger Dagmar van de Salm is door liet bestuur van DFS voor vier competitie- of be kerwedstrijden ge schorst. Dagmar van de Salm gaf in de slotfase van de wedstrijd DFS tegen .Waarde een heuse elle boogstoot aan Waarde- speler Kees Tolhoek. Scheidsrechter Van der Poel uit Westkapelle stuurde Van de Salm en de pp wraak beluste spe ler Tolhoek drie minuten voor het einde met een rode kaart het veld af. Van de Salm toonde ma afloop in de bestuurska mer van DFS al berouw over zijn onbesuisde ac tie. „Het was gewoon stom. Dit valt niet goed te praten. Ik verloor ge woon mijn verstand", al dus de 21-jarige verdedi ger die berust in de maatregel van het DFS- bestuur. De speler uit Burgh-Haamstede wacht nu op een uitspraak van de tuchtcommissie KNVB. Verdedigend Cadzand zegeviert met 2-0 CADZAND - „Ik heb er flink de balen van. Dan kun je via een strafschop op 1-1 komen en dan mist Niels van de Moezel zo'n elfmetertrap", laat de teleur gestelde ZSC-trainer Kees Kommer weten. ZSC ver loor in Cadzand de inhaalcompetitie-wedstrijd met 2-0 van Cadzand in Zeeuwsch-Vlaanderen. Kommer had nog geïnfor meerd bij zijn collega Duive- land-trainer Jaap van Huizen. Daar kreeg hij te horen dat Cadzand alleen verdedigend speelt en met een enkele coun ter scoort. Hiermee was Duive- land immers ook bestoken en moest dat ook bekopen met een nederlaag. „Jaap had volledig gelijk. Ze verdedigen alleen en van de drie kansen maken ze twee doelpunten". ZSC was tweederde van de wedstrijd in de aanval, maar wist geen kans te creëren voor het Cadzand-doel. In de 20e mi nuut werd het driftige aanvals- spel van ZSC gestraft. Co Lou- werse was mee opgerukt naar voren en liet een gat vallen. Reinier Louwerse moest dat gat dicht lopen, maar deed het gewoon niet. Cadzand lachte en passeerde keeper Johan van der Horst: 1-0. In de tweede helft werd in de 80e minuut de aanvalsdrift van ZSC beloond met een straf schop. De corner van Niels van de Moezel werd door een Cadzand-verdediger met de handen weggeslagen. Van de Moezel nam zelf de strafschop om ZSC op gelijke hoogte te brengen. De 20-jarige spits miste en het drama werd nog groter nadat in dezelfde mi nuut Cadzand met een snelle uitval 2-0 scoorde. „Wat een ge klungel, het lijken soms net kleine kinderen", was het com mentaar van Kees Kommer. Keeper Jan-Willem Kraayendonk herstelt Jan Willem Kraayendonk kreeg zeven ballen om zijn oren in Hel- levoetsluis. (Foto: Joop van Houdt). HELLEVOETSLUIS - MEVO heeft in en tegen Hel- levoetsluis een fikse nederlaag moeten slikken. Hel- levoetsluis, uitkomende in de overgangsklasse dis trict Rotterdam, won de oefenwedstrijd op eigen veld met 7-0. Vorig jaar won MEVO op sport park Den Hogen Blok in Zie- rikzee nog gemakkelijk met 7- 2 van dezelfde tegenstander. Hellevoetsluis zag dan ook de return met knikkende knieën tegemoet. Die vrees werd al snel in de pan gehakt want na 45 minuten spelen was het al 3- 0 voor de thuisclub. MEVO-trainer Gerard Olij- hoek praatte als Bruggeman in de rust, maar dat had weinig effect. In de tweede helft scoor de Hellevoetsluis vier keer en bracht de eindstand simpel op 7-0. De grootste plaag voor ME VO was Ronald Lotter die maar liefst keeper Jan-Willem Kraayendonk vijf keer pas seerde. Pieter de Oude en Hen- nie Warrenaar tekenden voor de andere twee doelpunten. „We kwamen er echt niet aan te pas. We kregen geen grip op het spel. Ook niet toen Olijhoek de opstelling omzette", vertelt MEVO-begeleider Ton van de Velde. Bruenaren winnen oefenpartij met 0-3 SINT-MAARTENSDIJK - Bruse Boys was in de oe fenwedstrijd tegen Smerdiek in Sint-Maartensdijk duidelijk een maatje te groot. Zaterdag 4e klasser Smerdiek liep op eigen veld tegen een nederlaag aan van 0-3. Trainer Cees van Dijk was blij met de overwinning. Zonder de vaste basisspelers Jacob Mul ler (keeper), Tonnie, Jaap en Jacob van de Berge was Bruse Boys zegevierend uit de strijd gekomen. Met Jaap Knops tus sen de palen schoot Harold van de Berge Bruse Boys in de eer ste helft al naar een 0-2 voor sprong. Met Herbert Goudzwaard als laatste man kwam Smerdiek niet toe aan een reële kans tot scoren. In de tweede helft re gende het kansen van Bruse Boys zijde. Harold van de Ber ge, Mujo Avdic, Leo Burgers, Jakkoo Brouwer, Herbert Goudzwaard, John van Dijke en Martin Verspoor kregen een scoringskans. Smerdiek kroop door het oog van de naald en in de laatste fase van de wed strijd ging de verdediging van Smerdiek toch in de fout. Een voorzet van de ingevallen Ja cob van de Berge werd via het been van Martin Verspoor in ei gen doel geschoten (0-3). „Een nuttige oefenwedstrijd. De jongens moeten ook zonder de vaste basisspelers het con cept weten te vinden. Ik moet zeggen dat dit aardig gelukt is", aldus ocfenmeester Van Dijk uit Sirjansland. Van Dijk denkt dat Bruse Boys op de goede weg is. „De jeugd staat te dringen bij Bruse Boys. De opleiding hiervan is goed en wij als standaardteam moeten gewoon zorgen dat we in de derde klasse blijven. Dan kan de komende jaren de jeugd in gepast worden in het eerste se niorenteam", waarmee Van Dijk wil aangeven dat er ook een keer een eind komt aan het tijdperk Van de Berge-spelers. Michel Flikweert (links) scoort het tweede doelpunt voor SKNWK. (Foto: Marijke Folkertsma). ganisatie meer. Binnen vijf mi nuten was het 3-1 door een een voudige kopbal van Edward Leonart en vijf minuten later al 3-2 door dezelfde Dauwen- daele-speler. De formatie van SKNWK viel als een kaarten huis in elkaar en Marcel Astroh scoorde in de 69e mi nuut gewoon 3-3. Een kleine hoop op een ge lijkspelletje was ook al snel verdwenen nadat in de 83e mi nuut Lucas Fransen 3-4 maakte en twee minuten later was het opnieuw feest in het Dauwen- daele-kamp door een doelpunt van Marcel Crucq (3-5). SKNWK - Dauwendaele 3-5 (3- 0). 2. Michel Flikweert 1-0. 40. Michel Flikweert. 45. Wilco de Valk 3-0. 50. Edward Leonart 3- 1. 55. Edward Leonart 3-2. 69. Marcel Astroh 3-3. 83. Lucas Fransen 3-4. 85. Marcel Crucq 3-5. Gele kaarten: 17. Marcel Leonart (overtreding), Dau wendaele. 28. Marcel Crucq (overtreding), Dauwendaele. 44. Stevan van Dongen (com mentaar), Dauwendaele. 44. Marcel Astroh (commentaar), Dauwendaele. 84. Kees-Jan van Nieuwenhuizen (overtreding), SKNWK. Scheidsrechter: Wim van Dijk uit Vlissingen. Toe schouwers: 60. NIEUWERKERK - Over één ding waren aanvoerder Ronnie de Bruine en trainer Piet Diepenhorst van SKNWK het met elkaar eens. Het was een schandaal hoe er verloren werd van Dauwendaele. Met 3-0 voor sprong de rust ingaan en dan met 3-5 verliezen. Hoe is het mogelijk. Maar ook daar waren beide heren, het direct overeens. Geen overleg, er te gemakkelijk ovêr denken en misschien zit het tussen de oortjes niet goed. „Ik schaam mij diep. Het is een schandaal, en al de derde keer op rij thuis dat we met zulke cijfers verliezen. Wat moet ik hier toch aan doen? We moeten deze week er eens goed over praten. Er moet wat gebeuren, dat tussen die oortjes moet op gelost worden. Maar hoe doe ik dat toch? Misschien moeten we heel veel kaarsjes aansteken", verzuchtte Diepenhorst uit Stad aan het Haringvliet. Weinig toeschouwers De oefenmeester wil er niets over horen dat zijn verdediging zo lek is als een mandje. Het publiek, een zestigtal toe schouwers en dat is in het ver leden wel eens meer geweest, zal zeker in de tweede helft achter zijn oren hebben ge- krabt. Keeper Leon Quik en verdedigers Sam Flikweert, Kees-Jan van Nieuwenhuizen en Johnny Roks waren zater dagmiddag tegen Dauwendae le niet opgewassen voor hun taak. „Het is gemakkelijk om iemand de schuld te geven. Ik ben er zelf ook debet aan. Ik speel ook geen geweldige wed strijd en mag ook niet zulke stomme fouten maken. Als het dan fout gaat en de trainer staat langs die lijn te roepen, moet hij ook een oplossing aan dragen", sputterde aanvoerder De Bruine. Toch liet De Bruine even zijn tanden zien aan Die penhorst. „Als je het niet goed vindt, wissel mij dan", was zijn antwoord halverwege de twee de helft aan Diepenhorst. „Moet ik daar dan op reage ren", verantwoorde Diepen horst na afloop de reactie van zijn speler. Dat is je frustratie bloot leggen met zulke kreten. We komen daar op de eerstvol gende training uitgebreid op terug. Nee, we gaan eerst trai nen en dan zullen we de zaak maar eens op een rij zetten". „Als je 3-0 voorstaat mag je nooit meer verliezen. Ik loop al een paar jaar iedereen te waar schuwen voor dit soort blama ges. Ongelooflijk, hoe krijgen we het voor elkaar", slenterde De Bruine na afloop richting kleedkamer. Het leek zo'n mooi voetbalmiddagje te wor den. De wedstrijd was nog geen twee minuten oud toen Wilco de Valk de bal eenvoudig tussen drie verdedigers van Dauwendaele in het zestienme tergebied neerlegde. Ludo Kroon, Rutger van der Werf en Marcel van de Ketterij stonden nog te slapen en Michel Flik weert schoot de bal gewoon achter doelman Ramon Talusa (1-0). De vroege treffer was waarschijlijk een te luxe begin voor SKNWK. Leon Quik moest in het volgende half uur soms op drie plaatsen tegelijk staan. Een paar keer achter el kaar ontsnapte hij aan de ge lijkmaker en Johnny Roks moest zelfs nog een bal van de doellijn halen. In de 30e mi nuut werd Quik haast gepas seerd. De bal kwaxh volgens in siders net achter de doellijn, maar de scheidsrechter wuifde alle protesten weg. Grensrechter In' de 40e minuut veroverde Wilco de Valk de bal op de rech tervleugel en via een mooie ac tie van Ronnie de Bruine kreeg Michel Flikweert de hoek voor het uitzoeken (2-0). Binnen een minuut werd Leon Quik dan uiteindelijk gepasseerd via een kopbal van Lucas Fransen. Scheidsrechter Wim van Dijk wees al naar de middenstip, maar grensrechter Bertus Da lebout bleef met zijn vlag om hoog staan. Op advies van de SKNWK-grensrechter, hij be weerde dat de bal achter de lijn was geweest tijdens de voorzet, keurde Van Dijk het doelpunt af. Even kwam er wat irritatie los bij de Dauwendaele-spelers met als gevolg twee gele kaar ten aan Stevan van Dongen en Marcel Astroh voor geleverd commentaar. De domper voor Dawendaele zou nog groter worden doordat Wilco de Valk een corner van Peter 'van der Cingel keurig inkopte (3-0). De spelers van SKNWK kwa men na de rust lachend uit de kleedkamer. Een gelopen zaak, moeten zij gedacht hebben. „Ik heb ze echt gewaarschuwd voor die weelde. Ze willen niet luisteren. Nou ja, je hebt het zelf gezien hoe ze het weggege ven hebben. Ik kan er tijdens de wedstrijd ook niks meer aan veranderen", aldus de te leurgestelde oefenmeester. SKNWK moest al snel met de billen bloot. Een chaotische verdediging en totaal geen or- rug (2-4) en toen Jacco Stoutjes- dijk de aanval van Springfield kon onderscheppen kreeg Deb- by Voshart in het andere vak de kans op 3-4. Na een kwartier spelen stond de ploeg uit Hoe ven op 3-6 voorsprong. Einde lijk gingen de combinatie beter lopen in beide vakken voor All-Ready en voor het rust was scoorden Martin Rijn, Anne- Marie van Goudoever, Jacco Stoutjesdijk en Wouter van Marle hun begeerde doelpun ten. Met een ruststand van 9-7 dook de ploeg van All-Ready de kleedkamer in en sloot de deu ren hermetisch af. „O nee, we zonderen ons niet af. We zijn al tijd gewend om in de kleedka mer te gaan zitten", veront schuldigde Quist zich. „Lekker zweten met elkaar in die kleine ruimte", lachte de aanvoerster Van Goudoever. Achter die gesloten deuren werd in ieder geval de eerste helft besproken. Dat was dui delijk te zien in de tweede helft. All-Ready maakte het karwei veel beter af. De af standsschoten gingen beter en de strafworpen werden er nu wel in gegooid. Van 10-7 werd het 12-10. Even hanteerden de All-Ready-spelers niet de juiste reglementaire afstand bij vrije worpen (2,5 meter). Scheidsrechter Leo Rijn was onverbiddelijk en Springfield scoorde hierdoor twee keer. Tben was het gebeurd met de ploeg uit Hoeven. Door af standsschoten van Wouter van Marle, Martin Rijn en straf worpen van Jacco Stoutjesdijk en Martin Rijn was de 17-11 een verdiende overwinning. All-Ready - Springfield (Hoe ven) 17-11 (9-7). Doelpunten All-Ready. Jacco Stoutjesdijk (6), Martin Rijn (4), Wouter van Marle (2), Anne-Marie van Goudoever (2), Esther Snoek (2), Debby Voshart (1). Scheids rechter. Leo Rijn. Toeschou wers: 25. tegen Good Luck. Ja, ik heb wel een klein beetje angst", al dus Van Goudoever. „Ach, de eerste wedstrijd is gelijk een finale. Als we daar weten te winnen, kun je daar moed uit putten'voor de rest van de com petitie", probeert Quist de angst van zijn spelers onge daan te maken. Quist hinkte zaterdagavond op twee gedachten na de gewon nen oefenwedstrijd. „We scoren zeventien doelpunten en dat is niet verkeerd. Alleen mis ik nog zoveel dingen in de wed strijd. Geen rugdekking en de afstandsschoten zijn ook nog niet optimaal. Soms zag ik een lfeuke doorloopbal, maar veel te weinig. Het is gewoon mijn taak om op de training hier aandacht aan te geven. Vooral de afstandsschoten moeten een sterk wapenfeit worden bij ons". De wedstrijd was nog geen der tig seconden oud toen Martin Rijn al bij het eerste balcontact met een afstandsschot 1-0 scoorde. Jacco Stoutjesdijk kon de marge vergroten met een strafworp. maar hij miste. Springfield rook kansen om op voorsprong te komen en deed even All-Ready verbazen. Na tien minuten spelen stond er 1- 4 op het scorebord. Quist zat op de spelersbank en greep niet in. Hij schudde met zijn hoofd en analyseerde de situatie ter plaatse. Hermetisch afgesloten Esther Snoek bracht via een af standsschot All-Ready weer te- ZIERIKZEE - De hoofdmacht van All-Ready heeft zaterdagavond in sporthal Onderdak in Zierikzee haar oefenreeks van drie wedstrijden succesvol afgeslo ten. Ook de derde wedstrijd, tegen Springfield uit Hoeven, werd gewonnen. De 17-11 winst tegen de één klas lager spelende tegenstander was het bewijs dat All- Ready klaar is voor het aankomende grote werk in de districtscompetitie. Selectiespelers Trainer Jan Quist uit Yerseke is niet snel tevreden. Af en toe schudde hij ook zijn hoofd op de spelersbank als er weer een combinatie misging bij All- Ready. De ambitieuze oefen meester stond afgelopen week al voor een moeilijke taak. „Ik moest twee spelers aanwijzen die niet in de selectie werden opgenomen. Dit is altijd verve lend en ik zal er ook nooit aan wennen". Mirjam van Tiggel- hoven en Ronnie Pantekoek werden het slachtoffer. „Mir jam toont te weinig eigen ini tiatief en Ronnie studeert in Utrecht en kan daardoor niet trainen", legt Quist zijn keuze uit. Wouter van Marle. (rechts) ontwijkt zijn directe tegenstander uit Hoeven. (Foto: Joop van Houdt). Met de acht selectiespelers met in het ene blok Debby Voshart, Anne-Marie van Goudoever, Jacco Stoutjesdijk en Ronald Snoek en in het andere aan- valsvak Esther Snoek, Hetty Melissant, Wouter van Marle en Martin Rijn liep het tegen Springfield nog niet gesmeerd. „Nee, er werden nog teveel fou ten gemaakt. Juist daarom is zo'n oefenwedstrijd ideaal. We wisten niet wie de tegenstan der was en dan sta je in het veld toch voor verrassingen", was het eerlijke antwoord van aanvoerster Van Goudoever. All-Ready dat zaterdag (20 no vember) haar eerste competi tiewedstrijd in de derde klasse district speelt tegen Good Luck in Middelharnis zal zeker met knikkende knieën afreizen naar Goeree-Overflakkee. „Het is een oude bekende van ons. Vorig jaar speelden we op districtsniveau, op het veld, al

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8