GRATIS ADVERTENTIE UW KRANT VAN Stormkracht loopt bij Neeltje Jans op tot twaalf Beaufort ac r n ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE EÜ Reinigingsdienst wil gebouwen verplaatsen naar Zierikzeese industrieterrein Zuidhoek Studievoorlichtingsdag in RSG Prof. Zeeman 3 1 6> 31 Lj Om alle ruimte vuilstortplaats Hoosjesweg te benutten voor afval Aanhanger omgewaaid Schuiven in Stormvloedkering dicht en weg over de kering gesloten voor alle verkeer Kijkdag Overlast door vuurwerk Vakantie woning gekraakt Winkel diefstal heterdaad betrapt Caravan gekanteld 3 TURELUUR 5 MS. ZIERIKZEE 8 9 DUIVEN f-' '~1 dé krant van schouwen - duiveland! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE <3y^Bi8UO.r,,:> I MAANDAG 15 NOVEMBER 1993 Binnen afzienbare tijd moet de stortplaats aan de Hoosjesweg dicht. De reinigingsdienst wil dan beschikken over een.overslagsta tion op het industrieterrein in Zierikzee. (Archieffoto). SEROOSKERKE - De Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland heeft vergunning aangevraagd om haar ge bouwen met bijbehorende activiteiten te verplaatsen van de vuilstortplaats aan de Hoosjesweg tij Seroos- kerke naar het Zierikzeese bedrijventerrein Zuidhoek. Het gaat om de garage waarin de vuilniswagens en andere voertuigen van de dienst staan, een depot voor klein chemisch afval, een opslagschuur voor bestrij dingsmiddelen en een puinbreker. Verder wil de Reinigingsdienst aan de Zuidhoek een overslagstation bou wen voor GFT-afval (groente-, fruit- en tuinafval) en brandbaar afval dat in het Sloegebied moet worden gestort. Ook wil men er maai- en plantsoenafval gaan composteren. Op de vuilstortplaats aan de Hoosjesweg bij Serooskerke (waarbij nu de gebouwen van de reinigingsdienst staan) mag nog tot 1 januari 1995 vuilnis worden gestort. Daarna wordt de stortplaats gesloten en wordt het afval van Schouwen- Duiveland vervoerd naar een nieuwe vuilverwerkingseen heid in Midden-Zeeland en naar het Sloegebied. Wanneer de gebouwen van de reinigings dienst van. Serooskerke naar Zierikzee worden verplaatst komt op de vuilstortplaats ex tra ruimte vrij die nog ruim een jaar kan worden benut. Dat is belangrijk als oplossing voor de stagnerende afvalver werking in Zuid-Holland. Be halve uit Noord- en Midden Zeeland wordt aan de Hoosjes weg ook afval uit die provincie aangevoerd. Het geld dat de reinigingsdienst daarvoor ont vangt, wordtt gebruikt om de afvalberg op een milieuhygië nisch meer verantwoorde wijze af te werken. Door ook de ruimte waar nu Reinigings dienst-gebouwen staan als stortplaats te bestemmen, krijgt men extra ruimte voor het storten van 120.000 ton af val. Voor het afval uit Zuid- Holland dat daar kan worden gestort, krijgt men extra geld binnen, dat kan worden ge bruikt voor de nieuwbouw op het bedrijventerrein Zuidhoek. Een andere reden voor de reini gingsdienst om te verhuizen naar Zierikzee zijn de bezwa ren die van diverse kanten zijn geuit tegen de puinbreekactivi- teiten die sinds vorig jaar plaatsvinden op het terrein aan de Hoosjesweg. In een brief aan de provinciale com missi e Milieu hebben ook ge deputeerde staten van Zeeland laten weten dat de Hoosjesweg niet de meest geschikte lokatie is voor dergelijke activiteiten. „De vuilstortplaats is omgeven door gebieden met een hoge na tuurwaarde. De inlagen en kar- revelden aan de zuidkust van Schouwen-Duiveland zijn orni thologisch van internationaal belang. Ten oosten van de stortplaats is een omvangrijk natuurontwikkelingsgebied gepland", aldus gs. De derde versie van het Provin ciaal Afvalstoffen Plan (PAP 3) staat benutting van de vrijko mende stortcapaciteit op de vuilstortplaats Hoosjesweg niet in de weg. De landschap pelijke gevolgen hiervan zijn volgens, gs ook nihil. ,,De stor- thoogte blijft gelijk. Er is eer der sprake van een voordeel. Door het volstorten van de vuilstortplaats blijven er (na 1 januari 1995) geen 'gaten' over. Daardoor is het mogelijk het gebied optimaal af te werken op een milieuverantwoorde wijze, door een vloeistofdichte bovenafdichting". «Het nieuwe stortvak krijgt zowel een onder- als bovenafdichting. Andere voordelen van ver plaatsing van de gebouwen van de reinigingsdienst naar Zie rikzee vindt men het vermin deren van het op- en neer rij den van de auto's van de reini gingsdienst en het wegvallen van de geluidsproduktie door af val verwerkende activiteiten. Het (volgestorte) terrein aan de Hoosjesweg kan volgens gs op een goede manier worden inge past in het project Zuidkust Schouwen; de gebiedsgerichte benadering die 'momenteel wordt uitgewerkt voor dit deel van Schouwen-Duiveland. WESTENSCHOUWEN - Op de Oosterscheldekering in Wes- tenschouwen is gisteren, zon dag, door de storm een aan hangwagen met surfplanken omgewaaid. Omdat verder rijden met de wagen niet mogelijk was, wer den de planken in een perso nenwagen geladen. Doordat door de 'harde wind diverse at tributen rondvlogen werd de kering een kwartier afgeslo ten. ZIERIKZEE - De zware noordwesterstorm die zondag woedde heeft ook op Schouwen-Duiveland schade aangericht. De bluseenheden van de Wester- schouwse brandweer waren vele uren in de weer met het weghalen van zes omge waaide bomen die op diverse plaatsen op de weg terecht waren gekomen. In Noordwelle waaide een schuurtje achter een particuliere woning kapot. De schuiven in de Stormvloedkering werden neergelaten en ook de verkeersweg over de kering moest gedurende enige tijd worden afgesloten voor alle verkeer. De storm waaide over Schou wen-Duiveland met verrader lijke windstoten en met een kracht die gedurende korte tijd opliep tot twaalf Beaufort. Coördinator stormvloedkering M. A. B. Klop vertelde dat die windsnelheid door de, bij Neel tje Jans opgestelde appara tuur, werd gemeten van 12.53 tot 13.30 uur zondagmiddag. Naar aanleiding daarvan werd de weg over de Stormvloedke ring tijdelijk gesloten voor alle verkeer. De kering zelf werd zondag om 11.40 uur afgesloten met de schuiven. Men besloot daartoe omdat een waterstand van 3,07 meter boven NAP werd ver wacht en ook kwam. Om 18.30 uur gingen de schuiven weer omhoog. Het was volgens de heer Klop voor de derde keer in 1993 dat de schuiven in de Stormvloedkering werden ge sloten. De brandweer Westerschouwen was zondag van 14.00 tot onge veer 19.00 uur in de weer. Ach ter elkaar door kwamen mel dingen binnen van bomen die waren omgewaaid en daarbij een gevaar vormden voor het verkeer omdat ze over de weg heen lagen. De brandweer haalde ze weg op de Steenweg in Westenschou- wen, op de Hoge- én op de Lage Zoom in Renesse en op de 7b- renweg te Nieuw-Haamstede. In Noordwelle moest men een schuurtje achterin de tuin van een particuliere woning dat ka pot was gewaaid verankeren met touwen. In de Kerkstraat te Burgh spijkerde men een raam dicht dat door de wind was losgeslagen terwijl de be woners afwezig waren. Ook de Zierikzeese brandweer kwam in actie vanwege de eer ste echte najaarsstorm van dit seizoen. Op de Scheepstimmer- dijk haalde men een boom weg die omwaaide en daarbij op een schuur terecht kwam. Op het Zeesterpad in de wijk Poortambacht viel een boom tegen een huis aan. Verder moesten de brandweermannen in die wjjk het dak op van een pasgebouwde woning waarvan de vorstpannen afwaaiden. De Duivelandse brandweer moest om ongeveer 14.00 uur uitrukken vanwege de kruin van een boom die op de Hoge Maireweg te Oosterland te recht kwam. Om ongeveer 19.30 uur kwam men opnieuw in actie omdat een omgewaaide boom de Sluisweg bij Nieuwer- kerk versperde. De Brouwse brandweer en het brandweer korps Middcnschouwen hoef den niet in actie te komen. In Bruinisse moest het brand weerkorps wel verschillende keren uitrukken. Eén keer voor een omgewaaide boom en één keer om verdere schade aan het dak van een bungalow aan de Hoogerwerfsweg te voorkomen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. ZIERIKZEE - Zaterdag werd door de politie een fietsenkijk- dag gehouden. Alle door de politie aangetrof fen fietsen van de afgelopen maanden werden hiervoor uit gestald. Ongeveer tien mensen kwamen een kijkje nemen. Eén van hen kon zijn eigen fiets weer mee naar huis ne- ZIERIKZEE - De afgelopen da gen is er door de politie een aantal keren opgetreden tegen vuurwerkoverlast. Enkele per sonen werden staande gehou den. Nadat het vuurwerk in beslag genomen was werd aan hen een bekeuring uitgereikt. De ver dachten werden doorverwezen naar een Halt-bureau. Dit houdt in dat zij door middel van een aantal uren werken kunnen voorkomen dat zij de boete van 25, of 50,- - vanaf 16 jaar - moeten betalen. HAAMSTEDE - Zaterdagoch tend werd door de politie de 37-jarige N. uit Westerschou wen aangehouden. Hij werd aangetroffen in een vakantie woning in Haamstede die hij zonder toestemming van de ei genaar in gebruik genomen had. Uit het ingestelde onderzoek bleek dat hij dit eerder deze week' ook in een andere vakan tiewoning had gedaan. Door verbreking verschafte hij zich toegang tot de woning, waarna hij er enkele dagen vertoefde. Door de politie is proces-ver baal opgemaakt tegen N. RENESSE Oplettende winke liers in Renesse hielden vrij dagmorgen de 19-jarige B. uit Rotterdam aan nadat zij ge constateerd hadden dat hij in diverse winkels diefstallen had gepleegd. B. werd overgedragen aan de politie die proces-verbaal heeft opgemaakt. Op BROUWERSHAVEN - Nadat een winkelier uit de gemeente Brouwershaven diverse mel dingen had gedaan van dief stallen uit zijn winkel, werd in de nacht van donderdag op vrijdag de 23-jarige E. uit de gemeente Bernisse op heter daad betrapt door de politie. Uit het door de politie ingestel de onderzoek was duidelijk ge worden dat de diefstallen ge pleegd werden door een chauf feur van een toeleveringsbe drijf dat 's nachts toegang had tot de winkel in verband met het afleveren van goederen. Bij een onderzoek in de woning van de verdachte werden nage noeg alle vermiste goederen aangetroffen. Tévens trof de politie er een regenton, een koffer met batterijen en een nog verpakte mountainbike aan. Deze laatste goederen had E. verkregen door middel van heling. De politie is nog op zoek naar de eigenaars ervan. BROUWERSDAM - De cara van van de heer Van O. uit Rot terdam die gisteren, zondag over de Brouwersdam reed, is gekanteld door de harde wind. Hij kwam uit de richting van Scharendijke en reed in de richting van Ouddorp. De ge kantelde caravan belandde op de zijkant op de rijbaan. De auto trof geen schade maar de caravan is total loss. De cara van werd verwijderd door een takelwagen en door de harde wind dreigde de caravan op nieuw te kantelen. De rijbaan is afgesloten geweest. GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote koflektie leuke,Originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 150e JAARGANG NR 25461 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 De natuur doet niets zonder doel. Aristoteles Vorst HET WEER Heldere nacht met weinig wind en minimumtemperatuur omstreeks min een graad. Overdag zonnig. Middagtemperatuur ongeveer 4 graden. Zwakke tot matige oosten wind, 2 3. O Plan Tureluur vordert gestaag aan de westkust van Schouwen. Mijnenjager Hr. Ms. Zierikzee was afgelopen weekend voor het eerst terug in Zierikzee. VOETBAL SKNWK verliest tijdens beschamend duel van Daü- wendaele na 3-0 voorsprong met 3-5. Hendrik Slagboom zeventig jaar lid van de Nederland se zaterdagvliegers. Dit nummer bestaat 'uit 10 pagina's Advertentie EEN KORT BERICHT. AL DERTIG JAAR STRAK, IN DE LAK Ten behoeve van leerlingen hoogste klassen HAVO/VWO ZIERIKZEE - Zoals elk jaar wordt ook dit jaar door de Zeeuwse Kring van Schooldecanen een regionale beroepen- en studievoorlichtingsdag gehouden. Dit jaar wordt de voorlichtingsdag vrijdag 19 november gehouden in de Regionale Scholen Gemeenschap Prof. Zeeman aan het Hatfieldpark in Zierikzee. De beroepen- en studievoor lichtingsdag is bedoeld voor de leerlingen van de twee hoogste klassen van Havo en VWO- scholen. Eerst werd onder de leerlingen geïnventariseerd voor welke beroepen en studies belangstelling bestaat. Vervol gens zijn een aantal scholen en opleidingsinstituten benaderd met de vraag of zij hun mede werking willen verlenen aan een dergelijke voorlichtings dag. Voor de studievoorlichtingsdag worden - het computerlokaal uitgezonderd - alle lokalen van de school aan het Hatfieldpark in Zierikzee gebruikt. Naar schatting 1700 leerlingen van scholen uit alle delen van Zee land komen dan hun licht opsteken. IJMUIDEN - Op de Noordzee zijn door de storm een Duitse kustvaarder, twee containers en een grote lading hout op drift geraakt. Dat is maandag meegedeeld door het Kust wachtcentrum in IJmuiden. AMSTERDAM - Gerard Reve wil niet langer schrijven voor het Algemeen Dagblad (AD). Oorzaak is een artikel in deze krant waarin het werk van Re ve onvertaalbaar wordt ge noemd. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. k f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 3E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CQi Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1