'Het is een 30b die jje er niet even bij doet' FC Zeeland vraagt steun aan het Zeeuwse bedrijfsleven Werkgroep blijft zich inspannen voor een KNVB licentie bestuurslid van Feyenoord Notaris Van Eek uit Zierikzee is DONDERDAG 11 NOVEMBER 1993 NR 25459 -| «i» mi nu. Ik heb nog geen slechte tij den gekend. Alleen de Den Helder-affaire en het probleem met John Metgod in IJsland waren de enige brandhaarden. Ik moet zeggen dat de voorzit ter Jonen van den Herik dat vakkundig heeft opgelost. We kunnen onze eigen zaken rege len en we hebben als taak om ook de werknemers te bescher men, Ik heb veel van geleerd hoe je de pers te woord moet staan. In Oporto waren 46 jour nalisten aanwezig. Er zijn er die lopen echt incidenten op te zoeken, maar er zijn ook jour nalisten waarmee je op norma le wijze kunt communiceren en die niet zonodig alles op moe ten schrijven. Dat gaf mij ge lukkig ook een prettig gevoel. Als bestuurslid heb je nooit ze kerheden in de voetbalsport. Daarom moet je altijd correct handelen want er zijn journa listen die altijd op zoek zijn naar vuurtjes. Daar moet je le ren mee om te gaan. Omgaan met de pers is een leerproces, daarom luister en kijk ik veel om mij heen. Ik ben niet een echte voetbalkenner en zal mij dus ook nooit bemoeien met het technisch gedeelte. Je moet dat als bestuurslid ook niet willen. Natuurlijk heb ik wel éen voetbalhart, maar toch meer een zakelijk gevoel. Ik heb mij ook afgevraagd waar ik aan begin. Maar wie ik ben is niet belang rijk. Je kunt dit werk ook al leen volhouden als je het ge vóel hebt dat je wat betekent voor de club". Beschikbaar Van Eek had onlangs zijn derde buitenlandse reis met Feye noord. Samen met de spelers en begeleiders is hij meege reisd naar Oporto. „Het was enorm leerzaam. Je kunt. goed in de keuken kijken. Ih het vliegtuig praat je met elkaar en je logeert in het zelfde hotel. Je ontbijt met de spelers en trekt toch drie dagen met el-. kaar op. Daarnaast werden we door het bestuur van FC Porto als gasten ontvangen en vervol gens met sirene naar het sta dion gebracht. Dat zijn plezie rige zaken voor een bestuurs lid, maar aan de andere kant moeten we elke minuut be schikbaar zijn als dat nodig is. Bij Feyenoord gaan grote be dragen om en er werken veel mensen. Je kunt in de voetbal lerij nooit zekerheid creëren. Het is daarnaast ook geen job om even te doen. Belangrijk voor mij is de structuur verder uit te werken. Feyenoord is nu razendpopulair. Toch hebben wij ook slechtere tijden inge calculeerd. Natuurlijk komen er ook mindere prestaties, maar daar moet je op berekend zijn. Dat is in het belang van de werknemers en de club". Feyenoord is in heel Nederland populair. Ook uit Zeeland rei zen regelmatig supporters naar de Kuip om de verrichtingen van de club in Rotterdam te volgen. ,,De tienduizendste sei zoenkaart werd vorig jaar ver kocht aan een supporter uit Dokkum. Dat bewijst de nieu we Feyenoord-krant, die na acht nummers is uitgegroeid naar een enorm hoog oplage cijfer, zo'n slordige 30.000. Op vallend is dat de abonnees voornamelijk van buiten Zuid- Holland komen. Bij Feyenoord weten ze waar hun supporters zitten. Ja, op Schouwen-Duive- land woont ook voldoende Feyenoord-aanhang' voetballers zoals de broers de Nooijer van Sparta en Ronald van Oeveren van RBC en ex- Scharendijke. „Ik hoop dat die enkele nega tieveling nou eens positief gaat denken. Een aantal mensen ba ken een gebied zo af met de ge dachten dat FC Zeeland een be dreiging is voor hen. Dat is de bekrompenheid van die enke ling. We willen toch hoogstaand voetbal en de Zeeuwse jeugdtalenten een kans geven? Nou, laat iedereen nou eens meedoen. Er is nu een gezonde basis voor het opstar ten van een profclub", bena drukt Huib Joossens nog maals. Als d^ KNVB een licentie af geeft aan FC Zeeland zal de thuisbasis voor de Zeeuwse profclub Vlissingen worden. De bestaande accommodatie aan de Irislaan zal in de toe komst beetje voor beetje wor den uitgebreid om het voor de bezoeker zo aangenaam moge lijk te maken, de spelersgroep zal voornamelijk bestaan uit voetballers met ervaring in het spelen van betaald voetbal. Een keuzelijst van de WVCS met meer dan 200 spelers op ni veau staat daar, binnen de grenzen van het financieel haalbare, borg voor. Bij reali satie van de FC Zeeland kan al het Zeeuwse talent geconcen treerd worden in één organisa tie. FC Zeeland moet ki eerste instantie voor elke ambitieuze jonge Zeeuwse voetballer het ideaal zijn, om vervolgens eventueel door te stromen naar en hoger niveau. FC Zeeland zal sportief be staan uit een eerste selectie, een tweede selectie, een Aen B- jeugdelftal. geleid door een full-time technisch directeur met zijn staf. Dc profclub zal de Zeeuwse kleuren blauw en wit gaan dragen. TEKST KEESVERKERKE FOTO'S JOOP VAN HOUDT MARIJKE FOLKERTSMA ZIERIKZEE - I>e deadline is 31 december. Dan moet er 1,5 miljoen gulden aanwezig zijn om een licentie aan- tevragen bij de KNVB voor het seizoen 1994-1995. FC Zeeland, een nieuwe profvoetbalclub in wording op eerste divisieniiveau. Het enige wat nog schort is 230.000 gulden. De laatste loodjes wegen zwaar, maar de werkgroep van zestien personen blijven zich inspannen om de Zeeuwen het volgende seizoen betaald voet bal te bieden. ZIERIKZEE - „Het kost veel energie. Maar zonder de inzet van mijn medewer kers en mijn collega zou deze job onmogelijk zijn. Nu is het verantwoord en ik moet zeggen het is een enorm leerproces", vertelt Dirk van Eek over zijn avon tuur ais bestuurslid van Feyei mord. De inwoner van Schuddebeurs heeft in Zie- rikzee aan het Havenpark een notariskantoor en is sinds augustus dit jaar één van de drie bestuursleden van één van de toonaangevende voetbalclubs in Ne derland. Gerard Hogervorst schulden, beslaglegging en het uiteindelijke faillissement. Wij hebben als werkgroep ge leerd van die gemaakte fouten. FC Zeeland werkt met een pro fessionele organisatie en we werken met een dikke begro ting. Zeeland is een witte plek en bij gesprekken met de KNVB, VVCS en ook de FBO is het duidelijk dat zij ons onder steunen. Door een nuchtere en pragmatische aanpak willen wij impulsen geven aan het be taald voetbal in Zeeland. Met kwalitatief goede bestuur ders, die pas worden gekozen als er een licentie wordt afge geven, willen wij zowel voor het bedrijfsleven en voetbal lend Zeeland een basis leggen voor een springlevende en ge zonde profclub. Jammer, dat een aantal nega- tievelingen de zaak willen dwarsbomen. We hebben al met het verleden afgerekend en we moeten nu in de toe komst kijken. Het is toch voor de Zeeuwse voetbaljeugd ont zettend belangrijk dat er be taald voetbal in Zeeland komt", zuchtte Joossens. Joos sens ontkent dat er eerst een schuldenlast van 2 miljoen uit het verleden moet worden weg gewerkt voordat de KNVB een licentie afgeeft. „Nu gelooft je toch niet dat de werkgroep gek is. We gaan toch niet al dat werk voor niets doem We zijn pp stap geweest bij de oude schuldeisers en velen hebben die schuld kwijt geschoolden. Dat zijn mensen die FC Zee land een warm hart toedragen. Er rest alleen nog een schuld van zes ton. Met die schuldei sers, belasting, GAK en VCV Vlissingen moeten we zeker tot een regeling kunnen komen. Misschien zijn er nog wat zwe vende schuldeisers, maar dat is bij onze werkgroep niet be kend". Gerard Hogervorst wil niet in gaan op de oude schuldenlast. „Wij zijn een nieuwe organisa tie en als werkgroep hebben we gewerkt volgens de eisen van de KNVB. Wij maken ons huis werk af en er rest ons nu alleen nog die tekort van 230.000 gul den. De laatste loodjes wegen zwaar omdat de grootste en thousiastelingen al direct heb ben gereageerd. Het belang rijkste is dat we ook anderen over de streep trekken. Wij be zoeken nu diverse bedrijven in Zeeland om ze uit te leggen dat het ook in hun belang is. We zijn nu aan het onderhandelen met drie gegadigden als hoofd sponsor. Ik heb ook een goede tip gekregen van Aad de Mos en die zullen we zeker gebrui ken", was het commentaar van Hogervorst die hoopt dat er ook op Schouwen-Duiveland respons komt van bedrijven en voetballiefhebbers. PSV-trainer Aad de Mos was speciaal naar danst(h)eater Cosmo gekomen om de werk groep en vrienden van FC Zee land te ondersteunen. „Dit is de laatste kans om profvoetbal naar Zeeland te halen. Als ie dereen er nu eens achter staat en werkelijk in gelooft dan kan je volgend jaar profvoetbal zien in Vlissingen. Ik ben be reid om met bedrijven te gaan praten. Als FC Zeeland er is volgend seizoen dan wil ik ook jeugdtrainingen komen verzor gen", vertelt Aad de Mos vol en thousiasme. „Als jullie mij no dig hebben, roep mij dan". Ook RKC-trainer Hans Verel hoopt dat FC Zeeland volgend sei zoen in de eerste divisie uit komt. „Het is gewoon belang rijk voor Zeeland dat er weer profvoetbal gespeeld wordt in Vlissingen". In Cosmo waren niet alleen mensen uit het bedrijfsleven aanwezig, maar ook veel prof- Gerard Hogervorst uit Renesse is één van de werkgroepleden die zich inspant om weer be taald voetbal naar Zeeland te halen. Hogervorst is een per soonlijke vriend van PSV- trainer Aad de Mos. In het ver leden werkte hij samen met de Mos bij hoofdklasser RVC- (Rijswijk) en later verrichtte hij hand en spandiensten voor De Mos toen deze trainer werd bij Mechelen. Hogervorst is geen onbekende in het betaal de voetbal. Bezoek regelmatig eerste- en eredivisie wedstrij den. Weet wat er leeft binnen het betaald voetbal van Neder land. Hogervorst, die vijf jaar gele den in Renesse kwam wonen, steek met de andere werkgroe pleden veel energie in de klus om een gezonde FC Zeeland aan een licentie te helpen. „De tijd dringt, maar een Zeeuwse club op eerste divisieniveau is realiseerbaar. We hebben nu al 270 seizoenkaarten verkocht, 116 bedrijven hebben inge schreven via Vrienden van FC Zeeland, Businessclub en bor dreclame. We sluiten alle con tracten tenminste voor drie jaar af zodat daarmee betaald voetbal voor een langere perio de continuïteit waarborgt", al dus Hogervorst. Notaris D. van Eek weken geleden was Ed de Goey nog aanwezig hier, maar U be grijpt dat ik daar verder niets over mag vertellen wegens mijn beroepsgeheim. In het verleden heb ik wel de trans fers van Adrie Koster en Rini Verwest geregeld". Ook heeft Van Eek de voetbal ler Peter van Vossen aangebo den om hem te adviseren en Feyenoord heeft zelfs nog even interesse gehad in de 25-jarige international uit Zierikzee. „Anderlecht vroeg toen een te hoog bedrag en Feyenoord be taalt dat soort extreme bedra gen op dit ogenblik niet. „Wij als bestuur bemoeien ons overigens niet met de transfers van spelers. We maken een be groting op en technisch direc teur Wim Jansen voert zijn technisch beleid met aankoop van spelers". Vakkundig opgelost Van Eek maakt .het laatste an derhalf jaar wel plezierige tij den mee bij Feyenoord. In fi nancieel opzicht is Feyenoord gezond. Twee jaar geleden kampte de club nog met een schuld van ruim 5 miljoen gul den en een negatief vermogen van veertien miljoen, momen teel heeft Feyenoord ajleen nog met enkele langlopende ver plichtingen te maken. Met trai ner Wim van Hanegem en Geert Meijer werd er bij Feye noord pok aan de sportieve ver plichtingen voldaan. Feye noord werd vorig seizoen landskampioen en momenteel is Feyenoord één van de toon aangevende clubs in Neder land. „Het is uiterst plezierig Afgelopen vrijdagavond was er in danst(h)eater Cosmo in Vlissingen een promotie en kennismakingsbijeenkomst van FC Zeeland. De opzet was om voetballiefhebbers, die FC Zeeland een warm hart toe draagt, te informeren over de stand van zaken. Huib Joos sens uit Middelburg, voorzitter van de werkgroep, kwam er op die avond achter dat er een aantal negatievelingen de zaak willen dwarsbomen. „In het verleden bij VC Vlissingen en VCV Zeeland zijn er fouten ge maakt. Dat leidde tot grote Samen met voorzitter Jonen van den Herik en George de Jong werken zij hard om de nieuwe structuur te doen sla- (gen bij Feyenoord. Een jaar ge lleden was Van Eek lid van de Raad van Advies en met zes personen bewerkstelligden 'zij een nieuwe structuur binnen de club Feyenoord. Hieruit vloeide een bestuur van drie personen voort en een orgaan met enkel commissarissen. Herinneringen „Bij Feyenoord werken we met korte lijnen. De voorzitter is een geweldige man en is dage lijks aanwezig in het stadion. We hebben wekelijks en zono dig dagelijks contact per tele foon of fax. Daarnaast ben ik bij alle thuiswedstrijden aan- 1 wezig en indien de voorzitter is verhinderd ga ik ook mee naar de uitwedstrijden. Natuurlijk moeten we bij dè Europacups- wedstrijden aanwezig zijn en vooral aan FC Porto in Portu gal heb ik goede herinneringen overgehouden", aldus Van Eek die de relatiegeschenken uit Portugal .liet zien op zijn kan toor in Zierikzee. Het is niet toevallig dat Van Eek een voorname positie be kleedt bij dë landskampioen. Als 12-jarige jongen ging hij met zijn vader of kennissen vanuit zijn geboorteplaats Eek en Wiel (Gelderland) ai naar het Feyenoord stadion. Sinds vijftien'jaar is hij beroepshal ve betrokken bij de voetbal club.: „Spelers van Feyenoord komen, bij mij aan het kantoor als er voor zaken notariële akte moet worden opgemaakt. Twee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9