Paul de Graaf verovert clubtitel van tafeltennisvereniging Scaldina Dames Kwiek tonen zwak spel Heren Kwiek spelen gelijk met invallers Winst voor tweede schaakteam Zierikzee Maurice van Slobbe pakt titel bij de jeugd Zwakke wedstrijd handballers Van der Wielen mist IJsselcup Bekerstrijd handbal Schaak competitie TOG Kwiek in problemen door vroegtijdig vertrek Ton Gosens Volleybaldames Delphi verliezen van Bernisse DINSDAG 9 NOVEMBER 1993 NR 25458 II (fi 9 De kampioenen van tafeltennisvereniging Scaldina. V.l.n.r. Sjaak Vermeulen, Jeroen van Popering, Simon Lansdorp, Michel Holm, Paul de Graaf en Mart Goudzwaard. Maurice van Slobbe en Marien Hoogerheide ontbreken op de foto. (Foto: Marijke Folkertsma). KERKWERVE - De clubkampioenschappen tafeltennis die Scaldina afwerkte in de sportzaal van Kerkwer- ve stonden niet alleen in het teken van de roem. Ook de gezelligheid vierde hoogtij tijdens het vlekkeloos verlopen toernooi. In drie verschillende categorieën werd om de hoogste eer gestreden. Volleybal-wedstrijd eindigt in 2-2 BRUINISSE - Het eerste herenteam van Kwiek is er niet in geslaagd om een overwinning te behalen op tegenstander Schollevaar 2 uit Capelle aan den IJs- sel. De teams waren van gelijke sterkte, dat bleek wel in de uitslag: 10-15, 15-10, 13-15 en 15-13. Volgens trainer/coach Xonie van Breda had er wel het een en ander verbeterd kunnen worden. In de knusse zaal van Kerkwer- ve kwamen er heel wat Scaldi- na-namen in de strijd die al jaar en dag de eer van de Zie- rikzeese tafeltennisvereniging verdedigen. Zo verschenen de oprichters van de club, Ad de Graaf, Karei Holm en Sjaak Vermeulen in de strijd van de club die volgend jaar zijn 20- jarig bestaan viert. De tafel tennisvereniging zal volgend jaar ter ere van het 20-jarig be staan diverse tafeltennisevene- ,,Ja, het is vreemd te noemen. Vorge week winst geboekt bij dezelfde tegenstander, nu slechts gelijk gespeeld. We speelden met het team toch op volle kracht. Hoewel we de eer ste set verloren, zag ik dat er meer in zat. We staan met 0-6 achter en weten terug te komen tot 6-9. Spirit schoot opeens door naar 6-15. Dan heb je de eerste set al weggeven". Kansen Het zelfde patroon was zicht baar in de tweede set. Daar wisten de dames van Kwiek in te lopen tot een stand van 13-15. Door een falende aanval werd menten organiseren. Ook il lustere namen als Hans Volke- ri, Rita van de Zande, Cor Smalheer en de latere finalist Michel Holm dragen al bijna twintig jaar het Scaldina-shirt en spelen nog steeds op niveau in de club. Ongeschonden De clubkampioenschappen werden afgewerkt in' zoge-1 een aantal kansen niet benut en op belangrijke momenten werd de service verspeeld naar de Barendrechtse ploeg. ,,Pas in de derde en vierde set komt er actie in de wedstrijd. De meiden hebben veel tijd nodig om in de wedstrijd te komen. Dat we deze sets winnen met 15-5 en 15-7 werd wel eens tijd. Jammer, met meer inspanning hadden we dit gelijkspel in een overwinning kunnen omzet ten", aldus Gosens. In de spelersgroep van Kwiek waren gelijk na de wedstrijd negatieve geluiden over de scheidsrechter te horen. Vol gens de dames van het eerste damesteam was de arbiter niet naamde achtkampen. Bij de senioren-A was Hans Volkeri de grote afwezige. De routinier die in de hoofdmacht van Scal dina speelt was te ziek om te spelen en keerde weer huis waarts. Door de opgave van Volkeri werd het al snel duide lijk dat de finale zou gaan tus sen Michel Holm en Paul de Graaf die allebei ongeschon den door de poule-wedstrijden heen kwamen. Daarachter wa ren het Jan Kik, Arjan Bom en consequent en maakte veel fou ten. „Maar ja, wij hebben ook fouten gemaakt, misschien wel meer dan hij in z'n beoordeling maakte". De 21-jarige speelster Lidewij Vleugel was er van overtuigd dat de scheidsrechter niet zó slecht floot dat het van invloed op de uiteindelijke uitslag was. „Ik heb zelf niet de ambititie om mijn scheidsrechterspapie- ren te halen, ik zou de kritiek van spelers niet kunnen weerstaan. Ik zou gelijk aan mezelf gaan twijfelen, ook al weet ik dat ik voor honderd procent gelijk heb. Nee, scheidsrechter zijn is niets voor mij". Ton Gosens Vleugel, die al twaalf jaar bij Kwiek speelt zegt in het begin van dit competitieseizoen be naderd te zijn om bij een ande re vereniging te komen spelen. „In het begin van dit seizoen werd ik door een andere ver eniging gevraagd om bij hen te komen spelen. Het was een se rieus aanbod. Maar waarom zou ik, op een hoger niveau spelen is natuurlijk mooi voor mezelf, maar hier heb ik het naar mijn zin. Daarbij ben ik coach van de C-meisjes en spring ik bij als reserve- trainster. Mijn hoogste priori teit is mijn examen van mijn HBO-V opleiding". De aanstaande verpleegkundi ge zegt het vertrek van trainer- coach Tbn Gosens te betreuren. „Het is een fijne trainer, heel jammer dat hij weggaat. Hij heeft het ons pas na de wed strijd verteld, dat is misschien wel het beste zo. Hij heeft ons vorig jaar wel laten promove ren naar de le klasse, daar kun nen we dankbaar voor zijn." Gosens die eerder dit jaar aan gaf pas aan het einde van dit seizoen te stoppen besloot en kele dagen geleden een pauze in te lassen in zijn functie als Cor Smalheer die voor het brons vochten waarbij Jan Kik uiteindelijk het brons greep. De negentienjarige De Graaf die competitie speelt bij Hotak in Hoogerheide, maar trai ningslid is van Scaldina, had weinig moeite met zijn oppo nenten en de verwachting was dan ook dat de finale tegen de 31-jarige Mich,el Holm weinig problemen op zou leveren. De éérste' sét kwam rhet 21-13 vrij' gemakkelijk iri panden v&h trainer. „Het is ontzettend jam mer voor de vereniging, deze meiden hebben heel wat in huis om dit-jaar in <jle prijzen te vallen. Doorgaan bij Kwiek is voor mij nu even niet mogelijk. Ik hoop over een paar maanden de draad als trainer weer op te pakken. Maar of dat bij Kwiek zal zijn weet ik nog niet". Het bestuur van Kwiek onderhan delt met kandidaten om de plaats van Gosens zo spoedig mogelijk op te vullen. Gosens trainde eveneens alle andere dames- en meisjesgroepen bin nen volleybalvereniging Kwiek. Kwiek - Spirit 2-2:,Setstanden: le set 6-15. 2e set 13-15. 3e set 15- 5. 4e set 15-7. Toeschouwers: 20 Dames le klasse B Berkel 1 5 8 Onderl/Lekk. 1 5 8 Spirit 5 7 HJPV2 5 7 Volley/Voor. 2 5 6 Bernisse 1 5 6 Kwiek 1 5 5 MVC1 5 4 Alcom/Capel. 2 5 3 Delphi/MEVO'80 5 3 Futora 2 5 3 Intermezzo 1 5 0 ZIERIKZEE - De adspiran- ten van Delta Sport hebben in een zwakke wedstrijd het on derspit gedolven tégen Satur- nus uit Ridderkerk. Met 10-3 verloren de Zierikzccënaren deze uitwedstrijd. In de eerste helft zag het er niet slecht uit voor de Delta Spor ters en leken ze gelijke tred met hun tegenstander te kun nen houden. Bij het rustsig- naal was de stand dan ook 5-3 in het voordeel vah Saturnus. In de tweede helft vielen echter de klappen en liep de thuisspe- lendc ploeg uit naar een ruime 10-3 overwinning; Voor Delta Sport scoorden Marinjo de Looze t2x) en Guido de Graaf (lx). Paul de Graaf. De tweede set kwam Holm wat meer in zijn spel en maakte het De Graaf die in de competitie uitkomt in de 4e divisie landelijk nog lastig. ,,De eerste set speelde ik wat te ver van de tafel. De tweede set ging ik wat meer bij de tafel spelen en kwam daardoor be ter in m'n spel", verklaarde Holm na afloop. Holm kon De Graaf tot 15-15 blijven volgen maar kon niet voorkomen dat De Graaf tot 20-^5 uitliep. Even leek Holm nog een succesvolle inhaalrace te beginnen maar De Graaf pakte toch de set met 21-19 en daarmee de titel. „Na tuurlijk werd er van mij ver wacht dat ik clubkampioen werd maar je moet dat dan toch even laten zien. Het is zeker niet zo dat ik tegen Holm re laxed heb kunnen spelen. Je zag het in de tweede set, dat scheelde maar weinig", stak De Graaf de verliezend finalist een hart onder de riem. Hoogste eer In de B-finale streek good-old Sjaak Vermeulen met de hoog ste eer. „Het viel niet mee", lachte Vermeulen na zijn ge wonnen finalepartij tegen de 20-jarige Jeroen van Popering. „Ik heb vandaag al mijn partij en in drie sets gespeeld. In de poule-wedstrijden was Jeroen van Popering me nog de baas. De finale was een geheel ande re partij, niet te vergelijken met de poule-wedstrijd" analy seerde Vermeulen nogmaals zijn finale. Het was bij de heren-B een spannende aange legenheid en de verschillen wa ren uiterst minimaal. Setstan den moesten uitwijzen wie er naar de kruisfinales gingen. De uiteindelijke eerste prijs kwam in handen van Sjaak Vermeulen die met 12-21, 2M7 en 21-6 Jeroen van Popering de baas bleef. De derde plaats was voor Gerrit van de Bosch en de vierde plek kwam in handen van Rita van de Zande uit Zie- rikzee. Jeugd Bij de A-jeugd bleef'het tot het laatst spannend wie zich de nieuwe clubkampioen mocht noemen. Het w^s tenslotte Maurice van Slobbe die in een zenuwslopende wedstrijd Ma rien Hoogerheyde naar de tweede plaats verwees door met 18-21, 21-14 en 25-23 aan het langste eind te trekken. Het brons kwam in handen van Eric Stoel en Marian Pankow behaalde als enigste meisje een keurige 5e plaats in het keur korps van'de Scaldina-jeugd. DEN HAAG - Leon van der Wielen is er niet in geslaagd om zich via kwalificatie-wed strijden op de ijsbaan De Uit hof in Den Haag te plaatsen voor de IJsselcup. De IJsselcup wordt op zaterdag 20 en zondag 21 november ver reden in Assen. De Zierikzeese schaatser, die deel uit maakt van de gewestelijke selectie, was niet opgewassen tegen de snelle jongens als Jacques Orie, Marnix ten Kortenaar en Marcel Bliek. Op de 500 meter- kwam Van der Wielen tot een tijd van 41.3 seconden en op de 5000 meter realiseerde hij een tijd van 7.34.42. minuten. De tweede dag kwam hij op de 500 meter tot 41.9 seconden en 2.06.37 minuten op de 1500 me ter. Van der Wielen was teleur gesteld, maar met een fulltime baan is het moeilijk concurre ren tegen jongens die drie keer per dag trainen. ZIERIKZEE - Het tweede hc- renteam van handbalvereni ging ZHV/Delta Sport speelt vanavond, didsdag, de eerste bekerronde in Vlissingen. Vanaf 20.00 uur in sporthal Baskenburg bindt de formatie van Nico Franken de strijd aan met Walcheren. Donderdag 11 november speelt het derde he renteam haar eerste bekerwed strijd in sporthal Onderdak in Zierikzee. Zij komen vanaf 20.45 uur uit tegen EMM 3. BRUINISSE - Hieronder dc uitslagen van de huishoudelij ke schaakcompetitie TOG in Bruinisse. M. Holwerda-A. Versendaall-0 R. Schot-H. Holwerda 1-0 A. v. Klinken-M. Houkampl-0 M. v. d. Bos-A. v. d. BergeV2-V2 H. Mol-J. Schot 0-1 A. v. d. Berge- W. Houteknmer 1-0 M. v. d. Bcrgc-E. v. d. Bos 1-0 „Het middenveld liep niet erg goed, de blokken waren in het algemeen wel aardig, maar de aanval liet nog veel te wensen over". Van Breda moest voor deze wedstrijd twee reser vespelers inzetten omdat Kees Arensman en Jos Geluk het wegens verplichtingen elders lieten afweten. Dirk-Michiel Roest, een relatief jonge speler, moest zijn plichten bij het eer ste team komen vervullen. Vol gens coach Van Breda geen ver keerde keus. „Hij heeft ge zorgd voor goed werk aan het net, daardoor hebben we be langrijke spelmomenten voor onszelf kunnen houden". Kritisch Speler Martijn Wolters was kritisch over het gelijkspel „Dit had niet gehoeven. Ik had hier echt winst verwacht tegen Schollevaar. Je merkt het na tuurlijk wel als Kees Arens man en Jos Geluk er niet zijn, maar er waren goede vervan gers". Eelco van Lenten stond op de plaats van Jos Geluk en wist op zijn beurt de honneurs Volgens Delphi/MEVO'80 trai ner Jacob Korsuize was het verlies te betreuren, maar niet te wijten aan individuele spe lers binnen het team. „De drie invalsters, Jeanine Kok, Esme ralda Schot en Marieke de Graaf, hebben goed hun best gedaan. Door die speelsters konden we nietsop volle kracht gaan. Jammer dat ze in deze klasse wat tekort komen. Wan neer ze in hun eigen team spe len, het tweede damesteam, dan kunnen ze zich helemaal waar maken. Dit niveau is ge woon te hoog gegrepen. Het al lerbelangrijkste is wel de sa menwerking in dit team. Zij zijn niet op elkaar ingespeeld, maar dat is hun niet te verwij ten". Wisselvallig Voor de wedstrijd prentte Kor suize de vaste basisspeelsters nog eens in dat zij zeker de be langrijkste spelers zouden zijn. „Zij moeten zoveel mogelijk de moeilijke situaties de baas kunnen. De anderen heb ik ver teld zo goed mogelijk te vol gen. Annette van Wanrooy meldde zich ziek en Janet en Marga hadden privé- verplichtingen. Ik kan ze na tuurlijk niet dwingen om hun privéleven aan te passen in de Na ongeveer een uur spelen kon Bom het eerste winstpunt voor Zierikzee binnen halen, spoedig gevolgd door Brouwer. Bloom volgde vrij kort daarna met een overwinning, zodat het er voor Zierikzee (3-0 op dat moment) rooskleurig leek uit te zien. Daarna speelde Ver- duyn den Boer remise en verlo ren Polderman, Hoogst rate en Van de Westen, zodat de stand gelijk was (3V2-3V2), zodat de laatste partij Dijke tegen Pan- nekoek de beslissing moest brengen. Wisselend De strijd verliep zeer wisse lend. Pannckoek kwam kort voor het einde slecht te staan en bood remise aan. Dit werd door de tegenpartij geweigerd. Iets later, toen Pannckoek dui delijk beter stond, bood Dijke op gepaste wijze waar te ne men. Tonie van Breda zegt van te vo ren wel maatregelen getroffen te hebben voor de heren. „Ik heb voor deze wedstrijd beslo ten om een krachtig volley balspel te spelen. Daar hebben we de jongens voor. Ondanks deze inspanningen zijn we slechts tot een puntendeling gekomen". Kwiek - Schollevaar 2 2-2. Setstanden: le set 10-15. 2e set 15-10. 3e set 13-15. 4e set 15-13. Toeschouwers: 40 Heren le klasse B Alcom/Capel. 3 4 8 VCO 1 5 7 Eerland/Kr. 2 5 7 Rowido 1 5 7 Schovocomca 2 5 6 Kwiek 1 5 6 Rijnmond 5 4 5 Ekspalvo 4 5 3 Vovero 1 5 3 Spivo 2 5 3 Schollevaar 2 5 3 Yum 1 5 1 sport", verklaarde Korsuize de absentie van zijn speelsters. De eerste set was een fikse klus voor de Zierikzeese formatie. Met een gelijke stand van 12-12 lagen alle kansen nog open. Door een uitbal en een falende verdediging werd de set met een negatief resultaat van 13-15 afgesloten. De tweede set was een aanfluiting voor het team van trainer/coach Korsuize: 2- 15. Tussen de tweede en derde set door sprak Jacob Korsuize zijn dames nog eens toe en met succes. 15-11 was de stand waarmee deze set kon worden afgesloten. De vierde set was voor tegenstander Bernisse en werd met 10-15 beëindigd. Connie Papeveld en Henny van Liere, die een aantal reddingen probeerden uit te voeren waren na afloop van de verloren wed strijd redelijk tevreden over het spel. Papenveld merkte op teleurgesteld te zijn maar uitte wel haar bewondering voor de invalsters: „Jammer is het ver lies natuurlijk wel, maar ik vind dat ze goed hun best heb ben gedaan. Het is daarbij een goede ervaring voor ze om op dit niveau te mogen spelen". Delphi/MEVO '80 - Bernisse 1- 3. Setstanden: led set 13-15. 2e set 2-15. 3e set 15-11, 4e set 10-15. Tbeschouwers: 45 remise aan, wat toen door Pan- nekoek werd geweigerd. Na vier uur spelen werd deze par tij afgebroken en door Dijke een zet in verzegelde enveloppe afgegeven. Deze zet bleek niet goed te zijn, want er was slechts één zet voor Pannekoek nodig om Dijke mat te zetten. Het was dus verheugend voor Bloom (de nieuwe ploegleider), dat zijn team de eerste over winning in dit seizoen wist te behalen. De uitslag was als volgt: (res pectievelijk Denk en Zet en Zierikzee): De Graaf-v. d. Westen 1-0 Fructuoso- Verduyn den Boer Xh-Vi De Graaf-Hoogstrate 1-0 Dijke-Pannekoek 0-1 Koedoot-Polderman 1-0 Rijstenbil-Brouwer 0-1 Acrnoudse-Bom 0-1 Engelsman-BIoom 0-1 Trainer Ton Gosens vertrekt brorgtijdig bij volleybalvereniging Kwiek. (Foto: Joop van Houdt) BRUINISSE - Hoe het zo kon gebeuren wist niemand. Na de winst van vorige week in de bekerfinale, nu een gelijkspel bij dezelfde tegenstander. Afgelopen zaterdag werd in sporthal De Vanger in Bruinisse de competitie-wedstrijd ge speeld tegen Spirit uit Barendrecht. De ploegen gingen met een gelijke stand van 2-2 de kleedkamer in. Trainer-coach Ton Gosens zocht naar een verklaring van het matige spel van de dames in deze wedstrijd. Drie invalsters bij Zierikzeese ploeg ZIERIKZEE - In de le klasse van de distrisctsvolley- balcompetitie Rotterdam konden de dames van Delphi/MEVO '80 niet genoeg krachten bijeenbren gen om een overwinning in de wacht te slepen. Ber nisse gaf alleen de derde set weg aan de Zierikzeese ploeg. Bernisse keerde terug naar Hoogvliet met een 1-3 overwinning. Bloom, nieuwe ploegleider SCHERPENISSE - Het tweede team van de schaak vereniging Zierikzee speelde in de eerste ronde van de Zeeuwse competitie uit tegen Denk en zet in Scherpenisse. Met enig geluk wist Zierikzee met 4 V2- 3Va te winnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9