Bezetting tennishal valt enigszins tegen „Van sarcasme moeten we het op milieugebied niet hebben" Zierikzees college wil geld vrijheidscarillon Zierikzeese sportwethouder Van Gastel: Justitie start onderzoek naar piramidespel Dode vrouw werkte als prostituée Voorwaar delijke gevangenis straf Milieuwethouder P. de Rijke: DINSDAG 9 NOVEMBER 1993 NR 25458 5 Het gebruik van de Zierikzeese tennishal valt wat tegen. Daarom moet gekeken worden naar mogelijkheden om het gebruik te inten siveren. (Archieffoto). ZIERIKZEE - De bezetting van de tennishal in Zie- rikzee blijft achter bij de prognoses. Hoewel de si tuatie niet echt zorgelijk te noemen is, moet wel worden nagegaan hoe het gebruik van deze hal te be vorderen. Dit schrijft wethouder L. J. van Gastel in antwoord op vragen van CDA en VVD over dit sport complex. ZIERIKZEE - Zo'n elfhonderd gulden wil het Zierik zeese college beschikbaar stellen voor de plaatsing van een bijzonder vrijheidscarillon in de buurt van de Parlementsgebouwen in Den Haag. Dit voorstel wordt maandag 15 november aan dp raadsleden voorgelegd tijdens een vergadering die om 13.30 uur in de raadzaal begint. Tijdens deze middagbijeen komst bespreekt de raad de begroting voor '94 en het daarbij behorende meerjarenperspectief '94 tot en met '97. Het gebruik van de tennishal is niet het enige aandachtspunt. Ook de vernieuwing van de technische installaties van het zwembad vraagt de aandacht. De totale kosten van zo'n reno vatie bedragen 1.106.400,-. Een gedeelte daarvan - een kleine vijf ton - kan uit de re- Dergelijke uitspraken doen volgens De Rijke geen recht aan het werk van de ambtena ren en bovendien zijn ze bezij den de waarheid. ,,De inspec teur kan de milieutrein nooit in gang zetten maar alleen be oordelen of deze goed rijdt" al dus de milieuwethouder. De verhouding inspecteur/ ge meente ligt nog altijd gevoelig, zo valt op te maken uit de ant woorden van het college op vragen van de fracties. De ne gatieve berichten dat Zierikzee achter zou lopen met zijn mi lieubeleid hadden volgens De Rijke voorkomen kunnen wor den als de inspecteur zelf voor actuele informatie had ge zorgd. Volgens het college UTRECHT Het Openhaar Mi nisterie in Utrecht gaat op vcr- zek van de Consumentenbond onderzoeken of het nieuwe pi ramidespel in strijd is met de wet. Dat heeft de Utrechtse of ficier van justitie mr. P. van der Molen dinsdag bevestigd. Bij het spel gaat het om ket tingbrieven. Deelnemers moe serves Onderdak worden ge haald. Voor het grootste ge deelte -ruim zes ton- wordt een eenmalige bijdrage van de ge meente gevraagd. Voot deze re novatie wil de Stichting Sport centrum Schouwen-Duiveland het bedrijf inschakelen dat de ze installaties al meer dan loopt Zierikzee op dit moment iets voor op de planning in uit voer van BUGM-taken (BUGM staat voor Besluit Uitvoering Gemeentelijke Milieutaken, opm. red.). Het college beklem toont dat het erop zal toezien dat de aanpak van deze taken verloopt zoals gepland. In de commissie openbare werken en milieu zal de stand van zaken regelmatig worden besproken. Legesverordening De constatering van de PvdA dat er op het gebied van het Nationaal Milieubeleidsplan (NMP en NMP weinig vorde ringen worden gemaakt weer- ten 600 gulden inleggen, waar bij het de bedoeling is dat zij zelf nieuwe spelers zoeken. Als zij dan aan de top van de pira mide zijn aangeland, ontvan gen zij vervolgens geld van maximaal zestien medespe lers. De organisatie van het ge heel berust bij de stichting Coin Liberté in Nieuwegein. Van der Molen weet nog niet of het piramidespel is toegestaan. Zij gaat nu onderzoeken of het vragen van geld bij ketting brieven is verboden. Ook gaat zij na of die brieven niet in strijd zin met de Wet op de kansspelen. Justitie verwacht binnen twee weken het onder zoek te hebben afgerond. twintig jaar onderhoudt en re pareert en op dit gebied een grote deskundigheid heeft op gebouwd. Een meerderheid binnen het college denkt daar anders over. Wel merkt de sportwethouder in dit verband op dat het inschakelen van een ander bedrijf meer gaat kosten omdat er dan nog de kosten- van een vooronderzoek bij ko men (40 a 50.000 gulden). - Beheer musea Het Zierikzeese college voelt niets voor de suggestie van het CDA om te onderzoeken of het legt de milieuwethouder met een tweetal concrete voorbeel den. Ten eerste krijgt de raad maandag 15 november een voorstel voor een wijziging van de legesverordening voorge legd. Deze wijziging bevat een nieuw hoofdstuk inzake mi lieuvergunningen en wel zo dat de leges van zo'n vergunning op Schouwen-Duiveland wordt gelijkgetrokken. Ook komt er binnen afzienbare tijd een voorstel voor het vaststellen van een gemeentelijk intern milieuzorgsysteem. In eerste instantie beperkt zich dat tot de gemeentsecretarie. Dit mi lieuzorgsysteem wordt voorbe reid door de gemeenten Wester- schouwen en Middenschou- wen. Dit jaar nog zullen de beide ge meenten een milieubeleidsver klaring vaststellen, waarna de ze gemeenten begin volgend jaar met het systeem aan de slag gaan. Zo'n zorgsysteem blijkt echter veel complexer en omvangrijker dan in eerste in stantie is aangenomen. GRONINGEN - De vrouw wier stoffelijke overschot vrijdag door de Groninger politie in de gemeente Zuidhorn is aange troffen, was een 23-jarige Roe meense. Zij verbleef illegaal in Nederland en verdiende de kost als tippelaarster in Gro ningen. Het levenloze lichaam werd vrijdagochtend door voorbij gangers aangetroffen, die daar- wellicht goedkoper is om het beheer van beide musea over te dragen aan (bij voorbeeld) een heemkundige kring. De uitstraling en kwaliteit van de musea zijn volgens het dage lijks bestuur juist een gevolg van deze professionele begelei ding. De hoge kosten zijn vol gens b en w eerst en vooral een gevolg van het gegeven dat de museale collectie op twee loka- ties is ondergebracht. Lokaties die bovendien qua beheer niet optimaal zijn. Samenvoeging van beide musea is dan ook de oplossing. Al ziet het er gelet op de komende gemeentelijke herindeling niet naar uit dat Tot nu toe is er geen overleg ge weest over het aanleggen van fietsroutes tussen Zierikzee en de Westhoek. Het recent gepre senteerde Toeristisch-recrea- tief beleidsplan biedt wat dat betreft wel perspectief. Via de Vereniging van Burgemeesters, Wethouders en Secretarissen zal de zaak van de fietsroutes in regionaal verband worden aangekaart. Naar aanleiding van de sug gestie van de PvdA om loslo pende ganzen als verkeersrem mers in te schakelen, merkt burgemeester mr J. J. P. M. As- selbergs op dat er de afgelopen jaren al de nodige verkeers- remmende maatregelen zijn genomen, maar verdere maat regelen op dit punt zullen on getwijfeld nodig zijn. Daarvoor moet echter eerst het Verkeersstruetuurplan worden afgewacht, om allerlei ad hoc- maatregelen en oplossingen te vermijden. Dit Verkeersstrue tuurplan wordt in de loop van december uitgebracht, waarna de commissie verkeer het be gin volgend jaar zal bespreken. op de politie inschakelden. In middels is uit sectie komen vast te staan, dat de Roemeen se door een misdrijf om het le ven is gekomen. De politie heeft nabestaanden op- gespoord, die de vrouw hebben geïdentificeerd. Door een uit gebreid relatieonderzoek wil de politie inzicht krijgen in de leefwijze van de vrouw. De le den van het Recherche Bijstandsteam zijn maandag avond op onderzoek uitgegaan in het tippelgebied en hebben er met prostituéees gesproken. Ook is opnieuw een uitgebreid technisch onderzoek gestart, zowel op de vindplaats van hot lijk als in de omgeving. Zierikzee hiervoor op korte termijn grote investeringen zal doen. Vuurwerk Het nieuwe landelijk Vuur- werkbesluit regelt de verkoop en het afsteken van vuurwerk dusdanig dat er slechts korte tijd vuurwerk mag worden af gestoken. Dat mag alleen tus sen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur. Daarnaast besteedt ook de politie dit jaar veel aandacht aan het vuur- werkvandalisme door onder meer het uitoefenen van extra toezicht. Bovendien wordt ook het Halt-project hierbij betrok ken, omdat veel vuurwerk overtreders nog geen achttien jaar zijn. Door deze maatrege len wordt de overlast door vuurwerk volgens het college aan banden gelegd. Daarnaast hebben b en w de politie advies gevraagd over de suggestie van de SGP/RFP/GPV-fractie om het afsteken van vuurwerk bij verzorgingshuizen, het zieken huis, de Corneliastichting en het dierenasiel te verbieden. Hierop wil het college maan dag 15 november tijdens de be grotingsbehandeling dieper in gaan. Zoals het er nu naar uitziet krijgt Zierikzee begin volgend jaar een vestiging van een Jon geren Advies en Informatie Bu reau. Dit als nevenvestiging van een dergelijk bureau in Goes. De vestiging in Zierikzee wordt ondergebracht bij de Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland in de Driehoek en zal gedurende enkele dagdelen open zijn. Dit alles zonder dat het de Schouwen-Duivelandse gemeenten iets kost. Wel geld kost de verbouwing van de Driehoek, waar ook het CJV Samen Verder zijn honk heeft. Deze jeugdorganisatie wil een fors aantal verbeteringen uit voeren. Alles bij elkaar komt dat neer op een uitgave van 56.000,-. Een deel van de kos ten (voor normaal klein onder houd) komt voor rekening van de huurder, groot onderhoud of achterstallig onderhoud daar entegen komt op het bordje van de gemeente. Hoe die verhou ding precies ligt wordt momen teel uitgezocht. Naar aanleiding van een vraag van de WD over ouderenge- schikte huisvesting in of nabij de binnenstad geeft het college te kennen dat er een (ambte lijk) onderzoek naar woning- bouwmogelijkheden voor seni oren komt. Ouderengeschikte woningen bij de Corneliastich ting zien b en w niet zitten, on- der meer omdat de gemeente daarvoor niet over de benodig de grond beschikt. Meer moge lijkheden lijkt het college te zien in bepaalde vormen van wonen met zorg. Hiervoor moe ten de mogelijkheden binnen de gemeente worden onder zocht. De wens van de sociaaldemo craten om alle belanghebben den in een vroeg stadium bij het plan te betrekken is vol gens het college niet de bedoe ling. Het plan dat door BRO adviseurs in Vught wordt opge steld wordt vervolgens in een soort klankbordgroep en in de commissie verkeer besproken. Ook op de vragen van het CDA of het college vindt dat het ge motoriseerd verkeer zoveel mo gelijk teruggedrongen moet worden wil het college voor het uitkomen van het plan geen antwoord geven. Dat de aan koop van grond in Poortam bacht zoveel tijd kost is niet de schuld van het college maar komt omdat de andere partij een te hoge grondprijs wil. Daarom wordt Poortambacht 10 op een andere plaats geloka liseerd. Nog geen gegadigden Voor het bedrijventerrein aan de Boerenweg hebben zich nog geen gegadigden gemeld en ook op industrieterrein Zuid hoek en het bedrijventerrein aan het Harinvlietplein zijn nog percelen te koop. Voor het industrieterrein in de Zuid hoek geldt dat ongeveer 1 ha in optie is uitgegeven. Iri de buurt van de Industrieweg kan nog 3 ha worden uitgegeven en in de buurt van het Havenkanaal ligt nog 4,7 ha op een koper te wachten. Voor het bedrijven terrein aan het Haringvliet- plein geldt dat nog 0,2 ha vrij is. MAASTRICHT - De rechtbank in Maastricht heeft dinsdag burgemeester drs. W. Vossen (56) voor de duur van vijf jaar het burgemeestersambt ont zegd. Bovendien is hij vcroori dceld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maan den en moet hij een boete van zesduizend gulden betalen we gens belastingfraude. In 1995 is het een halve eeuw geleden dat Nederland bevrijd werd. Ter herdenking hiervan wil het Comité Nationaal Vrij heidscarillon bij de Parle mentsgebouwen 'een speciaal carillon laten plaatsen. Om hiervoor het benodigde bedrag bijeen te krijgen heeft het co mité de gemeenten aangeschre ven met het verzoek om hier voor een dubbeltje per inwoner beschikbaar te stellen. Voor Zierikzee komt dat neer op een bedrag van circa 1100 gulden. Hoewel dit geen gemeentelijke aangelegenheid is, willen b en w dit bedrag hiervoor vrijma ken. Niet alleen omdat de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten dit initiatief toejuicht gezien het nationale karakter maar ook gezien de boodschap die het comité door middel van dit carillon wil uitdragen. De agenda voor deze raadsver gadering bevat verder een reeks verordeningswijzigin gen. Dit omdat de meeste tarie ven volgend jaar 2% stijgen. Dit geldt onder meer voor de precariorechten. Wie op een ZIERIKZEE Collecte De in oktober gehouden Natio nale collecte voor verstande lijk gehandicapten heeft in Dreischor 352,45 opgebracht. In Noordgouwe werd 625,- op gehaald en in Zonnemaire bracht de collecte 309,- op. In Brouwershaven werd 444,35 opgehaald en in Bruinisse be landde f 154,0.,50 in d^ collecte bus. In Ouwerkerk werd 588,50 opgehaald*en- in Sir- jansland bracht de collecte 220,- op. In Nieuwerkerk werd door de collectanten 1100,05 opgehaald terwijl de collecte in Oosterland 951,- opbracht. In Scharendijke/El- lemeet bracht de collecte 953,40 op en in Kerkwerve werd door de collectanten 404,80 opgehaald. In Noord- welle bracht de collecte 100,20 op terwijl in Seroos- kerke i 85,15 werd opgehaald. In Renesse werd 1145,25 bij elkaar gecollecteerd en in Burgh-Haamstede bracht de collecte 1613,10 op. De op brengst van de collecte be draagt voor Zierikzee 4325,30. Kaartenactie Woensdag 10 november gaan jeugdleden van de voetbalver eniging Zierikzee deur aan deur voor het verkopen van mapjes kerstkaarten. Dit ge beurt tussen 18.00 en 20.00 uur. De opbrengst van deze kaar tenactie komt ten goede aan de jeugdafdeling van de club. Kerstcollecte In de week van maandag 22 no vember tot en met vrijdag 26 november trekken heilsolda ten van het Leger des Heils Zie rikzee er met de collectebus op uit. De jaarlijkse kerstpot is dit jaar donderdag 9, zaterdag 11, donderdag 16 en zaterdag 18 december. Donderdags staat de pot van 09.00 tot 21.00 uur op het Havenplein, 's zaterdags staat hij daar tussen 09.00 en 17.00 uur opgesteld. RENESSE 't Staepel'of De ouderavond van openbare basisschool 't Staepel'of werd goed bezocht. Na de gebruike lijke huishoudelijke punten, zoals het goedkeuren van notu len, jaarverslag en financieel verslag hield schoolhoofd J. H. Blom de aanwezigen voor dat de nodige veranderingen op stapel staan. De eerste is in middels vertrokken. Na de herfstvakantie heeft mevrouw I. van de Berge het werk van haar collega Van Krugten over genomen. Omdat het volgens het gemeentebestuur raadza mer is om lesgeven in de onder bouw te beperken tot één in plaats van twee leerkrachten is besloten dat mevrouw Van de Berge in Renesse blijft en me vrouw van Krugten de hele week in Serooskerke. Een tweede verandering betreft de verbouwing in de school. Hier voor heeft de gemeenteraad in middels een krediet gevoteerd. vaste standplaats (anders dan ook de marktdagen) waren, bloemen en planten wil verko pen moet rekenen op een be drag van 78,- per mz per jaar. Voor reclamebakken, spandoe ken en andere blikvangers geldt een tarief van 0,51 per m2. Tbrrashouders moeten reke ning houden met een uitgave van 8,20 per maand of 62,50 per jaar. Hondenbezitters moe ten volgend jaar 57,60 (in plaats van 56,40) gaan beta len voor hun viervoeter. Het kenneltarief wordt verhoogd van 115,- naar 117,-. Andere tarieven die met 2% worden verhoogd zijn de kade-, haven-, lig- en bruggelden, de tarieven voor lijkbezorging en de elek triciteitstarieven voor de weekmarkt. Ook de stand plaatsen voor de weekmarkt worden 2% duurder. Nieuw is ook het doorberekenen van de provinciale leges bij artikel 19- procedures naar de indiener. Voor 1 maart '94 moeten ook de milieu-leges worden aangepast aan de tarieven van de Wet Mi lieubeheer. Omdat de directeurskamer nu voor vele activiteiten wordt be nut wordt er in het gebouw een nieuwe ruimte gecreëerd. Ook ziet het ernaar uit dat de schoolarts in de toekomst van uit het wijkgebouw in Haam stede zal werken. De steeds veranderende cijfers waarmee Den Haag het onderwijsveld bestookt bleven evenmin onge merkt. ,,Net als je eraan ge wend bent komen er weer nieu we cijfers" aldus Blom. De laatste cijfers geven aan dat de. minimumnorm voor een school in'Westerschouwen op 28 wordt gebracht. De school in Renesse zit daar ver boven, maar de aangescherpte norm kan wel gevolgen hebben voor Seroos kerke en Noordwelle waarmee Renesse dan weer mee te ma ken krijgt. Blom verzekerde de aanwezigen dat het team van Renesse de belangen van de school in de gaten zal houden. Tijdens de avond werd verder ook gediscussieerd over het handhaven van het school zwemmen. De kosten daarvan zijn hoog en ook is het erg tijd rovend. Voor de aanwezigen was er maar één conclusie: het schoolzwemmen moet blijven. Over de mogelijkheid van een eigen bijdrage van de ouders werd verschillend gedacht. Na de pauze hield mevrouw drs. E. Dreijer van het Pedagogisch Hulp Advies Bureau uit Goes een inleiding over positief om gaan met kinderen. Aan de hand van alledaagse probleem pjes wist de spreekster de aan wezigen goed bij het thema te betrekken zodat het een geani meerd gebeuren werd. MIDDELBURG Vergadering Omroep Zeeland In de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg wordt vrijdag 12 november een vergadering ge houden van het algemeen be stuur van de Stichting Omroep Zeeland. Op de agenda staat onder meer een evaluatie van de radioprogramma's van Om roep Zeeland en mededelingen over Omroep Reclame Zeeland. De vergadering begint om 14.00 uur. VLISSINGEN Concert Zaterdag 13 november treedt de rockband A girl called John ny op in De Piek in Vlissingen. Dit optreden begint om 22.00 uur. Deze band maakt van rock en rhythm en blues een geheel. A girl called Johnny, waarin onder andere Fréderique Spigt en Rudi Englebert, ooit basgi- tarist bij Herman Brood, spe len treedt zeer regelmatig op. Onder andere ook tijdens het Klomppopfestival ROTTERDAM In de Rotter damse wijk Hoogvliet is in de nacht van zondag op maandag brand gesticht in een winkel voor exotische levensmiddelen, die wordt gedreven door Hin- doestaansc Rotterdammers. Op de etalageruiten zijn ra cistische tekens aangebracht ZIERIKZEE - „Een teneur die niet de mijne is". Zo omschrijft wethouder P. de Rijke de teneur van de algemene beschouwingen van de PvdA inzake het milieubeleid. Cynisme en sarcasme zijn volgens hem slechte raadgevers. Bovendien vindt hij dat de soci aaldemocraten de plank misslaan met hun opmer king dat het uiteindelijk de inspecteur milieuhygië ne is geweest die het Zierikzeese milieubeleid op de rails heeft gezet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 5