WIK scoort er lustig op los Patrick Roggeband op scherp Jeroen Verboom held van Renesse Dreischor sleept een punt uit het vuur f'tfev Zierikzee wint met 1-0 van DIVO Beenbreuk voor Domburger Ramon Vader Bas Groot- hedde Joost Rotte scoort twee keer Zierikzee oefent ZSC wint van A-junioren Brouwershaven compleet van de grasmat gespeeld t 4 MAANDAG 8 NOVEMBER 1993 NR 25457 7 Patrick Roggeband was goud waard voor Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De 20-jarige Patrick Roggeband glunderde nadat scheidsrechter Eddie Blanckaert het eindsignaal aangaf in de wedstrijd Zierikzee tegen DIVO. De 1-0 overwinning was tot stand gekomen van de voet van Roggeband, notabe- ne de speler die in de 65e minuut mocht invallen voor Frans Kommer. RENESSE - Een wedstrijd die alles had. Vreugde, verdriet maar ook dramatiek. In een wedstrijd die op het scherpst van de snede verspeeld werd wist Renesse koploper Domburg met lege handen huiswaarts te sturen. Tegenslag was er dus voor het elftal van Domburg dat naast de 2-0 nederlaag ook speler Ramon Vader met een beenbreuk zag worden afgevoerd. „Dit zijn leuke dingen. Je mag invallen en dan scoor je ook nog het enige doelpunt". Rog geband verloste Zierikzee van een moeizame wedstrijd. Steeds weer aanvallen en dan die sporadische kansen van DI VO zou de formatie van trainer Kees Hagesteijn nog in de pro blemen brengen ook. De spe lers van DIVO stonden als een muur voor hun keeper Alfred Musters. Hoe kom je daar in vredesnaam doorheen, moet Hagesteijn gedacht hebben. Liesblessure Langs de zijlijn wordt er steeds gefluisterd dat Hagesteijn zo veel spelers gebruikt. Een voetbalkenner weet wel beter want iedere keer wordt de oefenmeester geplaagd met blessures van spelers. Rogge band is al vanaf het begin van het seizoen aan het kwakkelen. „Ik heb in de wedstrijd tegen Kaaise Boys een liesblessure opgelopen. Het is een vervelen de blessure en dan kun je op de training niet voluit gaan. Ha gesteijn stelt nu eenmaal spe lers op die inzet, tonen op de training. Daarom weet je nooit van te voren of je een ba sisplaats krijgt", aldus Rogge band. Roggeband snoerde zondag middag op Den Hogen Blok in Zierikzee de critici hun mond. Het is niet onbekend dat de speler uit Zierikzee hard wil werken en daarnaast ook nog een aardig balletje kan trap pen. Hagesteijn weet dat hij Roggeband scherp kan krijgen door hem op de reservebank te zetten. Het bewijs was er tegen DIVO. Roggeband stond nog geen zes minuten in het veld toen hij met een laag en droog schot de 1-0 scoorde. Daarna nam hij beslist geen gas terug. Hij rende het hele middenveld over-en was zelfs nog een. keer dicht bij een scoringskans. Al leen de buitenspelval hield hem tegen. Na afloop van de wedstrijd wilden wij graag we ten hoe het nu zat met die lies blessure. „Het is echt waar hoor. Ik heb een liesblessure, maar in zo'n wedstrijd wil ik daar niet aan denken. Ik wil graag bewijzen dat ik een basisplaats ver dien", antwoordde Roggeband. Het moet voor Hagesteijn dui delijk zijn dat spelers zoals Roggeband meer verdienen dan het grootst gedeelte van de wedstrijd op de reservebank zitten. Spelers als Jan-Leen Boot, Erik Berrevoets en Serge Berrevoets kregen geen bal in het doel. Daarnaast had Marco van Oeveren wel overzicht, maar maakte teveel fouten om Zierikzee net dat ietsje extra te geven. Buitenspel Een dikke voldoende scoorden wel Niels Lodewijk, Michel Winkels, Barry Hage en Erwin Nelissen die in de tweede helft inviel. In de eerste helft had het 2-1 kunnen zijn. Serge Ber revoets wist met een pass, in de 10e minuut, niet de buitenspel- val te ontwijken en de scrim mage voor het doel van DIVO in de 35e minuut had gewoon een doelpunt moeten zijn. Daarnaast kwam Mark de Schutter van DIVO plotseling alleen voor keeper Willem La- feber, maar de Zierikzeese sluitpost redde de bal met zijn voeten. In de tweede helft was het doel punt van Roggeband een ver lossing, maar Zierikzee liet zich in de laatste vijf minuten nog even in de tang nemen. Een schot van Mark de Schutter en een actie van Mark Huisman liet Zierikzee nog even wanke len. Zierikzee - DIVO 1-0 (0-0). 71. Patrick Roggeband 1-0. Gele kaart: Joost Ulshof (DIVO) overtreding. Wissels Zierikzee. 46. Serge Berrevoets voor Er- win Nelissen. 65. Frans Kom mer voor Patrick Roggeband. Scheidsrechter Eddie Blanc kaert uit Hulst. Toeschouwers: 300. ZIERIKZEE - De 21- jarige Zierikzeese voet baller Bas Groothedde zal voor een aantal maanden zijn uitgescha keld. Groothedde was dit sei zoen nog maar spora disch aan de bak geweest in de- hoofdmacht van Zierikzee. Eerst moest hij een schorsing uitzit ten. Vorige week zat hij op de reservebank tegen en in Hoeven. Alles leek erop dat hij zijn rentree ging maken. Helaas blesseerde Groothedde zich tijdens de vrijdaga vondtraining. „Het ging weer lekker, maar op de training blesseerde ik mij aan de kruisbanden. Ik wil zo graag voetbal len en nu moet ik deze te genslag opnieuw verwer ken", aldus Groothedde. De tiende minuut van de wed strijd. Clement Rijnberg (Re- nesse) en Ramon Vader (Dom burg) gaan'een duel aan. Even later is het duidelijk. Vader crepeert van de pijn en wordt per brancard van het veld ge dragen. Pas drie kwartier later werd de ongelukkige Dom burg-speler vanaf het terrein naar het ziekenhuis afgevoerd. Gewoon duel Vader's reactie was de enige juiste. „Het was een gewoon duel. We gingen er allebei hard in om te winnen," wilde hij kwijt terwijl zijn geduld op de proef gesteld werd. Voetballend beheerste Renesse perfect het counterspelletje. Domburg leek op het oog de be tere ploeg maar de juiste afron ding ontbrak steeds. Keeper Jeroen Verboom speelde een hele sterke partij en verrichtte een aantal prima reddingen. Na afloop, in de feestende kleedkamer werd hij luidkeels bejubeld als „Jeroen de Goeij". „Het ging wel lekker", was Verboom's korte reactie. Opluchting ook bij trainer Ed van Lent. „Als je verliest mis je zeker de periode en sta je vier punten achter. Nu staan we gelijk", vertelde de oefen- meester. Barry Schoute werd na een half uur door Mischa van de Hoek de diepte in gestuurd. Schoute benutte zijn snelheid optimaal en scoorde beheerst 1-0. Domburg was daai'na een aantal keren dicht bij de 1-1, maar die bleef uit. Het eerste kwartier in de twee de helft hield weer Verboom Renesse overeind. Daarna zak te ook Domburg terug. De druk bleef er wel maar Renesse bleef gemakkelijker op de been. Nadat de scheidsrechter nog een kort 'staakt het Vuren' inlaste nadat de gemoederen wat te verhit raakten besliste de thuisploeg de partij. Barry Hage passte op Peter Messema- ker die de korste weg naar de goal zocht. Messemaker's af ronding was van niveau. Ge scoord werd er daarna niet meer. „Het was niet mooi en zeker niet fraai. Eigenlijk hebben we twee kansen en dat worden dan ook nog twee goals. Perfect toch", reageerde laatste man Peter Bouterse na afloop. In de kleedkamer leek het wel alsof de periodetitel al binnen was. Daarvoor echter zal Domburg in haar eerstvolgende twee wedstrijden nog een misstap moeten maken want op doel saldo staat de ploeg nog ver voor. Renesse - Domburg 2-0 (1-0). 30. Barry Schoute 1-0. 77. Peter Messemaker 2-0. Gele kaarten voor Jeffrey Vader (Domburg) en voor Peter Bouterse, Peter Messemaker, Jan Pleune en Ar jan van de Stolpe van Renesse. Scheidsrechter: M. de Haas uit Dirksland. Toeschouwers: 115. Het pijnlijk gezicht van Ramon Vader nadat hij met een beenbreuk het veld moetst verlaten. (Foto: Marijke Folkertsma). KERKWERVE- ,,In de verdedig ing gaven we vanmiddag te veel kansen weg. Het belangrijkste punt is dat we weer scoren na drie wedstrijden", aldus trainer Cees Joosse. WIK won op sportpark De Vospit in Kerkwerve met 5-1 van Wemel- dinge. SCHOONDIJKE - Dreischor heeft in en tegen Schoondijke een gelijkspel weten te behalen (1-1). Langzaam maar zeker gaat Dreischor wennen in de 2e klas zondag afdeling. „We moeten geen illusies krijgen in deze klas, maar verdedigend gaat het steeds beter kloppen", aldus aanvoerder Wim van de Linde. „Vorig jaar hadden we het al vrij lastig tegen deze ploeg, een 1-0 overwinning, en we hielden er vandaag rekening mee, dat het weer lastig zou worden". Het bleek achteraf mee te val len, want WIK had het grootste gedeelte van de wedstrijd zelf het initiatief in handen. De kansen die werden weggeven aan Wemeldinge onstonden meer door het laconieke verde digen van WIK. Ook Joosse was van mening dat Wemeldin ge flink aan kwaliteit had in geleverd, mede door het ver trek van vier goede voetbal lers. Tempo spelen Het tempo en de inzet dat bij Wemeldinge ontbrak, was bij WIK wel aanwezig. Joosse vond trouwens achteraf dat zijn ploeg het tempo nog langer vast moet kunnen houden. Te gen deze ploeg, maar ook tegen andere ploegen. Het was, on danks een goeie kans voor We meldinge om op voorsprong te komen, toch WIK dat al in de beginfase het initiatief naar zich toe trok. Dit leverde in de zeventiende minuut de openingstreffer op. Leon Hendrikse ging goed door aan de rechterkant en gaf een goeie voorzet af. Keeper Edwin de Moor van Wemeldinge ver keek zich op die voorzet en zo doende kon Elmar Verhage 1-0 binnenkoppen. WIK ging door en vijf minuten later was het 2- 0. Marco Ganzeman ontving de bal goed terug van Erik-Jan Kort uit zijn inworp en gaf de bal ineens voor het doel. Joost Rotte stond op de juiste plek en kopte 2-0 binnen. Na deze voorsprong verslapte WIK en vergat terug te verdedi gen. Hierdoor kreeg Wemeldin ge ruimte en enkele kansen. Onder meer een goed schot van aanvoerder Bruinooge, waar keeper Krijn Hendrikse goed op reageerde. De aanwijzingen van trainer Cees Joosse kwa men dan ook op dit moment goed van pas: „Terugzakken, niks weggeven, pak je man weer, kom aan en bij blijven WIK", gilde Joosse langs de zij lijn. De organisatie en het tem po ontbraken even bij de ploeg uit Kerkwerve en er sloop ge makzucht in de ploeg. Toch werd het 3-0 in plaats van 2-1 want Wemeldinge maakte de kansen die het kreeg van WIK niet af. Uit een snelle counter ging Elmar Verhage goed door en hij legde de bal keurig terug op de inkomende Erik-Jan Kort die via de binnenkant van de paal 3-0 scoorde. De laatste kans in de eerste helft was voor Wemeldinge. Spits Joop Paau- we van Wemeldinge had geen geluk en zag zijn schot op de paal belanden. Gemakkelijk WIK had een ruime voorsprong en begon de tweede helft te ge makkelijk. Wemeldinge drong het eerste kwartier aan en dit resulteerde in 3-1. Na leuk rondspelen van de bal voor het zestienmeter-gebied van Krijn Hendrikse ontving middenvel der Johnny Timmerman van Wemeldinge de bal, die deze schitterend in de kruising schoot vanaf twintig meter. WIK was weer wakker en her stelde zich direct door twee mi nuten later 4-1 te scoren. Na een mooie aanval was het mid denvelder Eric van de Sande die goed het overzicht behield en Joost Rotte in de gelegen heid stelde om 4-1 te scofen. Deze treffer deed Wemeldinge de das om. Wemeldinge werd compleet in de verdediging gedrukt en WIK kreeg kans op kans. El mar Verhage zag zijn vrije trap uit de kruising gehaald en ook Joost Rotte zag zijn schot ge keerd door de keeper van We meldinge. Trainer Cees Joosse wisselde Erik-Jan Kort voor Theo Wittenberg en die zette direct een goede aanval op met Marco Ganzeman waaruit ech ter geen treffer ontstónd. Iedereen van WIK bevond zich op de helft van Wemeldinge en zelfs laatste man Patrick de Broekert ging nu regelmatig mee na voren en had net geen succes met een kopbal uit een voorzet van Eric van de Sande. Ondanks de vele kansen van onder andere Leon Hendrikse, Joost Rotte, Elmar Verhage en ook nog een geplaatst schot op de lat van Eric van de Sande bleef het wonder boven wonder 4-1. Pas in de blessure-tijd be paalde Theo Wittenberg de 5-1 eindstand met een goed ge plaatste bal. Trainer Cees Joosse was zeer tevreden hoe de doelpunten tot stand waren gekomen. „Er wa ren vanmiddag drie doelpun ten uit het boekje. Het doet me goed om te zien dat de achter lijn wordt gehaald en de bal netjes wordt teruggelegd". WIK - Wemeldinge 5-1 (3-0). 17. Elmar Verhage 1-0. 22. Joost Rotte 2-0. 38. Erik-Jan Kort 3-0. 60. Johnny Timmerman 3-1. 62. Joost Rotte 4-1. 90. Theo Wit tenberg 5-1. Sceidsrechter: P. J. Lisseveld. Tbeschouwers: 47 Incident: Na een half in de eerst helft te hebben gespeeld sprong verdediger Albert On- derdijk in de rug bij Joost Rot te. Hij bleef geblesseerd liggen en het bleek dat hij een kaak- blessure had. Hij moest direct naar het ziekenhuis in Zierik zee worden gebracht. ZIERIKZEE - De hoofdmacht van voetbalvereniging Zierik zee oefent morgen, dinsdag, te gen zondag le klasser Middel burg. Op het verlichte voetbalterrein van Middelburg begint de wed strijd om 19.45 uur. SCHARENDIJKE - Omdat de hoofdmacht van voetbalver eniging ZSC afgelopen week end vrij was van competitie- verplichtingen speelde het een oefenwedstrijd tegen de ZSC A-junioren. ZSC won met 2-1 nadat er nog een ruststand was van 0-0. Vooraf aan de wedstrijd had trainer Kees Kommer een pe riodieke bespreking met zijn spelers. „We hebben een uur ge praat met elkaar. Iedereen kan dan zijn zegje doen en ik moet zeggen het was een prettig ge sprek", aldus Kommer. De A-junioren zorgden voor veel tegenstand, vooral in de verdediging waren zij vrijwel niet te passeren. Pas halverwe ge de tweede helft was het Niels van de Moezel die 1-0 scoorde en een paar minuten later kon hij voor de 2-0 zorgen. Martin Kiezenbcrg maakte het doelpunt voor de A-junioren. Dreischor heeft voorlopig het keepersprobleem opgelost. Bonne Meintema kan zeker tot januari niet het doel verdedi gen wegens een neurologisch onderzoek in het ziekenhuis. Ad van der Werf uit Noordgou- we, sinds kort 'keeper van het tweede elftal, zal voorlopig tussen de palen gaan staan bij de hoofdmacht van Dreischor. Met Wim van de Linde, Serge van de Bos en Jan Pankow in de verdediging wist Dreischor tot de 35e minuut de nul te be houden. Toen kwam er een gestroomlijnde aanval van Schoondijke en het schot was onhoudbaar voor Van der Werf (1-0). „Er viel niemand wat te verwijten. Het was een keurig doelpunt van Schoondijke. We waren vanaf dat moment èr van overtuigd dat we terug Brouwershaven kwam in Hein- kenszand duidelijk tekort. De tegenstander was agressiever in de persoonlijke duels en bo vendien waren de voorhoe despelers ontzettend snel. Bin nen vijf minuten was het al raak en werd keeper Johnny van Mourik gepasseerd. Daar aan vooraf ging eerst Richard van der Meer in de fout en ook Marcel Duinhouwer verkeek zich op de snelle linkerspits. Brouwershaven ging met een 1- 0 achterstand rusten, maar Van Tiggelhoven kon praten wat hij wilde. Brouwershaven was ook in de tweede helft niet bij de konden slaan", vertelt Van de Linde. Dreischor ging inderdaad beter voetballen. Het moest eerst twee keer een domper verwer ken nadat de scheidsrechter een doelpunt van Piet de Jonge en Serge van der Bos afkeurde. „Hij beweerde dat het bui tenspel was, maar dat kon ab soluut niet. Ach, die vlaggers op Zeeuwsch-Vlaanderen ne men het niet zo nauw". In de 75e minuut kwam de ver diende gelijkmaker. Jan Witte rondde een voorzet af door de bal keihard in de touwen te schieten (1-1). Dreischor moest later Piet de Jonge wisselen wegens een blessure en Luciën Vroegh moest de wedstrijd al hinkend uitspelen omdat Drei schor de beide wissels al had verbruikt. les. Bovendien vielen Romy Lievense en Erik Hartog ge blesseerd uit waardoor Van Tiggelhoven ook niet de ge wenste wissels door kon voe ren. „Dan denk je uit een ander vaatje te tappen, maar de snel heid van die linkerspits over rompelde onze vereniging com pleet. In de 60e minuut was het al 2-0 en Brouwershaven koos er voor om één op één te gaan spelen. Dat pakte geheel ver keerd uit want binnen acht mi nuten was het 4-0. „We vroegen om moeilijkheden. Het was een wanhoopspoging", aldus de oefenmeester uit Zierikzee. Leon Hendrikse rechtspasseert gemakkelijk een speler van Wemeldinge. (Foto: Marijke Fol kertsma). HEINKENSZAND - Brouwershaven is zaterdagmid dag in en tegen Heinkenszand volkomen van de grasmat gespeeld. De 4-0 nederlaag deed trainer Toon van Tiggelhoven pijn. „Er zijn zo van die wed strijden dan kom je op alle fronten tekort". 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7