Alex de Nie-optiek laat klanten meegenieten van éénjarig bestaan Zomerbus had 9000 reizigers minder op Schouwen-Duiveland Caravanpark Onze Hoeve schenkt Bruse A-junioren nieuwe outfit Mol en Kramer geven tassen en T-shirts aan junioren Zierikzee Gedeputeerde biedt vegetatierapport aan Voorlichtingsbijeenkomst siuitingsstrategie kering Stijlvol inrichten van huis kan iedereen leren Vanwege het slechte weer en ingekrompen dienstregeling Najaarsverkopingen Welfare Rode Kruis Brouwershaven Thema-avond waterbeheer „Het is toch simpel om het afval mee naar huis te nemen' WOENSDAG 3 NOVEMBER 1993 3 Alex de Nie (rechts) beschikt over de meest geavanceerde apparatuur om de ogen van zijn klanten te meten. (Foto: Marijke Folkertsma). BURGH-HAAMSTEDE - Eén jaar geleden nam Alex de Nie de optiek van Piet Boer aan de Burghsering in Burgh over. In de tussentijd heeft Alex de Nie zijn klantenbestand alleen maar zien groeien. Zozeer zelfs dat hij zich genoodzaakt zag om een medewerker in dienst te nemen. Het éénjarig bestaan wil De Nie niet zomaar voorbij laten gaan. Door middel van een „superaanbieding", zoals hij het zelf noemt, kan iedereen in de feestvreugde deelnemen. De Nie heeft jarenlang een op tiekzaak in Den Haag gehad. Toen hij echter na het vertrek van zijn bedrijfsleider geen ge schikte vervanger kon vinden heeft hij deze zaak verkocht. Piet Boer had hem al eens eer der gevraagd of hij de zaak in Burgh niet over wilde nemen. Boer is ooit leraar van De Nie geweest en op een cursus kwam hij Boer tegen. „Aanvankelijk heb ik de boot afgehouden, maar na een half jaar heb ik Boer gebeld of het aanbod nog steeds gold. Dit bleek zo te zijn en toen ik eenmaal gezien had op welk een mooi plekje de op tiek zich bevond was de koop snel rond", aldus De Nie. Drukker en drukker De Nie wist toen echter nog niet waar hij aan begon. Vanuit een grote stad als Den Haag is het een heel verschil naar Burgh. „Ik ben samen met mijn vrouw begonnen met in ons achterhoofd de gedachte: we zien wel", zegt hijMaar het werd alsmaar drukker en drukker en na een half jaar heeft De Nie Edward Schotte in dienst genomen. Deze heeft grote ervaring opgedaan bij Van Leëuweti Optiek in Delft, bij insiders een bekend adres. Samen zijn ze gespecialiseerd in varilux- en glasbrillen. Bij een glasbril worden er gaatjes door de glazen geboord, waar aan de poten door middel van schroefjes worden vastgezet. De glazen vormen op deze ma nier direct het montuur. Het specifieke van de variluxbril- len is het verlopend geslepen glas. Hierdoor kan men met dit soort bril zowel veraf als dicht bij helder zien. Het vergt wel enige aanpassing van de per soon die de bril op heeft. Om veraf te zien moet hij of zij im mers door een ander gedeelte van het glas kijken dan om bij voorbeeld een boek te lezen. „Soms hebben mensen moeite met deze bril. Dit kan zijn om dat hun ogen er gewoon niet ge schikt voor zijn, of omdat de opticien niet nauwkeurig ge noeg is geweest", aldus De Nie. Om problemen te voorkomen moeten de klanten die bij hem een varilux-bril aanschaffen na drie weken terugkomen voor controle. Modernste apparatuur De Nie is naast opticien ook ge diplomeerd optometrist en contactlensspecialist. Hij mag dus ook oogmetingen verrich ten en contactlenzen aanmeten. Om dit werk te verrichten be schikt De Nie over de mo dernste apparatuur, waarmee hij niet alleen het oog kan me ten, maar ook de bolling van het oog (van belang voor con tactlenzen). Bovendien onder zoekt hij ook het netvlies van de klanten indien dat noodza kelijk is. Hij gaat echter niet alleen wat betreft de apparatuur met de ontwikkelingen mee. Het as sortiment gewone en zonne brillen, waaronder Henry Jul- lien, Robert Rutger en Palermo Picasso, La Coste en Serengeti, getuigt van het streven van De Nie om altijd de meest modieu ze brillen in huis te hebben. „Als er iets nieuws op de markt komt heb ik het", zegt hij met grote stelligheid. „Maar daarnaast verkopen we natuurlijk ook de eenvoudige brillen, want ook hiernaar is nog steeds vraag en dat zal al tijd wel zo blijven". BURGH-HAAMSTEDE - Het slechte weer en de wat ingekrompen dienstrege ling waren volgens de vervoersmaatschappij Zuid West Nederland de redenen dat de zomerbus dit jaar op Schouwen-Duiveland ongeveer 9000 reizigers min der vervoerde dan in 1992. De teruggang van het aantal zomerbus-reizigers deed zich voor in het hele gebied waar de zomerbus rijdt (Zeeland en een deel van Zuid-Holland). In 1992 werden volgens gegevens van de ZWN in over het hele traject 146.000 mensen vervoerd. Zes tien procent meer dan in 1993 toen de teller bleef steken bij 101.000 buspassagiers. Een groot deel van die daling werd veroorzaakt door een te ruggang van het aantal reizi gers op Walcheren, waar de zo- merbussen een versoberde dienstregeling reden. Dat had tot gevolg dat het aantal reizi gers daar ten opzichte van vo rig jaar achterbleef met 11.000. Het feit dat de zomerbus dit jaar op Walcheren een week minder rondreed dan in 1994 kostte nog eens 11.000 reizi gers. De bus werd op Walche ren vooral gebruikt voor strandbezoek. Minder zomerbuspassen Op Schouwen-Duiveland stap ten deze zomer 9000 reizigers minder in de zomerbus. Een daling die volgens de ZWN deels wordt verklaard door een daling van het aantal verkoch te zomerbuspassen; een soort abonnementen waarmee men op een voordelige manier bin nen een bepaalde periode meerdere keren gebruik kan maken van de zomerbus. Na tuurlijk speelde het slechte zo merweer ook hierbij een door slaggevende rol. In Zeeuwsch-Vlaanderen, het gebied waar het meeste ge bruik wordt gemaakt van de zomerbus, waren deze zomer 8000 reizigers minder dan vorig jaar. Alleen op Voorne in Zuid- Holland groeide het aantal rei zigers met de zomerbus. In to taal werden daar 3200 passa giers vervoerd. Dat betekende een verdubbeling ten opzichte van 1992. De inzet van taxibus jes en de andere route die daar door kon worden gereden wierp daarbij zijn vruchten af. Geen eendagsvlieg- De ZWN laat zich niet ontmoe digen door de tegenvallende passagierscijfers over 1994. Men laat weten dat de zomer bus geen eendagsvlieg is. „Het project vraagt veel ondersteu ning en moet verankerd wor den in het verwachtingspa troon van de toerist. Dat lukt niet in een paar jaar. Het is van belang dat de zomerbus wordt meegenomen in de promotie acties van het Zeeuws toe risme". De vervoersmaatschappij streeft er daarom naar zo snel mogelijk bekend te maken of het zomerbiisproject ook in 1994 wordt voortgezet. DEN HAAG - Minister Dales van binnenlandse zaken be reidt een wijziging van het Ambtenarenreglement voor, waardoor ambtenaren kunnen worden gestraft die kennis van corruptie op hun werkplek ver zwijgen. Dat heeft een woord voerder van het ministerie van binnenlandse zaken dinsdag bevestigd. In Dreischor, Zonnemaire en Brouwershaven BROUWERSHAVEN - Zelfgebreide truien en sok ken, kinderkleding, speelgoed, knuffels en tafelkle den. Het werd het afgelopen jaar allemaal met veel inzet gemaakt door de vrijwilligsters van de Welfare-afdelingen van het Brouwse Rode Kruis. In de maand november worden de handwerken via ver kopingen in Dreischor, Zonnemaire en Brouwersha ven aangeboden aan het publiek. De Brouwse Welfare-afdelin- gen houdt ieder jaar in de we ken voor de feestdagen derge lijke verkopingen. De op brengst heeft men nodig om nieuwe basismaterialen voor handwerken te kunnen kopen en op die manier de afdelingen draaiende te houden. Men maakt ook kinderkleding, die wox*dt verstuurd naar Derde Wereldlanden als Brazilië en Suriname. De Welfare-afdeling Brouwers haven heeft momenteel ruim twintig medewerksters en de afdelingen Zonnemaire en Dreischor elk tien. Nieuwe deelnemers zijn altijd welkom, maar men heeft op dit moment vooral behoefte aan vrijwil ligsters die bereid zijn een Welfare-afdeling te leiden of te helpen leiden. Op dinsdag 9 november wordt in het dorpshuis te Dreischor een verkoping gehouden. Op 15 november kan iedereen de Wel farehand werken bekijken en kopen in het Hervormd Kerk centrum in Zonnemaire en het woonzorgcentrum Poortershof te Brouwershaven. Alle verko pingen zijn van 14.00 tot 16.00 uur. In Bruse gemeentehuis op woensdag 24 november BRUINISSE - NAP plus drie meter. Dat is het ver wachte waterpeil waarbij Rijkswaterstaat de schui ven in de Oosterschelde Stormvloedkering: zal slui ten. In het Bruse dorpshuis wordt op woensdag 24 november een voorlichtingsbijeenkomst ge houden over het besluit van de minister van verkeer en water staat, waarop deze slui tingsstrategie is gebaseerd. De bijeenkomst wordt gehou den op initiatief van het Bruse gemeentebestuur en de Direc tie Zeeland van Rijkswater staat. De afgelopen jaren is na melijk herhaaldelijk gebleken dat het gebruik van de Storm vloedkering tot misverstanden heeft geleid. Door goede voor lichting te geven en te luisteren naar wat er leeft onder de men sen wil men een beter weder zijds begrip bevorderen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Er wordt een toelich ting gegeven op het sluitingsre gime van de Oosterscheldeke- ring van 1986 tot nu toe. Men houdt een evaluatie over de Oosterschelde na vijf jaar Stormvloedkering en besteedt aandacht aan de waterstand- voorspellingen en informatie zoals dat wordt doorgegeven aan het bedrijfsleven. Tenslot te wordt gepraat over het gróót onderhoud aan de schuiven dat is gepland in de periode van 1994 tot 2010. Hierna bestaat gelegenheid tot discussie en zullen vragen wor den beantwoord. De vergade ring wordt voorgezeten door burgemeester A. Vogelaar. Ie dere belangstellende kan de bijeenkomst in het Bruse dorpshuis bijwonen. De zaal is open vanaf 19.30 uur. MIDDELBURG - Zoals gebrui kelijk organiseren de Zeeuwse natuurorganisaties weer een gezamenlijke thema-avond, waarin een actueel onderwerp belicht wordt. De avond wordt gehouden op donderdag 18 no vember in de Zeeuwse Biblio theek, Kousteensedijk 7 in Middelburg. Het thema voor deze avond is Van Waterbeheersing naar Wa terbeheer en gaat over de Zeeuwse waterschappen en het integraal waterbeheer. De nieuwe en bredere taak-van de waterschappen betekent dat er me.er raakvlakken komen tus sen de doelstellingen van de waterschappen enerzijds en de natuurbeschermingsorganisa ties anderzijds. Er treden ook spanningsvelden op binnen het totale takenpakket van het wa terschap. Hoe gaan de water schappen met de natuurbelan- gen om? Zijn er mogelijkheden voor samenwerking? Waar staan de Zeeuwse waterschap pen ten aanzien van het inte graal waterbeheer ten opzichte van de landelijke situatie? Dit zijn enkele aspecten die door de sprekers worden uitgediept. De avond begint om 20.00 uur met een openingswoord door de voorzitter van het Zeeuwse Landschap, de heer T. A. Vogel. Om 20.10 uur spreekt de voor zitter van de Zeeuwse Water- schapsbond, ir. P. J. Gruijters óver de Zeeuwse waterschap pen en het integrale waterbe heer. 21.00 uur: pauze en om 21.20 uur een forumdiscussie onder leiding van gedeputeer de De Kok. 22.30 uur: Sluiting. BRUINTSSE - Het A-juniorenteam van voetbalvereniging Bruse Boys is wederom in het nieuw gestoken door de jeugdsponsor Caravanpark Onze Hoeve uit Bruinisse. De A-junioren staan onder leiding van Jan Kostense en Rini de Looze en worden getraind door Piet Roks. Ze komen uit in groep A3 van de afdeling Zeeland en spelen tegen Luctor 88. Yerseke. Robur, Krabbendijke en Ril- landia. Op de foto staand v.l.n.r: R. Collie (sponsor). M. de lx>oze (begeleider), C. M. Willemse, W. Jumelet. J. C. van Beveren. W. Jumelet, S. C. Boogaard, J. C. Roth. J. K. van der Doe en J. Kostense. Zittend v.l.n.r: P C. de Vlieger, L. Bal. D. R. Ruitenbeek, T. H. uan den Berge. M. P Benard en R. de Waal. ZIERIKZEE - De B-junioren van Zierikzee kregen onlangs uit handen van Onno Kramer (staand tweede van rechts) van shirtsponsor Dans- en Balletschool Kramer uit Zierikzee nieuwe T-shirts voorde warming-up. Tegelijkertijd kregen zij van Kraanverhuur Anton Mol (geheel rechts), even eens uit Zierikzee, sporttassen overhandigd. De junioren worden getraind door Eddy Kiesenberg onder links). Als leider fungeert Sicco Zoer (boren links). Het team bestaat uit (staand v.l.n.r.): Sicco Zoer, Jdco van der Schee. Jeroen Volkeri, Michel Nuyens, Rudy van der Linde. Rent Vrijdag. Martin Steenkist en Richard Stouten. (Onder v.l.n.r Eddy Kiesenberg. Paul Muller. Picter de Munnik, Huib de Ligt. Lee Mol. Jora Mohlman en Arno Kloet. (Foto: Joop van Houdt). Actieve benadering van zwerfafval- probleem De heer A. Blom en mevrouw N. Blom-Seton van Camping Ro zenhof zijn blij met de Zilveren Bezem. Evenals de heer A. P. Kouwen (rechts) de terreinbeheerder, die een groot aandeel heeft in het verzorgen van de camping. (Foto: Marijke Folkertsma). BURGH-HAAMSTEDE - Onlangs kregen de heer en mevrouw Blom, eigenaars van Camping Rozenhof in Burgh-Haamstede, uit handen van de heer A. Hoek, voorzitter van de Stichting Nederland Schoon en ge deputeerde A. M. Dek de Zilveren Bezem en een che que ter waarde van 1500 gulden uitgereikt. Zij kre gen de prijzen voor hun actieve benadering van het zwerfafval-probleem. Met de actie Zeeland aan kant, dat heb je mooi zelf in de hand bonden de pro vincie Zeeland, de gemeenten en de Stichting Neder land Schoon, met financiële bijdragen van Coca Co la en McDonald's, gezamenlijk de strijd aan tegen het zwerfafval. De cahxpinggasten van Rozen hof kregen bij hun aanmelding allemaal een papieren afval- zakje met de boodschap het af val hierin te doen en mee terug te nemen. In totaal zijn in heel de provincie meer dan 200.000 van deze af valzak j es uitge deeld en hiervoor werd Rozen hof ook niet beloond. De belo ning gold de manier waarop men het probleem op de cam ping aanpakte. Afvalberg Naast het ophangen van actie posters bracht de camping het zwerfafval wekelijks onder de aandacht in het recreatiepro- gramma'boekje 't Honk. Dit wordt samengesteld door een aantal medewerkers van de Stichting Recreatie Werk Zee land. Op het voorblad van dit boekje prijkte iedere week een illustratie die op het probleem inging en een aantal actieslo gans. Daarnaast stond de week van 24 tot 30 juli geheel in het teken van de actie. Door mid del van een meeleef-theater, een verzamelwandeling, een afvalrace en het maken van een afvalberg werd het probleem van het zwerfafval bij de kin deren aangekaart. Het maken van een afvalberg zorgde echter voor een pro bleem. Camping Rozenhof is namelijk zo schoon, dat er voor het maken van een afvalberg niet voldoende afval gevonden kon worden. Dit komt geheel voor rekening van de heer A. R Kouwen, de terreinknecht van de camping. Volgens de heer en mevrouw Blom komt de prijs dan ook voor een groot gedeel te toe aan de heer Kou wen. Hij zorgt er reeds jaren voor dat de camping er keurig bijligt. „Wanneer de camping schoon en ordelijk is, werk je het ge makkelijkst", aldus de heer A. Blom. „Dit slaat ook over op de gasten". Hij vindt de actie dan ook een goed initiatief. Hierdoor wor den de mensen er, volgens hem, nog eens extra op gewezen welk een probleem het afval veroorzaakt. „Als je alleen al ziet hoeveel het opruimen kost en je dit alleen al door het ge woon mee naar huis nemen van het afval kunt veranderen, dan is het toch simpel". Hopelijk denken zijn gasten van het ko mende seizoen er net zo over. BROUWERSHAVEN - Regiobewoners die er van houden hun woning met zorg in te richten kunnen vanaf januari 1994 terecht in Gebouw de Noordwal in Brouwershaven. Hier start Stijnie Baas cursussen op het gebied van binnenhuisarchitectuur en woon decoratie. Stijnie Baas is eigenaresse van Buro de Dekoration de la Mai- son (Budema). Dit buro is ge vestigd in Ouddorp. Sinds eni ge jaren geeft zij cursussen op het gebied van binnenhuisar chitectuur en woondecoratie. En ook voor individueel advies kan men bij haar terecht. De voornaamste doelstelling van het buro en de cursussen is om mensen zoveel mogelijk ideeën aan te dragen om hun huis zo stijlvol mogelijk in te richten. Uitgangspunt daarbij is, met zo min mogelijk kosten zoveel mogelijk sfeer en com fort in huis aan te brengen. Als belangrijkste aspect daarbij ziet zij de inbreng van eigen persoonlijkheid van de klant of de cursist. Aan de hand van kleurcollages wordt bekeken welke woonstijl en welke kleu ren het beste passen bij de per soon in kwestie. De cursus is geschikt voor ie dereen en men behoeft niet technisch of creatief te zijn. Op zaterdag 13 november wordt er tussen 10.00 en 12.00 uur een informatie-ochtend gehouden in Gebouw de Noordwal. Men kan nadere informatie ook te lefonisch verkrijgen op tele foonnummer 01878-2931 (na 17.00 uur) of bij Gebouw de Noordwal in Brouwershaven. Aan Brouwse burgemeester L. N. Labruyère BROUWERSHAVEN - De vegetatie in het Noord- Zeepwse landschap en de natuurwaarde en het be heer er van. Dat staat centraal in het vegetatierap port Noord Zeeland dat op maandag 15 november wordt aangeboden in Brouwershaven. Gedeputeerde G. A. Kok komt om 9.00 uur naar het Brouwse stadhuis om het rapport offi cieel aan te bieden. Dat ge beurt tijdens een korte bijeen komst die vooraf gaat aan de vergadering van de Raad van Bestuur van het Grevelingen- schap. Het rapport is een samenvat ting van het vegetatie-onder zoek dat in drie gedeelten in de hele provincie Zeeland is uitge voerd. In 1983 werden de resul taten van Midden-Zeeland ge presenteerd en in 1986 die van Zeeuwsch-Vlaanderen. Het rapport dat 15 november in Brouwershaven wordt uitge reikt heeft betrekking op Noord-Zeeland, bestaande uit Brouwershaven (inclusief het Zeeuwse deel van de Grevelin- gen) Tholen en Sint Philips- land. Via de drie rapporten wil men op resultaten van de vegeta tie-onderzoeken op een toegan kelijke manier presenteren aan overheden en geïnteresseerde inwoners en bezoekers van Zee land.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3