Bruse Boys in 's-Heer Arendskerke naar verdiende nederlaag gespeeld WIK verliest in Goes na incident SKNWK vergaloppeert zich aan Middelburg Zierikzee eervol ten onder tegen Hoeven Rode kaart voor Pierre Ruyssenaers Bridge Club Zierikzee Shorttrack „Er heeft vandaag een aantal spelers gewoon verzaakt Winstpunt voor Dreischor De SKNWK-spelers waren zaterdagmiddag in Nieuwerkerk niet bij de les. Een speler van Middelburg krijgt alle ruimte. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK- Trainer Piet Diepenhorst uit Stad aan het Haringvliet weigerde zaterdagmiddag zijn collega-trainer van Middelburg en scheidsrechter Kant een hand te geven na het 1-6 verlies. „Hier valt niet tegen te voetballen, dat is een duidelijke zaak", doelde de geïrriteerde SKNWK-trainer op de scheidsrech ter. De man in het zwarte pak strooide rijkelijk met gele kaarten en gaf SKNWK-speler Pierre Ruyssenaers een rode kaart voor een lichte overtreding. Vlissingen behaalt periodelitel HOEVEN - Het is Zierikzee niet gelukt om de eerste periodetitel te pakken bij en in Hoeven. Trainer Kees Hagesteijn zag zijn ploeg verliezen met 3-2 na dat hij met een 0-1 rust de theepauze benutte. Hoe ven is een agressieve ploeg. Eén van de betere ploe gen in de vierde klasse. Er heeft een gelijkspel inge zeten, maar meer ook niet", analyseert de Zierikzee- se oefenmeester. Scheidsrechter Kant uit Gies- sen speelde zaterdagmiddag, aan het sportpark 't Springer een opmerkelijke rol en met name in de tweede helft toen de wedstrijd allang was ge speeld. Hij strooide onnodig met gele kaarten en het rood aan Pierre Ruyssenaers was volkomen onterecht. De irritaties liepen voorname lijk bij SKNWK hoog op en beïnvloedde» ook duidelijk de wedstrijd. Irritaties De oorzaak van al deze irrita ties had SKNWK toch gedeel telijk aan zichzelf te wijten. En dat kwam de thuisploeg goed uit. Na drie nederlagen op rij kon 's-Heer Arendskerke zich niet opnieuw een ver- liespartij permitteren. „We za ten in een dal. Als je er drie achter elkaar verliest na zo'n goede start klopt er iets niet. Maar we hebben afgelopen week een aantal zaken op een rij gezet en je ziet, het spel is al wat beter", vertelde trainer André van der Broek in de rust tijdens de gang naar de kleed kamer. De thuisploeg leidde toen al met 1-0. Vlak voor het half uur Middelburg kwam namelijk al binnen vijf minuten op een ri ante 0-2 voorsprong, door slecht verdedigen van de SKNWK-defensie. Binnen drie minuten was het 0-1 door Pa trick Vogel die vrij kon inkop pen uit een voorzet van spits Westerterp. Enkele minuten daarna kon middenvelder Doe selaar 0-2 binnenschieten na opnieuw slecht uitverdedigen door de verdediging van SKNWK. Middelburg had de westrijd in de beginfase onder controle en de Nieuwerkerkers liepen al vroeg in.de wedstrijd achter de feiten aan. De spelers uit Walcheren waren veel agressiever in de duels terwijl SKNWK voetbalde zonder or ganisatie en te gemakkelijk. passeerde Frank Goedegebure linksback Eric Ruitenbeek. Goedegebure's voorzet werd bij de tweede paal door de ge heel vrijstaande Peter Kamstra achter keeper Jacob Muller ge kopt. Tbt op dat moment had de thuisploeg, acterend in de reserveshirts vanwege de gelij kenis met het tenue van Bruse Boys, al een aantal kansen ge had. Zo verdween een kopbal van Wim Goedegebure net over en werd een schot van Marco Goedegebure goed gestopt door Jacob Muller. Het team van trainer Piet Die penhorst dwong weinig kansen af in de beginfase. Afstands schoten van Sam Flikweert en Peter van de Cingel waren geen probleem voor keeper Van Wijngaarden van Middelburg. Alleen Michel Flikweert was dicht bij de aansluitingstreffer na een fout in de verdediging van Middelburg, hij kon echter net niet profiteren. Pas na een half uur spelen nam SKNWK het initiatief over en drong Middelburg enigszins terug in de verdediging. Met name a,an de" rechterkant was SKNWK het meest gevaar lijk via Wilco de Valk. Wilco de Valk, die op snelheid zijn direc- Bruse Boys daar tegenover had nog weinig goeds laten zien. Veel balverlies, slechte passing en weinig overleg typeerde het spel van de bezoekers. Het leek met vlagen trouwens wel of de bal, op de momenten dat Bruse Boys in balbezit was, tien keer zo zwaar was dan wanneer de thuisploeg het leer beroerde. Zonder Jacob van de Berge, die op eigen verzoek op de reserve bank was geplaatst, kon Bruse Boys ook aanvallend geen pot ten breken. John van Dijke verving op de positie van laat ste man de geblesseerde Jaap te tegenstander het bos in stuurde, legde de bal terug op Jacky de Bruine, maar hij schoot te gehaast over. Michel Flikweert De aansluittreffer werd toch nog voor rust gerealiseerd. Uit een vrije trap bereikte Ronnie de Bruine de vrijstaande Mi chel Flikweert die 1-2 binnen kopte. Een goede opsteker zo vlak voor rust. Deze was echter van korte duur want een mi nuut later was het al 1-3. Uit de aftrap zochkMiddelburg, direct de aanval via rechtshalf Jeras, hij kon zo doorlopen en uit de kluts kwam de bal bij spits Westerterp die het leer binnen- van de Berge en deed dat zeker niet slecht. Samen met Martin Verspoor behaalde hij over de hele wed strijd gezien als enige veldspe- ler een voldoende. Na de tegengoal ontsnapte Bruse Boys binnen een minuut aan een tweede treffer toen een schot van Roedi Weststrate net voorbij de paal scheerde. Het enige Bruse wapenfeit in de eerste helft kwam van Herbert Goudzwaard. Zijn schot werd door keeper William Aalbregt- se uit de kruising gehaald. In de rust was duidelijk dat Jacob van de Berge kort in de tweede helft toch in de ploeg gebracht zou worden. ,,Ik heb al een tijd je last van mijn rug en mijn lies. Ik heb al drie keer een spuit van de dokter gehad en die helpen niet meer. Ik moet een beetje oppassen voor mijn eigen gezondheid. In het veld gaat het een half uurtje goed maar dan begin ik het weer te voelen", aldus de sympathieke 29-jarige invaller. Acht minuten na rust viel Van de Berge in voor Leo Burgers die, evenals Tonny van de Ber ge, een uiterst zwakke partij speelde. Na rust was 's-Heer Arendskerke binnen tien mi nuten drie keer dicht bij de 2-0. Net toen Bruse Boys voor de eerste keer wat druk uitoefen de sloeg de thuisploeg toch ge nadeloos toe. Eric Ruitenbeek en John van Dijke waren net te laat in een duel en Peter Kamstra's kopbal gaf Frank Goedegebure vrije doorgang richting Jacob Muller. Goede gebure rondde het foutloos af. Na goed voorbereidend werk van Robin Ruitenbeek en Wil co Hanzen kon Jacob van de Berge zeven minuten voor tijd nog voor 2-1 zorgen. Alle hoop' op de 2-2 bleek ongegrond want de gastheren waren daarna via een kopbal van Wim Goedege bure, die door Wilco Hanzen van de doellijn werd gekopt, nog het dichtst bij een goal. „Nee, ik ben zeker niet tevre den. Er heeft vandaag een aan tal spelers gewoon verzaakt. schoot. De achterhoede van SKNWK was zo lek als een mandje. In de tweede helft liet scheids rechter Kant uit Giessen het duel goed uit de hand lopen. Volkomen onterechte beslissin gen en te laat of niet fluiten bij harde overtredingen van Mid delburg, maar wel bij overtre dingen van SKNWK. Trainer Diepenhorst kwam regelmatig uit zijn dug-out om er wat van te zeggen, maar de scheidsrech ter wilde er niks van weten en gaf Diepenhorst zelfs een waarschuwing zijn mond te houden en plaats te nemen in zijn dug-out. Ook de gebles seerde Erwin Theunisse liet zijn fustraties even gaan. Hij liep naar de grensrechter van Middelburg en schreeuwde in zijn oor: „Je bent een waarde loze vent". SKNWK liep zich mateloos te ergeren aan de scheidsrechter en dit leverde alleen maar meer problemen op. Het ging ten koste van het kijkspel. Middelburg speelde inderdaad keihard, maar bemoeide zich niet met de scheidsrechter en tegenstander en daarom vielen de meeste gele kaarten ook aan de zijde van SKNWK. Middel burg speelde slim op de coun ter en pakte de aanvallen van SKNWK voornamelijk bij Wil co de Valk hard aan. In de tach tigste minuut bracht Middel burg de genadeklap toe en Doe selaar scoorde uit een ingekop te corner 1-4. De ploeg van trainer Diepen horst zat alles tegen deze mid dag en tot verbazing van ieder een kreeg Pierre Ruyssenaers rood op een normale overtre ding. Middelburg scoorde in de laatste minuten zelfs nog twee keer. Uit een vrije trap vanaf de middellijn schoot laatste man Wissel van Middelburg de bal ineens in het doel doordat Leon Quik te ver voor zijn doel stond (1-5). En de eindstand J.-6 werd bepaald door aanvoerder Vrijenhoek die uit een uit gespeelde counter simpel kon scoren. Diepenhorst was na afloop zeer teleurgesteld in het optreden van de scheidsrechter, maar ook eerlijk en zei: ,,We hebben ons niet van de goede kant la ten zien". SKNWK- Middelburg 1-6 (1-3). 3.. Patrick Vogel 0-1. 5. Doese laar 0-2. 43. Michel Flikweert 1- 2. 44. Sjoerd Westerterp 1-3. 80. Doeselaar 1-4. 90. Wissel 1-5. 91. Vrijenhoek 1-6. Gele kaarten: Martijn Neele, Peter van der Cingel, Leon Quik en Ronnie de. Bruine,, a^len wan SKNWK. Wissel (Middelburg). Rpde kaart: Pierre Ruyssenaers van SKNWK. Scheidsrechter: Kant uit Giessen. Tbeschouwers: 100. zich niet aan de opdracht ge houden. Kijk, een jongen als Martin Verspoor is overal öp het veld maar dat moet niet no dig zijn", aldus een teleur gestelde Cees van Dijk na af loop. 's-Heer Arendskerke - Bruse Boys 2-1 (1-0). 29. 1-0 Peter Kamstra. 62. 2-0 Frank Goede gebure. 83. 2-1 Jacob van de Berge. Bijzonderheden: geen. Scheidsrechter: M. Bruijnoge uit Wemeldinge. Toeschouwers: 185. ZIERIKZEE - Het echtpaar Van de Berg scoorde het hoog ste op de vijfde avond van de Bridge-CIub competitie Zie rikzee. Het echtpaar Van de Berg be haalde 64.58 procent. Uitslag Poule A: 1. echtp. Van de Berg 64.58%; 2. dames v. Geesber- gen-Sluijter 55.63%; 3. dames d. Feyfer-v. d. Zande 55.21%; 4. echtp. Stokla 54.17%; 5. mevr. v. d. Berg-heer 't Hart 53.13%; 6. dames Hogerheyde-v. d. Wekken 48.13%; heer Gedrojc- mevr. v. Wingerden 47.50%; heer v. Assendelft-mevr. Tuin man 46.88%; echtp. Hollander 43.75%; mevr. Groart-heer Akerboom 42.71%; echtp. Pom- per 34.38. Poule B: 1. heren v. Oostwoud Weijden-Schot 61.46%; 2. echtp. Stouten 55.21%; 3. heren Boot- Eekman 54.17%; 4. heren Becu- v. d. Post 53.13%; 5. dames v. d. Duyn-Henderson 50.52%; 6. da mes v. Oeveren-lbnnekes 50.00%; 7. dames Brinckman- Heijneman 47.92%; 8. mevr. Flohil-heer Hogerheyde 46.35%; 9. dames v. Assendelft- Lievense 45.31%; 10. dames v. 't Leven-Gedrojc 35.94. Poule C: 1. dames Stoutjesdijk- v. Tiggelhovcn 62.08%; echtp. Kuipers 57.92%; 3. dames Does- Eekman 55.42%>; 4. mevr. Plaa- ting-heer d. Jongh 54.58%; 5. heer Fonteijne-mevr. v. d. Velde 53.75%; 6. dames Delst-Steutel 50.00%; 7. dames Schot-Ver- kaart 48.33%; 7. dames Becu-v. d. Post 48.33%; 9. dames Gaan- derse-Klompe 45.42%-; 10. mevr. Luin-heer Bil 42.50%; 11. echtp. Holm 41.67%; 12. echtp. Schell 40.00%. Voor de neutrale toeschouwer was het duel van hoogstaand niveau. Na een kwartier spelen werd Serge Berrevoets neerge legd in het zestienmetergebied van Hoeven. Wim Overweel verzilverde de strafschop en bracht zijn ploeg onverwachts op 0-1 voorsprong. Zierikzee kreeg hierna volop kansen om te scoren. Een voorzet van Jan- Leen Boot werd door Erik Ber revoets op de paal gekopt. Ser ge Berrevoets zag zijn schot in het zijnet belanden en Jan- Leen Boot maakte zijn kans oog in oog met de keeper niet af. Gelijkmaker „De afwerking zat bij ons niet mee. Je kan op die manier op 0- 3 voorsprong komen", reali seert Hagesteijn zich achteraf. „Dan ga je toch met 0-1 voor sprong rusten en in de kleedka mer waarschuw je iedereen dat Hoeven zeker nog zal komen". Hagesteijn moet zeker gevoeld hebben dat de thuisclub alles of niets wilde. Want de tweede helft was nog geen minuut oud of de gelijkmaker werd gepro duceerd. Barry Hage verloor het duel en de bal werd door een Hoeven-speler voorgezet. De spits kopte het leren ge vaarte achter keeper Willem Lafeber (1-1). Binnen tien mi nuten kwam Hoeven op 2-1 na- „Het is erg zonde. We hebben het eigenlijk stom weggeven. Ik snap het nog niet hoor. Op onverklaarbare wijze verliest Leon Hendrikse het hoofd en trapt na. Zelf zag ik het niet want ik was bezig om Marco Ganzeman in het veld te bren gen," vertelde WIK-trainer Kees Joosse. Incident Het incident, zo'n 20 minuten voor tijd, betekende de omme keer' in de wedstrijd. „Tot op dat moment verliep de wed strijd eigenlijk in ons voor deel. Die mannen konden geen opening forceren en we hadden het gevoel van er komt geen goal in. Wij hadden met Joost Rotte voor rust nog de beste kans. Een punt was zeker mo gelijk. Stiekem hoop je dan op „Goed, we zijn van de hatelijke nul af maar toch ben ik er niet echt blij mee. Een aantal spe lers speelde onder zijn normale niveau. En dat is jammer, want Kwadendamme is toch eigen lijk een concurrent voor de on derste plaatsen. Met deze uit slag schieten we eigenlijk niets op. Gelukkig verliest Ouwer- kerk, dus lopen we toch wat in," vertelde Ronald van Don gen na afloop. Overheersing „Ik heb het achterin omge gooid. We hadden bijna zeven goals gemiddeld per wedstrijd tegen en dat is niet best natuur lijk. Zelf speelde ik laatste man, Peter van de Linde voor stopper en Ad Romeijn en Ser ge van de Bos op de backs. Ik moet zeggen dat het beter ging. Jerrie en Jan Pankow zaten nu op de bank, die jongens kun nen gewoon niet beter", ging de trainer/speler verder. dat Michel Winkels omspeeld werd en de spits van Hoeven vrij kon aanleggen. Zierikzee moest een domper verwerken en Hoeven kreeg vleugeltjes. Zierikzee bleef overeind en in de 65e minuut maakte Jan-Leen Boot de ge lijkmaker, (2-2). Een vrije trap van Serge Berrevoets stuitte voor de keeper op en deze aar zelde terwijl Boot koelbloedig afmaakte. In dezelfde minuut was het Hoeven dat opnieuw scoorde. Vanaf de aftrap kwam men voor Lafeber te staan. Deze gleed half uit en Hoeven scoor de de uiteindelijke overwin ningstreffer (3-2). De scheidsrechter had al rijke lijk met gele kaarten gestrooid in een overigens sportief duel. Barry Hage (overtreding) en Wim Overweel (commentaar) kregen tijdens de wedstrijd de prent voor gehouden. Erik Ber revoets mocht na de wedstrijd een gele kaart ontvangen. Ber revoets vocht de beslissing aan van de scheidsrechter. In de 45e minuut werd Marco van Oeve- ren onderuit gehaald in het strafschopgebied. De scheids rechter floot en Zierikzee dacht aan een strafschop. Maar het fluitsignaal was het einde van de wedstrijd. Omdat Vlissingen met 4-1 won van Kaaise Boys is de eerste pe riodetitel voor Vlissingen in de 4e klasse G. een counter vlak voor tijd - maar het liep anders," ging Joosse verder. In twee minuten kreeg WIK twee klappen te verwerken want kort na de rode kaart was het Mark de Groote die SSV'65 op voorsprong zette. Precies op het moment dat Joosse Marcel Hendrikse in de ploeg wilde brengen was het Ronald Bun die de wedstrijd, ondanks een ultieme poging van Eric van de Sande op de doellijn, met de tweede goal besliste. „Voetballend was het onze beste wedstrijd sinds lange tijd. Ik heb tegen die jongens gezegd om maar moed te put ten uit de manier hoe we speel den. Volgende week thuis te gen Wemeldinge. Die moet je gewoon pakken," besloot Joos se. De uitslag op zich was wel te recht. Dreischor overheerste de eerste helft en Kwadendamme de tweede. Van Dongen vertel de het jammer te vinden dat de middenvelders, normaliter Dreischors beste voetballers, matig presteerden. Het geluk zit de nieuwe trainer ook niet mee. Afgelopen week maakte Bonne Meintema, Dreischors keeper, bekend dat hij definitief stopt met voetbal len. „Ik moet dus voor volgen de week op zoek naar een kee per want die van het tweede is ook al geblesseerd. Anders moet er een veldspeler in de goal," aldus Van Dongen. HAMAR - Monique Vclzcboer is tijdens pre-olmpischc wed strijden shorttrack in Hamar als derde geëindigd. Jacob van de Berge (links) op eigen verzoek op de reservebank. De 29-jarige voetballer moest in de tweede helft toch invallen. (Foto: Marijke Folkertsma). 'S-HEER ARENDSKERKE - Bruse Boys' trainer Cees van Dijk leverde terechte kritiek aan het adres van sommige spelers. Bruse Boys verloor zaterdag, maar dat kan uiteraard iedere ploeg overkomen. Op de manier waarop een aantal Bruenaren echter zich in het veld manifesteerde, of liever gezegd niet mani festeerde, kon toch wel enige vraagtekens geplaatst worden. Mede door het ge brek aan inzet, overtuiging en de wil om te winnen ging men in 's-Heer Arends kerke ondanks de op het oog magere 2-1 toch kansloos ten onder. Bonne Meintema stopt met keepen DREISCHOR - In de thuiswedstrijd tegen Kwaden damme, is het Dreischor gelukt om voor de eerste keer deze competitie niet te verliezen. Dreischor - Kwadendamme in de achtste competitie-ronde ein digde zoals het begon: 0-0. Rode kaart Leon Hendrikse wegens natrappen GOES - Een naar gevoel na afloop voor iedereen die WIK een plaatsje in het hart toebedeelt. De wed strijd tegen SSV'65 werd eigenlijk onnodig met 2-0 verloren. Ook zag de ploeg daarnaast Leon Hendrik se met een rode kaart wegens natrappen het veld uit gestuurd worden. Een onvermijdelijke schorsing versterkt de wrange smaak in de mond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8