DFS zet zegereeks voort tegen Kats Geflatteerde overwinning Renesse Brouwershaven mazzelt met MEVO-keeper André van de Berge produktieve comeback ZSC verliest onnodig door stomme fouten 4 Formatie van Toon van Tiggelhoven krijgt aansluiting (1-0) Roken in de sport Keeper Marco van der Marei blundert tussen de palen van Ouwerkerk MAANDAG 1 NOVEMBER 1993 NR 25453 7 Johan Heikamp kopt de bal over het doel van Brouwershaven-keeper Johnny van Mourik. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - „Het is zo gemakkelijk de schuld aan de keeper te geven als je verliest. Nee, het zijn de spelers die de kansen niet afmaken. Die moeten gewoon scoren", vertelt MEVO-trainer Gerard Olijhoek nadat zijn ploeg met 1-0 verloor in en tegen Brouwershaven. Brouwershaven-aanvoerder Leo Nouwen denkt wel dat het een licht voordeel gaf dat keeper Jan-Willem Kraayendonk in de 55e minuut geblesseerd uitviel. „We hebben er niet van kunnen profiteren, maar je scoort dan wel één keer". „Onderschatting is levensgevaarlijk KATS - DFS wordt de laatste tijd verwend met over winningen. Kats was zaterdagmiddag geen enkel probleem voor de ploeg van trainer Peter Aertssen (1-5). Dat is dan ook de grootste vrees voor de oefen- meester uit Goes. „Ik bespeur in de groep dat de te genstander wordt onderschat. Levensgevaarlijk". Er was niet echt veel publiek naar het sportpark Onder de Molen gekomen in Brouwers haven. De derby tussen Brou wershaven en MEVO lokte tachtig toeschouwers en dat is te weinig bij een derby in de za terdag afdeling le klas. Voor de 22-jarige MEVO-keeper Jan- Willem Kraayendonk zal er aan de derby tussen de twee Schouwse- ploegen geen beste herinnering over blijven. Pijnlijk In de slotminuten van de eerste helft werd Kraayendonk ge raakt door Brouwershaven- speler Richard van der Meer. ,,Hij gleed met zijn voetbal schoen tegen mijn linkeren- kel", laat Kraayendonk weten. Ja, maar ik had de bal nog aan mijn voeten", verweerde Van der Meer zich. „Het lijkt wel of ik er geen gevoel meer in heb. Ik moet zo snel mogelijk naar de dokter om te kijken wat er aan de hand is", verklaart het pijnlijke gezicht van de MEVO- keeper de ernst. Al in de rust Hoewel trainer Ed van Lent na afloop van het duel content was met de twee punten, was hij op het Ouwerkerkse sport veld 't Eultje niet bepaald te vreden over het vertoonde spel van zijn ploeg. „Ik heb van middag niet kunnen constate ren dat wij in de bovenste regi onen van de tweede klas mee draaien en dat Ouwerkerk er- moest Kraayendonk onder steund worden om de kleedka mer zonder pijn te halen. Tegen alle verwachtingen in kwam de goed gezette keeper na de rust weer het veld op gehobbeld. Al trekkend met zijn linkerbeen nam hij weer plaats onder de lat. Iedere stap die hij deed ging moeizaam en niet zonder pijn. „Op aandringen van de jongens ben ik toch weer gaan keepen". Maar tien minuten in de twee de helft,.nadat hij eerst voor een uitstekende redding zorg de, was het onmogelijk om het doel verder te verdedigen. Hij werd op eigen verzoek gewis seld en speler Cees de Ruiter werd al pratend door trainer Olijhoek tussen de palen gezet. Het zou het belangrijkste mo ment van de wedstrijd worden. Bij de eerste beste aanval van Brouwershaven schoot Arjan van der Meer vanaf de rechter vleugel laag op De Ruiter. Deze dook en de bal hobbelde onder De Ruiter het doël in (1-0). „Het was een vervelend schot, maar hij is ook geen keeper", gens onderin bengelt. Aan de ene kant is dat zeer zeker de verdienste geweest van Ouwer kerk dat zeker qua veldspel niet voor ons onder deed. Aan de andere kant hebben wij van middag, dan doel ik zeker op de tweede helft ondermaats ge presteerd. In de eerste helft heb ik van mijn ploeg en dan met name in het opbouwende constateerde Kraayendonk de tegenslag. Kraayendonk is vo rig jaar verhuisd van Heine- noord naar Zierikzee. Hij staat sinds kort in het doel bij de hoofdmacht van voetbalvereni ging MEVO. „Ik ben in januari lid geworden bij MEVO en ik heb mijn draai al aardig gevon den. Olijhoek geeft mij twee keer per week training en dat bevalt mij goed". Kraayendonk heeft vooral in zijn A-juniorentijd bij GOV in Heinenoord op 'niveau het doel verdedigd. Door een kniebles sure (meniscus) was hij drie jaar uit de roulatie. Compliment Gerard Olijhoek wilde abso luut de nederlaag niet aan de keeper wijten. De ambitieuze trainer uit Zierikzee gaf zijn jongens zelfs na afloop een compliment voor de inzet. „Ze hebben hard gewerkt, er voor gevochten, maar Brouwersha ven gaf ons niet voldoende ruimte", aldus Olijhoek. en aanvallende gedeelte bij tijd en wijle aardige dingen gezien. Ouwerkerk was mijns inziens speltechnisch niet zo veel min der, doch het gebrek aan in houd van de thuisploeg en het falen van de Ouwerkerk- doelman hebben ons uiteinde lijk aan een ruime overwin ning geholpen". Brouwershaven speelde inder daad kort op de man en trainer Toon van Tiggelhoven moet ook gezien hebben dat vooral Steef Kloet één van zijn beste spelers was. Ook Marcel Duin- houwer, die vooral Dick van Splunder aan banden moest leggen, kwam met een voldoen de uit de wedstrijd. Edwin van Oeveren, André Goudswaard en vooral aanvoerder Leo Nou wen kwamen met cijfer zeven uit de strijd. „We waren in 'de eerste helft soms beter, Ja, in de tweede helft komt je onder druk' te staan. Dan moet ik voor het doel meer schreeuwen dan echt voetballen", aldus Nouwen die de twee punten heel belangrijk vond in deze fase van de com petitie. Nouwen was zeker een aantal keren de redder voor het doel van keeper Johnny van Mourik. De communicatie tus sen de twee spelers was ver te zoeken. „Johny was wat ze nuwachtig vanmiddag. Ik had niet alle vertrouwen in hem. Ja, dan roept hij wel, maar ik nam het zekere voor het onze- £eker het laatst aangehaalde feit door Van Lent was na af loop van het duel onderwerp van gesprek op het Ouwer kerkse sportveld. Ouwerkerk- trainer Dirk Leering wilde na afloop niet al te veel woorden kwijt over het zwakke optre den van zijn doelman doch bij het gros der spelers was het zichtbaar duidelijk dat het fa len van Ouwerkerk-doelman Marco van der Marei in zeer grote mate debet was geweest aan de 2-6 nederlaag. Het deba cle van Van der Marei begon reeds.in de 4e minuut van de wedstrijd. Tben zag de Ouwerkerk-sluitpost een af standsschot van Clement Rijn berg, dat overigens wel door een Ouwerkerk-verdediger van richting veranderd werd, via zijn vingertoppen op de paal belanden. De tijd die hierna resteerde om het ronde speeltuig te bemach tigen was voor Van der Marei minstens net zo groot als voor de inlopende Renesse-speler Edwin Hillebrand. Hillebrand was echter iets attenter dan Van der Marei hetgeen 0-1 bete kende. Lang plezier van de goedkoop verkregen voorsprong had de Renesse-ploeg evenwel niet. Drie minuten na de openings treffer van Hillebrand scoorde Jacky Kenters op aangeven van de zeer verdienstelijk spelende Wouter van Marle de gelijkma ker (1-1). Zes minuten later kroop de ploeg uit Renesse zelfs door het oog van de naald. Peter Bezemer kopte een bal uit een hoekschop van Jacky Kenters tegen de buitenkant van de paal. Zeven minuten voor rust had diezelfde Beze mer echter wel succes. Tben wist hij een vrije trap van Er- kere", laat de aanvoerder na af loop weten. In de eerste helft werden voor MEVO alleen kansen geno teerd voor Dick van Splunder en Peter van de Linde. Bij Brouwershaven kreeg Richard van der Meer een kansje, maar daar stak keeper Kraayendonk een been voor en raakte gebles seerd bij die actie. In de tweede helft was na het doelpunt van Richard van der Meer alleen MEVO met regelmaat in de aanval. Schitterende acties van Marc van Dijke, Dick van Splunder en Rudy Dekker zorgden voor gevaarlijke mo menten voor het doel van John ny van Mourik. Kees Verwest schoot tegen Nouwen, Jan Hei kamp kopte te zwak in en het schot van Peter van de Linde had geen kracht. Bij Brouwershaven was er wei nig dreiging gekomen nadat Jan Constandse en Martin Quist ingebracht werden. Kee per Cees de Ruiter maakte geen enkele fout, maar zijn me despelers kwamen niet tot sco ren op sportpark Onder de Mo len in Brouwershaven. Scheidsrechter Hans Gabriëlse uit Domburg hield voor aan vang van de wedstrijd één mi nuut stilte voor de overleden 46-jarige 2e elftalleider van Brouwershaven Paul Lange- laar. Brouwershaven - MEVO 1-0 (0- 0). 56. Richard van der Meer 1- 0. Wissels MEVO: 55. Remco van der Wekken voor Jan-Wil lem Kraayendonk. 80. Patrick Renger voor Marc van Dijke. Brouwershaven: 63. Jan Constandse voor Richard Kraayenbrink. 70. Martin Quist voor Arjan van der Meer. Scheidsrechter: Hans Gabriël se uit Domburg. Tbeschouwers: 80. BROUWERSHAVEN - Na afloop van de wed strijd Brouwershaven tegen MEVO was het voor de ingang van de kleedkamers van beide ploegen een drukte van belang. Niet dat de kleedkamers te klein waren en ook niet omdat er buiten zo-, veel te beleven was. Nee, een grote gro.ep spelers, die net actief waren ge weest op het grasveld, moesten eerst een siga ret roken voordat zij on der de douche gingen. In de kleedkamers mag men niet roken dus moet je zittend op de koude stenen in de buitenlucht de nodige nicotine inha len. Sporten is gezond roept men altijd. Op het pakje sigaretten staat dat roken de gezondheid schaadt. win van der Maas via de bin nenkant van de paal achter doelman Jeroen Verboom te knikken 2-1). Ongevaarlijk Even zag het er naar uit dat de ploeg van Leering voor een kleine sensatie zou zorgen door met een 2-1 voorsprong te gaan rusten. Niets was echter min der waar want in plaats van een 2-1 voorsprong met de rust keek de thuisploeg na vijfen veertig minuten tegen een 2-3 achterstand aan. Clement Rijn berg gaf een ogenschijnlijk on gevaarlijk schot, maar tot ie ders verbazing achter de blun derende Marco van de Marei te gen het net aan rolde (2-2). Twee minuten na de gelijkma ker was het Peter Messemaker die zo maar door het hart van de Ouwerkerk-defensie mocht slalommen en met een welge mikte schuiver doelman Van der Marei kansloos liet (2-3). Ouwerkerk beschikte na de rust over te weinig inhoud. Re- nesse daar tegenover voetbalde niet naar de mogelijkheden waarover het beschikt en zo bloedde de wedsh"ijd al in een vroeg stadium dood. Wel wis ten de bezoekers uiteindelijk nog drie keer doel te treffen, treffers waar Ouwerkerk-doel man Marco van der Marei bij twee van de drie wederom niet geheel vrijuit ging, zodat er uiteindelijk een 2-6 einduitslag op het wedstrijdformulier ver scheen, welke zeker gezien de krachtsverhoudingen binnen de lijnen uiterst geflatteerd te noemen was. Ouwerkerk-Renesse: 2-6 (2-3). 4. Edwin Hillebrand 0-1. 7. Jac ky Kenters 1-1. 38. Peter Beze mer 2-1. 41. Clement Rijnberg 2-2. 44. Peter Messemaker 2-3. 60. Edwin Hillebrand 2-4. 76. Peter Messemaker 2-5. 87. Bar ry Schoute 2-6. Gele kaart: Mi- scha van de Hoek (Renesse). Scheidsrechter: E. Kind uit Terneuzen. Tbeschouwers: 70. Peter Aertssen wordt soms bestempeld met autoritair ge drag, soms een beetje arrogant. Maar wie de oefenmeestqr van dichtbij meemaakt weet dat hij niet koud of warm van dat soort opmerkingen wordt. Hij is recht door zee, zegt eerlijk wat hij denkt en handelt ook zo binnen de spelersgroep van DFS. Ongeslagen Het succes van acht wedstrij den ongeslagen in de zaterdag afdeling 2e klas is opmerkelijk met een groep jonge spelers die absoluut willen promoveren naar de le klas. Volgende week kan DFS tegen Waarde de le periodetitel binnenhalen. Dan moeten zij wel winnen van de nummer drie op de ranglijst. „Ibgen Kats was het voor ons een sleutelwedstrijd. Nu we ge wonnen hebben is het voor ons een stuk makkelijker gewor den. Ik moet iedere week wel waken voor het onderschatten van de tegenstander. We win nen van Duiveland, iedereen is in de wolken, maar de competi tie wordt over twintig wed strijden gespeeld. Als ik nu de tweede helft analyseer dan hebben we slecht gevoetbald. De jongens kregen zelfs woor den onder elkaar", vertelt Aertssen. De winst ligt iedere week toch weer bij de persoonlijke indi viduele klasse van een grote „Iedereen heeft afgelopen week lekker getraind. Ach.de nederlaag tegen DFS werkt dan nog wel even door, maar je moet ze wijs maken dat de competitie langer duurt dan één wedstrijd". Duiveland startte in Borssele te kramp achtig alhoewel Joop Westdorp na twee minuten spelen al scoorde op een pass van André van de Berge (0-1). Joop West dorp was afgelopen weken steeds invaller vanuit het twee de team, maar hij ontpopt zich steeds beter in de hoofdmacht. Duiveland maakte na de ope ningstreffer steeds een betere indruk en besefte dat in Bors sele er lustig op los gescoord kon worden. In de 10e minuut was het Remido Dusic die René van de Werf in stelling bracht en de blonde rechtervleugelpe- ler scoorde 0-2. Negen minuten voor de theepauze was het op- De oefenmeester uit Zierikzee was tevreden over zijn spelers. Hij heeft binnen een paar maanden ZSC om weten te bui gen naar een redelijk voetbal lende ploeg in de 2e klas afde ling. Kommer wil volgende week, als ZSC vrij is en een oe fenwedstrijd speelt tegen de A- junioren van ZSC, van de gele genheid gebruik maken om eens met de spelers rond de ta fel te gaan zitten. „Het is nu tijd om de trainin gen en wedstrijden eens op een rij te zetten. Ik ben dat gewend en dat kan een positieve uit werking hebben". In Waarde was het Niels van de Moezel die de openingstreffer in de 12e mi nuut op zijn schoen had. Een schot vanaf de zestienmeterlijn ging binnenkant paal in het doel (0-1). Vier minuten later ontstond er een misverstand tussen laatste man Co Louwer- se en keeper Johan van der Horst. Een Kats-speler lepelde met een boogje de bal over Van der Horst (1-1). „Dit mag niet gebeuren. Dat zie je van te vo- groep spelers. Anco van de Lin de kaatste in Kats weer heel veel ballen op zijn clubgenoten en dat creëerde kansen voor het doel. In de 20e minuut was het Ronald Braam die via zo'n kaatsbal scoorde (0-1). Ferry Jansen moest veel werk verzet ten op het middenveld en dat leverde zelfs een doelpunt op van de aanvoerder. Hij scoorde via een lobbal voordat hij de keeper met een schijnbeweging op het verkeerde been zette (0- 2). In de 35e minuut maakte Dagmar van de Salm handsbal in het zestienmetergebied en Kats verzilverde de strafschop ondanks dat keeper Edwin van de Zande de bal nog toucheerde met zijn vingertoppen (1-2). Voor de rust brachten Huib Nortier (1-3) en Anco van de Linde (1-4) DFS al op ruime voorsprong. In de tweede helft bleef DFS te statisch voetballen en dat le verde weinig gevaar voor het doel van Kats op. In de 83e mi nuut scoorde Anco van de Lin de en de scheidsrechter wees al naar de middenstip. Op aan dringen van de Kats-spelers met een lange discussie was het vief minuten later dat de scheidsrechter alsnog het doel punt afkeurde. Drie minuten voor het eindsignaal scoorde Arnold van der Have met een fraaie kopbal 1-5. „Arnold speelt nu op de linkervleugel. Ik moet zeggen dat is mij goed bevallen. Hij creëert kansen en dat is een pluspunt", aldus Aertssen. nieuw Van de Werf die op aan geven van André van de Berge 3-0 aantekende. Voor de 24-jarige André van de Berge was de wedstrijd tegen Borssele weer zijn rentree na dat hij drie weken buitenspel had gestaan wegens een blessu re. Van de Berge kreeg dan ook aandeel in vijf doelpunten waarbij hij zelf twee keer scoorde. In de tweede helft zorgde deze waardevolle speler voor een grote inbreng. In de 60e minuut gaf hij een keurige pass aan René van de Werf (0-4) en een kwartiertje later scoor de hij zelf door een aantal ver dedigers op het verkeerde been te zetten (0-5). Het kon voor Van de Berge niet op want vijf minuten later stond hij op de juiste plaats nadat 2e elftalspe ler Bert Verhoek hem een pass op maat gaf (0-6). ren aankomen", was Kommer resoluut over de gelijkmaker. In de 25e minuut scoorde Kats uit een voorzet van de rechter vleugel en de spits van Kats kopte de bal in de touwen (2-1). Tien minuten later was het Niels van de Moezel die er als de kippen bij was toen een ver dediger van Kats terugspeelde op zijn keeper. Van de Moezel zat er tussen en scoorde koel bloedig (2-2). In de tweede helft was het in de 48e minuut na een blunder van Jan Meganck dat Kats op 3-2 kwam. „Jan is voorstopper, maar dan moet je niet acht meter achter de spits voetballen", verklaarde Kom mer de blunder. Vier minuten later was keeper Van der Horst niet bij de les. Hij schatte in dat een corner achter het doel verdween, maar de bal kwam achter hem bij een Kats-speler die simpel intikte (4-2). „Dan is de wedstrijd'gespeeld. Het loopt niet meer en dan mag je blij zijn dat er nog maar één tegendoelpunt valt", moet Kommer constateren. Clement Rijnberg (rechts) ziet een onschuldig schot achter keeper Marco van der Marei verdwijnen. (Foto: Joop van Houdt). OUWERKERK - „Erg geflatteerd" zo luidde de eerste reactie van Renesse- trainer Ed van Lent. Zijn ploeg won immers met 2-6 de uitwedstrijd in Ouwer kerk in de 2e klas zondag afdeling. Zijn Ouwerkerkse collega trainer Dirk Lee ring kon er desgevraagd niet anders over denken, hoewel toch wel verdiend, dat de uitslag zeer zeker geflatteerd te noemen was. Duiveland loopt over Borssele (0-6) BORSSELE - „Het is een normale overwinning. Borssele was geen grote tegenstander", concludeert trainer Jaap van Huizen. Zijn selectie van Duive land won zaterdagmiddag in Borssele met 0-6. Niels van de Moezel scoort twee keer WAARDE - ZSC heeft de uitwedstrijd in en tegen Waarde met 5-2 verloren. „We hebben één van onze beste wedstrijden gespeeld. Maar daar win je geen wedstrijd mee. Gewoon twee stomme fouten in de tweede helft bezorgen je lege handen", verklaart trainer Kees Kommer het verlies van de ploeg uit Scharendijke.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7