Jubileum brandweerman B. Leijdekker gevierd GRATIS ADVERTENTIE j~ uw mm m SCHOUWEH-DUIVELAND Jeugd van Dreischor reageert enthousiast op muzikaal jeugdevenement van Crescendo 9 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE id Muziekinstrumenten maken, lampionoptocht en concert Bruse Noortje winnares van VARA- kinder- song- festival Schadeclaims O Jongeren gemolesteerd Dode bij ongeluk Inbraak in woningen Veel schade bij aanrijding dé krant van schouwen - duiveland! j Loco-burgemeester L. J. van Gastel: Vrijwilligerswerk ontzettend waardevoV ZIERIKZEESCHE IEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote koilektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 MAANDAG 25 OKTOBER 1993 150e JAARGANG NR 25449 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Wolkenvelden Wolkenvelden en droog. Minimum temperatuur omstreeks 6, middag- temperatuur rond 11 graden. Noor delijke wind, zwak tot matig, rond kracht 3, aan de kust af en toe krachtig, 6. In het dorpshuis werd driftig geknutseld en zo mogelijk nog enthousiaster gemusiceerd. (Foto: Marijke Folkertsma). DREISCHOR - Het eigenlijke concert vond aan het begin van de avond plaats, maar zaterdagmiddag was het al een muzikale herrie van jewelste in het dorpshuis aan de Ring in Dreischor. Daar waren ongeveer tachtig kinderen uit het dorp druk in de weer met het in elkaar knutselen van een muziekinstrument. Na tuurlijk moest het geluid van het werkstuk natuurlijk regelmatig worden gedemonstreerd. De kinderen na men deel aan de muzikale Jeugddag die de muziekvereniging Crescendo dit jaar voor het eerst organiseer de. Volgens vice-voorzitter C. de Jonge is het de bedoeling om voortaan jaarlijks een dergelijk evenement op poten te zetten. De directe aanleiding voor het organiseren van de Jeugddag waren de verschillende pogin gen die het bestuur van Cres cendo deze zomer deed om een lampionoptocht te houden. „Tfelkens kon dat vanwege het slechte weer niet doorgaan", al dus De Jonge. Het Crescendo- bestuurslid kwam daardoor op het idee om de lampionoptocht te koppelen aan een evenement dat niet afhankelijk is van de weersomstandigheden en dus altijd door zou kunnen gaan. Zo ontstond het idee voor een bijeenkomst waarbij de kinde ren van waardeloos materiaal muziekinstrumenten mochten maken. Een schot in de roos, te oordelen naar het enthousias me waarmee kinderen van ver schillende leeftijdsgroepen za terdag in het dorpshuis aan het knutselen waren. Van bezem stelen en blikken en dozen ge vuld met droge erwten werden boembassen gemaakt van plankjes en ijzerdraad citers en van blikken en karton trom mels en toeters. ,,In de toeters verwerken we plastic mondstukjes die je ook wel in ballonnen ziet, zodat er echt geluid uitkomt", aldus De Jon- ge. De elf-jarige Mike van der Lin de en Dominique van de Velde maakten een fles-o-foon; een houten frame waarin een aan tal flessen hing met daarin ver schillende hoeveelheden water. ,,Ik heb van mijn opa leren timmeren", verklaarde Mike de wijze waarop het frame in elkaar was getimmerd. De jeugdige knutselaar bleek ook muzikale talenten te hebben. „Ik speel altijd piano bij mijn tante en ik zing op het toilet". Dominique was nog niet zo overtuigd van zijn muzikali teit. „Als we. straks gaan oefe nen voor het concert sla ik ge woon wat met een houten stok je op de flessen". Alle kinderen waren uitgedost met een 'hoedje van papier'; een attribuut dat ook de titel vormde van het muzieknum mer dat later op de avond werd uitgevoerd. Voor die tijd was er een gezamenlijke maaltijd van wafels die werden gebakken door mevrouw J. Roggeband met appelsap dat uit verse ap pelen was geperst door K. van de Velde. Vanaf ongeveer 18.00 uur trokken de kinderen met de fanfare en de drumband van Crescendo door het dorp bij een lampionoptocht. Daarna volgde in het dorpshuis het concert waarbij met de eigen gemaakte instrumenten Hoed je van papier en Berend Botje werd uitgevoerd voor de ou ders. De Jeugddag werd beslo ten met een optreden van het jeugdorkest van Crescendo on der leiding van Ronald Slager. HOOGEVEEN/ZIERIK ZEE - De dertienjarige Noortje Wehrmeijer uit Bruinisse heeft zondag in Hoogeveen de lande lijke finale van het VARA-kindersongfesti- val op haar naam ge schreven. In het cultu reel centrum De Tam boer scoorde zij met het liedje Annemiek de meeste punten. Donder dag 28 oktober zingt Noortje Wehrmeijer haar winnende liedje in het radioprogramma Denk aan Henk. Dit wordt tussen 12.00 en 14.00 uur via radio III uitgezonden. Voor Noortje Wehrmei jer was het de tweede keer dat ze aan dit song festival van Kinderen voor Kinderen meedeed en dit keer met succes. Via het Zeeuws kam pioenschap in Vlissingen en de regionale selectie in Delft stootte de Bruse door naar de landelijke finale in Hoogeveen. Daaraan deden zondag twintig kinderen mee. De jury bestaande uit Carola Hamer (radiopre sentatrice), Marijke van Egten (producer van on der meer Kinderen voor Kinderen) en Frans Mei- land (regisseur) kenden de Bruse de Gouden Mi crofoon toe voor haar vertolking van Anne miek. Een treurig liedje over een meisje dat door een verhuizing geschei den wordt van haar vriendinnetje. ROTTERDAM - Burgemeester en wethouders van Rotterdam willen dat het rijk opdraait voor eventuele miljoenen claims als Jhet kabinet negatief besluit over de aanleg van een nieuwe luchthaven bij de stad. Dat valt op te maken uit de antwoorden van b en w op schriftelijke vragen üit de ge meenteraad. Zoals de ouden zongen, piepen de jongen: Spreekwoord 3 NIEUW LEVEN Muziekvereniging Nieuw Leven uit Ouwerkerk viert binnenkort het 75-jarig bestaan. >J 5 AFSCHEID Zaterdag was het Landbouwmuseum voor het laatst open op de oude lokatie. 8 VOETBAL Voetbalvereniging Zierikzee opnieuw koploper na winst op NSV. 9 DUIVENSPORT De postduivenverenigingen in de regio willen no§ be ter samen gaan werken. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - In de nacht van zaterdag op zondag werd in Zierikzee een aantal jongeren gemolesteerd. De politie is op zoek naar getuigen van het voorval. Bij aankomst van de bus uit Renesse omstreeks 02.15 uur werden de jongeren zonder aanwijsbare redenen lastig ge vallen en mishandeld door zes tot acht inzittenden van een witte Volkswagen-bus. De jon geren kwamen er met lichte verwopdingen en vernielde kleding vanaf. De politie roept eventuele getuigen op zich te melden. Dat kan telefonisch bij het politiebureau in Zierik zee: 01110-14055. BROUWERSHAVEN - Bij een verkeersongeluk is zaterdag de 46-jarige heer Langelaar uit Brouwershaven om het leven gekomen. De heer Langelaar reed met zijn auto over de Delingsdijk in de richting van Serooskerke. Hij werd onwel achter het stuur en belandde met zijn voertuig in de links van de weg gelegen sloot. Door een arts werd de dood geconstateerd. Uit onderzoek bleek dat de heer Langelaar aan een hart aanval was overleden. NIEUW-HAAMSTEDE/ZIE- RIKZEE - In het afgelopen weekend werd ingebroken in woningen in Zierikzee en N ieuw-Haamstede. Uit een woning aan de Strand weg in Nieu w-Haamstede werd voor 8000,- aan radio- en foto apparatuur gestolen. Zaterdag avond werd ingebroken in een woning aan de Kokmeeuw- straat in Zierikzee. De woning werd doorzocht en er werd een klein geldbedrag weggenomen. BRUINISSE - Bij een aanrij ding op de paralellweg langs de Grevelingendam raakten door een ongeluk twee auto's zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Het ongeluk gebeurde zater dagmiddag toen B. uit Goes met zijn auto vanaf de parkeer plaats de parallelweg over wil de steken om naar de hoofdrij baan te rijden. Hij zou daarbij volgens de politie verzuimd hebben om voorrang te verle nen aan de over de parallelweg uit de richting Oude-Tbnge na derende De V. uit Duiveland. Bij de botsing die volgde raak ten beide voertuigen zwaar be schadigd. Beide moesten wor den weggesleept. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem j een abonnement. I JA, ik wil een I kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Niéuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres I postcode: plaats: I telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2C Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. brandweerwerk. De plannen voor een andere opzet van de brandweer waarbij er een re gionale brandweer met plaat selijke 'eenheden' zou moeten komen wees Van Gastel reso luut af. Hij omschreef het als 'geknok aan de top'. Van Gastel sprak tot slot de hoop uit dat Leijdekker nog geruime tijd lid zou blijven van de vrijwilli ge brandweer Zierikzee en reikte tot slot de bij het jubi leum behorende zilveren brandweerkruis uit. Brandweercommandant H. J. Fierens schetste in een korte toespraak tot de jubilaris diens bescheiden aard. „Je hebt je al tijd voor 100 procent gegeven, maar je was nooit opvallend. Er werd nooit tevergeefs een beroep op je gedaan". Over het raadslidmaatschap van Leij- dekker merkte Fierens op dat het best handig was een raads lid binnen de gelederen van de vrijwillige brandweer te heb ben. „Jij wist wat er in de ge meenteraad beslist werd en jij kon binnen jouw fractie ook een goed woordje doen voor de brandweer", aldus Fierens. „Als het moest kon je je mond je goed roeren". Tijdens de bijeenkomst in de brandweerkazerne in Zierik zee werden ook de brandweer- vrijwilligers K. van Splunder en K. Jonker - beter bekend als Kees Kees - in het zonnetje gezet. Beiden rondden onlangs de opleiding tot onderbrand meester met succes af. „En het is de eerste keer dat we twee gediplomeerde onderbrand meesters in het korps hebben", aldus brandweercommandant Fierens. Hij prees beide brand- weervrijwiïligers om hun in zet. „De cursus werd gegeven in de Vechtstreek, en dat is niet naast de deur", aldus Fierens. „Maar ik heb uit jullie verha len begrepen dat het een heel prettige cursus moet zijn ge weest". ZIERIKZEE - ,,Er wordt nu geknokt aan de top zonder rekening te houden met de vrijwilliger. En dat is een verkeerde zaak". Dat zei loco-burgemeester L. J. van Gastel van Zierikzee zaterdagavond tijdens een toespraak ter ere van het 25-jarig brandweerjubileum van B. Leijdekker. Tijdens een feestelijke bijeen komst in de Zierikzeese brandweergarage werd uitgebreid stilgestaan bij het jubileum. Van Gastel dook in zijn toe spraak ter gelegenheid van het jubileum van Leijdekker in het verleden. Leijdekker, zo bleek uit het verhaal van Van Gastel, is niet alleen actief binnen de brandweer maar heeft zich in het verleden ook actief met de gemeentepolitiek bemoeid. Acht jaar lang was hij gemeen teraadslid. „Dat hield je na acht jaar voor gezien, maar bij de brandweer heb je het 25 jaar volgehouden", aldus Van Gas tel. Van Gastel omschreef Leijdek ker als iemand die niet graag op de voorgrond treedt maar wel zijn (vrijwilligers)werk met grote inzet en nauwgezet heid doet. „Je bent een vak man die niet voorop loopt met bevelen maar doet wat hem wordt opgedragen en die taak tot een goed einde brengt", al dus Van Gastel. Leijdekker, zo stelde Van Gastel, is iemand die trouw alle vergaderingen bezoekt, zich niet op de voor grond dringt maar ook niet bang is om voor zijn mening uit te komen. Uit handen van loco-burgemeester L. J. van Gastel kreeg Leijdekker de bij het jubileum behorende oorkonde en een prent van de Nobelpoort. (Foto: Marijke Folkertsma). Van Gastel benadrukte in zijn toespraak het belang van de in zet van vrijwilligers voor het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1