Hockey-heren HSD laten Vlissingen met lege handen achter op Bannink Kwiek handhaaft ongeslagen status Bridgeclub Zierikzee HSV Zijpe Renesse verslaat Sluis Youri Vaes snel bij speedo-zwemwedstrijd „Ik hou er een kater aan over Slechte vangst Dreischor Dames niet verder dan gelijkspel DINSDAG 19 OKTOBER 1993 NR 25446 ZIERIKZEE - Het echtpaar Van de Berg is met 160 punten en een score van 66,67 procent winnaar geworden van de vier de avond in de eerste ronde. Poule A: 1. echtp. Van de Berg 66,67 2. hm. Van Ast-Kegels 55,42 3. mevr. Groart-hr. Akerboom 51,6*7 4. mevr. Terwisscha-hr. Gedrojc en hr. Pomper-mevr. Plaating 51,25 6. echtp. Stokla 50,42 7. echtp. Hollander 48,75 8. hr. Van Assendelft- mevr. Tuinman 48,33 8. da mes v. d. Berg-Van Oostwoud- Weijdenes 46,25 10. dames De Feijfer-v. d. Zande 45,42 11. dames Hogerheijde-v. d. Wekken 44,58 12. dames Van Geesbergen-Sluijter 40,00 Poule B: 1. dames Van Oeve- ren-Tbnnekes 61,88 2. dames Van 't Leven-Schaalje 56,25 3. hrn. Becu-v. d. Post 55,63 4. dams Brinckman-Heijne- man 53,65 5. dames Van Assendelft-Lievense 53,54 6. hrn. 't Hart-De Vries 52,60 7. hrn. Van Oost- wou d-Weijdenes-Schot 50,00 8. mevr. v. d. Duijn-hr. De Jongh 45,10 9. mevr. Flohil- hr. Hoogerheijde 41,67 10. echtp. Stouten 41,15 11. hrn. Boot-Eekman 38,54 Poule C: 1. dames Stoutjes- dijk-Van Tiggelhoven 66,67 2. dames Does-Edkman 63,06 3. dames Gedrojc-Sta- pel 55,14 4. dames Becu-v. d. Post 54,44 5. echtp. Kuipers 52,78 6. dames Delst-Steutel 42,64 7. echtp. Holm 39,58 8. echtp. Schell 38,19 9. dames Brooshooft- Brouwer 37,50 BRUINISSE - Het bestuur van hengelsportvereniging 't Zijpe heeft voor zaterdag 23 oktober een grote hcngclwedstrijd op poten gezet. Deelnemers kunnen zich 's morgens om half acht inschrij ven in het Durpsuus aan de Mo lenstraat. Daarna vertrekken de hengelaars met twee sport visvaartuigen uit de gemeente haven naar een ideaal visstekje op de Oosterschelde. PARIJS - Slechts één Neder lander staat in de top tien van de UCI-wereldranglijst. Alleen Erik Breukink behoort tot de tien best geklasseerden. ZIERIKZEE - Afgelopen weken organiseerde de KNVB afdeling Zeeland een aantal voetbalinstui- ven voor jongens en meisjes van 10 tot 12 jaar. Door de overvloedige regenval in Serooskerke moesten 120 kinderen al vroeg stoppen en in Vogelwaarde kon deze activiteit helemaal niet doorgaan. Alleen in Wemeldinge werd de voetbalinstuif geheel afge werkt. pakte zich weer een beetje en probeerde met door te schuiven van achteruit nog iets te force ren. De scheidsrechter gaf nog een cadeautje weg toen hij een bal die iemand raakte zag als een terugspeelbal en Dosko de vrije trap benutte: 3-0. Zierik zee kreeg nog twee kansen voor Pieter de Munnik en Jeroen Volkeri, maar deze gingen net mis. Daarom heeft de Zeeuwse voet balbond besloten tot een ver volg in de herfstvakantie. De Zeeuwse jeugdige voetballer tjes (en ook eventuele vriend jes) zijn nu uitgenodigd voor voetbalinstuiven op 25 oktober in Vogelwaarde, 26 oktober in Wolphaartsdijk, 27 oktober in Serooskerke en op 28 oktober in Zierikzee. Vanaf tien uur 's morgens worden vier tegen vier-wedstrijden gespeeld en aansluitend een aantal partij en zeven tegen zeven. Naast afdelingstrainer Jan van Loon werken een heleboel an dere trainers mee, waaronder ook Bert Pentury. De activitei ten zijn helemaal gratis en de jongens en meisjes behoeven niet per se lid te zijn van een voetbalvereniging. Wil jij ook op één van de dagen komen voetballen, kom dan ge rust, om half tien aanwezig zijn. Dosko Bl-Zierikzee BI 3-0 De B-junioren van Zierikzee, uitkomend in 3e divisie lande lijk, verloren opnieuw hun wedstrijd maar hadden zelf de mogelijkheden om de wed strijd met gelijke stand te beëindigen. De thuisclub was in deze partij wel meer in bal bezit en was ook het gevaar lijkst. Zierikzee daarintegen kreeg de beste kansen, ook al speelde het verdedigend. De eerste kans van Zierikzee werd door Huib Smits net over het doel gelobt. Hierna was het de beurt aan Pieter de Munnik die door de verdediging glipte maar alleen voor de keeper net misschoot. In de tweede helft drukte de thuisclub nog iets meer en Zierikzee had het niet makkelijk in dezeperiode. Het geluk dat Zierikzee niet heeft had Dosko wel, eén vrije trap werd op een schitterende ma nier over de muur in de hoek geschoten: 1-0. Tben was even de concentratie weg en kon een speler van dichtbij de bal in de hoek schuiven: 2-0. Zierikzee her- Uitslagen Meisjes: Nieuwdorp-DFS 5-0. A-junioren: DFS Al- Wemeldi'nge Al afgelast; Ka- pelle A2-SKNWK Al 3-4; Ro- bur Al-Bruse Boys Al 4-2; Zie rikzee A2-RCS A2 5-3; RCS A3- ZSC Al 1-8. B-junioren: SKNWK Bl-Mevo BI afgelast; ZSC Bl-Duiveland BI 1-7; Oostkapelle Bl-DFS BI 8-1; Brouwershaven Bl-Kapelle B3 3-1. C-junioren: Kloetinge Cl- Zierikzee Cl 3-10; Bruse Boys Cl-Renesse Cl afgelast; Duive- land Cl-SKNWK Cl 3-3; DFS Cl-Colpl. Boys Cl 10-6; Zierik zee C2-WIK Cl 1-11. D-pupillen: Dreischor Dl-ZSC Dl 13-0; Wissenkerke D2- SKNWK D2 2-10; WIK Dl- Cortgene Dl 8-1; Bruse Boys Dl-Brouwershaven Dl afge last; Mevo Dl-Renesse Dl 6-0; Duiveland Dl-Zonnemaire Dl 2-2; Kloetinge Dl-Zierikzee Dl 0-6. E-pupillcn: ZSC El-SKNWK El 0-6; Mevo El-WIK El 2-5; Ouwerkerk El-Zierikzee E2 12- 0; Bruse Boys E2-Brouwersha- ven El afgelast; Zonnemaire El-Duiveland El 1-12; Renesse El-DFS E2 5-3; Kloetinge El- Zierikzee El 6-1; Goes El-Bruse Boys El 9-5; Kapelle E3-Mevo E2 5-3; Kapelle El-DFS El 2-0. F-pupillcn: Dreischor Fl- Zierikzee F1 0-22; SKNWK Fl- Duiveland F1 afgelast; Zierik zee F3-Bruse Boys F1 0-9; DFS Fl-Wissenkerke F1 3-3; Zierik zee F2-Bevelanders F1 2-4; Re- nesse Fl-Bruse Boys F2 0-4. SLUIS - Renesse behaalde zondagmiddag in en te gen Sluis een nuttige 3-4 overwinning. Voor de man nen van Ed van Lent betekende dit de vierde zege in zes duels. ,,Toch loopt het n^g niet zoals vorig seizoen maar waar dat aan ligt weet niemand. Het spel van ons was r>iet echt best vandaag", aldus aanvoerder Leon Bakker na afloop. Bak ker zag zijn ploeg, met de van een schorsing teruggekeerde Arjan van de Stolpe, eerst op een 1-0 achterstand komen. Robert-Jan Canters' sliding werd gezien als een overtre ding waarna Jacky Kanier de score vanaf de penaltystip opende. Peter Messemaker zorgde voor 1-1 maar via een goal van Philip Kozijn kwam Sluis weer op voorsprong. Mar co de Feiter, na een steekpass van Peter Messemaker bracht Renesse daarna weer langszij. Na de rust besliste Renesse uit vrije trappen de wedstrijd. Eerst was het Jan Pleune die Barry Schoute liet scoren en daarna scoorde Schoute uit een vrije trap van Mischa van de Hoek 2-4. Sluis kwam daarna nog terug tot 3-4. ,,Een foutje in onze verdediging", volgens Leon Bakker die de wedstrijd omschreef'als een harde waar in alleen een speler van Sluis de gele kaart zag. In de derde set verloren de keren van Kwiek de concentratie en kivamen in de problemen. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - De herenformatie van volleybalvereniging Kwiek uit Bruinisse blijft het verrassend goed doen in de eerste klasse. In sporthal De Vanger bleven de Bruenaars vrij moeiteloos met 3-1 de baas over Rijnmond 5 uit Schiedam en bleven zodoende meer dan twee jaar ongeslagen in de competitie. lig zodat je steeds weet welke ballen je krijgt". Kwiek dat vorig seizoen pro moveerde naar de eerste klasse doet het met twee overwinnin gen en één gelijkspel verba zingwekkend goed in de eerste klasse. De ploeg van coach, trainer en tevens speler Tonie van Breda vestigt zich met de zege op Rijnmond aan de kop van de ranglijst. Ondanks de ongeslagen status reageerde Tonie van Breda uiterst nuch ter op de flitsende competi tiestart. „Kijk, het gaat nu goed. Maar we hebben wel de zwakkere te genstanders gehad. Tegen de koplopers hebben we absoluut geen kans. Die jongens die zijn zo goed, daar heb je geen schijn van kans tegen. Maar in de middenmoot moeten we toch mee kunnen draaien", aldus Van Breda die bijna als van ouds weer een ijzersterke wed strijd speelde. De krachtspeler blonk in de wedstrijd tegen Rijnmond 5 weer uit met zijn snoeiharde slagen en subtiele prikpasses. Absolute uitblinker was Mi chel Versaevel. De 33-jarige spelverdeler verwerkte uitste kend zijn taak en was een plaag voor de Rijnmondse ploeg. De slim spelende Ver saevel zorgde steeds met goede set-ups voor prima aangevers waar de Kwiek-aanval steeds dankbaar gebruik van maakte. „Ik heb inderdaad lekker ge speeld vandaag. Het is ook fijn spelen in deze klasse. De ploe gen spelen wat minder romme- Vooraf bestond er ietwat angst over de sterkte van de tegen stander. Veel spelers van Rijn mond 5 hadden in het verleden op een hoger niveau gespeeld zodat de Bruenaren bedacht waren op geduchte tegenstand. Daar was weinig van te mer ken. Kwiek speelde gedegen volleybal met een .sterke rally passing in de ploeg. De eerste set won de Bruse ploeg dan ook KAPELLE - De 9-jarig;e Youri Vaes uit Zierikzee heeft tijdens de tweede Speedo-jaargangwedstrij- den in het zwembad van Kapelle een eerste plaats behaald. Hij won de 100 meter schoolslag in 1.48.5 minuut. De dames van Kwiek behaal den een onnodig gelijkspel te gen Bernisse. Gelegenheids- coach Michel Versaevel zag hoe zijn dames de eerste set geluk kig wonnen met 17-15. „Het was een op en neergaand spel. Degene die de meeste mazzel met bepaalde ballen heeft wint dan zo'n set", keek Versaevel terug op de openingsset. De tweede set speelden de da mes van Kwiek zeer geconcen treerd wat beloond werd met een goede 15-9 winst. De derde set kwam Kwiek al snel op ach terstand en kreeg Bernisse wat meer vat op de aanval van Kwiek. Kwiek verloor de greep op de wedstrijd en ver loor met 15-11. Het spel van de Bruse dames werd wat romme lig en Kwiek kon niet meer te rug komen in de wedstrijd en verloor ook de vierde set met 15-11 zodat de punten gezuster- lijk werden verdeeld. Stand Heren le klasse B Alcom/Capelle 3 Eerland/Kr. 2 Kwiek 1 VCO 1 Rowido 1 Schovocomca 2 Rijnmond 5 Schollevaar 2 Ekspalvo Voverol.i Yum 1 Spivo 2 De jeugdige zwemmer van zwemclub Onderdak verdiende een zilveren medaille op de 50 meter vlinderslag. Hier moest hij wel zijn grootste concurrent Dennis van der Ketterij van De Stormvogel nipt voor laten gaan. Vaes realiseerde een tijd van 59.2 seconden. Zijn clubge noot Remco Seederd werd der de in 1.00.4 minuut. Op de 100 meter vrije slag voor meisjes die gebo.ren zijn vanaf 1982 werd Atje van 't Westende knap derde. Acl^t dagen gele den, bij de natidnale competi tie verbeterde zij haar persoon lijk record met elf seconden. In Kapelle haalde ze daar nogeens ruim zes seconden vanaf en bracht hiermee haar tijd op 1.24 minuut. Bij de 200 meter wisselslag werd Evert Schiet- tekatte tweede met een tijd van 3.32.4 minuten. Schiettekatte toonde zijn vorm voor de interland-wedstrijden in Bel gië op 17 oktober. 100 meter schoolslag meisjes 84 en later: 1. Linda de Paauw, De Stormvogel 1.45.8; 2. Nata lie Clarisse, De Stormvogel 1.48.9; 3. Agnes Soolsma, De Stormvogel 1.49.5; 11. Reneé Schiettekatte» Onderdak 2-18.1; 12.i S^nne Ennega, Onderdak 2.18.7. 100 meter schoolslag jongens 84 en later: 1. Youri Vaes, On- derdak 1.48.5; 2. Dennis v. d. Kettery, De Stormvogel 1.49.1; 3. Tibor Springer, De Ganze 1.49.3; 7. Remco Seederd, On derdak 1.57.1. 100 meter vrijeslag meisjes 82; 1. Ariska Tax, De Stormvogel 1.21.7; 2. Silvia de Heus, De Zuidwester 1.23.7; 3. Antje van 't Westende, Onderdak 1.24.0. 100 meter vrijeslag jongens 82: 1. Maarten Buys, De Ganze 1.12.8; 2. Rob Vermeulen, De Stormvogel 1.15.1; 3. Jeroen Vermeulen, De Ganze 1.20.7; 5. Christian van Putten, Onder dak 1.27.3. 200 meter wisselslag jongens 83: 1. Chris van de Draai, De Stormvogel 3.15.4; 2. Evert Schiettekatte, Onderdak 3.32.4; 3. Ivo Westerweele, De Ganze 3.37.7. 50 meter vlinderslag jongens 84 en later: 1. Dennis v. d. Ket tery, De Stormvogel 48.2; 2. Youri Vaes, Onderdak 59.2; 3. Remco Seederd, Onderdak 1.00.4. 400 meter vrijeslag jongens 82; 1. Maarten Buys, De Ganze 5.46.9; 2. Rob Vermeulen, De Stormvogel 6.10.8; 3. Jeroen Vermeplep, De Ganze 6.28.V. 5. Christian v. Putten, Onderdak 7.16.1. Dames Kwiek zen nar de bal", schetste Brou wer zijn verbazing dat Clerx zo'n bal kan missen. In de 12e minuut van de tweede helft werd Wilma Kooman opnieuw verslagen. En weer met een counter-aanval van Rapide. „Jammer dat je zo verliest. Je ziet de groep afgelopen weken groeien. Inzet, spelvreugde en ook het technische gedeelte gaat vooruit. Het interesseert mij niet of ze winnen of verlie zen. Het gaat erbij mij om dat de-ploeg een geheel vormt en nu de techniek leert om later goed hockey-spel te spelen", was de mening van de enthou siaste Bonne Brouwer. BÜRGH-HAAMSTEDE - De viswedstrijd van HSV Drei schor werd gekenmerkt door een slechte vangst. Net als in de vorige wedstrijd werd Adrie van der Welle winnaar. Deze een na laatste wedstrijd van dit seizoen werd gevist aan de zeedijk bij de Plompe Toren en begon om één uur 's mid dags. De vis liet het van begin af aan flink afweten, het duur de tot de laatste minuten van de wedstrijd voor er wat werd gevangen. Adrie van der Welle kon een ondermaatse vis ter meting aanbieden en werd hierdoor winnaar. Door deze tegenvallende vangst is er in het klassement weinig veran derd, het verschil tussen eerste en zesde plaats is slechts twin tig punten. Met nog een wedstrijd te gaan is de stand als volgt: 1. W. de Wilde 162 punten 2. J. Verwest 159 punten 3. A. v. d. Werf 154 punten 4. J. Rombouts 154 punten 5. E. Kleemans 149 punten 6. A. v. d. Welle 142 punten De laatste wedstrijd zal 6 no vember worden gevist aan het strand bij Kijkduin tussen Scharendijke en Renesse. Deze laatste wedstrijd zal beslis send zijn in de strijd om het clubkampioenschap. vrij makkelijk met 15-8. De tweede set kon Kwiek haar ei gen spelletje blijven spelen en bleef dit geconcentreerd doen. Dit resulteerde in een 15-5 winst. De derde set viel op on verklaarbare wijze de concen tratie uit de ploeg en de Schie dammers liepen dan ook via een 7-0 voorsprong uit naar een 11-15 setwinst. „We stonden in die derde set al vrij snel op grote achterstand. En dan is het moeilijk om weer terug te komen. Er zijn dan een aantal ballen die net niet goed vallen en dan verlies je zo'n set", wist de hevig zwetende Tbnie van Breda na afloop te vertellen. De vierde set stelde Kwiek orde op zaken. Mét de sterke aanvaller Tbnie van Bre da en öp de zijkanten Jos Ge luk en Martijn Wolters kende Kwiek dan ook weinig proble men en sloot de vierde set af met een 15-8 winst. Kwiek is nu twee jaar en drie wedstrijden ongeslagen in de competitie. ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van hockeyclub Schouwen-Duiveland heeft weer twee punten toegevoegd aan zijn totaal in de 4e klas district. De ploeg do mineerde op het sportpark Bannink tegen Vlissingen. De 3-0 winst kwam pas in de tweede helft tot stand. Vlissingen, dat gewend is op kunstgras te spelen, kreeg op sportpark Bannink een zeer gemotiveerde tegenstander te genover zich. Het grasveld was goed bespeelbaar, hoewel de gaten en hobbels toch het spel wat remden. HSD had vooral in de eerste helft moeite met Vlissingen. Dat kwam vooral doordat de Vlissingse keeper op de cirkel zijn doel verdedig de. Een goede greep van de Wal- cherse ploeg want vele HSD- spelers konden de bal maar niet langs de gekooide doel man schieten. Cirkel „De jongens spelen veel te veel door het midden. Je zag al snel dat er geen doorkomen aan was bij die keeper", aldus trai ner Bonne Brouwer. „In de tweede helft heb ik noodzake lijk wat positie-verandering ingebracht. Meer over de vleu gels spelen waardoor die kee per op zijn doellijn moest gaan staan". Brouwer had met suc ces die tactische zet gedaan binnen het team. In de 10e mi nuut van de tweede helft was het Frank Huisson die een uit gespeelde kans verwerkte tot de openingstreffer (1-0). Vlissingen ging steeds meer verdedigen en probeerde via counter-hockey de gelijkmaker te produceren. HSD-keeper Ro wan Timmerman voorkwam dat en zijn clubgenoot Martijn Bij de Vaate tekende uit een strafcorner via een rebound voor 2-0. Vlissingen was versla gen en Frank Huisson deed er nog een schepje bovenop. In de 30e minuut scoorde hij met een scherp schot in de bovenhoek 3- 0. Het eerste dames-team van hockeyclub Schouwen-Duive land verloor zijn tweede com petitie-duel op rij. Rapide uit Hulst won op sportpark Ban nink met 0-2. „Ik hou aan deze nederlaag een kater over. Drie kwartier van de wedstrijd ben je in de aanval en dan ga je door twee counters van Rapide onderuit. „Nee aan keepster Wilma Kooman lag het niet", aldus trainer/coach Bonne Brouwer na afloop. Op het zware grasveld was HSD zeker niet de mindere ploeg. Alleen de speelsters uit Zeeuwsch- Vlaanderen hadden, het geluk aan hun zijde en wisten simpel twee doelpunten te scoren. In de tweede minuut van de twee de helft was het raak. Een counterbal verdween pardoes achter keepster Kooman. HSD groeide in de wedstijd. Femke Clerx kreeg een ideale kans. Zij kwam oog in oog te staan met de keepster van Ra pide. „Zij hoefde maar te bla Frank Huisson (rechts) scoorde twee keer voor HSD. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7