6? 9 0 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND GRATIS ADVERTENTIE Stichting CJV-kamp krijgt gift van Stichting Kinderpostzegels Kinderopvang wordt uitgebreid met kinderdagverblijf in Haamstede rZIERIKZEESCHE M NIEUWSBODE II dé bant van schouwen - duiveland! 3 VOORRAADBELEIDSPLAN 7 ONGESLAGEN Aanrijding op de Balie Vals kenteken Gratis nummer Kinder telefoon groot succes Verbouwing vergt investering van minimaal f 110.000,- Voor nieuwe speeltoestellen ZIERIKZEESCHE QflEUWSBODE aj Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar I Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, I GQ Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee Beter Wonen wil via een voorraadbeleidsplan de bouw- en verkoopbehoefte van woningen peilen. O 3 AUTOVERKEER 1 De Zeeuwse Milieu Federatie wil het autoverkeer in Zeeland terugdringen. 'T KOFSCHIP De Zierikzeese basisschool 't Kofschip staat centraal in de aflevering Uit de school geklapt. De herenformatie van volleybalvereniging Kwiek bleef al twee jaar ongeslagen in de competitie. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's DINSDAG 19 OKTOBER 1993 150e JAARGANG NR 25446 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 HET WEER Heldere nacht en minimumtemp. om het vriespunt. Eerst zonnig, la ter van het noordwesten uit toene mende bewolking. Middagtemp. ±9 graden. Weinig wind, kracht 3, in de middag en avond tot matig of vrij krachtig toenemend, 4 5. Bewolking lijke voorziening te realiseren in de Beatrixschool. In 1990 werd binnen de gemeente Wes- terschouwen een enquête ge houden en volgens het cóllege zou daaruit gebleken zijn dat er in 'Westerschouwen duide lijk behoefte is aan kinderop vang. De lokatie Beatrixschool is volgens het college uitermate geschikt en biedt ook de moge lijkheid tot buitenschoolse op vang. Daar komt bij dat het de gemeente vooralsnog geen cent kost. De verbouwing van het schoolgebouw kan geheel uit het geld van de stimule ringsmaatregel betaald wor den. Binnen de raad bleek het voorstel van het college niet op bezwaren te stuiten. Alleen SGP/RPF/GPV-woord voerder J. van den Berge sprak zich op principiële gronden- uit tegen realisering van het kinderdag verblijf. PvdA-woordvoerder J. C. Hen- drikse schaarde zich achter het voorstel van het college. ,,Er is duidelijk behoefte aan", aldus Hendrikse. Eenzelfde geluid kwam van de kant van VVD- raadslid C. A. Hoorweg. Hij stelde daarbij, net als Hen drikse, wel uitdrukkelijk dat het de gemeente ook voor wat betreft de exploitatie van het kinderdagverblijf en de bui tenschoolse opvang geen extra geld mag kosten. Wethouder G. J. W. van der Salm (PvdA) stel de in reactie op het commen taar van Hendrikse en Hoor weg dat de kinderopvang op Schouwen-Duiveland gedragen wordt door vier van de zes ge meenten. De gemeente Duive land, zo stelde Van der Salm, doet niet meer dan het geld dat zij krijgen voor kinderopvang doorsluizen. De andere ge meenten, Bruinisse uitgezon derd, betalen daarnaast nog een bedrag per inwoner. Voor wat betreft de toekomst van het kinderdagverblijf stelde Van der Salm dat het geld van het ministerie, mocht er onver hoopt te weinig belangstelling blijken te bestaan voor de kin deropvang en het kinderdag verblijf in Westerschouwen weer opgedoekt zou moeten worden, niet aan het ministerie terugbetaald,hoeft te worden. In navolging van de gemeente Zierikzee wenst ook de ge meente Westerschouwen, zo bleek gisteren tijdens de ge meenteraadsvergadering, niet op te draaien voor Het gat van Duiveland. Duiveland besloot onlangs de subsidie aan de Stichting Jeugd stop te zetten. In reactie daarop vraagt de Stichting Jeugd, die zich plot seling met een gat in de begro ting geconfronteerd ziet, de overige gemeenten het ontsta ne gat op te vullen. Het college van b en w van Westerschou wen voelde daar niet veel voor. „Hoewel het consequenties heeft voor de betrokken werk nemers bij de Stichting is een verhoging, mede afgezet tegen de bescheiden werkzaamheden die binnen onze gemeente wor den verricht, niet op zijn plaats. Daarnaast mag het ons inziens niet zo zijn dat veran deringen van 'beleid' in andere gemeenten automatisch wor den opgevangen door de overi ge deelnemende gemeenten", aldus het college in haar toelichting op het voorstel om geen hogere subsidie beschik baar te stellen. De raad schaar de zich unaniem achter die vi- fcie. Ouderenbeleid Verder tijdens de gemeente raadsvergadering aandacht voor het ouderenbeleid. De af gelopen maanden heeft de ge meente Westerschouwen om ta fel gezeten met vertegenwoor digers van verschillende orga nisaties die voor de belangen van ouderen opkomen. Het college wil graag dat die organisaties samenwerken. Dit om te voorkomen dat er over lappingen ontstaan in het aan bod van die organisaties ten behoeve van de ouderen. Het college wil dat de Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren (ANBO), de Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) en de werkgroep oude ren van zowel het Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV) als de Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV) een werk plan aan de gemeente voorleg gen. Op basis daarvan beslist de gemeente welke activiteiten van de verschillende organisa ties eventueel voor subsidie in aanmerking komen. Uitgangspunt daarbij is dat dat genoemde organisaties er veel aan gelegen zal zijn plan nen te ontwikkelen die zoveel vervolg pagina 2 Wie één kind heeft, is zijn slaaf; wie zes kinderen heeft, is hun heer. Fliegende Blatter ZIERIKZEE - Mevrouw V. uit Zierikzee liep lichte kneuzin gen op omdat zij op de Balie te Zierikzee werd aangereden door een bestelauto. Het ongeluk gebeurde zaterdag óm ongeveer 9.00 uur toen me vrouw J. uit Zierikzee met een kleine bestelauto vanuit het Kerkhof Noordzijde de Balie opdraaide. Vanwege een dicht bij de hoek geparkeerde auto en de laagstaande zon werd het uitzicht belemmerd en moest zij de bocht wijd nemen. Zij zou daarbij mevrouw V. niet hebben gezien die op de fiets over de, Balie reed in de rich ting van de Varremarkt. Er ontstond een aanrijding waar bij de fietsster ten val kwam. Zij werd daarbij licht gewond en haar fiets werd beschadigd. ZIERIKZEE - Tijdens een rij dende controle hield de Politie Schouwen-Duiveland Van S. uit Raamsdonk aan. Hij bleek in een auto te rijden waarvan het kenteken vals was. De Brabander werd maandag om ongeveer 23.00 uur aange houden op de Grachtweg in Zierikzee. Then bij controle bleek dat hij met een vals ken teken reed werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt. De auto werd in beslag genomen. MIDDELBURG - Het gratis nummer van de Kindertele foon 06-0432 - is een groot suc ces. Dat is de conclusie na een jaar. Kinderen en jongeren van 8 tot 18 jaar kunnen het num mer kosteloos bellen voor steun, advies of gewoon een praatje. Dat het landelijk gratis num mer een groot succes is gewor den blijkt wel uit de enorme stijging van het aantal tele foontjes die de 500 vrijwillige medewerkers van alle Kinder telefoons in Nederland samen het afgelopen jaar hebben ge kregen. Verwacht wordt dat er in 1993 in heel Nederland onge veer 80.000 gesprekken gevoerd zullen worden. Dat zou een stij ging met 60 procent zijn ten op zichte van 1992. In de aard van de gesprekken is echter weinig verandering op getreden. Kinderen en jonge ren bellen onder meer over on derwerpen als sexualiteit, mis handeling, relaties en hun thuissituatie. Ook kunnen kin deren bij de Kindertelefoon te recht' voor informatie over de meest uiteenlopende onder werpen. Zeeland vormt daarop zeker geen uitzondering. Sinds de invoering van het gratis nummer is het aantal telefoon tjes met 66 procent gestegen. I Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. l JA, ik wil een I kwartaalabonnement f .48,50 I kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183, jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. I Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres I postcode: plaats: I telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw I bank-/gironummer vermelden: GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. vijf-zwaaischommel, zijn zo wel bedoeld voor de kinderen en jeugd die in het CJV- kamphuis tegen kostprijs va kantie vieren, als ook voor de kinderen en hun familieleden die in de huisjes een weekje gratis logeren. De Stichting CJV-kamp maakt deel uit van Thuredith en zorgt onder meer voor opvang en hulp van deze kankerpatiëntjes en hun fami lie. Mevrouw A. Padmos, secreta resse van de Stichting CJV- kamp, hoopt dat de speeltuin, die naast de nieuwe vermaak- objecten nog vijf andere toestellen telt, meehelpt om de kinderen op het vakantieter rein met elkaar in contact te brengen. Volgens de secretares se is het overigens uitzonder lijk dat de Stichting Kinder postzegels geld geeft voor iets wat eigenlijk al is gereali seerd. De twee speeltoestellen werden door de CJV'ers name lijk al eerder dit jaar aange kocht met geleend geld. Twee keer eerder in het ruim twintigjarig bestaan van het kamphuis in Renesse, ontving de Stichting een gift van Kin derpostzegels Nederland. Eerst "was dit een bijdrage voor aanpassing van de riolering en daarna een gift voor een nieu we, stenen, vloer. Volgens me vrouw Van der Hark van het plaatselijk comité, wordt de opbrengst uit de nationale ver koop van kinderpostzegels en wenskaarten jaarlijks voor tweederde aan goede doelen in Nederland besteed, en voor een derde aan goede doelen in het buitenland. De gift aan het CJV is afkomstig van het geld dat de verkoop van kinderpost zegels en wenskaarten in 1992 heeft opgebracht. De Petteflet in Zierikzee krijgt gezelschap van een kinderdagverblijf in Haamstede. (Archieffoto). BURGH-HAAMSTEDE - Er komt een tweede kinderdagverblijf op Schouwen-Duiveland en wel in de ge meente Westerschouwen. Met de grootst mogelijke meerderheid schaarde de gemeenteraad van Wester schouwen zich gisteren, maandag, tijdens de gemeenteraadsvergadering achter het voorstel Vaii het college om een kinderdagverblijf te realiseren in de Beatrixschool. Om het gebouw geschikt te maken voor kinder opvang is een investering van minimaal 110.000,- noodzakelijk. Het is de bedoeling dat het gebouw ook gebruikt gaat worden voor buitenschoolse opvang. In het kader van de Stimule ringsmaatregel Kinderopvang van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur (WVC) is twee jaar geleden in Zierikzee kinderdagverblijf De Petteflet gerealiseerd. Tege lijkertijd werd ook de moge lijkheid voor. gastouderopvang geschapen. Beide voorzienin gen werden gerealiseerd met de gelden die de afzonderlijke gemeenten van Schouwen- Duiveland kregen van het mi nisterie in het kader van ge noemde stimuleringsmaatre gel. Binnen deze stimule ringsmaatregel is er de moge lijkheid om gelden te besteden 'voor uitbreiding van de capaci teit van de kinderopvang. Voor 1993 is nog een bedrag van 180.000,- beschikbaar voor uitbreiding. Nog geen aanbod De Stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland heeft aangegeven met het grootste deel van dit geld een kinder dagverblijf in Westerschouwen te willen realiseren. In de regio Westerschouwen bestaat nog geen aanbod van gesubsidieer de kinderopvang en dat was voor het college van b en w van Westerschouwen reden om de raad voor te stellen een derge- RENESSE- De Stichting CJV-kamp kan sinds kort bogen op een tweetal nieuwe speeltoestellen op het kampterrein van het Christelijk Jongeren Verbond (CJV) in Renesse, dankzij een gift van ruim 17.000 gulden van de Stichting Kinderpost zegels Nederland die voorzitter B. Schot maandag symbolisch in het kamphuis kreeg overhandigd door mevrouw H. van der Hark-van 't Hooft, van het plaatse lijk Comité Kinderpostzegels in Zierikzee. Tevens was er van de kant van Kin derpostzegels Nederland de toezegging dat dit bedrag na aanvraag door de Stichting, tot 25.000 gulden aangevuld Wordt om de aanschaf van enkele kleine speeltoestellen voor kleuters mogelijk te maken. Voorzitter Schot van de Stich ting CJV-kamp was erg blij met de bijdrage van de Stich ting Kinderpostzegels. Hij hoopt binnenkort de aanvul lende aanvraag voor de kleine speeltoestellen de deur uit te doen. Volgens hem waren de speeltoestellen duidelijk aan vernieuwing toe, vooral omdat ze nogal afstaken tegen de twee nieuwe huisjes voor kankerpa tiëntjes die de Stichting Va kantiehuis Thuredrith enige tijd geleden op het kampter rein heeft laten bouwen. De twee nieuwe speeltoestellen, een enorme klimtoren en een De cheque wordt overhandigd aan B. Schot, voorzitter van de Stichting CJV-kamp. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1