Ouwerkerk toont geen vechtslust Scheidsrechterlijke dwalingen en ont breken geluk kosten Dreischor punten DFS blijft koploper in de tweede klas Luciën Vroegh met rood uit het veld gestuurd Golftoernooi Shirt incident Erwin van de Maas scoort twee keer Duiveland pakt gretig de winst in 's-Gravenpolder Brouwershaven weer door scheidsrechter bestolen f MAANDAG 18 OKTOBER 1993 NR 25445 7 Dreischor-speler Piet de Jonge (rechts) wint het duel van Hansweertse Boys-speler Ernest van Bussel. (Foto: Joop van Houdt) DREISCHOR - „Wij hebben in het veld als voetballers geen niveau maar die scheidsrechter ook niet hoor", reageerde Dreischor-speler Ad Romijn. En Romijn had zeker gelijk. De scheidsrechter maakte er een potje van, deelde zes gele en een rode kaart uit in een sportief duel en droeg zo zeker toe aan Dreisehor's zesde nederlaag (2-6) in even zoveel duels. Anco van de Linde scoort twee keer BORSSELE - De spelersgroep van DFS uit Burgh- Haamstede heeft zich in Borssele niet laten verras sen. Ook de zesde competitie-wedstrijd in de zater dag 2e klas afdeling werd in winst omgezet. De man nen van trainer Peter Aertssen wonnen met 0-4. Dreischor zit dit seizoen in het bekende hoekje en dat kan de ploeg van trainer Ronald van Dongen met alle personele pro blemen en de stand op de rang lijst niet gebruiken. ,,Ten op zichte van vorig seizoen zijn er vier man gestopt en daarnaast zijn er vier spelers die deze competitie nog maar een paar minuten gespeeld hebben. En als je dan ook nog een klasse hoger speelt dan vorigjaar wordt het moeilijk. Kijk, als je het goed bekijkt spelen er een paar jongens die eigenlijk dit niveau en misschien dat van vorig seizoen ook niet aan kon den. Maar ja, die jongens spe- Het eerste elftal van Ouwer- kerk liet vandaag zien wel de gelijk te kunnen voetballen, na een mindere periode achter de rug te hebben. ,,Als de spelers maar voor elkaar willen wer ken en meer zouden komen trainen. Dan kunnen er best goede resultaten neergezet worden. Dit ontbreekt de laat ste tijd nogal eens", aldus linkshalf Erwin van de Maas die met zijn twee treffers de eer redde voor zijn ploeg. Ook Er- win van de Maas, door de weeks werkzaam als pompbe diende, ziet in dat voetbalver eniging Ouwerkerk op haar laatste benen loopt als de re sultaten zich zo voortzetten. ,,Elke week verlies je en nie mand toont de mentaliteit om daar verandering in te bren gen. Op de training, één keer len toch naar hun eigen moge lijkheden en dus kan je daar niks van zeggen", vertelde Van Dongen voor aanvang van de wedstrijd. Geblesseerd Aan het eind van het vorig sei zoen stopten Luck Heijboer (wegens alle blessureleed), Ro nald van Dongen (nu trainer), Marco Dijst (wegens comman do-opleiding) en Nico Schou- wenaar (wegens werkzaamhe den) en daar kwam in de eerste wedstrijden nog eens een aan tal blessures bij. Gisteren, zon- per week, laten veel spelers het afweten en dan moet er zondag nog gepresteerd worden". Ontevreden Ook beide keepers van Ouwer kerk, Michel Begemann en Marco Marei, zijn ontevreden over de huidige situatie. Er wordt geen keeperstraining meer gegeven. ,,Als ik geen keeperstraining krijg verlies ik mijn balcontact en dat merk ik in de wedstrijd", aldus de mening van Michel Begemann waarmee Marco Marei het ook eens is. Het zijn allemaal klei ne dingen, maar ze werken wel door in de wedstrijd en dat bleek zondagmiddag ook maar weer op het sportveld in Ouwerkerk. dag, ontbrak ook nog eens Jan Witte (wegens vakantie) en speelde een aantal spelers half geblesseerd. Ook Hansweertse Boys was niet volledig. Trainer Ruud Pleunis miste drie vaste ba sisspelers maar kon wel van Bud Aschman genieten. De ex- Arnemuiden spits is dit sei zoen, samen met drie andere spelers bij zijn oude ploeg te ruggekeerd eri' scoorde in dit duel vier keer. Toch leek Dreischor zeker in de eerste helft van de hatelijke nul af te komen. Binnen vijf minuten raakten Norman Onder leiding van scheidsrech ter De Haas uit Dirksland werd de wedstrijd aangevan gen en een tiental toeschou wers zag dat Ouwerkerk na ze ven minuten al op voorsprong kwam door Erwin van de Maas. Uit een vrije trap van William Remeeus, sprong spits Peter Bezemer goed mee. Kee per Peersens van SE)0 liet het leer los en Erwin van de Maas kon simpel 1-0 binnen tikken. Ouwerkerk liet in de eerste vijftien minuten goed voetbal zien en met name aan de rech terkant was Jacky Renters een plaag voor zijn directe tegen stander. Hij legde tot drie keer toe de bal goed terug op Peter Bezemer en Erwin van de Maas die hun doelpogingen over en naast zagen gaan. Gelijkmaker SDO nam het offensief van Ouwerkerk over en produceer de in de twintigste minuut de gelijkmaker na een verdedi- gingsfout van laatste man Wil liam Remeeus. Na een Uittrap van de keeper van SDO, miste Remeeus de bal en Ronnie Jonkheym kon zo doorlopen op keeper Michel Begemann van Ouwerkerk en 1-1 binnenschie ten. SDO ging door en vijf mi nuten later behoedde Michel Begemann zijn ploeg voor een achterstand na een goede inzet van linkerspits Theo Eysak- kers. De verdediging van Ouwerkerk liep te klungelen en opnieuw moest Michel Be gemann redding verrichten op een inzet van Ronnie Jonk heym. De druk van SDO nam toe en Ouwerkerk kwam in de problemen door zelf het initia tief uit handen te geven. Het was daarom meer te danken aan de verdediging van Ouwer kerk dan aan het goede spel Dijst, Luciën Vroegh en Ri chard Drubbel namens Drei schor het Hansweertse hout werk waar het meegereisde en geltje op de lat leek te zitten want ook in de loop van de wedstrijd raakten Richard Drübbel en Serge van de Bos ook nog eens paal en lat. Opvallendste man Opvallendste man was de jon ge scheidsrechter Carol die aan de toeschouwers liet zien hoe het niet moet. De foute beslis singen, onder het oog van rap porteur Hans de Haan, stapel van SDO dat met 1-2 voor kwam drie minuten voor rust. William Remeeus was opnieuw niet bij de les en leverde de bal zomaar, in bij Theo Eysakkers die simpel 1-2 kon scoren. Het zat Ouwerkerk niet mee. Spits Peter Bezemer moest in de kleedkamer achterblijven met een enkelblessure en reser vekeeper Marco Marei moest in de spits gaan lopen. Het twee de elftal wilde namelijk geen spelers beschikbaar stellen voor het eerste elftal. Vlak na rust was de wedstrijd al ge speeld omdat SDO 1-3 scoorde. Uit een goede lange pass van achteruit kon Theo Eysakkers in de rebound 1-3 binnenschie ten. Ouwerkerk probeerde nog aan te zetten, maar de fut was er uit. Er werd teveel gepingeld en van organisatie was hele maal geen sprake. Er ontston den wel veel vrije trappen door individuele acties, maar hier mee werden nauwelijks kan sen gecreëerd. SDO profiteerde opnieuw na balverlies van Jac ky Renters op het middenveld/ Theo Eysakkers kon weer zo doorgaan en met zijn derde treffer 1-4 laten aantekenen. William Remeeus wilde zijn fouten goedmaken, maar hij zag zijn schitterend genomen vrije trap vanaf de zestien me ter uit de kruising getikt wor den door de keeper van SDO. Uit de corner die daarop volg de kon Erwin van de Maas 2-4 binnenkoppen na een taxatie fout van de keeper van SDO. Ouwerkerk leefde even weer op, maar dat was van korte duur want twee minuten later bepaalde Elmer van Troost de eindstand op 2-5 na een goede steekpass vanuit het midden veld. De wedstrijd verzadigde in een laag tempo en sudderde naar het eindsignaal. Ouwerkerk - SDO 2-5 (1-2) 7. Erwin van de Maas 1-0. 20. Ronnie Jonkheym 1-1. 42. Theo Eysakkers 1-2. 48. Theo Eysak kers 1-3. 61. Theo Eysakkers 1- 4. 63'. Erwin van de Maas 2-4. 65. Elmer van Troost 2-5. Scheidsrechter: De Haas uit Dirksland. Tbeschouwers: 20 den zich op en dat leidde gedu rende de hele wedstrijd vaak tot onnodige irritatie want tus sen de spelers onderling was de sfeer goed. Bud Aschman raakte voor de bezoekers ook de paal maar daarna wist Peter van der Lin de Dreischor voor de eerste keer deze competitie op voor sprong te zetten nadat hij in een duel Ronald van Eijkeren te slim af was. Tbt aan de rust hield Dreischor, ondanks een aantal mogelijk heden voor Hansweertse Boys, stand. Na de thee ging het ech ter snel fout. Scheidsrechter Carol negeerde het vlagsi^naal wegens buitenspel van Drei sehor's grensrechter en gaf in dezelfde aanval een penalty aan de bezoekers toen Ad Ro mijn tegen de hand werd ge schoten. Irritatie Irritatie alom maar Bud Asch man zette zijn ploeg koelbloe dig op 1-1. Halverwege de twee de helft moest Dreischor met tien man verder. Luciën Vroegh kreeg na protesteren wegens vermeend buitenspel voor doelpuntenmaker Bud Asch man geel en kon na zijn eerdere gele kaart gaan douchen. Even later maakte Aschman zijn hattrick compleet. Nadat Hansweertse Boys op 1-4 was gekomen kon Norman Dijst uit een strafschop 2-4 sco ren maar weer A.schman zorg de voor 2-5. Peter van der Lin de haakte vijf minuten voor tijd in de zestienmeter de abso lute uitblinker, Bud Aschman, waarna Jan Witte de eindstand op 2-6 bepaalde. „Na de 1-2 gingen we achterin één op één spelen maar eigen lijk hebben we daar de spelers niet voor. Het is maar goed dat ik trouwens vandaag geen grensrechter was. Het is zonde, het zit ook niet mee ook", was Ronald van Dongen's reactie na afloop. Dreischor - Hansweertse Boys 2-6 (1-0). 19. 1-0 Peter van der Linde. 50.1-1 Bud Aschman. 67. 1-2 Bud Aschman. 70. 1-3 Bud Aschman. 73. 1-4 Ernest van Bussel. 78. 2-4 Norman Dijst. 82. 2-5 Bud Aschman. 85. 2-6 Jan Witte. Gele kaarten: Er- nest van Bussel (wegens over treding), Jamal El Morabit (wegens hands) en Jan Witte (wegens commentaar), allen van Hansweertse Boys en Ser ge van den Bos (wegens com mentaar na afloop van de wed strijd) van, Dreischor.-Rode kaart: Luciën Vroegh ^wegens 2x geel (wegduwen tegestander en commentaar). Scheidsrech ter: J. J. Carol uit 's-Heer Arendskerke. Toeschouwers: 65. ST ANDREWS - De finale van het golftoernooi om de Alfred Dunhill Cup gaat tussen titel verdediger Engeland en Ver enigde Staten. Engeland bereikte de eind strijd door winst in de halve fi nale op Ierland met 3-0. Baker won van Feherty, James van Rafferty en Faldo van McGin- ley. Het team van de Verenigde Staten versloeg Zweden met 2- 1. BORSSELE - De span ning voor de wedstrijd voor sommige DFS- voetballers is wel erg op gelopen. De hoofdmacht kwam zaterdagmiddag in de kleedkamer van Borsse le erachter dat er geen voetbaltenue aanwezig was. De tas met de groe ne/witte shirts, kousen en broeken was nergens te vinden. Speler René Brusse biechtte toen in alle eerlijkheid op; hij had de tas op het sport park Van Zuyen in Burgh-Haamstede laten staan. DFS heeft de re gel dat iedere week een speler de tenues moet wassen. Brusse was ken nelijk al zo met de wed strijd bezig dat in Bors sele geconstateerd werd dat de nodige kledij nog bij het thuisfront stond. Voetbalvereniging Bors sele reikte de helpende hand. DFS mocht het re serve-tenue gebruiken. Het resultaat was dat DFS in allerlei kleuren de wedstrijd moest spe len. Borssele had mis schien gehoopt dat DFS de verwarring niet aan kon. Het tegenoverge stelde gebeurde. De spe lers hadden het grootste plezier en wonnen met 0-4. „Je kan merken dat wij aan kop staan. De jongens zijn gespannen en de tegenstander wil altijd een puntje halen te gen ons. Daarom moet je effi ciënt voetballen. Bovendien moeten we er aan wennen dat we nog ongeslagen zijn. Ik heb nog nooit mee gemaakt dat we na zes wedstrijden nog alle punten hadden gepakt. Boven dien geldt dat ook voor de jon gens. Er is dit jaar maar één wens. Promoveren naar de le klas", aldus de succesvolle trainer uit Goes. Prikkel Aertssen had vooraf maatrege len genomen. Vorige week klaagde hij dat de verdediging te veel fouten maakte. Het re sultaat was dat'Arnold van der Have niet in de basis startte en dat Dagmar van de Salm op rechts speelde, Ronald Braam laatste man en Marco van de Zande linksachter. „Ik moest iets doen, misschien is dit wel een prikkel voor sommige spe lers". DFS had in Borssele te maken met een irritant spelende ploeg. „De jongens werden Brouwershaven startte goed in Kruiningen. De thuisploeg was zeer aanvallend ingesteld en dat bood de bezoekers veel ruimte, vooral voor de snelle Steef Kloet en Remy Lievense. Het was dan ook Kloet (^ie al leen voor de keeper verscheen en 0-1 scoorde. De gelijkmaker was zeer du bieus te noemen. Scheidsrech ter Den Boer negeerde het vlagsignaal vo'or buitenspel van de Brouwse grensrechter en bood zo Adriaan Nieuwen- huijze de kans om 1-1 binnen te werken. „Toen was er al wat ir ritatie richting de scheidsrech ter", aldus Van Tiggelhoven. Individuele klasse Nog voor rust pakte Kruinin gen de leiding toen Adriaan Nieuwenhuijze door zijn indi viduele klasse Robin Arens de kans gaf,om te scoren. Remy Lievense zorgde kort voor de thee voor 2-2 door de bal op een schitterende manier achter de voor zijn doellijn staande kee per te schieten. Daarna kreeg Brouw via Mar cel Duinhouwer,' Richard van der Meer en Arjan Kraaijen- brink kansen op de 2-3'maar die bleef, mede door het ont breken van geluk, uit. Het laat- ,,Mijn groep is heel goed bezig. We kijken van wedstrijd tot wedstrijd. Het belangrijkste is dat de vorm er is. J^, dat kan per dag wel eens veranderen. Zonder de basisspelers André van de Berg, Erik Beije en Jaap Brekelmans startte Dui- veland tegen Apollo. Ge teisterd door ecn_zware hagel en regenbui kwam Duivel and al na zeven minuten met 1-0 achter te staan. De verdediging maakte twee keer een fout en de sterk keepende Sjaak Ver hoek tastte mis. Hectisch slot Duiveland ging in de aanval cn al in de 20e minuut kopte John Dorst, via een voorzet van Re né van de Werf, de gelijkmaker steeds aangetikt en onderuit geschopt. Nee, dat was niet leuk". Na een moeilijke start scoorde René Brusse in de 30e minuut de openingstreffer. Een snelle combinatie van Arco Dekker, René Brusse en Anco van de Linde zorgde voor dat resultaat. Het was het enige doelpunt in de eerste helft en in de tweede helft begon Bors sele met het offensief. Arnold van der Have werd ingebracht voor Michel Pleune die met een geschaafd been uitviel. Een gouden wissel, zo bleek in de 70e minuut. Van der Have kreeg de bal aangespeeld en scoorde met het hoofd 0-2. DFS ging steeds sneller de combinaties aan en de verdedi ging liet geen gaatje vallen. De tactische zet van trainer Aerts sen werd beloond met de nul achterin. In de 78e minuut was het Ancö van de Linde die DFS op 0-3 bracht. Een prachtige aangenomen bal werd beheerst langs de keeper geschoten. Vijf minuten voor het eindsignaal was het opnieuw Anco van de Linde die doel trof (0-4). Hier mee bracht de DFS-spits zijn totaal op twaalf doelpunten in zes competitie-wedstrijden. ste kwartier speelde Brouwers haven met tien man. Van Tig gelhoven had al twee wissels toegepast toen de net ingeval len Pieter Kristelijn weer naar de dug-out kon. Hij moest ge blesseerd het veld verlaten. „Kruiningen ging daarna wat drukken en met tien man gin gen wij voor een punt", aldus Van Tiggelhoven. Die opzet leek te gaan slagen want de 90 minuten waren verstreken en de stand stond 2-2. Tien minuten later besloot De Boer af te fluiten. De stand was toen 5-2 voor Kruiningen. „Bij de 3-2 die uit een onterech te vrije trap onstond was Lei den in last. Die man floot al leen maar tegen ons en liet zich inpakken door de gelouterde Adriaan Nieuwenhuijze. Ook bij mijn spelers sloeg de vlam in de pan maar ik heb ze tegen zichzelf beschermd. Een schan de dat zo'n man, die het hele maal niet kan bijbenen, nog mag fluiten," aldus Van Tiggel hoven. Kruiningen - Brouwershaven 5-2 (2-1). 10. 0-1 Steef Kloet. 32. 1-1 Adriaan Nieuwenhuyze. 38. 2-1 Robin Arens. 46. 2-2 Remy Lievense. 92. 3-2 Adriaan Nieu wenhuyze. 94. 4-2 Edwin Arens. 97. 5-2 Tbnny Sinke. Scheidsrechter: Marinus den Boer uit Heinkenszand. (1-1) binnen. Duiveland kwam daarna wat klem te zitten in de verdediging, maar een uitval van René van de Werf met hoge voorzet werd door Bart van der Hulle ingeschoten (1-2). De voorsprong bracht nog steeds geen rust op het middenveld. In de 60e minuut werd Duive land keeper Sjaak Verhóek verslagen en de stand was 2-2. Tien minuten later was het toch weer Duiveland dat de dienst uitmaakte. René van de Werf scoorde de winnende goal nadat John Dorst een pass op maat had gegeven (2-3). Even later werd René van de Werf behoorlijk geraakt en moest later gewisseld worden voor Gert de Jong. In een hectisch slot bleef Duiveland overeind en nam de winst mee naar Oos- terland. OUWERKERK- „Er werd vandaag te laconiek en zonder inzet gevoetbald door onze ploeg en dat terwijl er juist de laatste tijd enige vooruitgang te boeken was. Tevens zie je dat de verdediging vandaag te gemakkelijk handelt en dat breekt je op in de wedstrijd. Dan verlies je ook nog eens met grote cijfers", aldus het commentaar van trainer Dirk Leering. Ouwerkerk kreeg de zoveelste dom per te verweken, nu won SDO met 2-5 van de geplaagde ploeg uit Ouwerkerk. 's-GRAVENPOLDER - Duiveland heeft in een hecti sche slotfase tegen Apollo in 's Gravenpolder gewon nen met 2-3. Jaap van Huizen is uitstekend bezig met zijn formatie in de zaterdag 2e klas afdeling. Sa men met DFS heeft hij nog geen puntverlies geïncas seerd. Drie tegengoals in blessuretijd KRUININGEN - „Vriend en vijand waren het er over eens dat de scheidsrechter toch wel zijn stempel op de wedstrijd had gedrukt. Achteraf heb ik dan ook een vervelende smaak in de mond", reageerde Brou wershaven-trainer Toon van Tiggelhoven na afloop van de wedstrijd Kruiningen - Brouwershaven. Na 100 minuten spel was het de thuisploeg die geflat teerd met 5-2 zegevierde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7