wnjsl m Schaatser Leon van der Wielen maakt deel uit van de gewestelijke selectie JE MELPOOR' Liesbeth van Ast wint marathon Dames Kwiek delven onderspit tegen pittig Lekkerkerk Samenwerking Kwiek laat te wensen over „Als hij in België zon wonen, dan kan hij deelnemen aan de Olympische Spelen Eddy en Greetje Smit verbeteren veteranen-clubrecord Paul de Graaf Hockey teams verliezen Heren Delphi/MEVO '80 winnen in Dordrecht Volleybal standen DONDERDAG 14 OKTOBER 1993 NR 25443 MJTOMOEMfcLBEDRIJF De 25-jarige Leon van der Wielen is aan de slag gegaan met zijn nieuwe trainer Wim den Elzen uit Zoeterwoude. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - ,,Hij heeft inzet en is enthousiast. Ik heb mij sterk gemaakt om hem in de gewestelijke se lectie Zuid-Holland te krijgen. Het pleit dan ook nogeens dat hij Zeeuw is. Zo'n jongen zou eens een paar jaar bij de ijsbaan moeten wonen", licht trainer Wim den Elzen (44) toe. Hij heeft een paar maanden geleden besloten om schaatser Leon van der Wielen toe te voegen aan zijn selectie. Leon van der Wielen (25) is in middels al weer een week ac tief op de ijsbaan de Uithof in Den Haag. Gisteren, woens dag, is hij samen met de selec tie vertrokken naar Inzeil (Zuid-Duitsland). Tien dagen iedere dag twee keer trainen op de hooggelegen baan. Van der Wielen is een nieuwe uitdaging aan gegaan. In juni kreeg hij te horen dat hij geselecteerd was voor de gewestelijke baanse- lectie Zuid-Holland. Het zwaarste gewest waar de con currentie moordend is. Gelukkig Vorig seizoen zat ik in de baan-selectie van de club in Den Haag. Ik had inmiddels al een licentie aangevraagd voor de wedstrijden in de marathon B-klasse. Tben kreeg ik te ho ren dat Wim den Elzen mij in zijn groep wilde hebben. Ik ben daar erg gelukkig mee. Dat betekent dat ik elk uur van de dag mag trainen op de ijsbaan De Uithof in Den Haag. Er staat twee keer een trai- ningstage gepland naar Inzeil en bovendien krijg ik nu trai ning van Den Elzen", vertelt Van der Wielen die werkzaam is bij de Vorma, een dochteron derneming van de BEMA in Zierikzee. Wim den Elzen is inmiddels een trainer met een aardige re putatie. Hij leverde al een aan tal schaatsers af die in de Ne derlandse kernploeg terecht kwamen. Zowas de junioren Wereldkampioen Jeroen Straathof, anderhalf jaar gele den, een pupil van hem. En ook Ingrid van der Voort en Colette van Zee trainden bij Den El zen. ,,Ik had ruimte gekregen binnen de selectie en mijn oog was vorig seizoen al op Van der Wielen gevallen. De concurren tie in Zuid-Holland is groot, want in Zuid-Holland rijdt de wereldtop rond. Mijn keus werd vooral beïnvloed door de manier van trainen. Veel inzet en altijd evgn enthousiast. Een prima mentaliteit die zeker een uitwerking heeft op de selectie-groep. Ik weet niet waarom Leon vroeger is gaan schaatsen. Ik weet wel als hij bij de ijsbaan had gewoond dan was er al veel meer resul taat geboekt. Het moet nu ook mogelijk zijn, ondanks dat hij al 25 jaar is, om zijn baantijden nog scherper te stellen", liet de enthousiaste trainer uit Zoeter woude weten. Droog trainen Leon van der Wielen werd in het verleden door Arjaan van de Kreeke getraind. Maar sinds juni is hij binnen de selectie-groep bezig met onder andere Jacques Orie (Den Haag), Gianne Romme (Maden) en Marnix ten Kortenaar uit Den Haag. De eerste drie maanden was het echt droog trainen. Veel lopen, fietsen en kracht training. Sinds vorige week heeft hij de lange ijzers weer ondergebonden en reist vier keer per week naar Den Haag. ,,Ik probeer vier ijstrainingen te maken en de rest van de da gen werk ik thuis aan de condi tie via lopen en fietsen. Zater dag tracht ik twee keer te trai nen. Met Den Elzen als trainer is alles intensiever geworden. De trainingen zijn veel harder en gerichter. Hij heeft veel er varing, dat kan je bij iedere training wel proeven". De eerste stap voor Van der Wielen is dat hij probeert om zich te kwalificeren voor de Nederlandse all-round kam pioenschappen. Maar voordat hij op 28 december in Heeren veen mag starten moet er nog heel wat gebeuren. „Voor Leon zijn er kansen en ik zal hem ze ker stimuleren. Na Inzeil rij den we op 24 oktober al selec tie-wedstrijden die meetellen .voor de kwalificatie. Ik weet dat Inzeil zwaar zal zijn en de mogelijkheid bestaat als we te rug komen dat we even in een diep dal zitten. Ik had eerst be gin november een trainings stage gepland, maar het wedstrijdprogramma van de KNSB is erg lang door de Olympische winterspelen in het Noorse Hamar. Hij moet gewoon proberen bij de beste 24 rijders van Nederland te ko men en dan rijdt hij in Heeren veen", aldus Den Elzen. Kwalificatie De trainer uit Zoeterwoude geeft aan dat de schaatser uit Zierikzee op het technische vlak al vooruitgang heeft ge boekt. Hij verwacht ook dat zijn tijden op de 1500- en 5000 meter met een aantal seconden verbeterd kunnen worden. Van der Wielen is inmiddels al vol op aan het rekenen. Op de 500 meter heeft hij een persoonlijk record staan van 40.9 seconden en hij hoopt daarmee tot 40.5 seconden te komen. De 1000 meter wil hij naar 1.20 minuten brengen en op de 1500 meter staat n,u al een streeftijd van 2.02 minuten. „Met die tijden maak ik een kans om kwalifi catie af te dwingen voor de NK all-round. Vorig jaar zat ik er al kort bij, maar nu ik in de ge westelijke selectie zit stimu leert mij dat extra.. Ik wil dit seizoen ook starten op de marathon. Ik moet begin nen in de B-klasse. Over tien wedstrijden moet ik bij de beste tien eindigen. Dan mag ik het volgende seizoen starten in de A-klasse. Ik zie die 75 rondjes van 400 meter als trai ning. Ik moet voorop stellen dat mijn eerste voorkeur toch naar de baanwedstrijden gaat", aldus Van der Wielen. Voor trainer Wim den Elzen geldt dat iedereen zich opti maal voorbereidt. „Ik houd niet van ééndagsvliegen. Men moet bij mij presteren, maar die leden in de selectie rijden op niveau. De keuze voor Van der Wielen is niet van de ene op de andere dag gemaakt. Als Van der Wielen in België had gewoond dan kan hij zo mee doen aan de Olympische Spe len. Ik wil maar aangeven hoe sterk het gewestelijk district Zuid-Holland is". EINDHOVEN - De Delta Sport atlete Liesbeth van Ast (33) uit Melissant heeft de marathon van Eindhoven gewonnen. De lichtvoetige atlete, een pupil van trainer Hans van Vliet, verbaasde zichzelf door een nieuw persoonlijk-, club- en Zeeuws record te lopen van 2.40.57 uur. Rachid ben Meziane uit Zierikzee reali seerde een tijd van 2.31.36 uur. Eddy en Greetje Smit uit Kerkwerve verbeterden beiden het veteranen-clubrecord bij Delta Sport. Afgelopen zondag ging de meeste belangstelling uit naar Liesbeth van Ast. Op de 10e marathon van Eindhoven start ten bij een temperatuur van 17 graden, halfbewolkt en wind kracht 3 a 4 ruim 1300 deelne mers. Het parcours ging voor een groot gedeelte door de bin nenstad en het bosrijke gedeel te bij Eindhoven. Voor 95 pro cent werd er op asfalt gelopen en er waren geen noemens waardige verhogingen in het parcours. Ideale omstandighe den waarbij de deelnemers ook nog eens ondersteund werden door het talrijke publiek. Ondersteuning Voor Van Ast, die sinds een half jaar full-time sport, was het de eerste echte test op de marathon. Ondersteund door haar trainer en haas was de richttijd 2.40 uur. De 47 kilo wegende atlete bereikte na 18.20 minuten het vijf- kilometerpunt. Op dat mo ment is zij als eerste dame te vinden met een grote groep mannelijke atleten achter haar. Gevolgd door de media pro beert Van Ast ontspannen te lo pen en bereikt het 10-kilome- terpunt in 37.20 minuten en het 15-kilometeipunt in 56.35 mi nuten. Met Hans van Vliet als haas en een te hoge hartslag meter aan de pols van Van Ast wordt de halvemarathonpassa- ge bereikt in 1.19.30 uur. Aan gemoedigd door haar Flakkee- se fans begint zij aan haar tweede ronde en bij het beruch te 30-kilometerpunt (1.53.54 uur) blijkt Van Ast haar haas aan te sporen pm het tempo te verhogen. De groep van vijf tien atleten begint langzaam uit te dunnen omdat zij het tempo niet kunnen volgen. Op het 38-kilometerpunt moet haas Hans van Vliet zijn tol be talen voor het knappe werk dat hij verrichtte voor zijn pupil. Van Ast begint alleen aan de laatste kilometers en finisht in een nieuw Zeeuws record van 2.40.57 uur. Het vorige re cord stond op naam van Trijnie Smeenge uit Middelburg die in Amsterdam (1984) een tijd liep van 2.47.58 uur. De atlete van Goeree-Overflakkee liep haar achtste marathon. Zij was nu tien minuten sneller dat tij dens de marathon van Rotter dam in april. In anderhalf jaar tijd heeft Van Ast, die 170 kilo meter per week traint, een vooruitgang van bijna drie kwartier gemaakt. Hans van Vliet finishte in 2.42.08 uur en verdiende een bronzen medaille op het Neder landse politiekampioenschap dat tegelijkertijd werd gehou den. De Marokkaanse atleet Rachid ben Meziane, woonach tig in Zierikzee, debuteerde op de marathon in een tijd van 2.31.36 uur. „Ik ben tevreden met deze tijd. Ik was wegge gaan op 2.25 uur, maar ik kreeg het in de laatste kilometers toch wat moeilijk. Ik miste wat routine en ik denk dat mijn voorbereiding tekort was. Je moet voor een marathon meer dan 135 kilo meterper week trainen", aldus de 25-jarige Delta Sport atleet, Achter Ben Meziane finishte Jaap van Ast als tweede Delta Sporter in 2.37.35 uur en Eef Kooman had een tijd nodig van 2.38.21 uur. Clubrecords Eddy en Greetje Smit, trai nend op schema's van Hans van Vliet, leverden uitstekende prestaties in Eindhoven. De marathon telde mee als Neder lands kampioenschap vpor ve teranen. Beide veteranen uit Kerkwerve debuteerden op de T €f| 1 Liesbeth van Ast finisht in Eindhoven als eerste vrouw in een uitstekende tijd van 2.40.57 uur. 42.195 kilometer en pakten te vens hetveteranenclubrecord van atletiekvereniging Delta Sport. Eddy Smit was gestart op een schema van 19 minuten per vijf kilometer en kende in het begin weinig problemen. De halve marathon ging in 1.18.20 uur, de 25 kilo meter in 1.33.30, en de 30 kilo meter bleef nog onder het te lo pen schema. Pas op het 38-kilo- meterpunt kreeg Smit de man met de hamer te zien. Met zwa re bovenbenen en het nodige tijdverlies finishte hij als 14e veteraan in 2.45.52 uur. Tevens verbeterde hij het oude clubre cord dat op naam stond van Arie van Dijk uit Middelharnis (2.46.20 uur). Greetje Smit ging in de begin fase een stuk moeilijker dat haar echtgenoot. Al bij het 22- kilometerpunt moest zij een in zinking verwerken, maar bij het 30-kilometerpunt slaagde zij er weer in om het tempo te verhogen en passeerde menige deelnemer. De laatste honderd meter werd zelfs sprintend af gelegd naar een tijd van 3.29.44 uur. Ook zij verbeterde het veteranen-clubrecord dat op naam stond van Jolien Bek- kenk die een jaar geleden in Rotterdam een tijd neerzette van 3.37.47 uur. Uitslag Eindhoven Internatio nale marathon: Mannen: 1. Sal mi (Alg) 2.12.47 uur (nationaal en parkoers record). 2. Kotov (Rus) 2.12.50, 3. Simon Qua- munga (Tan) 2.13.03, 4. John Vermeule Middelburg Dyna- mo'70 (Ned) 2.13.08, 5. Goege- buer (Bel) 2.13.57, 6. Barnabas Quamunga (Tin) 2.16.57, 7, Dzienisik (Pol) 2.17.11, 8. Vis- joejanin (Rus) 2.17.36, 9. Sa- moei (Ken) 2.17.55, 10. Lawicki (Pol) 2.18.44, 11. Sikanyka (Zam) 2.19.27, 12. Saclmans (Bel) 2.19.36, 13. Ossowski (Pol) 2.21.44, 14. De Lange (Ned) 2.22.05, 15. Sijtsma (Ned) 2.22.07. 17. Sepp Vermeule Tbr- neuzen Schelde Sport 2.22.36.Uitslag Delta Sport at leten: 30. Rahid ben Meziane Zierikzee 2.31.36. 53. Jaap van Ast Melissant 2.37.35. 58. Eef Kooman Dirksland 2.38.21. 80. Hans van Vliet Herkingen 2.42.09. 100. Eddy Smit Kerk werve 2.45.52. Frans Slooter Middelharnis 2.56.34., Vrouwen: 1. Liesbeth van Ast Melissant Delta Sport (Ned) 2.40.57, 2. Bury (Bel) 2.57.35. 3. Riegen (Ned) 2.58.18. Greetje Smit Kerkwerve Delta Sport 3.29.44. ROTTERDAM - Scheidsrech ter Assenmacher was na Ne derland - Engeland de meest besproken man. Waarom be greep de Duitser absoluut niet. KLOOSTERZANDE - Tafel tennisser Paul de Graaf uit Nieuwerkerk speelde in de na tionale competitie tegen de Zeeuwsch-Vlaamse club SAR'72 een prima wedstrijd. Hij bleef tegen zijn Zeeuwse opponenten ongeslagen en ging met zijn team Hotak'68 uit Hoogerheide met de 4-6 winst naar huis. In de laatste thuis wedstrijd tegen Twentyone-up uit Rotterdam wist de Nieu- werkerker twee van zijn drie partijen in winst om te zetten. Hiermee zorgde hij mede voor een 6-4 overwinning tegen de Rotterdamse club. Hotak'68 komt nu op een tweede plaats te staan in de landelijke 4e di visie. GILZE-RIJEN - Het eerste he renteam van Hockeyclub Schouwen-Duiveland is er niet in geslaagd stand te houden te gen de krachten van Gilze- Rijen. Al na 15 seconden stond de Zierikzeese ploeg met 0-1 achter. Tegen het einde van de eerste helft scoorde Gilze-Rijen nog maals. In de tweede helft wist HSD de stand van 0-2 lange tijd vast te houden. In de laatste minuut kwam de Brabantse ploeg alsnog tot scoren on zette daarmee de stand op 0-3. Dames Het damesteam speelde in en tegen Hoekse Waard. Waarvoor gevreesd werd gebeurde: Er werd verloren met 0-3. Volgens begeleidster Greet Koeman was het laatste doelpunt van Hoekse Waard onterecht: „De scheidsrechter kende Hoekse Waard onterecht een strafpush toe. Hij maakte gewoon een be oordelingsfout bij onze keep- ster, Wilma Koeman". On danks het verlies zetten de da mes toch een redelijk technisch spel neer. De ploeg van trainer Bonne Brouwer was goed op dreef en speelde goed samen. De intensieve training van Brouwer werpt bij het da mesteam haar vruchten af. Hoewel dat in de uitslag van deze wedstrijd nog niet te mer ken was. Eerste punten in promotieklasse DORDRECHT - Het eerste herenteam van Delphi/ MEVO'80 mocht met een stand van 1-3 de eerste over winning op haar naam schrijven tegen Futora I uit Dordrecht. De ploeg die onder leiding van trai ner/coach Ton Baas staat, wist ondanks het ontbre ken van enkele geroutineerde spelers, de eerste pun ten te verdienen in de promotieklasse. Met setuitslagen van 5-15, 16-14 10-15 en 7-15 zal menig trainer tevreden zijn. Baas uitte zijn blijdschap door aan te geven dat.er honderdtwintig procent beter is gespeeld dan de vorige week. De openingsset was een krijgertje voor het Zierikzee team. De tweede set was duide lijk een stuk moeilijker. De Dordtenaren waren zichtbaar geprikkeld door het verlies dat zij in de eerste set moesten lij den en kwamen furieus terug. Delphi /MEVO'80 moest hard werken en vooral de service werd nog al eens weggeven. Met eèn nipt verschil moest de winst van deze set aan Futora worden gegeven. De Dordtse ploeg moest met lede ogen aan zien hoe de derde en vierde set naar de Zierikzeeënaren gin gen. Toegesproken „Die rode kaart van vorige week zat ons niet lekker. Ralph Koper die daarvoor verant woordelijk was heb ik van te voren goed toegesproken. Deze scheidsrechter was streng en die duldt geen commentaar. Koper zou het hele team dupe ren". Blijkbaar had zijn speler de schrik goed te pakken, want hij bleef goed bij de les en voer de opvallende aanvallen uit. Opvallend aanwezig was ook Gerrit van Splunder, die niet alleen voor sterk aanvallend spel zorgde, maar ook belang rijk in de verdediging was. Re- né van der Maas, geteisterd door een blessure was afwezig op de wedstrijdvloer. „Van der Maas traint sinds deze week weer, maar kan absoluut nog niet mee op wedstrijdniveau. Ik mis natuurlijk Leendert van Hattum, die op het moment met vakantie is. Als die jon gens er weer zijn, zal dat duide lijk aan de prestaties van het team te merken zijn". LEKKERKERK - Het eerste damesteam van volley balvereniging Kwiek moest zich volledig overgeven in en aan Lekkerkerk in de tweede competitie le klasse district Rotterdam. Met een stand van 1-3 werd de zaak in het nadeel van Kwiek beslecht. Niet alleen de passes gingen slecht, de verdediging liet re gelmatig te wensen over. „Dit was niet nodig geweest. Alleen de tweede set hebben we kun nen winnen". Aanvoerster Mar- jo Arensman sprak haar onte vredenheid uit over de wed strijd. De eerste set werd verlo ren met 8-15, de tweede werd nipt gewonnen met 15-13De volgende sets eindigden in 6-15 en 10-15. „Hoe we ook speel den, het zat er echt niet in. Er waren geen individuele perso nen aan te wijzen voor dit slechte spel. We hebben collec tief verkeerd gespeeld." Matige service Arensman had in het begin van de wedstrijd nog hoop op een goede afloop. In de eerste set werd een stand van 6-0 bereikt. Na een terugval moest deze set alsnog uit handen worden ge geven met 8-15. Het leek er meer op dat de dames van Kwiek van een lange vakantie terugkwamen. Van echt volley balspel was geen sprake. De service was de hele wedstrijd matig en de verdediging liet op vele fronten te wensen over. De ploeg die wordt getraind door Ton Gosens kan dit sei zoen niet veel tegenslag gebrui ken. De ambitieuze speelsters beseffen maar al te goed dat verlies voor een eerste of twee de plaats niet getolereerd kan worden. De volgende wed strijd, tegen Bernisse, zal vol gens aanvoerster Marjo Arens man een pittige «ijn. Heren volleyballers spelen gelijk ROZENBURG - Het herenteam van Kwiek, dat in de eerste klasse district Rotterdam uitkomt mocht met gemengde gevoelens in haar tweede competitie wedstrijd de s'portvloer verlaten in Rozenburg. De strijd tegen Vovero I pakte anders uit dan werd ver wacht. De eindstand van 2-2 werd door trainer Tonie van Breda niet met enthousiasme ontvangen. ,.Ik ben teleurgesteld, dit had- den we gewoon beter kunnen doen. We krijgen wat we ver diend hebben, maar ik had ge woon een beter niveau van de heren verwacht". De eerste set moesten de spelers van trainer Van Breda weggeven met 12-15, de tweede werd gewonnen met 15-11. „Jammer, die eerste set zag er toch heel goed uit voor ons. We klommen op tot 11-4, maar moesten toen alles weer inleveren. Wij hadden een slechte opstelling en de samen werking binnen het team liet nog wel eens te wensen over". De derde set leidde eveneens tot een overwinning voor het Bruse team, terwijl de vierde set aan het Rozenburgse team werd weggegeven. Van Breda erkende fouten in de opstelling gemaakt te hebben. „In de eerste set liet ik een vrij jonge speler," Eelco van Lenten uit Middelharnis, het spel ver delen. Vanaf de tweede set heb ik Michel Versaevel weer op z'n oude plek teruggezet. Ja, zo werkt dat bij ons, Van Lenten heeft deze week alle trainingen bezocht en Versaevel niet. Dus mocht Van Lenten als spelver deler optreden". Dat deze for mule niet de juiste was bleek tijdens deze wedstrijd in Ro zenburg. Volgens Van Breda zal de training extra aangescherpt worden om blamages als deze te voorkomen. Heren promotieklasse Vollido Ekspalvo Spivo DVO Delphi/Mevo 1 Slie.Sport 2 Ibis 2 HJPV 1 Futora 1 Sprengelm/SW 1 Vriend Nuyen 1 Hou Stand 1 Heren le klasse B Alcom/Capel. 3 VCO 1 Eerland/Kr. 2 W Kwiek 1 2 3 Rowido 1 2 3 Rijnmond 5 2 2 Schollevaar 2 2 2 Ekspalvo 4 2 1 Vovero 1 2 1 Schovocomca 2 2 1 2 6 Spivo 2 2 0 2 6 2 6 Yum 1 2 0 2 6 2 3 Dames le klasse B 2 3 2 3 Onderl./Lekk. 1 2 4 2 2 Volley/Voor. 2 2 3 2 1 2 0 2 0 2 0 Berkel 1 2 3 HJPV 2 2 3 W Kwiek 1 2 2 Bernisse 1 2 2 Spirit 1 2 2 Futora 2 2 2 MVC 1 2 1 2 4 Alcom/Capel. 2 1 0 2 4 Delphi/Mevo 1 1 0 2 3 Intermezzo 1 2 0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9