DE ZIERIKZEESE AUTODEALERS A Klasgenoten.. Koffie met chocolade hij stand Wereldwinkel Zwemvierdaagse Onderdak met demonstraties en goochelact m DE ZIERIKZEESE AUTODEALERS streeknieuws U kunt de hele maand oktober uw autoruiten laten graveren ZIERIKZEESE AUTO-DEALERS Braai bv RENAULT 19 TR 3 deurs ƒ19.750,- Goedbloed Auto s CITROEN AX K-way ƒ10.950,- Legemaate TOYOTA COROLLA 1.6i HB 18.900,- De Nobelpoort bv PEUGEOT 205 XL mint 1.1. ƒ15.750,- Van der Wekken bv FIAT UNO 60 SUPER DONDERDAG 14 OKTOBER 1993 NR 25443 '7 BRUINISSE - Een schoolfoto uit 1936 uit de collectie van J. de Koning uit Burgh. Op de foto staan de leerlingen van de klassen 1 en 2 van de Openbare Lagere School in Bruinisse afgebeeld. Het schoolgebouw was destijds aan de Molenstraat gevestigd. Op de achterste rij van links naar rechts staan: juffrouw Bouters, Marie Verspoor, Willie Kik, Janna van Driel, Anna Schraver W.d., Rina Hoogerwerf, To Capelle H.d., Loontje Padmos, Alie de Hartog. Rij ervoor: Map van Dijke, Lies van den Berge, Maatje Bouwens, Mientje de Jonge, Kaatje Knoops, Coba Hoek, Jannie Giljam C.d., Lies van Zuidland, Leentje van den Bos. Voorste rij: Rinus Bal L.z., Jo Fluit, Corrie Fluit, Johanna van,Zuidland, Janna Meerman. Tweede rij jongens: Jaap de Koning, Leen Meerman, Catrinus de Koning, Lambert Kleppe, Leen van den Bos J.z., Jan van Oeveren. Voorste rij: Piet Giljam C.z., Dirk van der Est, Adrie Verspoor, Jan Nieuwersteeg, Rien Hoek, Krijn Kanters, Adrie Hoogerwerf en Adriaan van Gilst. Donderdag 21 oktober onder de Beuze ZIERIKZEE - Snoepen zonder daaraan een bittere nasmaak over te houden. Met de introductie deze week van de Max Havelaar Keurmerkehocolade en andere eerlijke cacaoprodukten in een aantal super marktketens is dat mogelijk. Om mensen te laten kennismaken met deze eerlijke chocolade presente ren de Wereldwinkeliers donderdag 21 oktober hij de koffie een stukje van deze chocolade. Dat gebeurt bij de kraam, waarmee de Wereldwinkel Schouwen- Duiveland tussen 09.30 en 16.00 uur onder de Beuze (Zierikzee) aanwezig is. Voor de vaste bezoekers van de Wereldwinkel aan de Verre- nieuwstraat is deze chocolade niet nieuw. Sinds een aantal ja ren maakt deze eerlijke choco lade deel uit van het assorti ment van de Wereldwinkeliers. Vanaf woensdag is deze eerlij ke chocolade nu ook verkrijg baar in een aantal supermarkt ketens en Jamin. Na de Max Havelaar koffie (koffie, waar voor de producenten een gega randeerde en eerlijke prijs krijgen) ligt er op de schappen van een aantal supermarkten nu ook eerlijke chocolade, voorzien van het Max Havelaar keurmerk. Deze chocolade (Tjoklat) is van Baronie- De Heer bv. Daarmee heeft de kof fie met het Max Havelaaf keur merk nu gezelschap gekregen van chocolade en andere cacao produkten. Het Max Havelaar-keurmerk garandeert de koper dat zijn produkt ingekocht is voor rechtvaardige prijzen, waar mee koffieboeren maar ook ca- caoboeren in staat zijn een re delijk bestaan op te bouwen. Door het enorme aanbod van cacao zijn de prijzen sinds 1980 met 70% gekelderd. Verminde ren van de produktie is echter moeilijk omdat export van de ze grondstoffen de zo onont beerlijke deviezen oplevert. Daarbij zijn de kleine boeren veelal de speelbal van de tus senhandel die het meeste geld opstrijkt. Door rechtstreeks in te kopen bij organisaties van kleine boeren, die opgenomen zijn in het Max Havelaar regis ter wordt een eind gemaakt aan de woekerwinsten van de tussenhandel. Behalve die rechtstreekse inkoop krijgen deze boeren een toeslag op de prijs die op de wereldmarkt geldt, daarmee worden ze ,in staat gesteld om hun achter stand in ontwikkeling weg te werken. Ook garandeert Max Havelaar een vaste minimum prijs waardoor de vaak grillige prijsontwikkeling op de we reldmarkt wordt opgevangen. Verder zijn de contacten tussen de Max Havelaar stichting en de organisaties van kleine boe ren van langdurige aard, waar door de boeren zekerheid heb ben over de afname van hun oogst en dus ook zeker zijn van een bepaald inkomen. Directo Een stukje van deze eerlijke chocolade presenteren de We reldwinkeliers donderdag bij een kopje Residentiekoffie. Be halve deze koffie is aan de kraam ook een nieuw soort koffie te koop, de Café Costa Rica Directo. In tegenstelling tot de meeste andere koffie- soorten die in onbewerkte vorm worden ingevoerd, wordt deze koffie in het land van her-, komst gebrand en verpakt. Dit levert niet alleen extra werk maar oók extra inkomsten op, omdat de export van bewerkte produkten per saldo meer ople veren. ZIERIKZEE - De Zwem vierdaagse, die al vele jaren lang tijdens de herfstvakan tie wordt gehouden in het Zierikzeese zwembad Onderdak, is dit jaar groter van opzet dan ooit tevoren. Tijdens het evenement wordt dagelijks een demonstratie gegeven van een duik- of zwemactiviteit. Mario de goochelaar treedt op en de Zwemvierdaagse staat in het teken van een sponsoractie ten bate van het Ro nald McDonald Kinderfonds. Ook is aan het evenement een kleurwedstrijd ver bonden. De Zwemvierdaagse duurt van 25 tot en met 29 oktober. Deelnemers aan het evenement kunnen gedurende die periode dagelijks in het zwembad te recht om 500 meter ofwel twin tig baantjes te zwemmen. Voor kinderen tot tien jaar geldt een afstand van 250 meter. Het is de bedoeling dat de deelne mers aan de Zwemvierdaagse die prestatie in vijf dagen vier keer leveren. Daarvoor wordt men beloond met een medaille. Dit jaar is de Zwemvierdaagse voor het eerst gekoppeld aan een sponsoractie voor het Ro nald McDonald Kinderfonds. Het gaat om een landelijke ac tie van de Koninklijke Neder landse Zwem Bond (KNZB) waaraan alle zwembaden kun nen deelnemen. Het Ronald McDonald Kinderfonds zamelt geld in waarmee huizen wor den gebouwd bij de grote kin derziekenhuizen in Nederland. Die woonruimte is bestemd als tijdelijk onderkomen voor ou ders wiens kinderen, ver van hun woonplaats, in een kinder ziekenhuis zijn opgenomen. Op die manier kunnen ouders van ernstig zieke kinderen met hun gezin dicht bij hun kind zijn. Onder het motto 'Maak een plons voor het Ronald McDo nald Kinderfonds' kunnen de deelnemers aan de Zwemvier daagse een bijdrage leveren aan dit goede doel door de baantjes die zij zwemmen te la ten sponsoren door familie, vrienden of kennissen. Bij in schrijving voor de Zwemvier daagse krijgt men een kaart waarop kan worden ingevuld welk bedrag zij per gezwom men baantje willen betalen. De kaart plus het gesponsorde be drag dient op de laatste dag van de Zwemvierdaagse te worden ingeleverd. Kinderen van vier tot en met vijftien jaar krijgen als dank voor hun deelname een certificaat waar mee ze bij McDonalds gratis kunnen eten en drinken. Gedurende de Zwemvierdaag se wordt dit jaar dagelijks tus sen 10.00 en 10.30 uur en 20.30 en 21.00 uur in het zwembad een demonstratie gegeven. Het betreft demonstraties die wor den verzorgd door de duikvere- niging Scaldis (maandag avond) en de Reddingsbrigade Zierikzee/Duiveland (woens dagavond). Dinsdagmorgen laat men zien wat peuterzwem- men inhoudt en dinsdag- en donderdagavond krijgt het pu bliek een voorproefje van een nieuwe fitness-groep die na de herfstvakantie van start gaat in Onderdak: aquatraining. Het gaat om jogging- en fit nessoefeningen die in het wa ter op muziek worden uitge voerd. Verder wordt de Zwemvier daagse aantrekkelijk gemaakt via een aantal evenementen. Zo treedt de Zierikzeese gooche laar Mario woensdagmorgen van 10.00 tot 10.30 uur op in de sporthal van Onderdak, die speciaal daarvoor wordt inge richt als een klein theater. Kin deren die deelnemen aan de vierdaagse kunnen zich woens dagmorgen ook laten schmin ken. Verder kunnen alle deel nemers tot twaalf jaar mee doen aan een kleurwedstrijd, waarvan de in te kleuren plaat in het teken staat van activitei ten in het water. Om alle volwassenen in de ge legenheid te stellen aan de Zwemvierdaagse deel te nemen is dagelijks tussen 09.00 en 10.00 uur kinderopvang gere geld. Ook is het mogelijk om als groep (klas, school, buren, vereniging) aan het evenement mee te doen. Voor de grootste deelnemende groep is een prijs beschikbaar. Deelnemers aan de Zwemvierdaagse kunnen op vertoon van hun deelnemersbe- wijs na afloop van het evene ment (tussen 1 november en 31 december) een keer gratis zwemmen in Onderdak. Van 25 tot en met 29 oktober kan men dagelijks van 7.00 tot 10.00 uur, 10.30 uur tot 12.00 uur en 18.00 tot 20.30 uur in het zwembad terecht om baantjes te trekken in het kader van de Zwemvier daagse. ZIERIKZEE Kibboets Op woensdag 13, donderdag 14 en vrijdag 15 oktober zijn in de Driekoningenlaan 23 in Zierik zee artikelen uit de kibboets in Israël te bezichtigen en te be stellen. De artikelen, die in de kibboets vervaardigd zijn, worden geïmporteerd door het Israël Produkten Centrum (IPC) in Nijkerk. CPB/NCVB De Nederlandse Christen Vrou wen Bond (NCVB) en de Chris telijke Plattelandsvrouwen Bond (CPB) hebben voor woensdag 20 oktober een geza menlijke vergadering op het programma staan. Deze wordt vanaf 19.45 uur gehouden in de zaal van de Christelijke Gere formeerde Kerk in Zierikzee. Voor deze vergadering is me vrouw W. den Tbom uitgeno digd. Zij zal iets vertellen over haar werk als keurmeester bij de Keuringsdienst van Waren. BRUINISSE Collecte De Werkgroep Ontwikkelings samenwerking (WOB) collec teert van maandag 18 tot vrij dag 22 oktober huis-aan-huis in de gemeente Bruinisse. De op brengst is bestemd voor een kindértehuis in Sri Lanka. In dit tehuis werken Wim en Di- neke Mulders-Kik. Gestreefd wordt naar een bedrag van 7.500,- voor de aanschaf van een rolstoel voor een poliopa tiënt, een speelplaats op het terrein van kindertehuis Anan- dapura en het opzetten en ver beteren van de bezigheidsthe rapie. Deze therapie is gericht op het vervaardigen en verko pen van gebruiksartikelen, De artikelen zijn te koop bij de werkgroep. GOES Kinderopvang bij Contacta De Zeeuwse kinderopvang instellingen en de Provinciale Steunfunctie voor Kinderop vang (SOKZ) zijn present tij dens de Contacta die van maan dag 18 tot en met woensdag 20 oktober in Goes worden gehou den. Dit met het doel om werk gevers met vragen over kinder opvang te informeren over de verschillende vormen van be drijfsgerichte kinderopvang en de kosten daarvan. Tijdens de ze bedrij vencontacten-beurs zullen medewerkers van de PKV-adviesgroep werkgevers benaderen in het kader van een onderzoek naar de wenselijk heid van het starten van een Bedrijfsfonds Kinderopvang voor de provincie Zeeland. De opdrachtgevers voor dit onder zoek' zijn de FNV-Zeeland en de SOKZ. De financiering van dit onderzoek is mogelijk ge maakt door de Sociaal Econo mische Consultatiegroep van de provincie Zeeland. Naar verwacht zijn de resultaten van dit onderzoek in december be kend. Theater Donderdag 21 oktober treedt in het podium 't Beest, Beesten markt 3 in Goes, theatergroep De Parade op. Zij brengen het theaterstuk De knie van de Voetballer, naar Pasolini als onderdeel van het vierjaren plan De alles vernietigende be geerte. Het script werd samen gesteld uit verslagen van rechtszaken, getuigenissen van vrienden en kennissen en bio grafieën van de controversione- le schrijver Pasolini. Pasolini is de maker van beruchte eroti sche films en bestookte Italië in kranten, boeken films en pamfletten met zijn radicale inzichten over verzwegen kan ten van de burgerlijke samen leving. Aanvang 20.30 uur. Ds. B. Aalbersberg 45 jaar predikant ZONNEMAIRE - Het is zondag 31 oktober aanstaande vijfen veertig jaar geleden dat ds. B. Aalbersberg, Gereformeerd emeritus predikant te Vlaar- dingen in het ambt bevestigd werd. Geraldus Aalbersberg werd 27 juni 1913 te Rotterdam gebo ren. Hij bezocht de MULO in zijn geboorteplaats en vervol gens enige tijd de kweek school. Daarna was hij werk zaam in een administratieve functie en als directeur van een Evangelisatiebureau. In 1946 werd ds. Aalbersberg lerend ouderling te Zonnemaire waar hij in 1948 op grond van artikel 8 van de Kerkorde beroepbaar werd. Ds. Aalbersberg werd 31 oktober 1948 predikant te Zon nemaire. In 1949 en 1950 was hij legerpredikant te Indonesië en in 1952 deed hij intrede te Nieuwdorp. Van 1956 tot 1967 was hij evangelisatiepredikant te Vlaardingen waarna hij pre dikant te De Glind werd. Van 1971 tot aan zijn emeritaat, op 1 juli 1978, was ds. Aalbersberg nog predikant te Stadskanaal. Ds. M. G. Westerhof 60 jaar predikant BRUINISSE NIEUWER- KERK - Het is vrijdag 22 okto ber zestig jaar geleden dat ds. M. G. Westerhof, Hervormd emeritus predikant te Bruinis se, te Nieuwerkerk (Zld.) in het ambt bevestigd werd. Meindert Geert Westerhof werd 25 december 1905 in Gro ningen geboren. Hij bezocht de HBS in zijn geboorteplaats, deed aanvullend staatsexamen en studeerde vervolgens aan de Rijksuniversiteit aldaar. Op 22 oktober 1933 deed ds. Wester hof intrede in Nieuwerkerk (Zld.). Deze gemeente diende hij tot aan zijn emeritaat op 1 december 1969. Tijdens de oor log was hij enige tijd hulppre diker in Glimmen. Ds. Westerhof was onder meer lid van de generale synode, as- sesor de provinciale kerkver gadering Zeeland, quastor en praetor in de Ring Zeeland en leraar Hebreeuws aan het ly ceum in Zierikzee. Hij was na de oorlog en na de Watersnood ramp, in 1953, betrokken bij de restauratie van de kerk. Hij werkte mee aan het Handboek Pastorale Sociologie (1953) en schreef artikelen voor onder meer de Zierikzeesche Nieuws bode. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Hendrik-Ido-Am- bacht: S. van den Oever te Yer- seke; te Hoogeveen: D. C. de Dreu te Warns veld. Bedankt voor Aalten: J. Alma te Veenendaal (dg. Sola Fide). Gereformeerde Kerken Beroepen te Woerden: drs. F. C. van Dijke te Oostkapelle; te Pesse: P. A. Broere, kandidaat te Kampen, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaarstelling: P. A. Broe re, kandidaat te Kampen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Roodeschool: P. F. de Boer, kandidaat te Emme- loord; te Lutten: drs. R. J. Vreugdenhil, kandidaat te Em- meloord. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Meerkerk: A. van de Weerd te Dordrecht-Cen- trum. Bedankt voor Zeist: J. Weste rink te Bunschoten. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Brakel en te Hil versum: C. A. van Dieren te Stolwijk. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Steenwijk: E. He- res te Assen-Noord; te Creil in combinatie met Nagele: P. F. de Boer, kandidaat te Emme- loord. BROUWERSHAVEN BIJ DE Wij doen dit op: maandag bij Fiat-dealer v. d. Wekken dinsdag bij Peugeot-dealer De Nobelpoort woensdag bij Renault-dealer Braai donderdag bij Mazda-dealer Legemaate Vrijdag bij Citroen-dealer Goedbloed BEL ONS EVEN VOOR HET MAKEN VAN EEN AFSPRAAK BIJ DE ZIERIKZEESE AUTO DEALERS ALTIJD 150 APK gekeurde gebruikte wagens 3 tot 36 maanden garantie op arbeidsloon en onderdelen bij aan koop van-gebruikte wagens vanaf ƒ7500, Kosten rijklaar maken gebruikte wagens ƒ250,= (volle tank, gepoetst, papieren geregeld) Inruil en financiering mogelijk Iedere week een weekaanbieding Grevelingenstraat 1-3, 4301 XZ Zierikzee Telefoon 01110-12529 RENAULT t wit, 35.000 km 02 - '91 Nu.. Oudeweg 14301 TC Zierikzee Telefoon 01110-14951 WEEKEND-TOPPER 3-drs., 1989, wit, 50.000 km, sunroof, leuke bekleding, striping Van ƒ12.500,- voor Boerenweg 4, Zierikzee Telefoon 01110-12686 31.000 km, februari 1990, rood Prijs Oudeweg 2-6, Zierikzee Telefoon 01110-14453 bouwjaar: 1990, 69.000 km, wit. Prijs Driekoningenlaan 1, Zierikzee Telefoon 01110-12212 WEEKEND-TORPER 5 versnellingen, getint glas, spiegel rechts, klokje etc. bouwjaar 1986 normale prijs ƒ6.950,- Nuf 5-999j"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7