„Mensen moeten bewust worden van hun eetgewoonten en keuzes maken" autoschade? de kortste weg naar herstel KORT AUTOSCHADE Leasen van een tuin is moeite van het overwegen zeker waard Nieuw apparaat voor snelheidscontrole Nieuw tenue voor dames SKNWK van groothandel Struys Toys Actie voor veilige schoolroute Geleijnse uitverkoren als finalist voor IceTop Trophy Schoonheidssalon Active nu ook mogelijkheid tot bruinen Verkoping Tryfosa Diabetes Vereniging Themamiddag van ANBO Advertentie 8anninklaan8 4301 NN Zierikzee Tel 0*110-13551 ZIERIKZEE - De afdeling Zie- rikzee van de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen (ANBO) heeft voor donderdag 21 oktober weer een informa tie-middag op het programma staan. De bijeenkomst wordt gehou den in het ANBO-gebouw in de Paternosterstraat. Aanvang: 14.00 uur. Voor deze middag is Luuc Smit van de Stichting Slachtofferhulp Zeeland uitge nodigd. Smit zal nader ingaan op de werkwijze van zijn stichting, de mogelijkheden voor schade vergoeding en op allerlei zaken waarmee de slachtoffers van misdrijven en ongevallen wor den geconfronteerd. RENESSE - Sinds twee jaar zijn er enige leasecon cepten voor particuliere tuinen op de markt. Huisei genaren met een tuin, die vinden dat hun onroerend goed niet bij voor-, of achterdeur ophoudt en die dus vinden, dat zij „iets" aan de tuin moeten doen, heb ben met een keuzeprobleem te maken. Iets aan de tuin doen, is een ruim begrip. Wat dit „iets" moet zijn, hangt af van de individuele wensen, eisen en mogelijkheden van de tuinbezitter. Men kan de tuin zelf doen, want het geld is op. Dit komt veel voor bij aankoop van een nieuw huis. De Vereniging Ei gen Huis adviseert tien pro cent van het aankoopbedrag van het huis voor de tuin te re serveren. Dit percentage is in middels zo bekend, dat de meeste kopers dit bij aankoop in de begroting opnemen. In de praktijk blijken er zoveel on voorziene posten bij de inrich ting van het huis te ontstaan, dat er van deze tien procent voor de tuin nauwelijks iets over blijft. Men kan 09k een plan laten maken door een vak man en dit zelf uitvoeren. Dit is een uitstekende optie. Park Tuin Service hebben hier een specifiek produkt voor, het heet: Keuzepakket voor uw tuin. De Park Tuin Service hovenier maakt aan de hand van wensen en eisen van de op drachtgever een tuinontwerp met een gedetailleerde-, wer- komschrijvende offerte. Aan de hand hiervan bepaalt men, wat men de hovenier wilt laten doen en of wat men zelf doet, eventueel met begeleiding van de hovenier. Door deze samen werking ontstaat een beter re sultaat, dan wanneer men het alleen doet. Begeleiding Een andere mogelijkheid vormt de gefaseerde uitvoering van het tuinplan. De aanleg, of renovatie wordt over meerdere jaren verspreid en is daardoor beter te behappen. Begeleiding door een vakbekwame hove nier is bij deze keuze nodig. Er dient uitgegaan te worden van een goed tuinplan, omdat men anders tijdens de aanleg te vaak fouten moet herstellen. Dit is niet alleen vervelend, maar werkt ook vertragend voor de ontwikkeling van de tuin en kostenverhogend. Ténslotte kan men de aanleg of renovatie van de tuin leasen! Leasen van een tuin is een nieu we optie, die het overwegen waard is. De Park Tuin Ser vice hovenier ontwerpt een droom-tuin en legt deze aan. Men kan direct van deze tuin genieten en betaalt de tuin maandelijks op basis van een Lease-overeenkomst. Leasen is een uitstekende mogelijkheid voor tuinbezitters met een hoog inkomen, maar met een tekort een liquide middelen (bijvoorbeeld tweeverdieners en mensen in vrije beroepen), voor tuinliefhebbers, die hun geld belegd hebben en deze be legging graag willen aanhou den, of voor mensen, die be lang hebben bij fiscale rente aftrek. Maar het kan ook een mogelijkheid zijn voor men sen, die bewust kiezen om dichter bij huis te recreëren, omdat men de weekends liever niet meer in de rij wil staan met de auto, of voor kassa's en niet meer wil zoeken naar een goed plaatsje op een terras, waar men dan ook nog lang op een consumptie moet wachten. Rendement Een droom-tuin vraagt natuur lijk om een investering, maar het rendement van deze in vestering uitgedrukt in bespa ringen op andere uitgaven en in termen van liefhebberij en plezier hebben van is hoog. De beste mogelijkheid is voor ieder anders. Dit is van vele factoren afhankelijk, waaron der wensen, eisen, mogelijkhe den en tijd. Om het een en an der te weten te komen kan men zich vrijblijvend voor laten lichten .door een erkend hove nier. Deze zijn op de hoogte van alle alternatieven en verzekert de klanten bovendien van een goede nazorg. ZIERIKZEE - Onlangs is bij schoonheidssalon Acti ve een hypermoderne zonnetunnel geplaatst. Dit biedt mensen de mogelijkheid om ook 's winters een gezonde bruine kleur te hebben. Het bruiningsappa- raat, met 28 uv-Iampen en twee aparte, gehoekte ge- zichtsbruiners, werd vorige week feestelijk in ge bruik genomen. SIRJANSLAND - De Her vormde Vrouwenvereniging Tryfosa houdt zaterdag 16 ok tober een verkoping in de gro te zaal van de kerk in Sirjans- land. Tussen 14.00 en 17.30 uur kan men daar terecht voor allerlei handwerken en boeken. Spe ciaal om de kinderen zoet te houden zijn er diverse attrac ties. ZIERIKZEE - Woensdag 20 ok tober houdt de Diabetes Ver eniging Nederland (DVN) afde ling Schouwen-Duiveland een najaarsbijeenkomst in het Huis van Nassau in de Lange Nobelstraat in Zierikzee. De aanvang van deze bijeenkomst is 19.30 uur. De avond wordt geheel ver zorgd door mevrouw M. M. Moelker. Zij is diëtiste van be roep. Het thema van de avond is: Nieuwe ontwikkelingen op dieetgebied, hoe zit dat met suiker? Na afloop van de lezing van mevrouw Moelker is er ge legenheid tot het stellen van vragen. Tijdens de lange en koude win teravonden kijkt vrijwel ieder een er verlangend naar uit. De vakantie. Lekker languit op het strand genieten van de zon. Voor de mensen die niet zolang kunnen wachten, of er ook 's winters gezond uit willen zien. is er nu de mogelijkheid om bij schoonheidssalon Active in Zierikzee een lekkere bruine kleur te krijgen. Dat dat op een verantwoorde manier hoort te gebeuren spreekt voor Astrid Sluijs, eigenaresse van de schoonheidssalon voor zich. ,,De mensen die hier komen krijgen een optimale begelei ding, het is niet zo dat iedereen die binnen komt zomaar even bruin kan worden. Er spelen een heleboel factoren mee die een persoonlijke kuur sa menstellen. bijvoorbeeld medi cijngebruik en erfelijke facto ren zoals haarkleur en de kleur van de ogen" zegt zij. Huidanalyse Er wordt dan ook aan de hand van de gegevens van de klant een nauwkeurige huidanalyse gemaakt, zodat men geen en- kol risico loopt en op een vol komen veilige manier een ge zonde kleur kan opbouwen. Niet iedereen reageert name lijk hetzelfde op de zon en daarom is ook de reactie op een zonnebank heel verschillend en heel persoonlijk. En natuurlijk hoort bij een uit breiding ook een aanbieding. Deze geldt voor al die mensen die niet kunnen wachten tot de volgende zomer en vóór 1 no vember een kuur van tien pe rioden bespreken. Hiernaast geeft ze ook allerlei soorten massages, waaronder sportmassage en ontspannende massages voor mensen die in verband met spanning of een verkeerde houding achter het bureau regelmatig 'vast zitten'. Maar ook binnen de sportscho len is zij nog actief. Ze geeft on der meer scholing aan de mede werkers in samenwerking met de stichting FitlVak en geeft op free lance-basis lessen in diver se sportscholen. Chronische gewrichtsklachten Binnenkort start Staps dus naast haar praktijk aan huis een groepscursus voor mensen die te kampen hebben met overgewicht. De cursus bestaat uit acht lessen waarin de voe dingsadviezen gecombineerd worden met een training van een uur. De training is gericht op vet verb randing en spier- versterking, zonder gebruik te maken van gewichten, en is derhalve zeer geschikt voor mensen die last hebben van chronische gewrichtsklachten, die vaak te maken hebben met overgewicht. Zij richt zich spe ciaal op de vijftig-plussers. „Deze mensen associëren een sportschool vaak met body builders en meisjes in strakke pakken en de drempel is voor hun vaak te hoog, maar ze kun nen nergens anders naar toe", zegt ze. De lessen in Mondragon begin nen op een laag niveau en wor den langzaam opgebouwd. „We bewegen op muziek met weinig rust en zonder springen of hardlopen", zegt Staps. „Door de langzame opbouw van de lessen kan iedereen het tempo volgen en gaan ze zich langza merhand fitter voelen en hier door ook in het dagelijks léven meer bewegen, zoals fietsen en wandelen". Na acht weken we ten de cursisten uiteindelijk veel meer over voeding en hoe het lichaam functioneert en kunnen ze besluiten of ze ver der gaan met de cursus of er een punt achter zetten. „Maar het zijn vaak zeer gezellige groepen en de ervaring is dat ze ook per groep verder gaan met de cursus, want het stimuleert ook wanneer je samen bezig bent om hetzelfde probleem te overwinnen", aldus Staps. RENESSE - Een jury onder leiding van meesterijs- bereider Peter Wolfsen, bezocht in de afgelopen pe riode IJssalon Croissanterie Geleijnse in Renesse. Naar aanleiding van dit bezoek werd dit bedrijf uit verkoren als finalist van de IceTop Trophy 1993. De jury beoordeelde de ijscou pes en -desserts op smaak, ori ginaliteit en presentatie. Daar naast werd er ook gelet op be diening, hygiëne en de prijs- kwaliteit-verhouding. De vak wedstrijd is door Horeca Ne derland (sectie IJsfrica) in sa menwerking met het vakblad Cafetaria Plus en Scholier Ne derland georganiseerd. De IcéTop Trophy is ingesteld om het vakmanschap en de creativiteit bij het samenstel len en presenteren van ijcrea- ties te stimuleren en daarmee de kwaliteit van ijscoupes en ijsdesserts in restaurants en ca fetaria's te verbeteren. Horeca Nederland acht het juist haar taak om in het belang van haar leden en de consument doorlo pend te werken aan kwaliteits verbetering. De jury bezocht in totaal onge veer honderd cafetaria's en restaurants. Op grond van de onaangekondigde bezoeken zijn twaalf bedrijven geselec teerd, waaronder dus IJssalon en Croissanterie Geleijnse. De ze nemen het in januari in Maastricht, tijdens de vak beurs BBB in het MECC, op te gen mevrouw N. van Stee- landt. Zij is titelverdedigster en mededingster naar de felbe geerde Gouden IJsknijper met de bijbehorende wisseltrofee. ZIERIKZEE - De politie van Schouwen-Duiveland krijgt deze week de beschikking over de aller nieuwste apparatuur op het gebied van snelheids controle, Het gaat om een apparaat, nog kleiner dan een schoenendoos. Het voordeel zit in het feit dat de apparatuur zonder politieauto gebruikt kan worden en derhalve overal waar nodig, zeer onopvallend ge bruikt kan worden. Het ligt in de bedoeling de ap paratuur te gaan gebruiken op plaatsen waar veel klachten vandaan komen. Dus niet op de doorgaande routes, daar blijft de politie op de gewone manier met auto's controleren, maar in de stads- en dorpskernen. Ge bieden waar veel klachten van daan komen zijn bijvoorbeeld de Nieuwe Haven, de Schel- destraat en de Haringvliet- straat in Zierikzee en de Julia- nastraat in Burgh-Haamstede. Het apparaat heeft twee scan ners die in een v-vorm naar buiten komen en zo de snelheid van de langsrijdende auto re gistreert. Enkele meters er vandaan staat een politieagent die het kenteken opneemt en doorgeeft per portofoon aan een collega die een paar hon derd meter verderop staat. Het ligt in de bedoeling om dan ge lijk een proces-verbaal uit te schrijven. Het is voor het eerst dat dergelijke apparatuur op Schouwen-Duiveland gebruikt wordt. In Goes wordt deze me thode al langere tijd met succes toegepast. Volgens de politie is het niet de bedoeling om zoveel mogelijk processen-verbaal uit te schrijven maar om meer con trol e te krijgen over snelheids overtredingen. Een tijd dat het apparaat ingezet zal worden is onder meer als kinderen naar school gaan en veel risico's lo pen als er te hard gereden wordt in de bebouwde kom. Verder is het ook handig om klachten na te gaan die mis schien ongegrond zijn. NIEUWERKERK - Het dameselftal van voetbalvereniging SKNWK speelt met ingang van dit sei zoen in een tenue van sponsor Struys Toys bv. Jackie de Bruine (geheel links op de foto) overhan digde namens de groothandel in pluche beesten het tenue aan het elftal van de trainers Adrie Ma- thijse (tweede van links) en Richard Dalebout. Om de dames extra te stimuleren stelde hij hen bij een kampioenschap ook trainingspakken in het vooruitzicht. Vooralsnog maken de dames hierop een goede kans. Van de drie gespeelde wedstrijden wisten zij er twee in winst om te zetten. Ze ne men op dit moment een derde plaajs in in de vijfde klasse A. Anita Staps:Je kunt wel zeggen dit en dat mag niet, maar lekker is altijd vet en zout". (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK/ZIERIKZEE - Donderdag 28 oktober start oud-wereldkam pioenjudo, Anita Staps met een cursus Stapsgewijs slanker in de Heerenkamer van Restaurant Mondragon aan de Oude Haven in Zierikzee. De cursus bestaat uit voedingsadviezen in combinatie met één training in de week en is bedoeld voor mensen die gewicht willen kwijtraken en daarbij toch fit willen blijven, maar voor wie de drempel van een sportschool te hoog is. Donderdag 21 oktober geeft Staps een voorlichtingsavond. De aanvang hiervan is 20.00 uur en vindt eveneens plaats in Mondragon. De uit Tilburg afkomstige Ani ta Staps (32) heeft een oplei ding fysiotherapie achter de rug en de opleiding tot fit nesstrainer A. Daarnaast is zij gediplomeerd voedingsdes kundige. Reeds tijdens haar ac tieve loopbaan als judoka kwam zij in aanraking met het probleem van overgewicht. Voor de gewichtsklasse waar zij in uitkwam moest ze iedere keer veel gewicht verliezen. Tijdens het eerste WK voor da mes in 1980 (New York), waarin zij uitkwam in de categorie tot 61 kilo en deze ook als eerste wist te beëindigen, moest zij zelfs in drie dagen tijd drie ki lo overgewicht zien kwijt te ra ken. „En dit lukte altijd wel, maar ik raakte ook heel veel vocht kwijt en dat is niet de be doeling", zegt ze. Ze kwam dit probleem ook bij andere sporters tegen en tij dens haar studie fysiotherapie besloot zij om het probleem van een andere kant te benade ren en preventief te werk te gaan. „De voedingsgewoonten van de mensen moeten aange past worden en diskan eigen lijk allen maar door goede voorlichting te geven. Dan gaan ze bewuster eten eri keu zes maken. Want het is niet zo dat je alles maar moet laten staan. Een koekje bij de koffie mag best, maar dan wel in plaats van iets anders", aldus Staps. Hetgeen ze tijdens haar studie geleerd had paste zij in de praktijk toe in het sport- medisch centrum Medico fit in Rotterdam. Ze richtte zich met name op de preventie en revali datie van sporters en mocht be roemde sporters tot haar klan tenkring rekenen. Wegens za kelijke problemen is zij daar per 1 juli van dit jaar uit gestapt en een maand geleden is zij in Nieuwerkerk voor zich zelf begonnen. „Het liep ont zettend goed in Rotterdam en ik denk dat er ook in Zeeland een markt is. Er zit hier verder niets op dit gebied", verklaart zij deze stap. Voedingsadviezen nemen een belangrijke plaats in bij haar behandelingsmethode. Deze bestaat allereerst uit het meten van het vetpercentage van de cliënt. Daarna wordt door mid del van een check-up list be paalde gewoonten van de men sen belicht en vervolgens krij gen ze een voedingsadvies van Staps. „Door het veranderen van de eetgewoonten, veran dert ook de stofwisseling van de mensen. Hierdoor neemt het lichaam veel efficiënter alle voedingsstoffen op, waardoor men dus met minder toe kan. Het gevolg hiervan is dat de mensen veel centimeters (vet) kwijtraken zonder gewicht te verliezen. In eerste instantie werk ik dan ook alleen maar met ,de spiegel. De weegschaal gaat in een later stadium pas een rol spelen", aldus Staps. Stofwisseling Bij dit proces maakt zij tevens gebruik van een nieuw pro dukt op basis van kruiden. Dit is afkomstig uit Azië waar men veel aan preventieve gezond heidszorg doet. Dit produkt zorgt ervoor dat de stofwisse ling en eetgewoonten genorma liseerd worden. „Het is een complete maaltijd vervanger die ervoor zorgt dat men geen eetlust meer heeft, maar zich daarbij wel fit voelt, omdat de cellen van het lichaam opti maal gevoed worden", aldus Staps. BURGH-HAAMSTEDE - Namens de werkgroep 'Wij gaan weer naar school' overhandigde burgemeester H. Tees van Westerschouwen alle kinderen van de groepen één tot en met vier van de Christelijke Nationale School Onder de Wie ken een fietsvlaggetje. Het inmiddels bekende felgekleurde vlaggetje met een lange flexibele steel wordt aan de fiets bevestigd, zodat de kinderen beter zicht baar zijn in het verkeer. Op deze wijze probeert de werkgroep, bestaande uit Mar tin Pieterman van Veilig Ver keer Nederland, de heer H. J. van Noord van de Voetgangers vereniging, de heer S. J. Vroon land van Veilig Verkeer Neder land en J. Midavaine van de Eerste Nederlandse Fietsers bond, de verkeersveiligheid voor schoolgaande kinderen nog verder te verhogen. Thema van de actie was: 'Doorbreek de gesloten cirkel'. Om het the ma aanschouwelijk te maken voor de kinderen en belang stellenden werd als letterlijke cirkel een ronde zandbak op het schoolplein uitgekozen. De initiatiefnemers hadden met stoepkrijt rondom de zandbak de namen van de betrokkenen opgeschreven. De bedoeling was dat iedere afgevaardigde er onder schreef wat zij bij zou den kunnen dragen aan een grotere verkeersveiligheid van schoolgaande kinderen. Burgemeester Tfees, als verte genwoordiger van de gemeente schreef op: Verkeersarme ker nen en veilige fietsroutes, waarbij hij wel opmerkte dat de vlaggetjes de kinderen soms een vogelvrij gevoel geven en dit niet zonder gevaar is. Een afvaardiging van de politie schreef neer: zoveel mogelijk aparte fietspaden en veilige oversteekplaatsen. Op die ma nier lopen de kinderen het minste gevaar. Aan de ouders de taak om kinderen zo vroeg mogelijk naar school te laten fietsen, ze te begeleiden en de verkeersregels door te geven. Een taak die ook voor het on derwijs is weggelegd natuur lijk. Dit zou nog verder geïn tensiveerd kunnen worden, volgens de werkgroep, door bijvoorbeeld samen te werken met de politie, de verschillende verkeersveiligheidsinstanties en dorpsbewoners. De heer Pie terman van Veilig Verkeer Ne derland schreef als motto: Laat je zien! Kleurige kleding en reflecterende tassen Niet alleen door het vlaggetje maar ook in kleurige kleding en reflecterende tassen. Henk van Noord van de Vereniging van Voetgangers omschreef zijn wens als volgt: Goed op de voetgangers letten, vooral op kinderen en oudere mensen. Jan Midavaine, tenslotte uitte zijn wens kernachtig: Actie. Stokpaardje van de ENFB is een 30 km zone binnen de be bouwde kom. Uit recente eva luaties blijkt namelijk dat er aanzienlijk minder verkeers slachtoffers vallen in gemeen tes waar dit al gerealiseerd is. In Zeeland zijn dat Veere, West- kapelle, Valkenisse en Rei- merswaal. Burgemeester H. Tees van Westerschouwen reikt de vlaggetjes uit aan de kinderen van groep één tot en met vier. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3