WEEKEND RECEPT Hülsta Studio bij Paauwe Interieur meest complete van heel Nederland dier in het vizier lieve mensen Actie om bezoek en waardering voor slijter omhoog te halen Een actieve cyperse kater Excursie stichting Oude Zeeuwse Kerken Een zeer groot aantal organisaties geeft medewerking aan Donorweek Tekencomputer vergemakkelijkt de keus van de consument Brioche met rookworst Basketbal- toernooi minder- validen Wandeltocht Kasporgo in Wilhelmina- dorp Boikestein verricht officiële opening Rebirthing leert mensen om zich diep te ontspannen WOENSDAG 13 OKTOBER 1993 15 U heeft nodig voor 4 personen: 1 gewelde rookworst 4 eetlepels grove boeren- mosterd 2 deciliter room 1 gram mosterdzaad 8 kerstomaatjes 8 selderijblaadjes 1 losgeklopt ei witte peper uit de molen Voor het briochedeeg: 5 gram gist Vs deciliter melk of water 250 gram bloem 200 gram boter of margari ne 10 gram suiker 3 eieren 5 gram zout Los de gist op in een deel van de melk of het water. Voeg de bloem, boter, sui ker, eieren, de rest van de melk of het water en zout toe. Laat het deeg circa één uur rijzen. Verdeel het gere zen briochedeeg in acht stukjes van circa 80 gram. Verdeel de rookworst in acht delen. Druk het stukje deeg in en leg hierop een stukje rpokworst. Vouw het deeg dicht en plaats het met de gladde kant naar boven in een bakvorm. Laat dit deeg in het vormpje op een warme tochtvrije plaats ge durende twintig minuten rijzen. Bestrijk het met los geklopt ei. Bak de brioche gedurende vijftien minuten in een voorverwarmde oven van circa 200° C (ovenstand 4-5). Breng de room met de grove boerenmosterd zacht jes aan de kook, voeg naar smaak wat peper toe en ver deel de warme saus over de borden. Leg de brioches op de saus. Garneer ze met sel derijblaadjes, kerstomaat jes en wat mosterdzaad. Lekker met een (zuurkool salade. Tip: In plaats van rookworst kan men ook knakworstjes (cir ca drie stuks) gebruiken. Voedingswaarde per portie: Energie: ±4135 kJ (990 kcal) Eiwit: 25 gram Vet: 76 gram Koolhydraten: 51 gram Het programma begint om 9.30 uur met een bezoek aan de Nieuwe Kerk in Zierikzee waar archivaris H. Uil informatie geeft over de geschiedenis van deze merkwaardige kerk. Or ganist R. Verhage bespeelt het orgel. Om 10.45 uur wandelt het gezelschap naar de Gast- huiskerk aan het Havenplein waar kerkvoogd van de Neder landse Hervormde Gemeente, L. E. Blikman wat vertelt over de restauratie van de kerk, die vanwege de boktor dringend nodig was. De heer Uil vertelt ook hier wat over de geschiede nis van de kerk. Vervolgens loopt het gezel schap naar de Lutherse kerk aan het gat van Westnoord westen waar R. van der Bijl in formatie geeft over de geschie denis van de kerk en de restau ratie van het gebouw die vorig jaar werd afgerond. Na een lunch in een hotel-restaurant in KAPELLE-BIEZELINGE Zondag 17 oktober kan ieder een in Kapelle-Biezelinge ken nismaken met Rebirthing. In centrum Namaskara aan de Waardekensstraat wordt van 10.00 tot 17.00 uur een ken nismakingsmiddag gehouden. Bij de rebirthingtechniek wordt de adem gebruikt om de mens te bevrijden van geeste lijke en lichamelijke spannin gen. Door de in- en uitademin gen te verbinden kan men in contact komen met de emotio nele blokkades. Door deze toe te laten en te accepteren kan men ze stap voor stap loslaten. De ervaring leert dat mensen Noordgouwe gaat het gezel schap om 14.00 uur naar Drei- schor voor een bezoek aan de Nederlandse Hervormde kerk die het middelpunt van de his torische Ring vormt. Koster F. Roggeband houdt daarbij een inleiding over de geschiedenis van de kerk. De excursie wordt voortgezet in Brouwershaven waar men om 15.15 uur de grote Sint Nico- laaskerk bezoekt die momen teel een ingrijpende restaura tie ondergaat. Mevrouw H. van der Mark vertelt wat over deze restauratiewerkzaamheden en over het verleden van het ge bouw. De excursie wordt beslo ten met een koffie/theestop in een Brouws restaurant. Be langstellenden kunnen zich voor deelname aan de excursie aanmelden via storting van 55 gulden op giro 99692 van de Stichting Oude Zeeuwse Ker ken te Middelburg. zich daarna diep ontspannen voelen. Tijdens de kennisma kingsmiddag wordt rebirthing gecombineerd met dans en li- chaamswerk zodat men zowel lijfelijk, emotioneel als men taal blokkades ervaart en daardoor ook los kan laten. Irene Rozenburg, die de ken nismaking verzorgt, heeft tien jaar in het onderwijs gewerkt als lerares lichamelijke opvoe ding. Daarna werkte zij ruim zes jaar in de gezondheidszorg en nu heeft zij een praktijk voor rebirthing, lichaamswerk en neohypnotherapie. Voor meer informatie kan men bel len: 01100-11377. Aldus luiden de woorden van Johan Paauwe van Paauwe In terieur in Zonnemaire. De be hoefte aan kwaliteit, lange le vensduur en bovenal persoon lijke stijl hebben volgens hem De Stichting Donorvoorlich ting geeft zo duidelijk moge lijk voorlichting aan een breed publiek over het onderwerp van orgaan/weefseldonatie na overlijden ten behoeve van transplantatie. Het donorcodi cil is namelijk bij vrijwel ie dereen bekend, maar over de achtergronden en gevolgen van orgaan/weefseldonatie be staan nog veel misverstanden. Daarom werkt de Stichting hard om onduidelijkheden en drempels bij het publiek weg te nemen en probeert zij op al- OUDDORP - Zaterdag 16 okto ber houdt Mindervaliden- sportvereniging d'Antilopen Schouwen-Duiveland een rolstoelbasketbaltoernooi in MFG Dorpstienden in Oud- dorp. De deelnemende teams komen uit Middelburg, Ridderkerk, Middelharnis en Scharendijke. De eerste wedstrijden begin nen om 11.00 uur. De prijsuit reiking staat om 16.30 uur ge pland. Het publiek kan gratis kennis maken met deze bijzon der boeiende sport die door veelal minder-valide sporters beoefend wordt. WILHELMINADORP - Zater dag 16 oktober houdt het wan- delcomitc Kasporgo uit Goes haar jaarlijkse najaarswandel- tocht. De start is om 14.00 uur. Dit jaar is de start en finish bij café 't Hoekje aan de Westha- vendijk in Wilhelminadorp. De afstanden die men kan lopen zijn vijf, tien en vijftien kilo meter. De inschrijving staat vanaf 13.15 uur open. Voor in formatie kan men bellen naar telefoonnummer 01100-27179. het bedrijf er toe gebracht een aantal concepten uit te werken. De nieuwe Hülsta Studio is daar een schitterend voorbeeld van. Deze studio is de meest complete van Nederland. Van lerlei manieren mensen tot praten en nadenken te bren gen. Extra aandacht Het onderwerp van orgaan/ weefseldonatie krijgt tijdens de Nationale Donorweek, die dit jaar van 15 tot en met 23 ok tober gehouden wordt extra aandacht. Het thema luidt dit jaar: 'Donor worden, dat doe je voor elkaar'. In het kader van de Donorweek ontwikkelt de Tijdens de Nationale Slijters- week ontvangt iedere klant bij besteding van dertig gulden een aardige attentie van de slij ter. Deze bestaat uit een gratis CD en een 32 pagina's tellend couponboekje met tips, recep ten en adviezen die met koken, eten en drank te maken heb ben. Jaap Eggermont compo neerde een speciale compositie van Free and Easy voor de ge produceerde CD met ruim een uur kwaliteitsmuziek van oner andere Gloria Estefan, Tbn ieder woonsysteem van Hülsta zijn in de showroom meerdere voorbeelden te zien. Daarnaast herbergt deze show room een unicum voor Zeeland in de vorm van een slaapstudio van maar liefst tweeduizend vierkante meter. Hier zijn legio slaapopstellingen en linnen kasten te bewonderen, die tot in de puntjes gedecoreerd zijn. ,,Bij de totale verandering van het slaapkamergedeelte in de showroom hebben we bewust gekozen voor kleinere ruimtes om zo de mensen een realisti scher idee te geven van de Stichting zelf diverse activitei ten. Eind september heeft zij 20.000 exemplaren verspreid van een poster die speciaal voor deze week is gemaakt, en vindt er in een groot aantal ge meenten mupi-reclame plaats. Daarnaast heeft ze ter onder steuning van de Nationale Do norweek in de afgelopen maan den ruim 18.000 organisaties, instellingen, verenigingen, ge meenten en bedrijven aange schreven. Dit heeft een over weldigend aantal reacties op geleverd. Naast het ophangen van posters hebben meer dan zeshonderd organisaties en in stellingen hun daadwerkelijke medewerking toegezegd. Voorlichtingsfilm Ook de omroeporganisaties hebben toegezegd het initiatief van de Stichting Donorvoor lichting te steunen. Via Radio I en 2 zal tijdens de Donorweek dagelijks een omroepbericht worden uitgezonden en via de Sharp, Neil Diamond, Lou Rawls en Celine Dion. De activiteiten rond de Natio nale Slijtersbon en de Nationa le Slijtersweek worden gecoör dineerd door de in Apeldoorn gevestigde Stichting Aktivitei- ten Slijtersbranche, kortweg STAS genoemd. STAS heeft als doel het bezoek aan de slijter en de waardering voor de dran kenspecialist en zijn assorti ment naar een belangrijk ho ger niveau te tillen. De start van STAS is in 1992 gestart als grootte van de opstelling", al dus Paauwe. Samen met de stu dio waar alle bodems, matras sen en dergelijke opgesteld staan is Paauwe een van de grootste slaapspecialisten van Zeeland. In de collectie zit ook een dui delijke prijsopbouw. ,,Men kan het op die manier zo duur ma ken als men zelf wil", aldus Paauwe. Wat de prijs betreft heeft Paauwe speciale Budget- Concepten ontwikkeld, deze zijn met name bedoeld voor jongeren en voldoen aan een grote behoefte. Als voorbeeld wordt in de showroom een vol ledig ingerichte kamer aange dragen. ,,Daar wordt dan een totaalprijs aangegeven van een bepaald bedrag, waaraan de klanten hun budget kunnen meten", zegt Paauwe. Die verder benadrukt dat er naast de scherpe prijs zeker ook op de kwaliteit van de meubelen gelet wordt. Wanneer men behoefte heeft aan advies maakt men bij Paauwe gebruik van een teken computer. Met dit nieuwe sy steem, dat vrij uniek is in de woninginrichting, kan een vol ledig beeld samengesteld wor den naar de behoefte van de klant. Die krijgt exact te zien hoe zijn'interieur eruit komt te zien met de door hem gewenste meubelen. Bovendien is het met deze computer mogelijk om de opstelling van de meube len in de kamer ook vanuit ver schillende standpunten te be kijken, hetgeen de keuze bij zonder vergemakkelijkt. „Hierdoor is de klant vrijwel verzekerd van langdurig woon genot en daar gaat het toch ten slotte om", aldus Paauwe. televisie is de nieuwé 1-minuut TV-spot van de Stichting gedu rende de actieweek op verschil lende tijdstippen te zien. De nieuwe Socutera-film 'Het Ro de Testament' wordt op zondag 17 oktober om 18.35 uur via Ne derland 3 uitgezonden. Beide films zijn een verkorte versie van de voorlichtingsfilm die tijdens de openingsbijeen komst in première zal gaan. Daarnaast is financiële steun aan voorlichtingsprojecten van harte welkom. De Stichting is immers geen collecterende in stantie; voor al haar activitei ten is zij afhankelijk van (een malige) subsidies, bijdragen en contributies. Ook hiervoor heeft zij ten gevolge van de mailing toezeggingen gekre gen. Al deze vormen van steun, medewerking en publiciteit zijn voor de Stichting heel be langrijk. Alleen met hulp van zoveel mogelijk anderen kan zij het onderwerp van or gaan/weefseldonatie onder de aandacht van het brede pu bliek brengen. AMSTERDAM - De in Neder land wonende Franse zanger Philippe Elan presenteert zijn nieuwste programma ,,Met Elan" van 19 t/m 23 oktober in Klein Bellevue in Amsterdam. Zijn vaste pianist Martijn Breebaart begeleidt hem. een gezamenlijk initiatief van distillateurs, importeurs, de groothandel en de detailhandel in gedistilleerde dranken. In het boekje is een groot aan tal voordeelcoupons op 'ge- niet'-produkten en -diensten opgenomen. De coupons geven de consument recht op aantrek kelijke kortingen op onder meer boeken, keukenappara- tuur, entertainment, muziek, FilmNet, reizen en eten bui tenshuis. Omdat de slijter bij uitstek weet wat genieten is, vindt de klant in de winkels ook een display met de Mini Tip Culinair 'Beroemde drank jes in de keuken'. Nieuw is ook de Nationale Slij tersbon, een landelijk geldige cadeaubon die in verschillende coupures bij de slijter verkrijg baar is. Wie onzeker is of een bepaald produkt van de slijter naar de keuze van de ontvan ger is, kan met de Nationale Slijtersbon probleemloos iets van de slijter schenken. Het is voor het eerst, dat de volledige drankenbranche tot deze opmerkelijke vorm van samenwerking is gekomen. Doel is het bezoek aan de slij ter en de waardering voor de drankenspecialist en zijn as sortiment op een belangrijk hoger niveau te tillen. In het kader van de Nationale Slij tersweek zijn tal van activitei ten ontwikkeld. De winkels van de slijters zullen in het te ken van de actieweek staan en er is gratis informatie 'Genie ten van gedistilleerd' beschik baar. jI DEN HAAG - Tot 1 januari 1994 kunnen burgers en bedrijven, die een belastingaanslag met succes hebben aangevochten, de gemaakte kosten integraal terugvorderen van de Staat. Staatssecretaris Van Amels- voort van financiën is gezwicht voor de opvatting van de Twee de Kamer, dat recht in dit geval gaat boven het belang van de schatkist bij inperking van de vergoeding. Die inperking moet er overigens wel komen vanaf de jaarwisseling. ROSMALEN - Het Autotron Rosmalen houdt op zaterdag 16 en zondag 17 oktober de Auto tron Off-Road '93. Het twee daagse evenement, georgani seerd in samenwerking met .de Nederlandse Terreinsport As sociatie NTA, biedt bezoekers gelegenheid kennis te maken met terreinauto's. Van donder dag 21 tot en met 24 oktober is in het Autotron speciale aan dacht voor Frankrijk, met on der meer een stand van Ci- troën. NIEUWERKERK - In de Kattenopvang van de Sophia-Vereeni- ging tot Bescherming van Dieren in Nieuwerkerk zit de ge castreerde kater Rockey. Hij is tien maanden oud en de kleur is cypers. Deze kater is erg levenslustig en speels en hij vindt dan ook alles interessant. Stil zitten doet Rockey dan ook niet graag, hij is steeds bezig. Het is niet bekend of hij goed met soortgeno ten en honden om kan gaan. Wie denkt Rockey een goed tehuis te kunnen geven, kan bellen voor verdere inlichtingen, telefoon 01114-1583. De hond Bauke uit het Dierenasiel Schouwen-Duiveland in Zie rikzee is geplaatst. In dit asiel zitten drie honden en eenentwin tig katten. (Foto: Joop van Houdt). De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 29 september zijn: De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- W. Kik, Plantage 3, Bruinisse. De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- A. P. Grinwis, Blauwe Distel 14, Goedereede De derde prijs: Een waardebon van f 10,- L, Smalheer, Martinus Nijhoflaan 33, Kloetinge De sleutelwoorden van de puzzel van 29 september zijn: Te hooi en te gras De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 22 oktober in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel! Horizontaal 1. chaos; 4. bestuur; 7. zeer harde wind; 8. friet; 10. wettig be wijsschrift; 11. gevaar; 13. in fijne stralen begieten; 14. plaatsen; 16. vruchtje; 18. adoratie; 22. overtuigend; 23. iemand van zeldzame grootte; 25. Grieks eiland; 26. toverkunst; 27. buikloop; 28. onachtzaam. Verticaal: 1. wolfachtig roofdier; 2. zékere modificatie van zuurstof; 3. krie ken (van de dag); 4. poten van een haas; 5. met slinkse streken te werk gaan; 6. krom; 7. ziekte van het vee (ringvuur); 9. gelaatskleur; 12. arts; 15. met zich voeren; 16. verlegen; 17. vreeswekkend beeld; 19. Griekse godin van de vrede; 20. aanhoudend; 21. reisgoed; 24. insekteneter De sleutelwoorden worden gevormd door de letters in de vakjes 27, 24 en 25, 2, 7, 9 en 12,10.10, 9 en 18. 2. 2. 23 en 22. 24. en 11. 10. 10. 9. C v»n Noon 3103 Olé, olé, olé, olé vanavond moeten ze winnen de Kuip is oranje de strijd kan beginnen. Een voorzet op Bergkamp hij scoort, zoals het moet subliem in de kruising met die dure rechtervoet. We winnen de wedstrijd de leeuw heeft gebruld zal het zo gaan? nog even geduld. Langeweg Naar Zierikzee, Dreischor en Brouwershaven ZIERIKZEE - Zierikzee, Dreischor en Brouwersha ven zijn de kernen die centraal staan tijdens een ex cursie van de stichting Oude Zeeuwse Kerken. De excursie wordt op zaterdag 30 oktober gehouden voor belangstellenden uit de hele provincie. Een van de medewerkers aan het werk met de tekencomputer. ZONNEMAIRE - „Ook in de woonsector heeft men te maken met een toenemende bewustwording van de consument. Deze wordt kritischer en veeleisen der. Om aan die veranderingen tegemoet te komen is het voor de woninginrichtingsbranche van groot be lang alert te zijn en voortdurend proberen de markt voor te zijn is een noodzakelijkheid in de snel veran derende wereld". HILVERSUM - De Stichting Donorvoorlichting (be kend van het rode donorcodicil) houdt dit jaar al weer voor de negende keer de Nationale Donorweek. De heer F. Boikestein verricht in Hilversum op vrij dagmiddag 15 oktober de offciële opening, waarna de genodigden de première bij kunnen wonen van de voorlichtingsfilm Het Rode Testament. Bovendien wordt diezelfde middag een nieuwe reizende ten toonstelling in gebruik genomen. Hiermee kan aan het publiek op verschillende manieren heldere voor lichting worden gegeven over orgaan/weefseldona tie. APELDOORN - Onder het motto 'De slijter weet wat genieten is' wordt van 21 tot en met 30 oktober de Nationale Slijtersweek gehouden, de eerste van een serie jaarlijks terugkerende actieweken waarin de schijnwerpers gericht zijn op het deskundige ad vies van de vakman-slijter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 15