Bruse Boys door Kloetinge uit de bekerronde gewipt Zierikzee blaakt van zelfvertrouwen Opnieuw tegenslag Peter van Vossen Hoofdrol DFS-keeper Edwin van der Zande ÊÈHMIÊÊ Geduld van spelers levert overwinning op tegen NVS Districts beker zuid 1 derde ronde Peter Willemse geeft beslissende voorzet WIK gelijk in oefen wedstrijd Johnny van Mourik behoudt nul voor Brouwershaven 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE UBJiIK NIEUW-VOSSEMEER - Het zelfvertrouwen bij Zierikzee groeit weer. De 0-2 overwinning in Nieuw-Vosse- meer tegen NVS brengt de formatie van trainer Kees Hagesteijn aan de leiding in de zondag vierde klasse G. Afgelopen vrijdagavond gingen de spelers en aanhang nog uit hun bol tijdens een etentje in Huis van Nassau en een bezoek aan discotheek Vanity. „Het is goed voor de sfeer, daar ontbrak het vorig seizoen wel eens aan", lachte aanvoerder Marco van Oeveren. „We hebben een selectie van ze ventien tot negentien spelers. De sfeer is goed en iedereen staat op scherp. We willen niet in dezelfde fout gaan als vorig jaar. Het belangrijkste is dat we geduld opbrengen en dat is vanmiddag gelukt", aldus Van Oeveren. Doelman Wim Lafe- ber onderstreepte die woorden: „Vorig seizoen zaten we er veel te snel doorheen. Aan het einde van de competitie vielen we door de mand. Ik ook, die fout mogen we niet meer maken. Het is vanmiddag ook moeilijk voetballen. Ik heb alleen in de eerste helft een aantal reddin gen verricht, maar in de twee de helft was er één keer een ge vaarlijke kopbal", concludeer de Lafeber. „Het is moeilijk om geconcen treerd te blijven. Ik krijg trai ning van Gerard Olijhoek en die laat niet veel heel aan mij. We zijn een aanvallende ploeg en met spelers als Frans Kom mer, Barry Hage en Michel Winkels voor je zit het goed in elkaar. Die kunnen één op één spelen en dat geeft wederzijds vertrouwen". Zierikzee is een nieuwe weg ingeslagen. Het be langrijkste voor de ploeg is dat er rust is binnen de gelederen. Het geduld opbrengen om op het juiste moment toe te slaan. Hagesteijn had schoon schip gemaakt binnen zijn selectie. Veel praten, etentjes en een dis co-avond brengen een collectie ve ploeg op de grasmat. NVS wenste niet mee te wer ken aan het geduld. Met wat harde overtredingen probeerde zij Zierikzee uit het evenwicht te krijgen. Binnen dertig minu ten kregen de NVS-spelers Cees Bosters en Henk van Loenhout geel voor zware over tredingen op Erwin Nelissen. In de eerste helft waren er kansjes voor Jan-Leen Boot, Serge Berrevoets en Eric Berre- voets. Aan het einde van de eer ste helft zakte de moed wat in de schoenen bij de Zierikzeese spelers. Zij waren heer en meester in de verdediging'en op het midden veld. Alleen die muur van NVS was niet te beslechten. „We gingen te veel in het tempo van de tegenstander spelen. Ja, dan valt er geen doelpunt en dan moet je toch geconcen treerd blijven voetballen. Ge duld was het belangrijkste", al dus Van Oeveren. Ook in de tweede helft bleef Zierikzee vanuit het middenveld openin gen zoeken. Het duurde dan ook precies 64 minuten voordat NVS-doelman Reinier de Jong werd gepasseerd. Een prima actie van Serge Berrevoets die de bal panklaar legde voor Marco van Oeveren en koel bloedig scoorde (0-1). Het doel punt hing al lang in de lucht. Want voor die fraaie actie wa ren Jan-Leen Boot en Serge Berrevoets al dicht bij een tref fer geweest. NVS probeerde het offensief te openen en Lafeber kreeg voor de derde keer een bal te ver werken in de tweede helft. Juist de kopbal van Cees Bosters was het enige serieuze gevaar voor Zierikzee. NVS was gevloerd en Hagesteijn wisselde Jan-Leen Boot voor Niels Lodewijk. Lodewijk wil de wel en stond op scherp. Hij was nog geen twee minuten in het veld toen hij voor open doel miskopte. De irritaties bij de NS V-spelers begonnen te groei en en scheidsrechter Sol uit Oost-Souburg loste de proble men al pratend op. De twee tur ven lange Lodewijk maakte in de 83e minuut 0-2 met het hoofd. Patrick Roggeband nam een vrije trap van de rechter vleugel en Lodewijk kopte tus sen de lange verdedigers de bal in de touwen. De wedstrijd was gewonnen. Scheidsrechter Sol had alles nodig om een opstoot je tussen Roggeband en de irri tante Dirk-Jan de Witte te be zweren. „We zijn nu echt een ploeg. Dat hebben we vanmiddag laten zien. Tben het eerste doelpunt viel liepen we zo over die ploeg heen. Het belangrijkste is dat we geduld op kunnen brengen. Vorig seizoen konden we niet wachten. We leren nu dat het anders kan. We zijn van nie mand bang in deze klasse. Het moet dit seizoen echt lukken. We blaken van zelfvertrou wen", liet aanvoerder Van Oe veren weten. Zierikzee moet zondag 17 oktober afreizen naar Vlissingen voor de ont moeting tegen Vlissingen dat momenteel een tweede plaats inneemt. De Vlissingse trainer Jan Kapelle was in Nieuw- Vossemeer dan ook een geïnte resseerde toeschouwer. NVS - Zierikzee 0-2 (0-0). 64. Marco van Oeveren 0-1. 83. Niels Lodewijk 0-2. Gele kaar ten: 6. Kees Bosters (NVS) over treding. 28. Henk van Loen hout (NVS) overtreding. 74. Antoon Ooms (NVS) spelbe derf. 90. Serge Berrevoets (Zie rikzee) overtreding. Scheids rechter: L. Sol uit Oost- Souburg. Tbeschouwers: 100. Hoek - Yerseke 2-2 Serooskerke - Oostkapel. 3-0 Breskens - SSV '65 2-5 Colijnspl.B - SKNWK 2-0 Kloetinge - Bruse Boys 1-0 Rillandia - SC Gastel 3-2 HVV '24 - NAC 2 2-2 RCS-RBC2 .'«rsr. 0-4 Beek-Vooruit - RKC 2 0-4 BLC - GDC 1-0 Goes - VVR 9-1 Yerseke en NAC 2 wns KLOETINGE - Bruse Boys is er niet in geslaagd om de vierde bekerronde van het district te bereiken. In een tamme wedstrijd op het Wesselopark in Kloetin ge ging de formatie van trainer Cees van Dijk met 1-0 ten onder. Tonnie van de Berge had zes minuten voor tijd haast de gelijkmaker op zijn schoen. De bal kaatste via de binnenkant paal uit het doel. „Als zo'n bal er ingaat dan had Kloetinge raar op zijn neus ge keken", vertelt keeper Jacob Muller. „We waren absoluut niet minder vanmiddag. Kloe tinge is toch kampioenskandi daat in de zaterdag tweede klasse. Jammer dat ik een fout je maakte en dat kost gelijk je kop", blikt Muller even snel te rug. Niet te zien De tweehonderd toeschouwers hebben niet echt een leuke wedstrijd gezien. Het meeste initiatief kwam nog van Bruse Boys. Zij creëerden nog een aantal kansen via Tonnie van de Berg en Mujo Avdic. Jacob van de Berge kwam niet in zijn spel omdat hij zwaar bewaakt werd door Jurriaan Maccow. Het was een echte bekerwed strijd waarbij het leek of beide ploegen geen belang hadden om een ronde verder te komen. Winnen zou leuk mee genomen zijn, maar als je verliest dan het vizier weer op de competi tie. Kloetinge is momenteel koploper in de tweede klasse en Bruse Boys een prima mid denmoter in de derde klas. Het klasseverschil op het Wesselo park was zaterdagmiddag niet te zien. „Zij hebben op elke positie een sterke speler staan. Heb jij het verschil gezien, ik niet. Je ziet dat we tegen zulke ploegen goed kunnen voetballen. Ik til niet zo zwaar aan het verlies hoewel ik toch graag had wil len winnen. Een tweedeklasser uitschakelen geeft altijd extra motivatie binnen je groep", vertelt trainer Cees van Dijk. Keeper Jacob Muller maakte één foutje en dat kostte Bruse Boys de kop. (Foto: Joop van Houdt). Jacob Muller groeide uit tot de beste man van het veld. Hij hield Bruse Boys lang op 0-0. In de tweede helft mocht Peter Willemse uit Bruinisse inval len bij de formatie van Kees Zwamborn. Willemse werd vrijdagavond door Zwamborn opgebeld om zich de volgende dag bij het eerste te melden. De Bruenaar speelt momenteel bij het tweede team omdat hij maar één keer per week kan trainen door zijn studie. Het was nota bene Peter Willemse die in de zevende minuut van de tweede helft de beslissende voorzet gaf waardoor John Benschap Knook met het hoofd kon scoren. Willemse was even Erik Ruitenbeek op de rechter vleugel te snel af en Jacob Mul ler twijfelde bij het uitkomen (1-0). Keeper Peter Noordijke, ex- Kerkwervenaar en ex-keeper van Zierikzee, kreeg tussen de palen van Kloetinge steeds meer werk te verrichten. Dat gold ook voor Zierikzeeënaar Pieter van de Neut die op de linker verdedigingsflank ope reerde voor Kloetinge. Van der Neut schakelde de snelle Bruse speler Mujo Avdic uit en ook toen Avdic het veld moest rui men voor Robin Ruitenbeek bleef hij goed acteren. Kloe- tinge-speler Edwin Zuydwegt had in de 64e minuut de tweede treffer op zijn schoen. Ijlij faal de voor open doel en Martin Verspoor redde de bal net voor deze de doellijn was gepas seerd. Hij viel hiermee niet uit de toon want ook zijn clubge noten maakten geen sterke in druk. In de laatste tien minuten ging Bruse Boys massaal aanvallen en daardoor ontstonden ge vaarlijke momenten voor het doel van Noordijke. Zes minu ten voor het eindfluitsignaal kwam het verrassende schot van de sterk spelende Tbnnie van de Berge. De bal kromde laag over de grond tegen de rechterdoelpaal. Binnenkant paal kaatste de bal weer terug in het veld en werd door Peter Balkenade tot corner geschopt. De wedstrijd ging hierna uit als een waakvlam. „In de tweede helft moesten wij wel aanvallen. Dan neem je risico's in de verdediging. We waren niet kansloos vandaag. Jammer dat de scheidsrechter het duwen en trappen van de tegenstander niet bestrafte", aldus Van Dijk die de volgende competitie-wedstrijd moet af reizen naar Rillandia. Kloetinge - Bruse Boys 1-0 (0- 0). 52. John Benschap Knook 1- 0. Scheidsrechter: Hoheker uit Middelburg. Tbeschouwers: 220. BUENOS AIRES - Zelfs Diego Armando Maradona maakt van Newell's Old Boys nog geen topploeg. Maradona, zo als de clubnaam suggereert niet meer piepjong, maakte zondag na twaalf jaar zijn ren tree in de Argentijnse voetbal competitie. Met een nederlaag, 1-3 bij Independiente. THOLEN - De hoofdmacht van voetbalvereniging WIK heeft met 1-1 gelijk gespeeld tijdens een oefenwedstrijd tegen Tho- lense Boys. Tholense Boys, koploper in de zaterdag derde klasse, kwam in de 35e minuut op 0-1 achter stand. Een vrije trap van Joost Rotte werd door Theo Witten berg simpel ingeschoten. De gelijkmaker volgde pas in de tweede helft. In de 65e minuut ontstond er een kansje voor het doel van WIK-keeper Krijn Hendrikse (1-1). Vooraf had Joost Rotte twee keer oog in oog gestaan met de Tholense doelman. Rotte faalde in het afmaken. Erik-Jan Kort zag zijn afstandsschot op de boven- ligger belanden. WIK kwam niet volledig binnen de lijnen. Patrick de Broekert (scheen beenblessure), Danny van Oe veren (botontsteking) en de broers Edwin en Marco Ganze- man (werk) waren afwezig. Bo vendien viel Marcel Hendriks na tien minuten spelen uit met een enkelblessure. Scheurtje in linker knieband Peter van Vossen hoort vandaag of een operatie noodzake lijk is aan zijn linker schouder. (Foto: Joop van Houdt). HUIZEN - Voetballer Peter van Vossen heeft opnieuw een tegenslag moeten verwerken. De 25-jarige Zierikzeeënaar liep afgelopen vrijdag tijdens de training bij Ajax een zware blessure op. Een speler ging op zijn knie staan en het ge volg was dat hij een scheurtje opliep aan de lin ker knieband. „Ik had heel veel pijn. Er is direct naar gekeken en de constatering is dat er een scheurtje in de knieband zit. De knie is nu helemaal ingepakt en de pijn is wat minder", vertelde Peter van Vossen zaterdagmiddag vanuit zijn woning in het Noord-Hollandse Huizen. Operatie Van Vossen rekent erop dat het herstel zeker drie a zes weken gaat duren. „Ik kan misschien wel weer snel de looptraining hervatten, maar het zou niet verstan dig zijn. Maandag (van daag) worden er foto's geno men van mijn linker schou der. Dan wordt er gekeken of een operatie noodzake lijk is wegens mijn trombo se onlangs. Zou een operatie nodig zijn dan wordt er waarschijnlijk beslist om deze.zo snel mogelijk plaats te laten vinden. Dat zou be tekenen dat ik tot het einde van het jaar uitgeschakeld ben", aldus Van Vossen. De zevenvoudige internatio naal werd eerder dit seizoen geplaagd door een spier blessure in het dijbeen en trombose in de linker schouder. De aanvaller kwam bij Ajax pas toe aan vier invalbeurten en scoor de nog niet voor de Amster damse club. Ajax nam Van Vossen in augustus over van Anderlecht. Hij was daar mee de duurste speler die ooit door Ajax werd aange trokken. Peter van Vossen mist door zijn tegenslagen ook de se lectie van het Nederlands elftal. „Ik heb contact ge had met bondscoach Dick Advocaat en we hebben de situatie doorgesproken. Ik had een kleine hoop dat ik toch voor Oranje geselec teerd zou worden, maar door de blessures is het lo gisch. Laten we hopen dat Nederland wint van Enge land want het resultaat staat voorop", laat de sym pathieke Van Vossen weten. De Zierikzeeënaar maakt moeilijke tijden mee, maar dankzij zijn vechtlust en on dersteuning van trainer Louis van Gaal blijft Van Vossen hopen op betere tij den. „Ik heb het enorm naar mijn zin bij de Amsterdam se club. Ik heb een goed con tact met Van Gaal en hij is precies zoals ik hem voorge steld heb. Het zijn moeilijke tijden voor mij, maar ik kom er wel doorheen'laat Van Vossen weten vanuit zijn woning in Huizen. BURGH-HAAMSTEDE - „Ik heb in de rust de jon gens er flink van langs gegeven. Het was in de eerste helft echt een grote puinhoop", vertelt DFS-trainer Peter Aertssen. De uitbrander van de trainer uit Goes hielp. De 2-4 ruststand werd omgebogen in een 6-5 overwinning tegen Cadzand. „Ik was na afloop een gelukki ge man. Ik had keeper Edwin van der Zande wel willen kus sen. Die keeper heeft voor mij twee punten verdiend", prees Aertssen de doelman van DFS. DFS rommelde maar wat aan in de eerste helft. De verdedi ging maakte fout op fout en dat bracht de ploeg dik in de pro blemen. Binnen vier minuten scoorde René Brusse wel de openingstreffer (1-0). Hij werd op maat bediend door Huib Nortier. In de 18e minuut maakte Marco van der Zande een kapitale blunder in de ver dediging. Angelo Martle kwam oog in oog met de DFS-keeper en scoorde (1-1). Twee minuten later scoorde Ferry Jansen op aangeven van Arco Dekker 2-1. Toen begon DFS weer te knoei en en Aertssen stond zich op te vreten langs de zijlijn. In de 30e minuut scoorde Ruud Lij senaars (2-2) en twee minuten later was het Martle die voor 2- 3 tekende. Vier minuten voor de rust was het weer Martle die een actie afmaakte met 2-4. Inmiddels had Dagmar van der Salm het veld moeten ruimen. „Ik moest wisselen van achte ren. Ik werd dat blunderen zat. Niemand begreep mij, maar ik moest een daad stellen". In de tweede helft kwam een zeer ge motiveerd DFS binnen de lij nen. „Ze kwamen het veld in en wilden het gras opvreten, zo fel waren ze". DFS ging inder daad furieus van start. In de 53e minuut verzilverde Ferry Jansen een strafschop en zeven minuten later was het Anco van de Linde die DFS op gelij ke hoogte bracht (4-4). In de slotfase was het Huib Nortier die twee keer scoorde en alleen Mochtar Abid stelde daar nog één treffer tegenover (6-5). NIEUW EN SINT JOOSLAND - Keeper Johnny van Mourik groeide in de wedstrijd Nieuwland tegen Brouwershaven uit tot de beste man. De keeper van Brouwershaven wist met een aantal uitstekende reddingen de nul vast te houden voor Brouwersha ven. Trainer Tbon van Tiggelhoven kon om de 0-0 eindstand uitein delijk lachen. „Als we vanmid dag met 3-0 hadden verloren dan was het terecht geweest. We kwamen er niet aan te pas. We waren te nonchalant. Ik heb mijn beide handjes dicht ge knepen voor dit ene punt", al dus Van Tiggelhoven. Brouwershaven liep in Nieuw en Sint Joosland steeds achter de feiten aan. De eerste serieu ze kans kwam pas in de 40e mi nuut. André Goudswaard ging goed door en kreeg zelf de kans om een schot te wagen op het doel. Hij gaf echter de bal af op de vrijstaande Remy Lievense. Deze schoot, maar de bal kaatste via een Nieuwland-ver- dediger weer uit het zestienme tergebied. In de rust kwamen de spelers van Brouwershaven tot de con clusie dat er bij Nieuwland weinig was te halen. De ploeg die vorig seizoen was gedegra deerd uit de vierde klasse KNVB was sterker. Brouwers haven besloot om massaal te verdedigen en daarmee ver diende ze uiteindelijk een punt. Marco van Oeveren (rechts) speelde een belangrijke rol op het middenveld van Zierikzee. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8