GRATIS ADVERTENTIE Handhaven podiumkunsten gaat aanzienlijk meer geld kosten Rommelmarkt dierenbescherming brengt ruim 4000 gulden op UW KRANT VAN i- r n Inbraken in woningen, manege en discotheek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ~n 32 Meerderheid Zierikzees college wil in 1994 kunstgrasveld Onder meer ten bate van uitbreiding dierenasiel Te veel gedronken 3 a 5 0 7 9 Inbraak in auto dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 MAANDAG 11 OKTOBER 1993 150e JAARGANG NR 25441 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 De verdere aanpassing van het vroegere CSG-gebouw tot multifunctioneel centrum gaat meer kosten dan de nog resterende f 125.000,—. (Archieffoto). ZIERIKZEE - De financiële consequenties van de aanleg van een kunstgras(hockey)veld en het handhaven van een. minimumaanbod van theatervoorstellingen zullen volgend jaar zeker worden aangekaart in de raadzaal van het Zierikzeese stadhuis. Volgens een meerderheid binnen b en w is nu de tijd aangebroken voor het realiseren van een kunstgrasveld voor Hockeyclub Schouwen-Duiveland. Nu de Stiehting Uit in Zeeland begin volgend jaar ophoudt te bestaan is het noodzakelijk dat alle gemeenten op Schouwen- Duiveland zich financieel inspannen voor het in stand houden van de professionele theatervoorstellingen. Over het inmiddels veelbes ken kunstgrasveld schrijvérT en w in hun toelichting op de begroting voor '94 dat „deze voorziening noodzakelijk is om de levensvatbaarheid en continuïteit van de hockeyclub te waarborgen". Een meerder heid binnen het college (de PvdA is van meet af aan tegen stander van zo'n grote sportin- vestering g-'wt, opm. red.) wil hiervoor een bedrag opne men in het bestedingsplan voor '94, zodat het veld alsnog in '94 kan worden aangelegd. De hoc keyclub - een club van ongeveer tweehonderd leden - zal hier voor zelf 214.000 gulden bijdra gen. Brouwershaven en Wester- schouwen zullen samen 65 mil le op tafel leggen, zodat van' Zierikzee een bijdrage van 221.000,- Wordt verlangd. Podiumkunsten Het wegvallen van de provin ciale subsidie van drie ton voor de Stichting T.JH in Zeeland heèft tot beroèi^ig geleid. Vaïi- af januari '94 moeten de ge meenten dan zelf gaan zorgen voor het culturele aanbod, het geen de nodige personele en fi nanciële consequenties met zich meebrengt. Zierikzee wil dit probleem ondervangen door aan te sluiten bij Middel burg, waar vergevorderde plannen bestaan voor het op richten van een eigen schouw burgorganisatie. Inmiddels heeft Zierikzee dan ook gevraagd wat het kost om ook voor Schouwen-Duiveland dergelijke diensten te verrich ten. Door het wegvallen van de pro vinciale subsidie is het duide lijk dat het handhaven van een minimaal podiumaanbod flink wat meer gaat kosten. Om dat op te brengen staat het voor het Zierikzeese college vast dat hiervoor op Schouwen-Duive land een gemeenschappelijk draagvlak blijft bestaan. Spe ciaal richt het college dan ook de blik richting Bruinisse. Tbt nu toe heeft Bru niet bijgedra gen in de kosten van het thea terbureau Uit in Zeeland. B en w van Zierikzee hopen dat Bru in de nieuwe situatie inziet dat de professionele podiumkun sten alleen door een gezamen lijke inspanning behouden kunnen blijven. Multifunctioneel gebouw Het voormalige CSG-gebouw is weliswaar al enige tijd in ge bruik als multifunctioneel cen trum, maar is daarvoor nog niet volledig aangepast. Een goede entree, een geschikte garderobe- en ontvangstruimte en een buffet- annex keuken voorziening zijn daarvoor no dig. Verder moet een aantal ruim ten verder worden aangepast aan de behoeften en wensen van de toekomstige gebrui kers. Van de indertijd beschik baar gestelde 750.000 gulden resteert na de allereerste op knapbeurt nog f 125.000,- en dat is volgens b en w onvol doende om het gebouw een echt multifunctioneel karakter te geven. Extra geld is volgend jaar dan ook nodig. Daarom is voor de exploitatie en verdere vervolmaking van het gebouw een bedrag van respectievelijk 96.150,- en 125.000,- opgeno men in het bestedingsplan voor '94. Het beheer en bestuur van het gebouw zal, zo verwacht het college begin 1994 worden overgedragen aan de in oprich ting zijnde Stichting Multi functionele Gebouwen Zierik- ZIERIKZEE - „Het is antiek meneer, allemaal antiek". Gehuld in een beige stof jas prees Cor van Vliet uit Brouwershaven de tweedehands artikelen aan die za terdag te koop waren onder de Beuze in het centrum van Zierikzee. Hij was een van de ongeveer vijftien vrijwilligers die de rommelmarkt mogelijk maakten die daar werd gehouden ten bate van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren. Het evenement bracht ruim 4000 gulden netto op. Drieduizend gulden daarvan (75 procent) wordt toegevoegd aan het bedrag dat wordt gere serveerd voor een uitbreiding van het Dierenasiel Schouwen- Duiveland. Een kwart van de opbrengst van de rommel markt gaat naar de landelijke Vereniging tot Bescherming van Dieren, waarvan de afde ling Schouwen-Duiveland on derdeel is. De afdeling hield in het voor jaar van 1993 ook al een rom melmarkt onder de Beuze, die 5400 gulden opbracht. „In ok tober is het natuurlijk wat minder druk. De meeste toe risten zijn vertrokken", stelde Jan Remmers uit Burgh- Haamstede vast. Toch stond hij er, als vrijwilliger in een kraam met elektrische artike len, verbaasd van wat nog werd verkocht. „Ik heb net een heel onbestemd apparaat ver kocht, dat we al een paar jaar hadden. Een soort voedingsap- paraat voor elekrische gereed schappen geloof ik. Na elke rommelmarkt werd het weer opgeslagen omdat niemand het kocht. Maar vanmorgen kwam er een hobbyist die er heel en thousiast over was". Andere bijzondere apparaten die zich tussen de inventaris in de kraam bevonden waren een hele oude bandrecorder en een kleine oude filmcamera. „Wat een bizar ding. Het ziet er niet uit. Je kunt er mee in- en uit zoomen. Maar volgens mij is hij toch voor foto's", aldus een bezoeker die het ding van alle kanten bestudeerde. Het werd Önderhandelingen over de aankoop van een boek tijdens de rommelmarkt van de Dierenbescher ming. (Foto: Marijke Folkertsma). vervolgens weer in zijn hoes gedaan en terug gelegd. Een reactie die regelmatig was te zien. „Er zijn veel kijkers, maar weinig kopers", stelde Jan Remmers vast. Onder de kopers signaleerde hij een op vallende belangstelling voo,r tweedehands platenspelers en oude LP's. „Niet alleen als cu riosum hoor. Ook om te gebrui ken". De rommelmarkt oefende ook aantrekkingskracht uit op jon geren die pas op kamers gingen wonen vanwege hun studie. „Die hebben er een handje van om af te dingen onder het mot to dat ze maar een arme stu dent zijn", grinnikt Remmers. Wanneer het om spullen gaat die werkelijk waarde hebben zegt hij daar niet gevoelig voor te zijn. „Anders wel hoor. Hoe meer er weg gaat, hoe liever". Ook toeristen met een tweede woning op Schouwen- Duiveland toonden belangstel ling voor het rommelmarkt- assortiment. Zo wisselden on der meer een gasfornuis, cen trifuge en meubelen van eige naar. Ook op een zitbad en een houten schommelwiegje werd al vroeg in de ochtend een briefje 'verkocht' geplakt. Een van de organisatoren van de rommelmarkt, mevrouw B. Arends vertelde dat dit jaar al le kleding en grote spullen die overblijven beschikbaar wor den gesteld voor transport naar Polen. De kleine spullen worden weer opgeslagen en over enkele weken uitgezocht. De troep gaat naar het grof vuil en de goede spullen wor den zorgvuldig bewaard. Want volgend jaar wil de Dierenbe- schermingsafdeyng weer één of twee rommelmarkten orga niseren in het centrum van Zie rikzee. „Er is nog heel veel geld nodig vooreen uitbreiding van het dierenasiel kan worden ge realiseerd". SCHARENDIJKE - Tijdens controles op het gebruik van alcohol heeft de politie drie weggebruikers aangehouden die te veel alcohol hadden ge bruikt terwijl ze daarna wel een auto bestuurden. In de nacht van vrijdag op za terdag betrapte men op de Rampweg tussen Scharendijke en Renesse Van L. uit Rotter dam op het rijden onder in vloed. Bij de ademanalysetest op het politiebureau te Zierikzee bleek de man 280 ug/1 in zijn li chaam te hebben, zestig ug/1 meer dan de toegestane hoe veelheid van 220 UG/L. Hij kreeg een boete van vierhon derd gulden opgelegd. Tijdens een rijdende politiesurveillan- ce werd W. uit Zierikzee aange houden voor controle. De hoe veelheid alcohol in zijn li chaam werd gemeten via een bloedproef en bleek zo hoog te zijn dat zijn rijbewijs werd in gevorderd. Politierechter In de nacht van zaterdag op zondag controleerde de politie een groot aantal weggebrui kers via de blaastest op het ge bruik van alcohol. Van de W. uit Zierikzee bleek 255 ug/1 in zijn lichaam te heb ben. Ook hij kreeg een boete van vierhonderd gulden. Bij De H. uit de gemeente Mid- denschouwen bedroeg de hoe veelheid alcohol in zijn li chaam 395 ug/1. Tb veel om di rect met een boete te kunnen afdoen. De man werd gedag vaard. Hij moet zich binnen kort voor de politierechter ver antwoorden voor zijn gedrag. Doorgereden na aanrijding Zondagavond werd S. uit Brui nisse aangehouden omdat hij onder invloed een auto be stuurde en tevens doorreed na dat hij een aanrijding veroor-»* zaakte. De Bruenaar werd later aangehouden. Hij weigerde mee te werken aan de blaas- proef. Tbgen hem werd proces verbaal opgemaakt. Angst voor de toekomst is erger dan het ongeluk van heden. Quintillianus Af en toe regen HET WEER Veel bewolking en af en toe re gen. Minimumtemperatuur om streeks 13, middagtemperatuur on geveer 17 graden. Wind zuidelijk, matig kracht 4, aan de kust moge lijk krachtig, 6. DORPSHUIZEN Dorpshuizen Dreischor en Zonnemaire centraal in be groting Brouwershaven. POSTZEGEL 1 Zaterdag werd in het Scoutingsgebouw in Zierikzee de Dag van de Postzegel gehouden. VOETBAL SKNWK werd zaterdag door Colijnsplaatse Boys sim pel uit de bekerstrijd gewipt. HANDBAL Handbalvereniging ZHV/Delta Sport uit Zierikzee zakt steeds verder weg. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's RENESSE/ZIEKIKZEE/BURGH-HAAMSTEDE - In het afgelopen weekeinde kwamen bij de politie zes meldingen binnen van mensen die werden gecon fronteerd met een inbraak of diefstal vanuit een wo ning of bedrijf. terplaats van een horecabe drijf in Zierikzee. "-fepslotte werd R uit Amsterdam het -slachtoffer van dieven. Via een inbraak in zijn vakantiewo ning aan de Hogeweg te Burgh werd een onbekend geldbedrag gestolen. Vervolgens gingen de dieven er vandoor met de auto van P. die naast de woning stond. Het ging om een blauwe Nissan Micra met het kenteken YB-16-RP. Vrijdag tussen 11.30 en 14.30 uur werd ingebroken in een woning aan de Den Bongerd in Renesse: De dievc" gingen er vandoor met een hoeveelheid sieraden. Bij manege Grol in Renesse werden in de nacht van vrijdag op zaterdag vier zadels gestolen uit de manege. De gestolen tuigage vertegen woordigt een totale waarde van ongeveer 7000 gulden. Bij een discotheek in Renesse werd in de nacht van vrijdag op zaterdag na 03.00 uur inge broken. Daarbij werd de gok kast leeg gehaald. Hoeveel geld daarbij precies is gestolen is nog niet bekend. De inbre kers vernielden een tweede gokkast bij een poging ook daar geld uit te halen, maar men kreeg niets te pakken. In ^Zierikzee werd ingebroken in een woning aan de Nassau- laan. De dieven drongen de wo ning binnen tussen woensdag en zondag tijdens afwezigheid van de bewoners. Gestolen werd elektrische apparatuur. D. uit Zierikzee deed aangifte van diefstal van een krat bier en een paar kratten frisdrank. De kratten stonden op een ach- BURGH-HAAMSTEDE - F. uit Keulen deed bij de politie aan gifte van inbraak in zijn auto. In de nacht van zaterdag op zondag werd de zijruit van de auto ingeslagen terwijl het voertuig geparkeerd stond aan de Haaymansweg te Haamste de. Voor zover bekend werd uit de auto niets weg genomen. In Zierikzee kwamen bij de poli tie drie meldingen binnen van fietsdiefstal. De fietsen wer den zaterdag op diverse plek ken in de stad weggenomen. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een' abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183, jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: ag Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CU Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZZN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1