Valse start heren Delphi/MEVO'80 Spektakel Strandcross Vlissingen Onverwachte prestatie heren Kwiek le klasse Kwiek-dames furieus Rode kaart voor Ralph Koper in hectische slotfase Volleybal standen Delta Sport- atleet derde Zierikzeeënaar Erik van der Wekken start in 250 cc Dames Delphi/MEVO'80 kansloos tegen Berkel Badminton-competitie DONDERDAG 7 OKTOBER 1993 NR 25439 9 De heren van Delphi/MEVO'80 waren niet opgewassen tegen het lastige spelletje van DVO. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Dit was niet nodig geweest, ik ben absoluut teleurgesteld", verwoordde Ton Baas zijn gevoe lens na de 3-1 thuisnederlaag tegen DVO uit Oud-Beijerland. De nieuwbakken trainer/coach was niet zozeer teleurgesteld over de dubieuze rol die zijn pupil Ralph Koper aan het einde van de wedstrijd vertolkte maar was meer ontgoocheld over hoe zijn team de wedstrijd onnodig uit handen had gegeven. Winst tegen Spivo uit Maassluis BRUINISSE - Het eerste herenteam van volleybal vereniging Kwiek is er in geslaagd om de geduchte tegènstander Spivo 2 uit Spijkenisse met een 3-1 ne derlaag (le kleedkamer in te sturen. De eerste over winning in de competitie in de eerste klasse is een welkom geschenk. Vooraf had Ton Baas er nog zo op gehamerd dat tegen dit DVO de concentratie nooit mag ver slappen en de Strijenaar had zelfs op de laatste training be paalde spelsituaties gecreëerd zuiver gericht op het lastige spelletje van DVO. Maar op de cruciale momenten sloop er toch telkens een onverklaarba re verslapping op in de ploeg waarvan DVO elke keer weer optimaal gebruik wist te ma ken. „We wisten dat dit een lastig te bespelen ploeg was. Een prikbal We hebben daarom speciaal op hun aanvalssysteem geoefend. Ze hanteren een bepaalde prik bal die nogal lastig is om te verdedigen. Het is ook verdedi gend een heel beweeglijke ploeg. Zaak voor ons was dus Ook landelijk blijft dit van oorsprong regionale evene ment in aanzien stijgen met een dikke top vijf notering bij de nationale motorsportevene menten. Alleen de Asser TT steekt met kop en schouders boven de rest uit met 120.000 toeschouwers. De Veronica Strandrace, tot voor kort de grootste, heeft met de verhui zing naar Hoek van Holland een flinke veer moeten laten. De Uitlaat Al jaren houdt de organiseren de vereniging MSV De Uitlaat zich vast aan een beproefd con cept. Naast startbewijshou- om de concentratie niet te laten zakken en elkaar te blijven op peppen. Maar om de één of an dere redenen sloop er toch elke keer weer een stuk onzeker heid in de ploeg en gaven we net als voor de beker het initia tief over aan de tegenpartijen dat zie je, dan maakt DVO er optimaal gebruik van", aldus de aangeslagen Delphi/MEVO '80-trainer/coach. De ploeg kwam redelijk geha vend het veld in. René Maas en Bram Maurik zijn nog steeds geblesseerd en ook Leendert van Hattem is wegens vakantie lange tijd niet inzetbaar.. Zo doende^ bevond 'zich alleen "koos Vrolijk die èen sterke in- valsbeurt had op de reserve bank. Bij de eerste set kreeg Delphi/ MEVO'80 weinig grip op het ders, ongeacht van welke mo torsportbond, staat deelname aan de Vlissingen strandcross van oorsprong open voor de niet-startbewijshouders in de klassen Off the Road, 125 cc en 250 cc. Op de lijst van overwin naars prijken dan ook namen van Zeeuwse cracks als Bennie Poppe, Kees Zuidhof, Jack Len- sen en Henk Buijs alsmede van (inter)nationale toppers als Fred van Loon, Erik van Soest (meervoudig kampioen van België in 125cc), Arjen Franken (comingman in 125cc), Leon Giesbers (als jong coureur veel belovend optreden in Grand Prix 125cc 1992), Ton van Grins- ven (Nederlands kampioen 125cc 1992) en Kees Advokaat aanvalsspel van DVO en werd verloren met 15-12. De tweede set herstelden de Zierikzeeëna- ren zich prima. Bij een achterstand van 2-6 kwam Delphi/ MEVO'80 sterk terug en won vrij probleemloos de tweede set. In de derde set leek de Zierikzeese ploeg deze stijgende lijn door te zetten en kwam al vrij snel op een 4-0 voorsprong. Vanaf toen gaf Delphi/ME- VO'80 de wedstrijd langzaam uit handen. Delphi/MEVO'80- speler Reginald Weber pro beerde door veel te praten zijn ploeg wakker te schreeuwen en trainer/coach. Baasf^probeerde met time-outs tevergeefs weer de ploeg op de rails te zetten maar de ploeg gaf het initiatief langzaam uit handen en ver loor dan ook de derde set met 13-15. (top 5 coureur Nederlands Kampioenschap 125cc 1992). De motorcrosser Erik van der Wekken uit Zierikzee zal ook nu weer van de partij zijn op het Vlissingse strand bij de boulevard. Op zijn 250cc motor zal hij trachten de finishlijn te halen. Vooraf is het moeilijk te zéggen, want het zware par cours en de sterke internatio nale en nationale deelnemers zorgen nogal voor spektakel. De Strandcross Vlissingen zal verreden worden op zondag 10 oktober. De wedstrijden wor den afgewerkt in drie catego rieën: de klassen Off the Road, 125cc en 250/500cc. Kenmer-* kend voor de strandcross is het Opvallend sterke speler aan Zierikzeese kant was wederom Gerrit van Splunder. Als een van de weinige spelers met een prachtig sprongservice en een keihard schot was hij samen met Marcel Bal vaak een plaag voor het DVO-blok. De vierde set was een kopie van de voor gaande set. Wederom kwam Delphi/MEVO'80 op voor sprong en leidde eerst met 7-2 en later zelfs met 12-8. Maar ook nu kon DVO weer sterk terugkomen. In een hecti sche slotfase, bij een stand van 14-13 in het voordeel van DVO, meende Delphi/MEVO'80- speler Ralph Kop^r na een aan tal irritaties over een aantal scheidsrechterlijke beslissin gen de scheidsrechter een drie- letterig scheldwoord naar zijn hoofd te slingeren. Deze rea geerde ogenblikkelijk door de ontbreken van trainingen, het circuit dient immers voor het grootste deel in de uren voor de eerste start nog te worden uit gezet en aangelegd. Zand is in voldoende mate aanwezig, de springschanzen, tafelbergen en wasborden, ingrediënten die de moeilijkheidsgraad van het circuit in belangrijke mate be palen, kunnen pas op het laat ste moment bij afgaand water worden aangelegd, met inzet van veel mankracht en groot materieel. Ook in het rennerskwartier, in gericht op de- parkeerplaats Nollebos, is het in de uren voor de start een drukte van belang. Nadat de coureurs hun plaats in het rennerskwartier hebben gevonden wordt er veelal nog volop aan de motoren gesleu teld. Met name de afstelling van de motor en de juiste gea ring blijft een gok door het ont breken van trainingsmogelijk heid. Druk overleg vindt veelal plaats waaruit blijkt dat mo torsporters maar weinig gehei men voor elkaar hebben. In de wedstrijd zal uiteindelijk blij ken of de juiste keuzes zijn ge maakt. Het programma wordt om streeks 13.30 uur officieel ge opend. Of direct daarna ook daadwerkelijk de le start gege ven kan worden is echter altijd de vraag. Weer'en wind (rich ting) beïnvloeden in sterke ma te de getijdebeweging van het water, een factor die de par- coursbouwers derhalve niet in de hand hebben. Gewoontegetrouw zullen 50 Off the Road rijders de eerste sporen in het zand trekken. In de 2e klasse wordt veelal gere den op zware wegmotoren. wel ke tevens geschikt zijn voor het rijden naast de gebaande weg oftewel het terrein. Het badstrand Vlissingen is echter dermate zwaar dat gesproken kan worden van een ware slij tageslag voor mens en machi ne. Een klasse die elk jaar bol staat van de spanning is de 125cc klasse. De vele jonge ta lentvolle coureurs zullen ook dit jaar weer snelle, zoniet de rode kaart te trekken en DVO een punt te geven waardoor DVO ook de vierde set won zo doende met 3-1 de wedstrijd naar zich toehaalde. Tbrwijl de Zierikzeese ploeg zich ontgoocheld naar de kleedkamers begaf, gaf scheidsrechter Pijl zijn visie over het gebeuren: „Kijk ik geef er niks om als er in het heetst van de strijd wat woor den naar mijn hoofd worden geslingerd, dat gebeurt vaker. Maar ik tolereer het niet als een speler zich bevfust naar mij toe draait en mij uitscheldt. Dit was een terechte rode kaart". Ralph Koper zelf reageerde fu rieus. „Ik had echt het gevoel dat die man niet wilde dat we wonnen. Voordat ie mij een ro de kaart gaf keurde hij ballen af die gewoon goed waren. Ik stond trouwens helemaal aan de andere kant van het net dus hij kan nooit gehoord hebben wat ik zei tegen hem, of hij moet goed kunnen liplezen", oordeelde Koper. Heren promotieklasse Vollido 1, 1 3 Spivo 1 1 3 Slie.sport 2 1 3 Ekspalvo 3 1 3 DVO 1 1 3 HJPV I 1 2 Futora 1 1 1 Delphi/Mevo 1 1 0 Sprengelm/Sw 1 1 0 Vriend Nuyen 1 1 0 Hou Stand 1 1 0 Ibis 1 1 0 Heren le klasse B Alcom/Capel 3 1 2 Eerland/Kr. 2 1 2 VV Kwiek 1 1 2 Schollevaar 2 1 2 Rowido 1 1 2 VCO 1 0 0 Schovocomca 2 0 0 Ekspalvo 4 1 0 Vovero 1 1 0 Spivo 2 1 0 Rijnmond 5 1 0 Yum 1 1 0 Dames le klasse B Volley/Voor. 2 1 2 VV Kwiek 1 1 2 Bernisse 1 1 2 Berkel 1 1 2 HJPV 2 1 2 Otaderl/Lekk. 1 1 2 Spirit 1 1 0 Alcom/Capel. 2 1 0 Delphi /Mevo 1 1 0 Futora 2 1 0 MVC 1 1 0 Intermezzo 1 1 0 snelste, rondetijden draaien op de lichte doch zeer krachtige motoren. Mogelijk zal ook dit jaar zich nieuw talent aandie nen ohi als winnaar te treden in de voetsporen van illustere voorgangers als Leo Giesbers, Ton van Grinsven en Kees Ad vokaat. De echte kanonnen (pk- monsters) gaan van start in de Superklasse (250/500cc). Op het zware zandcircuit met zijn vele hindernissen blijkt dat pk-voordeel echter niet altijd werkelijk voordeel op te leve ren. Alleen de beste coureurs zijn in staat alle vermogen tot de laatste meter te benutten, waarbij het aankomt op rij- techniek en optimale conditie. Ook dit jaar rekent de organi serende vereniging MSV De Uitlaat weer op een massale publieke belangstelling. Het motorstrandcross-spektakel op de Vlissingse boulevard is ook dit jaar wederom gratis toe gang voor publiek. Het wedstrijdprogramma: 13.15 uur officiële opening; 13.30 uur start le manche Off The Road, 12 minuten 1 ron de; 14.00 uur start le manche 125cc, 15 minuten 1 ronde; 14.30 uur start le manche 250/500cc, 15 minuten 1 ron de; 15.00 uur pauze; 15.30 uur start 2e manche Off The Road, 12 minuten 1 ronde; 16.00 uur start 2e manche 125cc, 15 minu ten 1 ronde; 16.30 uur start 2e manche 250/500co, 15 minuten 1 ronde; circa 17.30 uur prijs uitreiking. CULEMBORG - De atleet Ra- chid ben Meziane is bij een wegwedstrijd over vijftien ki lometer in Cuiemborg als der de geëindigd. De Delta Sport atleet uit Zie rikzee had een tijd nodig van 50.24 minuten. Winnaar werd Gerard Hul van atletiekvereni ging Soest in 48.47 minuten. De Rus Uri Kijrov eindigde op de tweede plaats in 49.34 minu ten. Gerard Koorneef uit Burgh-Haamstede behaalde een 67e plaats in 67.14 minuten en zijn plaatsgenoot Jan Kloet werd 80e in 70.58 minuten. Geheel onverwacht, want Kwiek had geen hoge verwach tingen van deze wedstrijd en vreesde het ergste voor aan vang in sporthal De Vanger in Bruinisse. „We wisten dat het sterke jongens zouden zijn, en dat klopte ook wel", aldus aan voerder Cees Arensman. „Tben we in de eerste set al met 6-3 achterstonden moesten we kei hard werken om hoger op te komen. Daarna ging het steeds gelijk op. Na een gelijke stand van 16-16 konden we de set bin nenhalen met 17-15". Minder te vreden was Arensman over de tweede set. Door meer speeler- varing wist Spivo 2 de ballen tactischer over het net te wer ken. Na 14-14 was het de ploeg uit Spijkenisse die de stand met 8-15 op haar naam wist te schrijven. Laconiek De derde set was een logisch De verwachtingen lagen voor de wedstrijd anders. ,,MVC uit Maassluis is een goede ploeg. De eerste en derde set liepen lekker. De tweede set was be hoorlijk moeilijk. Kijk maar naar de uitslag, 17-15. MVC" ging gewoon tactisch te werk." Perfect Trainer Tbn Gosens uitte zijn tevredenheid over het werk van de Bruse damesploeg. „Het team was goed gemoti veerd. De tegenstanders had den niets te vertellen. Prachti ge passes en daarop volgt meestal een goede setup. De meiden hebben knetterhard gespeeld, kortom een perfecte wedstrijd. Nu draaien we nog met het oude systeem, als het meezit gaan we op een hieuw spelsysteem over. Als ik bru taal ben durf ik te zeggen dat we deze competitie bovenin kunnen draaien", aldus trainer Gosens. Die lovende woorden hadden minder waarde in de tweede set. De al wat oudere, maar ge- ,,We weten dat we het moeilijk gaan krijgen dit jaar. Maar dat is voor ons ook een uitdaging. Ons doel is om niet te degrade ren. We hebben vandaag wel met 3-0 klop gehad maar ik moet zeggen dat dit ook wel één van de sterkste teams is uit de competitie. Deze ploeg gaat zeker voor de titel", aldus Kor- suize. Publiek De Dames van Delphi/MEVO '80 spelen hun wedstrijden dit seizoen op vrijdagavond tij dens de recratiecompetitie. Dat betekent dat er aardig wat pu bliek op de been was. Al gauw in de wedstrijd bleek dat Ber- kel een maatje te groot was voor de Zierikzeesse dames. De ZIERIKZEE - Het derde team van badmintonclub Zierikzee moest afgelopen week twee keer in actie, komen. Dit pakte verkeerd uit want in Vlissin gen werd van Marathon 3 met 5-3 verloren en in de thuiswed strijd kregen zij met 1-7 klop van Terneuzcn 4. Zierikzee 5 en Zierikzee 6 de den het heel wat beter. Zij ver zamelden punten in de dis- vervolg op de eerste. De groep speelde beter op elkaar in, er werd sneller gereageerd. „Je merkte dat het team steeds be ter ging draaien". Uiteindelijk kon Kwiek met 15-9 de derde set winst incasseren. De laatste set werd door het Bruse team met 15-8 afgesloten. De over winning met 3-1 was een feit. Die jongens van Spivo 2 had den een speciale voorberei ding. Normaal komt een team een half uur voor de wedstrijd het veld op om warm te lopen. Zij kwamen pas 10 minuten van te voren aanzetten. Een van de spelers maakte tussen de sets nog een laconieke op merking. Hij beweerde dat ze binnen een uur met een winst van 3-0 naar huis zouden gaan. Daar stak Kwiek een stokje voor. Na een uur waren er twee sets gespeeld en toen was het nog maar 1-1. De twee volgende sets gingen dus naar Kwiek. routineerde tegenstanders uit Maassluis werden door het ver lies van de eerste set flink wak ker geschud en kwamen beter gemotiveerd het veld op. Door dat MVC flink wat hoge ballen achter in het veld van Kwiek wist te slaan moest de Bruse ploeg hard knokken. Met een nipte winst van 17-15 werd de set toch nog met een positief re sultaat afgesloten. Het publiek in De Vanger kreeg een mooie afsluiting van de wedstrijd te zien met de der de set-overwinning van 15-10. Wederom door een aantal korte ballen en de tactische inzet van Kwiek kon de eerste overwin ning van het seizoen bijge schreven worden. Voor trainer Tbn Gosens een succesvol weekend. Als trainer van da mes I, dames II, en meisjes B kon hij alle ploegen feliciteren met hun overwinning die zij het afgelopen weekend behaal den. Tbch besluit Gosens zijn werk bij Kwiek neer te leggen. „Het is normaal dat je na drie jaar opstapt. Misschien wel jammer, want Kwiek is een ge zellige vereniging". eerste set werd dan ook verlo ren met 15-5. De tweede set trachtte Delphi/MEVO'80 nog wat terug te doen maar was bij lange na niet opgewassen tegen het sterke aanvalsblok van Berkel en verloor deze set met de cijfers 10-15. Tbt overmaat van ramp moest Connie Papen- veld geblesseerd het veld rui men en ging de derde set met 15-6 naar Berkel toe. Ondanks het grote verlies zag Korsuize toch wel positieve punten in zijn ploeg. „We heb ben te kampen met een kleine ploeg dus we kunnen ook wei nig wisselen. Maar ik denk dat onze speelsters zeker niet aan hun top zitten. Er valt nog ge noeg uit te halen. Het wordt een moeilijk seizoen voor ons maar dat motiveert ons". trictscompetitie door respec tievelijk Backhand 6 (7-10 en Backhand 5 (6-2) te verslaan. Uitslagen: Marathon 3 - Zierik zee 3 5-3. Zierikzee 3 - Tbrneu- zen 4 1-7. Zierikzee 5 - Back hand 6 7-1. Zierikzee 6 - Back hand 5 6-2. Kolibrie 1 - Zierik zee 7 3-5. Zierikzee 7 - Den Os- saert 6-1. Kolibrie 2 - Zierikzee 8 8-0. Zierikzee 8 - Groot Sas 4 3-5. Sjuttel 3 - Zierikzee 10 5-3. De strandcross in Vlissingen is een spectaculair evenement. VLISSINGEN - De Strandcross Vlissingen mag zich, reeds vanaf de eerste uitga ve in 1986, het grootste sportevenement van Zeeland noemen. Elk jaar opnieuw trekt dit motorstrandcross-spektakel aan de Vlissingse boulevard dan ook veel publiek met een gemiddelde van 20.000 toeschouwers per evenement. ZIERIKZEE - Gezien de kansloze 3-0 nederlaag te gen Berkel uit Berkel en Rodenrijs bindt het dames team van Delphi/MEVO'80 ook dit jaar weer de strijd aan met het degradatiespook in de eerste klas se. Trainer/coach Jacob Korsuize was dan ook niet echt verbaasd door het verlies. Laatste seizoen Ton Gosens BRUINISSE - Het eerste damesteam van volleybal vereniging Kwiek, dat in de eerste klasse speelt opende de competitie tegen MVC uit Maassluis op vakkundige wijze. In drie sets van 15-3 17-15 en 15-10 was de eerste overwinning een feit. De wedstrijd die in sporthal De Vanger werd afgewerkt, was volgens aanvoerster Marjo Arensman een gemakkelijke overwinning.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9