Groen licht voor indeling- Zierikzeese horeca-bedrijven in vier categorieën GRATIS ADVERTENTIE Q 5 O i UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND r n Milieuwerkgroep op komst ZIERIKZEESCHE I NIEUWSBODE Bezwaarschriften (horeca)ondernemers vinden weinig weerklank Nieuwe afdeling Natuur- en Vogelwacht Ketting botsing Rijksweg N59 bij Bruinisse 3 3 5 7 Vrachtauto rijdt achteruit tegen fietser in Haamstede Dag van de Postzegel THEATER-MENU RESTAURANT M0NDRAG0N I--- dé krant van schouwen - du weiand! j 31 L9- ZIERIKZEESCHE DINSDAG 5 OKTOBER 1993 R. Geluk: ,,We kunnen niks en we mogen niks.. ZIERIKZEE - Er moeten nu eenmaal regels zijn en er blijft vrijheid genoeg over. Bat-was vrij-vertaald- de reactie van de leden van de commissie ruimtelijke ordening (RO) van de gemeente Zierikzee op de bezwaren van een aantal (horecabedrijven uit Zierikzee tegen het voornemen van het college van b en w om de hore cabedrijven in Zierikzee in te delen in vier categorieën. De bezwaren van de horeca-bedrijven, die vinden dat daardoor hun vrijheid teveel beknot dreigt te worden, vonden weinig weerklank bij de commissie. Het plan tot indeling van de horeca-bedrijven in vier ver schillende categorieën maakt onderdeel uit van het ontwerp- bestemmingsplan Binnenstad noordwest en de ontwerp-her- ziening van de bestemmings plannen Havenkwartier, Dam- Oude Haven, Binnenstad noordoost en Binnenstad-zuid west. Tijdens een aan de verga dering van de commissie voor afgaande hoorzitting kregen de bezwaarmakers gelegen heid hun bezwaren mondeling toe te lichten. Namens zichzelf en een twaalftal andere horeca ondernemers werd tijdens die hoorzitting onder andere het woord gevoerd door mevrouw R. Geluk. Mogelijkheden geblokkeerd Mevrouw Geluk stelde aller eerst dat de horeca een be drijfstak is die toch al te ma ken heeft met veel ge- en verbo den. „En als dit plan doorgaat worden er nog meer regels vastgelegd en komen er nog meer ge- en verboden", aldus mevrouw Geluk. Zij koppelde daar de opmerking aan vast dat in haar visie door de nieu we regels en de verdeling van de horecabedrijven in vier ca tegorieën de horeca-bedrijven hun toekomstplannen bij voor baat al geblokkeerd zien". En dat terwijl de horeca toch een belangrijke spil is voor een stad als Zierikzee. De horeca- gezelligheid en -cultuur en is voor. Zierikzee bijzonder be langrijk", aldus mevrouw Ge luk. Volgens haar kan de Zie rikzeese horeca geen kant op met het voorgestane beleid van het gemeentebestuur. ,,We worden nu via een onei genlijk systeem ingedeeld in een klasse-systeem en daar zijn wij het niet mee eens. Je kan niks meer en je mag niets meer. De horeca zit in het verdom hoekje". Namens Horeca Nederland werd het woord gevoerd door N. Lamb rechts. Hij verklaarde dat zijn organisatie met name bezwaar maakt tegen het punten-systeem aan de hand waarvan men tot een indeling van de horeca in vier catego rieën wil komen. „De horeca wordt op deze manier belem merd in haar bedrijfsvoering", aldus Lambrechts. Hij stelde dat een en ander ook invloed zou hebben op de marktwaarde van horeca-bedrijven. „En waarom zou een café niet uit mogen groeien tot een Grand Café? Wat hier ligt gaat gewoon te ver", concludeerde Lam brechts. P. P. Ausems van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Noord- en Mid den-Zeeland sloot zich daarbij aan. Stedebouwkundige P. Driessen verdedigde de plan nen met de opmerking dat er naar zijn idee voldoende vrij heid voor de horeca overblijft. „Waar het om gaat is dat er een ruimtelijke binding moet zijn tussen de horeca met de omge ving. Een bepaald horeca bedrijf past in een bepaalde omgeving, maar niet overal", aldus Driessen. Volgens Driessen blijven er op het gebied van wat hij betitel de als de zachte horeca vol doende ontwikkelingsmoge lijkheden over. Hij tekende daar wel meteen bij aan dat een aantal dingen door de nieu we regelgeving onmogelijk zal worden. Een café zal bijvoor beeld geen discotheek mogen worden. „We willen met deze regels proberen te voorkomen dat er sluiproutes ontstaan", aldus Driessen. De bezwaar makers bleken niet geheel en al overtuigd door het betoog van Driessen. „Het is ons nog steeds niet duidelijk waarom deze nieuwe regels nodig zijn", aldus mevrouw Geluk. Zij kop pelde daar de opmerking aan vast dat een puntensysteem zo als dat het college voor ogen staat ingewikkeld en moeilijk hanteerbaar is. De bezwaren tegen het nieuwe systeem von den bij de leden van de com missie ro, zo bleek tijdens de vergadering, weinig weer klank. „Wij hebben wel begrip voor de bezwaren, maar wij willen gewoon grip op de zaak blijven houden. En ik denk dat er voldoende vrijheden inge bouwd zijn", aldus VVD-com- missielid J. J. Geleijnse. Hij voegde daar nog aan toe zelf te verwachten dat het in de praktijk best mee zal vallen met de invloed van de nieuwe regels op de ontwikkelingsmo gelijkheden van de horeca". PvdA-vertegenwoordigster me vrouw M. R. de Jong-van Loo sloot zich daarbij aan. „Ik denk dat de angst van de hore cabedrijven onterecht is", al dus mevrouw De Jong. Zij voegde daar nog aan toe dat de commissie er niet alleen is om voor de belangen van de ho reca op te komen, maar ook om de leefbaarheid voor de bewo ners van Zierikzee in de gaten te houden. Dat was, zo bleek, ook het uitgangspunt voor SGP/RPF/GPV-vertegenwoor diger W. F. Sprengelmeijer. „Ik begrijp best dat de horeca hier bezwaar tegen maakt, want die vechten voor hun boterham". CDA-woord voerder C. Lege- maate tenslotte schaarde zich evenals de andere commissiele den achter de plannen van het college. „Al is het voor sommi gen wellicht een wat strak cor set". Ook de nodige discussie ont stond over het voorstel van het college om aan H. Dikmans, die in de Meelstraat in Zierik zee een snookercentrum wil be ginnen, een ontheffing te verle nen voor het verstrekken van alcoholhoudende drank. De plannen voor vestiging van het snooker- annex biljartcentrum zijn al meerdere keren aan de orde geweest tijdens vergade ringen van de commissie ro. SGP/RPF/GPV-vertegenwoor- diger Sprengelmeijer liet we ten principiële bezwaren te hebben tegen de vestiging van een dergelijk centrum. Een ontheffing voor de verstrek king van alcoholhoudende drank was voor hem dan ook niet bespreekbaar. Hij voegde daar aan toe dat het gebied in kwestie volgens hem te 'gevoe lig is voor de vestiging van een snookercentrum. „Ik ben bang dat dat overlast zal veroorza ken en ik denk dat we ons goed moeten realiseren dat we hier ook zitten om de zaak leefbaar te houden". De overige com missieleden schaarden zich achter het voorstel van het col lege. Commissievoorzitter burge meester mr. J. J. P. M. Assel- bergs reageerde desondanks vrij uitgebreid op het commen taar vanuit de commissie. Hij stelde dat de ontheffing voor Dikmans aan strenge eisen on derhevig zou zijn. „En er zal ook nauwgezet op worden toe gezien dat men zich aan die re gels houdt", aldus Asselbergs. Eén van die regels is dat het snookercentrum om twaalf uur dicht moet zijn. „En de inrich- tingsschets die nu is overlegd zal ook een wezenlijk onder deel uitmaken van de onthef fing", aldus Asselbergs. Volgens hem kan op die manier voorkomen worden als het snookercentrum eenmaal draait bijvoorbeeld het barge- deelte uitgebreid zou worden en het snookercentrum meer het karakter van een café zou krijgen. „De rust moet gehand haafd blijven", besloot Assel bergs. SEROOSKERKE - Na enkele eerder op bestuurlijk niveau gevoerde besprekingen, werden onlangs de eerste daadwerkelijke stappen ondernomen om tot het oprichten van een Milieuwerkgroep op Schou wen-Duiveland te komen. Het initiatief hiertoe komt van de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) en de werkgroep moet deel gaan uitmaken van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Onder leiding van Natuur- en Vögelwachtvoorzitter Frans Jansen vond vorige week in het gebouw De Driehoek te Zierik zee een bijeenkomst plaats met als doel het in het leven roepen van een Milieuwerkgroep voor Schouwen-Duiveland. Na zijn welkomstwoord en een kort hoe en waarom van de ver gadering, dankte Jansen de coördinator van de werkgroep Schoolbiologie, Rita de Ligt voor het beschikbaarstellen van de vergaderruimte en gaf haar gelegenheid de mogelijke rol van haar werkgroep bij de taak van de op te richten Mi lieuwerkgroep toe te lichten. Hoewel bij schoolbiologie vooral uitgegaan wordt van de beleving van de eigen omge ving en minder vanuit de mi lieuproblematiek, moet sa menwerking op bepaalde pun ten zeker mogelijk zijn, vond zij, waarna ze besloot met de toezegging dat de ruimte in De Driehoek ook voor de Milieu- werkgroep altijd beschikbaar zal zijn. Voorlichting Vervolgens vertelde de naar Zierikzee gekomen ZMF- vertegenwoordiger Albert Aartsen de aanwezige belang stellenden over de aanleiding tot het opzetten van een Milieu werkgroep en de eventueel door deze groep met steun van de ZMF te ontplooien activitei ten. Veel kleine en grotere mi lieuproblemen kunnen en moe ten sneller dan voorheen gesig naleerd worden, alleen dan is adequaat reageren mogelijk, aldus Aartsen. Ofschoon niet strikt noodzakelijk, achtte hij het wel zinvol alle Schouwen- Duivelandse gemeenten in de werkgroep te laten vertegen woordigen. Hoe meer voeling dicht bij de bron, des te korter de lijnen, zo meende hij. In zijn betoog maakte hij overi gens ondubbelzinnig duidelijk dat het geenszins de bedoeling is een zogenaamde „harde- actie"-groep te formeren. Hoe wel j^er dikwijls niet aan ont komt de mensen keihard met de neus op de feiten te druk ken, zal de taak van de werk groep overwegend liggen op het vlak van het voorlichten van streekgenoten over zaken waarin zij zelf milieuvriende lijker kunnen leven en op het beïnvloeden van het milieube leid van de gemeenten, verdui delijkte Aartsen. Dat het be stuur van de Natuur- en Vogel wacht dit soort zaken tot nu toe al „meenam" noemde hij prij zenswaardig en noodzakelijk maar een speciale werkgroep kan volgens hem veel gerichter werken. Voordat de werkgroepleden aan de slag gaan, kunnen zij een door de ZMF te organise ren cursus volgen waarin ze de nodige basiskennis met betrek king tot milieuzaken wordt bij gebracht. Deze cursus zal zes maandagavonden beslaan en gehouden worden in Zierikzee. Meer informatie hieromtrent zal verstrekt worden tijdens de eerstvolgende bijeenkomst op 27 oktober aanstaande, aan vang 20.00 uur, opnieuw in De Driehoek, Kerkhof NZ 8 te Zie rikzee. Voorzitter Jansen besloot de naar zijn zeggen vruchtbare avond met de oproep zoveel mogelijk mensen te interesse ren voor de Milieuwerkgroep opdat de nu gevormde groep van acht mensen snel uitge breid kan worden en een zo breed mogelijke basis zal ont staan. BRUINISSE - Op de Rijksweg N59 op de Grevelingendam na bij Bruinisse botsten maan dagmorgen twee personenau to's en een vrachtwagen op el kaar. Het ongeluk gebeurde om on geveer 11.45 uur toen alle drie de voertuigen over de Rijks weg N59 in de richting Bruinis se reden. B. uit Rotterdam, die voorop reed, minderde snel heid vanwege wegwerkzaam heden. Mevrouw De J. uit Oegstgeest die achter hem reed remde ook, maar Van de W. uit Zierikzee achter haar reed kon zijn voer tuig niet meer tijdig tot stil stand brengen. Hij reed tegen de achterzijde van de auto van mevrouw De J. Dat schoof door de klap door tegen het voertuig Van B. Alle voertuigen werden bij de ze kettingbotsing beschadigd. Geen van de inzittenden liep verwondingen op. GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zlerikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 150e JAARGANG NR 25438 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Al wat is wordt met meer geestdrift nagestreefd dan genoten. St hakespeare Een enkele bui 'f'f'i'f'f' r HET WEER Half tot zwaar bewolkt en een enkele bui. Minimumtemperatuur omstreeks 11 graden. Middag- temperatuur ongeveer 16 graden. Matige zuidelijke wind, kracht 3 4. HOGERE TARIEVEN De tarieven van de reinigingsdienst gaan in 1994 fors omhoog. REÜNIE Het afscheid van Ko van Hese groeide uit tot een reünie. KLEINE BEDRIJFSRUIMTEN Er blijkt een nijpend tekort te bestaan aan kleine be drijfsruimten. ZWEMMERS De prestaties van de leden van Zwemclub Onderdak worden steeds beter. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's BURGH-HAAMSTEDE - In de Weststraat te Haamstede reed maandagmiddag een vracht wagen achteruil iegen eeii fiet ser aan. Het rijwiel werd daar bij beschadigd maar de fietser K. uit de gemeente Wester- schouwen kwam er zonder ver wondingen af. Het ongeluk gebeurde om on geveer 13.40 uur toen mevrouw S. uit Barendrecht met een vrachtwagen over de west- straat inde richting Noord straat reed. Zij passeerde daarbij K. die met zijn fiets in dezelfde rich ting reed. Omdat vanuit de te genovergestelde richting een autobus naderde die moest uit wijken voor een geparkeerd staand voertuig moest de vrachtwagenchauffeuse stop pen. Ze reed vervolgens achter uit om de bus door te laten. In haar spiegels zag ze K. niet, die inmiddels met zijn fiets mid den achter de vrachtwagen stond te wachten. Bij het ach teruitrijden raakte de vracht wagen K. die ten val kwam. Hij liet daarbij geen letsel op, zijn fiets werd beschadigd. ZIERIKZEE - De Dag van de Postzegel staat centraal tij dens de postzegeltentoonstel ling die op zaterdag 9 en zon dag 10 oktober wordt gehou den in het Scoutinggeb'ouw aan De Van Veenlaan 1 te Zie rikzee. Het betreft een initiatief van de afdeling Schouwen-Duive land van de internationale ver eniging Philatelica. De tentoonstelling wordt zater dag om 11.00 uur officieel ge opend. De uitslag en prijsuit reiking van de kinderteken wedstrijd Ontwerp je eigen postzegel is zaterdag om 16.00 uur gepland. De tentoonstel ling is beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur geopend voor pu bliek. Advertentie Op donderdag 7 oktober in f 40,- inclusief koffie in de pauze Oude Haven 13 - Zierikzee Telefoon (01110) 12670 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, gO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1