i Kwiek staat voor een uitdaging jjLu «f Co Quartel met Antigoon naar Z-klasse Erwin van Loo bij NK ploegentijdrit Herenteam Kwiek debuteert in de eerste klasse district Jacob Korsuize staat voor moeilijke taak bij MEVO'80 sMpwiii f ■jr ir"Hf wet 1- ^*1 i«v 17 H V l lil Delphi/MEVO'80 start met krappe selectie Ton Baas uit Strijen nieuwe trainer, bij herenteam Schouwse Ruiters actief in cross en springen 27e in Almere Luxeprobleem voor aanvang competitie DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1993 NR 25435 9 Gerrit van Splunder (links) heeft altijd de nodige inbreng in het herenteam van Delphi/MEVO'80. (Foto: Marijke Folkertsma) STRIJEN - Ton Baas (38) ruilde zijn derde-divisie- ploeg Ekspalvo afgelopen jaar in voor het eerste he renteam van volleybalvereniging Delphi/MEVO'80. De trainer uit Strijen heeft de tocht van vijftig kilo meter er graag voor over om in Zierikzee aan de slag te gaan. Hij volgt Arie de Kreij uit Middelharnis op en hoopt met de ploeg hoge ogen te gooien in de pro motieklasse. ,,Ik weet dat ik uit sportief oogpunt een stapje terug moet doen. Ik heb afgelopen seizoen behoorlijk wat geleerd in de 3e divisie, maar juist dat kan ik gebruiken bij de spelers in Zie rikzee. Ik ben nu vier weken in training. We trainen alleen op donderdagavond, maar dan wel twee uur aan één stuk. Ik heb geconstateerd dat er prima volleyballers rond lopep. Dit is een goede ploeg en daarmee kunnen we een stevig robbertje uitvechten in de promotieklas se", aldus Baas die scheeps agent is in Rotterdam. Afgevoerd Tbch heeft Baas bij aanvang van de training even achter zijn oren moeten krabben toen hij vernam dat een aantal spelers was gestopt. Jacob Korsuize en Peter van Oosten zijn gestopt. Daarbij is het volledige tweede herenteam afgevoerd in de ver eniging. Die spelers zijn ge stopt of verder gegaan in de recreatie-volleybalcompetitie. ,,Ja, toen ik dat hoorde dacht ik, waar ben ik in hemelsnaam aan begonnen. Gelukkig kwa men er twee nieuwe spelers van Intermezzo uit Middelhar nis de selectie versterken. Toch blijft het moeilijk want het derde herenteam zal nu^vel het tweede worden en bij de jeugd is nog niet voldoende routine aanwezig om op ons niveau te volleyballen". Ton Baas zag afgelopen week zijn selectie nog verder uitdun nen. Leendert van Hattum is voor zes weken naar Indië en Bram Mourik is zodanig aan zijn knie geblesseerd dat hij die speler voorlopig wel kan afschrijven. ,,Het is nu een krappe selectie geworden. Daarbij ging René Maas afge- lopen week nog door zijn enkel en moet ik afwachten hoe snel dat weer herstelt. Het komt al lemaal wat rouw op mijn dak en ik denk met de zeven overge bleven spelers dat de start van de competitie er niet gemakke lijker op zal worden". Extra zwaar Vooraf had ik ons toch hoog in geschat. Een toppositie in de promotieklasse moet haalbaar zijn. Als we eenmaal gepromo veerd zijn naar de 3e divisie dan speel je al een stuk gemak kelijker. Die promotieklasse is extra zwaar om daar uit te ko men. Laten we hopen dat de jongens weer snel inzetbaar zijn", concludeert Baas. Het eerste herenteam van Delphi/MEVO'80 pakte vorig seizoen net naast de prijzen. In de competitie miste ze op een haar de promotie-wedstrijden en in de bekerfinale gingen ze strijdend ten onder. Zaterdag 2 oktober komt de formatie van Tbn Baas voor de eerste keer in actie in de promotieklasse. Vanaf 17.30 uur in sporthal On derdak in Zierikzee wordt de strijd aangebonden met DVO. De gegevens Trainer: Tbn Baas uit Strijen Spelers: Onno Bal, Hans van Eijk, Marcel Bal, Gerrit van Splunder, Reginald Weber, Leendert van Hattum, Bram Mourik, René Maas, Ralph Ko per. Indeling: Promotieklasse dis trict Rotterdam. Tegenstanders: Sliedrecht Sport 2, HJPV 1, Hou Stand, IBIS 1, Ekspalvo 3, Sprengel- meijer/SW 1, Vollido 1, Spivo 1, Futora 1, DVO 1, Vriend Nuy- en 1. BRUINISSE - „We gaan er zeker van uit dat we in de le klasse goed mee kunnen draaien. Van de twaalf ploegen zijn er vijf teams die leuk spelen en dan komt er een gat", vertelt Marjo Arensman aan voerster van het eerste damesteam van volleybalver eniging Kwiek. Aan de vooravond van de volleybal competitie zijn de geluiden binnen het Kwiek-kamp zeer optimistisch. Marjo Arensman is het aan spreekpunt binnen de selectie van acht speelsters. Zij tosst voor aanvang van de wedstrijd en indien nodig spreekt zij met de scheidsrechter. Trainer Ton Gosens boekte vorig jaar suc ces met het damesteam in Brui- nisse. Het kampioenschap in de 2e klasse werd simpel be haald en nu staat hij voor een nieuwe uitdaging. Serveren phi/MEVO'80 in uitkomt, is al weer een ander niveau. ,,Het spel gaat sneller, je krijgt meer ballen terug en je moet zeker anders serveren. In de eerste bekerronde tegen eersteklas ser Bernisse werden we al snel met die feiten geconfronteerd. We verloren wel met 2-3, maar de aanpassing binnen ons team verliep goed. We begonnen nog op 2e klasse niveau te spelen, toch was dat snel over. Het was even wennen", aldus Arens man. De eerste klas, waar ook Del- Het damesteam heeft inmid dels ook een aantal oefen wedstrijden gespeeld tegen teams van gelijk niveau. ,,We speelden tegen Intermezzo, wé wonnen wel maar het team uit Middelharnis was niet volle dig. We hopen in de le klasse leuke wedstrijden te spelen waarbij je voluit kunt gaan. Vorig seizoen gebeurde het re gelmatig dat wé binnen 45 mi nuten een" wedstrijd uitspeel den. Weinig tegenstand en als je daarvoor een uur moet rij den is dat niet leuk". Binnen het kampioensteam van vorig jaar is er weinig ver anderd. Alleen Els Kik heeft een stapje teruggedaan naar het tweede team en Lidewij Vleugel komt Het eerste team versterken. Na vijf weken trai ning staat Kwiek klaar voor de grote klus. Zaterdag 2 oktober is de eerste krachtmeting met MVC uit Maassluis. „Het schijnt een topteam te zijn. Zij willen graag promoveren. Ach, we zien wel hoe het uitpakt. Wij weten ook wel dat we dit seizoen een paar keer goed zul len verliezen". De wedstrijd te gen MVC vindt plaats in sport hal De Vanger in Bruinisse. Aanvang 18.15 uur. De gegevens Trainer: Tbn Gosens uit Mid delharnis. Speelsters: Els Munter, Marjan Schikker, Janita van der Have, Addy van der Zande, Tineke Versaevel, Marjo Arensman, Lidewij Vleugel, Annelies van Oudheusden. Indeling: le klasse B district Rotterdam. Tegenstanders: Volley Voorne 2, Delphi/MEVO'80 1, HJPV 2, Spirit 1, Krimpen 2, Bernisse 1, Ond. Lekkerkerk 1, MVC 1, Al- com/Capelle 2, Berkel 1, Inter mezzo 1. ARNEMUIDEN - Het Zeeuwse Cross Country seizoen werd geopend met de tra ditionele Scheldestad Cross op recreatieterrein De Piet in Arnemuiden. Onder de deelnemers vier combinaties van Schouwen-Duiveland, allen rijdend onder de vlag van de Schouwse Ruiters uit Dreischor. In het deelnemersveld van ruim 80 ruiters en amazones, combinaties uit Noord- en Zuid-Holland, Brabant en Limburg. Bij de pony's een eerste optre den in eigen provincie van de succesvolle zusjes Heijboer uit Sirjansland. Vooral Marieke met Surprise liet zien, dat de trainingen met Harry van Doorn en Co Quartel vruchten hadden afgeworpen. In haar klasse, met meer dan 20 deelne mers, dressuurde ze een prima score van 58.4 punten, wat haar na dit onderdeel op een fraaie vijfde plaats deed belanden. Foutloos In een supersnel en foutloos ge reden cross wist ze deze positie zelfs nog te verbeteren tot een verrassende derde stek, die ze door foutloos te springen mooi wist vast te houden. Een prima prestatie van deze beginnende combinatie in het SGW. Ook Kim Heijboer dressuurde goed (-66) maar in de cross werd po ny Maja wat te sterk, zodat de pas 11-jarige enkele weigerin gen te incasseren kreeg. Toch zette ze goed door, erf wist zo doende de terreinrit tot een goed einde te brengen. In de L-klasse paarden startte, ook voyr het eerste op Zeeuwse bodem, Harry van Doorn met Alanda. Een matige dressuur- proef werd gevolgd door een overtuigend doch op safe gere den cross, die foutloos leek te worden afgewerkt. Helaas, op de één na laatste hindernis koos Van Doorn de snelste, maar ook de moeilijkste weg, die door een weigerende Alan da werd afgestraft met 10 straf- punten. Dit leverde uiteraard ook tijdverlies op, zodat de combinatie uiteindelijk in de middenmoot eindigde, maar door slechts één fout in de cross, toch nog een winstpunt mee kon nemen naar Ouwer- kerk. Co Quartel In de hoogste klasse, in dit ge val de Ml, twee Zeeuwen die het moesten opnemen tegen 7 deelnemers van buiten de pro vincie. Marcella de Kam uit Domburg, vorig jaar nog inter nationaal bij de pony's, en ge selecteerd voor de Europese kampioenschappen in Zweden, wat door de plotselinge dood van haar pony Radja werd ach terhaald, bereed haar nieuwe aanwinst Beausom waarmee ze buiten de provincie al succes vol was, en van Schouwen- Duiveland Co Quartel met An- tigoon van de Schouwse Rui ters. Deze combinatie, voorjaar en zomer nog tobben met lucht weginfecties bij Antigoon, bleek het goede spoor weer ge vonden te hebben. De 16 punten voorsprong, die De Kam in de dressuur op bouwde, bleek echter voor- de Schouwse Ruiter-combinatie net iets te veel. Wel werd in de cross weer als vanouds super snel en foutloos gereden, maar van de zestien punten achter stand konden er toch maar acht goedgemaakt worden. Doordat beiden ook bij het springen foutloos bleven werd Marcella de Kam eerste en Co Quartel tweede. De drie hiermee verza melde winstpunten betekenen echter verplichte promotie naar de Z-klasse. ALMERE - De wielerploeg van Middelkamp met Er- win van Loo uit Ouwerkerk is tijdens de nationale ploegentijdrit kampioenschappen in Almere op een 27e plaats geëindigd. In totaal kwamen er .97 ploe gen aan de start op het regenachtige en winderige parcours met een lengte van 60,8 kilometer. „Het was een leuke entourage in Almere. Het is de officiële afsluiting van het Nederlandse wielerseizoen. Daar komen zo wel profs als amateurs aan de start", vertelt de 22-jarige cou reur uit Ouwerkerk. Samen met Frangois Franse, Dennis Mecu, Tbon Vermeulen, Johan van Schaik en SuIIeaume Pun- der waren zij volle goede moed aan de tijdrit begonnen. Tbch kreeg de ploeg van Middel kamp al na tien kilometer een tegenslag te verwerken nadat Dennis Mecu moest afhaken omdat hij het tempo niet kon volgen. Na veertig kilometer koersen was het Johan van Schaik die de pijp aan Maarten gaf. In de laatste kilometer moest Fran gois Franse zich met een leeg lopende tube naïir het einde knokken. Het viertal finishte met een ge middelde snelheid van 43 kilo meter per uur in een eindtijd van 1.26.25 uur. De winnaar werd CC'75 uit Nijverdal met Rob Harmeling in de ploeg. Zij hadden een tijd nodig van 1.17.58 uur. Op een tweede plaats eindigde Westland Wil Vooruit in 1.18.26 uur. Voor Erwin van Loo was het een leuke afsluiting. De derde jaars student geschiedenis (Amsterdam) denkt volgende week nog in actie te komen bij de wielerronde in Hulst. ROTTERDAM - Het eerste herenteam van volleybalvereniging Kwiek in Brui nisse werd vorig seizoen kampioen in de tweede klasse. Het nieuwe volleybal seizoen staat weer voor de deur en de trainer/speler Tonie van Breda uit Rotter dam staat met zijn formatie voor een nieuwe uitdaging in de eerste klasse. De eerste test is onlangs geweest tegen Ervea in de eerste bekerronde. Deze eersteklas-ploeg werd verslagen met 0-3. „Het was een mooie test hoe we er momenteel voor staan. Toch hadden wij in die beker wedstrijd nog niet gezorgd voor hoogstandjes. Dat kwam ook mede door de slechte licht val in die sporthal", vertelt To nie van Breda die de selectie traint op dinsdag- en vrijdag avond. Voorlopige selectie Eind augustus is de formatie weer gestart met de training en Kwiek heeft een luxeprobleem binnen de spelersgroep. In de voorlopige trainingsselectie zitten nu twaalf spelers. „Het is echt een voorlopige selectie en ik wil nog niet definitief de namen geven die bij de zeven basisspelers gaan horen. Wij gaan er vanuit dat zeven spe lers worden geselecteerd en die vullen we met drie spelers aan. Onze wens is dat ook het twee de team naar een hoger plan wordt gebracht. De doelstel ling is dat zij moeten promove ren naar de tweede klasse. Dat past geheel in ons beleid. Zo heeft het eerste team sterke aanvulling en daarnaast kun nen de spelers uit het hoogste team later het volleyballen af bouwen in het tweede team". Van Breda heeft dus een luxe probleem bij Kwiek en dat geeft aan dat de toekomst voor de volleybalvereniging uit Bruinisse er rooskleurig uit ziet. „Als je altijd voldoende spelers hebt dan kun je ze op scherp zetten. Ik denk dat dit motiveert en dat komt ten -goede aan het spel. Speelt men slecht in het eerste team dan moeten er ook concessies worden gedaan. Het maakt mij niet uit wie dat zou zijn. Ik speel zelf ook mee, maar Kees Arensman is de aan voerder en stelt de ploeg sa men", aldus Tonie van Breda. De verwachtingen voor het sei zoen zijn hoog, maar ook niet weer zo dat er opnieuw een kampioenstitel behaald moet worden. „Als we ons gewoon handhaven in de eerste klas, dat zijn wij tevreden. Ik ben er van overtuigd dat dit lukt". Het eerste herenteam maakt zaterdag 2 oktober zijn debuut in de eerste klas. In sporthal de Vanger in Bruinisse spelen zij vanaf 17.00 uur tegen de eerste tegenstander Spivo 2. Trainer: Tonie van Breda uit Rotterdam. Voorlopige trainings-selectie: Tonie van Breda, Kees Arens man, Erik van Breda, Martijn Wolters, Michel Verseavel, Jos Geluk, Kees Nederlof, Kees Mol, Dirk-Michiel Roest, Mi chel Duivendijk, Joop Goed hart. Indeling: le klasse heren B dis trict Rotterdam. Tegenstanders: Alcom/Capelle 8, Yum 1, Schollevaar 2, Vovero 1, Spivo 2, Eerland/Krimpen 2, Rijnmond 5, Rowido 1, Ekspal vo 4, VCO 1, Schovocomca 2. Tonie van Breda (trainer/speler) heeft een ruime selectie om met Kwiek te debuteren in de le klasse. (Foto: Joop van Houdt) 'S-GRAVENPOLDER - Jacob Korsuize (30) was vorig- seizoen nog actief als spe ler in het eerste herenteam van Delphi/MEVO'80. Dit seizoen staat hij voor een g-eheel andere taak. De inwoner van 's-Gravenpolder heeft het trainerschap aan vaard van het eerste damesteam van de Zierikzeese volleybalvereniging. Hiermee volgt hij Peter Daver uit Goes op. Daver die zich meer met de jeugd gaat be moeien wist afgelopen seizoen het damesteam ternauwernood in de le klasse te behouden. Voor Korsuize ligt er ook die uitdaging. „We hebben afgelo pen week een beker-wedstrijd gespeeld. Ondanks het verlies van 3-1 tegen Volvero was ik niet ontevreden over het spel. Het viel mij echter honderd procent mee. Door de vakan ties heb ik nog maar met drie dames kunnen trainen en dan zie je in zo'n wedstrijd toch mo gelijkheden", aldus Korsuize. Het plezier De 30-jarige trainer zegt op het volleybalgebied al veel te heb ben gezien. Hij trainde het tweede herenteam al en wil zich nu met het damesteam in tensief gaan bemoeien. Mini maal één keer per week trai nen en daarnaast eens in de twee weken wil hij de dames nog aan een extra training on derwerpen. „Je kunt je afvra gen of wij thuis horen in de eer ste klas. Vorig seizoen zag je dat de dames het heel moeilijk hadden. Die klasse is zwaar en dat betekent dat je altijd op je tenen moet lopen. Misschien is het beter dat je in de tweede klasse uitkomt. Dat bevordert het plezier in de volleybal- sport". Het damesteam dat vorig sei zoen wisselende successen had met de sympathieke Peter Da ver heeft voor dit seizoen wei nig veranderingen ondergaan. Korsuize kan zeker over negen speelsters beschikken waaron der Marieke de Graaf nog onze ker is. De speelster die vorig seizoen nog bij Kwiek acteerde studeert in Rotterdam en moet eerst nagaan hoe studie en vol leyballen samen kunnen wor den verwerkt. Rian van der Velde zal nog even gemist moe ten worden. De sterke speelster is in blijde verwachting en verwacht pas weer in het tweede gedeelte van het seizoen te gaan volley ballen. Behouden „Het valt mij altijd op dat da mes minder blessuregevoelig zijn. Dan kun je al met een smalle selectie hoge ogen gooi en. Ik mag niet klagen met ne gen dames op papier. We gaan zeker de strijd in om behouden te blijven in de le klasse". Het eerste damesteam van Delphi/ MEVO'80 staat dit seizoen een echte streekderby te wachten. Het damesteam van Kwiek is afgelopen seizoen kampioen geworden in de 2e klasse en dus gepromoveerd naar de eerste klasse. „Dat is leuk voor het publiek", benadrukt Korsuize die altijd nog voor speelsters terug kan vallen op het tweede damesteam. Vrijdagavond 1 oktober staat de eerste krachtmeting te wachten tegen Berkel. De wed strijd begint om 20.45 uur in sporthal Onderdak in Zierik- De gegevens Trainer: Jacob Korsuize uit 's- Gravenpolder. Speelsters: Connie Papenveld, Wilma Jansen, Henny van Lie- re, Jeanet Vleeshouwer, Annet van Wanrooy, Petrie Stouten, Marije Timmerman, Rian van der Velde, Marieke de Graaf. Indeling: le klasse B district Rotterdam. Tegenstanders: Volley Voorne 2, HJPV 2, Kwiek 1, Spirit 1, Krimpen 2, Bernisse 1, Ond. Lekkerkerk 1, MVC 1, Alcom Capelle 2, Berkel 1, Intermezzo 1. illllllHlllllt I w «i* i Het eerste damesteam moest afgelopen seizoen knokken om in de eerste klasse te blijven. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9